Je možné nalít 95 benzínu v řetězci

Olej pro řetězovou pilu: Co vyplnit, v jakém poměru s benzínem, který pro řetězy, a co pro hvězdy

Benzín, stejně jako motorový olej a řetězové řetězové pily hrají jeden z klíčových rolí pro stabilní provozní nástroje. Trvanlivost základních pracovních mechanismů pily závisí na jejich kvalitě a vlastnostech, takže volba paliva a maziva by měla být považována za speciálně odpovědnou. Pravidelné používání vysoce kvalitních maziv a paliv je hlavní klíčem k dlouhodobému provozu řetězových pil bez jeho nepředvídaných poruch.

Během volby vhodného paliva musí být každý vlastník nástrojů odpuzován ze značky a zemí výrobců dostupných v modelové farmě. Staré domácí produkční pily zvané Ural a přátelství je nejlepší doplňovat benzín AI-80 značky. Obsahuje tyto přísady, které jsou nezbytné pro stabilní provoz nenáročných domácích motorů. Moderní domácí modely jsou navrženy tak, aby fungovaly od 92. benzínu.

Malé různé věci se zabývá dovozním řetězovým pily. Motory všech těchto modelů jsou navrženy pro jemnější palivo, tak německé, švédské, americké a japonské řetězové pily musí být účtovány výhradně s benzínem, AI-92 značkami.

Důležitou roli při výběru benzínu hraje svůj stav. Mnoho začínající zahradníků je přesvědčeno, že v pily zásobníku paliva, můžete nalít palivo, což je v kanystu na dlouhou dobu. Někteří se domnívají, že nástroj tak pracuje pod neustálým prachovým podmínkám, a to právě kvůli tomuto karburátoru, výrobci poskytli speciální kompenzátor vzduchu, který funguje, když je vzduchový filtr opotřebován.

Tento pohled je v kořenově mylně. V důsledku dlouhodobého pobytu v kanonu je benzín ztrácí hlavní vlastnosti a jeho kompozice, v závislosti na materiálu nádoby, je doplněno plastovými molekulami nebo kovovými rez.

Vzhledem k dlouhému pobytu v nádobě, benzín začíná ztratit své páry, a to je přesně zapálit na začátku řetězových pil. Je to z toho, zahradníci čelí řadě typických problémů, které zahrnují:

Abyste tomu zabránili, musíte pravidelně používat čerstvé palivo z osvědčených plynových stanic. Nejlepší je koupit 2-3 litrů benzínu každé ráno před zahájením práce v zahradě. Použití čerstvého benzínu usnadní spuštění řetězových pil a výrazně rozšiřuje načasování jeho provozu.

Vzhledem k tomu, že dvoudobý motor se používá na benzopilech, kde je možné instalovat olejové čerpadlo, není možné nalít čistý benzín v motorové pily! Do motorových pil se nalije palivová směs benzínu a oleje.

V pokynech pro řetězové pily Husqvarna je napsáno, že je možné naplnit benzínem s oktanovým číslem od 90. Doporučujeme však používat benzín AI-92.

READ  Jak řezat úhel na plastovém rohu

Jaký olej nalít do řetězové pily? Použijte ty oleje, které se používají v automobilových motorech, je přísně zakázáno. je nutné pro speciální dvoudobý olej pro řetězové pily doporučené výrobcem.

Možnost alternativního paliva

Pro doplňování domácích a profesionálních řetězových pil se doporučuje použít ne obsahující alkoholové komponenty a další přísady. automobilový benzínový typ AI-92.

Otázka, zda je možné nalít 95 benzínu v řetězové pily, zůstává kontroverzní. Teoreticky, kontaminační vlastnosti benzínu AI-95 jsou vyšší než u standardního paliva AI-92, ale v praxi je lepší poskytnout přednost druhé možnosti.

možné, nalít, benzínu

Problémem je, že pro zvýšení charakteristik kontaminace na složení 95. benzínu, přísady, kvalitu a účinnost, z nichž specialisté jsou způsobeni rozumnými pochybnostmi.

Takové palivo plně nesplňuje požadované vlastnosti, nemá nucenou stabilitu při dlouhodobém skladování. Po 3-4 měsíci závěrky závěrky jeho pracovních vlastností zhoršuje o 25-30%.

Jaký olej nalít do řetězové pily?

Použijte ty oleje, které se používají v automobilových motorech, je přísně zakázáno. je nutné pro speciální dvoudobý olej pro řetězové pily doporučené výrobcem. Výrobci sami neprodukují maziva se vzácnými výjimkami, ale spolupracují se všemi známými značkami a často nabízejí své výrobky pod vlastním štítkem. Proto v cestovním pasu určitě najdete zmínku o tom, která 2 x hodinový olej pro řetězové pily bude tento konkrétní model vyhovovat.

Pro importované řetězové pily se doporučuje používat následující oleje:

 • Klasifikace TA, TB a TC (TSC-1 / 2/3) na americkém standardním API.
 • 2t olej pro řetězová pila Japonská norma JASO, což odpovídá třídám FA, FB a Fc;
 • ISO Evropská norma, EGB a EGC.

Pokud jde o řetězovou pilu domácí produkce, je pro ně také vysoce kvalitní olej. V případě, že není možné zakoupit, můžete použít mazivo určené pro motocyklové motory typu 2-taktní.

Poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Každá společnost se zabývají uvolňováním řetězových pil, upravuje motory a základní karburátory pracovat s různými množstvím mazání. Podíl oleje a benzínu pro řetězové pily se proto může mírně lišit.

Nejčastěji při míchání paliva s výrobci ropy doporučujeme použít poměr 1:50 nebo 1:40. To znamená, že 1 část maziva motoru musí být smíchána v 50 nebo 40 částech paliva, resp.

Přeložit úměr k cenově dostupnějšímu znění je poměrně jednoduché. Například v 1 litru paliva obsahovala 1000 ml. Pokud je 1000 ml děleno 40, pak se vypne 25 ml. To znamená, že 1 litr benzínu bude muset zřešit 25 ml mazání. Stejný vzorec musí být použit, když výrobce doporučuje vařit palivovou směs výhradně v podílu 1:50. K tomu by mělo být 1000 ml rozděleno do 50, což vede k 20 ml. To znamená, že v jednom litru paliva by mělo být chováno 20 ml maziva motoru.

READ  Jak odstranit kazetu s elektrickým šroubovákem metabo

Malé různé věci se zabývají čínskými řetězovými pily. Jejich výrobci se doporučuje chovat benzín pro řetězové pily v poměru 1:25. To znamená, že majitelé čínského nástroje potřebují míchat v 1 1 čistého benzínu přesně 40 ml lubrikantu. Takový vztah je způsoben skutečností, že kvalita montáže a výběr složek Tyto řetězové pily jsou mírně nižší než jejich západní protějšky. V motiech amerických, evropských a japonských modelů je vzdálenost mezi válci a písty výrazně nižší než řetězová pila z Číny. V tomto ohledu je množství maziva potřebné k první práci. daleko méně.

Důležité rady

Pro řetězovou pila Stihl pracoval produktivně po mnoho let, je nutné dodržovat následující doporučení:

 • Benzín musí být čerstvý, a ne z věku-starý kanystr.
 • Je zakázáno používat oleje pro čtyřdobé motory. Nebude plně vypálit, což povede k tvorbě auta a hrozící selhání skupiny válce-pístu (CPG).
 • V 2-mapovém motoru musí olej spalovat bez zbytků, a proto je účelnější používat „syntetiku“, který je charakterizován tvorbou menšího množství pálení a kouřových zbytků.
 • Při chovné směsi je lepší přidat více doporučeného objemu oleje, ale v rozumných limitech. 5 gramů přebytku na 1 litr benzínu nevede k cracker. Více může způsobit formaci Nagar a poruchy CPG. Pokud nalijete 5 gramů menší než specifikovaný, je plná přehřátí pístu a válce.
 • Nepoužívejte připravenou směs měsíčních omezení.
 • Je zakázáno používat oleje pro mopedy. nejsou určeny pro řetězové pily, protože je určen pro méně revolucí.
 • Po sezóně musí být směs plně spotřebována nebo vypuštěna, aby nedošlo ke ztrátě vlastností benzínu, stejně jako opotřebení těsnění.

Spotřeba paliva

Jednou z nejdůležitějších otázek, které vznikají od majitelů pilotního zubu, protože každý chce vědět, co počítat.

Objem téměř všech nádrží je přibližně 500 ml. Pokud je síla řetězových pil 2 kW, pak bude spotřeba směsi paliva přibližně 1,2 litrů za hodinu. Pokud jednoduše řeknete, bude tento nástroj schopen pracovat půl hodiny při maximálním obratu bez přerušení. Pokud řetězová pila není tak silná, pak bude objem nádrže menší. Takže uživatel může samostatně ovládat spotřebu paliva.

Postupem času se uživatel naučí bez pomoci k výrobě jeho nástrojové služby. Hlavním úkolem bude zachování ekonomické jednotky v dobré, pracovní podmínce s využitím vysoce kvalitních palivových směsí. Při přípravě palivové kapaliny dodržujte bezpečnostní pravidla. To pomůže uložit nástroj, stejně jako nepoškozovat a životní prostředí.

Přídavy benzínu a oleje

Vzhledem k dvoudobému typu je palivový motor získán odděleně ve své čisté formě, po kterém jsou smíchány s olejem určeným pro tento motor. Nejzajímavější uživatelé směšují látky v poměru 1:50. Na fotografii můžete vidět populární vysoce kvalitní produkty používané pro přípravu palivové směsi.

READ  Jak nalít olej do hydraulického zvedáku

Důležité momenty, které je třeba dodržovat:

 • Domácí řetězové pily (Ural, Stihl, přátelství) Práce s M8-B, M-12TPU, M8-B M8-B olejová složka, MMD, M8-B, TP, MHD-14M, mohou být někdy použity cizí možnosti; Doporučený podíl je 100 g ropy o 2,5 litrů benzínu značky AI-80;
 • Zahraniční modely (Husqvarna, partner) Práce na zahraničních výrobních olejích (1:50 nebo 1: 40) se liší v minimálním toku.

Kolik benzínová tráva řetězová pila

Palivové nádrže většiny benzínových pily mají objem od 0,3 do 1,0 litrů. Jak často bude nutné nalít palivovou směs v motorové pily, závisí na vybrané značce, výkonu motoru a intenzitě práce. Na protokolování a dřevěné konstrukci se aplikují profesionální řetězové pily, charakterizované vysokým výkonem a dlouhým nepřetržitým provozem. Pro úklid v rustikálním domě, v zemi nebo na periodické výrobě dřevěných výrobků se používají méně produktivní, ale lehké a pohodlné modely domácností. Pro profesionální nástroj s kapacitou 5-6 kW spotřeby paliva pro řezání protokolů může dosáhnout 3,0 l / h. Méně výkonné modely s motorem 1.5-2,0 kW kolísá při 0,6-0,8 l / h.

Odborníci a výrobci nedoporučují sklizeň velkého objemu paliva a uložit ji po dlouhou dobu. Olej a benzín může „vést“ sami „ve směsi různými způsoby, to vše závisí na značce, kvalitě, stupni aditiv a aditivech. Procesy oxidace a krystalizace. Výsledek může být požehnutelný a přepravovat další finanční náklady pro uživatele: nesprávné práce nebo výstup motoru.

Palivo se připravuje maximálně pro tři odhazování, míchání v kovových nádržích nebo odolných plastech. Obyčejný plast je zničen vstupem do benzínové reakce, kazí složení paliva a vytváří nebezpečí náhlého vznícení.

Spotřeba benzínu a pracovní doba

Důležitá otázka. Benzínová spotřeba řetězová pily, protože uživatel musí pochopit, co počítat.

Objem palivových nádrží je přibližně 0,5 litrů. Když je napájení zařízení 2 kW, spotřeba benzínu s olejem bude asi 1,2 l / h. Přenos do uživatelsky přívětivého jazyka. asi 30 minut řetězové pily může pracovat v nepřerušovaném režimu na maximálních otáčkách. Méně výkonných zařízení mají menší objem nádrže, spotřeba benzínu je řízena vlastníkem nezávisle.

Postupem času se dozvíte, jak nezávisle vyrábět tuto obchodní jednotku. Hlavní věcí je udržet svůj výkon a používat pouze vysoce kvalitní palivo. Mix Je nutné v souladu s bezpečnostními pravidly, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví nebo životního prostředí.

možné, nalít, benzínu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS