Jednonápravový traktor se při rozjezdu vrací zpět

Jednonápravový traktor se rozjíždí a zastavuje, neotáčí se, poruchy, opravy

„Srdcem každého benzinového motoru je motor. Elektrické kypřiče nejsou výjimkou. Jejich pohonná jednotka vytváří pracovní zdvih, výkonový potenciál, deklarovaný výkon, které společně umožňují provádět různé agronomické operace.

Ale právě pracovní část je často nejzranitelnější. Nekvalitní palivo, velké přetěžování, absence pravidelné diagnostiky a mnoho dalších příčin způsobují závažné závady, které, pokud jsou včas odhaleny a opraveny, mají zásadní vliv na další funkčnost traktoru. Tento článek je věnován následujícím typům poruch, které se nejčastěji vyskytují u motorů s blokem motoru a které mohou být diagnostikovány a opraveny doma.

Proč je jednonápravový traktor přerušovaný?

U jednonápravových traktorů se vyskytuje i řada dalších běžných závad:

 • Motor stroje se vrací zpět. to je indikátor nekvalitního paliva použitého k plnění stroje. V takovém případě je třeba nejen vyměnit palivo, ale také důkladně propláchnout palivové čerpadlo a palivové hadice;
 • Jednonápravový traktor jede trhaně. příčinou je nedostatečné zahřátí motoru. Nezapomeňte motor zastavit, počkat, až zcela vychladne, a poté jej znovu nastartovat, přičemž mu dopřejte alespoň 10 minut na úplné zahřátí;
 • Motor jednonápravového traktoru viditelně netáhne a výkon motoru je snížený. v tomto případě je třeba zkontrolovat a případně vyčistit vzduchový a palivový filtr. Další příčinou této poruchy je opotřebení magneto v zapalovacím systému. Nejlepší je díl okamžitě vyměnit a nepokoušet se ho opravit.

Tento druh potíží je pro majitele benzinových nebo naftových traktorů běžným problémem. V každém případě byste měli se strojem okamžitě přestat pracovat a závadu co nejrychleji odstranit.

jednonápravový, traktor, vrací, zpět

Pokyny krok za krokem pro spuštění motorového kultivátoru

Po všech provedených kontrolách se ujistěte, že máte dostatek oleje, správný objem benzínu nebo nafty pro váš motorový kultivátor a že všechny upevňovací prvky a systémy jsou správné a funkční. Nyní vám vysvětlíme, jak nastartovat jednonápravový traktor:

 • benzínový jednonápravový traktor. Je třeba otevřít benzinový kohout a páčku sytiče v poloze „Start“ a vypnout zapalování. Pak musíte několikrát zapumpovat ručním startérem, zapnout zapalování a znovu vytáhnout startér. V tomto stavu se jednonápravový traktor rozjede a je třeba dát páčku sytiče do pracovní polohy. Pokud je stroj vybaven elektrickým startérem, můžete ihned zapnout zapalování a nastartovat;
 • Jednonápravový traktor s dieselovým motorem. Traktory se vznětovým motorem se startují o něco obtížněji. Pokud plánujete provoz v zimě, měli byste si uvědomit, že nafta má tendenci zamrzat.Proto je třeba stroj předem zahřát a teprve poté jej zatížit. Pokud je tedy stroj nový, celý systém se odvzdušní. Abyste ho zahřáli, musíte zapracovat na startéru. Pokud je startér manuální, můžete si ho samozřejmě sami trhnout, nebo můžete provést následující postup. Odšroubujte palivový kohout a odšroubujte z něj jednotlivé přívody. Odšroubujte ventil, počkejte, až palivo vytéká, a zašroubujte jej zpět. Pokračujte v tomto postupu, dokud nedosáhnete trysky. Při ručním spuštění otevřete všechny kohouty a plyn nastavte do střední polohy. Podržte dekompresor prstem a několikrát jej stiskněte a napumpujte. Poté jej uvolněte a táhněte, dokud se nevrátí do výchozí polohy. Znovu stiskněte dekompresor a bez jeho přidržení stiskněte startér. Jednonápravový traktor by měl nastartovat.

Jak vidíte, benzinové a naftové motory startují odlišně. Je důležité, abyste si pečlivě přečetli návod k obsluze a řídili se radami výrobce. Musíte také používat pouze kvalitní palivo a olej vhodný pro váš model motorového kultivátoru. Tímto způsobem nebudete mít problémy se spuštěním a další prací na stroji.

Každý značkový jednonápravový traktor se skládá z řady složitých mechanismů, které jsou uváděny do pohybu integrovanou pohonnou jednotkou. V okamžiku zapnutí motoru podléhají uzly zemědělských strojů zvýšenému zatížení, takže na správném spuštění motoru přímo závisí životnost každého z továrních systémů motobloku. Aby se snížilo zatížení a prodloužila jejich životnost, měl by se uživatel naučit správný způsob spouštění motoru s ohledem na různé povětrnostní a provozní podmínky.

odpovědi na „jednonápravový traktor/kultivátor kope zpět, zpětný ráz při startu

Mikhail Zvu vás do skupiny stejně smýšlejících kolegů https://ok.Motor běží, nekouří

Ahoj Mishan!Měli jste mi ukázat, jaký druh oleje je v motoru, hádám, že uhelný

READ  Jak nainstalovat světlomet na jednonápravový traktor Hopper

Nemyslím si, že by se někdy měnila, pouze doplňovala

@Rural Master Mikhail možná to vyplaví, můj soused jel Honda 2 lodní motor.3hp, žádná výměna oleje 14 let, vzduchem chlazený, propláchnutý, vše funguje a žádný kouř.

Jarní terénní práce začaly. A nemáte čas na servis motocyklu. Známá situace. Hodně štěstí při opravách.

Číňané nemají své normální motory, a klony Honda) A bohužel ne všechny čínské motory mají snímač oleje, například na skútry Hyundai posledních letech výroby to není.

žádná ochrana oleje v motoru, který je na hovno

mám jednonápravový traktor Briggs Stratton už 15 let, nevím, co se tam může rozbít, je to věčný motor, stačí vyměnit olej a naplnit nádrž benzínem))))

Je dobré, když vyměníte olej, můj známý pracoval 10 let, dokud nezaznamenal olej, celé léto, naložený vozíkem

@Rural Master Mikhail měnící se, slizhu)))) Oprava je drahá))

Dobrý den.Michael Mám na vás otázku, můj dobrý přítel koupil benzínový generátor během provozu generátoru zvuk motoru byl plovoucí (běží v pořádku, pak zpomaluje rychlost, ale nezastaví se, a tak neustále).Michael Myslím, že když jste si koupili potřebu umýt nádrž na plyn, byly nečistoty v karburátoru.Ale myslím, že ano Michaele, potřebuji poradit, co mám dělat? Předem děkujeme!

@Sergey Senchenko Kontrola hladiny oleje.Na karburátoru odšroubujte vanu. Je to také plováková komora a vypouštění bobků.Odšroubujte palivovou zátku a vyfoukněte ji. Je uvnitř otvoru, do kterého ústí šroub vany.Zkontrolujte zapalovací svíčku, všude mám svíčky Denso 21 Iridium.O karburátoru, týká se Hondy a jejích čínských klonů, pokud máte Briggs, raději se podívejte na YouTube, možná to sami nepochopíte, je to všechno jednoduché, ale s.

Vypusťte olej, dokud nedosáhne hladiny, která je nejspíše způsobena přeplněním

@RuralmasterMichael Máte jednu odpověď. trysku volnoběžných otáček. Do prdele.

Tento kultivátor je typ Stiga salex 75. Motor je lonchpin. Zadní rychlost v převodovce, plastový pastorek, je zde odstupňování.

Motoland-olejový filtr box suché písty kroužky, píst, případně ojnice (ale může být ostřeno-nastaveno)

Řeknu vám, že na Briggs Straton nejsou vůbec žádné díly

Dobrý den, příteli, a jak odstranit samotnou jednotku z takového motoru tam.mám motor s čerpadlem, chci ho sundat, ale nemůžu.Děkuji za odpověď.

děkuji za odpověď.Chtěl jsem střílet v Anglii, ale nefunguje to a to je vše musíte opatrně zaklepat nebo semnikdíky

Vidíte, že na přírubě jsou 4 šrouby. Sundal jsem je a nejdou sundat.Tahal jsem a klepal.

@SERG D uvnitř, co ho drží, samotné čerpadlo je stejně třeba demontovat. U starých čerpadel je oběžné kolo umístěno na hřídeli motoru a bez jeho sundání se nedá sundat. U nás je to pravděpodobně stejné.

Michaele, každé tvé video začíná přehledem vadných zařízení a končí provozuschopným zařízením. Jak probíhá oprava?? Kde je školení nezasvěcených lidí?? Co dělat, jak to dělat a kde to dělat? Nezahrnuje toto téma.

vše je zřejmé, neztrácejte čas

@Rural Master Michael je vám to jasné. Zajímá mě například, jak to všechno funguje uvnitř.

video není o tom, jak utáhnout matice, ale o pochopení situace, příčiny a následku, co v této situaci dělat

Přesně tak, nepěstujte konkurenci, jinak přijdete o práci

@Sergey Davydenko nikdo nechce takhle pracovat. Žádná soutěž

Neuvědomil si nebo přehlédl vůli sacího ventilu.

Někdy se o zařízení příliš nestarají a funguje, jindy ho olizují, ale vždycky se rozbije, jak rozumíte této technice?з.

Ventil s dekompresorem se zcela uzavře! Ale později. Jak se jinak nastavuje vůle??

Mám jednonápravový traktor MB-1 Luch.1990 г. Není na něm dekompresor, žádné seřizování ventilů.Včera jsem se ho pokusil nastartovat a začal se hádat. Zkontroloval jsem mezeru na setrvačníku. 0,15.( Jako by podle pasu bylo vše v pořádku). Obnovení staré vůle.0,4. Začal snadno od prvního trhnutí.V zájmu čistoty experimentu jsem se vrátil k mezeře 0,15. Opět nemohu začít.Zpět na 0.4. Všechno je v pořádku.

A jak jste zjistili, že tam není dekompresor, je uvnitř vačkového hřídele a běží automaticky.Pokud jde o vůli cívky, při 0.Při 15 je jiskra brzy, takže knoty. Při 0,4 knoty později a nekopou, ale při vysokých otáčkách to není dobré.

@Andrey Fedorov Na MB1 z těch dávných let nebyl strukturálně žádný dekompresor.Za 30 let jsem ho musel jednou rozebrat (nechal jsem na chalupě pracovat příbuzného.Jezdil s ním bez přestávky, nevypínal benzín, bál se, že nenastartuje.Sečteno a podtrženo. ojnice. Koupil jsem novou a dal ji dohromady.Na vačkovém hřídeli nic není.) Zástrčka byla v pořádku.Neměla bys.Měl jsem na něm jednonápravový traktor.

READ  Který jednonápravový traktor je lepší - s převodovkou nebo s řemenovým pohonem?

V čem by mohl být problém, motor Briggs Stratton se sám zapaluje za chodu a také při vytáčení, dříve tomu tak nebylo

Vyčistěte trysku volnoběžných otáček a seřiďte šroub nastavení kvality

Mish prodává karburátor HD 32, ms270 ms280 bude stačit

️, v komentářích je spousta otázek, ale odpovědi jsou jako slavík, který čeká na léto.!

Dobrý den, Michale, chtěl jsem slyšet váš názor na čínskou motorovou pilu stalker 2kv 45 pneumatiky, pokud to není obtížné

gono. koupit jednoduchý gypsy 45 nebo 52. Pokud máte peníze, vezměte si Champion 245-250.

Míša poradit, například na dlouhodobé skladování má nebo nemá vliv na polohu motoru, Myslím tím, že může být umístěn, jak se vám líbí, nebo by měl být umístěn tak, jak je na rámu, Myslím tím, že olej, může proudit někde nebo stejný benzín v klikové skříni přes otevřený ventil, Nejsem moc obeznámen s zařízením tyto motory jsou všechny provedeny na stejném typu Díky předtím.

Pokud jej umístíte na stranu startéru, olej pravděpodobně projde přes odvzdušňovací otvor do vzduchového filtru. Pokud je to na straně pásů, je to v zásadě v pořádku. Pokud ho však na řemeny (náhodou) upustíte, o něco s ním narazíte, může dojít k ohnutí osy, na které jsou napínáky uloženy. Válečky vedou pás nerovnoměrně a ten se rozžvýká a vyplivne. Nebo se řemeny rychle opotřebují. Nejlepší je vzpřímená poloha se zavřeným jeřábem, plnou nádrží a sklopeným volantem (pokud je sklopený).

Proč jednonápravový traktor vystřeluje z tlumiče výfuku?

Při práci se zemědělským strojem není neobvyklé, že se z tlumiče ozývá nezvyklý hlasitý zvuk. Z jednonápravového traktoru se také rychle začíná velmi kouřit a vypíná se. Abyste mohli problém vyřešit vlastními silami, musíte nejprve zjistit, v čem je problém.

Nejčastějšími příčinami, proč u jednonápravových traktorů dochází k vystřelování tlumiče hluku, jsou následující problémy

 • Příliš mnoho motorového oleje v palivové směsi. v tomto případě je nutné vypustit zbývající palivo, propláchnout palivové čerpadlo a hadice a nalít nové palivo s menším množstvím oleje;
 • Nesprávné zapalování. pokud mechanismus běží pozdě, způsobuje netypické výstřely, které jsou jasně slyšitelné v oblasti tlumiče výfuku. V takovém případě je nutné okamžitě nastavit správnou mezeru mezi elektrodami v zapalovacím systému elektrického nářadí;
 • Nedokonalé spalování ve válci motoru. Oprava motoru motobloku v takovém případě zahrnuje demontáž pístní skupiny, důkladné umytí a vysušení válce motoru a seřízení karburátoru motobloku.
jednonápravový, traktor, vrací, zpět

Oprava všech výše uvedených poškození nevyžaduje mnoho dovedností ani zkušeností. Nejdůležitější je postupovat přesně podle návodu k obsluze zemědělského stroje.

Jak vyrobit tlumič hluku pro jednonápravový traktor vlastníma rukama?

Pokud se kvůli závadě nebo špatné kvalitě originálního dílu rozhodnete vyrobit tlumič výfuku jednonápravového traktoru sami. v první řadě byste měli mít minimální sadu nářadí. Pro tuto práci budete potřebovat:

Poté, co stojí za to seznámit se s továrním tlumičem výfuku zařízení, abyste pochopili samotnou konstrukci, abyste si všimli slabých stránek dílů. Takovými zranitelnými místy jsou obvykle montážní příruba, která je vyrobena z nekvalitního kovu nebo je nedostatečně silná, přepážky expanzní komory, úzké trubky, které komplikují odvod výfukových plynů a snižují produktivitu motorového kypřiče.

Vlastní stavba a montáž nového tlumiče by měla probíhat v tomto pořadí:

 • Montáž příruby. Obvykle by tloušťka polotovaru měla být mezi 8-12 mm, ale čím silnější, tím lepší. Zejména pokud má tlumič výfuku v budoucnu směřovat nahoru.
 • Expanzní komora. Jedná se v podstatě o hlavní stavební prvek tlumiče. Má vzhled jakéhosi ztluštění s přepážkami uvnitř. Právě tyto přepážky snižují rychlost výfukových plynů a hluk vydávaný traktorem. Chcete-li vyrobit tichý tlumič výfuku pro jednonápravový traktor, musíte do expanzní komory umístit alespoň 3 přepážky. Příliš mnoho těchto přepážek samozřejmě přispěje k tomu, aby byl váš jednonápravový traktor tichý, ale motor by se tím zadusil.
 • Výfukové potrubí. Tento díl musí být dostatečně silný a nesmí být příliš těžký, aby nezničil celou sestavu. Průměr potrubí musí být stejný jako průměr výfukového potrubí motoru. Tím je zajištěna správná funkce palivového systému vašeho motorového rumpálu.

Zde je podrobný výkres pro výrobu tlumiče hluku pro váš motorový kultivátor. Zde je video, které ukazuje, jak vypadá kvalitní tlumič výfuku vyrobený svépomocí pro motorový kultivátor Neva:

Oprava motoru jednonápravového traktoru vlastníma rukama, video

Jednonápravový traktor. jeden z nejužitečnějších strojů. I jednoduchý a nepříliš výkonný stroj může výrazně usnadnit péči o zahradu a dvůr. Jednonápravový traktor je však stroj, který se porouchá. Podívejme se na nejčastější poruchy zemědělských strojů, jejich příčiny a způsoby odstranění vlastními silami.

READ  Minitraktor nebo těžký jednonápravový traktor - který zvolit?

Téměř každý majitel motorového kypřiče, bez ohledu na značku a model zemědělské jednotky, se potýká s problémem, kdy se jednonápravový traktor rozjede a po 5 minutách práce se zastaví. Hlavními příčinami této poruchy jsou problémy s přívodem paliva a systémem zapalování stroje.

Pokud jednonápravový traktor přestane fungovat, měli byste se zpravidla okamžitě podívat na palivový systém. Nejprve odšroubujte zapalovací svíčku a podívejte se na ni. pokud je zcela suchá, znamená to, že do válce motoru nevstupuje žádné palivo. Poté zkontrolujte, zda je v palivové nádrži dostatek paliva. Pokud je v motoru dostatek benzinu, je třeba zkontrolovat palivový kohoutek. může být v uzavřené poloze. Chcete-li traktor nastartovat, jednoduše otevřete palivový kohout a pokračujte v práci se strojem.

Dalším důvodem, proč se jednonápravový traktor po 5 minutách provozu rozjede a vypne, je závada v zapalování. Pokud jsou zapalovací svíčky vlhké, je na vině zapalovací systém motoru. Nejlepším řešením této situace je přenastavení zapalovacího systému stroje. Všechny kroky se provádějí v tomto pořadí:

 • Sejměte kryt, který slouží jako ochrana součástí zapalovacího systému;
 • Otáčejte setrvačníkem, dokud se kontakty magneto nerozpojí;
 • Pomocí speciálního měřidla změřte mezeru mezi „kovadlinkou“ a „kladívkem“ zapalovacího systému elektrického rumpálu;
 • Poté otáčejte setrvačníkem, dokud nebude píst motorové jednotky stlačen. Ta by přitom měla dosáhnout svého horního bodu;
 • Otáčejte setrvačníkem tak dlouho, dokud neuslyšíte charakteristické klepání, které znamená, že se předstihová spojka sepnula;
 • Poté otočte setrvačníkem v opačném směru tak, aby značka na setrvačníku souhlasila se značkou na tělese traktorové jednotky;
 • Nastavte mezeru mezi kolébkovým spínačem a vačkou: musí být 0,3 mm;
 • Nakonec vačku zajistěte šroubem nad dílem a nasaďte ochranný kryt zpět na MotoBlock.

Nezřídka se také stává, že se zemědělský stroj při naklonění vypne. To znamená, že v palivové nádrži není dostatek paliva. Pokud dáte stroj do vodorovné polohy, vytáhnete startovací lanko a motor naskočí, je třeba doplnit benzín do nádrže.

jednonápravový, traktor, vrací, zpět

Rady pro používání

Rozebrali jsme nejčastější závady a způsoby, jak můžete stroj opravit doma, takže zde je několik tipů, které vám pomohou prodloužit životnost stroje a snížit počet neplánovaných servisních zásahů. Dodržování našich doporučení se může zdát zbytečné, ale v budoucnu vám ušetří čas a stres:

 • nechte svůj stroj v pravidelných intervalech servisovat kvalifikovaným technikem, který dokáže včas odhalit problémy. Včasným odhalením a odstraněním drobných závad si ušetříte nákladné opravy nebo dokonce kompletní výměnu zařízení.
 • Ignorování nepříjemného aspektu v provozu nezpůsobí, že zmizí sám od sebe. Naopak, má to kumulativní účinek: čím déle budete otálet, tím dražší bude servis. Jakmile zjistíte, že stroj nepracuje správně, pracujte správně.
 • Kupující často kupují modely s dieselovým motorem, protože jsou levnější, ale jejich oprava je obtížnější. Kromě toho vznětové motory nejsou vhodné pro nízké teploty. Pokud nejste technicky zdatní a hledáte stroj, který zvládne zimní podmínky, doporučujeme zvolit standardní benzinové čtyřtaktní modely.
 • Počet jednotek s dvoutaktními motory na trhu klesá kvůli jejich poměrně nízkému výkonu a nutnosti samonasávání, ale pokud takovou jednotku vlastníte, nezapomeňte pravidelně proplachovat palivový systém čistým benzínem.
 • Pokud se během záruční doby zjistí, že je jednonápravový traktor vadný, rozhodně se nedoporučuje opravovat jej svépomocí. I když se vám podaří opravit poškození vlastníma rukama, při příští návštěvě servisního střediska zjistí, že jste do stroje zasahovali, což bude mít za následek odepření služby.
 • Ve snaze ušetřit peníze nekupujte „nenomové“ vybavení od málo známých výrobců. od jednodenních obchodních společností. Tyto značky nedbají na svou image, takže kvalita vybavení zůstává velmi průměrná. V důsledku toho je pravděpodobné, že budete muset investovat spoustu peněz, abyste přístroj vrátili v jakémkoli funkčním stavu.

Na závěr je třeba zmínit, že veškeré diagnostické a údržbářské práce jsou prováděny na vlastní nebezpečí. Pokud pochybujete o svých schopnostech, obraťte se na profesionální servisní střediska.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS