Který olej je lepší než STIHL nebo HUSQVARNA

Srovnávací řetězec řetězec Stihl a Husqvarna

Základní pravidla operací ChainSaws Husqvarna:

 • Palivo pro řetězovou pila. vysoký purifikační benzín;
 • Pila pracuje na směsi paliva a oleje, míchání paliva je vyrobeno v poměru 50: 1, takový poměr poskytuje nejlepší účinek pro provoz motoru. Neměňte poměr složek hořlavé směsi!
 • Olej se doporučuje brát takové typy: Husqvarna HP, pro 2T motory, semi-syntetické;
 • Připravte směs paliv v požadovaném podílu ve speciální směšovací nádoby, v žádném případě by nemělo udělat dobrý benzín za levnější;
 • Je také zakázáno chovat jeden typ oleje ostatním;
 • Palivové palivo se doporučuje od světelných zdrojů, plynu.

Pravidla provozu a bezpečnosti při práci s motorovou pilou Husqvarna:

 • Je vždy nutné udržovat řetězovou pilu na vrcholu dolů nebo boční části po celém povrchu kmene stromu, pokud máte pít pouze okraj hvězd, můžete získat silný návrat z nástroje a opakovaně zvýšit nebezpečí zranění;
 • Pokud se pila nechce spustit, ujistěte se, že všechny komponenty jsou shromažďovány a nainstalovány správně a zkuste určit příčinu;
 • Je zakázáno používat zařízení v dešti, v blízkosti zdrojů ohně;
 • Je nepřijatelné používat motorovou páinku bez ochranných prostředků (sluchátka, masky, brýle);
 • Nemůžete odstranit motor a rozebrat sami, dokud není zařízení v záruce.

Pokyny pro použití Husqvarna 135

Řetězová pila Husqvarna:

 • Pouzdro pro řetězové pily;
 • návod;
 • záruka;
 • část;
 • balík;
 • univerzální klíč;
 • Štít pro ruku, kryt pro pneumatiku (ne všechny modely).

Jaký olej vyplní řetězovou pilu: Vyberte si to nejlepší

Charakteristickými rysy dvoudobé řetězové pily napájecí jednotky jsou vysoké specifické energie a zvýšené provozní požadavky na kvalitu paliva a maziv. Co použít olej pro řetězové pily, takže nástroj pro levné služby je zcela nebo s významnými zásobami vyvinuly určené zdroje?

Napájecí jednotky amatérských a profesionálních řetězových pil se ovládají především na vysokorychlostních pracovních režimech. S nespornými výhodami jsou systémy chladicího vzduchu velmi omezené.

Poměrně pohodlné podmínky pro práci skupiny pístu a spojovací tyčové kliky jsou poskytovány hlavně charakteristikami speciálních motorových olejů.

Motorová pila

Současný seznam zahrnuje značkové produkty zvláštního účelu, které se liší od analogů stejného typu s vynikajícími mazivy, tepelnou odolností, stabilním výkonem při práci v regionech s komplexním počasím a klimatickým podmínkami.

Při posuzování výhod maziv se považují za následující funkce:

 • typ základny, minerální nebo syntetické;
 • mazací vlastnosti;
 • Sen a přítomnost toxických sloučenin ve výfukových plynech;
 • nedostatek negární formace;
 • Mytí a antičtační vlastnosti.
který, olej, lepší, stihl, nebo

Ve standardním provedení je to semi-syntetický nebo syntetický olej pro motory push-tahových motorů (2t), které tlačí olejový film odolný vůči vnějším vlivům a během spalování neopustí Nagara. Nejlepším olejem pro specifickou řetězovou pilou je semik-syntetická kompozice doporučená výrobcem jako hlavní volba.

Informační podpora

Instrukce připojená k nové řetězové pily obsahuje informace o sortimentu maziv, které mohou být použity s tímto modelem. Z větší části jsou značkové oleje, které zachovávají pracovní vlastnosti v širokém rozsahu teplot a provozních nákladů.

READ  Jak řezat brzdu doma

Také použití vysoce kvalitních analogů jiných výrobců, v hustotě, viskozitě a dalších parametrech, které splňují nárokované požadavky.

Srovnávací přehled o motorových olejech STIHL

Firemní oleje jednoho místa určení ve složení a vlastnostech se prakticky neliší, tedy jako malý pohled, můžete porovnat vlastnosti tří motorových olejů populární značky STIHL.

 • STIHL HP Motorový olej. volitelná volba z hlediska nákladů a výkonu. Jeho recept je zaměřen na využití semikofferačních a profesionálních pil v produktivních pily. Kompozice během spalování netvoří Nagar a toxické sloučeniny, nezničí pokládky, má zvýšenou odolnost vůči velkým a extrémním zatížením.
 • Stihl HP Super je klasický menší polosyntetický, který se setká s uživateli se zvýšenými požadavky.
 • Stihl HP Ultra je čistý syntetický olej, olej ve svých schopnostech lze považovat za univerzální, protože má speciální odolnost vůči teplotám a účinkům zatížení. Vynikající materiál pro použití v silných KBS profesionální řetězové pily.

Výhody značkových motorových olejů Super a Ultra

 • dodržování platných environmentálních požadavků;
 • Plná a účinná ochrana dílů motorového motoru z zrychleného opotřebení;
 • Žádné srážení a stabilita provozních parametrů s dlouhodobým skladováním.

Značkové maziva nepotřebují žádné přísady a další komponenty. Je třeba mít na paměti, že palivové směsi vařené s použitím minerálních olejů a jejich syntetických analogů je zakázáno míchat.

Doporučení pro výběr motorových olejů

Dokonce i nejdražší motorový olej pro mazací řetězové pily je vynaloženo v minimálním množství, takže neexistuje vážný důvod pro těsné úspory svých úspor.

Na základě toho odborníci doporučují vyloučit levné falty z jejich pozornosti, které jsou často realizovány v rámci ochranných známek známých výrobců.

Výsledek přirozeného výběru se stal stabilní poptávkou po motorových olejech značek Husqvarna a Stihl. Mnoho pozitivního zpětné vazby na kvalitu motorových olejů značky Makita. Praktická praxe je prokázána, že pracovní vlastnosti značkového spotřebního materiálu jsou řádově vyšší než u levných čínských analogů.

Na druhé straně je třeba poznamenat, že kvalita čínských motorových olejů vyrobených ve státních podnicích je co nejblíže k vlastnostem evropského spotřebního materiálu průměrné cenové hladiny.

Příčiny vysoké poptávky po značkových výrobcích

Populární v médiu amatérů a profesionální piny Olej Stihl je stejně vhodný pro použití domácích a profesionálních řetězových pil téměř všech značek. Identické charakteristiky spotřebního materiálu Husqvarna.

→ koupit ropu Husqvarna za nejlepší cenu od domácího vývoje, je třeba poznamenat technické a provozní normy ropu Lukoil. Provozní vlastnosti oleje tohoto výrobce nejsou nižší než výrobky významných značek. Je to, že 150-180 je nižší než hodnota importovaných analogů.

Specialisté doporučují dodržovat doporučení továrny, protože použití nestandardních olejů může být legitimní základem pro odstranění služeb poskytování záručních povinností. Vyplňte řetězovou pilu levnějšího náhradního oleje neznámého původu nebezpečné z hlediska spolehlivosti nástroje a jeho trvanlivosti.

Výhody syntetiky motorového maziva

Drahé ropné polosyntetické nebo syntetické ve všech ohledech nejlépe levnější minerální olej.

 • Bezproblémový provoz komponent a systémů;
 • Stabilní trakční charakteristiky výkonového pohonu;
 • Snížení nákladů na plánované opravy;
 • Zvýšená doba trvání zdrojů.
který, olej, lepší, stihl, nebo

Zařízení na směs paliva

Samozřejmě můžete použít kanystr, injekční stříkačku nebo měřicí láhev, ale existují pohodlnější možnosti. Stojí za zmínku, že například stihl oleje jsou vyráběny ve 2 typech obalů, s dávkovačem a bez. S malým cenovým rozdílem, láhev s dávkovačem výrazně usnadňuje proces vaření směsi. Existuje také mnoho různých kanysterů s dávkovačem, se separacemi pro olej a benzín odděleně. Všechny tyto úpravy snižují přípravu spuštění a práce řetězových pil.

Stihl kanystr s kompartmenty ropy a benzínu

Tento kanystr má dvě základy pro skladování oleje a benzínu odděleně. 5 litrový benzínová kapacita a olejová nádrž má objem 3 litrů. Často mnoho majitelů benzoinstruce s dvoutaktními motory v tomto nádobě v jedné větvi nesou olej, a v druhé směsi paliva je již připravena.

READ  Olej STIHL - rozdíl mezi originálem a padělkem

Kanister Husqvarna se separacím pro směs oleje a paliva.

CanIsters v Husqvarn-S mají funkci: Kontejner oleje může být odstraněna z hlavního a použitého odděleně.

Je možné nalít 95 benzínu v řetězci?

V praxi, v téměř každém návodu k použití, naleznete pokyny od výrobců, kteří pro pravidelné tankování nástroje pro domácnost potřebujete použít benzín s konstantním oktanovým číslem není vyšší než 92. Navzdory tomu, mnoho začínající zahradníků i nadále tankovat své pily o 95. benzín, marně počítat, že je lepší.

Je třeba mít na paměti, že motory všech dovážených a některých domácích nástrojů jsou zpočátku navrženy tak, aby fungovaly od 92. benzínu. Pokud nalijete do palivové nádrže nástroje 92. benzín, povede k pístu zatlačte do protějšího, který je často označován jako detonace. Tento nebezpečný proces se stane cyklickým a bude opakován s každým twistem klikového hřídele. Pravděpodobně není nutné říci, že použití 98. benzínu je ještě horší ovlivnit práci pístu a stavu motorové řetězce motoru.

Doporučení Výhody pro výběr a použití řetězových olejů

Vyprchovatelné materiály Je vhodné nakupovat pouze v značkových obchodech nebo reprezentativních kancelářích licencovaných prodejních společností.

 • Z nákupu oleje s znatelnou sraženinou, výslovně vyslovil frakční svazek, navzdory menším nákladům je lepší odmítnout.
 • Je třeba se ujistit, že existují informace obsahující údaje o umístění podniku, elektronických a telefonních kanálů, jasně ukázaly skladování provozních omezení a vlastností aplikace.
 • Před nákupem zboží malou známou značkou užitečnou pro zobrazení spotřebitelských recenzí na internetu.
 • Kategoricky nežádoucí míchací minerální a organické oleje. Jediný typ olejové směsi olejů z různých výrobců po skončení je nutné sloučit, tyto kompozity musí být po konce vypuštěny z různých výrobců.

Práce mazání musí být pravidelně kontrolována. Nedostatek zásobování olejem je snadné určit, aby se zvýšil zatížení motoru a vůně přehřátého dřeva. Další mazivo potřebuje korunou a ložisko předních a řízených hvězd.

Odstranění následků použití nekvalitního mazání případ je poměrně drahý, takže je nutné spočítat předem, zda je nutné ušetřit a nalít olej pochybné kvality, což obvykle není mnohem levnější. Koupit oleje od oficiálních zástupců, takže se můžete chránit před podvodníky, kteří nabízejí lubrikanty s nízkou kvalitou za známých značek.

Olej pro řetězové pily. Co je lepší použít?

Ve skutečnosti, všichni majitelé osobních domů, pro nejvzácnější výjimku, je zde řetězová pila. Nástroj je vhodný, úspěšný, téměř nedostupný. Je to řetězová pila, která je poháněna z dvoudobého motoru spalování. Skutečnost, že speciální oleje se používají k mazání dvoudobých benzomotorů, ne dlouhé. Pokud zanedbáváte anotaci, pak může být operace řetězových pil byl krátký. Uvidíme, co má olej pro řetězové pily a jak používat.

Top 3 populární oleje (značky) pro mazací řetězec Řetězová pila

Německý výrobce STIHL je lídrem ve výrobě motorových olejů. Olej vstupuje do nádrží 0,1 a 1 l. Je upraven pro domácí a profesionální pily. Všechny potřebné komponenty jsou vybrány ve správném poměru, který poskytuje dlouhé provozní období.

Husqvarna je také předním výrobcem motorových olejů, které nejsou odlišné od klidu, pokud jde o jeho vlastnosti.

Bosch olej se používá k mazání řetězců a pneumatik. Je to šetrné k životnímu prostředí a snižuje ohřev nástroje při práci. Díky vlastnostem oleje je usnadněno očištění nástroje z prachu a čipů.

 • Použijte optimální konzistenci oleje. Zbytečně kapalný nebo tlustý nedosáhne požadovaného výsledku.
 • Musíte si vybrat olej v souladu s typem motoru;
 • Doporučuje se používat syntetický olej, který nevytváří auto;
 • U čtyřdobých motorů je nutné naplnit olej s obsahem popela z 2% a výše.
READ  Proč špatně začíná řetězová pila Stihl 180

Stručný přehled nejoblíbenějších modelů

Husqvarna AB vyrábí širokou škálu benzínových pily, což usnadňuje vybrat nástroj k řešení různých úkolů.

Husqvarna 137

Husqvarna 137 označuje třídu řetězových pil v domácnosti, ale vybavené poměrně výkonným motorem 1,64 kW a je vybaven palivovou nádrží při 410 ml. Doporučená délka autobusu od 33 do 38 cm s firemním řetězcem H30 s předním tloušťkou spojů 1,3 cm. Model je vybaven mechanismem spuštění světla a vylepšeným zapalovacím systémem. Hmotnost jednotky bez pneumatiky je pouze 4,6 kg.

Viděl skvěle vhodné pro řezání fenu, tenkých stromů a řezání dřevních materiálů malé tloušťky.

Husqvarna 140

Další model amatérské třídy. Výstupní výkon motoru je 1,6 kW s objemem nádrže 0,371 ml s délkou sběrnice 35-40 cm, což umožňuje v klidném režimu provádět práci na řezání fena, malých stromů v oblasti země, obrobku a řezání řeziva. Celková hmotnost v měně 4,4 kg.

Husqvarna 142

Model podle formálních specifikací odkazuje na pily benzínu pro domácnost, ale pro vysokou spolehlivost a vytrvalost si zaslouží titul polooffický nástroj. S objemem motoru 40,2 cm3 vyvíjí výkon 1,9 kW. Objem palivové nádrže 0,41 l, délka pneumatiky 38 cm. Při navrhování tohoto modelu se zaměřte na rozšíření zdroje a dosažení maximálního komfortu pro operátora.

Jeho vlastnosti lze přisuzovat spolehlivým klikovým hřídeli z kované oceli, vybavené dvěma kompresními kroužky pístní skupinou, oděvem, výlučně ergonomickým designem.

S hmotností 4,6 kg je vhodný pro výkon velkého množství práce ve výstavbě dřevěného domu nebo sklizně dřeva.

Husqvarna 240

Neočekávaná a vytrvalá pila, schopná efektivně pracovat na 3-4 hodiny denně. Výkon motoru 1,5 kW při objemu palivové nádrže 300 ml umožňuje provozu s vodicí délkou sběrnice do 40 cm. Stačí pro zúčtování od větví a starých stromů země a snížit protokoly standardního průměru. S hmotností pily 4,7 kg se obsluha necítí únavu a nepohodlí v důsledku vynikající rovnováhy jednotky a přítomnost vhodných rukojeti se sníženou hladinou vibrací. Tento model se vyznačuje přítomností zesílené válcové skupiny, ekonomického motoru, elektronického zapalování, základního primeru a pasti, který snižuje riziko poranění při řezání.

Husqvarna 365

Model se týká kategorie profesionálních benzínových pily, navržených pro denně mnoho hodin práce bez dlouhých přerušení. S hmotností 6 kg vyvíjí výkon 3,4 kW. Úspěšně se používá na Wooder as dalšími prací vyžadujícím vysokou rychlost řez. 0,77 l palivová nádrž je vybavena ukazatelem transparentní úrovně, která zjednodušuje řízení.

Karburátor s topným systémem umožňuje použití pily při extrémně nízkých teplotách.

Přítomnost klikové skříně a efektivního systému chladicího vzduchu motoru ji spolehlivě chrání před přehřátí při maximálním zatížení. Husqvarna 365 je vybavena lehkým počátečním a absorpčním systémům vibrací. Délka pneumatiky až 70 cm umožňuje snížit i velké kmeny.

Níže není úplný seznam modelů Řetězová pila Husqvarna zobrazuje, jak široké možnosti tohoto populárního nástroje. Vzhledem k vysoké kvalitě výroby a zvýšeného zdroje se nevztahují na kategorii levné pily. Pro získání vašeho oblíbeného modelu je proto lepší ve spolehlivých dodavateli spolupracujících s oficiální obchodní sítí výrobce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS