Jednoduchý stůl pro kruhové pily to udělat sami

Jednoduchý stůl pro kruhové pily to udělat sami

Tabulka pro kotoučovou pilu (plný projekt, kresby)

Domácí stůl pro kotoučovou pilu. Můj druhý vývoj domácí kruhový stůl. Tato tabulka je navržena tak, že je snazší, aby to bylo, než moje první, ale nemá mechanismus sklonu. (Механизм наклона в версии был сложен в сборке и выравнивании, и требовалась дорогая высококачественная фанера, чтобы быть достаточно прочной, поэтому у этого (версия ) нет механизма наклона).

Připravil jsem podrobný soubor kreseb pro tento stroj.

 • Podrobné výkresy každé části kruhového stolu
 • 19 kreseb a obrazy dílů
 • Plně tištěné vzory z mnoha částí.
 • Podrobné pokyny pro montáž kruhového stolu, více než 150 fotografií
 • Další fotografie hotového kruhového stolu
 • Sketchup model stolní pily, který umožňuje zobrazit tabulku viděl v libovolném úhlu, demontovat nebo znovu vytvořit každý z pohledů v plánech, klepněte na kartu „Scénu“ v SketchUp. Sketchup. Volný, snadno použitelný CAD program.

Zvláštnosti

Konstrukce tabulky se skládá pouze z dvou prvků:

Volitelně mohou průvodci doplnit produkt:

DŮLEŽITÉ: Cirkulační pila je upevněna pod stolem, pouze jeho disk je umístěn pouze na stole. Otvor pro pily by mělo být o něco více než disk. Sawdust tak nebude ucpat mechanismus.

Такой мебельный предмет должен быть достаточно прочным и надежным. Mějte na paměti, tím větší je síla pily, tím vyšší je zatížení na povrchu stolu.

Může být také doplněna přínosy domácí tabulky pro oběhová pila:

 • Pohodlí a pohodlí v práci;
 • šetřit peníze;
 • vysoká produktivita;
 • Schopnost provést výrobek na základě osobních potřeb a vlastností workshopu.

Co je potřeba k vytvoření

Chcete-li začít pracovat, musíte pečlivě připravit.

Materiály a nástroje

Pro domácí tabulku bude vyžadován pevný kov nebo dřevěný základ. Někteří mistři preferují hliníkové stoly, ocel.

Práce s velkými svazky dřeva obvyklým kruhovým je obtížné, takže je lepší instalovat na stůl.

Důležité! Dřevo musí být zpracováno speciálním nástrojem, který má antiseptické kompozice, aby se zabránilo procesům hnijících.

Материалы, которые потребуются в процессе работы:

 • Základna, jejíž tloušťka není menší než 22 cm;
 • Bary pro posílení a výrobní podpěru (můžete použít hranu desku v množství 5 kusů);
 • Dřevěné ubrousky, velikost 10 cm (pro práci to trvá 12 kusů a více);
 • Tesařské lepidlo;
 • Kovové upevňovací prvky (alespoň 4 kusy a přesná množství závisí na rozměrech a délce tabulky);
 • Kovové rohy v množství 10 kusů;
 • Nesobecký.

Před prací potřebujete připravit nástroje. Pro značky vezměte tužku nebo značku, metr, ruleta, elektrická skládačka, ruční frézování modelu. Pro zvládnutí stromu bude vyžadován brusný stroj, brusný papír různých úrovní zrnitosti, které odstraní nádobu.

Moderní elektrolybiz je vybaven vestavěným způsobem ochrany, elektronické úpravy rychlosti, hladiny vibrací a hluku.

Také nezbytná pravidla, vrtačka a elektrický šroubovák. Материалы и инструменты готовят заранее, располагают на рабочем месте.

Pokud používáte elektrický šroubovák, bude mnohem jednodušší.

Definice designu a design

Chcete-li zvolit design, musíte se rozhodnout o základním materiálu. Pro dřevěné desky jsou vhodné listové stromy, které se vyznačují odolností proti hnijícím procesům s řádným antiseptickým zpracováním. Na základě speciální díry pod diskem.

Tabulka diskové pily lze konstruovat nezávisle, přesně dodržovat specifické schéma.

Pro dřevěnou základnu, silný postel čtyř koz, 50×150 mm desky. Mělo by být udržitelné zajistit bezpečnost. Pro práci, křivky nebo zakřivené plechy z kovu nejsou vhodné, protože existuje vysoká pravděpodobnost poranění.

Konstrukce prvku s vlastními rukama umožňuje vytvářet pilu jako vhodný, jak je to možné za jednotlivých podmínek.

Можно сделать простую конструкцию или оснастить ее расклинивающим ножом съемной конструкции. Dodatečně provádět ochranu disku tak, aby pracovní čipy nebudou létat na osobu, která bude pracovat u stolu. Chcete-li řezat v úhlu, musíte přidat položky k regulaci disku.

Můžete upravit produkt pro požadovanou velikost, distribuovat vše tak, aby to bylo vhodné pro vás.

jednoduchý, stůl, kruhové, pily

Pro oběh činí vodicí přepravu tabulky. Zahrnuje následující prvky:

READ  Řetězová pila Stihl stánky při lisování pro plyn

Po výběru návrhu designu je nutné provést výkresy tabulky stolu s vlastními rukama.

Osobně vytvořený model bude jediným v jeho druhu, což je jedinečný.

Kresby a schémata

Poznámka! Kreslení je nutné zabránit chybám v procesu práce.

Nejprve provést výpočet velikostí pro přenos je na lepenku. Udělá díru, která by se měla přiblížit rozměry pily. Před vytvořením výkresu a diagramů musíte koupit řezný nástroj. Univerzální otvory v tomto designu nejsou předpokládány, protože nebudou moci poskytovat maximální stabilitu, bezpečnost a výňatek velkých nákladů.

Udělejte tabulku pro kruhové pily plné síly do každého průvodce.

Můžete zanechat trochu další místnosti pro nástroje nebo dřevěné polotovary. Vhodné rozměry: 120×120 cm.

Příklad výkresové tabulky pro kotoučovou pilu:

Obtíže v procesu nebudou vzniknout, pokud pečlivě prozkoumá otázku.

Schéma s podrobným popisem a velikostí:

Tabulka je vyráběna s tím, že ruční nástroj bude instalován a upevněn na stole, otočením do stacionárního vybavení.

Proces výroby tabulky

 • Z listu překližky potřebujete řezat horní část požadované velikosti. Označení se aplikují na spodní plochu pomocí kovové linie a tužkou. Dispozice na Faneru Lobzik, hrany, v případě potřeby, bývalý. Pokud překližka není laminována, rovina stolu se čistí kůží.
 • Vyjměte a z dna značení pro montáž kruhového typu manuálního typu. Chcete-li to provést, vyjměte disk ze zařízení a vložte jej s podrážkou na požadovaném místě. Máme značku na vrcholu stolu a na základně pod upevněním a otvorem pro pilový disk. Vyvrtejte otvory pod šrouby. Budou zkrouceny shora pod stolem a zůstávají ořechy dolů. Proto od okraje pracovní roviny otvoru otvoru, a klobouky šroubů jsou inhibovány tak, že nevyčnívají.
 • Pokud dojde k řezání materiálu v různých úhlech, je štěrbina pod pilotním kruhem vyrábí ve formě trapezoidu. Pro přímé řezání se vyrábí obyčejná drážka. Před označením štěrbiny a otvorů pro upevňovací prvky musíte připojit pila, nastavit značky a pouze pak řez.
 • Použijte tužku zónu umístění rotičky. Jsou vyrobeny z desek a instalují se na dně 8-9 cm od okraje stolu. Stolní nohy musí být upevněny k kořenem. Žebra jsou upevněna samočinnými kresbami v intervalech 15-25 cm, PVA je propíchnuta navíc. Samořezné šrouby jsou přišroubovány pod tabletou, hlavy jsou plně vyvrtány. Žebra mezi nimi jsou spojeny samoobslužnými.
 • Nohy z baru buď desky, jejich délka bude od 100 do 113 cm. Významná stabilita poskytne nohy odlišné dolů. Jsou upevněny na velkých šroubech, zkroucené venku, uvnitř ořechů. Brous potěr pevný.
 • Pro nastavení výšky tabulky jsou matice připevněny na dně, do kterých m14 šrouby. Nyní můžete okamžitě upevnit pila projít jednotkou do připraveného slotu.
 • Připojuji elektrickou zásuvku na stole, nechte elektrický kabel z něj a vložte spínač. Napájení výstupu bude přenášen ze spínače. Od něj natáhnout kabel k nejbližšímu zdroji v dílně. S podporou konstrukčního potěru opravte on-off klíč na případ kruhové pily v zapuštěném stavu.
 • Budeme pokračovat do výroby pomocných zastávek. Pro zastavení budete potřebovat hliníkovou trubku čtvercového úseku 0 a 2 šrouby s jehněčími maticemi. Vyháchávání kusu potrubí přes délku desky, 3 cm od okraje, kterou děláme otvory pod šrouby. S kousky překližky řez 2 klipy. Systém je připraven.
 • Pro zpracování přes stůl provádíme saně z překližky. Jsou dostatečně daleko vzhledem k okrajům stolu, přidat a propagovat podél ozubeného kola. V sekci kruhu průchodu řezání díry. Malé komponenty mohou být vloženy přímo do Salazzo a pily. Odstranění prachu bude pod stolem, ale významnou částí bude stále létat, takže je dobré doplnit adaptaci na horní prach.

Práce na kruhové pila je velmi nebezpečná, z tohoto důvodu se musíte starat o ochranu prstů. S kusem lyže nebo nábytku štít řez.

Doplňky k provedenému designu

Někteří mistři, sbírání tabulky pro ruční kotoučové pily podle jedinečných výkresů, zcela odstraněny tovární ochranné skříně a tovární platforma je nahrazena domácími. Pokud pila není plánována v úhlu, můžete odstranit všechna zařízení pro nastavení disku. Elektrická pila je upevněna přímo na nové základně, což umožňuje vyhrát pár milimetrů hloubky propyl.

Bez vnitřních krytů je snadnější odstranit disk, elektrická pila nebude tak ucpaná s čipem při práci s mokrou prken. Demontáž bude vyžadovat další čas, ale zdroj motoru je zachován, přetížení je varováno.

Instalace kotoučové pily

Bod je ponechán pro malé. Kruhová pila Elektrická je umístěna uvnitř vařeného otvoru. Podešev je posílen na šroubech a převodovka musí volně vstoupit do hnízda.

READ  Ředění benzínu a oleje pro řetězové pily Husqvarna

Tabulka kruhové pila je téměř připravena. Nyní musí být zpracován materiálem chránícím na obsah vlhkosti, pak zakryjte lakem v několika vrstvách (minimalizovat skluzu).

Výsledný systém může být doplněn něčím na základě uvážení uživatele (bezpečnostní případ, zařízení pro nastavení sklonu disku, vozíku a další).

Startovní tlačítko a elektrikář

Pravidelné tlačítko napájení musí být ohromen a pokud taková možnost neexistuje. tlačit clothespin nebo postroj. Místo tlačítka na rukojeti, malou sílu, položenou uvnitř zásuvky.

Na vnější přední části krabice nastavte tlačítko Dual „Start / Stop“ s fixací. Jeho normálně otevřený kontakt je připojen k přerušení napájecího kabelu. Konce vodičů jsou připojeny ke zátky, přišroubované zevnitř.

Poté, co je pila připojena a ověřena v práci, je nutné táhnout na mřížku sání vzduchu trojnásobek.

Výběr gabaritů

Vyberte si velikosti pily, v závislosti na čtverci workshopu. Malá plocha místnosti vám umožňuje použít stolní 50 x 50 cm. To nedává smysl udělat řezací stůl. bude obtížné jej používat při zpracování dlouhých polotovarů. Univerzální velikost, poskytující pohodlné pily laminované dřevo-čip. 80 x 80 cm.

Pro splnění bezpečnostních požadavků pily se doporučuje umístit uprostřed pultů ve vzdálenosti nejméně 25 cm od okraje. je to tento ukazatel, který vede k minimální šířce 500 mm. Umístění pily také závisí na tom, jak bude použito. Existují tři odrůdy výstavby:

Hloubka a umístění instalace disku závisí na obrobcích zpracovaných na stroji. Pro desky a překližky musí provádět nad stolní deskou o 50-80 mm, pro protokoly. o 110-125 mm. Výška horní části rámu překližky nebo laminátové dřevotřískové desky může být do 35-40 cm. Pokud obličej provádíte pouze z baru, tento parametr závisí na sekci. Zbývající část designu je dřevěná nohama, velikost čarodějů je obvykle zvolen pod jejich výškou. Celková výška pily stolu je asi 1,0-1,1 m, ale může se snížit na 900 mm.

Konstrukce cirkulujícího pila, stroj z kotouče BAIKAL

Obyčejný stůl, který lze zakoupit v konfiguraci s cirkulujícím sporákem, se provádí ve většině případů z nerezové železo. Řemeslníci používají jednoduchou ocel a nosnou konstrukci je svařena z rohů kovů. Disk, řezání dřeva, připevněných v vnitřní straně stolu, na hřídeli s ložisky a přívod mechanické energie se provádí přenosem pásu. Ve sporáku je řez pro disk, který je obklopen ze všech stran s dřevěnou bedně a z vnitřku stolu je regulován šrouby. Clearance mezi tabulkou a řezacím diskem musí být několik milimetrů, jinak bude pilin v díle ucpané do mezery a vést k poruše jednotky. Clearance je nakonfigurována v závislosti na použitých discích.Každý se snaží vykonávat kresby kruhového stolu s vlastními rukama, aby se univerzální a dobrý stůl pro zpracování dřeva, ale nedostatek znalostí může hrát špatný vtip.

Výpočet parametrů

Aby se zabránilo nákladům a nesmyslu, přísně postupovat podle základních parametrů materiálů uvedených, a budete dělat kvalitní poukázka. Když sbíráme tabulku pro ruční kotoučové pily s vlastními rukama, musíte vzít v úvahu sílu elektromotorů, které budou aplikovány. Pokud sbíráte tabulku pro ruční frézování, musí vaše vlastní ruce také vzít v úvahu výkon motoru.

Pro hlubší pochopení schématu návrhu a produktu procházejte pozemek o stolu truhlářství s vlastními rukama, ze kterého je zveřejněno na webu. Při zohlednění, že tabulka bude univerzální, je nutné provést návrh jako udržitelný a trvanlivý. Řemesla jsou prováděny výkresy tabulky pod frézkou s vlastními rukama, ale pokud bude design svařování jinou osobou, je nutné podrobně vysvětlit tak, že na konci jsou všechny prvky na správných místech. Можно отдельно не изготавливать фрезерный стол для ручного фрезера своими руками, поскольку большинство мастеров, сделав универсальный стол, работают на нем и ручными инструментами. Je velmi pohodlné, protože tam je dostatek místa pro práci, všechno je v ruce a produktivita stoupá.

Výpočet výkonu

Chcete-li udělat dobrý stůl pro disk s vlastními rukama, musíte provést správný výpočet výkonu, s poměrem výkonu elektrického motoru a zamýšlené práce. To znamená, že pro pohodlné řezání různých dřevěných plemen stačí dát elektromotor 1000-1200 w. Odborníci nedoporučují použití silnějších motorů, protože je to velké riziko. Pokud potřebujete významnou kapacitu a instalaci výkon, design tabulky je pevnější a perfektní. S řádným přístupem, mnoho řemeslníků vytváří stůl pro ruční frézovací mlýn s vlastními rukama, mnohem lépe a produktivnější než modely od značkových výrobců.

jednoduchý, stůl, kruhové, pily

Для более точного понимания, просмотрите сюжет, как сделать фрезерный стол своими руками видео которого находится в открытом доступе для просмотра. Průmyslové stroje, jak je uvedeno výše, jsou plně vyrobeny z kovu a spodní část je doplněna betonovou deskou pro větší spolehlivost připojení agregátu. Kruhový stůl s vlastními rukama, řemesla, aby celý kov nebo v duetu s dřevěnými prvky.

READ  Jak udělat stůl pro kotoučovou pilu

Je důležité vzít v úvahu faktor, pokud budou více agregátů integrovány na dřevoobráběcí stůl, a silnější je nezbytné pro nominální výkon, silnější a masivnější potřebu udělat trupový stůl s vlastními rukama.

Tabulka pro ruční kruhový

Návrhy domácích řezacích stolů pro ruční sady kruhových kruhů, ale většina z nich jsou ovocné kreativní hledání a / nebo sebevyjádření. Nicméně, docela funkční. Optimální možnosti pro ty, kteří nemusí dělat a ukázat, ale pracovat na něm, jsou dostatečně jasné.

Jedná se o skládací řezací stůl pro ruční kotoučovou pilu (vlevo v rýži.). Deska. laminovaná překližka od 12 mm; Výška Tsargi od 400 mm. nábytek laminovaný dřevěný čip 16-24 mm. Proveďte kompozitní královské z desek nežádoucí, požadovaná tuhost tabulky nebude fungovat. Svetové desky. 30-60 mm.

Konstrukce řezací tabulky pro ruční kotoučovou pilu

Kruhový stolní deska designu je zobrazen vpravo. Prostřednictvím drážek pod výstupem pilového kotouče (jedna drážka) se rozřezává šířkou 6-10 mm. Není vyžadována zvláštní přesnost, t.na. důraz (viz. Níže) Dejte na pilový disk. Dimenze protinutopů lze změnit libovolně (až do dohledu. 900х1200 mm 16 mm překližky). Fixace v pracovní poloze (uzel s rýží.). Šrouby M8 s jehněčími maticemi. Uzel otáčení (pózy. C). řezané potrubí (plast). Jeho příloha ke stole. může být šrouby s tajnými hlavami přes otvory.

Místo smyček. m-tvarovaných kusů prutů D8; Malá vůle v trubce pro řezání neovlivňuje. Každá „smyčka“ se navíc ohýbají ve svislé rovině pod úhlem 30-45 stupňů. Závit je vyříznut na dlouhých tyčinkách „g“ a jsou připojeny v krále párech ořechů s rozdělenými podložkami. Montážní otvory v krále je lepší poslat na místě, vložení „smyčky“ do trubky a na základu.

Udělejte masivní posuvné zaměření na obrobek, jako na POS. 3b na velké rýži. Na začátku ne nutně. Jeho (stop) je lepší, aby se z řezání ocelového rohu od 40×40 řezáním vertikální police, jak je zde uvedeno v rýži. (zpětný pohled).

Konstrukce kluzného odolnosti z ocelového rohu pro domácí kruhový stůl

Takový důraz je kladen na stolní svorky, a je nutné vyvolat jeho paralelu s pilovým kotoučem v každém případě; To se provádí zámečnickým uhlí s milimetrovými divizemi.

Montážní nástroj

Montáž rukou kruhový v řezací stůl v klipech

Kruhové tvarování na horní část tabulky nahoru Disk. Pokud nástroj není záruka, a ztráta hloubky řezu je zanedbatelná, 4 d8 otvory jsou vrtány v botě a je upevněna přes šrouby hlavy. Je velmi žádoucí mezi botou a stolní deskou 1-2 mm guma (např., Z AUTOCAMERY), kvalita řezu se znatelně zlepšuje v důsledku obalu vibrací nástrojů. Pokud musí být minimalizována ztráta nedávné hloubky, v horní části tabulky vytvářejí průřezu pod botou nástrojů, pila je upevněna na ocelový plech o tloušťce 3-6 mm a je v pravoúhlém dobře Na přední (pracovní) povrchu desek (viz. rýže. vlevo, odjet). Ale díra bude muset zvolit ruční frézovací strom, dláto přesně flush nebude fungovat.

Pokud je nástroj záruka nebo pronájem, ztráta hloubky řezu je nevyhnutelná, t.na. Suché pily boty nemohou. Tento případ je známý pro upevňovací pily v svorkách (viz. dráha. rýže.). Pro pravidelnou práci ve velkých svazcích není vhodné, ale můžete to rychle a den nebo dva hladce jel.

Upevnění ruční kotoučové pily v pily stolu s minimální ztrátou hloubky řezu

Poznámka: Na variantách samoobslužných řezacích stolů založených na ručních kruhových pily SM Video; Stacionární až do workshopu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS