Jaký olej dát do alternátoru Huter

Uspořádání a schéma alternátoru Huter

Poruchy generátoru jsou obvykle způsobeny nedostatkem napětí, který vzniká z různých příčin. Může jít o nedostatek kontaktu, vadné kartáčky, vyhoření kondenzátorů, bloky PWM atd.п. Pokud napětí skáče při konstantních otáčkách motoru, problém je pravděpodobně v chybném regulátoru budiče. Stroj je třeba rozebrat, aby bylo možné zjistit přesnou příčinu poruchy.

Potíže se startováním motoru jsou obvykle známkou jeho poruchy. Včasná lokalizace příčiny zabrání jejímu dalšímu rozvoji a zabrání jejímu negativnímu vlivu na výkon stroje.

Není neobvyklé, že poruchy jsou způsobeny několika vzájemně souvisejícími faktory. V tomto případě je nutné je řešit komplexně.

Nejčastějšími překážkami správného startování motoru jsou

jaký, olej, alternátoru, huter

Vadný systém zapalování. Zde jsou možné následující možnosti:

Problémy se zapalovací svíčkou: příliš velká nebo příliš malá vzdálenost mezi elektrodami (je nutná optimální vzdálenost elektrod), poškozená izolace (pomohla by výměna za novou), silné karbonové usazeniny (je nutné důkladné vyčištění zapalovací svíčky);

Problémy se zapalovací cívkou: porucha izolace nebo porucha vinutí (musí se vyměnit), nesprávné zapojení součástí obvodu nebo poruchy (pokud nelze čip opravit, musí se vyměnit).

 • Nedostatek paliva v nádrži (nádrž musí být naplněna);
 • Palivová hadice je ucpaná nebo skřípnutá (je nutné důkladné vyčištění nebo úplná výměna hadice);
 • Vzduch zachycený v palivové hadici (zkontrolujte těsnost spojů, případně je dotáhněte);
 • Nekvalitní nebo vodou zředěný benzín (používejte kvalitnější palivo);
 • Problémy s karburátorem: porucha, palivo nebo nečistoty v karburátoru. Problém vyřešen demontáží a vyčištěním karburátoru. Příčinou může být špatně namontovaná šoupátková klapka, což lze vyřešit pečlivým nastavením sytiče.
 • Uvolněné šrouby hlavy válců (pevně utáhněte)
 • Píst, pístní kroužky nebo válec jsou opotřebované (nutná oprava nebo kompletní výměna)
 • Špatný kontakt mezi ovládacími plochami a sedadly (nutná oprava)
 • Zadřený ventil (nutná oprava)
 • Vůle ventilů je jiná, než je uvedeno u tohoto modelu (vůle musí být pečlivě nastavena);
 • Těsnění sacího potrubí nepropouští vzduch (šrouby jsou utaženy; pokud vzduch i nadále prochází, vyměňte těsnění)
 • Uvolněná zapalovací svíčka (více ji utáhněte)

Obecné informace o výrobci

Značka Huter je typickým příkladem špičkového německého vybavení. Společnost byla založena v roce 1979. Hlavní činností společnosti je výroba elektrických generátorů a různých typů zahradní techniky. V této kategorii výrobků patří společnost Huter ke světové špičce.

Na domácím trhu se výrobce poprvé objevil v roce 2004 a během těchto let potěšil své zákazníky slušnou kvalitou a vysokou spolehlivostí. Veškeré zboží německé společnosti splňuje přísné požadavky normy ISO 9001:2000. Podle statistických průzkumů jsou výrobky Huter oblíbené u více než 50 % spotřebitelů. Podle informací Ruské asociace obchodních podniků byly výrobky této značky uznány jako nejlepší za rok 2015.

Je třeba poznamenat, že inženýři společnosti neusínají na vavřínech, ale pravidelně zlepšují úroveň svých technologií, přičemž dbají na to, aby cena jejich výrobků byla dostupná a aby byl zajištěn celosvětový technický servis.

Co byste ještě měli vědět o oleji v benzinových generátorech

Po prvních 20 provozních hodinách („záběh“) s novým alternátorem kompletně vyměňte olej. Pak ji proveďte podle doporučení výrobce, obvykle každých 50 (pokud je olej minerální) nebo 100 (pokud je syntetický) provozních hodin. Nejlépe je měnit olej, když je motor zahřátý.

READ  Jaký olej dávat do převodovky sněhové frézy Champion

Před každým startováním zkontrolujte hladinu oleje a v případě potřeby ji doplňte až po značku na měrce.

Po nastartování motoru jej nechte zahřát a při volnoběžných otáčkách nechte olej 3-5 minut protékat systémem.

Kontrolujte hladinu oleje každých 5 až 6 hodin (nebo každý den).

Jednou za sezónu kompletně vyměňte olej, i když se alternátor používá jen zřídka.

Nezanedbávejte proto výběr správného motorového oleje pro svůj generátor. Nedostatečné mazání vede k poruše alternátoru. Zvolte správný olej pro danou sezónu a neustále kontrolujte jeho hladinu. Tato jednoduchá pravidla prodlouží životnost vašeho generátoru.

Jaký olej použít pro benzínový generátor?

Olej je bez výjimky jednou z nejdůležitějších součástí každého motoru.

Nejčastější dotazy majitelů generátorů se týkají výběru oleje pro generátor. Například: “ Jaký olej se dává do benzinového generátoru??, “ Jak často byste měli měnit olej v generátoru?“. „Jakým olejem naplnit motor benzínového generátoru??“.Na všechny tyto otázky najdete odpověď v tomto článku.

Výběr oleje pro generátor je třeba brát vážně, protože nesprávný výběr často vede k poruchám stroje bez generátoru a rychlému opotřebení motoru.

Nejprve je třeba si uvědomit, jaké druhy oleje existují.

Pro správnou funkci benzinového generátoru se používají dva druhy oleje: motorový olej a mazací olej (který slouží k mazání).

Motorový olej je nezbytný mezi rotujícími a třecími částmi motoru, ale mazivo je určeno k udržení funkčnosti kluzných a valivých ložisek.

Vybraný produkt hraje důležitou roli. Výrobci oleje je třeba věnovat náležitou pozornost. pokud trváte na kvalitním výrobku a ne na padělku, je důležité vybrat si olej od renomovaného výrobce. Mezi nejznámější značky patří Honda, Esso, Oregon, Craftmsman, GT OIL, BriggsStratton a mnoho dalších.

Pokud dáte přednost určitému výrobci, měli byste se ho vždy držet a neměnit příliš často značky.

Doporučujeme nakupovat pouze ve velkých a dobře hodnocených specializovaných obchodech.

Co dělat, pokud jste použili nekvalitní výrobek??

-Měli byste propláchnout motorový systém a naplnit jej kvalitním olejem.

Nezapomeňte na! Klíčem ke stabilní a dlouhé životnosti alternátoru je kvalitní olej.

API. systém je navržen tak, abyste měli k dispozici správný produkt pro správný typ motoru a dobu provozu.

Označení S (první písmeno) je pro benzinový motorový olej.

Druhé písmeno označuje úroveň kvality (čím dále je písmeno od začátku abecedy, tím vyšší je kvalita oleje).

Dnes se za nejkvalitnější olej považuje ten, který je označen SN.

Je vhodné používat motorové oleje splňující třídu SL podle API, které jsou odpovídajícím způsobem označeny na obalu.

Motorové oleje SAE 10W30,SAE 10W40 se doporučují jako oleje pro všeobecné použití pro benzínové generátory. vhodné pro použití při všech teplotách.

Je důležité si uvědomit, že u každého motoru individuálně, v závislosti na výrobci, výkonu atd.e nelze vyměnit všechen olej najednou. Z tohoto důvodu vám při výběru pomůže tabulka teplot specifických pro daný výrobek (viz níže).

V benzinových generátorech se používají vysoce kvalitní oleje pro čtyřtaktní motory, které splňují požadavky výrobce automobilů na servis minimálně SG.

V praxi se ukázalo, že syntetické oleje by se neměly používat. Nejlepší je používat polosyntetické oleje, které mají stejné vlastnosti jako syntetické a minerální oleje

READ  Jak přidat papír správně, aby se snížil vločka

“ Jak často měnit olej v generátoru?“

U každého výrobce je otázka výměny oleje jiná. Doporučuje se vypustit provozní olej, a to vždy po 30-50 hodinách nebo 6 měsících. Mělo by se to provést, i když je napsáno, že to není nutné.

Výměna oleje v benzinovém generátoru. Toto nejsou všechny činnosti, které je třeba provádět při údržbě benzinového generátoru.

V závislosti na provozní době

včasná údržba a servisní práce, jako je údržba 0, údržba 1, údržba 2, údržba 3, údržba 4.

Práce, které zahrnují údržbu:

Vyčistěte nebo vyměňte palivový, olejový a vzduchový filtr.

Čištění palivového kohoutku.

Čištění a seřízení karburátoru.

Kontrola baterie. také kontrola nabíječky baterií

Diagnostikujte všechny součásti generátorové sady na cizí šum.

10.Kontrola systému ochrany proti nízké hladině oleje

Pouhá výměna oleje nezaručuje, že váš benzínový generátor bude i nadále bez problémů fungovat.

jaký, olej, alternátoru, huter

Pokud není dodržen seznam běžných prací, může alternátor:

100% nutná výměna oleje nebo potřeba údržby?

Naši zkušení odborníci mohou provést jakoukoli údržbu rychle a kvalitně, s použitím speciálního vybavení a nástrojů, za rozumné ceny.Zavolejte nám na telefonní číslo: 063 202-90-70 nebo 097 023-42-42.

Typ oleje v závislosti na typu motoru

Benzinové stroje mohou být vybaveny dvoutaktními nebo čtyřtaktními motory. Zvláštností dvoutaktního motoru je, že nemá oddělenou vanu, do které by se naléval olej. Tento typ motoru spotřebovává směs benzínu a oleje připravenou v určitém poměru předem. Pro tento typ generátoru potřebujete olej, který se rychle a úplně rozpustí v benzínu. Musí také zcela vyhořet, aniž by zanechal stopy na ventilech motoru. Řada olejů T2 byla vyvinuta speciálně pro dvoutaktní motory.

Ale i v tomto případě je třeba být opatrný. Tato řada olejů pro dvoutaktní motory zahrnuje také palivový olej typu TC-W3. Nesmí se však používat v motorech s alternátorem. Jedná se o řadu motorů motorových člunů a vodních skútrů, které jsou v neustálém kontaktu s vodou.

Nabídka motorových olejů pro benzinové agregáty se čtyřtaktními motory zahrnuje. To poněkud komplikuje výběr paliva a maziv, pokud se ztratí technická dokumentace k alternátoru. Olej pro čtyřtaktní motory se hodnotí podle dvou hlavních kritérií

Viskozita nám napovídá, při jaké teplotě bude olej tohoto druhu nejúčinnější a pro motor nejpříznivější. K dispozici jsou maziva pro zimní i letní období. Výběr správného oleje zajišťuje lepší mazání jednotlivých částí motoru a prodlužuje tak jeho životnost. V závislosti na venkovní teplotě je třeba použít různé stupně viskozity:

 • Při teplotách od 4 °C výše: 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, 20W30, 20W40, SAE 30.
 • Při teplotách od.20 °C až 4 °C: 0W40, 0W50, 5W30, 5W40, 5W50, 10W30, 10W40.

V létě může být nejlepší volbou 10W30, mimo sezónu se preferuje 0W40, 0W50 (nejlépe však s označením API SJ nebo SL). Toto označení označuje, že tato paliva a maziva jsou špičkovými produkty s vlastnostmi a charakteristikami dokonale vyhovujícími požadavkům benzinových čtyřtaktních motorů.

Příprava

Před výměnou oleje nechte motor alternátoru běžet 3 až 5 minut, aby se olej zkapalnil a mohl se snáze vypustit.

Měli byste nosit ochranné rukavice, protože všechny strojní oleje jsou vysoce karcinogenní. V případě kontaktu s pokožkou ji okamžitě omyjte vodou a mýdlem.

jaký, olej, alternátoru, huter

Musíte si připravit nádobu, do které budete použitý olej vypouštět, klíč na vyšroubování šroubu, hadřík na odstranění zbytků z povrchu a speciální přísavku s dlouhou úzkou hubicí, která se hodí. pomáhá olej opatrně vylít.

READ  Jaký olej se nalije do reduktoru sněhu

Pro snadnou obsluhu je vhodné umístit generátor na mírnou výšku.

Tipy pro výměnu oleje

Při vypouštění starého oleje je dobré motor předem zahřát, aby lépe tekl. Tím se rychleji a účinněji odstraní veškeré zbytky.

Před nastartováním motoru zkontrolujte hladinu oleje. To lze provést pomocí měrky. Pokud je maziva příliš málo, je třeba ho doplnit. Tento postup je nutné provést při každém spuštění motoru.

Nedoporučuje se zatěžovat ihned po zapnutí. Předtím nechte alternátor několik minut běžet naprázdno.

Někdy se stává, že benzínový generátor musí běžet nepřetržitě po mnoho hodin. Je důležité, aby byl vždy k dispozici dostatek oleje. Pravidelně kontrolujte hladinu oleje a v případě potřeby ji doplňte.

Olej by měl být vhodný pro sezónu, ve které se alternátor používá. Na podzim a na jaře je nutné vyměnit olej, aby byl alternátor naplněn správným olejem.

Alternátor se za chodu neustále zahřívá. A proto je třeba mu čas od času dopřát čas na vychladnutí.

Kvalitní benzínový generátor má při správné péči dlouhou životnost. Zdroj sdelai-lestnicu.ru

Jakým olejem naplnit alternátor?

O výběr základního spotřebního materiálu je tedy postaráno. Nyní k tomu, co je pro vaši práci užitečné. Bohužel ne všichni zákazníci věnují pozornost těmto detailům, a to marně. Nedostatek důležitého vybavení, například prodlužovacího kabelu, může způsobit prostoje.

Abyste mohli pracovat ve velké vzdálenosti od zdroje napájení, doporučujeme zakoupit prodlužovací kabel. Lze jej použít na stavbách, v dílně nebo k připojení elektrického nářadí, čerpadla či jiného zařízení ke generátoru. Délka kabelu se pohybuje mezi 10 a 50 metry.

V případě elektrocentrály, která má být trvale používána ve firmě nebo v obytné budově a také jako záložní zdroj pro osvětlení a domácí spotřebiče, byste měli zakoupit vodivý vodič pro propojení všech spotřebičů s generátorem.

Je třeba vzít v úvahu počet vodičů: dvoužilový kabel je vhodný pro instalace s napětím 220 V, třížilový kabel pro instalace s napětím 380 V.

Všechny plastové díly jsou odolné vůči vysokým teplotám, čímž zabraňují požáru, a většina výrobků má uzemňovací kontakty. Díky těmto zařízením si můžete být jisti bezpečným provozem celého elektrického systému. Aby kolísavé napětí nepoškodilo citlivá zařízení, jako jsou počítače, lékařské přístroje a zabezpečovací systémy, doporučujeme použít regulátor.

Při údržbě generátoru je vhodné používat rukavice, abyste se nepopálili o horké části a neušpinili se při nalévání paliva a oleje do nádrží. Nezapomeňte také na kanystry na olej a palivo. Tyto kontejnery jsou také velmi praktické pro skladování a přepravu. Mají praktickou rukojeť a těsně uzavíratelné víko, aby se tekutina nevylila.

Nejlepší kanystry jsou dva kanystry, jeden na olej a druhý (s větší kapacitou) na palivo. Husqvarna, Champion, STIHL a další výrobky nabízejí tyto kanystry. V závislosti na objemu nádrže vašeho generátoru a průměrné spotřebě paliva si můžete vybrat mezi 1 a 6 litry.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS