Jakým olejem naplnit benzínový generátor Champion

Jaký olej naplnit do alternátoru?

V závislosti na venkovní teplotě jsou viskozitní třídy následující: Při teplotách od 4 °C výše: 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, 20W30, 20W40, SAE 30. Při teplotách od.20 °C až 4 °C: 0W40, 0W50, 5W30, 5W40, 5W50, 10W30, 10W40.

Nejuniverzálnější olej SAE pro teplejší měsíce je 10W30. Pokud tedy na štítku vidíte SL 10W30, můžete ho použít. Při provozu generátoru v chladném počasí věnujte pozornost označení SJ nebo SL, jedná se o nejmodernější a nejkvalitnější oleje pro benzínové motory.

Benzínové motory se dělí na dvoutaktní a čtyřtaktní

Dvoutaktní motory nemají samostatnou olejovou vanu: karburátor je naplněn směsí benzínu a oleje. Proto jsou na olej pro dvoutaktní motory kladeny zvláštní požadavky: kromě mazacích vlastností musí být rozpustný v benzinu a v maximální možné míře spalitelný.

Žádný problém: potřebujete speciální olej pro vzduchem chlazené dvoutaktní motory. standard 2T. Nezaměňovat s olejem s označením TC-W3. je určen pro vodou chlazené motory (přívěsné motory, vodní skútry).

Přechod na čtyřtaktní motory. Existuje mnoho dalších možností.

Existují dvě základní klasifikace motorových olejů:

z hlediska jejich výkonnostních charakteristik (API).

SAE udává teplotu okolního prostředí, při které olej nejlépe maže všechny součásti. Tato norma rozděluje motorové oleje do šesti zimních tříd (OW, 5W, 10W, 15W, 20W a 25W) a pěti letních tříd (20, 30, 40 a 50). Dvojité číslo označuje celoroční olej (5W-30, 5W-40, 10W-50 atd.).).

Nejuniverzálnější olej SAE pro teplé roční období je 10W30. Pokud tedy na štítku vidíte SL 10W30, můžete ho vzít. Při použití alternátoru v chladném počasí vždy věnujte pozornost označení SJ nebo SL. jedná se o nejmodernější a nejkvalitnější oleje pro benzínové motory.

Opět používáme index výkonnosti (API), který se vztahuje k označení SJ nebo SL.

Fáze práce

Nejprve je třeba odšroubovat víko olejové nádrže (umístěné vedle motoru). Na spodní straně olejové nádrže je vypouštěcí zátka (šroub). Obvykle jsou označeny měděnou podložkou, která zabraňuje přetržení závitu a zajišťuje dobré utěsnění závitu. Předem připravená nádoba je umístěna pod ní a po vyšroubování šroubů se olej gravitačně vylije do této nádoby. Počkejte, až proces skončí, a poté generátor mírně nakloněte, aby se zbytky vypustily.

READ  Jaký olej naplnit do benzínového generátoru Huter

Jakmile olejová nádržka vyschne, šroub se zašroubuje zpět. Je třeba postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození závitů.

Výběr nového oleje v závislosti na ročním období. Upřednostňován je vysoce kvalitní výrobek. Pro čtyřtaktní motory je vhodným olejem SAE 10W30. To je praktické, pokud se alternátor používá zřídka. Existují i nevýhody: při nízkých teplotách (méně než.Pokud je teplota oleje vyšší než 4 °C, dochází k vyšší spotřebě oleje, rychlejšímu opotřebení motoru a obtížnějšímu spouštění. Pokud je alternátor provozován pravidelně, je vhodnější olej vhodný pro danou sezónu.

Olej je naplněn po maximální značku (kontroluje se měrkou na víku). Někteří výrobci vybavují své spotřebiče detektory oleje. V návodu nebo na štítku na nádobě se dozvíte, kolik přípravku máte použít. Po dokončení zavřete uzávěr a setřete zbytky.

olejem, naplnit, benzínový, generátor

Související práce

Při pravidelné výměně oleje se doporučuje vyčistit vzduchový filtr a propláchnout palivovou vanu (u benzinových a naftových agregátů), protože na jejich funkčnosti přímo závisí kvalita palivové směsi a provoz motoru. Je také možné zkontrolovat stav zapalovací svíčky (karbonové usazeniny, poškození).

Výměna oleje není složitá, ale vyžaduje určitou zručnost. Údržbu alternátoru však nemusíte zvládat, protože veškeré práce mohou provádět odborníci ze specializované firmy.

Jaký olej používat v benzinovém generátoru?

Nejlepší možností je použít vícestupňový olej. Je přípustná výměna minerální látky za syntetickou a naopak, ale nesmí se doplňovat, nýbrž vyměnit celá látka, aby nedošlo ke konfliktu přísad při míchání. Kromě typu maziva stojí za to věnovat pozornost výkonu výrobku.

olejem, naplnit, benzínový, generátor

Jako příklad uvádíme nejoblíbenější maziva pro benzínové generátory od různých výrobců:

 • Mobil Super 1000 10W-40. Vícestupňový produkt, minerální, včetně zahušťovadla. Univerzální. na litr.
 • Castrol Magnatec 10W-40. Oblíbený produkt, který lze použít s různými motory. Syntetické, poskytuje dlouhotrvající ochranu proti opotřebení.
 • Q8 10W-40. vynikající syntetický olej, který vznikl hydrokrakováním. Umožňuje snížit spotřebu paliva.
 • Forte SAE 10W-40. Polosyntetický olej. Univerzální a celoroční. vhodné do chladných podmínek.
 • Werk SAE 10W-40. Levný produkt za 450 EUR/litr. Vhodné pouze pro benzínové alternátory.
 • Mostela 10W-40. Moderní výrobek s velmi nízkou viskozitou. Cena. 560 EUR/litr.
READ  Je možné použít klíč jako elektrický šroubovák

Pouze vysoce kvalitní olej může zaručit dlouhé a produktivní mazání. Zde je důležité mít na paměti, že motor s alternátorem a motor automobilu se liší. Péče o obě konstrukce se liší. Majitel generátorové soupravy musí pravidelně kontrolovat a včas vyměňovat veškerý spotřební materiál. Při pravidelné a správné výměně oleje může stroj pracovat mnoho let.

Některé poznámky jsou uvedeny na konci tohoto přehledu:

olejem, naplnit, benzínový, generátor
 • Čtyřtaktní benzínové generátory vyžadují zvláštní péči. Stroj vyžaduje mazání, ale ne každý výrobek je vhodný.
 • Kapalina může být syntetická, minerální nebo polosyntetická, ale nesmí se míchat. Různá plastická maziva mají různá aditiva.
 • Kvalitní mazání přispěje k dvojnásobné životnosti vašeho generátoru. Olej může také plnit ochrannou funkci, snižovat tření.

Jaký olej používat ve čtyřtaktním motoru?

Pro čtyřtaktní motory kultivátorů, kultivátorů a dalších zahradních strojů se výborně hodí olej s označením Sae-30, který má vysokou viskozitu a je určen pro letní použití. Mohou být na minerální nebo syntetické bázi a obsahovat různé přísady.

Pokud máte benzínový motor, používejte pouze čistý benzín bez oleje (pro čtyřtaktní motor). U benzinových motorů s horním ventilem (obvykle označené OHV na víku ventilů) musí být oktanové číslo benzinu nejméně 92 (AI-92, AI-95).

Typ oleje v závislosti na typu motoru

Benzínové elektrocentrály mohou být vybaveny dvoutaktními nebo čtyřtaktními motory. Zvláštností dvoutaktních motorů je, že nemají samostatnou olejovou vanu, do které by se plnil olej. Tento typ motoru spotřebovává směs benzínu a oleje, která byla předem smíchána v určitém poměru. Tento typ generátoru vyžaduje olej, který se rychle a úplně rozpustí v benzinu. Musí být také zcela spálen, aniž by zanechal zbytky na ventilech motoru. Řada olejů T2 se vyrábí speciálně pro dvoutaktní motory.

Ale i v tomto případě je třeba být opatrný. V této řadě jsou k dispozici také maziva TC-W3 pro dvoutaktní motory. Nesmí se však používat v generátorových motorech. Jedná se o řadu olejů pro motory motorových člunů a vodních skútrů, které přicházejí do trvalého styku s vodou.

benzínové motory se čtyřtaktními motory mají široký výběr motorových olejů. To poněkud komplikuje výběr maziv, pokud se ztratí technická dokumentace k alternátoru. Maziva pro čtyřtaktní motory se hodnotí podle dvou hlavních kritérií

READ  Jak udělat auto z baterie elektrického šroubováku

Viskozitní třída nám napovídá, při jaké teplotě bude olej této odrůdy pro motor nejúčinnější a nejpříznivější. K dispozici jsou maziva pro zimní i letní provoz. Výběrem správného oleje zajistíte nejlepší mazání pro každou část motoru, a tím prodloužíte jeho provozní životnost. V závislosti na teplotě „za palubou“ byste měli použít olej těchto viskozit:

 • Při teplotách od 4 °C výše: 10W30, 10W40, 15W30, 15W40, 20W30, 20W40, SAE 30.
 • Při teplotách od.20 °C až 4 °C: 0W40, 0W50, 5W30, 5W40, 5W50, 10W30, 10W40.

v létě je nejlepší volbou 10W30, mimo sezónu je lepší dát přednost typům 0W40, 0W50 (nejlépe však s označením API SJ nebo SL). Toto označení znamená, že tato paliva a maziva jsou špičkovými produkty, které svými vlastnostmi a charakteristikami splňují požadavky benzinových čtyřdobých motorů.

Tipy pro výměnu oleje

Při vypouštění starého oleje doporučujeme motor předem trochu zahřát, aby lépe vytékal. To pomáhá rychleji a účinněji odstraňovat zbytky.

Před použitím zkontrolujte hladinu oleje. To lze provést pomocí speciální měrky. Pokud je maziva příliš málo, je třeba doplnit správné množství. Tento postup je třeba opakovat při každém nastartování motoru.

Nedoporučuje se jej zatěžovat ihned po zapnutí. Předtím nechte alternátor několik minut běžet naprázdno.

Někdy se stává, že benzínový generátor musí běžet nepřetržitě po mnoho hodin. Je důležité, aby byl vždy k dispozici dostatek oleje. Abyste měli jistotu, že je hladina správná, je třeba ji pravidelně kontrolovat a v případě potřeby doplňovat.

Olej by měl být vhodný pro sezónu, ve které se alternátor používá. Na podzim a na jaře je nutné vyměnit olej, aby se do něj doplnilo správné množství oleje.

Alternátor se během provozu neustále zahřívá. V souvislosti s tím je nutné pravidelně dávat čas na vychladnutí.

olejem, naplnit, benzínový, generátor

Kvalitní benzínový generátor má při správné péči dlouhou životnost. Zdroj sdelai-lestnicu.ru

| Denial of responsibility | Contacts |RSS