Jaký olej dávat do převodovky sněhové frézy Champion

Oleje a údržba malých strojů na odklízení sněhu.

Pokud chcete mít na začátku sezóny perfektní a bezproblémové uvedení do provozu a zajistit si dlouholetý bezproblémový provoz sněhové frézy, je důležité provést údržbu stroje po skončení zimní sezóny následujícím způsobem.

K provedení postupu údržby budete potřebovat:

Čistý, suchý hadřík (pokud možno není nutný :).

Lithiové mazivo (lithiové mazivo) a grafitové mazivo (volitelné).

Mazací pistole pro přidání maziva (pokud je vaše sněhová fréza vybavena speciálními maznicemi). Viz č.6 и 8.

kapalné mazivo Sae 75w90 (pokud je vaše sněhová fréza vybavena převodovkou s kapalným mazivem). Viz. п.7.

A půl hodiny až hodinu volného času.

Všechna maziva a příslušenství jsou snadno dostupná u prodejců originálního vybavení.

Tělo sněhové frézy hadicí opláchněte. Při mytí sněhové frézy nepoužívejte vysokotlaké mycí stroje, protože částečky písku a další abraziva mohou být natlakovány do ložisek a urychlit jejich opotřebení. Nezapomeňte umýt vnitřek šneku. Nechte vodu odtéct a poté kryt otřete čistým hadříkem.

Pokud chcete, aby sněhová fréza sloužila dlouho, je nutné ošetřit třísky, škrábance a prostředky proti korozi pro letní skladování.

Doba, po kterou lze palivo skladovat, aby si zachovalo své vlastnosti, je 30 dní. Použití benzinu po tomto termínu může způsobit nefunkčnost karburátoru a/nebo palivového systému. Ať se stane cokoli, musíte vypustit veškerý zbývající benzín nebo použít stabilizátor paliva, abyste prodloužili životnost benzínu.

Chcete-li vypustit benzín, odpojte palivovou hadici na přípojce ke karburátoru. Používejte nálevku, abyste zabránili úniku paliva.

Všimněte si, že v plovákové komoře zůstalo ještě trochu benzínu, který je také třeba odstranit. Některé sněhové frézy mají v karburátoru vypouštěcí šroub, který se nachází vedle středového upevňovacího šroubu plovákové komory. Pokud není k dispozici, je možné po vyšroubování středového šroubu plovákové komory benzin z karburátoru odpojit nebo sněhovou frézu nastartovat a po odčerpání všech zbytků benzinu v plovákové komoře ji nechat zastavit.

Je třeba vyměnit olej. Používejte olej s označením SAE 5w30 nebo SAE 0w30.

Abyste zabránili rezavění spalovací komory, odšroubujte zátku a nalijte do komory lžičku oleje. Pak několikrát bez trhnutí zatáhněte za startovací rukojeť, aby se olej rovnoměrně rozprostřel v komoře. Po zatažení za startovací lanko, dokud není cítit odpor, aby se ventily uzavřely, se spalovací komora dále chrání před korozí.

Hnací hřídel šneku namažte, abyste jej ochránili před korozí, která by mohla v budoucnu způsobit vážné poškození převodovky nebo šneku.

Některé sněhové frézy jsou vybaveny speciálními maznicemi pro postřik vnitřního povrchu šneků. Promažte hnací hřídel šneku pomocí mazací pistole. Doporučujeme používat lithiové mazivo (Lithol), které je snadno dostupné ve většině obchodů s autodíly.

Pokud šneky nejsou vybaveny maznicemi, lze mazivo vstříknout do otvorů střižných čepů tak, že je nejprve vyšroubujete. A v mezerách mezi šneky. Po namazání šnekem několikrát otočte na hřídeli. Tento postup několikrát zopakujte. Lze použít lithiové nebo grafitové mazivo. Při použití grafitového maziva dbejte na to, aby se nedostalo do pohyblivých částí (ložiska, objímky hřídele), což může způsobit zvýšené tření v těchto částech.

Je také třeba namazat výtlačný žlab na tělese šneku.

Údržba převodovky sněhové frézy. Kontrola oleje v převodovce šneku. V převodovkách se používají dva typy maziva: Mazivo (husté) a tekuté mazivo. Typ převodovky, kterou je vaše sněhová fréza vybavena, poznáte podle šroubu zápustky nebo olejové nádobky.

Pokud máte v převodovce olejničku, přidejte potřebné množství hustého maziva pomocí injekční stříkačky. Obvykle se používá lithiové mazivo (Lithol) nebo jeho ekvivalent odolný proti chladu.

Pokud máte na konci převodovky šroub, vyšroubujte ho a můžete zkontrolovat hladinu oleje. Plnicí otvor oleje je zároveň indikátorem hladiny. olej musí být naplněn až po závit. Pokud je olej nedostatečný, je třeba jej zcela vyměnit. Měli byste použít mazivo s označením SAE75w90, které je odolnější vůči mrazu a zajišťuje dostatečné mazání šnekových převodů v zimě. Zkontrolujte, zda nedochází k únikům a zda se na dně převodovky nenachází stopy oleje.

Pro další provoz uveďte sněhovou radlici do polohy pro údržbu. viz obrázek.

READ  Jak řezat otvor v dřezu pod směšovačem

Poté je třeba otevřít zadní víko (paletu) těla sněhové frézy, které je obvykle upevněno 2-4 šrouby.

Šestihrannou hřídel třecího kotouče namažte tukem (litol, grafit). Při mazání dbejte na minimální množství oleje, hřídel je lepší otřít mastným hadrem, jinak by se olej mohl dostat na hnací desku a třecí kotouč by neměl přilnavost. Hnací kola namažte plastickým mazivem. Pokud je vaše sněhová fréza vybavena řetězovým pohonem, měla by být mazána tekutým olejem (motorový olej je vhodný).

Zkontrolujte všechny kabely pohonu sněhové frézy, zda mají dvojité uspořádání (jádro a oplet viz „Kabely pohonu sněhové frézy“). Pokud je nutné mazat jádro lana tekutým olejem (stačí motorový olej).

k čemu je olej

Abychom pochopili, jaké typy oleje jsou pro sněhovou frézu vhodné a jak často je třeba je měnit, je třeba objasnit několik věcí. Motorový olej vytváří na válcích film a chrání motor před opotřebením. Motorový olej má také tyto funkce

 • snižuje tření mezi částmi motoru;
 • chladí klikový hřídel, písty a další části motoru;
 • snižuje hluk a vibrace při chodu motoru;
 • chrání motor před opotřebením při studených startech;
 • zvyšuje čistotu motoru a jeho hodinovou životnost.

Sněhová radlice pracuje při nízkých teplotách a konstantním zatížení. Kvalitní motorový olej musí plnit výše popsané úkoly.

Výběr

Kolik oleje je třeba do sněhové frézy nalít, aby správně fungovala? Málokdo ví, že výběr oleje by se měl řídit výkonem motoru a výkonností. Dieselové motory v nenapuštěných sněhových pluzích obvykle používají zimní olej M8g2k a M8DM.

Ten je vhodné použít pro přeplňované diesely.

Mnoho strojů je vybaveno motory 1D12BMC1, ve kterých by se neměly používat oleje s nízkou viskozitou. Pro mazání motorů tohoto typu je nutné použít M-14G2k, zřídka MT-16p. Studený start s M-14G2k a MT-16p lze použít pouze tehdy, pokud je venku méně než pět stupňů Celsia.

Pokud byla sněhová fréza delší dobu venku nebo na mrazu, je třeba ji před použitím zahřát. Při letním skladování sněhové frézy je třeba dbát na ochranu motoru před korozí.

K tomuto účelu často používejte olej. její konzervační hodnoty jsou mnohem vyšší než hodnoty ropy v barelu.

Při výběru oleje pro vznětový motor je jedním z hlavních kritérií značka:

 • Značka motoru: D-242; motorový olej: M-8G2k. Vůbec ne jako M-8G2 a M-10G2. Od těchto olejů se liší účinným složením aditiv, které prodlužuje dobu potřebnou k výměně oleje. M-8G2k se úspěšně používá ve vozidlech domácích značek.
 • Značka motoru: YAMZ-236M2-4; motorový olej: M-8G2k, M-8DM. M-8G2k se od olejů M-8G2 a M-10G2 liší vyšším složením výkonných aditiv a delším intervalem výměny oleje. M-8G2k a M-10G2k používané v nákladních vozidlech KAMAZ. ZILs, Ikarusas.
 • M-8DM. Obsahuje směs destilátu a zbytkových složek, které se vyrábějí ze sirného oleje, a nových kompozitních přísad, které zlepšují vlastnosti, bojují proti korozi a opotřebení dílů. M-8DM se používá při zimním nebo letním provozu vysoce akcelerovaných přeplňovaných vznětových motorů

Lze použít ve vznětových motorech, které nevyžadují častou výměnu oleje.

Plněno do domácích i zahraničních vozidel:

 • Značka motoru: 1D12BMC1; motorový olej: MT-16p, M-14G2k.
 • Olej MT-16p. používá se k mazání vznětových motorů s přirozeným nasáváním. Certifikováno v Rusku. Olej má tyto vlastnosti: detergentní, antioxidační, antikorozní a proti opotřebení.
 • M-14G2k. Složení s olejem G2k identické. Oblast použití M-14G2k:

Používá se pro dopravní čtyřtaktní vznětové motory.

Lze použít místo M.10 G2k pro letní provoz vznětových motorů v oblastech s dlouhým létem a velmi horkým počasím:

 • Značka motoru: Y-2D6-TK-C5; motorový olej: MT-16p, M-14G2k.
 • Značka motoru: YAMZ-238BE; motorový olej: M-8DM.
 • Typ motoru: YMZ-238M2; motorový olej: M-8G2k, M-8DM.
 • Typ motoru: YaMZ-238M2-1; motorový olej: M-8G2k, M-8DM.
 • Typ motoru: KAMAZ-740.55-360; mazivo: M-8DM.
 • Typ motoru: YaMZ-7511; motorový olej: M-8DM.

Můžete si také vybrat motorový olej Revenol, který se používá pro čtyřtaktní motory sněžných pluhů. Nejprodávanější oleje: Ravenol Schnefrase 4T SAE OW-30 Wollsink a Ravenol m 4T SAE 5W-30 Sinf. Jedná se o typ syntetického oleje pro motory nejvyšší kvality.

Olej má světle zelenou barvu a je vhodný pro malé čtyřtaktní motory provozované v zimních měsících. Olej zabraňuje opotřebení při vysokém výkonu a chrání celý stroj před korozí.

Během používání spotřebovává méně tepla. Snižuje totiž emise škodlivých látek do životního prostředí.

Ravenol m 4T SAE 5W-30 Sinf zaručuje bezproblémové studené starty v únoru při teplotách až. 30 °C, Ravenol Schnefrase 4T SAE OW-30 Wollsink. do.50°C.

READ  Jaký olej naplnit do benzínového generátoru Huter

Použití těchto motorových olejů spolehlivě chrání motor v extrémních podmínkách, chrání jej při vysokém zatížení a maximálním výkonu motoru.

Oleje Ravenol pro sněhové pluhy splňují specifické požadavky světových výrobců sněhových pluhů, jako je MTD. Honda. TORO, Yaard-Man, BriggsStratton, Murray, Ariens, Kenaidian.

Olej pro sněhové frézy Husqvarna je ideální pro stejnojmenné sněhové frézy.

Jednou z hlavních vlastností oleje je jeho viskozita.

Viskozitní třída by měla být přizpůsobena teplotě vzduchu. Při teplotě mezi nulou a osmnácti stupni použijte olej SAE 5W-30, při teplotě nižší než osmnáct stupňů olej SAE 0W-30.

Jak mazat motor

Mazivo hraje velkou roli ve funkci motoru

Je třeba vzít v úvahu řadu faktorů a množství parametrů zařízení i samotného oleje. Pro různé části pelerátoru se používají různé typy maziv, které je třeba podle toho zvolit

Alternativní maziva používejte opatrně. Zvláště toxické přípravky mohou způsobit „lepivý“ efekt na kovových částech, což může vést k zablokování úderníku

Běžné poruchy svítilny

Kromě těchto poruch jsou všechny ostatní poruchy obvykle důsledkem selhání jedné z následujících věcí: převodovky, startéru, ložisek, síťového kabelu, spínačů. K vyřešení problému stačí zakoupit a vyměnit vadný díl.

Užitečné tipy pro stavbu a renovaci

Údržba

Pokud se nářadí rozbije, může ho opravit pouze odborník v servisním středisku. Pokud je rotační náprava provozována s velkým výkonem a velkým nárazem, je vhodné ji nechat zkontrolovat odborným technikem. Předejdete tak poruchám, které by mohly způsobit zranění.

Existují lehké peorátory, mají hmotnost 4 kg, ne více, s jejich pomocí můžete udělat otvor do zdiva o průměru 30 mm. Tyto peorátory jsou domácí spotřebiče, může je používat každý, nemusíte mít profesionální stavitelské dovednosti.

Profesionální peorátory váží kolem 11 kg a řemeslníci je používají pro větší otvory s větším průměrem. Profesionální svítilny mají přídavné páčky, které usnadňují jejich používání. Tito gorátoři jsou mnohem větší, a proto jsou silnější.

Při výběru geometrie je třeba věnovat zvláštní pozornost provozním podmínkám a průměru otvorů, které se mají geometrickým nástrojem zhotovit. Můžete se také podívat na výkon nástroje

olej, dávat, převodovky, sněhové

Pokud je funkčnost gyroplánu příliš vysoká, je nástroj s největší pravděpodobností nespolehlivý

Je důležité věnovat pozornost poloze motoru. Optimální je svislá poloha, protože se rychleji ochlazuje, a je proto účinnější. Tato poloha motoru však nezkušenému opraváři způsobí určité nepříjemnosti, protože rovnováha je poněkud vychýlená

Toto umístění motoru však nezkušenému opraváři způsobí určité nepříjemnosti, protože vyvážení je poněkud rozhozené.

olej, dávat, převodovky, sněhové

S peorátorem s horizontálním motorem se pracuje pohodlněji, ale jeho velikost bývá větší a nemusí se s ním podařit udělat otvor na těžko přístupném místě.

Hořák je mnohem účinnější než běžná příklepová vrtačka, otvory vytváří až 8krát rychleji než vrtačka.

Pro práci s peorátorem je třeba koupit vrtáky, nože, zuby, lopatky najednou. Bez nich je svítilna jako vrtačka bez vrtáku.

Sněhový pluh potřebuje ke svému provozu také speciální mazivo. Bez ní by se nástroj velmi rychle opotřeboval. Před každým použitím si přečtěte návod k obsluze nářadí, abyste zjistili, které části je třeba namazat.

Jak vyměnit převodový olej u sněhové frézy?

Vyměňte mazivo v převodovce používané sněhové frézy, pokud zjistíte, že se skříň převodovky během provozu příliš zahřívá. Postup je následující

 • Nejprve je třeba sejmout plastový kryt, který chrání převodovku před nárazem;
 • Poté mechanismus rozeberte a otřete z něj zbytky starého oleje;
 • Vyčistěte všechny části sestavy tak, že je na 12 hodin umístíte do nádoby s čistým benzínem;
 • Vyčištěné části stroje se poté musí vysušit;
 • Jakmile jsou montážní součásti suché, je třeba je znovu sestavit a umístit na správné místo pod krytem skříně.

Po demontáži a vyčištění původního mechanismu je třeba nanést nové mazivo. Toho se dosáhne tak, že se olej stříkne do mazací pistole a opatrně se nanese na ozubená kola. Mazivo musí rovnoměrně pokrýt všechny pracovní prvky jednotky. Aby se mohl vtírat, je třeba spustit sněhovou frézu a asi 5 minut s ní pracovat na odklízení čerstvě napadaného sněhu.

Chcete-li zkontrolovat stav nové kapaliny po době záběhu, znovu otevřete kryt ochranného krytu a zkontrolujte provozní kapalinu. Musí pokrývat části sestavy rovnoměrnou a tenkou vrstvou. Na zubech převodovky nesmí být žádné puchýřky oleje.

Převodovky sněhových fréz musí být naplněny mazivem; převodovku sněhové frézy nenaplňujte olejem! Mazivo pro převodovky sněhových fréz se šnekovými převody z oceli a bronzu je specifické a obsahuje bronzové částice, které částečně obnovují převod během provozu. Dbejte na upozornění v návodu k obsluze a údržbě sněhové frézy týkající se přítomnosti maziva v převodovce šneku! Všimněte si, že ruský překlad návodu může obsahovat slovo olej místo tuku a že některé uznávané značky mají varování před nedostatkem oleje.

READ  Jaký olej je potřebný pro vyžínač benzínu pro trávu

Někteří výrobci sněhových fréz upozorňují, že převodovka je z 80 % naplněna a je třeba ji po 5-10 hodinách provozu znovu namazat nebo doplnit.

Příručky také doporučují doplnit mazivo před každou sezónou. U sněhové frézy zakoupené v obchodě není otázka, jak mazat převodovku stroje, protože v návodu k obsluze se píše. Jsou však situace, kdy hledáte náhradu za značkové mazivo, takže několik tipů na toto téma není od věci:

 • Před výměnou oleje očistěte převodovku a její mazací přípojku od nečistot.
 • Odšroubujte konektor a pomocí injekční stříkačky vstříkněte asi 100 g maziva.
 • Znovu namontujte mazací šroubení.

Obecně se pro tento účel používají hustší převodová maziva (Lithol, Tsiatim, Multifak-264, převodový olej STIHL, Arsenal-417, Ronex ED).

Nezapomeňte, že pro bezpečný provoz je naprosto nezbytné udržovat převodovku namazanou.

olej, dávat, převodovky, sněhové

Domácí sněhové pluhy používá mnoho majitelů venkovských domů a chalup k odklízení sněhu. Málokdo to chce dělat ručně, a proto je po takových zařízeních poptávka.

Zejména proto, že na trhu speciálních zařízení je mnoho modelů sněhových fréz, a to jak domácích, tak zahraničních výrobců.

Se sněhovou frézou však může vzniknout řada specifických problémů. Jedná se o pravděpodobné selhání, proti kterému není imunní žádný majitel těchto strojů. Jednou z nejdůležitějších součástí sněhové frézy je převodovka, která se nachází v blízkosti motoru.

Jaké mazivo dát do převodovky

Převodovka je po motoru druhá nejvýznamnější a neměla by se zanedbávat. Stabilní provoz převodovky závisí na pečlivě zvoleném výplňovém materiálu. Různí výrobci vyrábějí převodovky pro hustá a kapalná maziva. Kdokoli může určit, jaké mazivo se má do převodovky dávat. Pokud je sněhová fréza vybavena olejničkou na převodovce, je třeba nanést viskózní mazivo pomocí speciální mazací pistole.

Jak to udělat sám

Výroba převodovek pro kutily zahrnuje použití různých komponentů z jiných zařízení. Jde o to, že samotná převodovka je poměrně složitá součástka, takže je poměrně náročné si ji postavit sám.

Obecně platí, že převodovka pro sněhovou frézu vlastníma rukama se skládá z několika důležitých součástí:

Skříň převodovky, která se skládá ze dvou polovin převodovky

Nelze je vyrobit svépomocí, proto je nutné je zakoupit samostatně. Dobrou zprávou je, že je to docela levné.

Zařízení

Budou vyžadovat speciální zařízení na řezání kovů, ale nejlepším řešením by bylo také zakoupení hotového náhradního dílu (viz. tam). Například převodovka sněhové frézy Patriot,. je tím správným řešením.

Žlázy

Používají se jako těsnění proti úniku maziva. Stojí asi 100 za kus, takže jejich koupí nezruinujete svůj rozpočet.

Šrouby

Řezné šrouby na hřídeli převodovky. Lze je vyrobit z běžných šroubů převrtáním úhlovou bruskou.

Ložiska

Lze použít uzavřená válečková ložiska.

Pro tyto aplikace je nejvhodnější robustní ocelová trubka třídy 45.

Jak vidíme, většinu součástí domácí převodovky je třeba zakoupit samostatně, tj.к. není technicky možné je vyrobit svépomocí. V každém případě je vlastní montáž mnohem levnější než nákup hotové převodovky.

Spotřeba benzinu a paliva

Znalost spotřeby paliva sněhové frézy je důležitá při rozhodování o výběru sněhové frézy. Stojí za zmínku, že neexistují žádné konkrétní hodnoty. Spotřeba se liší v závislosti na výkonu motoru, ploše a terénu, hloubce a hustotě sněhu a ledu. Ideální je motor o objemu 5,5 litru.с. Spotřeba přibližně 1 litr za hodinu, modely od 7 litrů.с. utratí přibližně 2,5 litru. V průměru se jedná o 1,5 až 2 litry. Standardní objem benzinové nádrže je 1,8 až 3 litry. Stroj tak může běžet 1,5 až 2 hodiny na jedno naplnění.

Sněhovou frézu je ideální pohánět benzínem s oktanovým číslem 92, v některých případech s oktanovým číslem 95. Naplňte sněhovou frézu benzínem z čisté nádrže. U dvoutaktního motoru je důležitá správná směs.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS