Která sekačka je lepší elektrický nebo benzín

Ve dvoře trávy: Jak si vybrat sekačku?

Úhledný trávník. výsledek velké práce. Dostatečně dost, tráva vyrostla dobře a tlustá, s ní musíte vést věčný boj. Říkáme, jak si vybrat spolehlivý a pohodlný nástroj pro opuštění trávníku. sekačky.

Kolečka sekačky nebo vyžínače pro trávu. volba závisí především z toho, kdo a co bude sekat. Okamžitě proveďte rezervaci, která udržuje tenisový kurt, fotbalové hřiště nebo golfový trávník, je zapotřebí profesionální nebo alespoň semi-profesionální plynová sekačka a budeme hovořit o domácím. A přesto: chcete hladké „anglické“ plíce. vyberte sekačka na kole, protože zastřihovač trávy neumožňuje nastavit výšku řezání trávy a neumožňuje dosáhnout dokonale hladký povrch.

Jak si vybrat sekačku?

Při nákupu volnočasových oblastí pro nákupní plochu potřebujete pečlivě prozkoumat jeho schopnosti, designové prvky a specifikace.

Zahradník by měl dodržovat následující kritéria:

 • Zařízení. trvanlivost zařízení závisí na kvalitě konstrukce a komponentů. Spolehlivá sekačka by neměla mít nedostatky. Všechny jeho vnitřní detaily musí být instalovány co nejvíce. V motorovém prostoru jednotky by nemělo být viditelné poškození, které v průběhu času může vést k vážnému rozbití;
 • Typ motoru. sekačky na trávu mohou být vybaveny elektromotory, stejně jako 2- nebo 4-zdvořilým motorem. První typ motorů je zvýrazněn střední a nízkou trakcí. Dvou- a čtyřtaktní sekačka je opotřebitelnější a může pracovat správně na oblastech se spoustou velké divoké vegetace. Rozdíl mezi 2- a čtyřdobým motorem je, že 4-toková sekačka spotřebuje méně paliva a demonstruje sníženou hladinu hluku;
 • Typy sekaček trávníku. na principu provozu řezného systému mohou být agregáty rotační nebo buben. Trh se také vyskytuje neocenitelnou sekačku. je určen pro sekání divoké vegetace ve velkých oblastech a je používán pouze na namontovaném mechanismu traktoru;
 • Drive kola. Tento konstrukční prvek je extrémně zřídka nachází v electrocuse. V případě benzínových jednotek je opak. Téměř každý silný benzínový model. samohybný. To umožňuje použití čerpacích stanic pro nerovnoměrné oblasti. Vzhledem k tomu, že v tomto případě uživatel nemusí tlačit zařízení nahoru nebo jej držet během sestupu dolů. V některých případech se na trhu nachází mechanická sekačka. Není přenosný. Vzhledem k tomu, že sečení trávy a pohybu v oblasti v této oblasti se provádí pod vlivem fyzické síly provozovatele;
 • Přítomnost kol. jsou vybaveny téměř každou zemskou sekačkou. Kola se pohybují na místě pohodlnější. Důležitou výhodou je kola na kuličkových ložiscích. Tyto části jsou ukončeny povrchové nepravidelnosti, udržují hladkou a čistou rybářskou linku pro zastřihovač sekací trávy;
 • Schopnost nastavit výšku řezu. v zařízení většiny sekačkových sekaček, pák nebo přepínačů, což umožňuje instalaci nože do výšky, že určité provozní podmínky vyžadují. Taková funkce je zbavena mechanické sekačky. může sekat trávu pouze na jednom stanovenou úroveň výrobce;
 • Přítomnost přijímajícího bunkru. provoz modelů s taškou pro sběrnou trávu umožňuje přivést trávník v pořádku tím, že sbíráme veškerou vegetaci a listy z něj. Neexistuje žádná taková funkce v zařízení agregátů bez travnatéka;
 • Velikosti. Malá sekačka je nejvhodnější pro práci v těžkých místech. Velké velikosti jednotky mohou být použity v otevřeném prostoru, kde neexistuje velké množství pevných překážek;
 • Příslušenství pro sekačky na trávu Možnost jejich instalace. některé modely jsou k dispozici v prodeji se sídlem. Vyměnitelné rukojeti, další ochranné kryty. Všechna tato zařízení zjednodušují provoz zařízení na místě.

Důležitou roli při výběru sekačky trávníku hraje jeho výrobce. Největší popularita mezi profesionály je němčina. čeština. stejně jako polská sekačka. Technika z těchto zemí je zvýrazněna vysokou kvalitou montáže a trvanlivostí komponent. Zahradníci začínají vyhovovat čínské sekačce. Je snadné fungovat a nevyžaduje specializovanou službu.

která, sekačka, lepší, elektrický, nebo

Výhody a nevýhody elektrického zastřihovače pro trávu

Elektrická ortéza pro trávu je poměrně kompaktní zařízení, které nepotřebuje další palivo. Má značný počet vděných uživatelů, kteří zanechávají pouze pozitivní zpětnou vazbu. Co je tento druh zastřihovač pro trávu, takže přitahuje DACNIS?

 • Multifunkční zařízení. Přístroj je vytvořen speciálně pro implementaci různých úkolů a použití v různých oblastech. To lze úspěšně použít k implementaci zahrady, stejně jako zemní práce.
 • Speciální ekologie. Elektrické typy trimrů netvoří škodlivé produkty a produkty pro zpracování člověka.
 • Snadný provoz zařízení, stejně jako možnost rychlé opravy. Agregát je velmi snadno použitelný. Po pečlivě studiu své struktury a hlavní prvky to bude velmi snadné zjistit, co. Podrobnosti vyžadující nahrazení v průběhu použití zařízení jsou vždy k dispozici ve volném prodeji na stavebním trhu, a můžete snadno a jednoduše nahradit sami sebou.
 • Ticho v práci. Takový elektrický cop pro trávu funguje téměř tiše. určitě nerušíte sousedy, a budete také pracovat mnohem příjemnější.
 • Ne špatný ukazatel výkonnosti. Elektromotor, který z hlediska výkonu, samozřejmě se výrazně vzdá spalovacího motoru, se může vyrovnat s hlavními povinnostmi.
 • Velký výběr modelů pro nákupy. Kupující bude moci vybrat nejlepší volbu v závislosti na účelu používání zařízení, jakož i na úrovni finanční svobody.
 • Omezení zařízení v pohybu v celém spiknutí. Schopnost dostat se do velmi extrémních bodů trávníku s takovým spotřebičem bude přímo závislá na délce napájecího kabelu.
 • Pracovat na úkor síta. Pokud dojde k napětí na vašem zahradním pozemku nebo úplnou nepřítomnost světla, a to je častý jev, pak s největší pravděpodobností, získaná elektrická sekačka bude prašná uvnitř kůlna.
 • Malý indikátor napájení. V tomto případě jsou elektroky ztrácejí benzín. Ale pokud máte poněkud malý spiknutí, pak příliš mnoho napájení v tomto případě není nutný vůbec.
 • Nemožnost pracovat v extrémních podmínkách. Použijte elektrické zařízení v deštivém počasí je kategoricky zakázáno, zatímco benzín snadno vyrovnává s touto prací.
READ  Jak si vybrat sekačka pro trávu. Co je sekačka na trávu lepší, elektrický nebo benzín?

Tento typ zastřihovače pro trávu dělá jeho práci přes kabel. V některých případech je v něm několik dalších trysek. Nejoptimálnější hodnoty cenové kvality budou takové modely jako SKL, stejně jako Blackanddecker.

Jak vidíte, oba první, tak druhý zastřihovač pro trávu, zahrnuje samo o sobě oba speciální výhody a znatelné nedostatky. Co by mělo být zakoupeno?

která, sekačka, lepší, elektrický, nebo

Typy potravin

Kabelové elektrické sekačky

Elektrické sekačky na trávu jsou ideální pro většinu zahradních míst a péče o území domácnosti chaty, soukromý dům, malý hotel. Můžete sekat, nemusíte se obávat o doplňování palivové nádrže nebo nabíjení baterie. Ano, a připravit se na práci alespoň čas. stačí připojit techniku ​​do elektrické sítě a dopředu! Modely s tímto typem napájení poskytují stabilní výkon, snadno ovladatelný a udržuje se. Kromě toho pracují tiché analogy benzínu. Hlavní věc je zvolit si vhodný prodlužovací přehrávač k zajištění pohybu sekání trávníku na spiknutí bez omezení.

Porovnat benzín a elektrické agregáty

Kritérium # 1. úroveň napájení a hluku

Sílami, benzínové sekačky jsou mnohem silnější než elektrické. Druhý je napájen sítí, což znamená, že výrobci nemohou navázat příliš silné elektromotory, jinak síť 220 W nebude vydržet napětí. TRUE, některé modely jsou dodatečně doplněny s baterií, ale je navržen až 2 hodiny.

Ale slabší motor, klidnější práce. Užívat si benzínové jednotky spiknutí, budete cítit, jaký druh motoru řev. Není divu, že příslušenství pro nejsilnější sekačky na trávu zahrnuje sluchátka.

Při práci s čerpací stanicí se sluchátka určitě chrání pověst od těžkého hluku

Mimochodem, maximální výkon v benzínových modelech může způsobit členění vozidla. Představte si, že sejáte spiknutí středního šikmého šikmého a oblázku nebo kosti přivedená psem omylem padá pod nůž. Jak motor reaguje? Glohnet! Kámen dostat a klidně sadu. Pokud bude stejná položka osvětlena, aby se dostal pod silný benzínová sekačka, pak silu „koní“ budou stačit k malování dalších nožů. V důsledku toho je řezný mechanismus nakonec zakřivený, způsobuje deformaci hřídele a rozbije pouzdra. Případ „plácne“ generální oprava!

Pro letní chaty, tam je dostatek benzínových motorů s 6-7 „koně“, takže před volbou benzínové sekačky vyšší moci, myslet, máte na místě „úskalí“, což vyvolává takové poruchy.

Při výběru sekačky na trávu by neměl být pronásledován pro vysoce výkonné motory, protože berou spoustu benzínu a těžké v managementu

Kritérium # 2. výkon

Výkon, přirozeně, svázaný s mocí. Velké a střední části jsou snazší vyhodit z benzínových modelů, protože mohou pracovat dlouho bez zastavení. Elektrický motor této tempo nebude stát. Pracují kolem 15 minut, a pak dávají odpočinku, aby se zabránilo přehřátí mechanismu. T.E. Pro trávník, před domem této moci je dost, a pro sušení 10 akrů. je nepravděpodobné. Kromě toho, před výběrem elektrické sekačky, zvažte vzdálenost od napájení. Standardní velikost agregovaného kabelu není více než 20 metrů. A pokud potřebujete močit 50 m. Ze výstupu pak budete muset koupit více než 30 metrů prodlužovacího kabelu. Dobré náklady na automatizaci kabelu samotné sekačky = Cena za středně vysoký benzínový model. Takže to stojí za to „svázané“ do kabelové jednotky, pokud pro tato cena můžete koupit „zdarma, ne na rostoucím koněm“.

READ  Jak remake elektrický šroubovák na lithiové iontové baterii

Elektrická sekačka je vázána do sítě, takže ve velkých oblastech vyžaduje další kabel

Kritérium # 3. SERVIS

Ale pro údržbu elektrických modelů je mnohem jednodušší. Nevyžadují konstantní kontrolu nad úrovní oleje a benzínu, takže pro lidi, kteří slabě porozumí jemnosti plnicího tekutin v motorech, je lepší koupit elektrickou verzi.

Kritérium # 4. Úroveň zabezpečení

Pokud analyzujete, co stojí za to výběru sekačky na trávu na úrovni zabezpečení, pak obě možnosti mají své vlastní nedostatky. Tak, benzínové modely nejsou spokojeni s počtem výfukových plynů, které budou mít tak či onak, budou muset inhalovat KOS, zejména při zpracování malých míst. Neexistují žádné škodlivé emise z elektrických jednotek, ale nemohou být použity v mokrém počasí. Kromě toho, s nepřesnými oběhami, existují případy, kdy řezná část běží k kabelu a odřízněte ji, což může být nebezpečné. A přesto, pokud jsou na pokynech sekat pouze v gumových botách, pak je pohodlnější pracovat s elektrickým vozidlem.

Kritérium # 5. hmotnost agregátu

Při výběru benzínové sekačky, zvažte, kdo bude muset pracovat s ním. Vzhledem k výkonnému motoru má tato jednotka významnou hmotnost, a je těžší řídit ji spíše než elektrickou verzi. Zatížení rukou je velké, a proto ženy, teenageři a staré muži budou pracovat s takovou technikou. Elektrické modely jsou více manévrovatelné, snadněji ovládat a jít hladce. Kosov může směrovat pouze vozík v požadované straně.

Srovnávací vlastnosti

Tabulka 2 zvážit výhodnější výhody a nevýhody agregátů v souladu s typem motoru a zdrojem energie.

TECHNICKÉ PARAMETERSPLUSIMINUSE
Chybí baterie na elektromotoru Elektřina nepotřebuje hořlavé materiály, hladina hluku. nízká (80 dB) Potřebujete síťovou mřížku, prodlužovací kabel, kabel je často poškozen, není možné pracovat s rosou a deštěm, výkon je omezen
K dispozici je baterie na elektromotoru Výhody jsou stejné jako vyšší mobilita. Pro sekačky sekačky v průběhu provozu provozovatel nepotřebuje Nedostatky jsou stejné jako vyšší hmotnost, doba práce ze zdroje je omezena. 15-30 minut, pak je požadováno dlouhé dobíjení
DVS na benzínu Vysoký výkon, manévrovatelnost, spolehlivost, může být intenzivně provozována Velká hmotnost, hladina hluku přesahuje 90 dB, musíte pravidelně provádět údržbu a koupit hořlavé materiály
Mechanická sekačka na trávu bez motoru Výrobek je šetrný k životnímu prostředí, neexistuje žádný hluk, nízká cena, neexistuje žádná závislost na hořlavých materiálech a elektřině, může být provozována v každém počasí Vhodné pouze pro účes mladé a krátké trávy, tlustý a vysoký se neřízne, vyžaduje velké svalové úsilí a spoustu času na luk

Tabulka 3 Zvažte výhody a zápory v souladu s typem jednotky.

TECHNICKÉ PARAMETERSPLUSIMINUSE
Sekačky na trávu s pohonem na předních kolech Pro reverzní, pohodlné a snadné řízení je manévrovatelnost. Pohon předního kola pracuje pouze na plochých místech
Pohon zadního kola Pohon zadních kol s koly velkého průměru se používá pro práce na trávnících s nerovnoměrným úlevem a na svazích. Agregáty jsou nepohodlně nasazeny, vyžadují zastavení a dokonce vychovávané
Plněné výrobky Jednotka s vysokým výkonem a výkonem všech kol jsou vhodné pro práci na komplexních krajinách, s jakýmkoliv počasím, nepokládejte na kopce Produkt je drahý a těžký (až 50 kg)
Servopohon chybí Lehká hmotnost modelů neobsahujících samostatné (až 15 kg), nízká cena, žádné dodatečné náklady. Svalové úsilí je nutné pro tlačení sekačky dopředu, nízkoenergetických modelů s motorovými a nejezdovými koly

Zvažte žací stroje na principu práce. Jmenovitě, sekačky trávníku s dostupností:

 • Řezací jednotka bubnu: válcový (bubenový) mechanismus, který běží na principu kombinování, existují takové výhody: má řezné lopatky, které se spirály kolem pracovního bubnu. Takže všechny výrobky pracují na dvou kolech, někteří. s elektromotorem, který poskytuje vysoce kvalitní sečení nebo řezané trávy. Nevýhody: nízká výkonová a nízká propustnost na provozech.
 • Rotační řezná jednotka: otočný mechanismus, který pracuje na principu vrtule Následující výhody: Řezací lopatky (1-2 páry) jsou upevněny na vertikálně otočném hřídeli. vřetena nebo řezacím disku. Výška nožů lze nastavit tak, aby fungovala na vyvýšených oblastech a nerovnoměrné úlevy. Takový princip provozu ve všech 4kolných benzínových a elektrických modelech. Nevýhody: Definují typ motoru, pohonu, nože, pouzdro. Lawn sekačka na vzduchovém polštáři (bez kol)
 • Airbagy na sekačkách bez kol. důstojnost: Jsou to skvělý manévrování a všude projít, jsou snadno ovládat na nerovných reliéfech a v těžkých rohách zahrady. Nevýhody: V prodeji jsou modely, které jsou obtížné poslat trajektorii přímo.

Zvažte agregáty v souladu s kapacitou:

 • V nízkoenergetických elektrických vozidlech. až 1,5 kW 2,5 litrů.s. Malá váha. Liší se kompaktnost a účinnost. Můžete zvládnout malé hladké naudované trávníky s květinovými postelemi. Nevýhody zahrnují: malou šířku zkoseného pásu. až 40 cm je pouze mladá a krátká tráva, rozsah svalové úsilí a času, funkce produktu je špatná.
 • V elektrických sekačkách středního výkonu. 1,5-2 kW 2,5 litrů.s. Existuje schopnost snížit tlusté stonky plevelů. Používají se na malých svazích, nesrovnalostech, aby urychlily střihu trávy. Mezi nevýhody. vysoké náklady, velké rozměry a hmotnost.
 • Sekačky s vysokým výkonem: Semi-profesionální nebo profesionální. více než 6 l.s. Motory pracují pouze na benzínu. Různá spolehlivost a výkonnost. Nevýhody zahrnují vysoké náklady a drahé údržby.
READ  Jak správně spustit Motocos. Sekačka na trávu - Jak vyměnit sušičku pro zastřihovač?

Proč potřebovat sekačku?

Pouze toto zařízení může snížit vegetaci na stejnou, uživatelem definovanou výšku v celém spiknutí. V procesu tvorby krytu, výšku účesu. Hlavní parametr.

Takže, dvoukomorová tráva je příliš krátká, bude to slabá, může zemřít. Plevel rostou rychle na svém místě. Ale 3 cm pro léto. norma. Nad 6-7 cm. vzhled změn trávníku. V tom začíná převažovat širší rostliny, místo získává další stín, vypadá neschezlí.

Tato pravidla patří k partnerskému trávníku, v ostatních případech (louka, mauritánština) doporučená výška ostříhat je již odlišná. Kromě toho je tah na novém místě odříznuta z tipů pouze na jednom centimetr. Je zřejmé, že je možné dosáhnout takové přesnosti pouze s pomocí zvláštního zařízení, copu pro trávu nebo zastřihovač trávy s takovou práci se nevyrovnává.

která, sekačka, lepší, elektrický, nebo

Druhá výhoda sekačky na trávu leží v rychlejší a snadném účesu. Že může dělat za hodinu, zastřihovač s průměrnými příležitostmi bude potřebovat celý den. Současně se na sebe bude nosit celá hmotnost mechanického copu pro trávu a stroj na kolech se musíte pohybovat, pokud je to samohybný, pak jen přímý.

Třetí výhoda: Pokud používáte sekačku trávníku s sběratelem trávy, po neštovicových účtů nemusí pracovat s robolemi. A pokud si vyberete model s mulčovou funkcí, rozdrcená tráva nebude také odstraněna. Bude sloužit jako dobré hnojivo.

Se všemi výhodami nemůžete zapomenout na minusy. Čtyřkolové zařízení nebude schopno snížit okraj trávníku, stopy, místa vedle keřů a stromů, s pita a násilím. A potřebují elektrickou nebo sekačku. Často se ptáte na otázku. Co si vybrat sekačku nebo zastřihovač pro trávu? Správná odpověď je: Při opuštění trávníku bude zapotřebí oba.

Jak si vybrat sekačku

Racionální volba sekačky na trávu stanoví propojení svých technických a funkčních charakteristik se zvláštnostmi oblasti, na kterém bude tráva provedena a vlastní preference. Chcete-li to provést, doporučujeme provést tabulku v jednom sloupci, z nichž budou kritéria vás umístěna (osobní preference a podmínky webu), ve druhé. korespondence vlastností sekačky trávníku s těmito parametrem, Například „1. ano“ a „0. ne“, ve třetím. jejich hmotnost charakterizující individuální význam pro vás. Nejvýznamnější faktory budou mít maximální hmotnost. multiplikační poměr bodů.

která, sekačka, lepší, elektrický, nebo

Můžete použít náš test, který výrazně zjednodušuje výběr typu sekačky trávníku (tabulka 2). Pro výpočet výsledku je nutné složit skóre odpovídající vašim odpovědím a porovnat hodnotu získanou s jmenovitými hodnotami (uvedený na konci tabulky).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS