Jednoduché bramborové davy pro motoblock s vlastními rukama

Sozhalka pro brambory: Co zjednodušuje život agriches?

Práce na zahradních lůžkách je vždy spojena se značným cvičením. Pokud chcete zasadit brambory na tři až pět set sedadel, obvykle nedochází k problémům. Další věc, pokud mluvíme o přistání na ploše 20 nebo 50 set hektarů, pluhu a rozřezat rýhy s motorovým blokem. Půda však rychle suší pod paprsky na jaře Slunce, takže použití motobloku pro řezání brázdy pouze zčásti řeší problém. Dnes, skutečné řešení pro většinu zahrad zůstává použití brambor pro motoblock. Navíc, pokud existuje motoblock k výrobě brambor. to je otázka technologie.

Motor-blokové brambory: kresby, velikosti, fotky, video výroba. Bramborové přistání ručně, proces je únavný, protože po orbě zahrady půdy rychle ztratí vlhkost a potřebujete pěstovat hlízy co nejrychleji.

S motorovým blokem a pěstováním brambor bude proces výsadby mnohem rychlejší, protože můžete okamžitě dát rostlinu a vodicí kola, aby usnuli půdu.

Pokud je jednosměrný traktor poměrně silný, můžete okamžitě nainstalovat spát před závodem, který bude mít drážku pod výsadbou brambor.

Na internetu je docela mnoho možností pro brambory, podíváme se na optimální ověřenou možnost s jednoduchým designem.

Konstrukce brambor se skládá z bunkru pro bramborové hlízy, který je namontován na rámu z ocelového profilu. Rám je zase instalován na ose s páru kovových kol s Etilscep.

Na ose, svařované hvězdy, které pohání řetěz s miskami. Když pohybujete misky, zvedněte brambory z bunkru a na vodicí trubici je hodit do brázdy.

Co bude vyžadováno pro výrobu

Pro výrobu motorových bloků brambor, nebude vyžadován žádný vzácný a drahý nástroj.

Nejjednodušší verze tohoto zařízení se skládá ze šesti hlavních prvků:

Zařízení může být zlepšeno přidáním nových dílů do jeho konstrukce, například nádobu pro hnojiva nebo pár přistávacích modulů. Nicméně, se zvýšením počtu dílů, jednoznačný traktor se stává těžší, a proto je v průběhu provozu komplikován vedením.

Pro samorakování bramborových brambor pro motoblock se obvykle používá nádrž ze staré pračky. Působí jako bramborový bunkr. Také, samočinné mistři se používají kovový roh, ocelový drát, řetěz, převodovky, armatury, parní kola ze starých vozidel, kanál.

Z nástrojů budete potřebovat nejjednodušší zařízení:

To je nezbytné minimum pro výrobu vlastní jednotky. V podstatě vyrobené nezávisle brambory. to je vozík připojený k motoru.

Ale pouze na první pohled, design se zdá být nekomplikovaný: Pokud se podíváte na, lze nalézt v něm hodně funkcí.

jednoduché, bramborové, motoblock, vlastními, rukama

Moto-blokové brambory to dělají sami

Bramborová přistání je vždy časově náročný proces, zejména pokud je zahrada velká a ne jedna. Pěstování brambor může být výrazně jednodušší, pokud děláte brambory s vlastními rukama připojenými k motoru. Pak i obrovský pozemek bude zasazen v bramborách rychle, což ušetří sílu a čas.

READ  Co vidět sádrokartonové desky doma

Pro domácí bramborovou rostlinu bude vyžadováno jednosměrný traktor nízkého výkonu, a pak je možné bezpečně namontovat zařízení, které učiní samotnou přistávací drážku, hodit brambory do jamek a usnout jejich půdu.

Brambory s vlastními rukama. Výrobní pokyny

Chcete-li postavit takový agregát, bude zapotřebí docela jednoduché detaily, z nichž bude závod sestaven. Musíte si koupit obyčejné hvězdičky (počet zubů na zařízení 32, který je na vedení, že na otroka) a řetěz, který je připojí, vše ostatní by mělo být nalezeno jako užitečný odpad z jakéhokoliv majitele.

Neexistují žádné kresby brambor, takže se podíváme na fotografii.

Kolové kotouče lze zakoupit, ale je snazší používat od starého vozu o průměru 13 „, svařují na ně, aby zvýšili oblast tak, aby brambory nemají rádi v půdě z jeho gravitace.(viz obrázek)

Země zásypové kotouče jsou odebrány ze dna balónu z freonu (takové válce se používají při opravě chladniček). Průměr disků by měl být přibližně 300 milimetrů, ale malý větší průměr je povolen.

Box (bramborový bunker) brambory z USA. Tloušťka kovu 3 milimetrů je pro něj vhodný, pokud je kov tenčí, postrádá tuhost, pak můžete zvýšit úhel kolem obvodu.

Brambory jsou vybaveny dvěma převodovkami na přední ose a otroka.

Plazení (uchopovací brambory z bunkru) jsou vyrobeny z tlustého drátu 6 mm, ohnutý do kroužků o průměru 50 milimetrů. Proveďte tímto způsobem: drát je úhledně zaklíněn, když je dělán pár kusů, aby se mezera vytvořila. Mezery by měly být menší než šířka řetězu, pak nebudou žádné problémy s jejich svařováním. Svařujeme prvky ve stejných vzdálenostech řetězce. Vzdálenost mezi váhami 16cm. Je nutné vařit pouze poloautomatu, aby nedošlo k poškození videa a spojení na řetězech před přehřátím. Uvnitř lopatku se přejdeme kříž ze stejného drátu, takže dva nebrali a drobné nevypadl. (cm. Stock foto brambory)

Musel jsem přijít s druhým párem kol. Po prvních zkouškách (k kolečkám) bylo vše zařízeno, ale odešla od GON pokračovala hodit brambory, protože hydraulika na motobloku ji nezvedne. Závěr mechanismus z angažmá složitý design a byl nepohodlný.

Takže brambory nevyhájí brambory libovolně s výstupem na oboru, rozhodl se vybavit páku. Princepose to, tato páka vyvolává zadní stranu, kola se nevrátí na zemi, a proto nevede celý mechanismus v pohybu. Páka zabrání spontánní házení brambor. Chcete-li zahájit přistání, bude nutné jednoduše odstranit ruční omezovač a zařízení bude připraveno k práci. (cm. fotka).

Pokud bude zařízení brambor správně sestaveno, bude v dobré víře pomoci přistáním bramborových polí po mnoho let. Žádné přeskakování otvorů, nebo řezaných brambor by neměly být ověřeny v praxi.

Některé sověty

Můžete dokonce použít domácí zařízení pro výsadbu brambor, i když namísto překližky nebo kovové nádrže bude instalována s pračkou. Ačkoli jeho kapacita a nebude velká, ale můžete ušetřit sílu a čas pro výrobu této části přístroje.

Je také důležité věnovat pozornost kolech. Musí být široké

Takže zařízení nebude „trample“ volná půda. Secí stroj může být vyroben z jednoduché trubky, jehož průměr je 10-25 cm. Všechny upevňovací prvky musí být započítány pod značkou traktoru (MTZ, pozdrav a DR.). Ačkoli většina takových domácích zařízení, jednořadé nebo dvojité řady, může být konsolidována na jakýkoliv typ vozidla, ale vyvinuté zařízení pro samostatný traktor je stále lepší.

READ  Jak udělat revolt pluh pro motoblock

Jednorázový stroj je jednodušší. Zařízení činí 1 drážku v zemi a s určitým krokem (který je instalován s šířkou čepelí), hází hlízy. Musíte sbírat brambory jedné velikosti tak, aby se takový secíko nebo v jiné části nepodávací materiál není uvízl. Další možností je instalace dodatečného sedadla pro asistent, který bude ovládat proces výsadby. Můžete to udělat jejich jednoduché autosedačky, připojit ji k rámu přístroje. Pokud existuje dvouřadá secí stroj v plánech designu. bez dodatečně není možné.

Zařízení a princip činnosti secího masa na jednomaxiálním traktoru

Jako požadované prvky jakéhokoli sekrebu fungují:

 • Nádrže pro skladování výsadby;
 • Pro posílání semen z předběžného skladování jsou nezbytné pro zasažení mechanismů;
 • Kabiny;
 • Zařízení pro uzavření budoucího výsevu (kola).

Agregace secího zařízení a motoblock se vyskytuje přes spojku, která obvykle jde s ním kompletní. Na základě ukazatelů tramvacího motobloku závisí samotná secí stroj.

Schéma působení jakéhokoliv secího řezu pro motoblock vypadá takto:

 • Brázdy pro lůžka jsou položeny radličky;
 • Zrna podávala do studny z úložiště. Ve stejné fázi se hnojiva mohou probudit s nimi;
 • Speciální bruslení kluziště zavře brázdy a dělá zahradu pro lepší kontakt s půdou a rychlou klíčivostí. Pokud neexistuje žádný válec, může být upraven nezávisle.
jednoduché, bramborové, motoblock, vlastními, rukama

Blok: 3/8 | Počet znaků: 872

Taková zařízení mohou být jednoduchá a dvojitá řada. První pohled je vhodný pro malou oblast. Má malé rozměry a nízké výkonnosti.

Dvouřadé modely produktivnější

Některé brambory pro motoblock umožňuje přistát drážkovanou bramborovou hlízu. Jiní jsou zaměřeni výhradně na odemknuté. Také řada modelů umožňují připojení k určité linii motobloků. Ostatní, s univerzální spojkou, mohou agregovat s různými jednotkami. Boot bunker může být obdélníkový a kužel.

V závislosti na typu krmení hlízy je takové připojené zařízení vyrobeno pro rozdělení jednotek s:

 • Plánovaný systém. Klub přistání se provádí horizontálně umístěnými pásy;
 • Spoonful System. Pro dodávku brambor se používá konstrukce, která se skládá z lžící připojených k pásu;
 • Stipové pásy, které mají zvláštní vybrání připomínající lžíci. Při přistání musí být provozovatel přítomen, ale nemůžete se bát poškození hlízy;
 • Mechanismus obrábění. Taková zařízení jsou relevantní při vykládce brambor;
 • Multimitovaný design. Takové přílohy vám umožní současně zasadit dvě řady brambor.

Podávací mechanismus se může lišit

Blok: 3/9 | Počet znaků: 1328

Technologie pěstování brambor pomocí motorového bloku

Systém přistání do značné míry závisí na modelu motobloku a odrůd brambor. Doporučuje se dodržovat následující kritéria:

Je důležité sledovat, že rýhy jsou hladké a vzdálenost mezi řadami je stejná. To bude usnadnit následnou práci na místě, zejména pokud bude v budoucnu používat i jednosměrný traktor.

Pro pohodlí můžete umístit oblast prutů natažených v požadované vzdálenosti nebo používat domácí marker pro označení.

Pomocí značky můžete umístit řádky pro pěstování brambor

READ  Nástroj pro skládací střechy Udělejte to sami

Je žádoucí, aby půda před přistáním byla trochu mokrá. Zpracování suchých a tvrdých zemí bude vyžadovat další fyzické úsilí a bude mít za následek překročení paliva, a v bahně motocyklových kol jednoduše uvízl.

Vyberte si vhodný model

Existují různé modifikace motobloků na prodej, všichni se dobře vyrovnávají s jejich úkoly. Když je však vybrán model, je nutné vzít v úvahu soubor faktorů:

 • oblasti zpracované oblasti a parametrů půdy;
 • Energie a hmotnost jednotky;
 • Seznam prací prováděných na motobloku;
 • typ použitého paliva;
 • Vybavení a náklady na motoblock.

Je třeba si pamatovat, že čím větší je oblast zpracované plochy, tím silnější motor by měl být motor. Pro letní chalupu je velmi vhodná pro lehkou jednotku s kapacitou 3 l. s.

Pro letní chalupu si můžete zakoupit lehký pokojový traktor s kapacitou až 5 litrů. s

Pokud je půda hustá a těžká, pak se světelná jednotka prostě uvízne. Musí udělat hodně úsilí, aby to mohlo přesunout. Čím vyšší je síla motobloku, tím více těžší.

V závislosti na výkonu rozlišuje několik odrůd motobloků:

 • Super Mírná: Jejich hmotnost je malá. asi 20 kg a výkon. 3 l. s.;
 • Světla. hmotnost až 40 kg a 3-5 litrů. s.;
 • Střední vážení od 40 do 60 kg, jejich výkon. 5 l. s.;
 • těžké váží více než 60 kg, sílu jejich více než 6 l. s.

Zpravidla se používají těžké motobloky, ve velkých farmách, kde se předpokládá velký počet prací.

jednoduché, bramborové, motoblock, vlastními, rukama

Heavy Motoblocks se používají na velkých oblastech, ve velkých farmách

V závislosti na typu použitého paliva jsou motobloky:

Ten jsou považovány za ekonomičtější. Ale zpravidla agregáty s dieselovými motory mají malou moc.

Přílohy jsou získány motorovým blokem nebo v případě, že potřebujete provést určitou úlohu. MOTOBLOCKS S Výkonovým hřídelem (VOM) mohou být doplněny:

 • secí stroje;
 • brambory;
 • brambory, které jsou jedním z typů pluhu;
 • postřikovače;
 • Primery;
 • Disk nebo prstový brány;
 • kultivační mlýny;
 • konvenční nebo revolvivní pluhy;
 • sakers;
 • byt;
 • přívěsy;
 • adaptéry, které převádějí jednosměrný traktor do mini-traktoru;
 • Rotační kartáče umožňující použití jednosměrného traktoru pro sklizeň sněhu.

Tak, rozsah modelů motoblock je poměrně široký. To vše záleží na vašich potřebách a příležitostech.

Uniosiální traktor. nepostradatelný asistent při výsadbě, ponoření a čištění brambor. Tato jednotka vám umožní provádět mnoho různorodých prací co nejdříve. Výběr modelu motobloku pro své stránky je důležité věnovat pozornost nejen za svou cenu, ale také k moci, typu použitého paliva, možnost dodatečné konfigurace. Různé přílohy významně rozšiřují rozsah použití této jednotky a skutečně z něj činí nepostradatelný asistent na farmě.

Počet bloků: 14 | Celkový počet znaků: 21120 nity použitých dárců: 4Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS