Kolik motorového oleje používat v motorovém kultivátoru?

Užitečné informace

Pravidelná výměna oleje v motorovém kultivátoru. ovlivní jeho životnost a funkčnost. Správná volba a výměna maziv má také vliv na životnost všech součástí a mechanismů stroje. V dnešní době existuje velké množství olejů pro motorové kypřiče. Při výběru značky se můžete řídit doporučeními výrobce motoru. Typ maziva, které se má použít, navíc závisí na povětrnostních podmínkách a teplotě vzduchu. Použité mazivo by mělo být vždy vysoce kvalitní, čímž se zajistí účinný a bezporuchový provoz stroje.

Odkaz. Motorové oleje snižují tření a opotřebení spalovacích motorů.

Tabulka motorového oleje pro motory

Název motoru Motorový olej
Klasifikace API Index viskozity Typ oleje Použitelnost
1 BriggsStratton RS750 RS950 CR750 CR950 I/C 6.0 I/C 10.0 Vanguard SF, SG, SH, SJ a vyšší SAE30 minerální 4°C až 38°C (při teplotách pod 4°C může tento olej způsobovat problémy při startování)
10W-30 polosyntetické z.18°C až 38°C (použití oleje při teplotách nad 27°C může mít za následek zvýšenou spotřebu oleje)
5W-30 polosyntetické z.30°C až 4°C
5W-30 syntetické z.30°C až 38°C
Vanguard 15W-50 syntetické z.7°C až 50°C (pouze motory BriggsStratton Vanguard, I/C 10.0)
2 Yamaha MX175 MX200 MX250 MX300 SE a vyšší 10W-30 10W-40 polosyntetické z.20°C až 40°C
3 Honda GX200 GX270 SJ, SL nebo ekvivalentní SAE30 minerální 10°C až 40°C
10W-30 polosyntetické z.20°C až 40°C
5W-30 polosyntetické z.30°C až 0°C
15W-40 minerální z.15 °C až 40 °C (pouze motor GX200)
4 Honda GP160 GP200 SE nebo vyšší 10W-30 polosyntetické z.5°C až 40°C
SAE30 minerální 10°C až 40°C
5 Kasei (Motor Technology Neva) 168F (DM163) 168FA (DM196) SG, SF nebo vyšší SAE30 minerální 10 °C až 32 °C
10W-30 polosyntetické z.20°C až 38°C
10W-40 polosyntetické z.20°C až 40°C
15W-40 minerální z.15°C až 40°C
6 Zongshen GB210, GB22 SG, SF nebo vyšší SAE30 minerální 10 °C až 32 °C
10W-30 polosyntetické z.20°C až 38°C
5W-30 polosyntetické z.30°C až 0°C
kolik, motorového, oleje, používat, motorovém, kultivátoru

Motorový olej můžete zakoupit v našich prodejnách v regionech a v obchodním centru MOTOTECHNIKA Neva v Petrohradě.

Získejte nejnovější informace o naší společnosti, nových produktech a propagačních akcích. Zadejte svou e-mailovou adresu a my vám budeme zasílat příležitostné e-maily.

Zvláštní péče

Existuje celá řada různých motorových kypřičů, každý s vlastními funkcemi, specifickými vlastnostmi a dalšími odlišnostmi, takže si můžete vybrat přesně takový druh zařízení pro péči o zahradu, který se vám zdá nejatraktivnější.

kolik, motorového, oleje, používat, motorovém, kultivátoru

Je však třeba mít na paměti, že jako každý jiný stroj, i motorové kypřiče Sadko, Don, Huter, Profi, LANDER, Champion, Carver, Husqvarna, Lifan 6,5 a další vyžadují pravidelnou péči, správné používání a dobrý přístup. Koneckonců je to velmi podobné jako s autem, takže je třeba se o něj dobře starat.

READ  Kultivátor Husqvarna TF 230 Výměna oleje

Další informace o pásových traktorech najdete na

Blok: 2/7 | znaků: 646

Kolik naplnit?

Většina jednotek dodávaných na ruský trh je poháněna značkami Subaru, Honda nebo jejich ekvivalenty. K naplnění celého motoru je třeba minimálně 0,6 litru maziva. Výkonnější jednotky vyžadují přibližně 1 litr oleje.

Jaký motorový olej použít?? Pro tento účel je vhodnou volbou specializované mazivo určené speciálně pro motor. Liší se nejen složením, ale i sezónním použitím. Používání kvalitních olejů pomáhá udržet motor v provozu po dlouhou dobu a také snižuje náklady na opravy motoru.

Motorový olej doporučený výrobcem pro kultivátory

Zvažte nejznámější motory pro kultivátory, včetně motorů Honda.

Stanovení postupu a zejména výměny oleje v motorech kultivátorů. Bez ohledu na typ motoru se nedoporučuje používat samostatná aditiva do maziv, kterých je na trhu velké množství. To může zhoršit výkon sloučeniny.

Použitý výrobek zlikvidujte způsobem, který je co nejméně nebezpečný pro životní prostředí. Nejlepším řešením je odvézt starý olej na recyklační místo.

V motoru

První výměna oleje v motoru kultivátoru se provádí po době záběhu. Jedná se o proces lapování pohyblivých částí stroje, při kterém se do maziva dostávají malé kovové částice. Doba záběhu závisí na konkrétní značce kultivátoru. Následné výměny by měly být prováděny v souladu s plánem údržby v návodu k obsluze, nejméně však jednou ročně.

Výměna oleje v motoru kultivátoru je poměrně jednoduchá:

 • Umístěte kultivátor do vodorovné roviny a vypněte jej;
 • Nechte 5-10 minut, aby olej zcela vytekl do motorové vany;
 • Odšroubujte zátku klikové skříně a vypusťte olej do připravené nádoby;
 • Doplnění nového maziva. Zkontrolujte hladinu pomocí měrky, a pokud není, doplňte olej až po zátku hladiny oleje.

Důležité informace! Při plánování intervalů údržby si všímejte intenzity zatížení. Pokud olej zčerná na barvu topného oleje, je třeba jej okamžitě vyměnit.

V převodovce

Vyměňte olej v převodovce podle doporučení výrobce.

 • Umístěte kultivátor na stojan a vypněte jej;
 • Vyhledejte vypouštěcí zátku a zaoblete ji;
 • Aby nedošlo ke znečištění životního prostředí, musí být mazací olej předem vypuštěn do vhodné nádoby o vhodném objemu;
 • Počkejte, až olej z vypouštěcího otvoru zcela vyteče. Vzhledem k tomu, že maziva pro převodovky jsou velmi viskózní, budete muset počkat 5 až 10 minut v závislosti na venkovní teplotě;
 • Pevně zašroubujte vypouštěcí zátku;
 • Odšroubujte zátku olejové nádrže;
 • Pomocí trychtýře nalijte čerstvé mazivo.

V závislosti na konstrukci převodovky kultivátoru zkontrolujte hladinu pomocí měrky nebo zkušebního otvoru.

Upozorňujeme, že většina moderních modelů je dodávána se suchou převodovkou, kterou je třeba po zakoupení naplnit olejem.

READ  Výměna motorového kultivátoru za plachtový olej v motoru

Funkce motorového oleje

Ke všem strojům a traktorům, včetně motorových kypřičů, je přiložen technický list motorového oleje a příručka. V příručce ke stroji jsou vždy doporučeny oleje, které vydrží a nezničí se.

Široká škála blokových maziv

Je důležité vědět, že motorový olej má při provozu traktoru 4 funkce:

Při chodu vzduchem chlazeného motoru motorového kultivátoru se olej lepí na horký válec a vytváří kouřové výfukové plyny. Usazeniny pryskyřice způsobují znečištění některých dílů a ztěžují jejich mazání.

kolik, motorového, oleje, používat, motorovém, kultivátoru

Pro použití s olejem se doporučuje použít antioxidant, aby se motor zbavil usazenin. Správný traktorový olej SAE pro váš traktor je klíčem k dlouhé životnosti.

Při použití jednonápravového traktoru zvolte mazivo podle klimatického pásma.

Například použití oleje SAE 10W30 při teplotě 5 °C nebo vyšší znamená mnohem vyšší spotřebu oleje a větší pravděpodobnost poškození motoru. Letní maziva by se neměla používat při okolních teplotách nižších než 5 °C. Takové použití vede k těžkému startování a poškození povrchu válce.

1.1 Rozdělení typů olejů podle viskozity

Viskozitní třída motorových olejů se obecně klasifikuje podle SAE (Society of Automotive Engineers).

Vysoce kvalitní proplachovací olej MPA. 2

 • Letní třídy. oleje této kategorie se používají v létě, mají vysokou viskozitu a nejsou označeny písmenem. Patří mezi ně: SAE 20, 30, 40, 50, 60.
 • Zimní oleje. tyto oleje se používají v zimě a mají nízkou viskozitu. Písmenné označení této známky je W (zimní). Patří mezi ně: SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W.
 • V současné době jsou nejoblíbenější celoroční třídy, které se používají v létě i v zimě. Ty jsou označeny dvojitou kombinací: 5W-30, 10W-40.

Kromě sezónních rozdílů se maziva dělí na dva typy podle složení:

Všechny oleje jsou také rozděleny na maziva pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory. Čtyřtaktní vzduchem chlazené motory se obvykle montují do motorových kypřičů. Tyto motory plňte pouze čtyřtaktním olejem.

Kontrola hladiny oleje pomocí měrky u plnicího otvoru oleje

Vzduchem chlazený motor se za stejných provozních podmínek zahřívá více než vodou chlazený motor. Plnicí kapalina proto musí mít nízkou odpařitelnost a vysokou tepelně-oxidační stabilitu. Moderní oleje by také měly být šetrné k životnímu prostředí, tj.е. Zkontrolujte emise výfukových plynů a kouřivost.

Vzhledem k tomu, že se odpad často jednoduše spaluje v kotlích nebo parních generátorech, nesmí obsahovat žádné složky, které by mohly v procesu spalování vytvářet toxické sloučeniny. Čtyřtaktní olej. nejlépe 5W30 nebo SAE30. pro benzínové kultivátory bez manuálu.

kolik, motorového, oleje, používat, motorovém, kultivátoru

V zimě je vhodnější zimní nebo převodový olej, např. 0W40. Za tuto kvalitu však musíte zaplatit. Motorový olej snižuje opotřebení a životnost motoru, proto byste na něm neměli šetřit.

Převodový olej pro kultivátory. Výběr správného oleje pro převodovku

K mazání převodovky motorového kultivátoru používejte speciální převodový olej. Musí splňovat řadu důležitých kritérií, z nichž hlavní je viskozita materiálu. Převodový olej musí být dostatečně viskózní, aby pokryl všechny části převodovky tenkým filmem. Zároveň nepoužívejte příliš hustý roztok, protože nepronikne do všech částí uvnitř převodovky.

READ  Jak nastavit otáčky na motorovém kultivátoru Kama

Výměna oleje v převodovce motobloku. jak ho vyměnit bez odborné pomoci?

Výměna oleje v převodovce traktoru se provádí stejným způsobem jako v motoru. Každá převodovka má plnicí a vypouštěcí otvor oleje s uzávěrem.

Postup výměny převodového oleje je následující

 • Jednonápravový traktor musí být pevně umístěn na vyvýšeném povrchu nebo lze pod rám traktoru umístit alespoň cihly;
 • Poté umístěte širokou nádobu pod vypouštěcí otvor přímo na dno převodovky, zcela odšroubujte horní vypouštěcí uzávěr a začněte odšroubovávat vypouštěcí zátku. Jakmile začne olej vytékat, je třeba víčko zcela odstranit;
 • Poté zašroubujte vypouštěcí zátku a doplňte nový olej. Pomocí měrky zkontrolujte, zda je v mechanismu dostatek maziva. Měrka je na spodní straně víčka nádrže. Zkontrolujte odšroubováním víčka a odšroubováním víčka a zkontrolujte měrku oleje. Pokud je spodní část měrky ponořena do oleje, není již nutné olej doplňovat.

Většina výrobců MotoBlock doporučuje měnit olej v převodovce vlastního stroje nejméně 1× za 100 odpracovaných hodin. Pokud je však jednonápravový traktor používán velmi intenzivně, je třeba tento postup opakovat každých 50 hodin provozu.

Několik dalších jednoduchých tipů

Při výběru maziva je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • mazací schopnost oleje je nejdůležitější vlastností každého převodového oleje. včetně značkových. pro používané nářadí. Je třeba chránit pracovní části převodovky. ozubená kola a ložiska. před otřepy, rýhami a znečištěním. Viskozita oleje zvyšuje jeho mazací schopnost. Dalším způsobem, jak zlepšit tento výkon, je přidat do oleje aditivum. Viskozita použitého plastického maziva přímo ovlivňuje jeho schopnost pokrýt díly převodovky houževnatým olejovým filmem. Zároveň viskózní plastické mazivo při nízkých teplotách rychle houstne a ztrácí schopnost chránit součásti převodovky;
 • Odolnost vůči tepelné oxidaci. tato vlastnost oleje je zodpovědná za jeho stabilní provoz při velmi vysokých teplotách. Za tímto účelem přidávají výrobci do kapaliny speciální antioxidační přísady;
 • Ochrana proti korozi. složení mnoha značkových olejů pro motorové kypřiče obsahuje inhibitory koroze. Jejich hlavní funkcí je zabránit tvorbě rzi na pohyblivých částech převodovky;
 • odolnost proti pěnění. do oleje se přidávají protipěnidla, která zabraňují pěnění kapalin během provozu.

ZIC 10W-40 a Gazpromneft Super T-3 85W-90 mají dobré vlastnosti za všech povětrnostních a provozních podmínek. Tyto oleje se vyznačují širokým teplotním rozsahem, vysokou viskozitou a různými přísadami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS