Lithium ion elektrický šroubovák baterie neúčtuje

Způsob obnovení NI-CD, Ni-MH, Li-Ion Elektrický šroubovák šroubovák

Ahoj! Dnes zvýšit téma stavebnictví a letní země. Řeknu vám, jak opravit nebo obnovit baterii elektrického šroubováku s vlastními rukama. Musím říci, že elektrický šroubovák je velmi pohodlná věc. Nabíjení baterie a běží bez drátů Twist, pak tam. Jen v průběhu času se takový twist otočí méně a méně. To je způsobeno ztrátou kapacitních baterií. O nich a mluvíme.

Proč elektrický šroubovák baterie neúčtuje. příčina a eliminace

Příčiny nepřítomnosti nebo slabé úrovně, stejně jako nefunkční metody jsou různé:

 • Žádný kontakt mezi nabíječkou a bateriovými terminály. To je důsledek skutečnosti, že talíře paměťového zdvihu. Pečlivě odmítnout desky vracené do pracovního stavu.
 • Oxidace terminálů nebo lepení bahna. Kontakty jsou vyčištěny a tření alkoholu.
 • Selhání jednoho z „plechovek“. Demontujte tělo bloku baterie vyjmutím krytu (šroub šrouby nebo odstraňte západky). „Přijďte“ každou banku s testerem pro přítomnost napětí nebo výtlačného proudu. S snadnějším napětím. to je nebo tam, nebo to není, ale tato metoda vždy nefunguje. Vypouštěcí proud se měří na nosném odporu. je to řádně nižší než u servisní banky. Po diagnóze je vadná banka oddělena od servisu a je nastavena na nový, přesně stejný typ a stejnou orientací polarity vzhledem k ostatním prvkům.

Důležité! Nejtěžší moment nahrazení bank. Spike plechovky v baterii. V továrně používat bod svařování a při opravě „do-it-yourself“ častěji. pájecí železo. Během práce je důležité, aby baterii nepřeplňovaly, musíte pracovat rychle.

Existuje další důvod pro nedostatek náboje, ale je to charakteristické pouze pro nikl-kadmiové baterie. pracoval účinek paměti, a baterie neúčtuje, i když jeho zdroj ještě nebyl vyčerpán. Neodvést to dříve, je důležité správně účtovat.

lithium, elektrický, šroubovák, baterie, neúčtuje

Baterie neúčtuje

Elektrický šroubovák po dlouhém použití se stane, selže. Jeho pracovním prvkem může přestat nabíjení, což povede k nemožnosti provádění funkčních schopností přístroje, nástroj, zhruba řečeno, „Die“.

Aby bylo možné prodloužit životní nástroj tak, abyste jej nemuseli odstranit ze zóny viditelnosti, můžete zkusit střídavě tři metody. Každý následný je považován za složitější a nákladnější. Mají:

 • Obnovení a zvyšování kapacity po reverzibilní ztrátě (paměťový efekt);
 • přidání destilované vody na elektrolytu;
 • Vyměňte některé nebo všechny bloky baterie.

Obecné požadavky na opravu

Jak obnovit elektrický šroubovák baterie? Musí mít základní nápady o elektrotechniku. Schéma baterie Simmera. Běžný sekvenční řetězec (plus se připojuje k mínusu).

READ  Chainwaw Stihl 180 nedrží nečinný

Při opravách No-Cd je třeba vzít v úvahu následující doporučení:

 • Mají paměťový efekt. Klasické schéma pro vstup do provozu takových AKB. 3 plných poplatků a 3 výboje v nulu. Nový prvek musí projít stejnou hvězdou.
 • Podobný prvek. Tak, že se nedostane z řetězu a neukázal baterii vůbec, nový prvek musí plně v souladu s předchozím nominálním.

Lithiová baterie elektrického šroubováku může být opravena doma, s ohledem na následující:

 • Nemohou být pájeni. Incelerance k vysokým teplotám povede k nezrušenému stavu. Chcete-li to provést, musíte použít kontaktní svařování (zahřívá elektrodu na krátkou dobu, neublíží AKB). Pokud není přístup k CS: Go, můžete pájku velmi silné pájecí železo od 100 wattů. Pohyb musí být rychlé a přesné.
 • Stejné modely. Nyní existuje několik významných výrobců lithiových baterií, které se používají v populárních zahraničních modelech šroubů, jako je Hitachi, Makita a domácí: Interskol, Bison.

Co potřebujete vědět, než začnete obnovit šroubovák baterie?

Většina baterií v elektrickém nářadí má stejné konstrukční prvky (sériové kompaktní kompaktní buňky). 2. Je nutné věnovat pozornost typu baterie (Ni-Cd, Ni-MH a Li-ion) a kapacity (v Mach). 3. Při demontáži bloku baterie musíte sledovat sloučeniny polarity (/.). 4. Z přehřátí „bank“ chráněných odlučovačem s pájeným odporem. 5. Obnovení položky typu LI-iont typu není možná (jak určit jeho provozuschopnost, viz níže).

Jak opravit baterii pro elektrický šroubovák? Nejjednodušší způsob, jak oživit baterii, je nahradit jeden z plechovek.

Je třeba najít vadný prvek s nízkým napětím. Chcete-li to provést, použijte tester.

Pokyny, jak zkontrolovat elektrický šroubovák baterie multimetrem:

 • Obvyklý multimetr má dvě sonda. červená a černá. Od opačných konců banky jsou dvě kontakty (plus a mínus).
 • Páka pro výběr testeru je instalována v režimu „vzdáleného napětí“. Pokud je multimetrový automatický výběr hodnot dostačující. Pokud tomu tak není, musíte páku umístit do polohy „20“.
 • Vlastnosti se aplikují na kontaktní místa a měřeno napětí. Obrazovka ukazuje skutečné napětí. Pokud je znak „-“ před čísly, pak se sondy musí být navzájem změněny.
 • Každá banka je kontrolována tímto algoritmem.

Když byl zjistil rozbitý prvek, právě zmizel a mění se. Potřebujete použít silné pájecí železo, aby nebylo překryt sklenici.

Jak můžete stále obnovit prvky baterie

V případě, kdy z nějakého důvodu není možné obnovit baterii nahrazením vadných plechovek, můžete je pokusit znovu oživit. Pouze jeden by měl zvážit, že je nemožné dělat s lithium-iontové banky. Můžete znovu oživit pouze baterie s prvky niklu-kadmium.

Dvěma způsoby lze provádět dvěma způsoby:

 • S pomocí vice, průchodu nebo kladivu, aby těsnění s kompresními plechovkami s detekovanou vadou;
 • Proveďte vadné plechovky firmwaru pod velkým napětím.
READ  Co je zbytečné teploměr sekera kladivo kleště

Jak účtovat

Po nákupu a před prvním použitím je nutné zkontrolovat úroveň poplatku, další jednání v závislosti na typu.

Pokud tento model nemá „paměťový efekt“, můžete okamžitě nabíjet a spustit práci, jinak bude vyžadována příprava:

 • NI-CD: Vypouštět dvakrát třikrát a pak plně nabijte k opuštění plné kapacity, dále využívat standardní postup nabíjení;
 • Ni-MH: Můžete také „pumpovat“, stejně jako předchozí verze;
 • Li-Ion: nevyžaduje úplný propuštění vůbec (je to dokonce škodlivé), takže můžete okamžitě účtovat.
 • Doporučená teplota 10-40 Celsia (nebo podle pokynů);
 • Ni-mh může přehřátí, z tohoto důvodu je třeba ovládat nabíjení (jiní mohou být také přehřátí, takže v teplu nebo v teplé místnosti je nutné organizovat chlazení baterie);
 • Nabitá baterie musí být odpojena od nabíječky.
 • Pokud se nástroj nepoužívá, je baterie také lepší vypnout
 • S dlouhodobým skladováním je nutné pravidelně nabít;
 • Zvažte vlastnosti každého typu (Li-ion a ni-mh nerozpustí, a Ni-CD mohou být uloženy vybité).
 • Za prvé, podle pokynů pro zařízení, dále věnovat pozornost indikaci na nabíječce;
 • Pokud potřebujete rychle doplnit poplatek. nejméně půl hodiny (opět, pokud pokyny nejsou v rozporu);
 • Kompletní poplatek může zabírat až 7-8 hodin, přesněji uvedeno v dokumentaci k zařízení.

Stojí za to věnovat pozornost typu nabíječky. Zjednodušené schéma se používá v amatérském segmentu, zatímco profesionální modely mohou být vybaveny možností impulsu. Jsou více „chytré“ a mocné, takže čas celkového náboje může být asi hodina.

Co dělat, když baterie neúčtuje

Pokud baterie nedrží náboj (rychle sedí) nebo nezískává dodávku energie vůbec, je nutné začít s identifikací příčiny, postupovat také z typu baterie.

Porucha může být zraněna v baterii samotné, v nabíjecí jednotce, jakož i na místě kontaktu. Navíc stojí za to kontrolu, a zda je nabíječka vhodná pro tuto baterii.

Malá pracovní doba

Pro Ni-CD (v menší míře a pro Ni-MH) může kontejner spadnout z důvodu „paměťového efektu“.

Chcete-li opravit, musíte zařízení plně vypouštět, a pak strávit plnou náladu. Takový cyklus musí opakovat 2 a lepší než 3 krát. Zpravidla je dostačující na „kopat“ baterii téměř až do předchozích hodnot.

Nenabíjí se

Pokud se indikátor na nabíjení rozsvítí, ale baterie není buď nabitá, nebo se proces rychle zastaví, musíte kontrolovat kontakty. Pokud existují stopy prachu nebo oxidace, musí být vyčištěny a otřát alkohol.

Kromě toho musíte se ujistit, že prodejny neobnovily. je to banální, ale důvod, proč zařízení nefunguje. Pokud se nedostanou do konektoru baterie, musíte je pečlivě upravit zpět (budete muset demontovat nabíječku).

Také používat multimetr lze ověřit, že na výstupu nabíjení. Chcete-li to provést, v režimu konstantního napětí musíte připojit červenou a černou sondu s výstupy „a“. „, resp. Dále musí být přístrojové údaje ověřeny s hodnotami uvedenými na bloku. Chůze mimo jejich limity označuje potřebu opravit nabíjení.

READ  Jak doma vyříznout zrcadlo pomocí řezačky na sklo

Vadné moduly AKB a jejich náhrada

Samostatný případ. selhání bateriových dílů. Skutečnost je, že obvykle je baterie sestavena ze standardních bloků („plechovky“). A pokud poněkud ztratí kontejner, degraduje celou baterii. Pokud například baterie elektrického šroubováku není nabitá za celý objem, pak je pravděpodobné, že přesně v tomto. Tato metoda bude vyžadovat šnorchlování a dovednost s pájecím železem, protože pájecí se používá k připojení prvků a příliš dlouhé topení může poškodit nebo explodovat / zapálit baterii.

 • Vyjměte víko (západky nebo šrouby);
 • Zkontrolujte napětí testeru na každém prvku. Obvykle asi 1.2 v „bance“ je normální, pokud níže nebo nepřítomnost. je nutné obnovit. Komplexnější volbou. zkontrolujte vypouštěcí proud pomocí odporu zátěže. Vadný fragment je výrazně nižší;
 • Pokud je napětí každého bloku dostatečné, musíte zkontrolovat úroveň vnitřního odporu (napětí pro rozdělení proudu, odečtěte odolnost proti zatížení), pak porovnejte získanou hodnotu se standardním parametrem bloku;
 • Dejte nový modul. můžete mít pracovníka z podobné baterie nebo použít vhodné vlastnosti. Je důležité ho pájet ve stejné orientaci tak, aby nástroj mohl pracovat.

Alternativní. změna pro použití modulů jiného typu s podobným charakteristikám napětí / odporu. Například můžete nahradit Ni-CD na Li-ion.

Důležité! Přehřátí baterie je nebezpečné. Práce páječka rychle a přesně.

Podél cesty musíte zkontrolovat kvalitu připojení. v případě potřeby, vyměňte nebo obnovte izolaci. Řídicí deska musí být také izolována z bloků lepenkového těsnění. Chcete-li zkontrolovat práci, musíte sledovat růst napětí jako nabíjení. Norma pro Akb na 18 může být 13-13.5-14 až 0.5-1-2 hodin, respektive s výstupem o 17 nebo více až do konce.

Vadné elektronické komponenty

Také možné selhání jednotlivých částí elektroniky nabíječky. Můžete je obnovit pouze s jistotou vlastnictvím páječky a dostupnosti náhradních dílů:

 • pojistka (obvykle 5V). nahrazení analogů, pokud tester není nemocný s transclockem;
 • Kondenzátor. oteklý (nebo s odporem 0 v režimu konstantního napětí) bloky jsou nahrazeny podobnými parametry;
 • Usměrňovač. výměna diod (vadný prochází napětí v obou směrech);
 • sytič / odpor. selhání v transclock.

Když se mikrokontrolér nebo termistor selže (odkazuje na primární vinutí transformátoru), je oprava obvykle nevhodná, je lepší vyměnit celý přístroj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS