Jaký olej vyplní viking kultivátor

Oleje pro motoblocks: Co je to vhodné a kolik potřebujete nalít

Přítomnost vysoce kvalitních prvků v jakékoli technice. klíč k prosperující a nepřerušované práci po dlouhou dobu. Ale přítomnost oleje pro mazání dílů. Bez ní nebude motor dlouhodobě sloužit, a brzy budete muset změnit celý jednosměrný traktor zcela nebo opravit. Olej je nutný, aby všechny systémy a uzly práce se nemusíte starat. To vám umožní zlepšit výkon a zlepšit provozní termíny.

Olej musí být vybrán podle schůzky. Pro motor, převodovka, stejně jako pro převodovku, různé mazací kapaliny produkují. Plus je nutné vzít v úvahu, na jaké palivové pohání motor (benzín nebo nafta). Také někteří výrobci okamžitě uvádějí, který olej musí člověk nalít do jednosměrného traktoru. Pokud nesledujete jejich doporučení, můžete výrazně snížit životnost vaší technologie.

Chcete-li pochopit, jaký olej nalít do jednosměrného traktoru, musíte pochopit jejich názory. První rozdělení olejů se provádí typem motoru. dva nebo čtyřdobé. Dále přichází rozdíl v kompozici. semik-syntetické nebo syntetické. A stále rozlišuje oleje podle jaké doby roku budou použity. léto, zima a celostát. Zvažte pouze všechny faktory, můžete si vybrat mazivo, které se hodí do motobloku.

Přenosový olej

Zkontrolujte úroveň přenosového oleje každých 50 hodin provozu. Všechny modely Viking (Viking) mají sondu pro měření úrovně přenosového oleje. Před vyjmutím měrky otřete místo kolem otvoru a vytáhněte měrku.Úroveň přenosového oleje musí být paralelní se značkou na sondě. Přidejte olej 80 W 90 Hypoy-C přes uzávěr otevření na požadovanou úroveň. Nepřepět. Jemně vložte měrku na místě.

Převodový olej vyměňte po prvních 20 hodinách provozu nebo po 2 poplatcích za palivo. Pak měňte olej každých 100 hodin provozu. Vypusťte výfukový olej do příslušné nádoby a zlikvidujte, jak by mělo být.

READ  Jaký druh jednosměrného traktoru je lepší než dieselová nebo benzín

Při vypouštění oleje odstraňte všechny kovové částice, které se nalije na magnetu vypouštěcí zástrčky. Jsou tvořeny v důsledku drsných převodovek během procesu provozu vody. Nainstalujte zástrčku těsně.

Nalijte převodový olej 80 W 90 Hypoy-C přes objemový otvor a zkontrolujte hladinu měrky. Úroveň musí odpovídat značce na sondě. Spotřeba oleje je 1.1 l. Nepřepět!

Při přetečení může být olej vymačkán přes větrací otvor, kontaminující brzdové destičky, které mohou vést k poruše systému.

Speciální péče

Existuje velké množství nejrůznějších motocyklů, z nichž každá má své vlastní vlastnosti, specifické vlastnosti a další rozdíly, takže si můžete vybrat přesně typ zařízení, které je třeba pečovat o vaše stránky, což vám bude co nejatraktivnější.

Nicméně, to stojí za to zvážit, že jako jakákoli jiná technika, Sadko Motoblocks, Don, Huter, Profi, Lander, Champion, Carver, Husqvarna, Lifan 6.5 a další potřebují neustálou péči, řádné použití a dobré podmínky. Koneckonců, tato jednotka je velmi podobná automobilu, takže péče o to musí odpovídat.

Přečtěte si více o motoblock

Blok: 2/7 | Počet znaků: 646

Spotřeba paliva podle kultivátoru

V kolik paliva používá kultivátor, mnoho parametrů ovlivňuje. Hlavní z nich jsou moc a hmotnost, ale hraje roli a typ půdy. Střední a lehké kultivátory s kapacitou 2 až 4 litrů.s. V průměru, 1-1,5 litrů benzínu za hodinu konzumovat. Stojí za zmínku, že 2-hodinové motory tráví více paliva. Současně spalování směsi benzínu a oleje je mnohem nižší než energie a část paliva jde do atmosféry. Nepokoušejte palivo. To platí i pro benzín a směs. Obvykle výrobci ukazují, že se nedoporučuje používat palivo, které stálo po dobu 30 dnů. Pokud používáte palivovou směs, doporučuje se před každým použitím protřepávat.

Mazání převodovky by měla být co nejblíže. Dokonce i hluk může být odstraněn, pokud je nedostatek maziv. Mělo by však být osloveno tak pečlivě pro výběr vhodné značky maziva, nepřijatelné aplikace kontaminovaných kompozic.

Je třeba mít na paměti, že cizí zvuky jsou často spojeny se špatnými utahovacími spojovacími prostředky, s opotřebovanými ložisky a převodovkou. Pro demontáž převodovky je nutné:

 • odstranit to;
 • Odšroubujte šrouby;
 • Odstraňte ochranné uzávěry;
 • Vytáhněte výstupní hřídelové pouzdro;
 • Odpojte páčku a potom zástrčku;
 • Vyjměte primární hřídel (v blízkém svazku s převodovkami);
 • Odstraňte hřídel a řetězce;
 • Demontujte blok hřídele a hvězdy;
 • odstraňte mezilehlé hřídele a převody;
 • Vyjměte spojku, semii (sestava se provádí v opačném pořadí).
READ  Jakým olejem naplnit převodovku kultivátoru

jaký, olej, viking, kultivátor

Výměna oleje v motoru motobloku

Provozní zdroj motoru zemědělské jednotky závisí nejen na kvalitě svých komponent a montáže, ale také o tom, jak správně a jak často změníte motorový olej. Držení doporučení výrobce můžete rozšiřovat termíny pro provoz jednotky a uložení z typických poruch.

Výměna maziva v motoru musíte předehřívat agregát motoru. Chcete-li změnit olej v motoru motobloku, musíte jednat v následujícím pořadí:

 • Nejprve nastavte jednotku do horizontální polohy. Vývody pro výplň a odvodnění olejů jsou vždy v levé části motoru motobloku. Olej zbývající uvnitř motoru musí být vypuštěn přes odtokový otvor, který je uzavřen kuželovým korkem majícím závitu. Pokud se zástrčka otáčí příliš mnoho, je možné jej odšroubovat dlouhý šroubovák;
 • Dejte širokou nádobu pod odtokovým otvorem, objem alespoň 2 litrů a pomalu odšroubujte zástrčku. Konečně, vyčistěte ji, počkejte 10 minut, dokud není mazací tekutina zcela vyřešena z motoru motoru;
 • Poté utáhněte otvor zátku a začněte nalit nový motorový olej. Nejlepší ze všech, pokud vyberete 10W40 olej na syntetické nebo minerální bázi jako nový kompozice. Jeho objem by měl být roven počtu dříve fenzovaného oleje.

Změna maziva v motoru motoru by neměl méně často než jednou za 25-30 hodin provozu. Pokud nejste příliš často používat jednotku, a máte o celé práci, kterou máte přibližně stejný čas, pak je možné nahradit olej jednou ročně. Zároveň si pamatujte, že pokud nemáte čas pracovat 30 hodin za sezónu, pak je olej stále změněn, protože během prostojů vlastností motocyklu složení se významně zhoršuje.

Pokud jste dostali pouze jednosměrný traktor, pak změňte mazivo do motoru, je nutné pole prvních 5 hodin provozu jednotky. Skutečností je, že po montáži nových motobloků, malé odpadky, které zůstává uvnitř motoru do oleje, což vede k rušení motoru a vzhled malých poruch. Aby byl motor nová jednotka zcela vymazána, olej v něm bude zapotřebí nahradit ještě třikrát. 2krát po 5 hodinách provozu a třetí. po 10 hodinách.

READ  Jaký olej je potřebný pro vyžínač benzínu pro trávu

Nahrazení oleje v brzdu Udělejte to sami

První výměna oleje v motoru motoru by měla být prováděna po běhu run-in, který se provádí v nečinnosti pod přísným kontrolem. Druhé. hodina po práci jednotky pod zatížením.

Následná údržba se doporučuje každých 40 hodin používání.

 • Zahřát motor.
 • Nainstalujte jednotku na rovnou horizontální platformu.
 • Náhradní.
 • Otevřete výplň a vypouštěcí otvor.
 • Sloučení tekutiny.
 • Rozdělit vypouštěcí zátku.
 • Nalít nový olej.
 • Zavřete díru zátoky.
 • Uvolněte se.
 • Pro měření úrovně mazání a přidat k potřebě.

Spusťte motor a zkontrolujte těsnost připojení.

Výměna oleje v převodovce se vyskytuje podél stejného schématu a ve stejné sekvenci.

Jaké typy mazání by měly být použity?

Pro motoblocks existují dva typy maziva:

V tomto ohledu je nutné přesně nalít tento typ, který výrobce doporučuje, s přihlédnutím k počtu taktů určité značky motobloku. V posledních letech jsou syntetické a polosyntetické oleje dokonale vhodné pro použití v motoru motoblock. Ve specializovaných obchodech nabízí kupující v sortimentu různé typy zahraniční a domácí produkce.

Bezpečnost a řádná pravidla skladování

Základní pravidla využívání kultivátorů Viking:

 • Před zahájením práce zkontrolujte dobrotu všech dílů a náhradních dílů;
 • V procesu práce s vybavením pravidelně zkontrolujte indikátory motorového oleje a benzínu;
 • jsou v dostatečné vzdálenosti od otočných fréz;
 • Nenechávejte jednotku pod přímým slunečním zářením po dlouhou dobu;
 • Po dokončení práce si ujistěte, že přístroj vyčistím z bahna hrudky pomocí kartáče s vodou.

Počet bloků: 13 | Celkový počet symbolů: 18529 Počet použitých dárců: 4Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS