Jaký olej naplnit do benzínového generátoru Huter

Kolik oleje do generátoru Huter dy3000l

Už dlouho si chci koupit benzínový generátor na daču. Dům se blíží ke konci a dochází k častým výpadkům proudu. A protože se tam plánuje trvalé bydlení, je třeba mít po ruce záložní zdroj energie pro kotel, septik, ledničku atd. п.

Ke koupi generátoru mě ale nakonec přiměla nedávná událost. Vylitá teplá podlaha. Podlahové vytápění litou mazaninou musí být buď celé najednou, nebo po zónách (v mém případě po místnostech). Tedy jeden pokoj denně. Sám jsem ji vylil míchačkou na beton. Polovina práce byla hotová, když vypadl proud. Existovala možnost hníst maltu ručně, což nebylo příliš šťastné. Ale fungovalo to a po hodině a půl byl proud obnoven a práce byla dokončena. A druhý den jsem si objednal benzínový generátor na OnlineTrade. Na tento model byla pro členy klubu poskytnuta sleva.

Model alternátoru nebyl vybrán náhodně. Kritéria výběru:

Proto jsme si vybrali a zakoupili benzínový generátor Huter DY3000L.

Generátor je dodáván v kartonové krabici, na níž je uveden samotný stroj, značka a model, stručný přehled o. Pro přenášení jsou na koncích krabice otvory, do kterých se vkládají plastové úchyty (na fotografii na krabici). Jedna klika vypadla v obchodě, druhá je již na chatě.

Pod víkem krabice je překližková vložka, pod ní v plastovém sáčku generátor, pas, příslušenství (čtyři pogumované nožičky s maticemi, klíč na zapalovací svíčky se šroubovákem, zástrčka do zásuvky).

Stručná technická charakteristika benzinové elektrocentrály DY3000L:

Pohled na levou stranu (vzduchový filtr, ruční startér, vzduchová klapka, kohoutek palivové hadice).

Pohled vpravo (výfukový systém. tlumič výfuku).

Pohled shora (palivová nádrž: plnicí hrdlo a palivoměr).

Na horní části palivové nádrže je také připevněn list s upozorněním a radami, na kterém jsou uvedena následující upozornění.

V plnicím hrdle je hrubé sítko.

V samotné nádrži je pravděpodobně plovák, jehož jazýček ukazuje hladinu paliva (nyní má nádrž asi 5-6 litrů).

Stručný přehled ovládacích prvků. Spínač zapalování má dvě polohy: „provoz“ a „stop“.

Napájení zásuvky se zapne po přepnutí přepínače „PROTECT AAC“ do polohy „zapnuto“.“.

Olej se plní do klikové skříně příslušným otvorem, hladina se měří pomocí měrky u zátky.

Přilijte olej. Z datasheetu jsem vybral 5W-30, protože jsem ho měl v autě.

Nalil benzín AI-95, protože 92-I neměl, a na našich čerpacích stanicích oktanové číslo 95-th jen asi stejné jako benzín AI-92.

Před startováním nastavte vzduchovou klapku do polohy „start“, otevřete palivový kohout, přepínač „zapalování“ do polohy „práce“. Tahový startér. Motor nastartoval potřetí, zřejmě když se benzín dostal do motoru.

Trochu práce, zahřátí. Pak je klapka sytiče v poloze „práce“. Pak jsem do zásuvky zapojil spotřebič, v mém případě LED žárovku. nesvítí a voltmetr nic neukazuje. Přepněte přepínač „AAC PROTECT“ do polohy „zapnuto“.“Rozsvítí se kontrolka a ožije voltmetr.

Po hodině práce. Pak jsem ho vypnul: přepnul jsem „zapalování“ na „stop“, zavřel palivový kohoutek.

Výrobce doporučuje, aby prvních 10 hodin nepřekročilo 50 % jmenovitého zatížení. Výměna oleje po době záběhu. A pak ji můžete využívat naplno. Servis každých 100 hodin: výměna oleje, filtru, zapalovacích svíček. Další informace o životnosti naleznete v katalogovém listu.

Několik slov o provozu. Je mírně hlasitý. nebolí z něj uši a můžete před ním mluvit, aniž byste příliš zvýšili hlas. Přiměřeně těžký. pro jednu osobu není těžké jej přenášet, pro snadnou manipulaci lze přišroubovat kolečka nábytku. Jedna elektrická zásuvka. není rozhodující, můžete použít prodlužovací kabel nebo zásuvku „T“.

Mimochodem, výstup 12V, jak je vyobrazen na stránce produktu v obchodě, není na mém alternátoru.

Celkově jsou první dojmy pozitivní.

Pro větší pohodlí si budu vést zápisník, do kterého budu zapisovat všechny odpracované hodiny, abych mohl včas provádět údržbu.

A jak to má být, od nákupu generátoru nebyla dodávka elektřiny nikdy přerušena.

Další informace o generátoru

Model Huter DY3000L je elektrárna se spolehlivým spalovacím motorem. Určeno pro domácí použití. Lze použít ve vilách, na parkovištích a na expedicích. Jako palivo se používá cenově dostupný benzín AI-92. Velká výhoda. prostorná 12litrová palivová nádrž.

Vzhledem k tomu, že spotřeba paliva je přibližně 1,3 litru za hodinu, může být generátor v provozu při průměrném zatížení až 10 hodin bez nutnosti doplňování paliva.

Tento model je vhodný i pro ty, kteří chtějí jako palivo používat plyn. Pokud je nainstalován speciální napájecí systém, alternátor úspěšně funguje na plyn. Vhodný je propan i propan-butan.

Do konstrukce byla integrována speciální ochrana proti přetížení. V případě přetížení se spotřebič sám vypne. Mobilita zajištěná kompaktní konstrukcí a nízkou hmotností. Instalace elektrocentrály je snadná, protože na skříni je montážní plošina. Obsluha generátoru je snadná díky indikátorům na krytu: na první pohled snadno zjistíte stav oleje a napětí.

olej, naplnit, benzínového, generátoru, huter

Čtyřtaktní jednoválcový motor Huter DY3000L. Nucené chlazení vzduchem. K dispozici je výstup 12 V, který je užitečný pro všechny automobilové nadšence k nabíjení baterie. Pracovní výkon generátoru je 2,5 kW.

READ  Jak správně nastavit ventily na vašem MotoBlocku

Důležitá je také nízká hladina hluku.

Uspořádání a princip činnosti

Nejdůležitějším prvkem konstrukce je pístový spalovací motor. Píst vytváří mechanickou energii, která se následně přeměňuje na energii elektrickou. Vačkový hřídel je umístěn ve spodní části motoru a ventily jsou umístěny v horní části. Výkon je karburátorový. Pro mazání se do katétru násilně nastříká olej. Motor se musí startovat ručně pomocí startovacího lana.

Skříň je atraktivně sestavena. Zarámováno speciálním kovovým rámem. Instalační plošina ve spodní části: Zvětšuje kontaktní plochu.

Všechny ovládací prvky přístroje jsou chytře umístěny na předním panelu. Jsou zde svorky, kladné a záporné. Zásuvka je vhodná pro připojení elektrických zařízení, nářadí a nástrojů. Startovací lano se nachází na straně. Palivová nádrž je nahoře. Hladinu paliva ukazuje světelný indikátor.

Výrobci zajistili bezpečnost zařízení. Jednotka je vybavena několika jističi. Chrání stejnosměrné obvody 12 V i střídavé obvody 220 V. I v případě zkratu je zařízení chráněno před poruchou.

Vývojáři se snažili zajistit, aby benzínový generátor fungoval dlouho, bez poruch a závad.

Klasifikace olejů

Pro oleje pro benzínové motory bylo vytvořeno několik klasifikací. Každá z nich charakterizuje vlastnosti určitým způsobem a zařazuje je do odpovídajících skupin. Existují dvě hlavní skupiny klasifikací, a to API, která označuje látky se souborem výkonnostních vlastností, a SAE, což je klasifikace viskozity. Oba tyto údaje popisují motorový olej pro benzínový motor.

Systém API je navržen tak, aby usnadňoval výběr výrobků, které odpovídají životnosti a typu motoru. Pro benzinový motorový olej je přiřazeno označení S; druhé písmeno označuje úroveň kvality. Nejnižší úroveň je tedy SG, která je vhodná pro starší motory vyrobené před rokem 1993. SH je pro motory vyrobené v roce 1996, SJ v roce 2001 a SL pro modernější motory. Obecně tato klasifikace zahrnuje látky, jejichž označení začíná prvním písmenem anglické abecedy. Čím dále je toto písmeno od začátku, tím lepší je kvalita oleje. V současné době je výrobek nejvyšší kvality označen značkou SN.

Klasifikace SAE popisuje tekutost a viskozitu benzinového motorového oleje. Tato norma je všechny rozděluje do několika skupin a mnoha typů. V současné době tedy existují tři hlavní skupiny SAE. zimní, letní a univerzální, z nichž každá zahrnuje několik typů. Existuje šest typů zimního oleje: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W a 25W. Číslo udává teplotu, při které je možné jej použít. Zimní stupeň je záporné číslo a platí pouze při teplotách pod bodem mrazu. Letní olej se dělí na pět typů: 20W, 30W, 40W a 50W. Je vhodný pro použití při teplotách nad bodem mrazu. univerzální olej, který je vhodný pro všechna roční období, je v názvu označen dvěma číslicemi: 5W-30, 5W-40, 10W-50 atd. stojí za zvláštní pozornost, protože číselné označení popisuje pouze rozsah pracovních teplot, ale nepopisuje jeho viskozitu. V závislosti na výkonu, konstrukci a výrobci motoru nemusí být všechny oleje vhodné pro všechny motory. Měli byste proto zvolit jednu z nich podle teplotní tabulky pro konkrétní výrobek.

Vždy mějte na paměti, že mezi syntetickým a minerálním olejem je značný rozdíl.

minerální olej se vyrábí mnohem jednodušším způsobem, a proto je levnější než syntetický olej, který je mnohem kvalitnější. Syntetický se nevyrábí destilací ropy, ale syntézou organických látek. je prakticky bez škodlivých příměsí, jako je síra a parafín, pro motor a jeho části; kvalita je lepší již na molekulární úrovni.

Video ukazuje, jak zkontrolovat hladinu oleje

Typ oleje v závislosti na typu motoru

Benzínové generátory mohou být vybaveny dvoutaktním nebo čtyřtaktním motorem. Zvláštností dvoutaktních motorů je, že nemají samostatnou vanu, do které by se naléval olej. Tento typ motoru spotřebovává směs benzínu a oleje, která byla předem smíchána v určitém poměru. Tento typ generátoru vyžaduje olej, který se rychle a úplně rozpustí v benzínu. Musí být také zcela spálen, aniž by zanechal stopy na ventilech motoru. Řada olejů T2 je vyráběna speciálně pro dvoutaktní motory.

I zde však buďte opatrní. K dispozici je také řada olejů pro dvoutaktní motory TC-W3. Nesmí se však používat v motorech s alternátorem. Jedná se o řadu olejů pro motory motorových člunů a vodních skútrů, které jsou v neustálém kontaktu s vodou.

Benzínové elektrárny se čtyřtaktními motory mají široký výběr motorových olejů. To poněkud komplikuje výběr maziva, pokud se ztratí technická dokumentace generátoru. Olej pro čtyřtaktní motory se hodnotí podle dvou hlavních kritérií:

Viskozita nám napovídá, při jaké teplotě vzduchu bude olej tohoto druhu pro motor nejúčinnější a nejužitečnější. K dispozici jsou maziva pro zimní i letní provoz. Výběrem správného typu oleje zajistíte lepší mazání jednotlivých částí motoru a prodloužíte tak jeho životnost. V závislosti na venkovní teplotě by se měly používat oleje s následujícími viskozitními stupni:

 • Při teplotách od 4 °C výše: 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, 20W30, 20W40, SAE 30.
 • Při teplotách od.20 °C až 4 °C: 0W40, 0W50, 5W30, 5W40, 5W50, 10W30, 10W40.
olej, naplnit, benzínového, generátoru, huter

V létě může být nejlepší volbou olej 10W30, mimo sezónu je lepší použít 0W40, 0W50 (nejlépe však s označením API SJ nebo SL). Toto označení znamená, že tato maziva jsou špičkové produkty s vlastnostmi a charakteristikami, které jsou dokonale vhodné pro benzinové čtyřtaktní motory.

READ  Jak demontovat horní převodovku motocos

Na závěr přehledu několik poznámek:

 • Čtyřtaktní benzínové generátory vyžadují zvláštní péči. Zařízení potřebuje mazivo, ale žádný výrobek nebude fungovat.
 • Látka může být syntetická, minerální nebo polosyntetická, ale tyto přípravky se nesmí míchat. Různá plastická maziva se liší podle balíčku aditiv.
 • Vysoce kvalitní mazivo může zdvojnásobit životnost benzínového generátoru. Olej může působit také jako ochranný olej, který snižuje tření.

Záruka a oficiální servisní záruka v našem servisním středisku

Vlastnosti a specifikace Huter DY3000L

 • Přenosný benzínový generátor se jmenovitým výkonem 2,5 kW.
 • Vzduchem chlazený spalovací motor umožňuje provozovat jednotku při teplotách okolního prostředí do.30°C až 40°C.
 • Provozní hlučnost motoru až 67 dB.
 • Přibližně 9 hodin nepřetržitého provozu na jedno naplnění benzinové nádrže.
 • Možnost připojení spotřebičů elektrické energie na 220V a 12V, nabíjení kyselinových autobaterií.
 • Trubkový kovový rám s montážní plošinou umožňuje práci s přístrojem na měkkém podkladu a písku.
 • Kompaktní rozměry 450460560 mm a nízká hmotnost 43 kg zajišťují snadnou přepravu.
 • Záruka německého výrobce „Huter Elektrische Technik GmbH“ na 12 měsíců.

Obecné informace

Huter DY3000L. benzínový generátor se spalovacím motorem, určený pro autonomní napájení domácích a přenosných zařízení v domácnosti. Generátor se hodí zejména jako záložní zdroj energie v přírodě, při venkovních stavebních pracích nebo v garáži, na expedicích nebo při dlouhém kempování. Pohon DY3000L na benzin AI-92, kapacita nádrže cca 12 litrů, průměrná spotřeba 1,3 litru za hodinu. To znamená, že máte dostatek zdrojů generátoru na přibližně 9-10 hodin nepřetržité práce.

Kromě benzínu může jednotka fungovat také na LPG: propan nebo propan-butan, pokud je vybavena přívodem plynu.

Huter DY3000L je vybaven jednoválcovým čtyřtaktním motorem s nuceným chlazením vzduchem. To umožňuje provozovat generátor venku při teplotách až 50 °C bez rizika zamrznutí chladicí kapaliny.30°С. Důležitou vlastností, která určuje snadnost použití jednotky, je relativně nízká hladina hluku 67 dB pro tuto kategorii jednotek. Dostatečně výkonný, aby pracoval stejně hlasitě jako automatická pračka. Maximální výkon, který může elektrocentrála DY3000L krátkodobě zvládnout, například při spouštění připojených zátěží, je 3 kW. Jmenovitý provozní výkon 2,5 kW, standardní napětí 220 V při 50 Hz. Má také možnost nabíjet autobaterie a napájet další spotřebiče stejnosměrným napětím 12 V.

Benzínový generátor je spolehlivě chráněn proti přetížení a v případě nebezpečí se automaticky vypne. Jednotka má ukazatele stavu paliva, výstupního napětí a hladiny motorového oleje. Přístroj váží 43 kg a má poměrně kompaktní rozměry: 450460560 mm, obzvláště užitečné, pokud jej potřebujete často přenášet. Skříň je uzavřena v trubkovém rámu s nášlapnou deskou, takže stroj můžete bezpečně umístit i do velmi sypkého písku. Alternátor je vyráběn společností Huter Elektrische Technik GmbH v Německu v souladu s přísnými evropskými požadavky na kvalitu a spolehlivost elektrických zařízení. Tovární záruka 12 měsíců.

Funkční princip a konstrukční prvky

Klíčovým prvkem v konstrukci benzínového generátoru Huter DY3000L je pístový spalovací motor. Mechanická energie vytvořená pístem je alternátorem přeměněna na elektrickou energii se stanovenými výstupními parametry. Tato konverze je principem každého benzínového generátoru, a zejména generátoru DY3000L. Motor tohoto modelu je klasifikován jako čtyřtaktní jednoválcový motor. Ventily jsou umístěny nahoře a vačkový hřídel dole. Motor je poháněn karburátorem a je mazán olejem v klikové skříni. Motor se spouští ručně pomocí startéru s tažnou šňůrou. Alternátor modelu Huter DY3000L je alternátor. Jeho budicí systém je kartáčový, stabilizace napětí se provádí kondenzátorovou metodou.

Pokud hovoříme o nejdůležitějších konstrukčních prvcích benzinového generátoru, musíme zmínit jednoduché a intuitivní umístění ovládacích prvků na jeho předním panelu. Je zde umístěn voltmetr, který zaznamenává výstupní napětí, jedna 16ampérová zásuvka pro připojení potřebných elektrických zařízení, záporné a kladné svorky pro připojení a nabíjení autobaterie a dalších 12V stejnosměrných spotřebičů.

Dalším konstrukčním prvkem DY3000L, který určuje jeho použitelnost, je trubkový kovový rám, který rámuje tělo jednotky. Ve spodní části se nachází montážní deska, která zvětšuje styčnou plochu se zemí. Umožňuje bezproblémové umístění generátoru na sypké půdě a písku, pokud musíte pracovat s elektrickým zařízením v terénu, při kempování nebo na expedici.

Bezpečnost spotřebičů připojených k alternátoru zajišťují jističe. V přístroji je několik jističů: pro ochranu obvodů AC 220 V a DC 12 V. Tím se zabrání zkratům, které by ovlivnily připojené spotřebiče a zařízení, a zaručí se trvalý a bezporuchový provoz alternátoru.

READ  Co řezat izolační role z minerální vlny

Příprava

Před výměnou oleje nechte motor alternátoru běžet 3 až 5 minut, aby se olej stal tekutějším, což usnadní a urychlí jeho vypuštění.

Nejlepší je nosit ochranné rukavice, protože všechny strojní oleje jsou vysoce karcinogenní. Pokud se dostane do kontaktu s kůží, okamžitě ji omyjte vodou a mýdlem.

Je třeba připravit nádobu na vyprázdnění použitého oleje, klíč na otevření šroubu, hadřík na odstranění případných povrchových zbytků a speciální přísavku s dlouhou úzkou hubicí. pomáhá olej jemně naplnit.

Doporučuje se, aby byl generátor umístěn na malé ploše, aby se s ním co nejlépe manipulovalo.

Rady pro výměnu oleje

Při vypouštění starého oleje se doporučuje motor předtím trochu zahřát, aby olej volněji vytékal. To pomůže rychleji a účinněji odstranit zbytky.

Před uvedením alternátoru do provozu zkontrolujte hladinu oleje. To lze provést pomocí speciální měrky. Pokud je oleje příliš málo, je třeba přidat správné množství. Tento postup je třeba opakovat při každém spuštění motoru.

Nedoporučuje se zatěžovat ihned po zapnutí. Předtím nechte alternátor několik minut běžet naprázdno.

Někdy se stává, že benzínový generátor musí běžet nepřetržitě po mnoho hodin. Je důležité, aby byl vždy k dispozici dostatek oleje. Pravidelně kontrolujte hladinu oleje a v případě potřeby ji doplňte.

olej, naplnit, benzínového, generátoru, huter

Olej musí být vhodný pro sezónu, ve které alternátor pracuje. Na podzim a na jaře je nutné vyměnit olej, aby se doplnil správný olej.

Když je generátor v provozu, je neustále horký. Proto je nutné pravidelně mu dopřát čas na vychladnutí.

Kvalitní benzínový generátor vydrží dlouho, pokud se o něj správně pečuje. Zdroj sdelai-lestnicu.ru

Příklady olejů od různých výrobců

Kvalitní olej, který do svého benzinového generátoru dáváte, je klíčem k jeho dlouhé a produktivní životnosti.

Důležité je si uvědomit, že motor alternátoru a motor automobilu jsou odlišné věci, a proto vyžadují zvláštní péči. První věc, kterou by si měl majitel benzinové elektrárny zapamatovat, je, že je nutné, aby její údržba probíhala jako hodinky. Včasná kontrola a výměna veškerého spotřebního materiálu pomáhá udržovat jej v nejlepším stavu. Pravidelná výměna oleje prakticky zdvojnásobí životnost vašeho generátoru. Výběr produktu hraje velmi důležitou roli. V jeho dokumentaci je uveden zejména jeho výrobce a specifikace, které musí být plně v souladu s požadavky konkrétní čerpací stanice. Mezi různé typy, které stojí za zvážení:

Mobil Super 1000 10W-40. Jedná se o celoroční výrobek vysoké kvality na bázi minerálního oleje. Jeho složení zahrnuje mnoho složek, díky nimž patří k nejlepším ve své třídě. zahušťovadla a sada přísad zajišťují vysoký výkon. Lze jej použít pro benzínové i naftové generátory, automobily, protože i při teplotách pod bodem mrazu usnadňuje startování. motor běží jako hodinky, protože si zachovává své vlastnosti viskozity a tekutosti. Střední Castrol Magnatec 10W-40. Používá se v široké škále aplikací, včetně benzinových a dieselových generátorů a ve vozidlech poháněných oběma typy motorů. včetně přeplňovaných a mezichlazených motorů. Obsahuje syntetické složky, díky nimž spolehlivě přilne ke všem kovovým dílům, chrání je před opotřebením, vytváří ochrannou vrstvu a poskytuje spolehlivou ochranu během provozu. Medium Q8 10W-40. Vysoce kvalitní syntetické činidlo s hydrokrakovacími přísadami. Výrobci jej doporučují pro použití v motorech elektrických generátorů, osobních a dodávkových automobilů s katalyzátory. Díky tomu pomáhá snižovat spotřebu paliva a zajišťuje dobrou ochranu kovových dílů díky dobrému viskóznímu filmu, který je okamžitě pokrývá. Medium Forte SAE 10W-40. Tento polosyntetický olej je vícestupňový a vícestupňový. Vhodný pro benzínové motory v generátorech, zachovává si své vlastnosti i při nízkých teplotách. Doporučeno pro použití výrobcem „Honda“. Průměr na litr.Werk SAE 10W-40. Polosyntetický produkt vhodný pouze pro benzínové motory. Ačkoli jej nelze používat univerzálně. nedoporučuje se pro automobily., dosahuje ve srovnání s jinými výrobci velmi vysoké úrovně kvality. Průměr na litr.Mostela 10W-40. Pokročilá směs s velmi vysokou viskozitou. Při nízkých teplotách se prakticky nestává viskózním a neztrácí své vlastnosti v důsledku použití aditiv. Vhodné pro smíšené mazací systémy, jako jsou řetězové pily a generátory se čtyřtaktními motory, chlazené vzduchem i vodou. na litr. Yuko Master Synt 4T 10W-30. Polosyntetický vícestupňový olej pro motory, doporučený pro použití v zahradní a zemědělské technice. Jeho hlavní výhodou je, že je určen speciálně pro pohonné jednotky. špatně se odpařuje, a proto má menší spotřebu. Chrání motor, jeho části před korozí a usazováním sazí a mnohonásobně prodlužuje jeho provoz bez nutnosti větších oprav. Kromě toho je poměrně levný. pouze 250 za litr.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS