Kruhové s vlastními rukama se zvedacím mechanismem

Stacionární kruhový dělat to sami. Řezací stroj s rukama z kruhového

Kruhová pila je specializované vybavení, které se používá pro řezací dřevo, laminát, některé druhy stěnových panelů, plechových materiálů, jako jsou překližky, OSP, dřevní dřevotřísky. Při provádění řady stavebních a opravných pracovních a tesařských operací může přítomnost tiché instalace stacionárního typu významně snížit náklady času a zlepšit kvalitu výsledku. Pokud neexistuje možnost zakoupit model výroby továrně, pak můžete sbírat kruhovou pilu s vlastními rukama. Pro svou nezávislou výrobu budete potřebovat nejčastější instalatérské nástroje a pracovní dovednosti. Čím více budou k dispozici potřebné materiály a položky, levnější bude projektovat.

Stacionární kotoučová pila je navržena tak, aby prováděla dostatečně velké objemy práce. Design implementované verze ve dvou typech je uveden v diagramu. To také ukazuje Hlavní velikosti instalace. které se doporučuje být odpuzovány během samo-montáže.

Na výkresu odpovídají následující strukturální prvky domácího vybavení:

 • 1. rám (postel);
 • 2. SideBar;
 • 3. startovací zařízení;
 • 4. Mechanismus regulace výšky tabulky, 13. jeho zastavení;
 • 5, 6 a 7. dvě poloviny řezací stolu se základnou;
 • 8. Elektromotor;
 • 9. Platforma pro instalaci motoru;
 • 10. Cvočky (M10);
 • 11. Pila;
 • 12. hřídel;
 • 14 a 16. resp. Slave a vedoucí kladky;
 • 15. pás;
 • 17. Switch.

Rada! Pro zlepšení osobní bezpečnosti při provozu vlastního mechanismu by měly být jeho rotační části umístěné pod stolem uzavřen kryty. Přes disk během prostojů vybavení, musíte instalovat ochranné pouzdro.

Výchozí zařízení je lepší umístit panel (z dielektrického materiálu), aby byl přístup k němu zdarma. Doporučuje se také vybavit stroj Nouzový přepínač. Je to vhodné, když je velká velikost.

kruhové, vlastními, rukama

Zaměřujeme se na vaše vlastní potřeby, můžete jednotku zlepšit, což je s fuganem nebo hoblíkem. K tomu je dost na stávající hřídel k upevnění bubnu s noži a v tabulce, aby se slot pod jeho odpovídající velikostí. To vám umožní rozšířit funkčnost nainstalované instalace: Chcete-li na něm předjet, vezměte si zkosení a vyberte čtvrtinu z dřevěných polotovarů.

Pokud plánujete pravidelně provádět alloyar operace na domácí zařízení, doporučuje se ho vybavit souřadnicový stůl S několika průvodci. Musí být opravena v různých úhlech. Chcete-li uspořádat produktivní práci, mělo by být také poskytováno možnosti regulace rychlosti elektromotoru a v případě potřeby rychlé výměny disků.

READ  Jak si vybrat kvalitní kladivo do domácnosti

Výhody vytváření vlastních rukou

Tabulka je vyráběna s tím, že ruční nástroj bude instalován a upevněn na stole, otočením do stacionárního vybavení

Konstrukce prvku s vlastními rukama umožňuje vytvářet pilu jako vhodný, jak je to možné za jednotlivých podmínek. Obtíže v procesu nebudou vzniknout, pokud pečlivě prozkoumá otázku. Můžete upravit produkt pro požadovanou velikost, distribuovat vše tak, aby to bylo vhodné pro vás.

Udělejte tabulku pro kruhové pily plné síly do každého průvodce

Osobně vytvořený model bude jediným v jeho druhu, což je jedinečné.

Malý stolní plocha pro kruhové

Dělat destertopy

Pracovní plocha je vyříznuta do elektrolického bizonu z překližky podle přijatých velikostí. Obrobek je zpracován brusným papírem nebo broušením. Okraje tabulek tabulek jsou frézování.

Ze spodní strany listu se značka provádí pod ručním upevněním pily. Je plánováno sektor pro otevírání pod diskem.

Pokud je plánováno snížit mezery v různých úhlech, slot musí mít trapézový obrys s expanzí dolů. Drážka je řezána s ručním kruhovým kroužkem, předem na koncích zamýšleného sektoru vyvrtaných otvorů Ø10 mm. Také otvory musí být vyrobeny v ložním lůžku a plechu pro montáž na šrouby.

Další je značení rámu tuhosti pro horizontální povrch tabulky. Žebra kolem obvodu musí ustoupit z okraje stolu na 5-10 cm. Pleashed na velikosti desky se aplikuje do konce značky na spodním povrchu listu, obrysy jsou poháněny tužkou.

Ve středu stanovené z rámového okruhu se koná centrální čára pro vyžínače.

Značuje místa pro samořezný šroub pro upevnění žeber. Pod upevňovacími prvky jsou vyvrtány otvory se zkosením shora pro míchání čepic. Samořezné šrouby by měly být přišroubovány v 10-20 cm, z rohů rámu. ve vzdálenosti 5 cm.

Desky rostlin na truhlářském lepidle přes zamýšlené obvody a svorky svorky.

Po vysušení lepidla, bez vyjmutí lisovacích zařízení, šroubové šrouby se šroubovacími uzávěry v koláče. V rohách na konci rámu jsou přišroubovány 2 šrouby. Poté je nutné připojit stabilní nohy.

Tabletop pro ruční kotoučovou pilu

, Pokud je plná oprava opravena nebo konstrukce. Průmyslové produkty nejsou k dispozici všem. velmi drahé. Ale samozřejmě, aby se kruhový pro sebe, s použitím těchto materiálů, které jsou v domácnosti.

READ  Převod 14 4 V baterie elektrického šroubováku

Kruhová pila Stacionární v řemeslných podmínkách je vytvořen s propagací v několika pravděpodobných směrech:

 • Upevnění stávajícího ručního nástroje s použitím motoru a kotouče pro nové schopnosti;
 • Zlepšení průmyslových produktů pro rozšíření funkčnosti;
 • Montáž jednotlivých částí, z větší části, sami.

Stacionární kruhový stroj obsahuje několik hlavních uzlů: stůl, hřídel, motor a někteří jiní, jejichž vlastnosti nejsou tak důležité.

Děláme pracovní stůl s integrovanou pilou v levném a krutém

Tabulka slouží k upevnění dřevařských zařízení. Může být shromažďována zcela z kovu, což je lepší, zejména pro obráběcí stroje s vysokým výkonem. Ze dřeva, také vynikající stoly pro kruhové. Je však třeba vzít v úvahu, že deska by měla být pokryta plechem, na jiném stromě brzy opotřebení. Stoly musí být tvrdé a odolné, schopné odolat velkému zatížení během provozu. Povrch je vyroben zcela rovnoměrně, přes otočné předměty nepotírování.

Pro domácí kruhový, motor se dobře hodí z pračky. Přenosný nástroj je vhodný méně: jejich kolektory se počítají pouze pro krátkou práci. Jejich vysoká rychlost, malá účinnost, strach z ucpání. Existuje možnost aplikovat třífázový elektromotor, pokud není 380 V na farmě, je užitečné nakupovat kondenzátory pracovat od 220 v.

Nejzanější uzel je hřídel. Použijte připraven, pokud je k dispozici, buď vytáhl z kovu. Práce na soustruhu se provádí pro jednu instalaci, pak se montáže s pracovními těly kontrolovat centrování. Dokonce i malé bití je nepřijatelné, na druhé v díle se stane přesnějším, když je nepřijatelné pro práci. Na hřídeli předpovězených sedadel: pod kotoučovou pilou a pod kladkami a dodatečně. Také dělají drážky pro hoblovací nože.

Vlastnosti kotoučové pily, motoru a největší tloušťky řeziva, což je možnost snížit, vzájemně zklamané. Na zakoupeném kruhovém disku jsou největší zatáčky označeny, ke kterému je navržen. Počet otáček přenášených motorem na hřídeli je menší. Síla motoru má vliv na velmi přípustnou diagonální pila. Průměr je povinen než dva, trojnásobek tloušťky materiálu, bude obtížné snížit. Předpokládá se, že pro řezání materiálů o šířce 100 mm, potřebujete motor o více než 1 kW napájení.

Převod je vyroben pouze klinotem. když položky třetích stran vstupují do pily, materiál rušení, pantofle pásu na kladky. Poranění v této volbě je ve skutečnosti vyloučeno. Je zásadně správné zvolit převodový poměr. Bereme na vědomí dva ukazatele: obrat motoru a velmi platný počet kruhových pil. Vypočítejte nezbytné nejvyšší počet kladek. Kladka s obrovským diskem je instalována na motoru a na hřídeli pro kruhový. s nejmenším, aby se pěstovalo počet otáček.

READ  Jak připojit římsu pro záclony do sádrokartonu

Válce hřídele s kotoučovou pilou viděl v tolikrát nejen otáče motoru, jako menší než průměr jeho kladky z řemenice průměru na motor.

Pro práci s dřevitými plemenem v obrovských množstvích je lepší mít stroj, který vám umožní snížit materiál, přísné, vybrat čtvrtinu. Vyžaduje poměrně výkonný elektromotor, tvrdý stůl. Představujeme design vyrobený z železného rohu a oceli. Poskytuje hloubku redukovaných 60 mm, samozřejmě hoblování desek o šířku 200 mm. Třífázový motor se používá 1,1 kW, 2700 ot / min. Pro připojení k kondenzátorům 220V.

rám stroje; 4. panel; 3. startér; 4. Zařízení pro nastavení výšky; 5.7. Desktop o 2 polovině; 6. báze; 8. Motor; 9. hřiště; 10. Hairpins M10; 11. Kruhový disk; 12. hřídel; 13. Zastavení zvedacího mechanismu; 14. Slavová řemenice; 15. pás; 16. vedoucí kladka; 17. Switch.

Požadované nástroje

Kromě materiálů by měly být připraveny nástroje.

 • tužka a značka;
 • Měřicí nástroje, včetně měřiče a rulety;
 • electrolovik;
 • ruční forezer;
 • Stroj pro broušení;
 • brusný papír (musí mít střední nebo jemné zrno);
 • hoblík a vrták;
 • Elektrický šroubovák.

Musíte připravit vše předem a držet se v průběhu procesu.

Stručné pokyny pro práci

Kromě toho je nutné provést panel, měl by také pracovat správně, a pro to je důležité znát krátkou instrukci.

Na základě je nejlepší stanovit vice, s nímž můžete svorku. Dále by měly být označeny pile a pily. Jednotka začíná hladce a pomalu začíná přivést do protokolu. Řetězové pily v tomto případě by měly být přesně ve středu markupu.

Během práce je velmi důležité, aby neudělala žádné frivotní pohyby, protože to může vést k zarážku pneumatiky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS