Jednonápravový traktor Khoper kolik oleje do převodovky

Výrobce jednonápravového traktoru Khoper

Jednonápravový traktor je dobře známý majitelům chalup a zemědělcům. Tento multifunkční ruční stroj kultivuje půdu, sbírá plodiny, odstraňuje odpadky, odklízí sníh a provádí mnoho dalších činností. Rozmanitost doplňkového vybavení ji činí nepostradatelnou v zemědělských a komunálních oblastech.

Skutečnou intrikou je země, kde se nachází výrobce motorových kypřičů Hoper. Na některých webových stránkách jsou modely této značky uvedeny jako ruské, zatímco na jiných jako čínské. Je to jednoduché. díly a komponenty se vyrábějí v Číně, zatímco montáž probíhá v Rusku.

Hlavní kancelář se nachází ve Voroněži. Společnost se specializuje na prodej benzinového a elektrického nářadí, zahradní techniky a příslušenství. V roce 2010 zahájila vlastní výrobu pod značkami SD-Master a Hopper. Ve Voroněži se nachází také servisní středisko, kde si můžete nechat opravit motorové kypřiče a poradit se o různých problémech, ať už jde o montáž kypřiče nebo možnost odtahu.

Motorový kultivátor Khoper je obdobou ruských kultivátorů „Oka“ vyráběných společností LLC Kaluga Engine (Kadvi) a ukrajinských strojů Zirka. Pod touto značkou je také najdete v prodeji. Na fotografii je snadné zaměnit výrobky těchto tří výrobců, proto věnujte pozornost označení.

Zpětná vazba od zákazníků ukazuje, že jejich čínské protějšky jsou stejně spolehlivé jako jejich ruské protějšky a stojí podstatně méně.

Princip fungování texaského kultivátoru

Texaský motorový kypřič pracuje na stejném principu jako ostatní stroje tohoto druhu: benzínový motor pohání nože, které orou půdu, a motorové kypřiče mají také pohon kol. Jednonápravový traktor je tedy minitraktor, který může být vybaven dalším zařízením pro rozšíření spektra prováděných prací.

Texaský kultivátor

Jaký druh oleje použít

Mnoho lidí se ptá, jaký olej se má plnit do převodovky pásového traktoru? Pro zodpovězení této otázky je třeba vzít v úvahu několik faktorů, z nichž hlavním je doporučení výrobce pro typ oleje.

Měli byste také věnovat pozornost ceně a nekupovat levné výrobky. pravděpodobně nebudou kvalitní.

Bez ohledu na to, jak spolehlivé jsou původní pásy vašeho sněžného skútru, je při intenzivním používání stroje nakonec nutné je vyměnit. Zde je vše o dráze pro sněžný skútr od společnosti „Composite“.

Nepostradatelným nástrojem v boji proti škůdcům je zahradní postřikovač. Kliknutím sem se dozvíte více informací o zádovém benzinovém zahradním postřikovači.

jednonápravový, traktor, khoper, kolik, oleje, převodovky

MAZ-5337 se objevil v druhé polovině 80. let. MAZ-5337 je všestranný, výkonný a velmi spolehlivý nákladní automobil.

V obchodě byste měli věnovat pozornost také viskozitnímu stupni oleje, který je uveden na obalu. Kromě toho existují speciální aditiva. látky, které zvyšují užitné vlastnosti maziva.

Obecně lze říci, že oleje mohou být různých typů:

 • SAE. Tyto typy olejů se velmi dobře vyrovnávají s prudkými výkyvy teplot, takže je lze používat po celý rok.
 • Postup výběru je následující: podívejte se na číslo před písmenem W. menší hodnota znamená, že olej je velmi dobře přizpůsoben právě nízkým teplotám (nejmenší. 0W). Pokud na označení nevidíte písmeno W, jedná se o letní olej.
 • API. V tomto případě písmena v označení označují typ motoru. benzinový nebo naftový. Určité písmeno označuje, že olej je vhodný pro benzínové motory, a jiné písmeno pro naftové motory.
 • Čísla udávají typ motoru, t.е. Číslo 4 znamená, že olej je určen pro čtyřtaktní motor a t.д. Hodnota EC je hodnota úspory energie, tj.е. čím vyšší je hodnota, tím vyšší je kvalita oleje.
 • ASEA. Nejvyšší číslo v označení znamená, že olej lze používat za velmi náročných podmínek.
 • GOST 17479, 1-85. Tyto údaje udávají viskozitní třídu oleje. Písmenné a číselné hodnoty se zpravidla zapisují za parametr a jejich absence znamená, že olej je víceúčelový.

Převodové oleje pro benzínové a naftové motory

Pro převodovky se používají převodové oleje. Dobrou volbou je například polosyntetický olej ZIC 10W40 určený pro benzínové a naftové motory. API. SM/CF, ACEA. A3/B3, A3/B4, C3.

READ  Jak správně nastavit rumpál na kultivátoru

Obvykle se prodává ve 4litrovém balení,

Dalším dobrým olejem je Super T-3 85W-90 od společnosti Gazpromneft. Jeho technické údaje jsou následující:

 • Třída API. GL-5;
 • viskozitní třída. 85W90;
 • teplotní index ztráty průtoku280C;
 • bod vzplanutí. 2170C;
 • délka balení. 270 mm;
 • Šířka obalu je 130 mm;
 • výška balení. 240 mm.

Tento převodový olej je k dispozici také ve 4litrovém balení,

Toto není úplný sortiment olejů, které můžete do převodovky MotoBlock plnit. V zásadě každý, kdo zná základní parametry oleje, může sám určit ten správný pro svůj motorový kultivátor.

Většina převodovek má jednoduchou a robustní konstrukci, kterou lze v případě potřeby opravit svépomocí. Stačí prostudovat prvek, určit příčinu poruch a provést řadu jednoduchých manipulací, které pomohou vyhnout se nákladům na služby pro mistra.

Materiál uvedený v tomto článku je užitečný zejména pro lidi, kteří si své stroje opravují sami. V následujícím textu si projdeme hlavní detaily opravy převodovky s krakorci. Abychom se dostali přímo k tématu opravy, je třeba porozumět převodovce. Předbíhání děje: konstrukce moderních pásových převodovek je podobná, mezi jednotlivými modely jsou jen drobné rozdíly.

Abyste se vyhnuli otázce „Jak rozebrat převodovku hoblíku??“Musíte znát všechny podrobnosti. Vyjmenujme si hlavní části a komponenty každého moderního motobloku: kryty a kladka; pouzdra s ložisky; páka, osa a vidlice pro řazení; blok primárního hřídele s pastorkem; vstupní a výstupní hřídel reduktoru motobloku. Díly: podložky a těsnění, levá a pravá náprava, spojka a vidlice, držák a pružina.

Správná údržba a používání kultivátoru pomáhá prodloužit jeho životnost a maximalizovat jeho výkon.

Převodovka motorového kultivátoru. jedna z nejdůležitějších složek. Jaký olej plnit do převodovky kultivátoru nebo kypřiče a intervaly jeho výměny, jeho objem. toto jsou údaje, které by měl znát každý majitel těchto strojů.

Nejvhodnější jsou doporučení výrobců motorových kypřičů a traktorů. Podívejme se na uživatelské příručky známých značek a pokusme se shrnout údaje.

značka bloku motoru Typ oleje pro převodovku motorového kultivátoru
Neva MB-2 Převodový olej TEP-15 (-5°C až 35°C) GOST 23652-79, TM-5 (-5°C až 35°C).25°C) GOST 17479.2-85 podle mezinárodního systému klasifikace viskozity motorových olejů SAE90 API GI-2 a SAE90 API GI-5. Plnící kapacita l., 2,2
Neva MB-1 převodový olej podle GOST 23652-79 (TAD-17I, TAP-15B atd.).).
MKM-3 Mobil-K (přistávací modul) TAD 1711 GOST 23652-79. SAE 90, SAE 75W/90 podle klasifikace API GL-4, GL-5. Plnící kapacita 1 litr
Salut 5 Salut 100 TM 5-18 (TAD 17I)
Bělorusko 08H-09H V létě (nad 5 °C) Motorové oleje: M-10B2 nebo M-10G2 GOST 8581 (záložní). Motorový olej M-bz/10B GOST 10541) V zimě (pod plus 5 °C) Motorový olej M-8G2, GOST 8581 (záložní olej). Motorový olej M-4z/6B1 GOST 10541)
MTZ.05 M-8B1, M-8B1, M-8G1, podle GOST 10541-78
Cascade MB6 Cascade MB6-62 GOST 23652-79Převodový olej GOST 23652-79 nebo letecký olej MS-20 GOST 23652-79
Ugra NMB-1 TSp-10 GOST 23652-79 nebo jiný převodový olej, který splňuje specifikace SAE: 8085W API: GL3GL4
Oka MB-1D1(2)M Převodový olej: TAD-17I, TAP-15B a další podle GOST 23652-79
Celina MB Váš jednonápravový traktor je z výroby naplněn převodovým olejem „RAVENOL“ EXP SAE 80W-90 API GL-5 Převodové oleje SAE 90 GL-5 lze použít
Tarpan převodový olej TAD-17I nebo jeho ekvivalent v kategoriích API GL-4, GL-5 SAE 90 75W/90.
Favorit MB. 3, MB. 4, MB. 5 TAD-17I nebo MS-20
Agat TAD-17I; MS-20
Motormotor Sich TAD17I, TAP-15B, TSp-15K, TSl-14 olej podle GOST 23652
Vario Olej v převodovce Vario se musí měnit každé 2 roky nebo každých 100 hodin při použití oleje 80W90
Patriot Garden Olej 85W90
Zubr Doporučený olej TAP 15

Všechny údaje jsou převzaty z návodů k obsluze motorových kypřičů a v tabulce jsou uvedeny citace nebo přesné výpisy z těchto návodů k obsluze. Všechny pokyny jsou k dispozici na webových stránkách Pahalka „Servisní pokyny pro motorové bloky“ nebo na stránkách s technickým listem elektrického nářadí

READ  Výměna oleje v sekačce sekačky

Pro převodovku je důležitá nejen jakost oleje, ale také servisní intervaly. Několik doporučení předních výrobců, jak často a jakým způsobem měnit olej v převodovce vašeho motorového kultivátoru:

Značka pásového traktoru Doporučení výrobce pro intervaly výměny převodového oleje
Favorit (ZiD) Výměna oleje v převodovce motoru a převodovce kráčivého traktoru po prvních 25 hodinách provozu.Poté měňte olej v motoru a převodovce po každých 250 hodinách provozu.Doporučuje se vyměnit olej ihned po práci, tj.е. Když je olej ještě teplý. Vypusťte olej přes vypouštěcí zátku oleje. Doplňte čerstvý olej přes plnicí hrdlo.
Tselina Výměna oleje po 50 hodinách, výměna oleje každou druhou hodinu. po 200 hodinách provozu
Ugra, Oka (Kadvi) Při denní údržbě doplnit při servisní prohlídce každých 100 provozních hodinVýměna oleje každých 100 provozních hodinVýměna oleje při skladování jednou ročně
Achát Výměna oleje každých 100 provozních hodin
Bělorusko 08H-09N (MTZ) každých 250 provozních hodin
Vario Výměna oleje každé 2 roky nebo každých 100 hodin
Neva OBSLUHA CHLADIVA PO KAŽDÝCH 100 HODINÁCH POUŽITÍ (kromě motoru). Za tímto účelem vyměňte olej, jakmile je rumpál v chodu:1. Jednonápravový traktor postavte do vzpřímené polohy.2. Pod převodovku umístěte nádobu o objemu minimálně 3 litry.3. Vyjměte odvzdušňovací zátku, vyčistěte ji.4. Vyšroubujte vypouštěcí šroub oleje, vypusťte olej z převodovky.5. Po vypuštění oleje zašroubujte vypouštěcí zátku a těsnění, utáhněte šroub. Odvezte olej na sběrné místo oleje.6. Přes odvzdušňovací zátku doplňte 2,2 litru čerstvého převodového oleje odpovídající provozní teploty.7. Našroubujte odvzdušňovací zátku.8. Vyčistěte hřídel páky hnacího řemene a náboj od nečistot.9. Osu páky hnacího řemene a náboj namažte motorovým olejem.10. Zkontrolujte správnou funkci spojky, napněte hnací řemen.11. Promažte lanko spojky.12. Promažte lanko v odpojovači osy kola tak, že do mezery mezi lankem a pláštěm na straně páky kápnete několik kapek jakéhokoli motorového oleje.

TOP 3 nejlepší modely

Umístění Název Cena
3 nejlepší modely motorových kypřičů Khoper
1 Zásobník 1050 C 26 000 ₽
2 Zásobník 1000U 7B 23 000 ₽
3 Hopper 900 PRO 25 000 ₽

Navrhujeme zvážit mezi spotřebiteli nejoblíbenější modely motorových kypřičů od výrobce Khoper.

Zásobník 1050 C

Tento jednonápravový traktor bude skvělým pomocníkem pro ty, kteří potřebují obdělávat malé plochy do 1 ha. Díky pohodlné rukojeti se stroj snadno a bez námahy ovládá.

Hloubka kultivace 15 až 30 cm a šířka řádků jsou nastavitelné. Se secím strojem Hopper 1050 C můžete zpracovávat jak úzká, tak i poměrně široká seťová lůžka.

Je také vybaven manuální převodovkou se třemi rychlostmi. dvěma dopředu a jednou dozadu. To zvyšuje manévrovací schopnost stroje a umožňuje rychlý návrat do vynechaného místa.

Čínský motor Lifan 168MT je dostatečně výkonný a vzduchem chlazený.

Zásobník 1000U 7B

Tento model je poháněn čtyřtaktním benzinovým motorem o objemu 7 litrů. с. Tato verze se dokonale hodí pro práci na ploše do jednoho hektaru.

Manuální převodovka má čtyři rychlosti. tři dopředu a jednu dozadu, takže můžete zpracovávat půdu i na těch nejhůře přístupných místech.

Pohodlný volant a otočný mechanismus na volantu umožňují obsluze snadné manévrování. Reliéfní běhoun umožňuje manévrování s jednonápravovým traktorem v nerovném terénu a v terénu.

Tento model se vyznačuje také možností nastavení hloubky kultivace, čímž se zvyšuje jeho funkčnost.

 • Úsporný provoz;
 • výkonný motor;
 • pohodlná pneumatická kola;
 • pohodlné ovládání;
 • snadné použití.

Hopper 900 PRO

Tento model je vybaven výkonným čínským motorem Lifan 168F-2 o objemu 196 cm3. viz. Jsou vynikající pro všechny typy půd, včetně panenské půdy.

Jednonápravový traktor je navíc vybaven kovovým držákem, který usnadňuje přepravu zařízení. Ochranný kryt chrání obsluhu před zeminou a kameny odletujícími zpod kol.

Tento model je díky možnosti instalace různých nástavců velmi univerzální.

 • relativně nízká hmotnost;
 • Tichý provoz;
 • dlouhý nepřetržitý provoz;
 • Dlouhá životnost;
 • mnoho typů příloh.

Přílohy

Kromě návodu k obsluze a datového listu se dodává s motorovými kypřiči a koly. Pokud jde o volitelné vybavení, podívejme se na nejběžnější přídavná zařízení pro model Hooper 900:

 • Sekačka. rotační nebo segmentová. Tato možnost umožňuje efektivní a šetrné sečení velkých objemů trávy a drobné vegetace v závislosti na typu.
 • Hmotnost. zvýšení hmotnosti motorového kypřiče. zvyšuje nosnost stroje a umožňuje práci v těžší půdě nebo na úhoru.
 • Harrow. montovaný prvek pro skutečné profesionály. V závislosti na šířce lze použít k opracování půdy.
 • Vyorávač brambor. dodává se v několika verzích. Podle názvu lze soudit, že jeho hlavním účelem je vykopávání okopanin.
 • Sázeč brambor. stejný, ale opačný typ. pro sázení brambor.
 • Topper. Lze jej použít k orbě různých plodin
 • Frézy
 • Zubatá lopata. druh „čističe“ od nečistot a sněhu
 • Štěrkový hák. zabraňuje smyku na lepkavém podkladu. Perfektně se kombinuje se závažími a tím zdvojnásobuje tažnou sílu motorového kypřiče. Pro montáž je nutné kola demontovat.
 • Podvozek. umožňuje přepravu různých nákladů
READ  Kultivátor Husqvarna TF 230 Výměna oleje

Komentáře 15

Mám to samé, jen „Kubanets“ s názvem. 9hp.

Záběh znamená, že nejlevněji se plní jen nastartovat jednonápravový traktor, nalít hned normální (osobně už přes 10 let, naplnit automobilový olej 10w40, každou jarní výměnu oleje) a bojovat, tedy bez fanatismu nedávat velké zatížení, vypadat, že přehřátý, dávat průměrnou rychlost nad průměr, vůbec mazání není nutné, ale zátěž nefunguje, aby jednonápravový traktor šel snadno.

Osobně měním olej v motoru a převodovce jednou ročně před sezonou orby. Jsem levný a je mi dobře. A když jsem si ho koupil, používal jsem ho celou sezónu.

Co je to za olej??)))) pak dostávám olej po záběhu, pak olej po záběhu a pak olej na orbu, olej na bruslení a olej pro zastavený motor.))))) takže prodejci jásají)))))

„záběhový olej“ není zde žádná ropa. Ani pro motocykly, ani pro automobily.Obvykle se tomu říká jen nejlevnější první náplň, často o jeden stupeň méně viskózní než v tabulce.

Podle příručky se obvykle používá SAE30. Т.к. V létě je v oblasti Azovského moře horko jako v Súdánu. Používám 40.Pokud motor v zimě nestartujete, nezáleží na tom, zda je to olej 5W-30 nebo 10W-30

Pokud jde o záběh, přečtěte si, že volnoběh běží 6-10 hodin a práce s minimálním zatížením 6 hodin. Pokud jde o olej, přečtěte si doporučení výrobce v příručce.

Bylo mi řečeno (a v příručce MEB se to píše), že v žádném případě nelze!)

Nemůžete jít proti příručce. Továrna to ví nejlépe. Už hodinu googlím a píše se, že to musíš spustit v režimu.

Bylo mi řečeno (a v příručce se to píše), že neexistuje nic takového jako BOTTOM RUN!)

Přesně tak!Nejrychlejší způsob, jak motor zničit, je nechat ho běžet na volnoběh!

Prodavač mi řekl, proč!), jako jsou mazány novější motory.pokud je motor v chodu.))

Mazací systém je navržen pro provozní rychlost. Třesení s tím nemá nic společného.

Prodavač mi řekl proč!) Novější motory je třeba mazat.Pokud motor běží (jízda, otřesy).))

jednonápravový, traktor, khoper, kolik, oleje, převodovky

No, u Hondy a Brigu to tak úplně neplatí, ale u levných čínských motorů to tak může být.Svého času jsem se s jedním setkal „úžasné“ mazací systém v levných motorech Tekams.Přesně to je „lžíce“, který nasává olej zespodu do samotné ojnice a výše, se spouští pouze při otřesech a pohybu motoru.Takže Možná je to tak((

a v zásadě jako takový „samostatné stránky“ Žádný náběh, také jsem se ptal. řekli mi, že mám jít rovnou do LÁZNĚ a to je vše, žádné „goodenay“ nečinnost!

jednonápravový, traktor, khoper, kolik, oleje, převodovky

náběh ?7 olejů?) u jednonápravových traktorů obecně „na“ bez oleje! a pokud to udělají, sami prodejci je tam nasypou a pak je to jako bonus pro MMB!) Pokud máte pochybnosti, co v něm je, odtrhněte ho a kupte si ho sami, není drahý. 1 litr. 200 (jak chcete). Například po krátkém záběhu (takříkajíc) jsem vypustil a nalil MACSKUT (olej) 178 na 1 litr.)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS