Kompresor s vlastními rukama od kompresoru KAMAZ

Jak vytvořit sprejový kompresor (schémata, fotografie a instrukce videa)

Provoz pneumatického pulverize znamená povinnou přítomnost zdroje stlačeného vzduchu, jehož tlak vede systém do působení, produkující postřik. Více nebo méně slušné kompresory, které poskytují nepřerušovaný tok hnací síly, stojí od 6 tisíc. Výstup z takové situace, jak vždy leží v přímých rukou a touhu vytvořit něco užitečného. V tomto tématu vám řekneme, jak kompresory fungují, a ukázat celé 3 možnosti pro montáž takových aparátů domácností, amatérské a profesionální úrovně (od jednoduchých až po komplexní). Všechny pokyny jsou připojeny fotky a videa, takže se díváme, čtou a studujeme.

Nejčastější modely kompresorů dnes optimálně vhodné pro domácí a profesionální použití, zařízení typu pístu jsou považovány za. Tato zařízení mají odpovídající náklady, dobrý výkon a poměrně jednoduchý, spolehlivý design. Je to asi o zařízení tohoto typu zařízení, které budeme také říct.

Princip provozu pístového kompresoru je založen na pístových pohybech pístu ve válci. Mechanismus pracuje na úkor elektrického motoru přenosu otáčení na setrvačník a klikový hřídel připojený k spojovací tyči. Při pohybu dolů se píst tvoří vakuum v komoře, což nutí klapku otevřít a nechat v něm. Když dojde k pohybu vzhůru, tlak je vytvořen ve válci, který otevírá ventil jiného kanálu, kde se uvolňuje vzduch.

Opuštění pístového komorového vzduchu jde do přijímače (nádrže), kde se hromadí za velkou koncentraci. Když je dosaženo špičkového tlaku, elektromotor je vypnutý a zastaví se čerpání vzduchu a při snižování se znovu aktivuje. Pro automatizaci tohoto procesu je za přijímač zodpovídáno speciální tlakové relé (tisková služba). Takže dostaneme stlačený vzduch potřebný pro malování nebo jiné typy práce.

Zařízení a princip operace

Na Kamazu jsou stanoveny jednotky jednoho a dvouválcového typu pístu, zřídka. membránový typ.

Zařízení kompresoru je prezentováno následovně:

 • Shatun.
 • Píst.
 • Válec s spacerem.
 • Prsteny:
 • těsnění;
 • měřítko;
 • Komprese.
 • Ložiska.
 • Povozník.
 • Klikový hřídel,
 • Pohon převodovky.

Jednorázový kompresní mechanismus se nachází na přední straně klikové skříně setrvačníku motoru. Píst je vyroben z hliníku a má plovoucí prst pevný tvrdohlavými kruhy. Ze sacího potrubí elektrárny do válce vstupuje do atmosférického vzduchu, který je vložen do pneumatického systému přes vstřikovací ventil v hlavě válce.

Kapalina je dodávána z chladicího systému motoru a snižuje ohřev bloku hlavy. Olej, který mazává zadní konec kompresoru klikového hřídele a spojovací skupiny sod-pístu.

Jakmile tlak pneumatického systému dosáhne 0,8-2 MPa, regulátor tlaku pracuje a zastaví přívod vzduchu. Když indikátor snižuje na 50 kPa, zavře výstup, kompresor se znovu zapne vzduch do systému.

Zařízení a princip akce jsou podobné autokompresorům osobních automobilů s jediným rozdílem, že dvojnásobná ochrana před uzavřením a přehřátím je instalována v nákladní kameny.

Použité materiály, součásti a nástroje

Většina složek byla použita, byly zúčtovány z znečištění a prošli. Hlavní části kompresoru byly vyrobeny v garáži a shromážděny v takové sekvenci: Automobilová jednotka je připojena k přijímacímu loži se šroubovými spoji.

V přední části kompresoru na lůžku namontujeme automatizaci řízení a znovu načtěte: Zahrnutí na tlak. 4 ATM., Odpojení. 6 ATM.

V krytu klikové skříně kompresoru vyvrtejte otvor, vyřízněte závit a zašroubujte uhlí. Pohybování trubice s olejovou nádrží nad odvzdušňovačem, ve které bude olej vymačkaný do kumulativní nádrže.

Z ocelových trubek svarový chladicí chladič, který provádí funkci rukojeti pro přepravu současně. Na jedné straně se k němu připojte z kompresoru na druhém přívodu vzduchu v přijímači.

Na sacím potrubí kompresoru nastavujeme vzduchový filtr z plastu může s víkem s otvory vyvrtaných v něm.

Poměr olověných a otrokových kladek je 1 až 13, což umožňuje snížit 13 000 RPM elektromotorů na 1 000 ot / min na kompresoru.

Poskytuje normální provoz jednotky a rychlou sadu tlaku v přijímači. Automatizace po dosažení 6 atm. Vypne napájení, protože cyklus průtoku vzduchu se opakuje.

Jak udělat kompresor s vlastními rukama

Zařízení je základem Zilovového kompresoru s vlastními rukama. Pokud má za cíl provádět malé úkoly, pak změna kompresoru bude minimální. Jeho zjemnění se provádí, pokud je zařízení plánováno používat dlouhé a s velkým zatížením. Budou potřebné materiály:

READ  Elektrický šroubovák s bitem pro montáž nábytku

Při výrobě samostatného stroje je důležité správně projít točivým momentem k jednotce. Ventil a tlakoměr je zodpovědný za tlak, který je namontován na přijímači. Sestavte jemnosti:

 • Točivý moment. Aby kompresor zachránil svou moc a počet otáček, některé mistři provádět přímé připojení. Takové připojení však vyžaduje výkonný motor. Proto je motor s agregátem připojen přenosem pásu. Pokud je spojení provedeno přes převodovku, točivý moment se bude dostatečný. V podstatě při výrobě kompresoru se používá přenos pásu, protože vysoce kvalitní převodovky je drahé.
 • Motor. Motor je vybrán tak, že odpovídá všem parametrům kompresoru. Aby přístroj mělo být vytvořeno maximální tlak, měla by být otáčky motoru vyšší než 2000 ot / min. To umožní kompresoru pracovat ve světelném režimu. Pokud se zařízení používá bez zatížení a krátkou dobu, pak se jednotka s kapacitou 1 kW vejde. Pro intenzivnější práci se používají vysoce výkonné výrobky.
 • Přijímač. Domácí kompresor musí být kompaktní velikosti. K tomu přijímejte přijímač z plynového válce nebo hasicího přístroje. Vhodná je také každá kapacita kovové kapacity. Hlavní věc je, že hotové zařízení má průměrné velikosti. Konstrukce je vybaven tlakoměrem a regulátorem tlaku. K tomu je třeba modifikovat. V blízkosti vstupu do nádrže Montáž hotového uzlu s převodovkou, kterou lze zakoupit v obchodě. Po instalaci reverzního tlakového ventilu je nastaven pro konfiguraci.
 • Chladicí a mazací systém. Některé kompresory mají velký přehřátí během provozu. Chcete-li tuto nevýhodu odstranit, jsou dokončeny chladicím systémem. Za tímto účelem se v konektorech provádějí otvory a spodní kryt je vybaven šikmou trubkou. Na výstupu filtru klikové skříně. Mělo by to být transparentní. To umožní pozorovat hladinu oleje. Z hasicího přístroje vytvořit oddělovač vlhkosti.

Poruchy a opravy

Hluk a klepání, zatímco kompresor pracuje, stejně jako olej, který se objeví ve vzduchovém válci, označuje poruchu zařízení.

 • Postupem času jsou praskliny a čipy tvořeny na bloku klikové skříně. Carter je zcela nahrazen, pokud praskliny vznikly na svých stěnách. Praskliny, pokud jsou umístěny na upevňovací přírubě klikové skříně a mají malou velikost.
 • Chcete-li zkontrolovat těsnost válce, je umístěna ve vodní lázni a naplnit stlačeným vzduchem. Pokud se objevily bubliny, pak se považuje za hermetic. Opravte produkují uklidňujícím kapacitou a řešením podle velikosti opravy. Blok v odnímatelném stavu by měl být pevný, bez péče. Odchylka je ponechána 0,04 mm. Není možné podstoupit záchranářskou linii v 0,05 mm.
 • Velikost oprav pístů je určena obrázkem, srazil dolů na dně pístu. Toto je číslo 04, 0,8.
 • Pokud byly kuličková ložiska nosena, jsou komprimovány a nahrazeny novým.
 • Pokud mají šachty Cervical Clania opotřebení nad 0,05 mm, pak klikový hřídel je zcela změněn.
 • Pro opravu opotřebované horní hlavy spojovací tyče se lisuje opravná pouzdro, předběžný otvor o průměru 14,019 mm.

Je-li konec krytu a zadní části pevně nehodí do těla, pak v době tření se opotřebovávají s těsněním. S vzhledem trhlin, mění své nové detaily.

Kompresor Pneumatický brzdový pohon auto Zil-130.

Dvouválcový kompresor automobilů ZIL-130. Hlavní složky kompresoru jsou následující: blok válce, bloková hlava, Carter, přední a zadní kryty. Klikový hřídel kompresoru otáčení v kuličkových ložiskách. Spojovací tyče a pístní prsty s písty. Na předním konci klikového hřídele je žláza a řemenice je instalována na KNAF, klíč je upevněn maticí. Na zadní straně klikového hřídele se nachází těsnění 7, pokryté víkem. Stěna válce bloku dělal otvor pro vzduch vstupující do vnitřku válců přes vstupní deskové ventily. Zástrčka, ve které je pružina pružinového ventilu umístěna v hlavě bloku přes každý válec. instalován v sedle. Dolní hlavy jsou odnímatelné a nastavují těsnění. Pneumatický pístový kompresor, dvouválcový (základní model 130-3509). Specifikace kompresoru: Jmenovitý průměr válce, mm. 60 pístový zdvih, mm. 38 Jmenovitý pracovní objem, CM3. 214 Frekvence otáčení, Ming-1: Jmenovitý. 2000Mativita, l / min. Nominální. 210 Spotřeba energie, kW. 2,1

vchod. Výtěžek chladicí kapaliny. 2. odvzdušnění. Systém maziva nádrže. 3. klikový hřídel. 4 Schwerler Base. 5 vypouštěcí zátky.

READ  Jak vypočítat počet otáček statoru rohové brusky

Začněme se zdokonalením samotného kompresoru. Na boku kompresoru při 10 mm pod centrem klikového hřídele by mělo vrtat otvor a snížit závit pod trubkou nalévání oleje (použité M8B) na pohodlné místo, z obou stran a pod korkem v chaserleru, která slouží odtok oleje. V zadním ložiskovém krytu šroubování montáže s trubkou nebo olejovou hadicí odolnou proti olejům, která je připojena k nádobě umístěné v hlavě bloku válce. Použil jsem nádrž pro válec brzdové kapaliny spojky VAZ. Provádí kromě funkcí mazání také funkcí Sapunka, t. na. Některé ze vzduchu vidí do kompresorové klikové skříně, a pokud neuvádíte SAPUN. olej od něj bude skryt. Během provozu přebytečného oleje se extruduje do nádoby a hromadí se v expanzní nádobu, bubliny odcházejícího vzduchu jsou patrné. Chcete-li nainstalovat Sapuna, měli byste vyhodit příchozí ventil oleje.

klikový hřídel. 2. Povozník. 3. podložka. 4. Upevňovací šrouby. 5. ložisko. 6. jaro. 7. ventil. Z konstrukce ventilu je vidět, že při tlaku dálnice motorů 2. 4 kg / cm2, tlak v kanálu klikového hřídele je hubený, protože plocha seřízení ventilu je 3,5 cm2 a síla tlaku pružiny je mírně a hlavní hmotnost oleje proudí do clearance mezi víkem a šálek ventilu. A podíl oleje, který padl do kanálu klikového hřídele, extrudován v konjugované klikové hřídeli. Vložka v důsledku odstředivé síly vytvořené otáčením klikového hřídele. Totéž se stane, pokud se změní design tyče. Vyvrtané a stříkající otvory zachycují olej z klikové skříně a odstředivá síla ji stísňuje do dvojice vložky-klikového hřídele.

Chcete-li změnit mazací systém, vrtejte dva stříkající otvory v určeném umístění každé spojovací tyče sestavy s vložkami a jeden v víčkách konektorů, pro které by kompresor měl demontovat odstraněním hlavy a otočte tyč. Datové otvory jsou dostačující k mazání vložky. Během provozu kompresoru se vytvoří olejová mlha, což je dostačující mazání válců. Podobný design mazání byl použit na foresonovém traktoru, Staluine a DR., A na mém designu se dokonale osvědčila. Žádné klepání prutů neslyšeli.

Vykládání kompresoru (na Chauffery Jargon. Soldier) zůstává standardně nastavit požadovaný tlak, po kterém se kompresor vypne. Trubka vykládacího zařízení musí být připojena ke spotřebním přijímači. Na přijímači by měl instalovat tlakoměr pro regulaci tlaku. A tolik dobrého. přetížení ventilu. Všechny položky lépe používat automobilový průmysl. Pokud se kompresor používá pro lakování A / m, pak je nutné postarat se o sušičku vzduchu, který může být použit alkoholem A / m Kamaz. Jedná se o dva druhy, 250 ml a 1000 ml, musí být umístěny v větvi mezi kompresorem a přijímačem. Jako vysoušení můžete použít alkohol 96%, tosol.

Regulátor tlaku tlaku tlaku ZIL-130.

Je navržen tak, aby automaticky udržoval potřebný tlak stlačeného vzduchu v systému. jeden. kryt; 2. Jarní regulátor; 3. tahový míč; 4. Nastavovací víčko; 5. tyč ventilu; 6. unie; 7. Síťový filtr; osm. filtr; devět. pečetní prsten; 10- Pouzdro regulátoru tlaku; jedenáct.Filtrační korka; 12. Pružinový ventil; třináct. sací ventil; čtrnáct. Výfukový ventil; patnáct. Nastavení těsnění; šestnáct. Uzamykání uzávěrem nastavovacího uzávěru; ALE. vstup; B. otvor spojující vnitřní dutinu regulátoru s atmosférou; V. Otvor vedoucí k filtru. SZP 4 slouží k instalaci tlaku, ve kterém kompresor přejde do volnoběhu, těsnění 15 slouží k nastavení tlaku, na kterém se kompresor znovu zapne.

Regulátor tlaku je spojen otvorem ve filtru 7 s vypouštěcím kanálem 1. S tlakem předepsaným na regulátoru 4 tlaku, vzduch klesne kanálem 1 v prostoru pístu vypouštěcího zařízení a mačkání pružiny 4 vyvolává písty 6. Na pístů instalovaných těsnicí gumové kroužky 7. Zvedání, písty přes jejich tyče Zvedněte přívodní ventily a zastavte přívod vzduchu do přijímače. Protože se vzduch začne valit z jednoho válce do jiného. Když tlak vzduchu v přijímači spadl pod hladinu instalovanou úpravou těsnění 15, přístup vzduchu k kanálu v dorazích a pod prostorem pístu přes kanál 1 a přes kanál B je připojen k atmosféře. Plunžr 6 pod působením pružiny 4 se vrátí do původní polohy, sací ventily se uvolňují na sedle a kompresor začíná zvýšit tlak na úroveň instalovaného tlaku 4 regulátoru tlaku.

Přetížení ventilu na chauffery žargonu. Pergun. V přijímači a chrání systém před nadměrným zvýšením tlaku v případě poruchy vykládacího zařízení. Jeho spouštění je instalováno na úrovni 1. 2kg / cm navíc, který je nastaven na vykládací zařízení.

READ  Paralelní zaměření na disk s vlastními rukama

Výroba kompresoru pro akvárium s vlastními rukama

Taková zařízení jsou docela v poptávce mezi spotřebiteli. Ale měl by okamžitě provést rezervaci. v takové práci není prakticky žádný význam. Náklady na takové vybavení na ruském trhu jsou minimální, ale může to mít slušný čas. Kromě toho musí některé podrobnosti stále získat. Proto stojí za to myslet, pokud je nutné vyzkoušet podobnou práci?

Kompresor pro akvárium. nezbytná věc

kompresor, vlastními, rukama, kompresoru, kamaz

Rada! Než začnete dělat své vlastní ruce, musí každé zařízení vypočítat, zda z takové práce bude mít prospěch, „stojí za hru svíčky“.

Chyba

Během provozu je nutné sledovat technický stav mechanismu, mazání a toku chladiva. Olej doporučuji používat pouze to, co je uvedeno v doprovodu. Zakázané mazání se znečištěným máslem.

Denní nebo speciální technické kontroly Kompresor nevyžaduje, ale periodicky 1 čas o 8-10 tisíc. km Zkontrolujte pohon a spolehlivost příslušenství.

Během provozu se mohou objevit členění dílů jednotky, jsou okamžitě opraveny. Nepodařilo se nahradit.

Hlavní chyba nákladového kompresoru je rozdělena do 2 typů:

Tyto vady jsou nejběžnější:

 • Nosit skupinu pístu a těsnost ventilu. Doba trvání plnění pneumatického systému při rychlosti otáčení klikového hřídele 2200./ Min. Překročí čas stanovenou technickými specifikacemi (8 minut). Kompresor nevynutí tlak 7-7,5 kgf / cm². Opotřebení pístu vede k sání olejové mlhy z klikové skříně kompresoru ve válcích.
 • Systém Supercharger se nespustí. S nedostatkem napětí v síti, tok kontrolního ventilu a špatného spuštění.
 • Kompresor je špatný a nezíská hybnost. Jedním z důvodů je ucpávky filtrů.
 • Klepání v mechanismu s válcem pístu. Spojené s poruchami v vypouštění části v důsledku tření a opotřebení kovových dílů.
 • Motor je bzučení a neotáčí. Takový problém je možný z důvodu provozu pojistky napájení, ochrany proti přetížení, špatný kontakt.
 • Silný topný válec. Blokovaný foukání vzduchu válce a klikové skříně.
 • Výkonová kapka. lámání filtru sacího vzduchu.
 • Vylepšené vibrace.
kompresor, vlastními, rukama, kompresoru, kamaz

Jak odstranit a rozebrat

Za účelem změny prvků selhalo, je nutné kompresor odstranit a demontovat:

 • Zvedněte kabinu, jednotka je pod ním.
 • Odšroubujte upevňovací matice, odstraňte těsnění spolu s vypouštěcí ventily, těsnění, přívodní prvky pružiny.
 • Odšroubujte 3 trubky s příslušným klíčem.
 • Odšroubujte převodovky pohonu, uvítejte jednotku směrem k přední části přepravy.

Opravit

Nekomplikovaná údržba kompresoru KAMAZ Mnoho vlastníků technologie plní své vlastní ruce. Opravná práce obsahuje několik fází, které jsou následující:

 • Čištění detailů. Spálená olejová tekutina uvnitř víka se čistí pískováním, provádí se broušení prvku, chladič je odstraněn. Poté otřete a měkte ovládací plochu destičkové ventilu.
 • Válce nudné a honování. Při práci zohledněte parametry tepelné mezery. S opotřebením vnitřku válce činí velikost více než 0,02 mm expanzi pro nudu opravy. V některých případech jsou instalovány rukávy.
 • Výměna vložek klikového hřídele a rukávů na vhodné v charakteristikách a parametrech.
 • Výměna pístů vybavených prsty a spojovacími tyčovými kroužky. Zvláštní pozornost je věnována parametrům válce.
 • Výměna a opravy těsnění, sacích a uvolňovacích ventilů, těsnění. Ten se určitě určitě utáhnou upevňovacími prvky.

Technika je instalována na speciálním stojanu a je testována na výkon. Při kontrole Průvodce porovnává výsledky získané s parametry kompresoru továrny.

Pokud je detekován přehřátí ložiska, outsidery pístů a ventilů nebo kompresor řídí olej, a přípustná rychlost tekoucí tekutiny přesahuje nezbytné ochranné známky, opravy, ale lepší po sto.

Jak nainstalovat

Po výměně částí musíte nainstalovat kompresor zpět. To vyplývá:

 • Nainstalujte spojovací tyč vice, sevřete objímku a prst, rozmazání oleje.
 • Dejte kroužky, odstraňte položku z vice.
 • Připevněte hlavu, podložky sedla, ventily, pružiny.
 • Muflová dopravní zácpa.
 • Stiskněte klikový hřídel s žlázami, nainstalujte tvrdé kroužky.
 • Nosit ozubené kolo a hradní pračka.
 • Vytáhněte kryt s těsněním, bezpečné šrouby.
 • Vyhoďte se stlačeným vzduchem.
 • Stiskněte ventily a vodítka bloku válců.
 • Namontujte přístroj jednotky, utáhněte matice.

Blok: 3/4 | Počet znaků: 4091

| Denial of responsibility | Contacts |RSS