K čemu jsou ty kousky?

jsou

Traktorové kypřiče: přehled různých typů a návod krok za krokem pro vlastní montáž

Traktorový kypřič je zařízení, které se používá ke kypření a míchání půdy před setím a sázením. Tento typ zařízení má poměrně jednoduchou konstrukci a vykazuje vysoký výkon bez ohledu na typ půdy. Jedinou nevýhodou je vysoká cena některých modelů kypřičů, která znemožňuje, aby si je koupil každý ochotný zemědělec. V tomto ohledu mnozí zahrádkáři dávají přednost výrobě kultivátorů pro traktor vlastníma rukama, s použitím nástrojů a materiálů dostupných na farmě.

Zemní stroj pro traktory je téměř univerzální nástroj, který umožňuje nejen efektivně kypřit půdu, ale také provádět řadu dalších úkolů, které jsou na farmě neméně důležité.

 • Drcení velkých shluků půdy;
 • Likvidace malých a velkých plevelů;
 • Zahrabání nasekaných odřezků plevele do půdy;
 • Vytvoření záhonů pro následnou výsadbu plodin;
 • vyrovnání obdělávané plochy.

V případě potřeby lze řezné prvky fréz nastavit tak, aby nesekaly stonky plevelů, ale stahovaly je i s kořenovým systémem. To pomáhá vyčistit půdu od nežádoucích rostlin a zlepšit podmínky pro pěstování plodin.

Účel

V dnešní době se zahradníci naučili provádět různé druhy prací pomocí fréz. lopatky se používají například k odstraňování hustého plevele, kultivaci půdy a vpravování vrstev hnojiva. Jsou také užitečné pro urovnání půdy. I zde jsou pro zorání hektarů úhoru, pastvin a luk účinné různé druhy kultivátorů.

Ovlivňují kvalitu orby, snadnost obsluhy kultivátoru při kultivaci a spolehlivost převodu. Mají také vliv na pracovní jednotku kultivátoru.

V závislosti na modelu snižují počet plevelů a zajišťují přísun kyslíku do půdy. K dispozici je široká škála různých nástrojů na zpracování půdy, pokud jde o počet břitů, jejich uspořádání a konstrukci.

Tovární nástroj

Většina motorových kypřičů a kultivátorů je z výroby dodávána s motorovými kypřiči. V závislosti na situaci mohou být smontované nebo demontované. Můžete si vybrat jakýkoli jednonápravový traktor, ale bohužel si nemůžete vybrat, jakou frézovací hlavou jej vybavíte.

Skládá se z nápravy s přivařenými vložkami, na které se přímo připevňují čepele šavle. Prefabrikovaný mlýn se může skládat z několika takových sekcí, které jsou navzájem spojeny šrouby. Přidáním nebo odebráním přepážky lze upravit pracovní šířku.

Výhody a nevýhody tovární řezačky:

Stroj se dodává s předním nástavcem. Tato jednotka plní svůj hlavní úkol dobře, pokud pracuje na předem obdělané ploše.

Nyní k realitě. Závěs traktoru je slabým místem čínských traktorů. Špatný kov, možná i v první sezóně, šrouby a sváry také nechávají hodně žádoucí. Pokud pracujete na panenském pozemku nebo na místě, kde je hodně trávy, není tento proces příliš příjemný. Jednonápravový traktor se obtížně táhne a vysoce zatěžuje převodovku.

Ale nezlobte se, není problém najít kvalitní nože vyrobené v Polsku nebo na Ukrajině, je z čeho vybírat, problém se šrouby se řeší ještě snadněji. A lepší svařování také není problém.

Tyto kypřiče mají svařovanou konstrukci s nápravou a nože s trojúhelníkovými hroty. nebo jak se jim říká. husími krky.

READ  Jak udělat brzdy v košíku

Žací lišty pro motorové kypřiče

Jednonápravové traktorové kypřiče se mohou lišit tvarem a konstrukcí, počtem nožů a jejich umístěním. Jsou instalovány v zadní části motorového kypřiče a jsou závislé na vývodovém hřídeli. Výkonné kultivátory poskytují nejlepší výsledky při vyšších rychlostech pojezdu.

Obecné uspořádání kypřičů lze popsat jako sadu kypřicích nožů, umístěných pod různými úhly na lopatkách, přivařených nebo upevněných k ose otáčení pomocí upevňovacích zařízení.

Nože se do země zařezávají plynule a střídavě. což je dobré pro převodovku kultivátoru.

Aktivní čepele šavlí

Šavlové kultivátory jsou součástí standardní sady elektrického nářadí. Jsou efektivní a oblíbené u zemědělců.

Rumpál je demontovatelný, a proto je jeho instalace, servis, opravy a přeprava snadná.

jsou

Na rotační ose jsou namísto kol namontovány bloky, které se skládají ze 4 řezných jednotek pod úhlem 90° vůči sobě a jsou zajištěny šrouby, maticemi a podložkami. Na každé straně pohonné jednotky je různý počet jednotek: 2, 3 nebo více. Počet a šířku nožů ovlivňuje hmotnost a výkon stroje.

Aktivní kultivační čepel je na koncích zahnutá. Ohyby jsou namontovány střídavě v různých směrech.

Lopatky jsou vyráběny v továrně z pevné legované nebo vysoce uhlíkové oceli, tepelně a vysokofrekvenčním proudem ošetřeny. Pro nástavce vyrobené svépomocí se doporučuje používat tepelně zpracovanou a kalenou ocel 50CrNiHoVA.

Lopatky husích nohou

Používání nástavců s husím krkem je relativně nové. Vysoké účinnosti je dosaženo díky specifickému tvaru lopatek. Konstrukce řezací tyče. celosvařovaná a nerozebíratelná. Nože jsou na konci stojanu ve tvaru trojúhelníku.

V těchto rozměrech jsou k dispozici standardní frézy z výroby:

 • šířka nožů je 41 cm;
 • Délka střihu je 38 cm;
 • výška nástroje je 38 cm;
 • Hmotnost lopatek je 16 kg;
 • Jmenovitá pracovní rychlost kultivátoru s frézami je 2 až 5 km/h.

Pro konstrukci rumpálu je zvolena nízkouhlíková ocel. Čepele jsou samoostřící a lze je používat opatrně bez broušení.

Jak sestavit motorový kypřič pro váš motorový kypřič

Standardní frézy z výroby se montují podle montážního návodu. Pro pohodlnou práci používejte speciální dřevěné žací lišty ve tvaru X o výšce 50 cm. na radlici je namontován jednonápravový traktor. Úhel sklonu nejméně 45°. Rameno kormidla se umístí pod řídítka a kolo se odstraní.

Při sestavování kypřiče pamatujte na to, že stroj se skládá z levé a pravé části, které jsou upevněny tak, aby při pohybu stroje vpřed nože svými břity zasahovaly do země. Proto je tato jednotka připojena ve směru jízdy.

Před vlastnoruční montáží kypřiče na jednonápravový traktor je nutné zkontrolovat, zda se průměry drážek a otvorů na lopatkách a lopatkách vzájemně shodují. Nesprávné nasazení způsobí, že se kypřič během práce vychýlí ze zamýšleného směru jízdy a ztíží frézování půdy.

Který kypřič je nejlepší pro traktor s radlicí? Jak vyrobit domácí frézu #8211 jednonápravový traktor

Svůj jednonápravový traktor jsem postavil před třiatřiceti lety. Před dlouhou dobou? Funguje to. Dodržoval jeden zákon: červ v zemi je pánem a nesmí být zabit! Nejlepší volbou je mít stroj s co nejnižšími otáčkami, co největším stoupáním, co největším průměrem a roztečí prstů a co nejmenším počtem prstů. Nic nepřekoná odpor tak snadno jako hrot šípu, proto mají čepele tvar kopí. Hroty jsou ohnuté: kypřič pracuje jako vertikální hoblík. Pokos projíždí v zemi a půdu nerozhýbává, pouze ji trochu odsouvá. Rozteč může být až 15 cm. Maximální hloubka.25 cm.

Můj jednonápravový traktor nepracuje ve vrstvách: zvládne to vždy na jeden přejezd a na jakékoli půdě.

READ  Který motor je lepší nasadit kruhový

Jeden čtenář si stěžoval: „Mám hlínu, kterou žádný jednonápravový traktor nepojme!“ Rád bych lidem pomohl takto.

Před prací vždy brousím šipky, takže fréza seká i kořeny keřů a dělá 20 až 500 otáček za minutu. Má tři rychlosti. Při vyorávání vysoké trávy (do půl metru) se umístí škrabák, aby se na válec nenamotaly žádné rostliny.

Při práci s rumpálem je nutná bezpečnost. Palivo do nádrže se nesmí doplňovat za chodu motoru. Ujistěte se, že na zemi nejsou žádné velké cizí předměty. Jednonápravový traktor je nebezpečný i na svažitém terénu. Motor z motorové pily.

U všech značkových kultivátorů je berlička visící. Je pevně uchycena a na jejím konci je otočná deska.

Kormidlo nemá zpětný chod. nepotřebuji ho

Když se musím otočit, zatlačím na rukojeti, kypřič se zbaví země a já mohu jednonápravový traktor otáčet oběma směry, takže mohu provádět velmi jemnou práci, což je důležité zejména na zahradě. Berla nemůže jít hlouběji než do zorané vrstvy, takže kořeny nejsou přetrhány

Můj rumpál má záludnou část: úhel šipky je třeba odhadnout velmi přesně. Neměla by být ani příliš pozitivní, ani příliš negativní. Šipka musí trochu zatlačit na zem. Kůly by měly být umístěny tak, aby hlavní práci vykonával pouze jeden z nich. Žací lišta není na hřídeli nakloněná jako u všech značkových modelů.

Jak vyrobit kultivátor pro motorový kultivátor vlastníma rukama?

Kultivátory nemají složitou konstrukci. Než si vyrobíte vlastní stroj, prohlédněte si jeho protějšky zakoupené v obchodě, abyste posoudili konstrukční vlastnosti a vytvořili efektivní nástroj.

Jsou zapotřebí výkresy s přesnými rozměry, detaily, pořadím a možnostmi připojení. Potřebné materiály jsou připraveny. Pokud jsou k dispozici tvarované díly, je třeba je předem objednat u řemeslného mistra. Zuby by měly být nastaveny stejným způsobem jako u výrobků vyrobených v obchodě.

Veškeré práce musí být provedeny co nejsprávněji, aby se zlepšila výkonnost přístřešků. Nesprávně sestavené stroje táhnou rotační kultivátor na jednu stranu.

Šavlové nože patří k nejbezpečnějším dostupným nožům. Příčně umístěné nože se spouštějí do země jeden po druhém, aniž by se trhly.

Tyto materiály a nástroje si musíte připravit:

 • Kovové trubky o průměru až 420 mm;
 • Ostré části pod noži;
 • úhlová bruska;
 • Svařování.

Proces výroby aktivního řezáku:

jsou
 • Čepele jsou řezány na míru a ohýbány pod určitým úhlem v jednom směru;
 • Lopatky jsou k trubce přivařeny z různých stran;
 • Nejlépe je čepele po pohybu předem nabrousit;
 • Hotové zařízení je namontováno na závěsu;. Ostré díly pro čepele.

odborníci uvádějí, že optimální průměr fréz je až 50 centimetrů. V tomto případě zařízení orá do hloubky 26 cm s dosahem jeden metr. Tyto parametry jsou dostatečné pro dobrou orbu.

Chcete-li prodloužit životnost vlastnoručně sestaveného motorového kultivátoru, vyplatí se dodržovat pravidla pro provoz zařízení:

 • Při spouštění motoru by měly být nože umístěny nad zemí;
 • Motor se zapne z volnoběžných otáček a postupným spouštěním nožů se zahájí orba;
 • Broušení by se mělo provádět co nejčastěji, aby se dosáhlo co nejlepšího broušení.

Montáž aktivní frézy

Díky jednoduché technologii konstrukce je tento typ frézy široce používán. V něm čepele a obrobky tvoří jeden prvek. K jeho výrobě se používá pevný kus kovu z vysokopevnostní oceli. Používání těchto jednotek je považováno za bezpečnější než používání husích krků a při jejich používání hrozí menší riziko zranění osob. Díky postupnému rozmístění řezných prvků vnikají do půdy plynule, bez nárazů. Výrobní proces až po vytvoření přírubové trubky je zcela podobný procesu výroby „pásové patky“.

READ  Jak řezat otvor v břidlice pod trubkou

Stojí za to podívat se blíže na to, jak se nože vyrábějí. Nejprve se kovový pás po zahřátí ohne tak, aby délka výsledného zakřiveného dílu nebyla delší než 80 mm. Poté následuje vrtání spojovacího prvku a chlazení obrobku. Nakonec se prvek vytvrdí a nasadí na přírubu.

Chcete-li si postavit motorový kultivátor pro vlastní potřebu, potřebujete správné nářadí a vědět, jak s ním pracovat. Kromě toho je třeba zhotovit výkresy vytvářeného výrobku a přesně se jich držet. Jakékoli nedokonalosti v detailech mohou v budoucnu vést k poruchám.

Jak si vlastnoručně vyrobit frézy pro motorový kypřič

Frézy jsou uspořádány nekomplikovaně. Před jejich výrobou se vyplatí zjistit si informace o existujících dílech a jejich specifických konstrukčních vlastnostech.

Vhodné plány jsou k dispozici v technických publikacích a na internetových fórech. Jakmile je vzor definován, je třeba připravit materiály pro montáž. Pokud chcete použít tvarované díly, musíte si je objednat u řemeslného mistra nebo si je vykovat sami, pokud máte určité dovednosti a přístup ke speciálnímu vybavení.

Potřebné materiály

Před montáží je třeba změřit plochu, kterou chcete sekat, a na základě měření začít stroj sestavovat. Abyste získali co nejsprávnější konstrukci, budete potřebovat:

 • svařovací stroj,
 • úhlová bruska,
 • části, které budou působit jako uvolňovače;
 • Dlouhá kovová trubka o průměru 42 mm.

Rozrývač může být založen na automobilových pružinách, které jsou ohnuté a nakloněné a přivařené k hlavnímu potrubí.

Tipy pro výrobu

Nejdříve je třeba věnovat pozornost správné montáži. Vyvarujte se jakýchkoli odchylek, i těch nejmenších. Pokud nebudete opatrní, náprava nebude v ose. Při montáži kypřičů pro kypřič nebo motorový kypřič je důležité, abyste nezměnili směr hrotů.

Doporučujeme vyrábět prvky o průměru max. 500 mm. To znamená, že nářadí může vstoupit 260 mm do půdy a pokrýt přibližně metr najednou.

Šavlové nože jsou méně nebezpečné než jiné nože. U těchto modelů je riziko vážného zranění minimální. Díky střídavému uspořádání nožů je jejich vstup do země konzistentní, nedochází k otřesům ani trhnutím.

Aby se maximalizovala životnost podomácku vyrobených přípravků, mělo by se dodržovat několik jednoduchých pravidel, zejména by se při spouštění měly nože nacházet nad zemí, poté se spustí otáčky a nože se pomalu spouštějí do půdy. tak začíná práce.

Proces montáže

Jak již bylo zmíněno, práce začíná měřením plochy. Po provedení všech úprav přejděte k montáži. Pomocí svářečky připojte lopatky k předem smontované trubce. Hrany prvků lze předem zbrousit do správného úhlu.

Upněte spojku na kulovou tyč spojky a práce je hotova. Chcete-li se ujistit, že systém funguje správně, proveďte zkušební provoz a seřízení.

Kultivátory pro kultivátor Neva se snadno montují i pro ty, kteří mají zkušenosti s kovovýrobou. Předem sestavené plány a vysoce kvalitní nářadí a materiály usnadňují práci.

Sestavení takového stroje, jako je kypřič pro motorový kypřič, je možné provést sami, ale je nutné si přečíst doporučení a přísně dodržovat postup prací. Pak stroj vydrží desítky let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS