Kolik přidává oleje do benzínu pro řetězové pily

Správný poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Ahoj! Tento článek budeme hovořit o správném poměru ropy a benzínu pro řetězové pily. To je možná nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět během provozu tohoto zařízení. Nedostatek oleje povede k nadměrnému tření a jeho příliš mnoho množství je nadměrného výskytu uhlíku a přehřátí. V důsledku toho povedou k rychlému rozpadu motoru. Oprava může být v polovině nové řetězové pily.

Kromě správného poměru bude zde zde o dalších důležitých věcech, které vám umožní žít tak dlouho, jak je to možné, jak je to možné pro vaši řetězovou pila. co použít benzín, jaký nalévání oleje, metody chovu, doba skladování hotové směsi, atd Takže doporučuji, abyste neuznali článek po oddíle podíl, protože bude také informace, které jej používáte.

Poměr benzínu a oleje pro motorovou pilu

Podíl oleje a benzínu pro doplnění dvoudobých motorů motorů různých značek je 40 k 1 nebo 50 k 1. Tento poměr je standardní, který se používají nejen nováčci, ale také zkušení piny. Tento poměr pro přípravu palivové směsi je v blízkosti ideálu a poskytuje mazání drtivých částí mechanismu spojování kliku a pístu.

Kolik olejů je třeba nalít do benzínu v mililitrech? Na ml oleje a benzínové proporce 1 až 50 je 20 ml na 1 litr. Pro přípravu správné směsi byste měli zadat 1 litr benzínu v plastové láhvi a plemeno s 20 ml oleje. Chcete-li měřit, kolik oleje nalévání oleje byste měli mít speciální rozměrový kontejner a naplnit jej na odpovídající značku. Pokud je okamžitě plánováno připravit 2 litry paliva, pak je nutné přidat 40 ml mazacího materiálu k tomuto množství benzínu.

Existují i ​​jiné poměry, které nabízejí různé výrobce. Tyto hodnoty jsou poněkud odlišné, ale pokud čtete další hodnoty v pasu na nástroj, musíte být povinni a držet se jim. Standardizovaná hodnota 1 až 50 nebo 40. V létě je zapotřebí tahání na 1 litr hořlavého 15 ml oleje a v zimě přidat ne méně než 20-25 ml. Vědět recept na vaření, měli byste zjistit i v otázce, kterou benzín vyplnit řetězovou pilu?

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

kolik, přidává, oleje, benzínu, řetězové

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

READ  Jak odstranit olovo řetězové kolo s řetězovými pily

Směšovací olej s benzínem

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

Olej pro řetězovou pila

V podstatě se v naší zemi používá značka API-TB. API-TC lze aplikovat mírně, ale pouze v případech, kdy informace o tom jsou uvedeny na obalu výrobcem. Musí být také uvedeno, kolik oleje musí být přidáno do benzínu. Pro pily, které mají menší zatížení, aplikuje se třída API-TC.

kolik, přidává, oleje, benzínu, řetězové

Výše popsané olejové značky patří k klasifikaci amerického institutu ropy. amerického ropného institutu. K dispozici je také další známá japonská společnost, která také definuje třídy moci maziv. Pro řetězovou pilu, v tomto případě se doporučuje používat oleje do benzínových značek JASO-FB a JASO FD.

Je důležité poznamenat, že použití olejů používaných ve čtyřtaktních motorech na dvoudobém zástupci kategoricky nemůže být.

kolik, přidává, oleje, benzínu, řetězové

To je způsobeno tím, že ve druhém případě je důležité, aby se mazivo zcela spálil. Toho lze dosáhnout použitím syntetického oleje, který zdůrazňuje méně kouř a produkuje méně pálených zbytků. Předtím, než ředit kapalinu byste měli vždy věnovat pozornost pokynům guinnance, ve kterých musí být zadány typy a razítka veškerého spotřebního materiálu, které je třeba použít na zařízení.

READ  Poměry oleje pro dvoutaktní vyžínače trávy

Jak opravit benzopil? Viz b

Blok: 4/6 | Počet znaků: 1271

Jaký benzín vyplní řetězovou pilu?

Podle odborníků je nutné použít neethlanový benzín, získaný přidáním přísad bez olova obsahu, z nichž oktanový počet přesahuje 90 ° C. Pro zahraniční modely je nutné vyplnit benzín vyšší značky a použít značkové výrobce nástrojů. Perfektní je palivo značky AI-92. Jak chovat benzín pro řetězovou pilu „Stihl 180“? V tomto případě znamená oleje ve směsi 1:40. Je docela vhodné pro ni a palivo AI-95, ale podle profesionálů je to lepší pro řetězové pily.

Skutečnost je, že je vyráběna na základě AI-92 s využitím určitých přísad, které mění kvalitu paliva. Tyto komponenty jsou uloženy na vnitřních částech přístroje a když je dosaženo kritické hmoty, začalo se odlupovat, rozbití mechanismu. Nejlepší možností je postupovat podle pokynů, které jsou připojeny k vybranému modelu. Benzín se doporučuje používat čerstvé, protože během dlouhodobého skladování v kontejnerech jsou ztraceny oktanové vlastnosti.

Blok: 4/11 | Počet znaků: 1053

Co použít olej pro řetězovou řetězovou pilu?

Chcete-li zjistit, co chcete použít olej pro mazací řetězové řetězové pily, budete muset studovat pokyny svého výrobce. Téměř všechny výrobci nástrojů doporučují vyplnit nástroj, který je zvýrazněn co nejvyšších adhezivních vlastností. To znamená, že materiál používaný k mazání řetězu musí mít přilnavost s kovovými povrchy řetězu a pneumatik.

Je třeba zjistit, proč mazání lepidel vlastnosti. Během pohybu řetězu na pravidelné pneumatice, pily, dosahuje vysokorychlostní. Pokud pro účely maziva použijte řetězový olej pro motorové pily s nízkou adhezí, pak více než polovina setrvačné tekutiny bude létat z horní části pneumatiky a nedosáhne spodní části. Jako výsledek, takový olej se ukáže neúčinný a pneumatika spolu s řetězem v důsledku neustálého tření se rychle selže.

Příprava směsi paliva: podíl oleje a benzínu pro řetězové pily

Řetězová pila motoru je „srdce“ přístroje, takže je velmi důležité použít řádně připravenou směs paliva.

Palivová směs pro motorové pily se připraví ze dvou složek. oleje a benzínu. Řetězové pily jsou vybaveny dvoufázovými motory, takže olej se přidává do systému maziva (jako čtyřdobý motor), ale přímo na benzín. Je velmi důležité dodržovat správné proporce složek a samozřejmě, v žádném případě se snaží pracovat na čistém benzínu, protože tímto způsobem budete „zabít“ řetěz viděl velmi rychle.

Olej musí být určen pro dvoupatrové motory krajinářských zařízení (to znamená, v žádném případě může olej pro motorové motory nebo skútry). Jako praxe ukazuje, takový olej může být zakoupen v jakémkoli obchodě nebo servisním středisku, kde jsou řetězové pily nebo udržovány jejich službou.

Pokud hovoříme o tom, jak je benzín naplnit řetězovou pilu, bude optimálně používat palivo s oktanovým číslem A-95, v tomto případě se úspory na dusnosti mohou proměnit v žalostné. Často se evropští výrobci naznačují, že benzín A-90 nebo A-92 lze použít, ale v post-sovětských zemích je kvalita benzínu nižší než evropský, takže v naší realitě je lepší použít lepší benzín.

READ  Jak odstranit přilnavost na řetězové pily stihl 361

Co se týče nejvíce podílu směsi benzo-ropy, vše je zde jednoduché: je nutné jasně dodržovat pokyny pro přístroj. Všichni výrobci řetězové pily uvádějí nezbytný vztah v návodu k obsluze nebo v přístrojovém pasu, navíc se podíly pro doplňovací řetězové pily se mohou lišit v závislosti na modelu řetězového pily. Zpravidla je podíl oleje a benzínu k řetězové pilové pily významných výrobců poměrem 1:40 nebo 1:50, což znamená 1 část oleje, například 40 dílů benzínu.

Nyní aritmetický. 1 l benzín = 1000 ml benzínu, dělení o 40 a dostaneme 25 ml oleje. Pokud provádíte stejné akce s poměrem 1:50, dostaneme 20 ml oleje na 1 litr benzínu.

Co se týče rozpočtové řetězové pily čínské výroby, situace je trochu jiná. Poměr benzínu a oleje pro řetězové pily Vyrobeno v Číně 1:25, tj. 1000 ml benzínového dělení na 25, dostaneme 40 ml oleje. Faktem je, že v značkových řetězových pilách, silné sestavy a vzdálenost mezi písty a válce v motoru je mnohem menší než u čínských řetězových pil, proto se požadované množství oleje liší téměř dvakrát.

Za účelem měření správné části oleje použijte obvyklou lékařskou injekční stříkačku dostatečný objem.

Další jemnost. v suchém kanystru pro benzín, první nalít benzín, a pak olej. Postup naopak je plný s nízkou kvalitní palivovou směsí, protože olej je hustější, kanystr se bude držet dna. Proto dobré míchací řeč nemůže jít.

Nezapomeňte připravit směs paliva do kanystru a nalijte do benzobak již připravené speciální opony! Nikdy nekuřejte a nemíchejte jej přímo v řetězcích palivových nádrží!

Pokud s otázkou, jak chovat benzín pro řetězové pily, pak O podmínkách skladování a načasování palivové směsi Stojí za to říct pár slov. Nejlepší a snazší připravit benzoální směs na 1 litr benzínu se doporučuje bezprostředně před prací s nástrojem. Palivové nádrže Řetězové pily mají objem od 0,3 do 1 l. Za podmínek domácího použití pro jedno zasedání je celý objem vařené hořlavé směsi vzácný, takže zbytek lze ušetřit až do dalšího zasedání. Směs paliva je nutná ve speciálním kanystru pro benzín, na suchém tmavém místě. Optimálně očekávat Doba použitelnosti hotové směsi bude 7-10 dnů

Faktem je, že prezentovaný olej není syntetický na trhu nyní, ale organické, to znamená, že je přírodní. Po 10 dnech se ztratí všechny mazací vlastnosti, benzín je jednoduše „jedený“ olej. Samozřejmě není možné použít takové palivo, může způsobit poruchy a selhání řetězových pil.

Na konci práce je nutné vypustit směs paliva a spustit řetězovou pilu. nástroj bude stánku (takže pila má suchý karburátor) a nyní můžete nechat až do dalšího zasedání operace.

Funkce běží nový nástroj

Tento koncept zahrnuje jemný provoz řetězových pil v počáteční fázi jeho provozu. Technologie také zajišťuje provoz motoru na směsi se zvýšeným 20% mm motorovým olejem.

Čas běží v motoChasu je uveden v přiložené instrukci. V praxi, pro opuštění nástroje na pracovní úroveň, stačí generovat 3-5 upevňovací prvky pily plynu.

Nové modely v běhu nepotřebují, ale první hodiny řetězové pily se nedoporučuje používat s velkým zatížením.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS