Který kultivátor je lepší elektrický nebo benzínový?

Elektrický nebo benzinový pohon: co si vybrat??

Dnes je těžké vybrat nejlepší zahradní nářadí. Obchody se zahradní technikou nabízejí celou řadu návrhů: ruční nebo pokročilé, malé nebo velké, zahraniční nebo domácí, elektrické nebo benzínové kultivátory. Jak najít to, co bude pro web skutečně přínosem, a nepřeplácet příliš mnoho peněz? Doufáme, že vám tento článek pomůže najít odpovědi na tyto otázky.

Ruční verzi lze okamžitě „vyřadit z kruhu“, protože se jedná o vylepšenou verzi běžné lopaty. Pokud jde o volbu toho či onoho výrobce moderního vybavení, pak je to osobní záležitost každého kupujícího. kdo komu dá přednost. Zahraniční značky jako MTD, Hyundai, MASTERYARD, CAIMAN, PUBERT, VIKING, Husqvarna a další jsou považovány za spolehlivé, ale je třeba poznamenat, že domácí kultivátory Krot nejsou horší než jejich zahraniční konkurenti v kvalitě, přičemž mají rozumnou cenu. Zkusme najít dobrého pomocníka v benzinových i elektrických modelech.

Elektrické kultivátory jsou nejvhodnější volbou pro zahrádkáře, kteří nemají rádi zápach benzínu, oleje a dávají přednost jednoduchým servisním jednotkám. Velkou výhodou elektricky poháněných strojů je jejich tichost a šetrnost k životnímu prostředí. Díky absenci emisí výfukových plynů je ideální pro skleníky, zimní zahrady apod. Elektrické kultivátory jsou lehké a kompaktní, což znamená, že je mohou obsluhovat i starší a slabé dívky. Tyto rozměry umožňují jejich použití v těžko přístupných částech zahrady. Jaké nevýhody mají elektrické kultivátory?? První věc, která obvykle zastaví mnoho lidí při nákupu, je závislost na napájení. е. Nemůžete jít dál, než dovoluje délka kabelu. Druhou nevýhodou je nízký výkon. Jsou vhodné pouze pro obdělávání připravené půdy, nikoli pro kultivaci panenské půdy.

Co může kupujícího odradit od nákupu takového nástroje? Hluk, emise výfukových plynů, neustálá výměna oleje a benzinu. To vše se však může zdát jako maličkost v porovnání s mnoha výhodami, které přináší. Benzínový kultivátor je určen pro velké plochy půdy s těžkou půdou a velkým množstvím plevele. Mnoho modelů je k dispozici s dalšími pomocnými nástavbami a pohonem kol, takže se z kultivátoru stává malý traktor, který dokáže orat, kultivovat, dlátovat, čistit a odstraňovat plevel bez zastavení.

který, kultivátor, lepší, elektrický, nebo

Závěrem bych chtěl říci, že ať už si vyberete jakýkoli kultivátor. benzínový nebo elektrický. stanete se majitelem univerzálního, spolehlivého zahradního zařízení, které se postará o většinu zahradních prací.

Jak se kultivátor liší od kypřiče??

Mnoho lidí často zaměňuje kultivátor a jednonápravový traktor, protože vykonávají podobné úkoly. Jedná se však o dvě zcela odlišná zařízení.

Kultivátor je zařízení, které kypří vrchní vrstvu půdy. Je poháněn otáčením rumpálu. Ačkoli může být vybaven kolečky, je to právě kormidlo, které řídí pohyb. Stejně jako motorový kypřič může být vybaven nástavci pro další okopávání a pletí a také pro vykopávání okopanin, například brambor.

Rumpál je poháněn koly, nikoliv kypřičem, takže při trhání rychleji překonává půdu. Motorové kypřiče jsou výkonnější než kultivátory a jsou určeny pro náročnější práci. Lze k němu připojit téměř jakýkoli druh přídavného zařízení a lze jej připojit i k přívěsu. Takové zařízení je však mnohem dražší než kultivátor, a pokud nemáte v plánu zorat zahradu na zakázku, nemá smysl ho kupovat.

READ  Jaký je správný způsob montáže traktorového závěsu na jednonápravový traktor?

Hodnocení benzínových kultivátorů pro domácnosti a chaty

Relativně levný (v porovnání s benzínovými modely) kultivátor pro práci na zahradě o rozloze až 7-10 akrů. Je vybaven čtyřtaktním motorem o výkonu 2,2 kW, což není mnoho. Kultivátor projede najednou pruh půdy o šířce 45 cm a hloubce 25 cm. Přestože se jedná o benzinový model, není určen pro panenskou půdu.

Vybaveno kvalitním řetězovým pohonem. Disky po stranách kypřiče chrání plodinu při průchodu mezi řádky. Zařízení se dodává pouze s radlicí. Pokud potřebujete levný, ale spolehlivý benzínový kultivátor, pak je Zubr MKT-150 vhodný. výrobce na něj poskytuje pětiletou záruku.

Hammer RT-50A

Kultivátor Hammer je vybaven čtyřtaktním motorem Loncin o výkonu 3,7 kW. Dostatečný výkon pro snadné „prořezávání“ vysoké trávy a mělkých polí. Jedním přejezdem provede 50 cm široký a 36 cm hluboký pokos. Bohužel, stejně jako u předchozích modelů, má tento model pouze jeden rychlostní stupeň vpřed a nemá zpátečku.

Dostatečně velká palivová nádrž (1,2 l) pro 5 až 7 akrů. Vysoká kvalita provedení: žádné uvolněné díly a žádné závady. Z nějakého důvodu však výrobce nepřiložil ochranné disky pro řezačku. Je však možné je zakoupit samostatně. Upozorňujeme také, že po zakoupení a před prvním použitím je nutné do převodovky doplnit olej, protože původně není naplněna.

Hyundai T 850

Jedná se o závažnou implementaci pro rozsáhlé operace. Pluh je široký až 80 cm (téměř stejně jako motorový kypřič) a může pracovat na pozemcích o rozloze až 30 akrů. Stroj může pracovat až 30 cm hlouběji v půdě. Stroj je poháněn čtyřtaktním motorem Hyundai IC 200-2 o výkonu 4,8 kW.

Je třeba poznamenat, že tento kultivátor je vybaven reverzorem, který je velmi užitečný například při otáčení. Palivová nádrž má objem 3,6 litru. Disky na kypřiči chrání plodinu při přejezdu mezi řádky a kypřičem před rozstřikováním půdy zpod kypřiče. Upozorňujeme, že před orbou odstraňte ze země trávu, která se do žacího ústrojí obvykle namotává. Kultivátor je dobře vyroben a stojí za to si ho pořídit.

Husqvarna TF 230

Jedná se o profesionální zahradní jednotku pro obdělávanou i neobdělávanou půdu. Instalován je motor o výkonu 3,4 kW. Kultivátor vyorá na jeden přejezd 75 cm široký pokos. Fréza o průměru 32 cm pronikne do půdy až do hloubky 30 cm. Vybaveno vysoce kvalitní redukcí řetězu. Model je těžký, ale jak jsme zjistili, není to nevýhoda: musíte pevně stisknout rukojeti, samotný kultivátor doslova kope do půdy.

Dvě rychlosti vpřed a jedna rychlost vzad jsou hlavními vlastnostmi motorového kultivátoru. Díky variabilním otáčkám stroje je možné stroj přesně přizpůsobit dané práci. V provozu jsou některé zvláštnosti: například nemá cenu kultivátor ohýbat na bok, protože se do spalovací komory může dostat olej a během provozu se z něj začne kouřit. Model není levný a sotva se vyplatí koupit si ho na 6akrový pozemek. Pokud jste však soukromý zemědělec nebo máte velkou zahradu, vyplatí se investovat do známé značky.

Jak vybrat pohonnou jednotku pro motorový kultivátor

Kultivátory jsou vybaveny elektromotory a spalovacími motory.

Kultivátory s elektromotory

Tyto stroje jsou poháněny speciálním elektromotorem. Motor je napájen ze sítě a připojen dlouhým kabelem. Je to jako na začátku 20. století, jen výkonnější a lehčí. Kromě malých rozměrů se technice přisuzuje také to, že nemá žádné škodlivé emise. Nástroj nemusí dýchat výfukové plyny, kterých je v ovzduší už tak dost.

Hlavní nevýhodou elektrického kultivátoru je však kabel. To v první řadě zhoršuje mobilitu, protože pokud není v blízkosti elektrická zásuvka, musí se půda orat ručně. Za druhé je třeba dbát na zachování celistvosti kabelu. Pokud je poškozena řezáky, hrozí obsluze úraz elektrickým proudem, což může vést ke zranění. Cena stroje je poměrně nízká, ale neměli byste očekávat vysoký výkon. Obvykle je nižší než 2,0 °C. 3 kW (cca 2,7 kW). 4 л. с.).

READ  Jednonápravový traktor se při rozjezdu vrací zpět

Stroj je ideální pro obdělávání a kultivaci záhonů, zeleninových zahrad a sadů. Používá se i v interiéru, kde nelze použít kultivátor se spalovacím motorem. Skleníky, pařeniště a zimní zahrady lze obdělávat ručně nebo pomocí elektrického kultivátoru. Málokdo chce vzít do ruky lopatu a hrábě a výfukové plyny spalovacích motorů jsou v interiéru prostě nepřijatelné. Elektrický kultivátor je tedy v tomto případě nejlepší volbou.

Existují také akumulátorové kultivátory s elektromotorem. bez kabelů. A to je jediný znatelný rozdíl mezi těmito modely. Bateriové napájení je přenosnější, ale ne výkonnější. Obvykle se používá na malých polích a pro kultivaci ornice.

Vlečka se spalovacím motorem

Nejoblíbenější jsou ty benzínové. Téměř žádné omezení výkonu. Jediná věc, která by mohla odradit od nákupu, je vysoká cena.

Údržba strojů s benzinovým pohonem je složitější. Vyčistěte motor od prachu a zbytků nečistot a proveďte další údržbářské práce. Životnost motoru je vždy horší než životnost čtyřtaktního motoru. Kvůli emisím výfukových plynů by se neměl používat v interiéru.

Motorové kypřiče mohou být vybaveny dvěma typy spalovacích motorů: dvoutaktními a čtyřtaktními.

Dvoutaktní. Jsou levnější a o 60-70 % výkonnější než jejich čtyřtaktní protějšky (při stejných rozměrech). Existují však nevýhody. První je úspornost. motor spotřebuje více paliva. Druhým faktorem je spolehlivost a odolnost. Aby nedošlo k vážnému poškození, je nutné používat kvalitní palivo a olej. Kromě toho je nutné dodržovat doporučené poměry pro míchání ingrediencí. To vede k předčasným poruchám. Dvoutaktní motory vždy předčí čtyřtaktní motory, pokud jde o životnost motoru. Mimochodem, opravy dvoutaktních motorů jsou obecně poměrně nákladné. Proto vadné zařízení putuje spíše na vrakoviště než do dílny. Majitel jde na nový nákup. Tento motor je mezi lehkými kultivátory vzácný.

Dvoutaktní motor.

Čtyřtaktní motor. Tímto motorem jsou vybaveny prakticky všechny nové modely. První hmatatelnou výhodou oproti předchozímu modelu je vyšší komfort. Vyznačují se nižší hladinou hluku. Hmotnost se také liší. Čtyřtaktní motor je těžší, což jen zlepšuje výkonnost při orbě a trhání. Motor se vyznačuje čistotou. Čtyřtaktní motory vypouštějí do ovzduší mnohem méně škodlivin. A co je nejdůležitější, motor vydrží déle.

Mezi zahrádkáři je rozšířený názor, že při práci s benzínovým kultivátorem je třeba čas od času udělat přestávku na ochlazení motoru. To však není nutné. Zvýšení teploty trvá déle než hodinu. Nádrž stroje má rovněž omezenou kapacitu. vystačí na několik hodin provozu. Čas od času se tedy musíte zastavit a doplnit palivo. Během těchto několika minut má motor čas vychladnout před dalším doplněním paliva (pokud je to nutné).

Motorový kultivátor se čtyřtaktním motorem.

Který z nich zvolit: benzinový nebo elektrický??

Elektrický kultivátor je ideální pro malé elektrifikované pozemky.

Jediným problémem je, že je nutné zajistit, aby nedošlo k poškození napájecího kabelu.

Na velkých pozemcích a při absenci elektrické energie neexistuje alternativa k benzínovým kultivátorům. Jsou však složitější, hlučné a vyžadují další náklady na palivo a mazání.

Co je to kultivátor a jednonápravový traktor?

Jednonápravový traktor i kultivátor jsou stroje na zpracování půdy. Jsou poháněny benzinovým motorem, mají tělo, rukojeť a nástavce pro provádění funkcí.

Oba stroje se používají k formování a kypření osivových lůžek, vytrhávání plevele a sklizni plodin. Člověk nastaví trysky, určí směr jízdy a užívá si výsledek. Díky tomu lze s minimálním úsilím uklidit značnou plochu.

který, kultivátor, lepší, elektrický, nebo

Vlastnosti jednonápravových traktorů

Jednonápravový traktor je miniaturní traktor. Stroj je poháněn karburátorovým nebo vznětovým motorem s několika převodovými stupni. Mají oddělená dvojkolí na nápravě, nejčastěji se jedná o terénní vozidla. Přílohy jsou k dispozici.

READ  Trimmer pro trávu zahrada, která je lepší

Jednonápravový traktor je velmi kompaktní, přesto se vyznačuje vysokou pracovní rychlostí a všestranností. „Minitraktor zvládne nejen orbu a kypření, ale také snadno zastřihuje trávníky, odklízí sníh a seno a pomáhá při přepravě malých nákladů.

Některé modely zahrnují i zavlažovací čerpadla, štípače dřeva, přívěsy.

K dispozici v těžké a lehké verzi. Těžké kypřiče si hravě poradí i s velmi suchou půdou, strmými křovinami a hromadami bahna.

Lehké kultivátory nejsou vždy vhodné pro zanedbané plochy, ale jsou skvělé pro pravidelnou údržbu jezírek. Moderní kultivátory mají protiskluzové rukojeti, transportní kola, kotoučové a hvězdicové nože.

  • použitelnost;
  • multifunkčnost;
  • Lze je provozovat v různých ročních obdobích;
  • spolehlivost konstrukce
  • vysoký výkon a hloubka práce.

Dieselové modely mají někdy problémy se zapalováním při teplotách pod bodem mrazu. Pro práci ve všech ročních obdobích je lepší zvolit benzínový motor.

Některé značky vyrábějí elektrické modely. Akumulátorový motor je vhodný pro pěstování ve sklenících a školkách, ale verze poháněné palivem mají výrazně vyšší výkon.

Vlastnosti kultivátorů

Kultivátor je dále vybaven nápravou, násadou, diskovými radlicemi a převodovkou. Ne všechny modely mají kola. Motor je navíc volitelný.

Ruční kultivátor je nejjednodušší, nejlehčí a zvládne i nejjednodušší zorané půdy.

Automatické stroje mají dieselový nebo benzinový motor, jsou těžší a někdy mají kola pro snadnou manévrovatelnost. Méně obvyklé jsou elektrické kultivátory.

Kultivátor je skutečně všestranný. Je vhodný pouze pro základní zpracování půdy.

Vysoká manévrovatelnost pro rozbíjení hrud půdy, vytrhávání plevele s kořeny i v těžko přístupných místech. To vše platí pro běžné půdní podmínky, ale hrozí, že si kultivátor neporadí s těžkou půdou.

Některé značky se snaží zvýšit průjezdnost pneumatikami. Podle zkušených zemědělců je tato možnost vhodná pro malé pozemky. Při velkém počtu pozemků však tyto triky stále nestačí.

Oboustranné a reverzibilní ve směru jízdy. Převodovky jsou k dispozici jako řetězové, šnekové nebo pastorkové, stejně jako u kypřičů. Řetězový kultivátor je nejodolnější verzí.

Jak si vybrat a na co se zaměřit?

Kromě toho se zohledňuje třída pěstitele:

  • „ultralehké“. zahrnuje stroje s hmotností do 15 kg. Umožňují kultivaci výsevních lůžek o šířce až 25 cm a hloubce až 10 cm;
  • „light“. Průměrná hmotnost stroje. 35-40 kg. Zpracovávají půdu pro výsev do šířky 50 cm a hloubky 15 cm;
  • „medium“. Hmotnost se pohybuje od 65 do 75 kg. S takovými kultivátory lze snadno zpracovat záhony široké 80-90 cm a hluboké 20 cm;
  • „heavy“. Hmotnost 100 kg a více. Jedná se o profesionální stroj vhodný pro velké farmy. Vhodné pro velké plochy.

Na venkov nebo do zahrady se často volí lehká nebo velmi lehká zařízení. Snadno se používají, jsou odolné a cenově výhodné.

který, kultivátor, lepší, elektrický, nebo

Tip pro výběr

Před nákupem stroje je třeba zhodnotit své finanční možnosti a vybrat seznam úkolů, pro které chcete stroj používat. Nemá smysl kupovat těžké kultivátory na kypření rašelinné půdy a obdělávání panenské půdy.

Elektrické kultivátory musí být připojeny k elektrické síti. To omezuje oblast jejich použití. Hlavním účelem těchto strojů je obdělávání půdy na venkově.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS