Která pokosová pila s tažnou rukojetí je nejlepší

5 nejlepších pokosových pil: Přehlídka mezi roky 2021 a 2022 z hlediska poměru kvalita/cena a výběr pokosové pily pro řezání

Tento průvodce viděl pořadí na našich webových stránkách Vyborcen.skvělý způsob, jak rychle najít správnou pilu. Seznamy jsme rozdělili do kategorií, abychom vám usnadnili orientaci:

Pokosová pila je nepostradatelná pro dřevěné, plastové a kovové obrobky. Nepostradatelnost při zařizování domácnosti (renovace) a v truhlářské dílně.

Pro dosažení požadovaných výsledků a snadné používání však musí být nástroj kvalitní, spolehlivý a bezpečný.

V této tabulce jsou uvedeny nejlepší modely přímočarých pil pro rok 2021-2022.

Náš průvodce vychází ze zpětné vazby zákazníků a názorů odborníků na stavební stroje.

Účel příčné pily

Název „ořezávací pila“ naznačuje účel pily. řezání dřeva napříč vlákny. Tím se liší od svého nejbližšího příbuzného, kotoučové pily, která se obvykle používá k podélnému řezání dřeva.

která, pokosová, pila, nejlepší

Moderní výkonné motory a extrémně odolné pilové kotouče umožňují řezat nejen dřevo, ale také plasty, tenké kovové profily a trubky, dřevěné kompozity a mnoho dalších materiálů. U těchto materiálů jsou pojmy „podélný“ a „příčný“ velmi relativní: pokud se tyto pojmy používají, nevztahují se na strukturu materiálu, ale na tvar konkrétního obrobku. Tvar obrobku může být samozřejmě velmi různý, někdy bez výrazné podélné osy.

Vhodnost pokosové pily v tom či onom případě závisí výhradně na tom, jak pohodlný je posuv daného obrobku. Pojem „balíková pila s příčným řezem“ tedy plně neodráží potenciál tohoto nástroje, ale je historicky vyhrazen pro stacionární kotoučové pily s pohyblivou řeznou jednotkou.

Pokosová pila může řezat nejen rovně, ale také pod libovolně zvoleným úhlem, proto se jí někdy říká skládačka. Mnoho moderních strojů má navíc možnost řezat nejen horizontálně, ale i vertikálně, tj. е. může také řezat pod sklonem. Pokosovou pilou lze v případě potřeby vybírat i drážky.

Jak vidíte, rozsah tohoto nástroje je podstatně širší, než byste si původně představovali. Není tedy divu, že se příčné pily stále častěji používají v malých truhlářských dílnách, na stavbách a ve světě kutilů. Používají se při výrobě okenních rámů a dveřních zárubní, při pokládce podlahových krytin (řezání parket, laminátu, lišt) a dalších dokončovacích pracích (řezání desek, různých hliníkových a plastových profilů), při výrobě dřevěného nábytku.

která, pokosová, pila, nejlepší

Brusky vyrábějí téměř všechny značky, které vyrábějí elektrické nářadí, a proto je trh přeplněn modely různých cenových a výkonnostních úrovní. Kromě funkcí a technických vlastností se úhlové frézy liší i kvalitou provedení a rozsahem použití. Pokud se můžete často dozvědět o prvním prostřednictvím recenzí zákazníků, s druhým vám pomůže snížit pokosovou pilu s protahovací hodnocení výrobců.

 • Makita. Japonská společnost, která provádí vyžínače poloprofesionální a profesionální třídy. Nástroje firmy si zaslouží místo v žebříčku díky své spolehlivosti a udržovatelnosti.
 • JET. Značka zastřihovačů je dobrá pro svou relativně nízkou cenu a vysoký výkon, díky kterému si přístroj poradí i s náročnými řezy.
 • Bosch. 4 modely se díky kvalitě provedení řadí mezi nejlepší pokosové pily. Jsou to spolehlivé úhlové frézy, které se vyznačují přesností a snadným použitím. Výrobky německé značky jsou vhodné pro stavebnictví a výrobu.
 • DeWALT. Technika americké firmy není levná, ale liší se dalšími funkcemi: nastavením rychlosti, umístěním linie řezu na stín.
 • Metabo. Německé pily se zaměřují na nepřetržité používání. Jejich robustnost je zajištěna konstantní rychlostí při zatížení. Povrchové frézy jsou výkonné a odolné, a proto jsou v průmyslu oblíbené.
 • STANLEY. Americká společnost, která vyrábí jedny z nejlepších přímočarých pil pro domácí použití. Pily mají přijatelnou cenu a polohovací systém, jako je DeWALT.
 • PATRIOT. Společnost vyrábí kvalitní vyžínače pro domácí a poloprofesionální použití, které se vyznačují vysokým výkonem. Kromě pokosových pil nabízí katalog také další cenově výhodné elektrické nářadí.
 • ZUBR. Prořezávací příčné pily od ruské společnosti stojí za pozornost díky jejich přijatelné ceně. Navzdory nízké ceně si kupující všímají kvality uchycení a správného nastavení „po vybalení z krabice“.
 • STAVR. Výrobky firmy jsou v hodnocení na úkor levnosti: vyžínače STAVR budou nejlepší volbou pro opravy nebo příležitostné práce na venkovském domě.
READ  Pila STIHL 180 se při zahřátí nespustí

Elitech PT 1825

Elitech PT 1825 je cenově dostupné nářadí vyrobené v Rusku. Má vlastnosti a funkce typické pro modely vyšší kategorie. rychlost, výkon, průměr kotouče, funkci protahování, což umožňuje pracovat s obrobky velkého průřezu a šířky. Nízká hmotnost umožňuje přepravu a přemisťování pily z místa na místo. Laserový značkovač lze zapnout samostatným tlačítkem a otočné stoly se po definované úhlové vzdálenosti zablokují. Kromě standardních funkcí je nářadí vybaveno pozvolným rozběhem a elektronickou brzdou motoru, je vybaveno prodlužovacími nástavci stolu, které umožňují práci s dlouhými obrobky, upínacími popruhy pro upínání dílů.

Podívejte se na video, které vám ukáže všechny další možnosti, které zvyšují váš pracovní komfort:

Ceny všech pil se liší, takže si můžete vybrat tu správnou pro každý rozpočet a požadavky. Používají se v domácnostech, malých podnicích a lehkém průmyslu, a proto jsou vhodné pro každodenní trvalé používání. Opravují nebo řežou různé materiály mnohem rychleji než ručně.

STAVR PT-210/1800

Levná pokosová pila pro domácí použití a malosériovou výrobu. To je dáno použitím kvalitních komponentů, které jsou odolné proti opotřebení. Řada Professional je vybavena vodicími lištami, které umožňují řezat široké výrobky při zachování přesnosti. Součástí je také velký hliníkový stůl, na který lze obrobek snadno a bezpečně upnout.

Ergonomická rukojeť zajišťuje neunavující pracovní operace i po delší době používání. Systém odsávání prachu včas vyčistí pracoviště od pilin a pro efektivnější udržování čistoty na pracovišti lze připojit vysavač nebo sáček. Kartáčová jednotka je v dosahu uživatele, takže ji můžete rychle vyčistit nebo vyměnit.

 • Zámek zabraňující náhodnému spuštění.
 • Možnost prodloužení délky pracovního stolu.
 • Nízká hmotnost 12 kg.
 • Stacionární instalace.
 • Úhel řezu až 45 stupňů na obou stranách.

ZUBR ZPT-255-1800 PL

Dobrá pokosová pila s výsuvem určená pro přesné řezání obrobků. Vyrábí ji ruská společnost, takže díly lze snadno získat. Bezproblémová životnost nejméně 5 let, při správné údržbě může vydržet i desítky let. Robustní a odolná jednotka, kterou lze použít na kov, dřevo a plasty. Pilový kotouč s více zuby má větší tloušťku, a proto umožňuje širší rozsah použití.

Laserové ukazovátko zajišťuje přesný řez a umožňuje vyřezat čistou a rovnou linii pro zastřihovač. Řez lze provádět pod libovolným úhlem, stůl lze otáčet a libovolně polohovat. Obrobek je upnutý na místě.

 • Automatická bezpečnostní ochrana.
 • Udržuje čistotu na pracovišti připojením vysavače.
 • Záruka 5 let.
 • Kvalitní zpracování, materiály.

ELITECH PT 1825K

Základní charakteristiky tohoto modelu se od předchozí pokosové pily liší v rychlosti otáčení, ale rozdíl není podstatný, a proto může zpracovávat stejné materiály, tenký hliník, dřevo a plasty. Může zpracovávat obrobky až do šířky 305 mm. Použití laserového ukazovátka umožňuje dosáhnout vysoké přesnosti.

READ  Řetězová pila STIHL ts 420 se spotřebou paliva

Delší obrobky lze upevnit pomocí prodlužovacích držáků. Navrženo pro širokou škálu materiálů s maximální tloušťkou kotouče 2,8 mm a maximálním průměrem kotouče 255 mm. Ochranu zajišťuje kryt nože, který zabraňuje mechanickým nárazům a prachu v přístupu k noži.

 • Úhel naklápění a otáčení 45 stupňů.
 • Dlouhý síťový kabel pro napájení.
 • Disk s 60 zuby je součástí dodávky.
 • Funkce pozvolného spuštění/vypnutí.
 • Nastavitelná hloubka řezu.

PATRIOT MS 255

Pro opracování tenkých hliníkových profilů, plastových výrobků, dřeva a materiálů na bázi dřeva. Jedná se o robustní pokosovou pilu, která vydrží v provozu desítky let. Náhradní díly jsou k dispozici, takže si stroj můžete v případě potřeby opravit sami.

Pily lze použít pro přímé, pokosové, složené a pokosové řezy. Výkonný motor zvyšuje výkon. ideální pro domácí a malé kutilské aplikace, např. v obchodě s nábytkem. Čistota pracoviště s přípojkou pro vysavač, pytel na piliny.

 • Ochranný kryt.
 • Křížové řezy do 90 stupňů, pokosové řezy do 45 stupňů ve všech směrech.
 • Chráněné startovací tlačítko.
 • S pogumovaným, mrazuvzdorným kabelem pro připojení k napájení.
 • Perfektní kvalita konstrukce. žádná vůle, žádné další závady.

Hammer STL1400/210PL

Tato příčná pila s výsuvem se používá pro přímé, pokosové, složené a pokosové řezy. Lze použít k řezání dřeva, dřevotřísky, dřevovláknitých desek, překližky, lehkých plastů. Vzhledem k nízkému výkonu motoru se používají především pro domácí účely.

Systém kotoučového posuvu je vhodný pro větší výrobky a lze řezat desky o šířce až 300 mm. Aby byla obsluha chráněna před pilinami a nedošlo k poškození kotouče, je vybavena speciálním plastovým krytem kotouče. Ke sběru nečistot můžete použít také prachový sáček nebo vysavač. udržování čistoty pracovního stolu je tak mnohem snazší.

 • Laserové ukazovátko pro vyšší přesnost řezání.
 • Kvalitní laser, který zůstává při řezání viditelný.
 • Přesné nastavení díky nesmazatelným stupnicím.
 • Prodlužovací ramena, která umožňují práci s dlouhými obrobky.
 • Pohodlná rukojeť pro přenášení.
která, pokosová, pila, nejlepší

Metabo KGS 216 M

Tato pokosová pila je vybavena robustním motorem, který nabízí dostatečný výkon pro řezání dřeva o tloušťce až 65 mm v závislosti na druhu dřeva. Základní rám je vyroben z vysoce odolné hliníkové slitiny odlévané pod tlakem. Tím je zajištěna rovnoměrnější struktura a odolnost vůči různým zatížením.

 • Zubr. Ruské pokosové pily jsou k dispozici v levném a poloprofesionálním segmentu. Řezná kapacita pokosových pil se pohybuje od 0.9 ku 1.8 kW, takže si můžete vybrat model, který bude vyhovovat vašim potřebám. Kupující přímočarých pil Zubr oceňují vysokou kvalitu provedení a snadné používání.
 • PATRIOT. Společnost se specializuje na vybavení pro domácnost a vyžínače nejsou výjimkou. Kompaktní rozměry pro stísněné prostory v garáži nebo na chatě a standardní otvor pohonu usnadňují hledání správného spotřebního materiálu.
 • Metabo. Německá společnost vyrábí zastřihovače v různých segmentech. od levných až po profesionální. Bez ohledu na třídu si zákazník definuje optimální poměr ceny a výkonu: technika Metabo stojí za každý utracený rubl.
 • STURM. Když vybíráte pokosovou pilu pro svou domácnost, hledejte u německé společnosti. Příčné pily STURM nenabízejí žádné extra pohodlí, ale jsou za rozumnou cenu.
 • ENCOR. Ruská společnost s domácím vybavením. Vyžínače jsou ideální na chalupu nebo do dílny. Velká výhoda: dostupnost servisních a opravárenských dílů.
 • JET. Pokosové pily společnosti se vyrábějí v Číně. Kromě toho vyrábí také stroje pro průmyslové podniky a řemeslnické dílny. Náš výběr nejlepších přímočarých pil v segmentu podle poměru ceny a výkonu zahrnuje dva modely této značky.
 • Bosch. Německý výrobce vyrábí jedny z nejlepších pokosových pil. Výrobky jsou orientovány na průmysl, který se vyznačuje jejich výkonem, odolností vůči velkému zatížení, velkými průměry kotoučů a v důsledku toho i vysokou cenou.
 • Makita. Výrobce kvalitních přímočarých pil a dalších nástrojů v profesionálním segmentu. Silnou stránkou jsou další praktické funkce, jako je upínání obrobku, rukojeť pro práci ve dvou polohách, vytahovací mechanismus.
 • DeWALT. Nářadí americké společnosti vybírají profesionálové, kteří přesně vědí, co od vyžínače chtějí a kolik stojí. Velké kotouče, variabilní rychlost a možnost připojení vysavače jsou detaily, díky kterým jsou pily této společnosti tak oblíbené.
READ  motorová pila nedostává olej na řetěz. Proč potřebujete mazání řetězu motorové pily?

Vysoká přesnost řezu díky laserovému značení a vysoce kvalitnímu pilovému kotouči Zdroj dasinstrument.com.ua

Všechny pily na řezání řeziva se bez ohledu na model dělí nejen na ruční (přenosné) a stacionární, ale také na standardní a multifunkční. Například na horní fotografii vidíte německý model Bosch PCM 8, který má laserové značení, které umožňuje řezat řezivo pod velmi přesným úhlem, což je možné pouze u této modifikace nástroje. Multifunkční pokosové pily jsou mnohem dražší než běžné modely, a pokud chcete známou značku, musíte zaplatit mnohem více. Provoz kvalitní pokosové pily však není plýtváním penězi. taková investice se nakonec vyplatí.

Funkční vlastnosti

Práce na pokosové pile stacionárního typu bude vždy přesnější, protože řezná linie pro ořez je většinou (u nových modelů) vedena laserem a posuv pilového kotouče kyvadlovým způsobem se neodchýlí ani o milimetr. Samozřejmě, že zkušený profesionál bude řezat obrobek pod jakýmkoli úhlem, ale začátečník to prostě fyzicky nedokáže (je nutné „zabubnovat“ rukou). Přesto je nutné si uvědomit, jaký druh řezu pokosová pila dokáže provést.

Možnosti práce s pokosovou pilou:

 • Stacionární i mobilní verze elektrického nářadí mají možnost provádět řez v horizontální rovině s proměnlivým úhlem řezu. U ručně vedených modelů není toto vychýlení omezeno, zatímco u stacionárních pil je vychýlení stojanu a/nebo stolu nastaveno výrobcem a uvedeno v průvodní dokumentaci.
 • Pomocí pokosové pily je také možné měnit úhel řezu vzhledem k vodorovné rovině. To se liší model od modelu (manuální a stacionární). To znamená, že stojan nebo stůl lze naklonit doleva nebo doprava o 45°, v některých případech až o 60°.

Tyto funkce jsou však specifické pro výrobce, což znamená, že to, co společnost investovala do projektu, je to, čeho můžete s elektrickým nářadím dosáhnout. Pro spravedlnost je třeba poznamenat, že pilový kotouč může řezat desky nebo tyče nejen pod určitým úhlem, ale také podél vláken. Například širokou a dlouhou desku lze rozřezat na proužky požadované šířky, a pokud se jedná o ruční elektrický nástroj, na délce desky vůbec nezáleží.

Čím je obrobek tužší, tím přesnější je linie ořezávače a správný úhel, který můžete získat Zdroj: usamodelkina.ru

Proto mají vyžínačové pily široké možnosti. mohou měnit úhly řezu nejen horizontálně, ale i vertikálně. Pro dosažení pravých úhlů musí být obrobek pevně upnut k základně pracovního stolu nebo pracovní desky. U moderních víceúčelových pil jsou obvykle k dispozici upínací nástroje, ale u ruční kotoučové pily můžete a měli byste používat mobilní upínače. V krajním případě lze obrobek přišroubovat k dřevěnému pracovnímu stolu pomocí samořezných šroubů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS