Kolik let funguje elektrická sušička ledu?

Top 15 nejlepších ledových sběračů: žebříček 2021-2022 a tipy pro výběr

Milovníci zimního rybolovu vědí: aby byl koníček příjemný, je důležité zvolit správné vybavení. Pokud plánujete dělat díry do ledu, pořiďte si dobrý elektrický šroubovák na led: nejenže výrazně usnadní přípravnou část rybolovu, ale stane se spolehlivým pomocníkem v domácnosti, který se postará o velké množství domácích prací.

Analyzovali jsme údaje o nákupu klíčů na led v letech 2021-2022 ze známých internetových obchodů a tržišť. Na základě zpětné vazby od odborníků i běžných kupujících jsme sestavili žebříček nejlepších šroubováků na sekery do ledu pro roky 2021-2022. Použili jsme řadu ukazatelů: napětí baterie, točivý moment, typ a kapacitu baterie atd.

Jak vybrat elektrický šroubovák a který je nejlepší koupit

Existují „zkušené“ rady, jak si vybrat akumulátorový elektrický šroubovák, kterými byste se měli řídit. Skládají se ze 6 kritérií.

Bateriový nebo síťový kabel

Můžete si vybrat ze dvou druhů šroubováků nebo vrtaček: šroubováky napájené akumulátory a šroubováky, které je třeba připojit k elektrické síti pomocí kabelu.

Druhá možnost se v dnešní době stala velmi nepopulární, protože omezuje rozsah použití. uživatel pracuje pouze na vzdálenost závislou na délce kabelu, což je velmi nepohodlné. Tyto modely jsou obvykle vybaveny pevným sklíčidlem, které je třeba vyšroubovat speciálním klíčem. Nástroj se obvykle používá k montáži sádrokartonových desek nebo k upevňování plechů na kovové profily.

Pro větší pohodlí při práci si domácí kutil bude muset zakoupit přídavné pouzdro, které prodlouží dosah elektrického šroubováku. Navzdory přítomnosti dalších kabelů je mobilita a uživatelská přívětivost ve srovnání s elektrickým šroubovákem na baterie značně omezena.

Zařízení napájená z baterií umožňují autonomní provoz a nemají výše uvedené nevýhody. Mají však své specifické požadavky.

Kapacita a výkon baterie

Kapacita baterie ovlivňuje dobu, po kterou lze zařízení používat. Elektrické stroje pro domácnost jsou vybaveny baterií o kapacitě 2 Ah. Profesionální zařízení vydrží déle, protože kapacita je až 6 Ah.

Důležité! Zkušení uživatelé si kupují dvě baterie najednou, aby mohli nabíjet jednu baterii a zároveň pracovat na druhé. to je dobrá rada pro všechny nové uživatele.

Baterie s kapacitou 2 Ah se přestane nabíjet přibližně po 4 hodinách používání. To znamená, že elektrický šroubovák je vhodný pro použití v domácnosti.

Výkon stroje závisí na točivém momentu. Tento výkon se pohybuje od 450 W do 705 W v závislosti na modelu. Nejmenší hodnota je vhodná pouze pro lehké domácí použití.

Točivý moment

Měří se v newtonmetrech. To znamená, že úsilí, které může nástroj vyvinout, aby pracoval. Čím vyšší hodnota, tím je elektrický šroubovák „tvrdší“. Nejnižší hodnota krouticího momentu je 15 Nm a je vhodná pouze pro domácí použití a příležitostné práce. Nastavení 15 až 40 Nm znamená lehký nástroj. Existují klíče s krouticím momentem až 59 Nm (profesionální šroubováky).

Dražší přístroje mají obvykle nastavitelnou hodnotu krouticího momentu, kterou lze nezávisle měnit v závislosti na zpracovávaném materiálu. Například pro dřevo lze použít minimální hodnotu a pro beton maximální hodnotu.

Účel použití

Elektrický šroubovák byste měli vybírat podle účelu použití:

 • Pokud je při montáži nábytku nutné jemné vrtání, doporučujeme zvolit nářadí s funkcí okamžité brzdy motoru, aby otáčky motoru začaly klesat, jakmile uživatel uvolní spoušť. Pro tento typ práce postačí zařízení s krouticím momentem až 40 Nm.
 • Pokud se chystáte pracovat s velmi tvrdými materiály, vyberte si elektrický šroubovák s funkcí příklepové vrtačky a vysokým krouticím momentem.

Důležité!Pro použití v domácnosti není nutné kupovat nejvýkonnější zařízení, protože nemají plný potenciál. Abyste se vyhnuli přeplácení, postačí vám verze elektrického šroubováku střední třídy.

READ  Husqvarna 240 stánků při lisování pro plyn

Funkce a možnosti, které zjednodušují používání elektrického šroubováku

Pro praktické použití jsou moderní šroubováky vybaveny dalšími funkcemi, které usnadňují používání.Velmi užitečným doplňkem byl například indikátor nabíjení. Pomocí LED diod na bočním panelu můžete sledovat dobu provozu v závislosti na typu baterie.

Některá zařízení nabízejí pulzní funkci, kterou lze použít k snadnému odšroubování hardwaru z tvrdých povrchů. Moderní šroubováky jsou často vybaveny bezkartáčovým motorem, který výrazně prodlužuje životnost šroubováku.

Pokud uživatel musí pracovat v tmavé místnosti, může si vybrat zařízení s vestavěným LED podsvícením, které osvětluje pracovní plochu.

Výrobce

Chcete-li vybrat kvalitní elektrický šroubovák, musíte si vybrat zařízení mezi těmi společnostmi, které se již dlouho zabývají výrobou těchto výrobků a zavedly se mezi spotřebiteli.

V Rusku (a na celém světě) je mezi výrobci oblíbený:

Tyto společnosti vyrábějí šroubováky (profesionální i domácí) dobré kvality a za rozumnou cenu.

Méně oblíbené značky: Ledobur a Impakt, Resant.

Jak vybrat elektrický šroubovák pro vrtačku na led

Je těžké si představit rybáře, který se vydává na zimní rybolov bez automatického vrtáku na led. Je pravda, že někteří lyžaři nechtějí utrácet peníze za poměrně drahé nářadí a raději používají improvizované prostředky.

Proč přeplácet, když můžete vyvrtat otvor pro led elektrickým šroubovákem, který je k dispozici téměř v každé domácnosti? Výběr vhodného nástroje však může být problematický.

Který z nich je lepší koupit? Vyplatí se koupit profesionální výkonný model, nebo stačí běžný model pro domácnost??

Elektrický šroubovák není jediným nástrojem, který lze použít k modernizaci vrtačky na led. Alternativou je použití motorové pily, ale to je z technického hlediska poměrně složité. Pro lidi, kteří nemají hluboké znalosti v této oblasti, je lepší zvolit elektrický šroubovák.

 • snadné použití. Automatizace sekery na led pomocí elektrického šroubováku je velmi snadná. Proces netrvá dlouho a nevyžaduje žádné zvláštní znalosti.
 • Úspora peněz. Automatické vrtačky na led jsou drahé a nemá smysl je kupovat jen na pár rybářských výprav za sezónu. elektrický šroubovák je mnohem lepší volbou.
 • Funkčnost. Vlastnoručně vyrobený nástroj není z hlediska kvality vrtání horší než automatická vrtačka na led.

Vrtačku do ledu, která se skládá z jádrové vrtačky a elektrického šroubováku, lze samozřejmě sestavit pouze z těchto komponentů.

Elektrický šroubovák pro šroubovák na led: který si vybrat?? Základní parametry

Samotný vrták do ledu je velmi výkonný nástroj, který by měl snadno provrtat i silnou vrstvu ledu. Z tohoto důvodu používejte co nejvýkonnější model elektrického šroubováku, který lze sehnat. Vhodné jsou samozřejmě pouze akumulátorové šroubováky, které ke svému provozu nevyžadují připojení k síti.

Zkušení rybáři doporučují následující rozsahy hlavních technických vlastností nástroje:

 • Napětí baterie. 18 až 36 V. Tento poměr určuje výkon elektrického vyžínače: jak silně může pracovat, jaký bude maximální točivý moment a rychlost otáček. Čím vyšší je napětí baterie, tím snazší je vrtání.
 • Točivý moment 40 až 80 Nm. Tento parametr udává sílu, kterou se otáčí řezný prvek elektrického šroubováku. Toto číslo má vliv na tvrdost materiálu, se kterým může elektrický šroubovák pracovat. Při lovu ryb. čím vyšší je točivý moment, tím snadněji se provrtáte silným ledem.
 • Kapacita baterie: min. 2,5 Ah (lépe cca 4 Ah). Udává, jak dlouho bude elektrický šroubovák pracovat bez dobíjení. Vyberte si nářadí s baterií s nejvyšší kapacitou, která je v obchodě k dispozici.

Je také nutné věnovat pozornost fyzické „výdrži“ elektrického šroubováku. Její obydlí musí být kvalitní a nesmí být náchylné k dopadům, které se při rybolovu nevyhnutelně očekávají.

Je třeba vzít v úvahu, že případ se odehrává v zimě, kdy je teplota přibližně 100 °C pod nulou. Je důležité, aby elektrický sušič ledu tuto „aklimatizaci“ zvládl (to zjistíte přečtením specifikací a zjištěním teplotního rozsahu, ve kterém lze přístroj používat).

Pro vrták do ledu potřebujete adaptér z elektrického šroubováku. Musí mít šestihranný tvar, aby se šroubovák nemohl ve sklíčidle protáčet.

Baterie do elektrického šroubováku: jakou zvolit?

Úspěšnost rybolovu závisí především na tom, jaký napájecí prvek je s elektrickým šroubovákem použit. Tradičně se používají tři typy baterií:

 • Lithium-iontové (Li-Ion). Lehký, netrvá dlouho, než se nabije, ale špatně reaguje v chladných podmínkách. Šroubováky s lithium-iontovými bateriemi jsou poměrně drahé.
 • Nikl-kadmium (Ni-Cd). Výborně snáší pokles teploty až do.150C, ale je těžší.
 • Nikl-metal hydrid (Ni-Mh). Vzácný typ baterie pro elektrický šroubovák. Funguje dobře v chladu. O něco nižší hmotnost než Ni-Cd baterie, ale stále dostatečně těžká.
READ  Jednonápravový traktor Khoper kolik oleje do převodovky

NiCd baterie je podle mnoha recenzí nejoblíbenější, protože při teplotách pod bodem mrazu neztrácí tolik kapacity. Na rozdíl od lithium-iontové baterie se baterie téměř okamžitě vybije.

Chraňte baterii před přechlazením tím, že ji vložíte do vnitřní kapsy bundy. Z bezpečnostních důvodů si s sebou vezměte dvě baterie: dokud je jedna funkční, udržujte druhou v teple.

Počet otvorů, které můžete vyvrtat elektrickým šroubovákem, se pohybuje od 10 do 60 v závislosti na povětrnostních podmínkách, tloušťce ledu a výkonu nástroje. A v případě, že baterie selže, můžete vrtat ručně.

Montáž vrtáku na led pro šroubovák

K sestavení funkčního nástroje na vrtání ledu pomocí šroubováku potřebujete tři základní prvky:

Šnek je k elektrickému nářadí připojen pomocí adaptéru a je pevně přišroubován. Zařízení je připraveno k použití.

V některých případech lze levný šroubovák nahradit profesionálním rázovým utahovákem, vrtačkou a dokonce i motorovou pilou.

Redukce se používají u domácích šroubováků s levostranným pohonem, aby při provozu při vysokých otáčkách nedošlo k vyšroubování sklíčidla a jeho vypadnutí ze šroubováku. Podobné redukce jsou nutné i pro připojení sběračů ledu k motorovému pohonu.

Požadavky na výkon elektrického šroubováku

Ne každý elektrický šroubovák je vhodný jako zdroj energie pro sekáček na led. A na rybníku není možné dobíjet baterii. Když jdete do obchodu pro elektrický šroubovák pro vrtání ledu, měli byste vědět, jaký druh zařízení si vybrat. Jedním z hlavních požadavků na elektrické nářadí je vysoká odolnost a spolehlivost. Nejlepší volbou jsou výrobky renomovaných značek Makita, Metabo nebo osvědčené domácí modely. Nářadí musí být vybaveno baterií s napětím 18-36 V. Výkonnější a výkonnější klíče jsou však dražší. Případně jej lze vybavit několika 18voltovými bateriemi. Kapacita baterie by se měla pohybovat mezi 2,5 a 4,0 Ah. Šroubováky s vyšší kapacitou mají delší životnost bez dobíjení. Při výběru elektrického nářadí byste měli věnovat pozornost také jeho krouticímu momentu. Měla by být alespoň 80-90 Nm. Menší hodnota krouticího momentu ztěžuje vrtání skrz hustý a suchý led.

Většina šroubováků je vybavena dvěma typy baterií. 1. Oblíbené lithium-iontové (Li-ion) baterie se vyznačují nízkou hmotností a rychlou obnovou kapacity. Nevýhodou těchto baterií pro rybáře je jejich vysoká cena a strach z nízkých teplot. 2. Baterie s niklem a kadmiem (Ni-Cd) jako galvanickým párem nejsou vystaveny silným mrazům. Jsou sice těžké, ale nemusíte je po každém použití schovávat do bundy.

Středně výkonné šroubováky

Seznam zahrnuje jednotky s cenou do 20 tisíc eur. Jaký elektrický šroubovák zvolit pro rybaření

 • Bosch GSR 18V-60. výrobky této společnosti jsou známé svou odolností, kvalitou a výkonem. Lze použít doma i venku, zaslouženě oblíbené mezi milovníky ledních sportů. Zařízení vykazuje při používání nízké procento hluku a vibrací. Rychlost otáčení lze nastavit v závislosti na obrobku, a pokud se vrták zasekne, motor se automaticky zablokuje. Pohodlná rukojeť zabraňuje vyklouznutí z rukou při vrtání. Baterie pracují při teplotách do.20 stupňů. Mezi nevýhody zařízení patří absence sekundární rukojeti.
 • Denzel BLDL-IB 18-02. vybavený bezkartáčovým motorem s prodlouženou životností. K dispozici je dodatečné osvětlení pracovního prostoru, indikace napájení, ochrana proti nadměrnému a nedostatečnému vybití atd. Zařízení je vybaveno regulátorem otáček, elektrickou brzdou. Zesílená jednotka se dodává se 2 bateriemi, pouzdrem a nabíječkou a dalším příslušenstvím.
 • DeWALT DCD709S2T. čínské zařízení vysoké kvality a spolehlivosti, používané pro různé úkoly. Bezkartáčový motor zabraňuje přehřátí, maximální otáčky jsou 1650 ot/min. Nevýhody zařízení považovány za malou kapacitu baterie 1,5 Ah, nedostatek sekundární rukojeti a předražené.
 • RYOBI R18PD7-0. moderní zařízení s vyspělým motorem, integrovaným počítačem, elektronicky řízenou spojkou. Hardware obsahuje tlačítko napájení, výkon je 85 Nm. Baterie a nabíječka nejsou součástí dodávky, je třeba je zakoupit samostatně. Hloubkový doraz vrtání a druhá páka jsou k dispozici jako příslušenství.
 • DeWALT DCD791D2. s výkonem 70 Nm, ideální pro použití s mechanickými šneky. Lehké a malé zařízení se snadno přenáší a dodává se se standardním příslušenstvím: 2 baterie, nabíječka a pouzdro. Bezkartáčový motor zaručuje dobrou účinnost, nezpůsobuje přehřívání. Stroj je vybaven přídavným podsvícením.

Důležité! Středně drahá zařízení se prodávají častěji než levné nebo drahé protějšky. Profesionálové i amatéři si raději vybírají moderní zařízení, které splňuje bezpečnostní kritéria, určité parametry.

READ  Na které hodina může pracovat perforátor

Kolik baterií potřebujete?

Většina uživatelů těchto zařízení používá 2 baterie na jeden den rybolovu. Obecně stačí 10 až 20 otvorů s jednou plně nabitou baterií, ale záleží na tloušťce a obtížnosti ledu a kvalitě nožů šneku. Je důležité, aby obě baterie byly během rybolovu v teple, např. pod oblečením. Tím se zabrání přechlazení a ztrátě výkonu. A nosit pod oblečením několik těžkých baterií je strašně nepohodlné. Samotný elektrický vrhač ledu nepotřebuje teplo, ale je třeba vzít v úvahu, že po dlouhém chlazení v mrazivém vzduchu je tento nástroj následně umístěn do zahřátého stroje, kde se vnitřní části okamžitě pokryjí kondenzátem, který je nebezpečný pro elektroniku.

Důležité: Při nákupu tak drahého nářadí zkontrolujte datum výroby baterií. Musí být čerstvé. Vyhněte se bateriím starým 2 nebo 3 roky.к. Existuje velké riziko, že jejich kapacita bude nenapravitelně ztracena.

jaký elektrický šroubovák na led vybrat?? Rady zkušených rybářů

Při zimním rybolovu je podběrák na led stejně nepostradatelný jako prut a návnada. S takovým příslušenstvím dnes nejsou problémy, protože trh nabízí mnoho specializovaných automatických vrtáků.

Nicméně cena těchto zařízení nutí řadu rybářů přejít k alternativním a obvykle levnějším verzím těchto zařízení. Odborníci na rybaření pod ledem doporučují zvolit elektrický šroubovák.

Hlavní otázkou je, který z nich zvolit, protože existuje několik kritérií pro posouzení vhodného zařízení. Nestačí však zvolit základ pro šnek. Musíte také vědět, jak šnek sestavit, a další nuance.

Hlavní kritéria pro výběr elektrického nástroje pro lov pod ledem

Stejně jako u jiných nástrojů se vyplatí odhadnout alespoň průměrnou obtížnost nadcházejícího lovu pod ledem. Hrubý odhad umožňuje přesnější výběr.

Pokud máte v úmyslu pracovat s univerzálním zařízením, pak byste měli zvážit dva hlavní ukazatele. výkon a točivý moment, který bude mít elektrický šroubovák pro vrtání do ledu. Jaký šroubovák byste měli zvolit z hlediska výkonu. rozhodujícím faktorem je napětí. Jmenovitý výkon by neměl být nižší než 18 V.

Pokud chcete pracovat se silným ledem a máte po ruce dostatek peněz, určitě si nenechte ujít 36voltový model. Od toho se odvíjí výkon vrtáku na led a jeho schopnost proniknout i do těch nejnáročnějších ledových podmínek. Nezapomeňte na točivý moment.

Ta se pohybuje v průměru mezi 50 a 70 Nm. Tato hodnota určuje rychlost otáčení šneku. Opět platí, že čím vyšší je krouticí moment, tím snazší je vrtání.

Adaptér na ledovou vrtačku pro elektrický šroubovák

K propojení elektrického šroubováku s pracovní částí přístroje, tj. vrtačkou, se používá adaptér. V podstatě každý šroubovák určený pro ruční použití lze pomocí takového adaptéru přeměnit na kompletní elektrické nářadí. Klíčem k úspěchu je správně zvolit rozměry komponent.

kolik, funguje, ledu

Adaptér má na straně šneku speciální hřídel a šestihrannou hlavu pro elektrický šroubovák. Parametry mohou být následující: délka hřídele 6,8 cm a vzdálenost od upevňovacího prvku ke koncovému čelu 2,6 cm. Aby bylo schéma „adaptér. šnek na led. elektrický šroubovák“ v praxi správně vytvořeno, je třeba věnovat pozornost průměrům.

Standardní velikosti se opět pohybují od 1,8 do 2,2 cm. Doporučujeme zakoupit adaptéry s úchyty a speciální zarážkou proti vypadnutí. Zdá se, že jakýkoli konstrukční doplněk sníží výkon šneku v procesu.

Jak však upozorňují zkušení rybáři, na prvním místě je snadné použití a ve většině případů je výkon elektrického šroubováku více než dostatečný.

Výhody sekáčku na led oproti elektrickému šroubováku

Při porovnání hybridní konstrukce šnekového vrtáku s automatickými vrtačkami na led a modifikacemi řetězových pil lze předpokládat, že takové zařízení má mnoho nevýhod. Přesto zkušení rybáři nedávají přednost elektrickému šroubováku na led jen kvůli úsporám

Která verze a velikost je pro každý případ vhodná, záleží na každém rybáři zvlášť. Důležité je mít na paměti minimální výkon a točivý moment.

Zkušení uživatelé však upozorňují na další výhody, zejména na snadnou montáž, funkčnost, spolehlivost a širokou škálu úprav.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS