Když můžete odříznout kanec po kastraci

Pigferm obchodní plán: Je to ziskové udržovat prasata na prodej masa

Maso prasnic a koní se prodávají, používané pro výrobu klobásy, konzervy, kouření. Má dobrou vkusu, příjemnou strukturu. Maso chrychak se používá na potravinách a platí pro vaření masové mouky. Kany jsou pěstovány, aby nezískaly masné výrobky. Jejich úkolem je oprotize prasnic. Někdy si můžete koupit kankové maso v bezchybných prodejců.

V jakém věku můžete postupovat?

Odlévání se snaží, dokud selata jsou stále malé, protože v tomto věku proces regenerace tkání pokračuje rychleji. Druhá příčina dětí je náchylnější k anestezii, proto operace jde rychleji as nejmenšími negativními důsledky. Kromě toho, mléčné selata vedle prasnice spolu s mlékem se získají nezbytnou protilátkou pro udržení imunity. Přijatelné pro provoz provozu:

Pooperační období

Zvláštní opatření v pooperačním období nejsou poskytnuta. Hlavní věc je pozorovat stav zvířete během 4-5 dnů, stejně jako dodržování čistoty. Při odchylkách v chování (nedostatek chuti k jídlu, mobilitě) nebo zarudnutí (edém) v provozovaném regionu by měly okamžitě kontaktovat veterináře.

Pokud nebudete opustit kanec pro chov stádanu, je lepší provádět operaci, aby se odstranila semena v raném věku. do 1-2 měsíců. Profesionálové volají optimální období. 14 dní. V tomto věku kudrují selata s minimálním fyzickým a psychickým poškozením:

když, můžete, odříznout, kanec, kastraci
  • Zatímco děti jsou v blízkosti prasnic, mateřské mléko dává další imunologickou ochranu a rány jsou rychlejší;
  • Malý věk umožňuje rychleji zbavit stresujícího stavu, neustálých důsledků chirurgického zásahu;
  • Kastrovaná selata jsou rychlejší, t. na. není rozptýlen sexem hry.

Funkce výkrmů po operaci

NASTAVNÍ VÝROBCI NASTAVUJTE SAGGY PROVÁDĚJÍCÍ PROVOZUJÍCÍ ZAŘÍZENÍ, SAMOSTATNÍ POUŽITÍ MASURE A SPICK. V průmyslových komplexech koní, doplňují 90-100 dnů. Konečným cílem je zvýšit živou hmotnost zvířat o 60-80%. Tloušťka pásu v důsledku takového krmení se může zvýšit na 10 cm.

když, můžete, odříznout, kanec, kastraci

Během výkrmového stavu je těleso náročnější ne pro proteiny (jako se slaninou nebo krycím masem), ale na sacharidy. Neefektivní krmení bílkovin.

Použijte bohaté potravinářské sacharidy: brambory, řepa, ječmen, kukuřice, různé výživové odpad.

Doporučené podmínky a metody kastrace

K dnešnímu dni existují různé metody bydlení, včetně bezkrevné: chemické s použitím hormonálních léčiv, mechanických a záření. Ale jsou docela problematické a ekonomicky nerentabilní, takže hlavní metoda zůstává radikální chirurgický odstranění genitálních žláz: mezi jedinci samec. Semennikov a u žen. vaječníky (tato operace je mnohem složitější a aplikována mnohem méně často).

READ  Co můžete dělat s frézou na dřevo

Z jakého věku je kategorie masných výrobků odpovídající aktuálním normám (GOST 1213-74) se napadne v jakém věku, samci koně (GOST 1213-74): MALES-koně, kastrovaní nejpozději 2 měsíce věku, spadají do první kategorie a až 4 měsíce. ve druhém. tvrdé (z 5).

Škráb s semenem je zřetelně přiděleno v malých hcheringech

Optimální pro operaci je považován za věk od prvních dnů života do 2 měsíců. Čím dříve se postup provádí, tím méně je traumatický a bolestivý pro zvířata, méně často vede k komplikacím, vyžaduje minimální fixaci a anestezii. Extrémní pojmy jsou 1,5-2 měsíce před porážkou.

Preventivní opatření

Kromě věku prase je nutné vzít v úvahu následující aspekty:

  • Všeobecné zdraví. Před kastrací se zvířata nutně kontrolují, měřená teplota se měří, jemně cítit šourku, kontrola přítomnosti semen (někdy namísto dvou může být pouze jedna) a jejich mobilita pod kůží (existují případy sestřihu). Je také důležité se ujistit, že neexistuje voda, střevní smyčky v šourku (kýlu), zahuštění lana. Pokud existují pochybnosti. musíte konzultovat s veterinářem;
  • Skříňský režim krmení. den před kastrací, prasata dávají poloviční normální posuvu, a v den, kdy jsou ponechány hladové před postupem;
  • Dezinfekce. při přípravě na provoz rukou a všechny potřebné nástroje jsou pečlivě namočeny a zpracovány antiseptickými roztoky.

Při identifikaci známek vyčerpání, zvýšení teplotních, zánětlivých nebo hnisálních procesů, onemocnění vnitřních orgánů, roztavené invaze Sterilizace musí být odložena před zotavením po léčbě nebo zrušení vůbec.

Castrační selata mohou být strávena kdykoliv v průběhu roku, ale nejlépe v teplé a ne pečené (jaro nebo podzim)

Operace je správnější dělat v dopoledních hodinách, aby bylo možné pozorovat zvířata během dne pro pravděpodobné komplikace (krvácení, klesající nebo střevní smyčky), která se někdy stává v prvních hodinách (2-12) po dutině.

Otevřená metoda

Majitelé obsahující malé množství prasat na soukromém domááři jsou jistě jednodušší odkazovat se na odborníky, ale ti, kteří se zabývají výkrmem celého hospodářských zvířat, má smysl zvládnout tuto operaci a provádět jej sami. Castrační selata v raném věku nevyžadují drahé vybavení a v určitých zkušenostech a dovednosti nezpůsobují zvláštní potíže.

Stroj pro fixaci a různé nástroje (kleště, klíšťata, ecase)

Při kastraci s otevřenou metodou se semeno odstraní řezem všech uzavíracích skořápek (kůže, svalové a obecné vaginální). Krk šourku (na základně) je zachycen jednou rukou nebo speciálními kilníky. Současně je kůže natažená a semena jasně vyčnívají. Šátek švu by mělo být umístěno mezi nimi. Řez je vyroben skalpelem nebo bradavkami nejprve na levé varlat paralelně s šourkovým švem ve vzdálenosti 1-1,5 cm od něj. Délka je řez vytvořen poměrně velký, což odpovídá velikosti osiva.

READ  Jak odříznout trubku pod úhlem 60 stupňů

Otevírací žláza, vzhled, připomínající povrch mramoru, mírně stlačení, takže to jde na povrch, a opatrně vytáhne, zachytit za zády. Po odstranění semene je vaz, spojuje ho s přívěhem. Nahý okraj secího semene je svázán s nití (uložení ligatury), prošel Zanda s kleští a odšroubujte (u dospělých kanálů) nebo upevněte klip a rozřezat / odříznout semeno. Okraj kultu se zpracuje antiseptickým roztokem, jako je jod, a rána je mazána masti nebo posypeme prášky obsahujícími antibiotikum.

Jak snadné a rychle se vyrovnané s malými kabely profesionálních živočišných prutů, stejně jako to, co související postupy a proč jsou prováděny. viz následující

Uzavřená metoda

Taková technika se používá k bydlení dospělých nebo velmi velkých kanců, stejně jako v přítomnosti tříslašní kýlu nebo podezření.

Kabana položila hlavu dolů na zadní stranu nebo na boku a držela pro zadní končetiny. Po přípravě místa provozu (odstranění štětin a antiseptického zpracování) vytvořte lokální anestezii, například roztok novokainu (0,5%), kůže šourku se shromažďuje v příčném záhybu a opatrně řezaných paralelně s křičícím švem, Řezání pouze kůže a svalové skořepiny. Podkladová vrstva volné pojivové tkáně je oddělena a odstraněna prvním řezu nejprve spodní (levý) semeno, pokryté společným vaginálním pochváním majícím charakteristický modravý odstín. Potom s jednou rukou je kůže šourku tlačena nahoru, na břišní stěnu a druhá ruka je zpožděna semeno a zkroucené, otáčení 360 °. Na laném osivo, také pokryté běžným vaginálním plášťem, uveďte speciální svorky. rozkvete, stlačte je s kleští a kravatu s odolným závitem (motouzy). Semeno je odříznuto, zanechává kult asi 4-5 cm tak, že bzučení neklouzají.

Po spodním ose je horní (vpravo) odstraněn stejným způsobem. Bloomingy jsou odstraněny po 1-2 dnech, překrývající se twist. smyčka od odolného lana na horním rtu zvířete a zvedání nohou. Část lana visí pod svorkami je odříznuta nůžkami a pak rozřezat. Bloomingy Opatrně otevřené a odstraněny, čisté ruce oddělují lano od okraje rány a jděte do dutiny šourku, vytáhněte ji dolů.

Optimální termíny

Podle odborníků a prasat je nejlepší provést proces kastrační selata, ošetřovatelské mléko. To znamená, že optimální věk je 10-40 dní. V této době je riziko komplikací, stejně jako náhlá ztráta krve výrazně nižší.

Krmení mateřského mléka, dostanou všechny potřebné protilátky, což umožňuje rychle rychle léčit rány zbývající po kastraci. Ztráta krve v malých selatech je mnohem méně.

READ  Kde můžete opravit zastřihovač pro trávu

Kromě toho, bezpečně opravit měsíční selat pro operaci je mnohem jednodušší než jeden rok.

V některých případech je však nutné obsadit kastraci velkých kanců. Je také možné. v podstatě věk nemá velký rozdíl, protože postup lze provádět kdykoliv. Hlavní věc je, že v době obličeje, hormony byly plně odstraněny, zhoršovaly kvalitu masa chuť. Ale být připraven na to, že i po kastraci, dospělý kanec zůstává spíše agresivní. udržujte to v jednom peru s více slabými jedinci nestojí za to, jak to bude představovat nebezpečí pro ně.

Proč potřebovat kastraci?

Jako kabely a v období puberty v jejich těle se testosteron a scatol. hormony začínají vyrábějí ve velkých množstvích. hormony, které mají zhoubný účinek na kvalitu masa. Stává se přísnějším a získá specifický zápach, který nechodí kdekoli ani v procesu tepelného zpracování. Existuje několik důvodů pro kastraci:

  • Zlepšení kvality hlavního produktu chovu prasat. maso a sala. Tyto produkty z kastrovaných jedinců se liší citlivostí, příjemnou vůní. Maso je krásné, s jednotnými tukovými vrstvami.
  • Nejrychlejší zvýšení tělesné hmotnosti. To je vysvětleno jednoduše: po kastraci se zvíře stává trochu aktivní a klidný. Nastrocované jedinci se zcela mění nejen metabolismus, ale i biochemie krve. To také postihuje rychle zisky.
  • Zvýšená vytrvalost. po kastraci, zvířata vyžadují méně potravy.
  • Snížení agrese. Kastrovaná selata jsou klidnější, klidná, snadněji pracovat s nimi. Také mezi kudrovanými kabely snižuje riziko zranění.
když, můžete, odříznout, kanec, kastraci

Péče o selata po kastraci

Pights jsou umístěny v teplém a čistém peru. Na podlaze nelze nasycovat pilinami, mohou se dostat dovnitř rány. V prvních 24 hodinách zvířat zkontrolujte čas na oznámení komplikací po kastraci. Může se například objevit:

Když jsou zjištěny zánět nebo jiné problémy, je nutné naléhavě ukázat zvířecí veterinář, bez odborné pomoci, kterou můžete ztratit zvíře. S největší pravděpodobností bude vyžadována léčba antibiotika.

Prvních 24 hodin prasat nemůže být krmena, zejména těmi jedinci, na kterých byla použita anestezie. Před hojením ran se zpracovávají antiseptickými léky, je vhodné použít antibiotické veterinární spreje pro toto.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS