Která sekačka na trávu je lepší mechanická nebo elektrická

Manuální mechanická sekačka. Bych si koupil? A jak si vybrat? Na nemovitosti

Hlavním kritériem, který určuje volbu sekačky na trávu, je velikost trávníku. V závislosti na oblasti trávníku je to již rozhodnutí, ať už je nutné koupit velké, drahé a mocné zařízení, nebo možná to stojí za volbou sekačky snadněji a levnější.

Co, ve skutečnosti říkáme? Manuální mechanická sekačka na trávu je velmi vhodná pro péči o místa malých oblastí. Nepotřebuje ani elektřinu, ani solární a benzín. vše, co potřebuje, abys ji jen hodil na trávník.

Jaké jsou typy sekaček trávníků

Sekačky trávníku nejsou jen vozík s lopatkami, koly a motorem, který se stal populární díky zahraničním filmům. Mezi ně patří také manuální sekačky trávníku, přímé potomky reálných copánků, teprve nyní vybavené motorem: Jedná se o trimery pro trávu a motocos. Vypadají, takže jsou často zmatené: tyč s pásem, který je kladen na rameno, motor, řezný mechanismus a rukojeť k řízení.

Trimmery pro trávu

Z motoconů travních trimrů se vyznačují méně výkonem, snadnějším designem, rukojeť pro směr pohybu a rybářské linie jako řezný prvek. Jsou vhodné pro řezání bylin, plevelů a obzvláště dobré, kde s konvenční sekačkou trávníku neprochází. Výška řezu v zastřihovačích a motocosu je regulována uživatelem. zvyšováním a spouštěním řezné části.

Motocos

Externě podobný trimrátorům pro trávu, MOTOCOS mají rozdíly: místo rukojeti mají volant, jako je jízdní kolo, častěji benzínový motor, výkon je také větší a sušička pro zastřihovač je nahrazen kovovými noži. V některých modelech však mohou být v případě potřeby nahrazeny sušičkou pro zastřihovač.

Co používalo motocos? Budou snadno spravovat nejen trávou, ale také s výkonnými stonky zahradních rostlin: lopuch, burdock, kopřivka. Někdy se používají k získání tvarů a malých stromů, řezání tenké lepení větví. pohodlný „volant“ a délka tyče, aby bylo snadné zvýšit a zpracovat požadovanou sekci. Motocos s benzínovým motorem jsou hlučné, ale silnější.

Sekačka na trávu

Vlastně klasický a nejkrásnější typ sekaček trávníku ve formě košíku s motorem nebo bez něj. Jejich výhody zahrnují velkou plochu ošetřeného povrchu, hladký plátek bylin ve výšce, nemusí je nosit, aby se ořízl trávu na celém místě. Dobré pro hladké trávníku bez kamenů a zbytečných stromů a keřů. Proto se doporučuje mít konvenční sekačku trávníku a zastřihovač pro trávu nebo motocos pro ořezávání trávy kolem stromů, keřů a dekorativních prvků lokality.

Benzín a elektrotechnika: Porovnání kritéria

V tomto článku budeme podrobněji diskutovat přesně na klasické míle na trávu, zejména budeme analyzovat, jaký typ je lepší jedním způsobem nebo jak si vybrat ideální volbu pro chaty nebo soukromý dům. Sekačky trávníku jsou benzín a elektromotor. Ten jsou také rozděleni do dvou typů: Síť a dobíjecí.

Úroveň napájení a hluku

Elektrické modely jsou méně výkonné, protože není možné instalovat motor s vysokým výkonem. Síťové modely jsou omezeny na spotřebu proudu 220 W a dobíjecí se rychle posadí při použití vyššího výkonu. Obvykle je nabíjecí baterie dostačující asi půl hodiny práce.

Malá síla elektrických modelů patří k jejich výhodám: kámen, který spadl pod lopatky, zamícháte motor zařízení, po kterém bude vypnout pouze (jen v případě), dostat kámen a pokračovat.

S benzínem takové zaostření nebude projít: kapacita 6-7 koní a výše může pokračovat v práci, snaží se zasahovat do rušení, v důsledku čínečky se točí nebo lámání. To není hrůza a ne důvod, proč zapomenout na benzínové modely, spíše Rada vyčistit kameny z webu. mohou být krásně uvedení záhonu a nebudou se starat o bezpečnost sekačky na trávu.

READ  Sekačka na trávu STIHL 55 nemá otáčky

Další plus ve prospěch méně výkonného elektromotoru. tichá práce. Ano, jsou hlučné, ale ne tolik jako spalovací motor v benzínových modelech. V balení nejsilnějších sekaček trávníku často zahrnuje sluchátka pro ochranu slyšení od vysoce profilového motoru.

Výkon

Modely s benzínovým motorem vedou: mají dlouhou dobu pracovní doby a vysoký výkon, umožňují zpracovat i velký plot rychle a efektivně. Jejich hrboly. prostorné trávníky, zejména tato výhoda budou patrné, pokud v zemi není tráva v zemi. Objem palivové nádrže se vypočítá tak, že je dostatek před přehřátím motoru. Další sekačka na trávu by měl být schopen vychladnout a teprve pak pokračovat v práci.

Elektrické modely takového výkonu nemají, a proto s velkým pozemkem bude obtížnější vyrovnat se. Existuje několik důvodů:

  • Malý výkon motoru;
  • Omezená délka síťového kabelu nebo omezené doby provozu baterie;
  • Každých 15-30 minut se motor zahřeje a vyžaduje chlazení pokračovat.

Takže, s délkou šňůry, 20 m bude vyžadovat vysoce kvalitní prodlužovací kabel pro pozemek větší velikosti a nést pro ně dlouhý drát. ne nejpříjemnější věc. To platí pro země a domácí lokality s velkou oblastí trávníku. Pro obyčejný trávník před domem elektrického modelu s kabelem nebo baterií, bude to dost dostačující, takže jej nepište s účty.

Odtud Závěr: Pro velkou plochu je lepší zakoupit model s benzínovým motorem a pro malé nebo médium je dostačující pro méně výkonnou elektrickou sekačku.

Bezpečnostní

Sekačky řadičů obou druhů mají své nevýhody: benzínové modely s spalovacím motorem se vylučují výfukovými plyny a elektromotor nemůže být zahrnut do deště nebo ve vysokých podmínkách vlhkosti, například když tráva je rosa nebo mlha.

Jednotlivci si zaslouží případy s prodlouženým kabelem: Za prvé, použití kabelu prodloužení domácnosti do mokrého počasí samo o sobě je špatný nápad, za druhé, existuje riziko, že dlouhý drát může dostat pod lopatky a v nejlepším případě způsobit zkrat, v nejhorším. vážný proud. Při práci s síťovou sekačkou pro elektrickou trávu pro bezpečnost doporučuje nosit gumové boty.

S výhradou bezpečnostních standardů však jsou vhodné a bezpečné obě možnosti pro sekačky na trávu. Mimochodem, výrobci poskytují své modely s kabelem napětí a ochranu proti přetížení a přehřátí motoru: sekačka na trávu se jednoduše vypne, pokračujte v práci pouze po ochlazení motoru.

O manévrovatelnosti a snadnosti bezpodmínečných vůdců. elektrických modelů. Malý motor a rozměry vám umožní snadno pracovat s teenagery, ženami, staršími lidmi, takže jsou populární u důchodců.

Modely s benzínovým motorem jsou těžší a hladké, zejména vysoké výkonové jednotky. Jako kompromis si můžete vybrat model s průměrným výkonovým motorem: takový agregát bude snazší, ale umožní vám zpracovat poměrně velkou oblast.

Řezací mechanismus

Drum mechanismus (Řezací lopatky spirály jsou zkrouceny na točivé buben) je prezentováno v mechanických a některých elektrických modelech. Mechanismus poskytuje vysoce kvalitní hladký řez (jako by nůžky), ale takové sekačky jsou nízkoenergetické a nejsou vhodné pro spuštěné oblasti s vysokou trávou.

Rotační mechanismus (Řezací kotouč nebo lopatky jsou umístěny na vertikálním hřídeli), které jsou uvedeny ve všech benzínu a většině elektrických modelů. Jedná se o univerzální mechanismus, který je vhodný pro vysokou trávu, výška řezu je nastavitelná, což umožňuje Mow Reléf oblastí.

která, sekačka, trávu, lepší, mechanická
Drum mechanismus Rotační mechanismus

Případový materiál a paluby

Pro výrobu sekaček trávníku, plastu se používají, kompozit proti nárazům, oceli. Plastický Nejlevnější a lehký materiál nepodléhá korozi, ale mohou být poškozeny v důsledku závažné mechanické expozice. Kompozitní kompozitní nárazuvzdorný imunní vůči šokům, ale může vyhořet na slunci (uložené sekačky trávníku je nutný pod střechou). Ocel. Nejodolnější materiál. Ale těžká a předmětová koroze.

Typ rukojeti

Pohodlná rukojeť může způsobit proces koček občas příjemnější. Proto věnujte zvláštní pozornost funkčnosti rukojeti.

Manipulovat Regulované ve výšce, Stejně jako v bočním směru, což umožňuje pohodlný provoz pro různé operátory. Anti-vibrační rukojeť Absorbuje vibrace z sekání trávníku, takže práce pohodlně. Podle typu provedení může být rukojeť Ergonomický (Zakřivený pod úhlem, takže obsluha drží ruce ve většině přírodní polohy). Skládací rukojeť usnadňuje skladování a přepravu sekaček na trávu.

READ  Husqvarna 128Rová sekačka se nevyvíjí obrat
Ergonomická rukojeť Skládací rukojeť

Kola

Preferovaná volba pro libovolnou sekci. Široká kola s velkým vzorem běhounu. Poskytují snadnou kontrolu a méně poškození trávy při práci.

Další funkce (jména, as v Husqvarna Lawn Mines)

Instart. Funkce spuštění světla. Na rukojeti sekačky trávníku je páka. Je třeba ji vytáhnout na sebe a opravit, abyste mohli začít. Na konci kočky se páka vrátí do původní polohy. Autorowalk. Funkce, která umožňuje jednu ruku s pákou na rukojeti pro řízení rychlosti pohybu sekačky na trávu. Aftech. Design paluby, nůž a žlaby. S kočkou je vytvořen výkonný proud vzduchu, díky kterým má tobíka zaplní co nejúčinněji, aniž by vyžadovaly časté vyprazdňování.

Instart Autorowalk

Nakonec si všimneme, že při výběru sekačky na trávu se musíte zaměřit na vaše stránky. Univerzální model neexistuje, takže musíte věnovat pozornost mnoha kritériím, že vaše potřeby splní. Je důležité vzít v úvahu nejen vlastnosti vašich stránek, ale i těch, kteří sníží trávník. V našem prodejním centru určitě vyberete perfektní možnost pro sebe a naše konzultanti pomohou odpovědět na všechny vaše dotazy.

Jak si vybrat sekačku

Racionální volba sekačky na trávu stanoví propojení svých technických a funkčních charakteristik se zvláštnostmi oblasti, na kterém bude tráva provedena a vlastní preference. Chcete-li to provést, doporučujeme provést tabulku v jednom sloupci, z nichž budou kritéria vás umístěna (osobní preference a podmínky webu), ve druhé. korespondence vlastností sekačky trávníku s těmito parametrem, Například „1. ano“ a „0. ne“, ve třetím. jejich hmotnost charakterizující individuální význam pro vás. Nejvýznamnější faktory budou mít maximální hmotnost. multiplikační poměr bodů.

Můžete použít náš test, který výrazně zjednodušuje výběr typu sekačky trávníku (tabulka 2). Pro výpočet výsledku je nutné složit skóre odpovídající vašim odpovědím a porovnat hodnotu získanou s jmenovitými hodnotami (uvedený na konci tabulky).

Top 10 Hodnocení dle KP

Bosch rameno 37

Rozpočtový model slavné značky otevírá naše hodnocení. Tento model pracuje z elektřiny, který omezuje jeho použití v dlouhých vzdálenostech od výstupu. To však nedovoluje znepokojující přítomnost benzínu nebo úplnosti nabíjení.Odolný plastový pouzdro, tráva Cut Height Regulator, Grass Collection Containal Collection pro 40 litrů, aby se tato sekačka na trávu jedna z nejlepších možností pro malou oblast v blízkosti domu.

Charakteristika

Světlo a kompaktní sekačka na trávu je ideální pro malou oblast. Jeden z hlavních výhod lze nazvat manévrovatelnost, může účinně snížit trávník jakékoli formy. Tento model je vybaven baterií, což znamená, že nevyžaduje konstantní připojení k síti.Další výhodou může být nazývána mulčovací funkce: Řezaná tráva může být okamžitě rozdrcena uvnitř přístroje a distribuována na trávníku jako přirozené hnojivo. Podrží přes okraje umožňují zachytit trávu z okrajů trávníku a efektivně křičet.

která, sekačka, trávu, lepší, mechanická

Charakteristika

Benzínová sekačka s širokým zachycením z značky šampionů. Výkonná a efektivní volba pro výrobu trávy ve středních sekcích. Nevyžaduje přístup k elektřině.Díky své kapacitě se tato sekačka na trávníku účinně zvládne hrubé trávy a povrchové nepravidelnosti. Může odstranit mraveniště od jeho cesty a nebude se zlomit, když země a kameny. Mulčovací funkce pomůže recyklovat trávu v přirozeném hnojivu a distribuovat na této oblasti. Neexistuje však žádná další kontejner pro zkosené trávy.

Charakteristika

Pohodlná dobíjecí sekačka na trávu vhodná pro malé stránky. Při použití nabití baterie na velkou plochu, to nemusí stačit. nárokovaná oblast sečení 250 metrů čtverečních, ale v praxi záleží na délce trávy, jeho vysočátek, stejně jako stav v určitém okamžiku.Velmi snadný model s kolektorem solidní trávy, dobrá volba pro malou oblast. Snadná výměna a nízké náklady na baterie jim umožňuje, aby je v případě potřeby střídali.

Charakteristika

Tento model je dobrý pro nerovný spiknutí. Samoúhlý, s poměrně silným motorem a kol, projde na jakékoli nesrovnalosti. Problémy však mohou vzniknout s prací na měkké půdě: díky své hmotnosti může zanechat stopy z kol na trávě.

Tento model je snadno sestaven a start, počáteční sestava nebude trvat déle než 20 minut. Nicméně, manévrování je těžké pro její váhu, což znamená, že nebude vyhovovat vlastníkům pozemků komplexního tvaru.

Charakteristika

Model domácího producenta je levnější než mnoho svých analogů, ale s výběrem trávy dobře. Mohou existovat problémy s obzvláště hustou trávou nebo nerovný povrch, ale obecně vynikající možností pro malé a hladké plochy.

READ  Jak sestavit startér na sekačce trávníku

Výživa ze síťového kabelu vám umožňuje přemýšlet o poplatku baterie, ale neumožňuje přístroj projít od zdroje energie. Kromě toho musíte kabel neustále sledovat kabel tak, aby nezasáhla nůž sekačky.

Charakteristika

Stylově při pohledu na síťový kabel. Sekačka na trávu je vybaven prostorným tvrdým tankem pro zkosené trávy, také v soupravě pro mulčování.

Jedná se o manévrovatelné přístroje, s jakým se někdo může vyrovnat, je však těžký pro použití na povrchu bug umění. V případě kamenů nebo tvrdých větví se nůž velmi rychle bliká, prvky plastového pouzdra mohou být prasklé.

Charakteristika

Dalším zástupcem značky šampionů v našem výběru. Jedná se o samohybný model s měkkým travnatým kamballball. Sekačka na trávu je snadné řídit a nevyžaduje velké úsilí, aby bylo možné jezdit vpřed. Avšak manéverita je nižší než u jiných modelů, takže je to nepříjemné pro trávníky komplexní formy.

Položky s hustou trávou a pohromou. Dva způsoby vyhození trávy: na boku nebo v kolektoru trávy. Samostatnou výhodou je hladší funkce, stačí připojit hadici a zapnout sekačku na několik minut, po které bude čistý a připraven ke skladování.

Charakteristika

Sekačka na trávu benzínu je vyrobena v kovovém případě. Copions s výběrovým řízením trávy na nerovném povrchu, velká kola nám umožňují prakticky projít na jakékoli nesrovnalosti. Ačkoliv díky vysoké hmotnosti na povrchu buggy tlačit. MAKITA PLM4626N Dobrá volba pro průměrnou velikost pozemků. Značka je známá svou spolehlivostí a vzácnými členěními.

Charakteristika

Samohybná sekačka s vlastním pohonem vám umožní umístit středně velký pozemek bez nadměrného úsilí. Velká váha se vyplatí v tom, že nemusí to tlačit sami, stačí kontrolovat směr pohybu. Velká kola usnadňují překonání překážek a nesrovnalostí krajiny.Mulčování trysek v sadě, ale lze jej zakoupit a instalovat samostatně. Několik možností emisí vám umožní zvolit požadovanou v každém případě.

Ve prospěch vyžínače pro trávu

Travní trimry. ne pro slabé. Koneckonců, uživatel bude muset nosit 5-7-kilogramové přístroje upevněné na řemeny, nebo držet v ruce (a aktivně zabalené) 3-kilogramové zařízení.

Trimmery mají zřejmou výhodu nad míle kolového trávníku: mohou sekat trávu jakékoli výšky. i když pás, zatímco kolové sekačky jsou vhodnější pro pravidelnou péči o místě: Pokud tráva vzrostla určitou výšku, pak „Cart“ nemůže selhat. Kromě toho je zastřihovač pro trávu vždy manévrovatelnost a možnost pečlivě obtranného překážek: keře, stromy, květiny, zahradní výzdoba. Trimmer pro trávu. pokud to umožňuje moc. odřízne mladé štěpky keře a Bunkands, a kromě toho nemusí být doprovázen komplexní úlevy.

Elektrické sekačky na trávu

Řezací prvky jsou poháněny elektromotorem. Pro pohodlí, 4 kola a rukojeť s ovládacími prvky zařízení jsou připojeny k pouzdru. Elektrická sekačka je tlačena dopředu a nůž (nebo několik) je rovnoměrně odříznut trávu. Jednotka v závislosti na modelu může být napájena z sítě i baterie. Ideální pro zpracování malých trávníků.

Výhody elektrických sekaček:

  • relativně nízká cena. benzínové modely jsou obvykle dražší;
  • Je snadné pracovat. zapnutý a rovnoměrně prosazovat dopředu. Vzhledem k nízké hmotnosti zařízení nemusí dělat velké úsilí;
  • Dobrá kvalita, dobrý výkon.

Nevýhody elektrických sekaček:

  • Rozsah zpracování místa je omezen na délku elektrického šňůru. Je možné použít prodlužovací šňůry, které nejsou vždy bezpečné. Dostupnost baterie nevyřeší problém. Z baterií se tato jednotka provozuje 15-30 minut a pak je po dlouhou dobu účtována;
  • není vhodný pro vysoké trávy a běžící místa;
  • Nedoporučuje se sekat mokré trávy v důsledku rizika úrazu elektrickým proudem.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS