Kotouč na řezání dřeva na úhlové brusce

příslušenství pro úhlovou brusku na dřevo

Úhlová bruska, která je univerzálním nástrojem pro kutily i profesionály, se používá k nejrůznějším řezáním, broušení, zasekávání, broušení apod.д. Dříve či později se každému v hlavě vynoří otázka, zda je úhlová bruska vhodná pro práci se dřevem. a jaké příslušenství je k ní potřeba?

úhlová bruska. velmi široká škála nástrojů v jedné třídě, tzv. úhlová bruska (úhlová bruska). Stroj může mít obrovský výkon a pracuje s kotoučem o průměru 230 mm a více. Nebo se vyznačují kompaktními rozměry a skromným brusným kotoučem o průměru 115 mm.

Nevýhody velkých a těžkých nástrojů jsou zřejmé: je obtížné s nimi pracovat po dlouhou dobu. Jinak je pro přesné zpracování dřeva zapotřebí značných dovedností a zkušeností. Pro začátečníka je obtížné ovládat masivní a výkonnou úhlovou brusku. Pokud však máte velkou obráběnou plochu nebo potřebujete odstranit značné množství materiálu, je tato úhlová bruska docela dobrá.

Malá úhlová bruska má také své nevýhody. Poměr průměru kotouče a rozměrů pouzdra neumožňuje práci v těžko přístupných místech. S tímto mlýnkem je také obtížné zpracovávat velké množství materiálu kvůli nízkému výkonu a přehřívání.

Mnoho řemeslníků dává přednost úhlové brusce s kotoučem o průměru 125 mm na dřevo. Důvod je jednoduchý:

kotouč, řezání, dřeva, úhlové, brusce
 • Úhlové brusky této třídy nabízejí široký rozsah výkonu;
 • Je snadné najít nástroj s pohodlnou velikostí a hmotností;
 • Na trhu je k dispozici mnoho příslušenství, které je určeno pro standardní otvor kotouče 125 mm.
kotouč, řezání, dřeva, úhlové, brusce

Jedná se také o úhlovou brusku se středním výkonem, která nabízí relativní bezpečnost pro začátečníky. Neunaví vás rychle, umožní vám přesněji kontrolovat pohyb a snižuje možnost vzniku šrotu na cenných dílech.

Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku

Nejprve se rozhodněte, jakým nástrojem budete dřevo řezat. Je známo, že kotouče jsou k dispozici ve standardních velikostech pro úhlové brusky. Nejmenší průměr je 115 mm, ale používá se pouze v extrémních případech.

Hlavní výhodou této úhlové brusky je její kompaktnost, ale práce s tímto nástrojem není pohodlná po dlouhou dobu. Optimální volbou pro opracování dřeva je úhlová bruska s kotoučem 125 mm. Tato velikost dřevěného kotouče je nejbezpečnější, a proto se hojně používá.

Úhlová bruska na dřevo vyžaduje speciální kotouč. Je přísně zakázáno řezat dřevo brusnými nebo diamantovými kotouči. Tím se práce neprovede, ale nástroj se zničí nebo přehřeje.

Nepoužívejte úhlovou brusku s namontovanými kotouči, které jsou vhodné pro kotoučovou pilu. To by mohlo představovat ohrožení života a zdraví.

Při výběru kotouče pro úhlovou brusku je důležité dodržet vnitřní průměr hřídele, který je standardně 22,2 mm.

starší modely úhlových brusek mohou mít jiný průměr hřídele, proto je důležité vzít to v úvahu při nákupu vhodného kotouče.

Optimální kotouč pro obrábění dřeva má následující rozměry: 125 x 22,5 mm. úhlové brusky pro kotouče o průměru 150 mm a více se nedoporučují pro dřevo, protože se zvyšuje riziko vážného poranění. Pro řezání nebo broušení dřeva jsou vhodnější nástroje s průměrem kotouče 125 nebo 115 mm.

Nejen elektrické, ale i ruční nářadí představuje vážné riziko, pokud není používáno bezpečně. Úhlová bruska na řezání dřeva není v tomto případě výjimkou.

  Při práci s úhlovými bruskami s kotouči na dřevo je důležité dodržovat následující body:

 • Najděte správné kolo pro nástroj: podle vnějšího průměru a průměru sedla a typu dřeva.
 • Zvolte vhodný provozní režim.
 • Nepoužívejte brusné kotouče, které jsou viditelně poškozené.
 • Používejte osobní ochranné pomůcky.

Nikdy neprovádějte práce bez krytu, s výjimkou broušení, broušení a leštění dřeva. Práce s kotoučovými pilami je obzvláště nebezpečná. Na úhlovou brusku nikdy nenasazujte pilové kotouče ani jiné nástroje.

Lze používat pouze spotřební materiál určený speciálně pro úhlové brusky. Závěrem je třeba poznamenat, že úhlové brusné kotouče na dřevo nejsou o nic méně oblíbené než brusné kotouče. Koneckonců, používání tohoto spotřebního materiálu výrazně usnadňuje lidskou práci a šetří čas.

  Rozlišujeme následující typy dřevěných kotoučů:

 • Pila na dřevo pro úhlovou brusku;
 • řezné kotouče;
 • hoblíky;
 • brusné kotouče.

Každá z těchto složek by měla být používána ke svému účelu.

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky se skládají z kovového kotouče s řetězem připevněným k okraji. Konstrukce speciálních pilových listů je podobná jako u řetězových pil. Pilové kotouče jsou však vyrobeny z karbidu wolframu.

Když kotouč úhlové brusky na dřevo narazí na tvrdou překážku ve dřevě. suky, pryskyřici, kov. jeho základna se otočí bez přetržení řetězu. Snadno odstraníte suky a kůru z kmenů pomocí řetězové brusky a vytvarujete je do požadovaného tvaru.

  Zvláštní charakter pilových kotoučů je dán následujícími faktory:

 • Tloušťka kola by měla být do 2 mm.
 • Hloubka výřezů může být v rozmezí 20 mm.
 • Výřezy mohou být duté nebo vyplněné mědí.

Pilový kotouč na dřevo pro úhlovou brusku lze použít k řadě různých úkolů spojených se stavbou, opravami, výrobou nábytku a úpravou krajiny.

READ  Jaké mazivo použít pro převodovku úhlové brusky

Kotouče na dřevo pro úhlové brusky, vizuálně nerozeznatelné od kotoučových pil. Jsou však vyrobeny z úplně jiného kovu. Donedávna byly tyto výrobky vzácné, ale nyní je na trhu spousta vysoce kvalitních kruhů do dřeva z karbidu wolframu.

V žádném případě se nepokoušejte nasadit kotoučovou pilu na úhlovou brusku. Teoreticky byste to mohli udělat pomocí adaptéru, ale pilové kotouče jsou navrženy pro nízké otáčky a v naprosté většině případů se při použití úhlové brusky deformují nebo odlétávají.

Pilové kotouče Rapide jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nástrojové oceli a jsou vysoce odolné proti opotřebení. Zuby tohoto nože s karbidovými hroty jsou z karbidu wolframu a jsou přesně broušené.

Pilové kotouče na dřevo Rapide 180 mm mají 36 nebo 60 zubů, které lze po delším používání naostřit speciálním brusným strojem.

Tato konstrukce úspěšně řeže dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, laminované desky, tvrdé i měkké dřevo a vytváří velmi čistý a rovný řez. Pilový kotouč Rapide 180 mm má speciální tepelné pojistky, které udržují kotouč chladný a zabraňují jeho přehřátí.

Vnitřní průměr tohoto kotouče. sedla. je 22,2 mm, což odpovídá sedlu úhlové brusky (úhlové brusky). Vnější průměr kotouče je 180 mm a použití kotouče této velikosti je vhodné pouze pro úhlové brusky s průměrem kotouče 180 mm.

kotouč, řezání, dřeva, úhlové, brusce

Použití tohoto kotouče s jiným elektrickým nářadím, než je určeno výrobcem, nebo s bruskou jiného průměru je velmi nebezpečné a může způsobit vážné zranění osob.

Pilové kotouče na dřevo: výhody použití

V tomto případě je pilový kotouč vyroben z řetězu motorové pily. Jedná se o nejvhodnější nástroj pro zpracování dřeva, protože je nejúčinnější. Řetězový kotouč pro úhlové brusky je také jedním z nejbezpečnějších. Použití tohoto příslušenství výrazně snižuje riziko zranění v případě zaseknutí nástroje.

V případě, že při řezání dojde k nárazu tvrdé dřevěné součásti (např. suku) na pilový kotouč, řetěz se nezničí. To se provádí otočením základní desky. Jsou velmi oblíbené pro broušení kmenů a odstraňování kůry a suků.

Kotoučové pily jsou považovány za nejvhodnější pro zpracování dřeva

Kotouče na dřevo pro úhlové brusky s řetězovými pilami se používají pro mnoho aplikací. Lze je použít k odstraňování větví stromů a řezání tenkých prken. Funkčnost řetězových produktů umožňuje jejich použití jako nástrojů pro skinování. Jsou vynikající pro odstraňování kůry.

S pilovým kotoučem lze provádět i řezy do parket, překližky, dřevotřísky, dřevotřískových desek, dřevotřískových desek a obecně do dřevěných výrobků bez hran a hran. Je důležité mít na paměti, že tloušťka materiálu, který se má šroubovacím bitem opracovat, by neměla přesáhnout 4 cm. V opačném případě hrozí vysoké riziko přehřátí.

Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku

Nejprve se rozhodněte, jakým nástrojem budete dřevo řezat. Je známo, že kotouče jsou k dispozici ve standardních velikostech úhlových brusek. Nejmenší průměr je 115 mm, ale ten by se měl používat pouze v extrémních případech.

Hlavní výhodou této úhlové brusky je její kompaktní provedení, ale dlouhá práce s ní je nepohodlná. Optimální volbou pro opracování dřeva je úhlová bruska s kotoučem 125 mm. Tato velikost je nejbezpečnější pro dřevo, a proto je tak rozšířená.

Pro práci s úhlovou bruskou na dřevo je zapotřebí speciální kotouč. Řezání dřeva brusnými nebo diamantovými kotouči je kategoricky zakázáno. Tím se práce nezdaří, ale spíše se nástroj zničí nebo přehřeje.

Nepoužívejte úhlovou brusku s kotouči vhodnými pro kotoučovou pilu. Z důvodu ohrožení života a zdraví.

Při výběru kotouče pro úhlovou brusku je důležité věnovat pozornost vnitřnímu průměru hřídele, který je standardně 22,2 mm.

Zastaralé úhlové brusky mohou mít jiný průměr hřídele, proto je důležité na to pamatovat při nákupu vhodného kotouče.

Optimální velikost pro zpracování dřeva je 125 x 22,5 mm. úhlové brusky pro kotouče od 150 mm se nedoporučují používat na dřevo, protože hrozí zvýšené riziko vážných poranění. Pro řezání nebo broušení dřeva je lepší používat nástroje s průměrem kotouče 125 nebo 115.

Nejen elektrické, ale i ruční nářadí představuje vážné nebezpečí, pokud nejsou dodrženy následující bezpečnostní pokyny. Výjimkou není ani příslušenství úhlové brusky na dřevo.

  Při práci s úhlovými bruskami s kotouči na dřevo je důležité dbát na následující body:

Nepracujte bez krytu, s výjimkou broušení, broušení a leštění dřevěných povrchů. Zvláště nebezpečná je práce s řeznými kotouči. Na úhlovou brusku nikdy nenasazujte pilové kotouče ani jiné kotouče.

Smí se používat pouze spotřební materiál určený speciálně pro úhlové brusky. Závěrem je třeba poznamenat, že úhlové brusky na dřevo jsou stejně oblíbené jako brusky brusné. Koneckonců, používání tohoto spotřebního materiálu výrazně usnadňuje lidskou práci a šetří čas.

Každá z těchto částí musí být používána k určenému účelu.

Pilový kotouč na dřevo pro úhlovou brusku

Pilový kotouč na dřevo pro úhlové brusky se skládá z kovového kotouče s řetězem připevněným k okraji. Konstrukce speciálních pilových kotoučů je podobná jako u řetězových pil. Jsou však vyrobeny z karbidu wolframu.

Když kotouč úhlové brusky narazí na tvrdou překážku ve dřevě. suky, pryskyřici, kov. jeho základna se otočí bez přetržení řetězu. Řetězovou bruskou snadno odstraníte suky a kůru z kmenů a dodáte jim požadovaný původní tvar.

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky jsou vhodné pro širokou škálu aplikací ve stavebnictví, při renovaci, výrobě nábytku a domácím kutilství.

READ  Řezání tvrzeného skla v domácích podmínkách

Pilové kotouče na dřevo pro úhlové brusky jsou vzhledově velmi podobné pilovým kotoučům. Jsou však vyrobeny z úplně jiného kovu. Donedávna byl tento výrobek vzácností, ale nyní je na trhu mnoho kvalitních pilových kotoučů na dřevo z karbidu wolframu.

Důležité: Nikdy a za žádných okolností se nepokoušejte nasadit kotoučovou pilu na úhlovou brusku. Teoreticky je možné je nabrousit pomocí adaptéru, ale pilové kotouče jsou navrženy pro nízké otáčky a ve většině případů se úhlovou bruskou deformují nebo odletují.

Pilové kotouče Rapide jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nástrojové oceli a jsou velmi odolné. Karbidové zuby tohoto nože jsou přesně broušené a opatřené hroty z karbidu wolframu.

Pilové kotouče na dřevo Rapide 180 mm mají 36 nebo 60 střídavých zubů, které lze po delší době používání naostřit pomocí speciálního zařízení.

Tato konstrukce úspěšně řeže dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, laminované desky, tvrdé a měkké dřevo a poskytuje velmi čistý a hladký řez. Pilový kotouč Rapide 180 mm má speciální teplotní drážky, které udržují kotouč chladný a zabraňují jeho přehřátí.

Vnitřní průměr Rapide, průměr sedla, je 22,2 mm, což odpovídá průměru sedla úhlové brusky (úhlové brusky). Vnější průměr 180 mm je 180 mm a tato velikost je vhodná pouze pro úhlové brusky. 180 mm.

Použití tohoto kotouče s jiným elektrickým nářadím, než které je určeno výrobcem, nebo s bruskou jiného průměru je velmi nebezpečné a může vést k vážnému zranění osob.

Jednou ze silných stránek stroje Rapide je jeho možnost použití pro různé typy řezání, a to jak pro příčné, tak pro podélné řezání. Výrobce doporučuje přípustné otáčky až 80 metrů za sekundu.

Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku 180 mm je velmi oblíbený mezi profesionálními řemeslníky pro různé tesařské práce, řezání větví, klád a řezání palivového dřeva. Tento pilový kotouč se často používá při výrobě nábytku, stavbě nejrůznějších konstrukcí nebo při stavbě dřevěných trámů.

Charakteristika pilového kotouče na dřevo 180 mm:

Země výrobyNěmecko
Cílová destinace Pila
Zpracování materiálu Dřevovláknité desky, dřevo, tvrdé dřevo, měkké dřevo, laminované dřevotřískové desky
průměr vnější průměr 180.0 (mm)
Průměr vnitřní průměr 22.23 (mm)
Počet zubů 60 / 36
Množství v balení 1 (kus.)

Brusné a lešticí kotouče pro úhlové brusky. různé modely

Práce se dřevem není jen o řezání, ale také o dalších pracích. Tyto práce zahrnují leštění a broušení. Před zahájením této práce je třeba připravit materiál. Dřevo musí být vysušené, jinak by to mělo negativní vliv na kvalitu práce. K leštění a broušení dřeva úhlovou bruskou se používají následující nástavce:

 • Okvětní lístky jsou typem kotouče pro úhlové brusky, který se skládá z kovové kruhové základny s pásy brusného papíru nalepenými po obvodu. Klapkové kotouče jsou vhodné nejen k broušení dřevěných povrchů, ale také k leštění. Je také důležité si uvědomit, že okvětní lístky jsou k dispozici nejen pro obrábění dřeva, ale i kovu, a liší se typem brusiva použitého na brusném papíru
 • Klopná kola se používají k dimenzování obrobků. Na zadní stranu kotouče jsou nalepeny listy smirkového papíru, jak je znázorněno na fotografii níže. Funkce bitů je podobná funkci souboru. Klapkové kotouče jsou charakterizovány parametrem drsnosti, který závisí na typu prováděné práce. Čím větší je hodnota drsnosti (tj. brusné částice jsou jemné), tím šetrnější je manipulace s brusnou hlavou. Často se používají k restaurování nábytku a odstraňování nátěrů
 • Leštění. pro povrchovou úpravu dřevěných povrchů. Výrobky jsou k dispozici v různých stupních zrnitosti a v jednoduchém designu. Podložka s lepivou částí tvoří jádro trysky. Vyměnitelné lešticí kotouče. vyrobené z měkkých abraziv. jsou připevněny na lepicí části. Výhodou těchto výrobků je, že je lze rychle vyměnit při přechodu na jinou velikost zrna. Lešticí kotouče na úhlové brusce použijte k dokončování dřevěných povrchů

V závislosti na typu plánovaného opracování dřeva je snadné zvolit vhodný typ lešticího nebo brusného kotouče pro úhlovou brusku.

Zvláštní vlastnosti při použití dřevěného kotouče

Na rozdíl od pilových kotoučů je pilový kotouč na dřevo pro úhlové brusky poddajnější a snadněji se používá. Při řezání dřeva je velmi malá pravděpodobnost, že se přilepí. Pokud používáte kotoučové pily, je pravděpodobnost poranění velmi vysoká.

Při řezání dřeva nebo dřevěných výrobků úhlovou bruskou musíte používat nejjednodušší bezpečnostní vybavení: rukavice a obličejový štít (nebo ochranné brýle).

V některých situacích má také smysl snížit otáčky, pokud to použitý model úhlové brusky umožňuje. Podrobný přehled o tom, který je nejlepší úhlový brusný kotouč pro řezání dřeva, najdete v tomto videoklipu na našich webových stránkách.

Kotouče na dřevo pro úhlové brusky

Diamantové brusné kotouče řady Pro jsou určeny pro profesionální použití na úhlových bruskách a speciálních diamantových bruskách. Ideální pro vyrovnávání betonových povrchů. broušení betonu, cihel, kamene; odstraňování nátěrů. Vysoká životnost a.

Broušení a brusné kotouče PRAKTIKA 773-606

Typ: brusný kotouč, funkce: cihla, dřevo, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.23 mm, tloušťka kotouče: 2 mm, množství v balení: 1 ks

Brusný kotouč Alfa Steel na dřevo a jiné materiály s rovným tělem (Strong) : HARD

Určení: cihla, dřevo, průměr: 125 mm, průměr dříku: 22.23 mm, tloušťka kotouče: 2 mm, množství v balení: 1 ks

Ocelový brusný kotouč Alpha na dřevo a jiné materiály se zaobleným pouzdrem (kulatý) : HARD

READ  Jak vytvořit nástroje pro dřevo vlákno

Typ: Brusný kotouč, Určení: cihly, beton, dřevo, Průměr: 125 mm, Průměr uložení: 22.2 mm

Brusný kotouč AlfaDisc planar 770-038

Typ: brusný kotouč, Určení: kov, Průměr: 125 mm, Průměr uložení: 22.2 mm, množství v balení: 1 ks

Brusný kotouč AnroKey AAR-DZ125S

Typ: lamelový kotouč, funkce: kov, dřevo, průměr: 125 mm, průměr otvoru pro trn: 22.2 mm, zrnitost (P): 80, počet kusů v balení: 1 ks

Diamantové brusné kotouče řady Pro jsou určeny pro profesionální použití na úhlových bruskách a speciálních diamantových bruskách. Ideální pro vyrovnávání betonových povrchů. Broušení betonu, cihel a kamene; odstraňování nátěrů. Vysoký život a.

Brusný kotouč PRAKTIKA 773-590

Typ: lamelový kotouč, určení: kov, dřevo, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 2 ks

typ: brusný kotouč, funkce: Brick, wood, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.2 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 1 ks

Brusný kotouč AlfaDisc rounded 770-106

typ: brusný kotouč, funkce: na kov, typ kartáče: kruhový, průměr: 125 mm, průměr otvoru pro trn: 22.2 mm, tloušťka kotouče: 13 mm, počet v balení: 1 ks

Brusný kotouč „korál“ Úhlová bruska 125x13x22,2 mm (Skrab) (číslo položky : 34675)

Průměr kotouče: 125 mm, průměr otvoru kotouče: 22.20 mm, počet zubů: 3 ks., maximální otáčky: 12200 ot/min, obráběný materiál: dřevo

MESSER Univerzální TCT kotouč (3 zuby) 125×22,23×3 na úhlovou brusku

Karbidový kotouč Multi Wheel mění úhlovou brusku v univerzální nástroj. Kotouč s břitem potaženým karbidem pomocí procesu laserového tavení zajišťuje bezpečnou a spolehlivou manipulaci s různými materiály. Fine.

Řezný kotouč 125x1x22.23 Multifunkční kolečko Bosch 2608623013

MESSER RX-03 lamelový kotouč na dřevo 125×22,2 mm

typ: lamelový kotouč, funkce: kov, dřevo, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.2 mm, tloušťka kotouče: 9 mm, zrnitost (P): 25, množství v balení: 1 ks

Pečlivě zvolený úhel ostření karbidových hrotů VK4 umožňuje kvalitní a vysoce produktivní řezání dřeva.Kompenzační drážky snižují vibrace, potlačují hluk a zabraňují ohýbání disku při zahřívání

Číslo dílu 770-090 Profesionální řada. Vynikající náhrada běžných lamelových kotoučů s brusivem P40. Určení: Brusný kotouč Průměr: 125 mm Vrtání: 22,2 mm Materiál těla kotouče: Ocel Materiál brusiva: Pobedit (karbid wolframu) Brusivo.

Brusný kotouč AlfaDisc 125×22.2 mm zaoblené 770-090

Typ: brusný kotouč, určení: kov, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.2 mm

Brusný kotouč 220x20x22,2 mm pro úhlovou brusku 34675

Typ: brusný kotouč, určení: kov, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.2 mm, množství v balení: 1 ks

Brusný kotouč AnroKey AAR-DZ125F

Typ: brusný kotouč, funkce: cihla, dřevo, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.23 mm, tloušťka kotouče: 3 mm, počet kusů v balení: 1 ks

Brusný kotouč Alfa Steel s rovnými čelistmi na dřevo a jiné materiály (silný) : MEDIUM

Tipy pro manipulaci

Dokončovací operace se provádějí, když má obrobek předběžný obrys. konečný výsledek lze určit podle typů příslušenství, které se při úkolu používá.

kotouč, řezání, dřeva, úhlové, brusce

úhlovou brusku lze použít také jako frézu, brusku a leštičku. Větší funkčnost díky použití různých typů disků.

Pokud tedy stojíte před otázkou „Jak úspěšně leštit nebo brousit dřevěnou konstrukci“, musíte být připraveni naučit se základy a doporučení. Co se týče nástrojů, které je třeba použít, patří mezi ně:

 • Šňůra s kartáčem. Tento nástavec je ideální pro hrubé broušení. Umožňují úspěšné vyrovnání dřeva a optimální tvar obrobku.
 • Klopné disky. Jejich účelem je snadné broušení obrobků. Ve většině případů se tyto práce provádějí u pokosových řezů. Činnost čelního kotouče může připomínat interakci obrobku a pily.
 • Brusné podložky na okvětní lístky. Představuje jednu z nejdůležitějších surovin. Jejich vlastnosti umožňují širokou škálu možností zpracování různých obrobků, včetně obrobků z přírodního dřeva. Důležité je mít na paměti, že dřevo se složitými konstrukčními částmi lze brousit pouze pomocí radiálně tvarovaných pásů.
 • Plstěné kolo. Zajišťuje maximální ochranu proti zdrsnění povrchu. Základem je zhutněná jemná vlna, polovlna a hrubá vlna. Plstěné pracovní nástroje nabízejí široké možnosti pro kvalitní práci se dřevem nebo jinými materiály. Používá se také k získání dokonale hladkého povrchu dřeva, který by se dal přirovnat k zrcadlovému povrchu.
 • úhlový brusný kotouč. Jeho účelem je broušení. Často zaměňován za stejnojmenný disk. Brusné kotouče na suchý zip jsou však mimořádně univerzální a lze je použít pro různé aplikace. Pro specifické úkoly je k dispozici různé příslušenství, i když univerzálnost a kvalita běžného brusného kotouče je někdy překvapující.
 • Řetězová pila na dřevo. Představuje jedno z nejproduktivnějších a zároveň nejdrsnějších řešení pro přírodní zpracování dřeva.

Pokud si hodláte vybrat správné zařízení pro úhlovou brusku, berte v úvahu nejen průměr, ale i mnoho dalších označení. Pomocí štítků si můžete ujasnit přesný účel nástroje a zvolit nejlepší variantu pro svůj účel.

Moderní úhlová bruska je jednou z nejpohodlnějších a nejužitečnějších brusek. Chcete-li zlepšit kvalitu své práce, musíte se postarat o další nástavce a disky, díky nimž bude zpracování dřeva, kovu nebo jiných surovin přesné a úplné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS