Které nářadí je vhodné pro baterie Makita?

Akumulátorová úhlová bruska 125 mm od společnosti Makita

Už je to nějaký čas, co jsem zveřejnil recenzi elektrického nářadí, a nyní jsem si pořídil akumulátorovou úhlovou brusku, která je určena pro standardní úhlovou brusku „Makita“ napájený z baterie a s bezkomutátorovým motorem.Dnešní recenze zahrnuje kontrolu, demontáž, několik testů a malý bonus.

Začnu tím, proč bezdrátové zařízení. Často slýchám poznámky typu: Proč používat akumulátorové nářadí, vždyť si můžete vzít prodlužovací kabel a použít obyčejnou brusku a můžete pracovat věčně (symbolicky), ale ne do vybití baterie?Samozřejmě máte stokrát pravdu, ale po svém. Mám akumulátorovou úhlovou brusku, ale při opravách jsem si všiml, že mnohem častěji používám akumulátorový nástroj než ten akumulátorový. Důvod je jednoduchý. Nemá kabel, který se vzhledem k hromadám věcí na podlaze zamotává, dostává se mi pod nohy a pod pilu, vrtačku atd.п. Akumulátorové nářadí se proto používá na velkých plochách, kde se na jednom místě vykonává velké množství práce, zatímco akumulátorové nářadí se používá tam, kde je potřeba „tady a teď“.Na rozdíl od elektrického šroubováku nebo vrtačky, akuvrtačky a kmitací pily není úhlová bruska nástrojem, který bych používal často, ale přesto může být podle mého názoru užitečná.

Žádný originální obal, jen obyčejná, nevábná a zmačkaná lepenková krabice.

Soubor je také velmi stručný:1. USHMA2. ochranný kryt3. Knob4. Klíč

Přestože některé věci byly navíc zabaleny v bublinkové fólii, v krabici stále něco cinkalo, pokud ji otočíte vzhůru nohama, podle mého názoru jste mohli být trochu zodpovědnější ohledně balení, zejména pro poměrně těžkou položku. Ale byl neporušený.

Klíč, rukojeť a pouzdro jsou stejné jako ostatní, až na to, že pouzdro je docela dobře nalakované, protože při přepravě trochu vyjelo z obalu a klíč na něj klepnul, ale nezůstala po něm ani stopa.

A samotná úhlová bruska. Barevné provedení trochu připomíná nářadí Milwaukee, například kmitací pilu.

které, nářadí, baterie, makita

Přední část se nijak zvlášť neliší od ostatních modelů „soustruhy“, vřeteno, upínací matice, dorazové tlačítko.

Snad největším rozdílem jsou dvě světelné diody, i když mám pochybnosti, že by mohly skutečně pomoci.

Spodní část pojistného mechanismu a matice.Spodní část, na které je upevněn kotouč, je určena pro vnitřní průměr nástroje 22 mm.Upínací matice má stejné závity jako moje Makita, ale je zde malý rozdíl v otvoru pro klíč; jeden pár má rozteč mezi středy původního klíče a druhý má o něco větší rozteč klíče „Makita“. Jinak jsou matice zcela shodné, až na konfiguraci drážek.

Pouzdro je částečně pogumované, v ruce se drží bezpečně, nic neklouže, vyvážení při vkládání baterie je v pořádku.

Na horní straně tlačítka napájení není mechanismus příliš praktický, protože uzamčení není způsobeno knoflíkem, ale výstupkem na samotném krytu, t.е. Pokud je tato římsa opotřebovaná, budete si muset něco vymyslet.V dolní části tři svorky pro připojení k baterii, obvykle na nástroj pod Makita baterie mají dva kontakty, ale v tomto případě jsem nepochopil jmenování třetího kontaktu jako úhlová bruska normálně pracoval i při připojení pouze na extrémní, i když v průměru obvykle zámek je odvozen.

Pomocný displej a ovládací prvky.Indikátor v horní části zobrazuje: Ikona baterie, která zhruba označuje úroveň nabití.Režimy SPD a AUTO.Číselné zobrazení, dvě pomlčky (stop), animace otáčení (run), procentuální nabití od 0 do 100.Symbol procenta, svítí, když je indikována úroveň nabití.Existují také symboly pro teplotní značku a pravděpodobně ochranu proti rušení, ale zatím jsem je neviděl v provozu.

Na spodní straně jsou dvě ovládací tlačítka a další indikace: Tlačítko přepíná mezi plnými a automatickými otáčkami. V druhém případě se otáčky sníží přibližně o polovinu, ale elektronika automaticky přepne na plné otáčky, když se zvýší zatížení, režim je indikován jednak první LED diodou u tlačítka a také na horním indikátoru.Druhá kontrolka LED svítí za chodu úhlové brusky.Tlačítko pro zapnutí podsvícení, k dispozici je paměťový režim, tj.е. při zapnutí se automaticky zapne podsvícení; pravá LED indikuje jeho provoz.

K dispozici je také speciální funkce. pokud je úhlová bruska vypnutá déle než 30-60 sekund a poté je stisknuto tlačítko osvětlení, horní displej zobrazí nabití baterie v procentech, pokud dříve, zobrazí se dvě pomlčky, stejně jako v režimu vypnutí.

Nemám svou první úhlovou brusku, asi před 12 lety jsem si koupil kompaktní řetězovou brusku Makita, myslím, že můžete vidět, že je zjevně není zvyklý ležet na polici, i když jsem pravidelně čistit prach / nečistoty.Moje úhlová bruska je dimenzována na kotouče o průměru 115 mm, i když ve skutečnosti je rozdíl oproti verzi 125 mm pouze v průměru krytu a otáčky a výkon jsou naprosto stejné.

Akumulátorová úhlová bruska váží necelý 1 kg.6 kg, napájení ze sítě 1.96 kg (bez šňůry), t.přibližně 400 gramů.

Dále trochu odbočím k popisu jednotlivých mlýnků.Na úvod uvedu, že existují dva základní typy brusek, a to přímé a úhlové, přičemž nejběžnější je úhlová bruska, hovorově označovaná jako „úhlové brusky“, Zde je vpravo.

Klíčové vlastnosti

Při výběru akumulátorové brusky je třeba zvážit řadu funkcí:

Kapacita baterie, měřená v ampérhodinách, závisí na době provozu zařízení bez dalšího nabíjení. Domácí nářadí má kapacitu 1,3 až 2 A/h a profesionální modely mají kapacitu vyšší než 2 A/h.

Krátká doba nabíjení pro vyšší pracovní rychlost. Nízkonákladové spotřebiče se nabíjejí 2 až 12 hodin. U dražších profesionálních modelů stačí 0,5 až 1 hodina nabíjení. Lithiové baterie a pulzní nabíječky pro rychlejší dobíjení.

Napětí baterie může být 3-36 voltů. nástroje se stejným krouticím momentem, může být rozdíl v napětí. Vysokonapěťové baterie poskytují maximální výkon po delší dobu, než dojde k vybití náboje.

Akumulátorová úhlová bruska Makita 18V (úhlová bruska)

Poté se obrousí a natře matnou barvou. Na prvním obrázku vidíte starou úhlovou brusku se šňůrou a brusným kotoučem. Proč nepoužívat dobíjecí baterii? Byl jsem příliš líný na to, abych kola přeskládal.

READ  Jak funguje brzda kotoučové pily

Zboží poskytnuté obchodem k napsání recenze. Tento přehled se zveřejňuje v souladu s následujícími odstavci.18 Pravidla webu.

Kolik je reálně? Nevěřím, že by motor, vodiče a baterie „zvládly“ proud 45 ampérů.

Odhaduji, že asi 600, v mé recenzi napájené z napájení, tak, že nespotřebovává více než 22A (tak, aby PSU nešel do proudového omezení) musel opravdu přitlačit při řezání.

Řeže velmi jemně a lze jej použít s automatickou regulací rychlosti pro jemnější detaily.

Vše funguje i pro „staré“ uživatele

Zde je levnější, 2 796 Kč.93, ale jak jsem řekl. bez obrazovky https://aliexpress.ru/item/item/4001200405951.html Podle popisu. zdá se, že je stejný. Recenze. hodně.

Člověče, to je ale způsob, jak se chovat: „stejně, ale bez obrazovky“?! buď stejné, nebo ne. Nemůže existovat žádné „ale“. a pokud se liší, pak se liší i cena. a smysl porovnávání úhlové brusky s jinou bruskou?!

není třeba nadávat, někdo může mít zájem. to samé, ale s perleťovými knoflíky))) ať je více různých možností))))

Stejný čínský bezkartáčový motor o výkonu 800 W, baterie Makita. Tři rychlosti. V popisu jsem neviděl automatický režim.

Pojďme?! jeden má indikátor a dva režimy rychlosti, druhý nemá indikátor, ale tři rychlosti a žádnou automatiku. Co by se ještě mohlo lišit, podívejme se?! Ano, téměř VŠECHNO

úplně stejný? Jak si můžete být tak jistí?? ale ostatní elektronika rozhodně funguje dobře? Přesně stejné otáčky jako u této úhlové brusky?

S jistotou to můžete tvrdit pouze v případě, že jste si jisti, že komponenty jsou identické (můžete to udělat z fotografie, a to zjevně není tento případ) nebo zkontrolovat odpovídající údaje. Vše ostatní jsou jen dohady.

Jste správně agresivní. Jako bych znevažoval vaši společnost, která vyrábí úhlové brusky )))). Na ně se vykašlete. Je mi jedno, jestli je to jinak. Co je mi po tom??

Vždycky jsem agresivní, když vidím nespravedlivá srovnání. Velmi podobné nástroje mohou být ve skutečnosti zcela odlišné.

Číňané dokážou všechno pokazit i s relativně normálními součástkami, například s tenkými dráty.

V úhlové brusce z recenze je na motoru snímač pro regulaci otáček. To je zásadní rozdíl. Je velký rozdíl mezi úhlovou bruskou v recenzi a ostatními na tomto odkazu.

Jeden můj kamarád (v minulosti), který pracoval na stavbě a díval se na samonakladač a moderní ruční elektrické nářadí, smutně řekl: „Jaké vyhlídky by se otevřely. „

Soudruzi, můžete poradit, která je optimální platforma baterie vzít? Chtěl jsem vylepšit svůj šroubovák a zároveň začít budovat sadu akumulátorového nářadí. Do budoucna to bude pár šroubováků, šroubovák, úhlová bruska, sekačka na trávu. Díky!

Makita. V každé vesnici je obchod Makita. Náhradních dílů je dostatek. A zdá se, že Číňané to přijali za svůj standard. Pokud chcete „drahý/buggy“, pak Divolt/Milka.

Častěji není „rozbitý“, ale „rozbitý“. Nelíbí se vám Makita. nabídněte vlastní možnost. Nejsem Makitofil. Mám spoustu různých nástrojů. Je tu Makita, Bosch, Dexter, Stanley.

Nikde jsem nenapsal, že se mi Makita nelíbí. Jen hlavní argument obvykle pro makita díly jsou levné, pak cena. Makita dělá dobré frézy, hoblíky, jinak jsou konkurenti lepší. Každý se sám rozhodne, který nástroj chce sestavit, pokud jsou síťová řešení jednodušší, bezdrátová technika už stojí hodně peněz a nikdo není ve všem dokonalý.

Dostupnost náhradních dílů je velmi důležitá. Vezměme si například společnost Mafel. Cool? Cool. Ale když se něco stane, kde na to najdete převodovku?? A jak dlouho musíte čekat, než dorazí do země?

Makita je generický produkt. Nejde o špičkový produkt. Jedná se o běžné pracovní vybavení. Osvědčené v průběhu let. A lze ji snadno, rychle a levně opravit.

A to je jeden z důvodů jeho popularity v naší zemi, a to nejen Makita. Navíc byli jedním z prvních normálních výrobců na našem trhu.

Makita LXT Nejenže je k dispozici spousta originálního a čínského nářadí, ale startovací sady jsou za rozumnou cenu.

Startovací sady stojí slušné peníze, protože ve vztahu ke konkurenci jsou všechny zastaralé modely nebo silně zlevněné.

Ale jsou tam. A kvalita je znatelně vyšší než čínské protějšky, ale cena je srovnatelná (vzal úhlovou brusku v případě s rychlým nabíjením a 3Ah baterie pro 10K (~ 140)) U čínského takového setu bude také stát více než 100 quid, ale tam bude případ, který nemůže dýchat, baterie shromážděné z odpadu a prázdné mrtvé nabíječky. Konkurenti nemají mnoho takových nabídek.

Vše kolem úhlové brusky je prakticky dárek. Je vtipné, že se rozhořčujete nad jednoduchým pouzdrem místo L-boxu. 🙂 Něco se vám nelíbí. jít do Milwaukee koupit nástroje pro práci a práce bude muset jinak, jak splatit úvěr pak? 🙂

Milwaukee má stejnou sadu, úhlovou brusku, nabíječku, 5 Ah baterii za 200 liber.

Je však samozřejmě lepší vzít si značkový nástroj než jednorázový čínský, i když je levnější.

Tento konkrétní případ je v sadě nástrojů.rudy Ale při hledání sklouzl přes možnosti a v petrovich a myslím, že v onlinetrade.

Tagy: makita makita akumulátorové nářadí

Šroubováky Makita jsou nic ve srovnání s Bosh, všechny vnitřnosti jsou plastové, umírá 5 krát rychleji!

Je to jen reklama, nebo spíš hrozná reklama. Na nedotčené čistotě nástrojů, krabic a tašek na přenášení, TC nás klamete. No, příběh, který jsem si koupil a nepoužil. nesmysl. Stejně dobře můžete vystavit jakýkoli nástroj jakékoli společnosti a inzerovat ho.Hodně štěstí.

Pro práci s nářadím, jako jsou akumulátorové pily a pera, potřebujete velmi speciální podmínky. Sam Používám a respektuji Makita, ale nevidím smysl brát těžký nástroj ve verzi baterie

Děkujeme vám za váš názor! Bezdrátový mi vyhovuje. Ze sítě pouze skládačka, fén a excentrická bruska.

mám jen jednu baterii se šroubovákem ))) užijte si to 🙂 i když to není příjemné používat makitu, není))))

Každý je v podstatě jen šroubovák! Pokrok je však stále patrný a akumulátorové nářadí se stává stále oblíbenějším!

Ano, souhlasím, ale je škoda, když šroubovák stále funguje a nové baterie ne. Nové jsou asi o 20 % levnější než ty novější a modernější?!

Lithium-iontovou baterii lze opravit výměnou vybitých článků, nikoli celé baterie! Zejména čínské ekvivalenty si vedou dobře při ceně 2 000₽ a více

READ  Lithium ion elektrický šroubovák baterie neúčtuje

můj první šroubovák 6270 žádná lithium-iontová baterie pak, sloužil 6 let ))) a čínský viděl jeden takový akumulátor při nabíjení explodoval tak se na ně vykašlat obecně, nechci riskovat.Opět platí, že pokud se nářadí nepoužívá jako domácí, ale jako pracovní, za 4-6 let se značně opotřebuje a je pravděpodobně lepší jej upgradovat?!

Mám to jako napůl práci a napůl domov))

Cool nástroj, a kde jste získali, pokud to není tajemství?

Díky, podívám se na to. Jen jsem se nepodíval na komentáře, zatímco jsem rychle studoval pásku.

Používám také nářadí s výkonem 18 W, k dispozici je okružní pila, multifunkční, LED svítilna, elektrický šroubovák a vrtačka 141z, úhlová bruska 125 lap, stejně jako šroubovák s bezkartáčovým motorem. Jedna sada baterií 3.0 stačí na jakoukoli práci. Koupil pouze originál, žádné stížnosti.

Koupil jsem si speciální čínské dvě 5kapacitní baterie.0 pro pilu! a jeden 3.0 pro pilu

Rád bych si koupil výkonnější pilu, ale zatím mi stačily dvě původní. Čínské pravděpodobně neodpovídají 5.0

Žádné argumenty, ale cena je přesně 3 krát rozdíl mezi původní a čínskou pětkou! ve 3 karlech!

Při této ceně se smysl nástroje ztrácí. Dokonce i Tádžikové budou plivat, pokud to není teplý čaj.

Makita, pokud není čínská kvalita.Pokud je čínský, je velká pravděpodobnost, že se baterie vybijí.Srovnával jsem dva akumulátorové nástroje Makita Jak jsem pochopil, autor je koupil v USA, ale baterie jsou čínské, jak jsem pochopil.

2 akas byly s multic a 3 koupené čínské. Cena originálů je nehorázná

Moje baterie nebyly lithiové za 6 měsíců obě zemřely. Koupil Sturm, trval 2 roky a stále žije.

Mám všechno nářadí ryobi a ke všemu nářadí patří jedna baterie. Když mám pět nástrojů, nepotřebuji pět baterií a pět nabíječek, šetří to hmotnost, pohodlí, cenu.

Obecně mám stejné nářadí Makita, ale ne akumulátorové, kromě elektrického šroubováku, který je Dextor a není o moc horší než akumulátorový šroubovák od Makity.Mimochodem, vaše Makita je vyrobena v Číně, ale moje šňůrová není čínská, ale značková.Vzpomínám si, že když jsem si koupil poslední z vitríny, pokud to nebyl čínský.

Prozradím vám malé tajemství. Všechno se vyrábí vČíně: iPhony, tablety Samsung, Sony atd. Japonskou Makitu dnes koupíte pouze v Japonsku!

A já zase, a vy tajemství, ale ne úplně. Makita a dělat v Evropě jen nebudu říkat, v jaké zemi.

Nejsem tak zmrzlý, abych vypadal jako Japonec nebo Evropan! Polovina země jezdí v Toyotě ruské výroby a všichni jsou s ní spokojeni.

Prozradím vám malé tajemství. Nyní se vše vyrábí vČíně: iPhony, tablety Samsung, tablety Sony atd. Japonskou Makitu si pravděpodobně můžete koupit pouze v Japonsku!

Ale zamrzelo mě, že veškerá technika by byla na baterie :))) Zabývám se profesionální vzduchotechnikou a nevidím smysl v nákupu akumulátorového nářadí. Za ta desetiletí jsem dostal nabídku udělat pár prací na stavbě, kde není elektřina. požádal jsem kamaráda o benzínový generátor a on to udělal.

které, nářadí, baterie, makita

Je otázkou vkusu, zda je bezdrátový, nebo ne. To se mi líbí. Někteří lidé ne.

Zaměnitelnost baterií s vyšším a nižším výkonem

Na úvod je třeba poznamenat, že je zbytečné zabývat se parametry kapacity, u baterie není uvedena. Kapacitou se obvykle rozumí kapacita baterie. Zde se tedy podíváme na to, zda můžete pro svůj elektrický šroubovák koupit baterii s vyšší kapacitou.

Zde je třeba se podívat na nabíječku. Je určen k nabíjení baterie s určitou kapacitou. Menší kapacita bude stále fungovat, ale větší ne. To v konečném důsledku zkrátí životnost nové baterie.

Pointa je, že se nevyplatí vyměňovat baterie s vyšší nebo nižší kapacitou. Pokud tak ale učiníte, měli byste vždy používat stejnou nabíječku.

Akumulátor pro elektrické nářadí Makita

Baterie „Makita“ pro elektrické nářadí se staly standardem pro čínské výrobce. V mém bratrovi a já máme několik nástrojů pro tento standard (bohužel původní nástroj Makita není k dispozici), a protože baterie není moc, požádal jsem o přezkoumání této baterie. Na principu „zemřít s hudbou“ jsem vzal nejvyšší kapacitu 6Ah baterie, opravdu nepočítal s poctivou kapacitou a to se nezkazilo.

Vzhled:

Indikátor nabíjení:

Odvaha:

Na žádném z čipů není čitelný nápis. Žádná ochrana, stejně jako, a žádný balancer, podle mého názoru, i když, to není jisté, že. Nebo spíše se zdá, že se jedná o opakování „know-how“ Makita, kde ovládání jde do mínusu, to znamená, že můžeme říci, že neexistuje žádný.

Označení jsem viděl pouze na jedné baterii:

Kontrola kapacity:

Znovu jsem provedl test a vytlačil dalších 200 mAh, což znamená, že kapacita je zde místo 6Ah pouze 4.5 Ah, což je v podstatě to, s čím jsem počítal. V zásadě byste pravděpodobně mohli vybíjet na nižší napětí, ale 1.5 Ah se tam stejně nedostane.

Z hlediska provozu. Zdá se, že tato baterie má vyšší proudovou kapacitu než baterie v rázovém utahováku, a každopádně řetězová pila s touto baterií řeže svižněji a lépe. Z mého pohledu to obecně není nejhorší řešení. Bohužel nemám možnost otestovat kompatibilitu s původním nářadím Makita. Při používání čínského nářadí, zejména se sběrnými motory, je třeba sledovat úroveň nabití baterie, aby nedošlo k jejímu přílišnému vybití, protože opět neexistuje žádná ochrana. U nářadí s bezkomutátorovým motorem je k dispozici regulátor, který pravděpodobně způsobí nadměrné vybití nářadí.

V době objednání, jak jste pochopili, nebyly žádné problémy s doručením do Běloruska, nyní bohužel. „žádný způsob dopravy k dispozici“. a to je škoda.

A tradičně máme slevový kupón BG927125, platný do 31. března

Položka poskytnutá k napsání recenze obchod. Přehled se zveřejňuje v souladu s odstavcem.18 Podmínek používání.

Makita DDF343SHE. Nejlepší šroubovák pro profesionály. Akumulátorový model má dvě vyměnitelné baterie, takže jej lze používat delší dobu bez nutnosti dobíjení.

FS4000. Další oblíbená volba profesionálních stavitelů a tesařů. S vysokou rychlostí, praktickým vypínačem, prostornou baterií. Pohodlně se drží v ruce a efektivně plní všechny své funkce. Okolní světlo umožňuje použití za špatných světelných podmínek.

Model 6807. je to všestranný nástroj. Akumulátorový šroubovák je ideální pro profesionály i domácí uživatele. Výkonný, nepřehřívá se při nepřetržitém používání, ergonomický a snadno ovladatelný. Je také důležité, aby cena tohoto nástroje byla dostupná pro všechny.

READ  BOSCH S4 008 Baterie Jak odstranit víko

FS4300. Model elektrického šroubováku napájený ze sítě, který je nepostradatelný pro domácí použití. Samotné zařízení je lehké, pohodlně padne do ruky, nezpůsobuje nepohodlí při delším používání, umožňuje rychle provádět potřebné operace.

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších domácích modelů tohoto zařízení. Vyznačuje se nízkou hlučností, vysokou kapacitou baterie, dobrým výkonem a všestranností.

Má moderní, stylový design a je považován za jeden z nejlevnějších a zároveň nejmodernějších šroubováků Makita.

 • Nevybírejte si nástroj na základě jeho ceny. První věc, na kterou je třeba si dát pozor. jeho technické vlastnosti.
 • Pokud hodláte šroubovák používat téměř každý den a tvrdě pracovat, měli byste si koupit profesionální model. Pokud jej plánujete používat individuálně, postačí vám jednoduchý nástroj pro průměrného člověka.
 • Zvláštní pozornost věnujte rychlosti otáčení. čím vyšší je, tím výkonnější je zařízení. Pro domácí použití můžete zakoupit šroubováky s 400-500 otáčkami za minutu, ale pro profesionály by se tato hodnota měla pohybovat mezi 1100 a 1300 otáčkami za minutu.
 • Šňůrové modely jsou vhodnější pro domácí použití. Mají větší hmotnost než akumulátorové nářadí a vyžadují stálý elektrický proud.
 • Šroubovák bez klíče je vhodnější než klíč. První je rychlejší a jednodušší na servis a nevyžaduje další klíč.
 • Přinejmenším pro domácí, přinejmenším pro profesionální použití je lepší koupit nástroj, který má opačnou funkci. Umožňuje vyšroubovat šroub bez použití dalších nástrojů.
 • provozuschopnost. Je nutné držet přístroj v rukou a posoudit jeho použitelnost jak ve vypnutém stavu, tak při používání. Vyhýbá se nepříjemným pocitům při jeho používání.

Před nákupem je dobré se seznámit s komponenty uvnitř skříně. To je důležité zejména při nákupu profesionálního šroubováku. Čím rozmanitější situace, tím menší je pravděpodobnost, že budete muset znovu kupovat další nástroje.

Každý šroubovák je vybaven speciální krabičkou, která obsahuje všechny základní požadavky a doporučení pro správné použití konkrétního modelu přístroje. Pro všechny šroubováky této značky však platí některá obecná pravidla, která musíte dodržovat.

 • Práce by měly být prováděny na dobře osvětleném místě.
 • Děti a osoby pod vlivem AL-COG by neměly pracovat.
 • Nenechávejte nářadí, bez ohledu na typ nebo model, vystavené dešti, sněhu nebo silnému slunečnímu záření.
 • Před zapnutím šroubováku z něj odstraňte všechny nepotřebné nástroje.
 • Při práci nesmíte vyvíjet příliš velký tlak.
 • Během seřizování a před vyjmutím kazety nebo jiné součásti musí být šroubovák odpojen od sítě.
 • Před každým použitím a po něm je třeba zkontrolovat stav a čistotu všech částí nářadí.
 • K nabíjení používejte pouze nabíječky určené výrobcem.
 • Je přísně zakázáno nabíječku demontovat a pokoušet se ji opravit svépomocí.

Každý návod k použití této japonské značky šroubováků by měl obsahovat tato základní pravidla. Soulad je považován za mimořádně důležitý jak pro správný a bezpečný provoz zařízení, tak pro bezpečnost lidí.

Japonská značka není jediná na světě, která vyrábí a prodává šroubováky různých typů a modelů. Krátké srovnání s hlavními konkurenty vám umožní skutečně porovnat výhody a nevýhody jednotlivých značek a nakonec se správně rozhodnout.

 • Bosch. Další světoznámý výrobce šroubováků. Na rozdíl od značky Makita je cena samotného nářadí i jeho dílů mnohem vyšší. Kromě toho při práci se standardním nástrojem, a to i profesionálním, často dochází k silnému vyběhnutí samotné kazety. To způsobuje dlouhodobé nepohodlí a velmi rychlou únavu rukou. Jinak k zařízení Bosch nemáte žádné závažné připomínky.
 • Metabo. Německý výrobce je proslulý kvalitou svých sekaček. Její hlavní rozdíl oproti výrobkům japonského výrobce je následující. vyšší ceny šroubováků. Žádné stížnosti na technické vlastnosti a výkon samotných zařízení.
 • DeWALT. Jsou téměř rovnocennými konkurenty japonského výrobce. Obě vyrábějí vysoce kvalitní a odolné výrobky. Hlavní rozdíl je v tom, že díly pro šroubováky DeWALT jsou nejen dražší, ale také hůře dostupné.

Všichni tito výrobci působí na trhu s nářadím více než deset let. Za tu dobu si získali dobrou pověst a vybudovali si zákazníky. Jejich kvalita a sortiment šroubováků je velmi podobný. Proto není možné vyčlenit jednu značku a říci, že je nejlepší.

Šroubováky. sofistikované nástroje. Proto výrobce nedoporučuje opravovat zařízení ručně, pokud dojde k vážnému poškození. Pokud se při práci vyskytne několik problémů, například zaseknutí kazety, je demontáž nástroje vlastníma rukama zcela vyřešena.

A nyní vlastně přezkoumejte druhou baterii.

Kvalita pouzdra, montáž a deska obecně vypadá docela slušně. Je zde indikátor, který ukazuje úroveň nabití.

Po obdržení svorkové napětí bylo asi 18V a indikátor nabíjení ukázal 2 dělení z 3. Měření napětí každého páru bank ukázalo téměř dokonalou rovnováhu s rozdílem asi 10 mV mezi min a max a bylo asi 3 mV.54 V, přestože tato baterie není v zásadě vyvážená. Skládá se z 5 sériově zapojených párů bank, které jsou na začátku a na konci 2 vodiči připojeny k desce pomocí konektoru. Т.к. V elektronice se moc nevyznám, takže o samotné desce nemohu nic říct.

Nemám nabíječku makita, tak jsem ji nabíjel s Imax B6AC v2, nabíjecí proud 5S, 1A, a další výchozí nastavení (pro lithium chápu mezi 3.2. 4.2V). Po nabití baterie před vypnutím nabíječky bylo napětí přibližně 20 %.5V, měření odporu přes nabíječku bylo 53 mOhm.

Poté jsem provedl úplné vybití. Parametry 5S, 1A. Ačkoli z nějakého důvodu nabíječka snížila vybíjecí proud na 0.3А. Nevím, o co jde, ale vše je vidět na grafu vybití.

Výsledná kapacita byla 4000 mAh.

Protože proud byl velmi nízký čas vybíjení byl velmi dlouhý a musel jsem to všechno vzít do práce, aby se tam vybil až do konce, musel vložit graf 2 části.

PS: Pokud někdo ví, proč se vybíjecí proud nezvýšil nad 0.3A, napište prosím do komentářů?

Přiložen také následný graf nabíjení. Parametry 5S, 2A.

PPS: Na konci prvního nabíjení, vybíjení a druhého nabíjení nepřesáhla kontrola vyvážení u všech párů 10 mV.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS