Jaký olej v benzínu pro řetězové pily. Podíl směsi pro „stihl“

Správný poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Ahoj! Tento článek budeme hovořit o správném poměru ropy a benzínu pro řetězové pily. To je možná nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět během provozu tohoto zařízení. Nedostatek oleje povede k nadměrnému tření a jeho příliš mnoho množství je nadměrného výskytu uhlíku a přehřátí. V důsledku toho povedou k rychlému rozpadu motoru. Oprava může být v polovině nové řetězové pily.

Kromě správného poměru bude zde zde o dalších důležitých věcech, které vám umožní žít tak dlouho, jak je to možné, jak je to možné pro vaši řetězovou pila. co použít benzín, jaký nalévání oleje, metody chovu, doba skladování hotové směsi, atd Takže doporučuji, abyste neuznali článek po oddíle podíl, protože bude také informace, které jej používáte.

Benzín s olejem pro řetězovou pila. jak zředit a proč se provádí

Na základě řetězových pil na různých firmách položil dvoudobý spalovací motor, který řídí nástroj řezací headset. Proporce benzínu s benzínovým olejem se používají k aktivaci. Sloučenina benzínu s olejem je povinným postupem, takže pokud jste právě koupili nástroj, pak musíte pochopit rysy jeho doplňování.

Proč je benzín smíchaný s olejem na doplnění řetězové pily

Je třeba zředit benzin s máslem, aby se zabránilo poruše motoru. Důvodem je, že konstrukční funkce dvoudobého mazacího systému motoru. Při konstrukci takových motorů neexistuje komora pro nalévání motorového oleje, a pokud nalijete palivo bez mazacího materiálu, pak klikový hřídel, píst, ložiska a tyče neobdrží mazání. To výrazně sníží životnost všech uvedených částí, takže je zakázáno nalít čistý palivo.

Benzín a olej pro motorové pily musí být nalita do vhodných poměrů, což umožňuje účinné mazání dílů tření. Nedostatek mazivu nebo jeho přebytek povede k negativním důsledkům ve formě vzdělávání nagary. Chcete-li pracovat správně nástroj, musíte ji doplnit nejen vysoce kvalitní materiály od prvního dne provozu, ale také dodržovat správné proporce.

jaký, olej, benzínu, řetězové

Je důležité vědět! Dvoustupňový motor vyžaduje plnicí benzín s oktanovým číslem není nižší než 92. Mnozí odborníci argumentují, že je možné vyplnit ruský nebo ukrajinský typ paliva pouze s oktanovým číslem, nejméně 95, což je spojeno s nízkou kvalitou.

Takže motor pracoval správně, hlavní věc je čistě čisté palivo bez kontaminace.

Poměr benzínu a oleje pro motorovou pilu

Podíl oleje a benzínu pro doplnění dvoudobých motorů motorů různých značek je 40 k 1 nebo 50 k 1. Tento poměr je standardní, který se používají nejen nováčci, ale také zkušení piny. Tento poměr pro přípravu palivové směsi je v blízkosti ideálu a poskytuje mazání drtivých částí mechanismu spojování kliku a pístu.

READ  Co strom američtíští loggery viděli takovou pila

! Před mícháním ropných produktů by měly být zohledněny vnější faktory. Pokud je řetězová pila nová, pak vyžaduje běh běží v a pro to musíte přidat do paliva na 20% více než standardní hodnoty. Pro přidání je také 20% více mazacího materiálu, pokud se nástroj provádí při nízkých teplotách.

Kolik olejů je třeba nalít do benzínu v mililitrech? Na ml oleje a benzínové proporce 1 až 50 je 20 ml na 1 litr. Pro přípravu správné směsi byste měli zadat 1 litr benzínu v plastové láhvi a plemeno s 20 ml oleje.

jaký, olej, benzínu, řetězové

Chcete-li měřit, kolik oleje nalévání oleje byste měli mít speciální rozměrový kontejner a naplnit jej na odpovídající značku.

Pokud je okamžitě plánováno připravit 2 litry paliva, pak je nutné přidat 40 ml mazacího materiálu k tomuto množství benzínu.

Existují i ​​jiné poměry, které nabízejí různé výrobce. Tyto hodnoty jsou poněkud odlišné, ale pokud čtete další hodnoty v pasu na nástroj, musíte být povinni a držet se jim. Standardizovaná hodnota 1 až 50 nebo 40. V létě je zapotřebí tahání na 1 litr hořlavého 15 ml oleje a v zimě přidat ne méně než 20-25 ml. Vědět recept na vaření, měli byste zjistit i v otázce, kterou benzín vyplnit řetězovou pilu?

Benzín benzín a olej. co lepší

Často se zeptají nováčky a co je lepší vzít benzín pro váš nástroj? Aby nedošlo k chybě ve výběru, doporučuje se přečíst pokyny pro přístroj. V pokynech každý výrobce označuje odpovídající značku paliva. Pokud výrobce indikuje, že oktanové číslo by nemělo být nižší než 95, nedoporučuje se nalije 92 benzínu.

Teď to zjistíme, jaký olej je lepší vzít řetězové pily pro motory. Pro takové účely platí speciální oleje. Vezměte motorové oleje automobilů pro přípravu palivové směsi jsou zakázány. Pro řetězové pily musí koupit mazivo pro dvoupatrové motory, které jsou v prodeji nejen ve specializovaných centrech, ale také v internetových obchodech.

Je důležité vědět! Je nutné rozlišit, že výrobci jsou vyrobeni pro řetězec dva typy maziv. pro řetězy a motory. Řetězové materiály se nalijí do samostatné nádrže přístroje a jsou stráveny na mazivu řetězu, zatímco řetězová pila.

Motorové oleje pro dvoupatrové motory jsou produkovány takovými výrobci:

Typicky je poměr indikován na láhvi s mazivovým materiálem, takže bude obtížné se zaměnit s přípravou palivové směsi i začátečníky. Žádný pod nějakou záminkou, nepoužívejte cvičení ani jako mazací materiál. To povede k tomu, že nástroj bude muset opravit.

Pokyny pro palivo paliva v motorové pily

Známe poměr přípravy směsi benzo-olej, můžete přistoupit k němu. Instrukce pro tankování má následující formulář:

 • Nejprve musíte připravit směs. Připojení dvou hlavních komponent, měli byste je pečlivě míchat
 • Nástroj pro uspořádání čistého a hladkého povrchu. Před odšroubováním víka plynu nádrže je nutné vyčistit nebo vyhodit piliny, prach a kontaminaci
 • Krk nádrže by se měl podívat nahoru
 • Nastavte malé zalévání může v krku, pak nalít palivo
 • Ovládání procesu doplňování paliva, protože objem nádrže je malý, takže je rychle naplněn
 • Vyplňte ne až do plného maxima, protože při zavírání víka nádrže, zbytky paliva budou stříkány
 • Poté, co je palivo zaplaveno do nádrže, okamžitě musí doplnit mazivo pro řetězec
 • Spotřeba paliva a mazání řetězce je přibližně stejná, takže a naplnit obě nádrže ve stejnou dobu
 • Po tankování můžete pokračovat na začátek motoru
READ  Jak zředit olej s benzínem pro zastřihovač pro trávu

Motor začíná lépe na místě, kde byl proveden tankování, ale pohybovat se na vzdálenost 2-3 m. Nástroj je připraven k práci a můžete jej začít. Jak je motor spuštěn motorem, můžete přečíst v tomto materiálu (odkaz).

Informační podpora

Instrukce připojená k nové řetězové pily obsahuje informace o sortimentu maziv, které mohou být použity s tímto modelem. Z větší části jsou značkové oleje, které zachovávají pracovní vlastnosti v širokém rozsahu teplot a provozních nákladů.

Také použití vysoce kvalitních analogů jiných výrobců, v hustotě, viskozitě a dalších parametrech, které splňují nárokované požadavky.

Kdy a jak vyplnit

Kde nalít olej pro řetěz. srozumitelný. Pro to je samostatný kontejner. Ve většině řetězové pily se velikost této nádoby vypočítá s přihlédnutím k objemu pily plynu. Při vyplňování obou nádrží pod řetězcem budou ve stejnou dobu prázdnou. Proto se doporučuje naplnit úplný objem olejové nádrže současně s náplní palivové nádrže. Pak nemusíte být rozptýleni do horní části dvakrát.

Před zahájením práce je užitečné zkontrolovat, zda olej přijde do řetězce. Chcete-li to udělat, stačí poslat konec pneumatiky na rovném povrchu. Nějaká část maziva letí z okraje pneumatiky. Kapky hit na povrch označuje normální provoz systému.

Při velkých negativních teplotách je letní olej tlustý a jeho mazání se zhoršuje. Proto stojí za uplatňování značek určených pro zimní podmínky. Pokud taková možnost neexistuje taková možnost, stojí za to trávit čas na zředění stávajícího oleje, aby se snížila jeho hustota. Zředí nejlepší petrolej v poměru 1 až 4.

Některé modely jsou upraveny pro nastavení posuvu v systému maziva. Je užitečné pro nastavení v případě typu mazání.

Poznámka! Nemůžete nalévat do nádrže směs olejů různých druhů. minerální a syntetické.

Pokud je olej u více než jeden výrobce, a existuje stejný typ, ale jiná firma, pak jejich míchání je povoleno podléhající okamžitému použití. Ponechat takovou směs po dlouhou dobu.

Blok: 3/7 | Počet znaků: 1458

Typy motorového oleje

Mezi širokou škálou maziv lze odlišit tři velké skupiny, které se liší od kompozice i vlastností:

Některé z nejlevnějších a běžných. Získávají se během zpracování ropných produktů. Mnoho pily odjíždí na minerální olej po dlouhou dobu. Hlavní plus je to cena a dostupnost. Je pravda, že nemůžete koupit dobrou čistou látku. „Mineralka“ může kouřit vnitřek motoru s časem. Nicméně, pokud je majitel přátel s rukama, může narušit všechny „vnitřky“ sám. Podle zkušených „pylidů“, se vzácným a ne příliš intenzivním použitím jednotky, je minerální složka dostačující pro normální provoz.

Jak si vybrat olej pro řetězové pily

Olej pro dvoudobé motory motorové pily by měly být vybrány na přísnějších požadavcích. Odborníci doporučují používat minerální nebo polosyntetický mazivo, který je vytvořen pro 2-taktní motor, který se používá ve vysokých otáčkách.

Plus použití minerálního oleje pro řetězovou pily je nízkou cenou. Syntetické tekutiny jsou dražší, ale mají zlepšené ukazatele kvality a dodržují evropské normy.

READ  Proč se řetěz řetězové pily neustále napíná?

Motorový olej produkuje velký počet výrobců, jako je zahraniční a ruština. Nejlepší kvality jsou oleje vyrobené Husqvarna. Podle některých charakteristik firemních produktů je domácí olej značky Lukoilu nižší.

Výhody značkových společností:

 • ekonomický tok;
 • udržování kvality s dlouhodobým skladováním nebo provozem v nepříznivých podmínkách;
 • malé množství toxinů;
 • Nedostatek Nagara.

V profesionálních a domácnostech se používají oleje připravené na americké technologii API-TB. Aplikuje také analog této japonské výroby JASO-FB. Nelze požádat o výrobu směsi kapaliny, která byla vytvořena pro čtyřdobé motory.

Barva oleje, jako je zelená, červená, označuje, že produkty vyrábí některou společnost. Při výběru indikátorů a vlastnostech produktu, barva nebere v úvahu

Opatrně si vyberte motorový olej, výrobce a složení, která není známa

Před dalšími údaji budou získány o výkonu a kvalitě výrobků, použití tohoto oleje je lepší odmítnout. Může být smíchán s ostatními motorovými oleji, které mají stejné charakteristiky přiřazení a složení, které jsou produkty slavných značek a vyznačují se vysokou kvalitou. Nemůže kombinovat minerální a syntetický olej.

V obchodech existuje velký výběr olejů pro pily. Velké množství výrobků umožňuje použití oleje pro motorovou pilou, což odpovídá třídě a ukazateli konstrukce, jakož i jeho podmínek. Pro řetězovou pilu levných modelů je lepší použít standardní standard. Pro profesionální modifikace je určena mazací kapalina Ultra.

Pro přípravu vysoce kvalitní směsi je nutné použít ty značkové oleje nebo jejich analogy, které doporučují řízení instrukcí. Například může navzájem nahradit v palivových a mazivách kategoriích Husqvarna a Stihl.

Specialisté nedoporučují použití v převodovce pro mazací páby, která se vyrábí pro 2-taktní motory mopedů, motorových člunů. Motory Taková zařízení se používají v měkčích vnějších podmínkách, díky které mají nízké požadavky na indikátory kvality.

Mazivo pro řetězové pily Asterisk

Pro zvýšení životnosti a snížení tření na olovo řetězové kolo, výrobce vybaví tento mechanismus s jehlovým ložiskem, který je třeba periodicky mazat. Pro mazání můžete použít víceúčelové mazání STIHL.

Pokud nechcete přeplatit, je lepší použít levný, ale ne méně kvalitní možnost, lubrikant litol nebo litol 24. Díky své viskozitě nahradí Litol originál.

Namažte benzopil pneumatik hvězdičku, můžete stejné mazivy jako olovo, aplikovat speciální injekční stříkačku. To vám umožní stisknout mazivo prostřednictvím technologických otvorů v pneumatice, k ložisku hvězdičky.

Funkce běží nový nástroj

Tento koncept zahrnuje jemný provoz řetězových pil v počáteční fázi jeho provozu. Technologie také zajišťuje provoz motoru na směsi se zvýšeným 20% mm motorovým olejem.

jaký, olej, benzínu, řetězové

Čas běží v motoChasu je uveden v přiložené instrukci. V praxi, pro opuštění nástroje na pracovní úroveň, stačí generovat 3-5 upevňovací prvky pily plynu.

jaký, olej, benzínu, řetězové

Nové modely v běhu nepotřebují, ale první hodiny řetězové pily se nedoporučuje používat s velkým zatížením.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS