Kruhová pila, jak si vybrat

Jak si vybrat kruhovou pilu

Chcete-li vybrat si odpověď na důležitou otázku. pro jaké účely si koupíte pila. Pokud někdy potřebujete opravit něco s vlastními rukama, něco, co se někdy sníží, odřízne, není třeba si koupit mocný ruční kruhový s různými dalšími funkcemi, které nebudete používat.

pila, vybrat

Pokud jste profesionální, zapojte se do smluv nebo máte malý workshop. v tomto případě nemusíte kupovat, cena rukou viděl kruhovou elektrickou ruční velkou roli nehrát, s dobrým nástrojem, to bude rychle „Bude příkaz“.

Поэтому обращаем внимание при покупке на её мощность, так как мощность привязана к размеру пильного диска. Více Power, velký průměr disk je instalován na pily, protože motor pracuje stabilněji a poskytuje potřebnou frekvenci otáček hřídele, na kterém je disk pevný. Kromě toho, tím více výkonu nástrojů, tím více času může pracovat bez ohrožení přehřátí.

Kromě moci, při nákupu, musíte věnovat pozornost podešvi pily a upevnění. Tyto podrobnosti musí být masivní.

Obvykle pro vzácné nekomplikované úkoly existuje dostatek kruhů s kapacitou až 0,8 kW, pokud je práce častá, máte dobu restrukturalizace nebo opravy. je lepší vzít nástroj s výkonem až 1,4 kW.

Pro profesionální aktivity je lepší zvolit kruhovou kruhovou elektrickou ruku pila od 2,0 kW, která poskytne záruku a používat velké disky, schopnost řezat plastový a hliník s odpovídajícím pilovým kotoučem, motor bude schopen pracovat Dlouhodobě bez zastavení.

Kromě toho existuje důležitá podmínka pro nákup a počet revolucí za minutu. Výše uvedené číslo je jednodušší a materiál bude vyčištěn.

V závislosti na těchto velikostech dostaneme tloušťku zpracovávaného materiálu. Pro první pohled bude 40. 50 mm, pro průměrný nejvíce aplikovaný 50.65 mm, pro profesionální pili až do 140 mm.

Pokud pila neustále pracuje, profesionálně, přítomnost dalších možností bude velká plus.

  Například:

 • Přechodná trubka, ke kterému je konstrukční vysavač připojen pro sání pilin;
 • spojka pro blokování před přetížením při práci;
 • Operace blokování zařízení při výměně disku;
 • vedení při práci s dlouhým převodem, mohou být učiněny sami;
 • Nastavení rychlosti otáčení pomocí elektroniky a mnohem více, což pomáhá v provozu chrání mechanismus před předčasným opotřebením a chrání před zraněním práce.

Základní parametry disku pro kotoučovou pilu

Outdoor (externí) průměr

Určeno vnitřní velikostí ochranného pouzdra. disk s velkým průměrem nebude instalován na pily s menšími rozměry skořepiny. Hlavní rozměry řezného nástroje pro ruční kruhové pily jsou umístěny v rozmezí od 130-250 mm. Vnější průměr řezné rychlosti nemá významný účinek, ale určuje hloubku řezání. S nárůstem propyl je motor významně zatížen, kovový kovový kov je zahříván a samotný produkt.

Vnitřní, průměr přistání

Má několik velikostí: 16, 20, 22, 30, 32. Důležitým parametrem. průměr musí odpovídat velikosti výkonového hřídele na pile, což je vybraný disk. Na některých modelech disků jsou dodatečné otvory upevňující disk na kolíků.

Počet zubů na disku

Ovlivňuje takové parametry jako řezná rychlost a čistota zpracování. S poklesem počtu zubů se zvyšuje rychlost zpracování, podmínky pro odvodnění čipu se zlepšují, ale čistota mezní hodnoty se zhoršuje. S nárůstem počtu zubů je řez čistší, ale zatížení motoru se zvyšuje. Podmíněně na kvantitativních vztahových kolech lze rozdělit do tří skupin:

READ  Řetězová pila STIHL se při sešlápnutí plynu vypne

Disky s průměrem řezaček se týkají univerzálního typu. Mohou být ošetřeny měkkým a pevným dřevem, provádět příčné a podélné řezy, platí pro zpracování různých výrobků ze dřeva.

Nakloněný zub

Určena odchylkou od poloměru špičkové hrany. S odchylkou k zadní části zubu se svah nazývá negativní, se zadní stranou náklonu. pozitivní. Pro podélné řezání je účelnější používat zub s pozitivním sklonem, protože ve zpracovatelském procesu je druh zachycení materiálu, který bít disk do dílu, což přispívá k rychlejšímu řezu obrobku jako a Celý. Nakloněný zub je rozdělen:

 • Standardní naklonění. úhel se liší od 5 ° do 15 °;
 • Pozitivní, agresivní sklon je 15-20 °;
 • Obvyklý negativní úhel leží v rozsahu od 0 ° do.5 °.

Konfigurace zubů

Každý typ frézy je navržen a prováděn tak, aby vyřešil určitý úkol. Rozdělený:

 • Plochá fréza. používaná pro rychlé podélné pily měkkého nebo tvrdého dřeva, má označení ft.
 • Náhradní řezačka. má postupně střídavou výměnu zubů v jednom nebo druhé straně. Řezačky dávají hladký a poměrně čistý propyl. Používá se pro příčné a podélné řezání dřeva, překližší ošetření, OSP, dřevo-čip a kompozitní desky, jsou označeny symbolem ATB.
 • Kombinovaná fréza je konzistentní změna skupin z kombinace čtyř vyměnitelných fréz (ATB) a jednoho bytu (FT). Označovány jako Combi. Tento typ disku se vztahuje na univerzální vzhledem k možnosti provádění různých typů propylů.
 • Lichoběžníkový plochý řezač. vyrobený z následujících letadel zubů. Vyšší naostřená pod trapézem, nízký je plochý. Používá se pro zpracování a výrobky ze dřeva, pro polymerní materiály a měkké neželezné kovy. Má označení TCG.
 • Krémová fréza se zvýšenou šikmou boční částí určenou pro zpracování materiálu náchylný k rozdělení, stejně jako pro pily. Označuje hiatb.

Tloušťka disku

Určuje skutečnou šířku propyl. Standardní velikost je 3,2 mm. Kromě toho tloušťka disku ovlivňuje sílu nejvíce řezného nástroje. Snížení parametru vede k těžkým režimům provozu, přehřátí disku a rozbití. Větší velikost způsobuje zvýšenou spotřebu materiálu, který je zpracován, tj. „Překlad do čipů“.

Při zpracování různých materiálů se aplikují diskové pily. Řezný nástroj tedy provádí v konkrétních úkolech.

Přečtěte si více o pilové čepeli

Správná volba a provoz pilového disku ovlivňuje nejen kvalitu a rychlost řezu, ale také na bezpečnost osoby. Takže má smysl zvážit vlastnosti populárních modelů.

Příčná a podélná pila

Na rozdíl od řezání kovu nebo kámen při práci se stromem má velký význam směrem k řezu. To je možné vysvětlit směrem na vlákna, protože to funguje zcela odlišně s příčným a podélným pilařem.

Disk 210×30 a jakákoliv jiná velikost pro podélné řezání je vyvíjen tak, aby se obrobek podél vláknů co nejrychleji. Z konstrukčních funkcí se sinusy zvětšily ve srovnání s jinými modely (to je nezbytné, aby se rychle odstranil velké množství pilin), stejně jako méně zubů.

Taková konfigurace zubů je optimální pro podélné pily

Úhel ostření disku je pozitivní, díky tomu se účinek samo-stvoření projevuje, jak je to možné, to znamená, jak se dotáhne obrobek sám, což usnadňuje jeho krmivo a zlepšuje bezpečnost práce. Pokud potřebujete provést řezání velkého objemu řeziva, velmi usnadní práci.

Poznámka! Pro příčné řezání velkým pozitivním úhlem ostření absolutně nepotřebuje pouze další problémy.

Hlavním rozdílem disků pro kříž řezání. úhel ostření, může být dokonce negativní, pokud potřebujete maximální kontrolu nad rychlostí podání obrobku. Můžete také poznamenat větší počet zubů a sníženou velikost dutin pro odstranění piliny.

Takové ostření poskytne maximální kontrolu nad podáním obrobku

V zásadě existuje jednoduché pravidlo. tím těžší materiál, tím menší je velikost zubu, ale na disku je více.

Vliv tvaru zubu

Na kvalitě řezání je karbidový disk silně ovlivňuje tvar zubu.

Můžete si vybrat takové možnosti pro viděl disky jako:

 • Disk 190×30, jehož zuby mají plochý vrchol, ideální pro řez velmi pevného dřeva. Zub je symetrický, kvůli této zatížení jede uniforma na obou stranách stejného;
READ  Motorová pila STIHL 180 se za tepla nespustí

Plochý top vhodný pro masivní dřevo

 • Zkosené zuby. v takových modelech se horní část zubů zkosí v pořadí kontroly v různých směrech. To vám umožní efektivně podniku do materiálu, minimalizace možnosti čipů;

Variabilní sko

Poznámka! Nedoporučuje se použít takový disk pro řezání pevného materiálu. Skutečnost je, že při kontaktu se stromem se stromem bude vytvořeno významné axiální úsilí.

 • „Trojité čipy“. Disk pracuje na takovém schématu. nejprve zuby se symetrickými paprsky na stranách odstraňuje trojité čipy a další (s plochým vrcholem) vylepšily okraje řezu. CD 250×32 S takovou konfigurací zubů lze považovat za univerzální roztok, je vhodný pro plastu a pro pevné dřevo;

Konfigurace názvu „trojité čipy“

 • Pokud potřebujete perfektní kvalitu, je nutné věnovat pozornost kotouči, ve kterých 1 zub s plochým vrcholovým účtem pro blok 4 zubů. Hlavní funkcí řezu je zuby s šikmými vrcholy a s plochou. pouze bude vyčištěn.

Monolitické a karbidové disky

Docela často se cena disků stejné velikosti výrazně liší. S největší pravděpodobností je skutečnost, že jeden z nich je monolitický a druhý je karbid. To vysvětluje rozdíl v hodnotě.

V monolitickém disku jsou zuby jedním číslem s diskem.

Jsou levnější než karbid, ale nízká cena je vysvětlena několika nedostatky:

 • Jsou hloupí rychlejší, zvláště při práci s masivního dřeva;
 • Časem je nutné aktualizovat elektroinstalaci, jinak se propyl bude příliš úzký, což povede k přehřátí a vysokému zatížení motoru.

Zuby a disk sám jsou jeden celek

Výhody těchto modelů mohou být přičítány skutečnosti, že mohou být několikrát ostřeny. Pravda, ručně to udělat docela obtížné bez zkušenosti.

Pokud jde o disky s útoky s karbidem, pak jsou na vrcholu kleště napadeny malé kovové vložky ze slitiny zvýšené pevnosti.

To vám umožní dosáhnout několika cílů najednou:

 • Vzhledem k tomu, že šířka útoku překročí šířku samotného disku zmizí potřebu zapojení. To usnadňuje jeho službu;
 • Kovový útok je mnohem silnější než kov samotného kotouče, takže to bude účinně řezat mnohem déle než monolitický.

Ostření se nedoporučuje, ale to není nutné. Pokud porovnáte životnost životnosti 2 typů disků, ukazuje se, že monolitický disk bude muset ostří 2-4 krát a karbide po celou dobu trvat bez ostření.

Takže při výběru všeho závisí na tom, které dřevo je plánováno pracovat. Takže, pokud potřebujete vybrat disk 165×20 pro měkký strom (topol, Linden, Aspen), pak monolitický. Ale pro dub nebo modřín, javor má smysl získat model karbidu.

Kruhové pily pro kotoučovou pilu

Monolitický disk. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního vysokého uhlíku nebo rychlé oceli. Platí pro zpracování dřeva a výrobky z něj, stejně jako pro řez výrobků z polymerů. Mít řadu výhod:

 • levný;
 • Jednoduché ostření zubů. tuto operaci můžete provést sami, bez přítomnosti komplexních speciálních zařízení;
 • opakovaně klesá, proto mají poměrně velký zdroj práce.

Disk se zuby, které jsou vyztuženy karbidovým útokem. Plátno je vyrobeno z trvanlivého nástroje. Útok je slitiny oceli s vysokým wolframu nebo kobaltové karbidy. Díky tomuto rozhodnutí se tyto disky staly nejčastějšími. Mají řadu výhod:

 • vám umožní snížit většinu známých materiálů;
 • Není nutné provést rozvod zubů;
 • odolný a spolehlivý v procesu;
 • Životnost ostření na ostření několikkrát vyšší ve srovnání s monolitickým diskem;
 • dát čistší řez;
 • zvýšit řeznou rychlost;
 • Vyrobeno širokým rozsahem pro vyřešení všech druhů úkolů při řezání materiálů.

Současně existuje významná nevýhoda. takové disky vzhledem k silnici a pro ostření vyžaduje speciální vybavení.

Užitečná doporučení

Při výběru musíte věnovat pozornost všem popsaným charakteristikám, jakož i zohlednit cíl, kvůli provedení, které jsou zakoupeny. Například, pokud plánujete pracovat pouze se stromem, nemá smysl koupit drahé karbidové disky se speciálními útoky na zuby. Zde je docela možné udělat jediné monolitické.

READ  Jak funguje brzda kotoučové pily

Výběr pilového kotouče pro strom nebo kov. to je obtížný úkol. Pokud v této záležitosti nejsou žádné zkušenosti, nebo to prostě neznamená, že přijme kruh, je lepší hledat pomoc od specialisty, je žádoucí, aby tak úspěšně pracoval s kruhovou pilou po dobu několika let.

Jaké faktory je třeba zvážit při výběru disku?

Typu disku

Disky pro kruhový stroj na dřevo jsou karbidové a monolitické.

Monolitické výrobky jsou nejčastěji vyrobeny z vysoké uhlíkové oceli. Mohou mít ostré zuby, jako picksaw, nebo ohnuté zuby. První volba je dobře vyrovnána s řezáním pevných a měkkých dřeva a druhá je vhodná pro odrůdy měkkých dřeva.

Monolitické pily se rychle stávají hloupými. Můžete je zaostřit jen několikrát a některé modely se nedoporučují naostřit vůbec.

Typy karbidových pily jsou vyrobeny z vysoce pevné nástroje. Raději vydrží zatížení na rozdíl od monolitických pil. Karbidové pily účinně pracovat s pevným dřevem, výstupem je čistý a čistý plátek.

Jejich nevýhody by měly být připsány vyšší ceně ve srovnání s monolitickými pily, stejně jako komplexní metodou ostření pomocí speciálního vybavení.

Vnější průměr

Při výběru průměru musíte zvážit velikost vnitřní pily. Pokud je disk velký, nebude nainstalován na pile a pokud je malý, výsledek nástroje bude neuspokojivý. Volba vnějšího průměru ovlivňuje také stupeň hloubky řezání.

Vnitřní průměr

Správně vybraný vnitřní průměr poskytuje pevnou fixaci frézy. Existují modely disků se speciálními bočními vybráními pro piny pro další fixaci.

Počet zubů

Malý počet zubů. od 14 do 40 kusů.

Pro příčné řezy se doporučuje použít viděl disky se spoustou zubů. Podélné pily, aby se nástroj, kde až 60 zubů.

Typ materiálu

Cenné odrůdy dřeva Nejlepší tiché tenké disky. Standardní nebo zesílené frézy jsou vhodné pro pevné řezivo.

Je třeba mít na paměti, že tenké disky vám umožňují dělat více úhledného řezu, ale jsou krátkodobé ve srovnání s zahuštěnými produkty.

To jsou hlavní kritéria pro ty, kteří chtějí vědět, jak si vybrat pilový čepel pro kruhové. Chcete-li získat více užitečných informací, nabízíme konzultovat naše specialisty.

Také si můžete koupit pilové pily pro CNC stroje za přijatelnou cenu. Obraťte se na online obchod s více řešitelnými a budete spokojeni s nákupem.

Co potřebují tyto podrobnosti?

Charakteristickým znakem velkého pily kotouče je vnější průměr 500 až 2500 mm. Nejčastěji se takové řezné díly používají pro řezání kovů, dřevěných nebo válcovacích materiálů. Protože na mobilních řezacích nástrojech je ochranný kryt, omezuje maximální velikost disku. Kromě toho hmotnost dílu komplikuje provoz nástroje v každodenním životě. Hlavním účelem takového disku je tedy řezání kovových dílů ve výrobních podmínkách.

Jak se chránit při práci s diskovou pilou

Dřevěné viděl disky s nesprávnou manipulací s pily plic mohou zbavit osobu extra prstů, nebo dokonce končetin. Nejčastěji, důvodem tohoto důvodu je porušování elementárních pravidel pro práci se zařízením.

Pokyny pro práci obsahuje několik jednoduchých pravidel:

 • Je zakázáno předložit krátké polotovary ručně. K tomu je lepší používat speciální zastávky;
 • Je nežádoucí provoz s kotoučovým mlýnkem. Toto je nejtraumatičtější volba. I když je nástroj velmi pevně udržovat, když se zub spěchá na nehtu nebo kloubu, může tolik škubnout v jeho rukou, že to nebude schopen držet ji;

Na úhlové brusu, aby takový pilový čepel zakázal

pila, vybrat
| Denial of responsibility | Contacts |RSS