Kolik mastného oleje v benzínu pro sekačku

Poměr benzínu a oleje pro zastřihovač pro travní stůl. První začátek a běží v sekačce trávníku

Ahoj! Získaný vyžínač pro trávu Prorab 8406 1. Jak správné a v jakém úměrném rozpuštění ropy benzínu? Originální olej z Prorab nenalezl, koupil olej Hungsvarna HP. V pokynech pro zastřihovač je napsán z olejů třetích stran. Můžete použít olejové oleje SAE MIF \ 4 třídy, API TC-TB. V případě použití jiné ropné značky se podíl palivové směsi nemění. Standardní podíl mixu 1:25. Ale ve specializovaném obchodě „Specialist“, který mi prodal Hungsvarna HP olej silně doporučil chovat v 1:50 (tak napsaný na oleji). Vlastně otázka: Pokud je instrukce napsána na plemeno oleje na 1:25, a 1:50 se doporučuje na oleji, pak v tom, jaký poměr chovu? A 1:25 je to, kolik? 40 ml? Nezastavujte motor, pokud jsem průzkum v 1:50? 2. Jak správně spustit motor? V pokynech, kromě spouštění a vypnutí, nic není napsáno. Nemusí běžet? Četl jsem, že tam jsou takové trimry pro trávu, které můžete pracovat ihned po zakoupení.

Musím promazat převodovku před prací nebo již existuje tovární mazivo? Doufám, že pro vaši pomoc díky!

1) benzín je rozveden olejem vždy v podílu, jak je uvedeno na bance s tímto olejem! S dvoudobými produkty (benzotrimmery, řetězové pily atd.) Můžete použít jakýkoliv olej pro dvoupatrové motory, s výjimkou motorů lodního pushtack. Doporučuje se používat olej z normálních obchodů, kde je pravděpodobnost nákupu falešného oleje minimální. Je lepší vzít olej Husqvarna nebo Stihl. Stihl olej by měl být s uzavřeným krkem. Dejte si pozor na padělky. Okamžitě hrozí nebezpečí pístu. 2) Outcasting dvoudobých produktů není provedeno! Pamatujte si prosím prosím! Všechny dvoudobé produkty jsou vysoce recyklovatelné a rádi pracovat výhradně na plný plyn! Žádné poloviční plyny nejsou povoleny! To vede k neúplnému výfuku a kryty s olejovými sedimenty stěny pístu. Jako výsledek. pístní bundy. Tak plný plynu a každých 25-30 sekund činí reset plynu po dobu 1-2 sekund, aby se výrobek umožnil zabránit výrobku a návratu do normálního režimu teploty. 3) Převodovka v motocosu s přímým hřídelem musí být ucpané novým mazivem každých 20 hodin. Olej odtamtem odtéká přirozeně při práci. To se provádí, aby se nečistoty, prach a t. D. Takže pokud nechcete dostat na výměnu převodovky. skóre se speciálním redukčním mazivem každých 20 hodin. Není obtížné a veškerá operace trvá více než 3 minuty. Trubky s mazivem se prodávají v každém obchodě se zahradním vybavením a stojí od 100 do 300. 1 trubice je dostačující po dobu 3 let Koncepce běhu v nástroji je snížen tak, aby pracoval s neúplným zatížením během vývoje prvních dvou nebo tří tanků paliva. Například během neinformulované, nízké trávy nebo sušení suchého, ne velkým srdcem. V žádném případě by nemělo spustit nástroj v nečinnosti vypalování několika palivových nádrží. V důsledku takového odtoku na oknech válce je v pístu a v tlumiči vytvořen uhlíkatý Nagar, který nepříznivě ovlivňuje prostředek motoru.

Trimmer pro trávu nebo sekačku trávníku. nástroj bez toho, který v domácnosti neudělá. Současně závisí jeho spolehlivost, účinnost a dlouhá životnost závisí na mnoha faktorech.

Například kvalita paliva. To znamená, že potřebujete správně vybrat olej pro vyžínač trávy, dodržovat proporce při přidávání do benzínu a pravidel pro doplňování paliva.

kolik, oleje, benzínu, sekačku

Příprava správné palivové směsi

Než začnete spouštět nový motor motoru, je také nutné připravit směs paliva. Jak je známo pro dvoudobé motory, je připraveno ze speciálního dvojího oleje a benzínu, přijaté v určitých vztazích. Poměry se můžete naučit z pokynů připojených k nástroji nebo na labelu maziva. Od instrukcí se také naučíte doporučený typ paliva, stejně jako doporučený typ motorového oleje.

Připravte palivo v malých množstvích dostačující pro jeden přístřešek. Použijte speciální plastové kanystry na palivo nebo oddělené skleněné nebo kovové pokrmy. Olej je nejlepší rekrutovat lékařskou injekční stříkačku.

Shromáždil se ke spuštění nové sekačky na trávu, mnoho čelí výzvou při přípravě palivové směsi. A důvodem tohoto nesouhlasu v pokynech výrobce přístroje a v příručce výrobce motorových olejů. První doporučuji podíl 1:25. Druhý doporučuje 1:50. Kdo může věřit? Jak pokračovat?

По мнению специалистов, если в инструкции к мотокосе производители пишут пропорцию 1:25 или 1:30, то вероятнее всего это либо дешевый инструмент с плохим охлаждением, либо производитель не знает какое масло, будет добавлять потребитель. Ale zde je nutné pochopit, že přebytek maziva nedává nejlepší vliv na výkon trimrů pro trávu. Přebytečný olej není zcela vyblednout, když je motor běží. Je to kohout, skóre válec a píst.

Co dělat v této situaci při běhu nového nástroje? Ideální volba bude zakoupena přesně olej, který doporučuje výrobce sekačky na trávu. V případě válcovacích motorů, pokud neexistuje možnost zakoupit doporučený olej, je nejlepší získat dobrý dvoudobý olej Husqvarna pro benzoinstrument stejného jména. Není shoštěno, ale to je dost dlouho. Je nutné zasahovat do ní, jak je napsáno v pokynech na bance.

Nezapomeňte, že je nejlepší použít poměr, který producent ropy dává. Ale zda je poměr vhodný, což je napsáno na plivat, je lepší zjistit experiment. Pokud s vyžínačem doporučeným výrobcem trávy pro proměhu trávy, motor přiblíží olej a jsou viditelné pro něj, pak je třeba zvýšit podíl.

READ  Jak nosit motocosy. Příprava vyžínače benzínu pro trávu do práce

Výběr sekačky

Pro vyžínačské motory je nutné zvolit olej s označením „2t“, které se používají pro spalovací systém od 50 do 200 cm3 a mají vzduchové chlazení

Za prvé, když si koupí ropu, stojí za to věnovat pozornost ne k ceně, ale ochranné vlastnosti materiálu, protože malé úspory může později stát skutečnou bolestí hlavy pro majitele a zpravidla rozsáhlé

Hlavním faktorem určujícím kvalitu oleje pro trimr trávy je alkalické číslo. Je to tato složka, která vylučuje oxidaci třením dílů a zpomaluje jejich zničení. Během provozu je olej postupně ztrácí jeho alkalici a stává se oxiduje. Optimální úroveň kyselosti (pH) by neměla být menší než 8-9 jednotek.

Viskozita oleje pro motocos má také velký vliv na proces provozu benzínového přístroje. Tento ukazatel určuje možnost provozu zastřihovače pro trávu při různých teplotách. Například letní stupně maziv jsou tlusté i s mírným poklesem teploty. Vzhledem k používání sekaček trávníku výhradně v období jaro-podzim, bude vynikající možností ropou s letní označování.

Teplota blesku pro trávu zastřihovače pro trávu by měla být více než 225 ° C, jinak olej bude rychle vypálit, a skupina pístu bude podrobena intenzivnímu opotřebení.

Co dávat pozor na výběr ropy?

Moderní dvoudobé motory MOTOCOS jsou doplněny směsí benzínu AI-92 a oleje s označením „2t“. Použití paliva s vyšším oktanovým číslem přispěje ke zvýšení teploty odlesk a v důsledku toho lubrikant lubrikant.

Nepochybně, nejlepší olej pro vyžínač trávy je výrobce doporučený výrobcem, ale majitel nemá vždy možnost zakoupit přesně „značkové“ mazivo. Specialisté doporučují Shell Helix Ultra, na základě technologie Pureplus, což přispívá ke zlepšení základních vlastností maziva.

Pro trimory benzínu Stihl je nutné použít oleje STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S S. Náhrada rozpočtu může být produktem společnosti VITAZ, který podle svých vlastností, nejpodobnější doporučenému materiálu.

Výběr doporučení

Čtyřtaktní motory sekaček je nejlépe mazat olejem speciálně pro ně určeným podle okolní teploty, ve které budete stroj používat. Například speciální oleje 10W40 a SAE30 jsou podle svých provozních parametrů vhodné pro čtyřtaktní sekačky, které lze používat při okolních teplotách od 5 do 45 stupňů Celsia.

Tyto oleje se doporučují jako optimální typy maziv s ohledem na sezónní provoz sekaček. Těžko by bylo vhodné „spouštět“ sekačku na trávu při teplotách pod bodem mrazu.

V nepřítomnosti specializovaných olejů lze použít další třídy automobilového oleje. To může být SAE 15W40 a SAE 20W50 značky, které jsou také používány při pozitivních teplotách., Ale pouze jejich prahová hodnota o 10 stupních pod specializovaným (až 35 stupňů). A také pro 90% dostupných modelů čtyřdobých sekačkových sekaček SF-Oil bude fungovat.

kolik, oleje, benzínu, sekačku

Kontejner motorového oleje pro čtyřtaktní sekačku na trávu musí být označena „4t“. Můžete použít syntetické, polosyntetické a minerální oleje. Ale většinu času používají polosyntetický nebo minerální, protože syntetický olej bude velmi drahý.

A aby nedošlo k hádání, který olej se nalije do motoru vašeho modelu sekačky, je lepší studovat pokyny. Označuje typ oleje a frekvence náhrady. Doporučuje se používat pouze oleje určené výrobcem, dokud nebude opracování záruky dokončena tak, aby byla vydána záruka. A pak si vyberte něco cenově dostupnější, ale samozřejmě, ne podřadné v kvalitě značkových olejů. Není třeba ušetřit na ropu.

kolik, oleje, benzínu, sekačku

Jak často musím změnit olej?

Jak bylo uvedeno výše, v návodu k použití zahradního vybavení se čtyřdobým motorem musí být indikována frekvence změny oleje. Pokud však nejsou žádné pokyny, jsou primárně orientovány na počtu hodin vybavení (hodiny). Každých 50-60 hodin je nutné vyměnit motorový olej.

Pokud je však oblast malá, a můžete to zvládnout ne více než jednu hodinu, je nepravděpodobné, že sekačka na trávu bude vydělávat ještě půl hodiny od normy po celou dobu jara-letní sezóny, pokud se nevzdáte své sousedy. Pak musí být olej vyměněn během ochrany zařízení od podzimu na zimu.

Výměna oleje

Výměna oleje v sekačce motorové trávníku není takový komplexní operace, jako je výměna oleje v autě. Všechno je zde mnohem snazší. Algoritmus funguje takhle.

 • Připravte si dostatek čerstvého oleje. Obvykle ne více než 0,6 litrů oleje se nalije do mazacího systému mnoha sekačkových sekaček.
 • Spusťte přístroj a nechte ho postavit několik minut, aby byl olej zahřál, aby byl více kapalina. Přispívá k nejlepšímu odtoku.
 • Zesměšňovat motor a umístěte prázdnou nádobu pod odtokovým otvorem v klikové skříni, abyste sbírali opotřebovaný olej.
 • Odšroubujte vypouštěcí zátku a dávejte odtok oleje. Doporučuje se přístroj naklonit (je-li to možné nebo žádoucí) směrem k švestku.
 • Zašroubujte zástrčku a namontujte stroj vodorovně.
 • Otevřete plnicí otvor na olejovou nádrži a naplňte jej na požadovanou úroveň, která je řízena měrkou.
 • Utáhněte kryt nádrže.

Dokončí proces nahrazení oleje a instalace je připravena znovu použít.

Jaký olej by neměl přidat?

Nemůžete vyplnit čtyřdobou sekačku na trávu určenou pro dvoudobé analogy (na takových oleje jsou označeny nápisy „2t“). Nicméně, opak nemůže být proveden. Kromě toho je nepřijatelné nalít kapalinu uloženou v plastových lahvích z pitné vody.

Tento polyethylen není určen k ukládání agresivních látek v něm, takže je možná chemická reakce, která ovlivňuje vlastnosti maziv a polyethylenu.

Odrůdy materiálu

Olej. jméno je docela podmíněné. Jedná se o olejovou základnu s různými přísadami. Bez nich, mazací vlastnosti nejsou tak skvělé.

READ  Dodávka oleje pro řetěz STIHL 180

Podnik je podle původu rozdělena do dvou typů:

 • Minerální recyklace ropy. Jeho vlastnosti jsou znatelně závislé na složení počátečních surovin a nerozlišují stabilitou, takže do směsi se přidá velký počet různých přísad. Navzdory jejich působení se minerální materiál doporučuje co nejčastěji;
 • Syntetický. získat řízenou syntézu. Vlastnosti směsi jsou nastaveny předem, liší se stabilitou. Syntetické formulace slouží déle, musí je změnit méně.

Přísady přidané do základny Zprávy o hotové směsi Různé další vlastnosti:

 • Antioxidační. prodlužuje „život“ samotné směsi;
 • inhibitory koroze. chránit motor před rezavením;
 • proti opotřebení. snížení opotřebení dílů;
 • Modifikátory torry a tak dále.

Výběr požadovaného paliva

Většina sekaček na trávu pracuje na benzínu. Existuje nafta, ale o nich neřeknou jako součást článku. Na čerpacích stanicích se prodávají ropné produkty následujících značek:

Označte H-80 odstraněn z výroby, je vzácné. Otánové číslo (číslice po písmenech) označuje stabilitu paliva na detonaci. Čím vyšší hodnota. větší odolnost vůči samo-vznícení během komprese. Benzín AI-92 je více sklon k detonaci než AI-95. Při výrobě motorů pro sekačky na trávu výrobce zohledňuje prostředky dílů a extrémně přípustné detonace. V návodu k přístroji je uveden, který benzín musí být použit.

Dodržování doporučení zvyšuje životní životnost. Pokud vyplníte benzín s menším oktanovým číslem, než je uvedeno v pasu. skupina piston bude rychle selhat. Použití paliva s vyšší hodnotou je také destruktivní pro motor. V Rusku nejsou žádné příležitosti ke zvýšení oktanového čísla zlepšením procesu destilace ropy. Proto se rafinérie přidává do palivových chemických přísad. Odolnost vůči detonaci stoupá spolu s ním trvání pálení roste. Výsledek. Nagar na svíčky, kroužky, válce.

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

Směšovací olej s benzínem

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

READ  Je možné nalít 95 benzínu do sekačky

Správný výběr oleje pro čerpací stanici

Dvoudobé motory jsou naplněny směsí bezolovnatého benzinu a oleje s označením 2t. Je nutné použít doporučený benzín AI-92. Pokud použijete značku s vyšším oktanovým číslem, teplota světla a vypalování bude vyšší, ventily budou spáleny předčasně. Totéž se vztahuje na olej. Doporučená kompozice není nejdražší. Použití jiné značky je však nepřijatelné. Viskozita se změní, to povede k nedostatečnému mazání konvenčních výrobků vyrobených bez vysoké přesnosti.

Pokud se olej přidává s přebytkem, neúplný spalování povede k tvorbě automobilu a nadměrného výfuku atmosféře. Bohatá směs je škodlivá pro motor. Pro čtyřdobý motor se olej nalije odděleně od benzínu. Je promyje uzly, chladí, snižuje tření. V procesu provozu je olej znečištěný a po 50 pracovní době podléhá výměně. Jaký olej vyplní sekačku na trávu, která je uvedena v pasu. Kompozice by měla být označena 4t s viskozitou 10W40.

Nejlepší olej pro jakýkoliv motor je považován za doporučeno. Globální sláva však používá ultra olej s helixem. Společnost 40 let vyvíjí novou technologii pro získání syntetického oleje z zemního plynu. Technologie Pureplus se nechá získat zlepšené složení základního oleje. Na základě přidání potřebných přísad se doporučené oleje získávají pro jejich techniky vedoucí výrobce.

kolik, oleje, benzínu, sekačku

Výběr oleje závisí především na doporučení výrobce. Tak, olej pro použití pouze značky. Tento olej je vhodný pro značku Vityaz, protože motorů v značkách jedné značky. Existuje názor specialistů, ropy každého výrobce, který je určen pro jeden typ technologie, je vhodný pro použití na všech značkách. Ale pokud můžete, je lepší použít doporučené.

Skladem oleje musí být zapotřebí jednou sezónou. Street Dlouhý produkt ztrácí vlastnosti. Existují balíčky od 0,1 do 5 litrů.

Zkoumala cestu ropy. Společnost nemá žádnou vlastní výrobu, pouze odlévací obchod. Koupeno velkoobchodního produktu v malém kontejneru, označený a vstupuje do obchodní sítě. Snad Složení oleje na výrobní fázi bylo přidáno exkluzivní přísady pro Huskvarnu.

Použití oleje podle návodu k obsluze pro motocosy. V čistém benzínu zařízení nemůže fungovat.

Dávkování másla pro sekačky. Video

Povolit řetězovou pilu na dlouhou dobu a nepřinesl problémy s opravou, musíte správně připravit směs paliva. Internetová fóra replete otázky na toto téma. Dotazovali jsme se odborníky a činili krátkou instrukci.

Pro přípravu palivové směsi použijte benzín AI-92 nebo AI-95. Nižší oktanové číslo se nehodí. Benzín nemusí nutně konzumovat (jinak bude motor selhat) a ne starý (oktanové číslo se může lišit s časem). Je zakázáno aplikovat olej pro lodě a čtyřdobé motory.

Smíchejte benzín a olej v přísně definovaném poměru. Zvolte syntetický olej pro dvoudobé vzduchové chladicí motory API-TB nebo API-TC. Neubližujte ingrediencům. Zeptejte se nákupních značek vedoucích v kvalitě. Například, Stihl, Husqvarna, Nanotek, šampion, Alco a další.

Hlavní otázkou je proporce. Přebytečný olej povede k tvorbě Nagaru na pístech a svíček. Přebytek benzínu způsobí vzhled bundy na pístech a sanitce rozpadu motoru. V průměru se jeden litr benzínu smísí s 20-50 ml oleje. Stihl a Husqvarna, například doporučují na 4 litrech benzínu, aby se 100 ml oleje. Tento podíl je optimální pro řetězovou pilu na 1,5 kW. Pro řetězovou pilu s kapacitou více než 1,5 kW stejných známek, použijte podíl 1/50 (100 ml oleje na 5 litrů benzínu). Doporučení od partnera a Jonsered: Podíl 1/33 (3,3 l benzínu 100 ml oleje). Supercentrický olej se přidává rychlostí 100/1. Datová čísla jsou přibližná. Vždy používejte data uvedená v pokynech pro konkrétní model řetězových pil. V menší míře důvěřujte číslům uvedeným na štítcích oleje.

Co přimíchat? K dispozici jsou kanystry s odměrkou a dvěma otvory pro olej a benzín. Nasypte přísady, zašroubujte víko a nakláněním nádoby promíchejte.

Mnoho lidí používá skleněné a plastové lahve, dětské rohy a injekční stříkačky. Dávejte pozor na sklo a plast a na statickou elektřinu. Dbejte na to, aby se do směsi nedostaly žádné částice nebo kapky vody. Ujistěte se, že jste směs důkladně promíchali.

Palivo připravené k použití neskladujte déle než 25-30 dní, t.na adrese. oxidační proces mění jeho složení. Поломка двигателя, вызванная передержанным топливом, признается негарантийной. Сумма ремонта достигает 80% стоимости новой бензопилы. После окончания рабочего сезона израсходуйте остатки топлива, заглушите двигатель, удалите остатки топливной смеси.

Nezapomeňte, že vaším cílem je vytvořit směs, která zajistí nepřerušovanou operaci motoru, plné spalování paliva bez tvorby Nagar, kouře nebo rozsahu.

Co je směs benzínu a oleje pro dvoupatrové motory? Dvoudobé motory různých motorizovaných zařízení pracují na základě palivové směsi benzínu a oleje. S řádnou přípravou a dodržování pracují dlouho a bezproblémové. Naopak v případě nesprávné operace se vyskytují různé technické chyby. Hlavním důvodem výskytu takových situací je nesprávné vypracování poměrů palivových směsí. Částečná nebo úplná absence oleje v palivové nádrži také vede k poruchám.

Při přípravě paliva se používá speciální olejová směs určená pro dvoupatrové motory. Ačkoli dvoupatrové motory mají často jiný účel: od přístrojů k zájmu zahrady a až do lodních motorů, nicméně způsob vaření palivových směsí je přibližně stejný.

Dvoudobé motory různých motorizovaných zařízení pracují na základě palivové směsi benzínu a oleje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS