Který jednonápravový traktor je lepší – s převodovkou nebo s řemenovým pohonem?

Jaký typ traktoru si mám vybrat. pásový nebo s vývodovým hřídelem?

Název mluví sám za sebe. Pohonná jednotka je poháněna motorem, který může být benzínový nebo naftový. Hřídel převodovky je doplněna pravým a levým motorem. jsou na ní namontovány nástavce, které rozšiřují funkčnost jednotky.

Pohyblivost motorového kypřiče zajišťují kola s výkonnými pneumatikami. Ucpané nečistoty se z kol odstraňují během jízdy po zemi pomocí správného nastavení podle směru otáčení. Informace o upevnění kol naleznete v příručce k traktoru.

který, jednonápravový, traktor, lepší, převodovkou

Motor motorového kultivátoru může být benzinový nebo naftový

Páka pro nastavení výšky a úhlu řízení. Baterie je nerozebíratelná, samonabíjecí.

Kolik různých nástavců a přídavných zařízení existuje pro váš motorový kypřič nebo traktor?

Rozsah funkcí kráčející traktorové jednotky závisí na počtu požadovaných přídavných zařízení, protože v zásadě odpovídají za plnění různých úkolů. Tato přídavná zařízení mohou být součástí standardní nebo volitelné výbavy.

Samozřejmě platí, že čím je stroj univerzálnější a funkčnější, tím vyšší je jeho cena, takže je vhodné se nejprve rozhodnout, které doplňky k motorovému kultivátoru potřebujete najednou, a pak podle potřeby dokoupit další položky.

Funkční stroj pro různé typy prací na stavbě

Mnoho dílů lze vyrobit sami, například je snadné najít výkresy, videa bramborový sazeč pro vlastní ruce. Nebo můžete zařízení upravit, pokud si vyrobíte sněžný skútr z motorových rumpálů vlastníma rukama. Můžete tak ušetřit peníze a získat stroje, které dokonale odpovídají vašim potřebám. Udělat si to sám je lepší než kupovat nástavec na sněžný skútr pro motorovou frézu.

který, jednonápravový, traktor, lepší, převodovkou

Existují následující základní typy příloh:

 • Sekačky: K dispozici jsou čelně nesené, čelně nesené nebo rotační sekačky. pro sekání listí, péči o trávníky a výrobu sena. Můžete si vyrobit vlastní sekačku pro motorový kypřič nebo si koupit továrně vyráběný model za 8 500 nebo více;
 • sekačky: jsou k dispozici sekačky spřažené, jednoduché, diskové a radličkové. Používají se k namáčení rostlin a kypření půdy mezi řádky, aby se odstranil plevel. ;
 • kultivátory: slouží ke kultivaci půdy a mohou být použity i k brázdění vrchní vrstvy půdy. Tovární model stojí přibližně 3 500. ačkoli je možné vyrobit speciální nástavec pomocí videobrašny pro motorový kypřič vlastníma rukama;
 • Jezdecký modul: umožňuje sednout si, když je třeba pracovat na velké ploše. ;
 • Přívěs: slouží k přepravě zboží. může být standardní nebo se sklápěcí korbou. Lze jej vyrobit i svépomocí. výkresy přívěsů pro motorové kypřiče lze snadno najít na internetu. Produkt lze zakoupit v obchodě za 13700 nebo více.
který, jednonápravový, traktor, lepší, převodovkou

jednonápravový traktor se sklízecím přívěsem

READ  Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Jak vybrat modely motorových kypřičů a jejich stručný popis

Všechny modely motorových kultivátorů jsou hodnoceny výrobci a zákazníky podle hmotnosti, výkonu motoru a výkonu. se rozlišují:

 • Lehké varianty. výkon až 4 litry. с., s hloubkou zpracování do 20 cm a hmotností 20-30 kg, takže jsou vhodné pro orbu malých zahradních pozemků a zeleninových zahrádek;
 • střední modely. objem až 6 litrů. с., Pracovní hloubka nepřesahuje 40 cm, hmotnost těla. od 40 do 60 kg, takže tyto motorové kultivátory používejte pro odklízení sněhu, okopanin, orbu velkých pozemků;
 • těžký. objem až 13 litrů. с., S hloubkou orby až 90 cm a hmotností 100 kg jsou tyto modely univerzální.

TIP: existuje také rozdělení podle druhu spotřebovaného paliva. Benzínové motobloky jsou levnější, ačkoli plnění jednotky naftou výrazně zvyšuje produktivitu a umožňuje ušetřit na palivu, takže vyšší cena naftových motobloků se rychle vyplatí.

KaDVI Ugra NMB-1H15

Skvělý stroj pro domácnost s výkonným 9litrovým motorem.с. S připojeným nářadím bude moci obdělávat půdu, sekat, stříkat, zalévat, kopat a sázet brambory. Přeprava nákladu na taženém vozíku do 300 kg.

Zpracovává půdu do hloubky 0,35 m a pracovní šířky 0,9 m. Robustní pneumatická kola poskytují vynikající tlumení při jízdě na nerovném terénu.

Mikhail, Jekatěrinburg. Úsporná spotřeba paliva, snadné ovládání, pro venkov je nejlepší volbou. V naší oblasti je půda tvrdá, ale stroj si s ní dokonale poradí.

Jednonápravový traktor s převodovkou

Typ převodovky je vybaven převodovkou pro stabilní přenos výkonu. Protože jednonápravový traktor pracuje s nízkými otáčkami při konstantním zatížení, je úkolem převodovky přenášet převedené nízké otáčky na rotující mechanismy stroje. Typ s převodovkou má nejlepší přilnavost k zemi.

Hlavní výhodou je, že jej lze v případě poruchy demontovat a vyměnit. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí. Obvykle se montují na středně těžké a těžké traktory. Tento typ převodovky se montuje do levných modelů s nízkým výkonem. V případě poruchy součásti je taková jednotka kompletně vyměněna. Nelze jej opravit, takže je méně spolehlivý.

 • Snížení. toto vybavení se používá, pokud je potřeba nižší počet otáček, aby model zvládl větší zatížení na tvrdším podkladu.
 • Zařízení. má zvýšenou odolnost proti opotřebení. Montáž na kapalinou chlazený motor pro vysoké zatížení.
 • Šnekové soukolí. Jedna z nákladově nejefektivnějších možností. Použitelné pro levné modely s nízkým výkonem.

Hlavní otázkou při výběru správné převodovky obecně je, která z nich je nejlepší. Podívejme se na hlavní výhody a nevýhody převodovky:

 • Vysoká účinnost. Čím vyšší je účinnost, tím rychleji můžete zpracovat půdu, tím efektivněji můžete používat nářadí. Bloky motorů s převodovkou jsou určeny pro střední až velké plochy.
 • Vysoká odolnost proti opotřebení. Vysoce kvalitní komponenty a robustní konstrukce znamenají mnohem delší životnost jednotky. Traktor je navržen tak, aby vydržel vysoké zatížení.
 • Obtížně opravitelné. Vzhledem ke složité konstrukci je obecně obtížné jednotku opravit. Výměna dílů není možná, pokud převodovka není demontovatelná. Oprava svépomocí je také obtížná.
 • Vysoká hlučnost při provozu. Při práci s kráčející traktorovou jednotkou se nelze vyhnout hluku, ale pokud pracujete dlouhou dobu na velkých pozemcích, uslyšíte hluk od převodové traktorové jednotky.
READ  Jak sbírat řezačky pro jednosměrný traktor traktor

Za zmínku stojí také to, že namísto koupě převodovky ji lze vyrobit vlastníma rukama. K tomu potřebujete určitou zručnost a montážní vybavení. Dále budete potřebovat: ozubená kola, hřídel a skříň převodovky (nebo ocel, kterou lze svařit).

Nejlepší jednonápravový traktor: s řemenem nebo s převodovkou

Abyste pochopili, který jednonápravový traktor je lepší. s řemenem nebo s převodovkou, měli byste pochopit jejich výhody.

 • zajišťuje plynulý přenos;
 • nevyžaduje mazání ani výměnu řemene;
 • Vydává málo hluku;
 • mají dlouhou životnost.

Motory s převodovkou používají řetěz a pastorek. Jednotky s řetězovým pohonem nabízejí stabilitu a vysokou účinnost. Důležitou nevýhodou je rychlé opotřebení řetězu a vysoké náklady.

Převodovka má složitou konstrukci, která umožňuje snížit otáčky motoru a zároveň zvýšit výkon stroje. Nevýhodou čínských převodovek je, že je nelze demontovat. Pokud tedy dojde k jakékoli poruše, je nutné jednotku vyměnit za novou.

Výrobci a přibližné ceny

Jakmile pochopíte technické parametry a vlastnosti těchto jednotek, bude mnohem snazší odpovědět na otázku, který jednonápravový traktor je lepší koupit. V tomto případě musíme porovnat pouze ceny ve vybrané třídě těchto strojů.

který, jednonápravový, traktor, lepší, převodovkou

V kategorii lehkých a středních benzínových kypřičů téměř rovnocenně konkurují zařízením od domácích i zahraničních firem.

Mezi lehkými traktory je nyní žádaná ruská značka Salyut. Uživatelé této techniky ve svých recenzích uvádějí, že nejlepším jednonápravovým traktorem této společnosti je traktor se 4taktickým japonským benzínovým motorem o výkonu 5 koní.с., Převodovka a klínový řemen. Jeho cena začíná na 31 tisících USD.

Jeho konkurent. jednonápravový traktor Neva MB 3S (hmotnost 70 kg) je vybaven motorem Subaru o objemu 5,7 litru.с. Za 34 tis. Tato jednotka je optimální pro práci na usedlostech a zemědělských pozemcích.

To je cena, kterou musíte zaplatit za motor Robin-Subaru o výkonu 6 koní. Je vybaven 2 předními a jedním zadním převodem. Má maximální hloubku zpracování půdy 32 cm a pracovní šířku až 90 cm.

Domácí středně velké motorové bloky Neva a Kaskad se stejnými výkonovými charakteristikami a spolehlivými americkými motory BriqqsStratton budou stát skromněji. od 34 do 39 tis. Cenovka čínského benzinového vozu Centaur (7 litrů).с.), který dokáže zorat půdu do hloubky 30 cm s pracovním záběrem 100 cm při maximální rychlosti 26 000 km/hod.

V kategorii těžkých traktorů se vznětovými motory je poměr

Chcete-li se dozvědět více o sortimentu značky „Scout“ v Rusku, obraťte se na oficiálního prodejce. Gardenshop.

Pozornost je třeba věnovat také značce MTZ Belarus a čínské Zubr. Tyto stroje jsou vybaveny dieselovými motory Honda a BriqqsStratton o objemu 9-10 l.с., mají kotoučovou spojku a převodovku s pastorkem.

READ  Jak nastavit volnoběžné otáčky na kultivátoru

Čtyři přední a dvě zadní rychlosti umožňují kvalitní orbu těžké půdy a přepravu nákladu na přívěsném vozíku. Cena těchto motorových kypřičů začíná na 70 tisících eur.

V recenzích těžkých motorových kultivátorů Zubr lze nalézt stížnosti na nízkou kvalitu konstrukce, nutnost utahovat spoje před použitím a hlučnost provozu. Tento stroj je nižší než značka MTZ, ale je mnohem levnější než jeho běloruský protějšek (cena jednotky s kapacitou 12 litrů.с. je v rozmezí 42-46 tisíc. )

Výběr motorového kypřiče pro různá místa

Mnozí odborníci na půdu a terén radí, abyste se při výběru řídili typem půdy a velikostí obdělávané plochy. Pokud je půda kyprá, plocha malá a není nutná hluboká orba, lze se omezit na menší modely. Čím větší je terén, čím je půda hlinitější a čím obtížnější je orba, tím výkonnější je stroj pro orbu.

V některých případech je třeba vzít v úvahu terén a jeho zvláštnosti: přítomnost velkých kamenů, pařezů a zádrhelů. Pokud je terén kopcovitý a je v něm mnoho pařezů, čtyřkolový kypřič nemá prostor k pohybu; navíc má méně prostoru k obdělávání půdy, protože je nerovná

Jak si vybrat

Mnoho lidí si chce vybrat levný, ale robustní jednonápravový traktor pro použití na farmě. Jedná se o mobilní jednotku, která pohání přídavné zařízení. To se provádí pomocí motoru. Existuje mnoho trysek. Stroje jsou k dispozici s benzinovým nebo naftovým motorem. Stroje poháněné benzinem mají dobrý výkon a vysoký výkon. Vydávají méně hluku než dieselové varianty. Jejich cena je nižší než u jiných strojů.

Při výběru motorového kultivátoru se vznětovým motorem je třeba mít na paměti, že palivo ve formě nafty je cenově dostupnější a nafta je výkonnější. Jsou dražší než jejich benzinové protějšky. Stroje se dělí na lehké, střední a těžké. Třída lehkých traktorů je obvykle vybavena řemenovým pohonem. Těžké stroje mají kotoučovou spojku a přímý pohon. Střední stroje mohou být vybaveny řemenovým nebo přímým pohonem.

Levné stroje mají řetězový pohon. Časem bude nutné jej vyměnit. řetězy se rychle opotřebovávají. Robustnější převodovkou je šneková převodovka. Nemá však volnoběžku, jednonápravový traktor se nedá převrátit. Nejdražší převodovkou je ozubené kolo. Ale je také nejkvalitnější. Stačí udržovat správnou hladinu oleje v tělese. Při nákupu stroje na chalupu je třeba vzít v úvahu tyto údaje a podívat se na motor, převodovku, přítomnost nebo nepřítomnost vývodového hřídele, příslušenství v sadě.

Pomohly vám naše tipy pro výběr motorového kultivátoru?? Na jakou značku stroje se díváte??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS