Která motorová nebo šavlová pila je lepší?

Kterou elektrickou pilu je lepší zvolit: řetězovou, kotoučovou, šavlovou, pásovou, kyvadlovou nebo jinou?

Motorová pila je nepostradatelná věc v domácnosti, vynalezená před několika tisíci lety. Původně ruční nástroj, který vyžadoval sílu a vytrvalost, je nyní nahrazován elektrickým zařízením.

Elektrické pily na dřevo všech druhů výrazně zvyšují produktivitu a snižují únavu. Elektrická řetězová pila se hodí na cokoli, ale je důležité podívat se na širokou nabídku produktů a najít pilu, která je pro danou práci ideální.

Prvním rozdílem mezi modely elektrických řetězových pil jsou provozní podmínky. Rozlišuje se mezi nástroji určenými pro profesionální použití a nástroji pro domácí použití. Modely první cílové skupiny se vyznačují vysokým výkonem a dlouhou životností. Profesionální pily lze provozovat celý den (směnu) bez vypnutí. což jednoduchá domácí pila nedokáže.

Stroje pro domácnost jsou jednoduché a nenáročné na údržbu. V mnoha ohledech si nezadají s profesionálními pilami na dřevo. Kvalita řezu a snadnost použití jsou srovnatelné, ale domácí modely jsou méně výkonné a mají poměrně skromnou životnost. Elektrická řetězová pila pro domácí použití má mnohem nižší cenu.

která, motorová, nebo, šavlová, pila, lepší

Rozlišujeme mezi stacionárními pilami (zařízení na stojanu, které není určeno k častému přemisťování) a ručními (přenosnými) nástroji.

Nejběžnější stacionární zařízení:

Stacionární elektrické řetězové pily se vyznačují snadnou obsluhou a širokým spektrem použití. Ruční nářadí lze používat i mimo dílnu, aniž by bylo nutné jej přenášet do interiéru, což je často nemožné. Přenosnost je jednoduše nutná na chatě, při práci na zahradě, při opravách.

Existují různé typy ručních elektrických pil na dřevo, které patří mezi nejoblíbenější:

Většina elektrických řetězových pil je obvykle napájena ze sítě 220 V, ale existují i modely napájené z akumulátoru. tento typ nářadí je užitečný při práci mimo domov, protože není připojen k elektrické síti. Vlastní napájení je praktické, ale většina akumulátorového nářadí má nízký výkon a velmi skromnou životnost.

Jaká je nejlepší šavlová pila. elektrická nebo akumulátorová?

Recenze a srovnání řetězových pil ukazují, že akumulátorové nářadí má vždy větší výkon a může pracovat neomezeně dlouho. Akumulátorové modely vyžadují časté dobíjení a mají relativně nízký řezný výkon.

Prořezávací pily napájené ze sítě se hodí, pokud je v blízkosti elektrická zásuvka

Pouze pro domácí použití je vhodnou volbou elektrická řetězová pila napájená ze sítě. Pro zahradu jsou stále nejlepší přenosné modely. můžete s nimi pracovat i v odlehlých koutech zahrady.

READ  Co je sušička pro zastřihovače lepší dát na trimr pro trávu. Forma vyžínače rybářské linky

022 Nejlepší elektrické řetězové pily pro spolehlivost

Stroje napájené ze sítě mohou při častém provozu selhat, zejména pokud se motor přehřívá. Proto jsou obzvláště zajímavé robustní a odolné modely, které si můžete vybrat z následujících řad elektrických řetězových pil.

Champion 118-14

Elektrická řetězová pila s příkonem 1800 W je robustní a bezpečná. Vybaveno tlumením nárazů a brzdou řetězu. Řetěz je mazán automaticky a má indikátor hladiny oleje v nádrži.

Mezi výhody elektrické pily patří hladký řez a relativně nízká hmotnost 4,2 kg. Na druhou stranu je hluk vysoký, až 109 dB.

Interskol PTs-16/2000T

Výkonný elektrický model s příkonem 2000 W se vyznačuje dobrou ovladatelností a vyvážeností. Je vybaven nouzovou brzdou a měkkým startérem, dodává se včetně 2 klíčů na seřízení řetězu.

Dobrý poměr ceny a kvality vzhledem k jeho trvanlivosti. Nevýhodou pro uživatele je však vysoká řezná hmotnost 6 kg a vysoká spotřeba oleje na mazání.

Bosch AKE 30S

Elektrická řetězová pila s příkonem 1 800 W a kompaktní vodicí lištou o délce 30 cm pro domácí zahradní práce. Dodává se s odolným chromovaným řetězem a setrvačnou brzdou. Bezklíčový systém napínání řetězu elektrického modelu.

Nízká hmotnost stroje. 3,9 kg s nasazenou vodicí lištou a řetězem. je jednou z jeho předností. Elektrické nářadí vydává méně hluku než většina ostatních strojů.

Nejlepší šavlové pily pro dům a zahradu

Toto působivé zařízení má výkon 1510 W a váží úctyhodných 4,4 kg. Na rozdíl od lehčích konkurentů si Makita JR3070CT poradí stejně dobře se dřevem, plastem i kovem. Výška řezu 255 mm, 2800 zdvihů za minutu, zdvih 28 mm. Kryt je robustní, se zapuštěnou převodovkou a kyvadlovým spínačem ovládání.

Aby se zabránilo neúmyslnému posunutí spínače, je zde miniaturní červené tlačítko západky. Makita JR3070CT během provozu mírně vibruje. Pilový kotouč lze snadno vyměnit bez použití nářadí. Zvenčí vypadá výrobek jako bezchybný technický výrobek.

Jakou řetězovou pilu zvolit: elektrickou nebo akumulátorovou??

Hlavní výhodou elektrických pil je jejich prakticky neomezená provozní doba. Pokud máte k dispozici elektrickou zásuvku, můžete stříhat dlouhou dobu, aniž byste museli dobíjet kabel, jako je tomu u akumulátorových modelů. Jsou také mnohem levnější než bateriové stroje. Hlavní nevýhodou pily je však napájecí kabel. Pokud musíte provádět prořezávání, musíte si koupit také dlouhou motorovou pilu.

Akumulátorové modely jsou mobilnější a mohou pracovat při nedostatku energie. Šňůra nepřekáží při práci, a proto je vhodná pro řezání v těžko přístupných místech. Pracovní doba je však omezena kapacitou baterie, a pokud potřebujete pracovat dlouho, musíte si koupit náhradní baterii, což představuje další náklady. Samotná pila je také dražší než její elektrický protějšek (při stejných parametrech). Pokud potřebujete řetězovou pilu na zahradu nebo na řezání pěnových bloků na stavbě, je akumulátorový model tou správnou volbou.

Obecná kritéria pro elektrické řetězové pily

Výkon motoru

Výkon motoru pily má velký vliv na to, jak dobře stroj řeže dřevo různých velikostí a hustot. Čím vyšší je příkon, tím lépe se nářadí hodí pro náročné práce a tvrdé dřevo. Všechny elektrické řetězové pily jsme rozdělili do tří skupin s přibližným určením délky lišty v závislosti na výkonu:

  • 300. 350 mm vodicí lišta. potřeba 1300. 1800 wattů.
  • 400 mm vodicí lišta. příkon 2000. 2300 W.
  • 450 mm vodicí lišta. potřebný výkon 2700. 2900 Wattů.
READ  Proč se řetěz řetězové pily neustále napíná?

Na trhu samozřejmě můžete najít modely s jiným poměrem výkonu a délky lišty, např. 400mm vodicí lištu s výkonem 1800 W. Tyto pily však často mají potíže s řezáním silnějších kmenů, pro které je 400mm vodicí lišta určena. Do našeho hodnocení elektrických řetězových pil z hlediska poměru cena/kvalita jsme zařadili modely s nejvýkonnějšími motory.

Délka přípojnice

Délka lišty, kterou potřebujete pro svou motorovou pilu, závisí na tloušťce kmene, který plánujete řezat. Pokud potřebujete pilu pouze na prořezávání větví na dvoře a občasné kácení malých stromů, pak vám bude stačit pila s vodicí lištou 300 mm. Můžete si například vzít velmi levný přístroj Carver RSE-1500M, který je užitečný pro sezónní prořezávání. Kolik to stojí?? Méně než 3000.

která, motorová, nebo, šavlová, pila, lepší

Pokud potřebujete řezat polena zakoupená na topení v zimě, měli byste použít vodicí lištu 350-400 mm. V praxi víme, že naši dodavatelé vám často dodávají polena různé tloušťky, někdy můžete řezat i půlmetrové obvody. Nezapomeňte, že teoreticky může každá pila řezat dvojnásobek délky vodicí lišty, tj.е. Vodicí lišta o délce 350 mm dokáže řezat dřevo o tloušťce 700 mm.

Pozvolný start

Funkce soft-start omezuje rozběhový proud při startu, čímž se snižuje zatížení motoru. Navíc nedochází k žádnému trhání a nástroj vám nevypadne z ruky. Bohužel tuto funkci nemá mnoho pil, ale našli jsme několik modelů s pozvolným startem, ze kterých si můžete vybrat, a zařadili jsme je do našeho hodnocení spolehlivosti a ceny elektrických řetězových pil.

Bezklíčové napínání řetězu

To umožňuje nastavit napnutí řetězu bez šroubováků nebo klíčů. Tuto funkci mají prakticky všechny špičkové akumulátorové řetězové pily a některé elektrické řetězové pily. Je výhodné, že k napnutí řetězu nemusíte mít neustále po ruce šroubovák. jednoduše jej napnete nebo povolíte pomocí plastového seřizovače.

která, motorová, nebo, šavlová, pila, lepší

Konstrukce šavlové pily

Šavlová pila vypadá jako obyčejná pilka na železo s motorem. Motor pohání klikový mechanismus, který pohybuje pilovým kotoučem dopředu a dozadu. Většina jednotek má páku pro uvolnění nože (na obrázku), která umožňuje vyjmutí a výměnu nástroje během několika sekund (podobně jako rychloupínací sklíčidlo u peorátorů).

Věnujte pozornost základní desce: je součástí všech těchto zařízení, ale může se lišit sklonem, úhlem ohybu a rozměry. Volitelně může být zařízení vybaveno tlačítkem blokování napájení, které usnadňuje práci při dlouhodobém řezání materiálu.

Šavlová pila. proč ji používat?? Jaké jsou druhy pil a pilových listů?

Mluvím o šavlových pilách a jako příklad uvádím svou akumulátorovou šavlovou pilu Enkor Accumaster 1832. Tuto pilu jsem získal spolu s nákupem několika nástrojů z řady Accumaster v únoru 2018 ve výprodeji Encore za pouhých 1166p (kostra).V posledních dvou letech jsem pilu používal nepříliš intenzivně, ale poměrně často při různých příležitostech, domácích pracích.- Při stavbě nového plotu, bourání starého plotu. řezání „až ke kořenům“ starých pražců, plotových sloupků.- Při demolici starých lázní, demontáži a řezání prken a přibíjení klád.- Prořezané pneumatiky automobilů, které byly používány jako záhony.- Pilové ocelové trubky pro plot, kovové a plastové trubky pro topný systém.- Ze staré velké třešně nařezal dřevo 100×100 a velké větve a větvičky.Ani si nepamatuji všechno.

READ  Jak udělat stůl pro kotoučovou pilu

Tato pila je užitečná v místech, kde se ve dřevě mohou nacházet hřebíky nebo kde jsou kořeny stromů v zemi. A jiné nářadí je prostě příliš nebezpečné nebo by byla škoda, kdyby se řetěz na řetězové pile nebo pilový kotouč na kotoučové pile najednou rozpadl.Jednou z hlavních výhod šavlových pil je, že je lze relativně bezpečně používat v písku, bahně a dokonce i ve vodě (při částečném ponoření pod vodu). Existují plně voděodolné pily, které jsou schopné pracovat zcela pod vodou a provádět práce, které nelze provádět s jinými nástroji.Šavle je velmi praktická pro sekání mraženého masa v briketách nebo mražených ryb na kousky.Existuje obrovské množství pilníků pro šavlové pily. Pravděpodobně neexistuje materiál, na který by se nedal nasadit šavlový pilový kotouč. Ve své domácnosti mám tři druhy:1. Bimetal, kov, jemné zuby a rozteč.2. Bimetal, na dřevo s hřebíky, se středním ozubením a jemnou roztečí.3. Ocelové, pružinové, do mokrého dřeva, s hrubým ozubením.K dispozici jsou však také pro řezání kamene, pórobetonu, keramických bloků atd.п.Šavlové pily jsou užitečné v místech, kde je stísněný prostor a kam se nelze dostat s kotoučovou pilou, úhlovou bruskou nebo řetězovou pilou.Existují akumulátorové a bezdrátové kotoučové pily různých velikostí, výkonů a cenových relací.Pily se také zhruba dělí na dvě velké skupiny:1. Jednoruční. Když se pila snadno drží jednou rukou. Jedná se o kompaktní, lehké pily s nízkým výkonem.2. Dvouramenný. Kdy je vhodné držet pilu oběma rukama. Obvykle se jedná o výkonné, velké a těžké pily.

Ve druhé části pilu rozeberu, zkontroluji její stav a ukážu, jak je postavená.A na závěr několik výňatků z řezání kovů a dřeva. Řezání čtyřhranné trubky, 100×100 mm dřevo a dřevo, větve.

П.С.Pro případ, že by si někdo myslel, že tato recenze je reklamou: řada Accumaster se přestala vyrábět a její komponenty se na trhu obtížně shánějí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS