Kolik oleje použít při záběhu řetězové pily

poměr oleje a benzínu pro motorovou pilu. známé značky, správné poměry a také to, co se nesmí ředit

Mnozí jsou zvyklí míchat benzín a olej ve správném poměru, ale to není správné, protože směs je velmi důležitá. závisí na ní spotřeba benzínu i životnost. Mnoho lidí je zvyklých míchat v poměru 1:50, ale to není správné.к. poměry obou složek se u jednotlivých výrobců liší. V tomto článku se dozvíte, jaké palivo a v jakém poměru doporučují výrobci tankovat, a také příklad správného ředění a přípravy paliva.

kolik, oleje, použít, záběhu, řetězové

Do paliva řetězové pily se přidává pouze olej pro dvoutaktní motory. oleje pro čtyřtaktní motory jsou kategoricky nevhodné. Důvodem je, že ve dvoutaktním motoru se olej spaluje společně s benzinem.

V automobilových a jiných čtyřdobých motorech se plní do klikové skříně, obsahuje mnoho speciálních přísad a není původně určen pro spalování. Pokud se přidá do řetězové pily, vytváří kouř, zcela nevyhoří a rychle vytvoří silnou vrstvu sazí, která může nakonec způsobit poškození řetězové pily.

Kromě obecné specifikace „pro dvoutaktní motory“ může výrobce řetězové pily doporučit, abyste v řetězové pile používali olej určité značky. Může obsahovat speciální hořlavé přísady a aditiva, která prodlužují životnost motoru řetězové pily.

Takto vypadá olej pro dvoutaktní motory řetězových pil renomované značky Champion

Ve starých dvoutaktních motorech se v sovětských dobách používal stejný motorový olej jako ve čtyřtaktních motorech, např. M8. Starší motorové oleje neobsahovaly tolik nehořlavých přísad jako moderní oleje. Bylo použito zvýšené dávkování, aby se zajistilo, že tento nespecializovaný olej bude poskytovat dostatečné mazání řetězových pil.

Během záběhového období byl použit poměr 1:20 a po něm poměr 1:25. Velké množství vícestupňového oleje, který nebyl určen pro úplné spalování, mělo za následek rychlé zalepování pístních kroužků, tvorbu sazí na pístech, zapalovacích svíčkách, výfukových otvorech a tlumiči výfuku. Ze stejného důvodu může dojít ke ztrátě jiskry ve svíčce řetězové pily.

V závažných případech může dojít k ucpání oken a tlumiče výfuku sazemi. Silná vrstva sazí na pístech výrazně zmenšila objem spalovacího prostoru.

Moderní specializované oleje pro dvoutaktní motory jsou při mazání součástí mnohem účinnější. Je tedy téměř o polovinu nižší než dříve. z 1:40 na 1:50.

Motor tak zůstane dlouho čistý a odolný, přestože moderní motory mají ve srovnání se staršími nižší mechanickou odolnost.

Doporučujeme také zajímavý článek o řetězovém oleji pro motorové pily a o tom, jak jej bezpečně vyměnit.

Kolik benzínu a oleje smíchat do řetězové pily?

Řetězová pila je vybavena jednoválcovým dvoutaktním motorem, který využívá směs paliva a vzduchu. K plnění potřebujete benzín třídy 92 a speciální olej pro vzduchem chlazené dvoutaktní motory.

Míchání oleje s benzínem. 1:40. Jinými slovy, sledujte poměr na 1 litr benzinu. 25 gramů oleje. Často se jedná o množství obsažené ve standardním uzávěru nádoby s technickou kapalinou.

READ  Poměr ředění benzínu a oleje na řetěz v řetězové pile

Směs dobře promíchejte v samostatné nádobě. Majitelé FUBAG FPS 56 mají štěstí, protože je již součástí dodávky. Po přípravě palivové směsi ji nalijte do palivové nádrže.

Jaký olej pro řetězy zvolit? Pro naše motory doporučujeme Fubag 2T Extra polosyntetický olej. kvalita směsi je optimální. Vezměte prosím na vědomí, že řetězový olej pro čtyřtaktní motory nebo lodní motory není vhodný pro.

Palivová směs pro motorovou pilu není jediná věc, která používá olej. Stroje mají přídavnou olejovou nádržku, do které se lije mazivo na řetěz. Po vyčerpání paliva je třeba při každém doplnění paliva doplnit také olej do řetězu.

Jaký olej pro řetězy zvolit? Doporučujeme náš speciální značkový olej na řetězy Fubag Super Chain Oil.

TEST pro kontrolu palivové směsi

Naše řetězová pila je naplněna. Nastartujte motor a zkontrolujte průtok oleje.

Kontrola víčka plnicího otvoru a olejové nádrže. Musí být těsně uzavřeny. 2. Tento model je vybaven systémem snadného startování a tlačítkem pro spuštění základního nátěru. Zatáhněte za knoflík sytiče a zapněte spínač zapalování.

Vytáhněte startér. Důležité! Pilu nedržte v rukou, ale na zemi! To proto, aby nedošlo ke zranění v důsledku škubání.

Motor nechte běžet 30-40 sekund na volnoběh, poté můžete resetovat uzávěrku sytiče.

Pila je připravena k provozu, stiskněte startovací páku. Tento model je vybaven antivibračním systémem, který výrazně snižuje zatížení obsluhy. Chcete-li pilu zastavit, jednoduše uvolněte tlačítko start. Řetěz se zastaví a motor se musí nechat několik minut běžet na volnoběh. Poté nastavte spínač zapalování do polohy O.

TEST pro kontrolu přívodu oleje do řetězu

O motor je postaráno. Nyní se podíváme, zda olej v řetězu správně proudí.

Po nastartování motoru spusťte řetěz při středních otáčkách, abyste odstranili přebytečný olej. V případě potřeby upravte rychlost posuvu šroubovákem. Musí se vložit na spodní stranu zásuvky a musí se nastavit správný průtok oleje.

Příprava příslušenství

Řetěz pily vyžaduje také speciální přípravu. Před prvním spuštěním jej namočte asi na 2 hodiny do oleje. Poté je třeba ji vyjmout, nechat vytéct přebytečný olej a znovu ji nainstalovat na řetězovou pilu. Napětí musí být takové, abyste mohli řetěz otáčet rukou, ale řetěz nesmí být volný. Pak pilu poprvé spustíte, několik minut ji zkoušíte a poté provedete závěrečnou zkoušku napnutí.

Vodicí lišta nepotřebuje žádnou speciální přípravu.

Správný záběh prodlužuje životnost řetězové pily a zabraňuje častým opravám vnitřních mechanismů.

kolik, oleje, použít, záběhu, řetězové

Abyste ze své řetězové pily dostali to nejlepší, musíte ji umět nejen správně seřídit, ale také spustit a vypnout. Pravidelné seřizování mechanismů zlepšuje výkon jednotky a prodlužuje její životnost.

Příprava nové řetězové pily na první použití

Po zakoupení nářadí je třeba nejprve namontovat lištu, řetěz a řetězové kolo, pokud jsou namontovány. Je třeba dbát na opatrnost při používání řetězu. Je nezbytné, aby zuby řetězu směřovaly opačným směrem než hnací kolo. Je třeba zkontrolovat napnutí řetězu, abyste se ujistili, že není příliš napnutý. Po montáži a kontrole všech dílů lze přistoupit k dalšímu kroku.

Nastavení palivové směsi

Pro zvýšení kvality lapování přidejte směs s vyšší koncentrací oleje. Je to nutné, protože během záběhu se zvyšuje tření řetězu. Čím vyšší je množství oleje, tím nižší je teplota ohřevu.

READ  Tryska úhlové broušení na řetězové pily s vlastní ruce

Pro záběhové období je vhodný pouze benzín typu AI-92. Doporučuje se používat pouze vysoce kvalitní palivo s deklarovaným stupněm hořlavosti. Používejte dvoutaktní olej. Množství jednotlivých složek, které se mají smíchat, je obvykle uvedeno v návodu. Poměr je obvykle 1:50 nebo 1:40.

Uvádí se, že při tomto postupu je třeba přidat o 20 % více oleje. Ke standardní hodnotě přidejte 5-10 ml.

Při záběhu v zimě by se mělo přidat minimálně 10 ml. V teplém počasí stačí 5 ml.

V chladnějších obdobích zvyšte poměr, aby mazivo nebylo při nízkých teplotách příliš viskózní. V opačném případě by mazivo mohlo být nekvalitní.

ačkoli je dražší než minerální olej. Tato látka je příznivější pro prodloužení životnosti.

Plnění olejového čerpadla

Jakmile je palivo připraveno, je možné jej naplnit. Sloučeninu lze skladovat po dobu 2 týdnů. Olejová nádrž je na stejné straně jako palivová nádrž. Kryt olejového čerpadla je umístěn blíže k řetězu. Pro kontrolu, zda se mazivo dostalo na řetěz, stačí lehké spuštění běžícího stroje. Spodní část pneumatiky by měla být přiložena k listu papíru. Pokud se objeví olejová skvrna, čerpadlo pracuje správně.

Seřizování a startování motoru

Jedná se o závěrečnou fázi před záběhovým obdobím. Zkontrolujte, zda je brzda řetězu uvolněná. I krátký provoz nářadí s aktivní blokací způsobí rychlé opotřebení spojky.

Pokud je zařízení vybaveno externím palivovým čerpadlem, doporučujeme jej několikrát stisknout. Před zapnutím položte nářadí na rovný povrch. Zapněte zapalování a nohou stiskněte kliku vzadu. Držte horní kliku levou rukou.

Jakmile je stroj zajištěn na místě, několikrát nepříliš prudce zatáhněte za startovací páku. Motor se spustí a poté se okamžitě vypne. To je způsobeno tím, že je ventil uzavřen.

Přípravná fáze je dokončena. Poté otevřete ventil a znovu nastartujte motor.

Jak správně zaběhnout čínský stroj

V zásadě dnes neexistují žádné zvláštní rozdíly v záběhu řetězových pil vyrobených v Číně. Jediný problém je, že čínské stroje jsou příliš vybíravé, pokud jde o druh oleje, který použijete. Protože je nutné použít mazivo vyrobené pouze v Číně.

Zvláštnosti čínských řetězových pil

Hlavním důvodem je skutečnost, že Čína vyrábí poměrně výkonné motorové pily, které pro správnou a plnohodnotnou práci potřebují určitý druh paliva. A právě oleje od čínských výrobců jsou naplněny těmito nezbytnými složkami.

Dalším důležitým pravidlem pro ty, kteří mají motorovou pilu vyrobenou v této zemi, je vzít pro nastavení karburátoru a samotný nástroj zkontrolovat pouze servisní střediska, kde specialisté pracují s modely čínských výrobců.

kolik, oleje, použít, záběhu, řetězové

Důležité je také seznámit se se základy práce s řetězovou pilou pomocí videa, které najdete na jakékoli webové stránce poskytující tento druh informací. Je důležité věnovat pozornost každému detailu, protože se jedná o velmi výkonné nástroje, které vyžadují zvláštní péči.

Jak správně pracovat v čínském stroji

V zásadě neexistují žádné zvláštní rozdíly v záběhu řetězových pil vyrobených v Číně. Jediný problém je, že čínské stroje jsou příliš náročné na použitý olej. Jelikož je třeba používat pouze mazivo vyrobené v Číně.

Hlavním důvodem je skutečnost, že Čína vyrábí dostatečně výkonné řetězové pily, které pro správnou a plnohodnotnou práci potřebují určitý druh paliva. Právě oleje od čínských výrobců jsou plné těchto základních složek.

READ  Výměna pístu u řetězové pily Husqvarna 137

Dalším důležitým pravidlem pro ty, kteří mají motorovou pilu vyrobenou v této zemi, je svěřit seřízení karburátoru a samotného nástroje pouze servisním střediskům, která se zabývají speciálně modely vyrobenými v Číně.

Důležité je také seznámit se se všemi nuancemi záběhu řetězové pily pomocí videa, které najdete na všech webových stránkách, které poskytují tento druh informací. Je důležité věnovat pozornost každému detailu, protože se jedná o velmi výkonné nástroje, které vyžadují zvláštní péči.

Spuštění nové řetězové pily

První uvedení nové nebo opravené řetězové pily do provozu vyžaduje maximální pozornost a dodržování následujících pokynů krok za krokem. Nejprve je třeba připravit palivo. Pro řetězové pily, konkrétně pro jejich dvoutaktní spalovací motor, se připravuje speciální směs benzínu a oleje. Oktanové číslo paliva by nemělo být vyšší než 90 oktanů; ve výjimečných případech lze tuto hodnotu zvýšit. toto doporučení je popsáno v návodu k obsluze každého modelu řetězové pily. Je zakázáno používat benzín, který byl skladován déle než 2 měsíce, protože při delším skladování se mohou začít tvořit přirozené příčiny dehtování, což nevyhnutelně povede ke znečištění spalovací komory sazemi, které jsou charakteristické pro. Poměr je rovněž regulován výrobcem a v průměru se pohybuje kolem 1:40 nebo 1:50. To znamená, že na 1 litr benzinu je třeba přidat přibližně 0,20-0,30 gramu oleje. Po takto připraveném palivu naplňte nádrž.

Při generální opravě motoru se doporučuje také zkontrolovat a vyčistit kanály na vodicí liště a dodatečně promazat hnací řetězové kolo.

Chcete-li nastartovat motor, postupujte takto.

  • V zablokovaném (nefunkčním) stavu zabrzděte řetězovou brzdu. To se provádí zatáhnutím brzdové páky zpět.
  • Zavřete klapku sytiče.
  • Zapněte zapalování.
  • Pokud má vaše řetězová pila dekompresní ventil, je třeba jej stisknout, aby se usnadnilo startování.
  • Po zajištění řetězové pily volnou rukou táhněte za rukojeť startéru, dokud nezapadne do mechanismu řetězové kladky, a poté pevně zatáhněte za startér. Tento postup se několikrát opakuje, dokud se ve spalovací komoře neobjeví první jiskra a pila se na vteřinu nebo dvě nerozběhne a pak se zastaví. Teprve poté je třeba vrátit sytič do původní otevřené polohy a znovu nastartovat motor, což by se mělo podařit.
  • Když motor běží, otočte rukojetí plynu nebo tlačítkem nahoru na plný plyn a uvolněte jej, aby se motor udržel na volnoběžných otáčkách.

Shrňme hlavní body. Správný záběh řetězové pily by v žádném případě neměl probíhat naprázdno. Pro provoz v domácím nářadí stačí trochu zvýšit množství oleje v palivové směsi. Řetězové pily čínské výroby, stejně jako ostatní nářadí, potřebují záběh, který se provádí stejným způsobem. Správný postup během prvních čtyř hodin je klíčem k dobré spolehlivosti a dlouhé životnosti řetězové pily.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS