Mazání řetězu řetězové pily Husqvarna 137

Husqvarna 137 Nevytéká olej z řetězu

řetězová pila. nepostradatelný pomocník každého opravdového řemeslníka.

S příchodem tohoto nástroje vzrostla jeho popularita.

Řetězová pila Husqvarna 142 má mnoho funkcí. Má široké využití nejen v lesnictví, ale i v domácnosti.

Výběr motorové pily je snadný. Proto je nejlepší podívat se na známé značky, jako je Husqvarna. Tato společnost vyrábí širokou škálu těchto nástrojů. Husqvarna 240 a další modely mají vysokou kvalitu a funkčnost. Ale bohužel ani tyto nástroje nejsou imunní vůči selhání.

Možné poruchy

Jakmile se v domě objeví motorová pila, mnozí majitelé domů si oddechnou.

Koneckonců, tento nástroj vám umožní snadno a rychle řešit složité problémy.

Je však třeba mít na paměti, že řetězové pily často selhávají. Důvodem je vysoké namáhání, kterému je vystaven během provozu. Proto byste měli být vždy připraveni závady opravit.

V současné době existuje spousta servisů, které nabízejí opravy řetězových pil a dalšího nářadí. To však neznamená, že v případě závady musíte hned běžet do servisu.

Některé závady lze opravit ručně. K tomu stačí znát příčiny závad a způsob jejich odstranění.

Při častém používání nástroje tak může docházet k poruchám:

Každou z těchto závad lze opravit vlastníma rukama. Hlavní věc. Znát posloupnost kroků při řešení konkrétního problému.

mazání, řetězu, řetězové, pily

Článek o samoopravě řetězové pily 180 naleznete zde.

Systém zapalování

Pokud nářadí náhle přestane fungovat, je třeba nejprve zkontrolovat systém zapalování. A je třeba začít zapalovací svíčkou.

Práce musí být prováděny velmi pečlivě. Použijte k tomu speciální háček. Nejprve musíte odpojit kabel a vyjmout zapalovací svíčku.

Pokud je suchý, znamená to, že válec nedostává žádné palivo.

Rychlé opravy Husqvarna 137/142. Výměna olejového čerpadla.

Poměrně častý problém u řetězových pil Husqvarna

137 и 142. porucha olejového čerpadla. Toto video ukazuje rychlý.

Oprava řetězové pily Husqvarna: Problém s přívodem oleje

Oprava olejového čerpadla u řetězové pily Husqvarna

230, 235, 236, 240 Opravy v online obchodě.

Pokud se na něm objeví nějaké skvrny, může být porucha v karburátoru nebo v zapalování. Chcete-li ji opravit, musíte vyčistit zástrčku a odpojit přívod paliva. Poté se motor startéru spustí.

Tím se odvětrá spalovací komora a odstraní se přebytečné palivo. Poté se znovu zasune zapalovací svíčka a zahájí se řezání řetězovou pilou.

Pokud se na zapalovací svíčce vytvoří nános, je to známka toho, že Huskvarna 137 používá nekvalitní palivo. Usazeniny vznikají také v důsledku nesprávné směsi paliva a oleje. Aby nářadí fungovalo co nejdéle, měli byste si pečlivě přečíst návod k obsluze.

Pokud je na zapalovací svíčce nános, je třeba jej opatrně odstranit. K tomu můžete použít šídlo. Elektrody se pečlivě otřou smirkovým papírem. Poté se znovu sestaví. Je také třeba natankovat palivo doporučené pro tento model řetězové pily.

Přečtěte si článek o opravách řetězových pil na 350.

Problémy s palivovým systémem

Pokud nástroj nefunguje, může to být způsobeno tím, že válec nedostává palivo.

, je třeba zkontrolovat palivový filtr, zda není znečištěný. Chcete-li to zkontrolovat, musíte odstranit palivovou hadici a zkontrolovat, jak rychle palivo proudí.

Pokud je v nádrži velmi malý tlak vzduchu, je problém v ucpaném filtru.

V tomto případě je třeba vyčistit filtr. Prochází přímo nádrží. Filtr se vyčistí a znovu nainstaluje. Měla by se čistit pod tekoucí čistou vodou.

Poté se filtr vysuší a opatrně se znovu vloží. Abyste této závadě v budoucnu předešli, měli byste filtr pravidelně čistit.

Pokud čištění filtru nepřinese pozitivní výsledek, měli byste si dát pauzu. Pokud je otvor ucpaný, karburátor nemá dostatek vzduchu.

Porucha tlumiče výfuku a karburátoru

Při častém používání řetězové pily může dojít k poruchám tlumiče výfuku. To lze velmi snadno rozpoznat.

Pokud nářadí běží v pořádku a když začne běžet rychleji, je příčinou svodič jisker.

Nejčastější příčinou selhání tohoto prvku je kontaminace odpadem ze spalování. Problém můžete snadno odstranit vlastníma rukama.

Nejprve je třeba vyjmout tlumič a demontovat jej. Je třeba mít na paměti, že u některých modelů jiskřiště nefungují. Poté se tlumič vyčistí od karbonu. Používejte k tomu speciální čisticí prostředky.

Po odstranění nánosu se jiskřiště vysuší fénem. V závěrečné fázi se tlumič znovu namontuje.

U karburátoru lze seřízení a opravy provádět doma. Abyste však mohli takovou práci správně provést, musíte znát strukturu karburátoru a princip jeho opravy.

Špatná oprava může způsobit vážné poškození jednotky. Z tohoto důvodu odborníci doporučují, abyste si nechali tlumič seřídit a opravit v odborném servisu.

Jak vidíte, mnoho závad řetězové pily lze opravit vlastníma rukama. K tomu však potřebujete několik informací. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, raději si zavolejte odbornou pomoc.

mazání, řetězu, řetězové, pily

Podívejte se sami na podrobné video o demontáži a opětovné montáži řetězové pily Husqvarna 142:

Výhody provozovatele

Obliba tohoto modelu je založena především na jeho přijatelné ceně, snadné údržbě, pohodlném ovládání a vysoké udržovatelnosti.

S využitím stávajícího sortimentu náhradních dílů může majitel provést plnohodnotnou opravu výrobku s minimálními materiálovými a časovými náklady.

Návod k obsluze, který je součástí sady, obsahuje užitečné informace o zvláštnostech přípravy nářadí na první a předchozí uvedení do provozu, postupech údržby, řešení problémů a svépomocné pomoci při případných poruchách.

Podrobnosti v popisech slouží k objasnění pořadí montáže při provádění složitějších oprav.

Použití náhradních dílů z fondu oprav společnosti dává majiteli možnost obnovit výkon opotřebovaných jednotek a sestav téměř o 100 %.

Struktura mazacího systému

V závislosti na značce řetězové pily se mohou komponenty mazacího systému mírně lišit, ale jejich celkový počet a schéma připojení zůstává stejné.

Hlavní součásti mazacího systému jsou:

    olejová nádrž, obvykle umístěná v klikové skříni motoru.

Princip fungování

Čerpadlo je srdcem systému. Její princip fungování je následující. Se zvyšujícími se otáčkami motoru pohání pastorek na hlavním hřídeli hřídel čerpadla přes šnekový převod. Otáčení hřídele zase vytváří určitý tlak v olejovém potrubí, který tlačí olej směrem k tyči.

Konec olejového kanálu je v místě, kde se vodicí lišta dotýká skříně nástroje, kde má podélnou drážku, do které je olejový kanál při nasazení vodicí lišty zasažen.

Drážka je nutná k zajištění průtoku oleje do lišty bez ohledu na to, jak je řetěz řetězové pily napnutý. Jednoduše řečeno, ať je vodicí lišta při práci v jakékoli poloze, olej do ní proudí štěrbinou.

Následuje řetěz, který má v závislosti na modelu řetězu v článcích buď drážku, nebo otvor, který umožňuje rozptýlení oleje po liště. S rostoucími otáčkami motoru se zvyšuje i rychlost průtoku oleje.

READ  Jak brousit pásové pily na dřevo

Některé modely řetězových pil jsou vybaveny čerpadlem, které může dodatečně regulovat průtok oleje, a v případě potřeby může mazací systém množství oleje snížit nebo zvýšit.

Tato funkce je velmi výhodná, protože. к. šetří ropu a zbytečně s ní neplýtvá.

Princip fungování

Čerpadlo je srdcem systému. Její princip fungování je následující. Při zvýšení otáček motoru pohání ozubené kolo na hlavním hřídeli hřídel čerpadla prostřednictvím šnekového převodu. Otáčení hřídele pak vytváří v olejové šachtě určitý tlak, který tlačí olej směrem k tyči.

Konec olejového kanálu je umístěn v místě styku pneumatiky s pláštěm nástroje a má podélnou drážku, po které při montáži pneumatiky protéká olejový kanál.

Drážka je nutná k zajištění průtoku oleje do vodicí lišty bez ohledu na napnutí řetězu. Jednoduše řečeno, ať je vodicí lišta během provozu v jakékoli poloze, olej proudí drážkou do vodicí lišty.

Proces mazání pak zahrnuje řetěz, který má v závislosti na modelu řetězu v článcích buď drážku, nebo otvor, jímž se olej rozvádí po celé pneumatice. při vyšších otáčkách motoru se zvyšuje i průtok oleje.

Některé modely řetězových pil jsou vybaveny čerpadly s dodatečně nastavitelnou kapacitou a v případě potřeby lze průtok oleje v mazacím systému zvýšit nebo snížit.

Tato funkce je velmi užitečná, protože vysokotlaký čistič v předním/zadním chladiči oleje zajišťuje ještě lepší rozstřik. к. šetří a neplýtvá olejem.

Husqvarna

Technická data Husqvarna 137

Kapacita válce. 36.3cc Power. 1.6kW (2.2 л.с.) Maximální doporučené otáčky motoru. 13000 ot/min Objem palivové nádrže. 0.41 litrů Objem olejové nádrže. 0.2L Typ olejového čerpadla. pevný průtok Rozteč řetězu. 0.325″ Doporučená délka tyče. 13-15″ (33-38 cm) Hladina hluku. 98 dB(A) Hladina hluku. 118 dB(A) Vibrace, přední/zadní rukojeť. 4.9m/s2 / 7,7m/s2 Hmotnost (bez tyče a řetězu). 4.6 kg

Tlumení vibrací a rukojeti izolované od motoru.

Odstředivý systém čištění vzduchu pro dlouhé intervaly čištění filtru, bezproblémový provoz a nižší opotřebení.

Ohnutá přední rukojeť pro co nejlepší úchop a přirozenou pracovní polohu.

Díky úzkému tělu, vysokému těžišti a plochému dnu se velmi snadno ovládá.

Dvojčinná brzda řetězu, štít pravé ruky a zarážka řetězu zvyšují bezpečnost obsluhy.

Kovaný třídílný klikový hřídel navržený pro maximální odolnost a provoz v nejnáročnějších podmínkách.

Nízká hmotnost všech pohyblivých částí motoru umožňuje rychlou akceleraci.

Kritéria výběru oleje pro řetězové pily

Mnoho majitelů řetězových pil viní výrobce nářadí, když dojde k poruše, a stěžují si na levné komponenty a nekvalitní montáž. Často je však příčinou poškození nedbalost a neochota majitele šetřit na spotřebním materiálu, jako je olej.

Někteří provozovatelé řetězových pil zajdou do autorizovaného servisu a požádají o litr nebo dva recyklovaného oleje. Tato úspora se promítá do dostatečně vysokých výdajů na opravy řetězových pil, nákup nového řetězu a dalších dílů.

Kritéria výběru oleje pro řetězy řetězových pil:

  • Index viskozity. Tento termín popisuje míru změny viskozity oleje při různých teplotách. Nejlepší je olej s indexem mezi 90 a 130. Bod tuhnutí by měl být na úrovni.30 0 stupňů Celsia. Viskozita se mění v závislosti na teplotě:
  • Viskozita při 40 °C: 100 mm²/s DIN 51562
  • Viskozita při 100 °C: 13.5 mm²/s DIN 51562

Tato kritéria splňují známí výrobci jako Liqui Moly, Dynamic, STIHL, Husqvarna a další.

Důležité vlastnosti, které je třeba mít na paměti při výběru oleje:

  • Univerzálnost. Mnoho uživatelů řetězových pil dává přednost používání víceúčelových olejů pro mazání řetězu. To není správné rozhodnutí. Teplotní rozdíly až 50 °C mezi letním a zimním provozem. Ve střední cenové kategorii pravděpodobně nenajdete slušný olej, který by spolehlivě ochránil řetěz. Pro zimní a letní provoz používejte různé typy oleje;
  • Přídatné látky. Nedoporučuje se přidávat do mazacího systému běžný motorový olej. Výrobci maziv pro řetězové pily totiž do svých produktů přidávají speciální přísady, které pomáhají spolehlivěji mazat řetěz. Kapky oleje se totiž doslova přilepí na pneumatiku a řetěz;
  • Tloušťka. Další důvod, proč nepoužívat běžné oleje. Pokud jste si všimli úniků oleje kolem olejové nádrže, pravděpodobně budete muset koupit kvalitní olej určený k mazání řetězu řetězové pily;

Důležité: Mnoho uživatelů tvrdí, že pro letní období se používají minerální převodové oleje s viskozitou 15-40 a pro chladnější období roku 10-30. Lze je používat po určitou dobu, ale je třeba dodržovat teplotní požadavky a udržovat olejový kanál v čistotě.

Řetězová pila Husqvarna 137

Koupil jsem si motorovou pilu Husqvarna 137. Mám dotaz ohledně oleje na řetěz a benzínu, dochází současně?? Olej mi došel rychleji. Nemyslím si, že je to správné. Možná je s pilou něco v nepořádku? Míchání oleje s benzínem. pokud je k tomu určen. a mazání řetězu jsou dvě různá použití. Hlavním nákladem je mazání řetězu. Pokud tedy aktivně řežete, dojde dříve. A pokud nebudete řezat, dojde vám benzín rychleji. Nenechávejte řetězovou pilu běžet naprázdno, protože motor automaticky zapne průtok oleje k mazání lišty a řetězu. Průtok oleje do tyče můžete regulovat pomocí speciálního šroubu. Pokud je olej příliš řídký, vyčerpá se rychleji než benzín. U řetězové pily Husqvarna 137 mě ruší kovový zvuk, jakoby ložisko nebo něco někde v oblasti spojky, je to normální nebo je to něco, co je třeba promazat a utáhnout?? Zvoní spojkový pohárek, pokud je nový a uvnitř dokonale čistý. Časem dojde k usazování prachu a zvonění ustane. Všiml jsem si, že pneumatika je ohnutá. Nemůžu přijít na to, proč se to stalo. Nepoužil boční sílu. Při umístění tyče na rovný povrch je střed 2-3 mm od osy. Narovnal jsem ho ve svěráku, teď už je rovný. Řezání jsem zatím nezkoušel. Je možné, že se pneumatika přehřála? Také jsem známý tím, že se někdy při sešlápnutí plynu (zahřátý) zastaví. Nejhorší je, když je horký řetěz příliš napnutý a není ihned po práci povolen. Pneumatika je ohnutá jako cibule. V nejlepším případě by se deformoval hned a vy jste si toho všimli až nyní. V prvním případě se nelze vyhnout vážné opravě motoru. deformace dříku klikového hřídele, poškozená ložiska a jejich lože.

Koupil jsem si pilu Husqvarna 137 a měl jsem problémy s karburátorem, poraďte mi, co mám dělat, existují nějaké úpravy? Na volnoběh běží nepravidelně a hučí zhruba do poloviny plynu, pak se při plném plynu jakoby zblázní. Je třeba nastavit volnoběžné otáčky. Na boku jsou 3 nastavovací otvory, dva vedle sebe a jeden nad nimi je označen písmenem T, takže ho musíte otočit. Mně to fungovalo dobře. Můžeš s ním otáčet. Je zodpovědný za volnoběh. Potřebujete pouze tenký šroubovák. Mohlo by se jednat o vibrace, které způsobují uvolnění nebo utažení šroubu. Objevil se menší problém. pila se začala zadrhávat při volnoběhu. Nedávno jsem pracoval. nastartoval jsem, zahřál jsem se, řezal jsem, počkal jsem 15 sekund a pak se pila vypnula. A už se to několikrát stalo. Co by to mohlo být?? Možná existuje doporučení upravit volnoběžné otáčky po počátečním období provozu? Postup nastavení volnoběžných otáček je jednoduchý a dobře popsaný v návodu k obsluze. Když je stroj v chodu, otáčejte plochým šroubovákem šroubem „T“ ve směru hodinových ručiček, dokud se řetěz nezačne pohybovat, pak jej mírně vraťte zpět, aby se řetěz zastavil. Vše na. je pravda, že některé stroje mají tendenci dosahovat ustálených volnoběžných otáček při mírně vyšších otáčkách (řetěz nezůstává tuhý, ale jakoby škube). V takovém případě buď upřednostněte ustálený chod a smiřte se se zvýšeným nebezpečím při zahřívání, nebo dejte přednost bezpečnosti a při zahřívání mírně stiskněte páčku plynu, což způsobí stejné trhání řetězu. Nedávno jsem si koupil motorovou pilu Husqvarna 137. Zdá se, že je k ní přiložen manuál, ale jak se ukázalo, mnoho věcí mi neříká: 1. Je nutný záběh a jaký je režim záběhu?? 2. je třeba benzín vypustit (slyšel jsem, že směsi benzínu a oleje rychle ztrácejí své vlastnosti)? 3. lze směs skladovat, jak dlouho? 4. jak přesný je poměr benzínu a oleje? 5. jaký druh benzínu lze použít. 92 nebo alespoň 92? Zde je moje zkušenost: 1. Obecně platí, že dovážené pily nevyžadují záběh, ale doporučuji záběh na 1 naplnění při volnoběžných otáčkách. 2. Před dlouhodobým skladováním je třeba benzín vždy vypustit, ale bez problémů ho lze skladovat i týden. 3. je nejlepší skladovat směs ve speciálním kanystru. 4. Pokud olej nedoplníte, zničíte pilu, nebo pokud to přeženete, bude se z ní při provozu kouřit. 5. Určitě ne nižší než 92, já používám 95 z čerpací stanice Shell. Řetězová pila Husqvarna 137 s vodicí lištou a nenainstalovaným řetězem. Vše se provádí podle návodu k obsluze. Když bylo třeba nasadit zpět kryt spojky, ukázalo se, že pružný kroužek nelze nasadit zpět na spojkovou skříň. Možná existuje nějaký nedokumentovaný trik? Pravděpodobně nechal pilu na brzdě, a proto spojkový kroužek nesedí. Odpojte brzdu a vše bude v pořádku. Tento víkend jsem si vyzkoušel novou pilu Husqvarna 137. Plnou náplň směsi jsem spotřeboval na dva přejezdy (polovinu v sobotu a polovinu v neděli). Směs byla v poměru 1:40, nativní olej. Střídavě jsem řezal malé uzlíky (do průměru 10 cm) a na volnoběh s přehnanou rychlostí. Nemohu říci, že by se pila rozběhla ve spěchu, asi 7 nebo 8 zdvihů. Z hlediska vibrací a hluku je to docela pohodlné. Řeže jako po másle. Když už mluvíme o ropě. Spotřeba řetězového oleje byla překvapivě vysoká. dva řetězové oleje na každou náplň paliva. Olej na řetěz byl od společnosti Makita. Možná je to způsobeno tím, jak pracuji, převažuje volnoběh, ale prý to také spotřebovává olej. Rád bych znalecký posudek na to, co by to mohlo znamenat. Možná už musíme jít do servisu, nebo možná někdo ví, jak nastavit průtok oleje? Pokud vím, výpočet olejové nádrže vychází z toho, že stačí na plnou nádrž paliva. Po spotřebování veškerého benzínu mám v nádrži ještě trochu oleje. Spotřeba však samozřejmě může souviset s viskozitou oleje. Ve svém stroji STIHL používám hustší olej, používám převodový olej. Nemyslím si, že je nutné pracovat s volnoběžnými otáčkami, jen je třeba pracovat velmi opatrně a nepoužívat pilu na plný plyn. Přibližně 70 % maximálního výkonu. Po skončení práce jej můžete nechat několik minut běžet naprázdno, aby vychladl. Nedávno jsem si koupil motorovou pilu. Majitel uvedl, že je v provozu již dva řetězy a nemá žádné potíže ani poruchy. Moje otázka zní: Existuje nějaké pravidlo preventivní údržby, jako je výměna filtrů, svíček atd.?д. Dobře startuje, běží hladce. Zkontrolujte vzduchový filtr, pokud je špinavý, znamená to, že jste měli těžké období téměř bez servisu, je snadné odhadnout. Podívejte se na zástrčku, pokud je dokonce světle hnědé saze, můžete počkat s zátkami, a podívejte se do nádrže, abyste zjistili, zda je hodně odpadků, pokud hodně. opláchněte nádrž, abyste vyměnili filtr. Vaše řetězová pila Husqvarna 137 se dobře startuje. Zpočátku silně kouří, protože obsahuje velké množství oleje. Po pár minutách je pryč. Pila na břízu jen trhá! Má dostatek výkonu. Někde mezi 2/3 a 3/4. Vypracována nádrž a asi 1/3 další nádrže. Řetěz se při tom 2x napnul. Tak by to mělo být? Řetěz, ano, měl by. Nový řetěz se velmi intenzivně natahuje. Trochu více promazávejte, častěji dotahujte. Zastaví se později, pokud je řetěz normální. Při uvádění nového řetězu (jakéhokoli výrobce) do provozu se doporučuje po jeho nasazení na lištu nalít na něj hodně oleje a minutu až půl s ním jezdit bez zatížení. Pak jsem ho dotáhl, znovu namazal a ještě několik minut jezdil. A použijte olej s pokud možno vyššími adhezními vlastnostmi. pokud ne speciální, tak alespoň převodový. To jsem si experimentálně ověřil. jednou jsem měnil sadu řetězů na pile a vzal jsem dva řetězy ze stejné cívky, jeden z nich označil a „naběhl“, jak jsem psal výše, a druhý jsem jen nasadil a začal řezat. V průběhu času je protažení prvního řetězu znatelně menší než protažení řetězu, který není spuštěn. Můžete mi říct, kde v Husqvarně 137 zvýšit průtok oleje do řetězu?? Pila je nová. Na vodicí liště se objevily netěsnosti. Na co se máme podívat, je tam nějaký šroubek k nastavení?? K čerpadlu se dostanete sami? U těchto modelů není čerpadlo nastavitelné. Pokud na jednu nádrž benzinu připadá méně než 3/4 nádrže oleje, je čerpadlo vadné. Pokud je vadný, musíte ho vyměnit. Ale pokud jede méně než 3/4 nádrže oleje a řetěz je stále špatně namazaný, není to čerpadlem. Musíte se podívat na olej. možná není ten správný. Také při dlouhodobé práci se suchým dřevem je řetěz příliš špatně mazán. proudění oleje do pilin je velké, řetěz chybí. Moje 137 má standardní problém (impulzní kanál těsnění). Po výměně měla pila neznámý problém. Startuje dobře, volnoběžné otáčky jsou stabilní, ale po 5 minutách práce klesne výkon, pila začne pracovat při vysokých otáčkách a zasekává se. Předpokládám, že problém je v nastavení karburátoru, ale nevím, co mám nastavit. Případně sání vzduchu ve stejném náporovém potrubí. V zásadě se doporučuje karburátor po výměně seřídit. Nenastavujte si ho sami, potřebujete tlakoměr, pokud vám dojde směs, vyhodíte píst. Zkontrolujte uchycení karburátoru, když se pila zahřívá, vniká dovnitř vzduch. Mám dotaz k modelu Husqvarna 137. Zpočátku (když začaly problémy) pila běžela dobře, ale při vysokých otáčkách pracovala několik sekund a otáčky klesaly, dokud se motor nezastavil, pak se při středních otáčkách náhle zastavil a nebylo možné jej spustit, dokud jsem neodšrouboval svíčku a zašrouboval ji zpět. Karburátor jsem sundal, rozebral, propláchl a profoukl. bez výsledku. Demontoval jsem viděl úplně zjistil, že gumová trubka, která spojuje karburátor a pouzdro (malý), skupina je normální, mezera v kroužku, také, tam je vůle v ložiskách (více patrné ze strany zapalování, protože setrvačník ulomil 1 lístek, myslím, že to a vůle) shromážděny, začal pouze na sání, běží 3-5 sekund a zastaví se. Otevřete sytič a motor se hned rozjede, po několika pokusech se svíčka a píst namočí. Co může být důvodem? může docházet k úniku vzduchu zpod těsnění? karburátor přetéká? Řetězovou pilu je třeba rozebrat. Gumová trubička spojuje dutinu pod pístem s membránou plynového čerpadla v karburátoru. Pokud je trubička roztržená, nečistoty se nasávají pod píst a čerpadlo v karburátoru nefunguje. Doufejme, že trubice byla vyměněna. Byl karburátor demontován, byly odstraněny šrouby volnoběhu a kvality směsi?? Pokud těsnění sají, jedná se o chudou směs a zapalovací svíčka by neměla být naplněna. Je škoda, že lopatka na oběžném kole je zlomená. Nevyváženost při 11 000 otáčkách za minutu by byla strašná, ložisko by se pěkně roztáhlo. Mám řetězovou pilu Husqvarna 137. Už je to dlouho, co si to pamatuji. Hodně řezání. Nedávno ztratil výkon, před několika dny se zastavil a přestal startovat. Co je hotovo: 1. Vyměňte zapalovací svíčku za novou Bosch. Výsledek: nic. 2. Sundal jsem palivový filtr, nic. Vraťte ji zpět. 3. Znovu sestavený a rozebraný karburátor. (šrouby se nikdy nedotýkaly). Membrány jsou neporušené. Brzy dorazí sada membrán, chceme je pro jistotu vyměnit. 4. Změna paliva. 5. Přemontovaná zapalovací cívka z modelu 142. Výsledek: startuje, ale před startem je třeba hodně tahat za plynovou páku. Motor se zapne pouze při sešlápnutí plynu. Т. е. přerušovaně. Nefunguje při plném plynu a nefunguje při volnoběhu. Co ještě zkontrolovat? Zkuste také zkontrolovat tlumič výfuku (zda není zanesený nečistotami), stav hadice impulsního potrubí a zda je ve válci dostatečná komprese. Řetězová pila Husqvarna 137, má následující příznaky: Při spuštění pily se řetěz začne otáčet, přidá plyn, řetěz se zastaví. Po ukončení řezání se řetěz nezastaví, pomalu se otáčí. Lze jej zastavit dotykem dřeva bez plynu, řetěz se zastaví, ale poté dojde k prokluzu při volnoběhu. Možná uvolněné pružiny spojky nebo jen drobná nečistota v misce. A šroub volnoběhu je třeba otočit dolů, aby se řetěz zastavil. Řetěz se samovolně napíná za chodu pily. Zpočátku nastavuji napnutí řetězu a nechávám trochu vůle pro volný chod, ale řetěz je přitom napnutý tak, že s ním nemohu hýbat, prohýbá se. Upravuji napětí, ale už je to zase všechno. Setkal se někdo s tímto problémem?? Několik možností: opotřebované hnací řetězové kolo. zkontrolujte a (nebo) vyměňte; starý řetěz je natažený, takže je třeba změnit jeho rozteč; opotřebovaná pneumatika; špatná dodávka oleje. Mám problém s mazáním řetězu. Sundal jsem olejové čerpadlo a nemůžu přijít na to, proč nečerpá olej. Dříve se stávalo, že když jsem čerpadlo vyjmul, vytékal z nádrže olej, ale teď už ne. Vytáhl jsem toto zařízení, kde jde hrot čerpadla, vyfoukl ho a žádné výsledky. Vyčistil jsem plastovou trubku drátem, kde si myslím, že se vzduch dostává do nádrže, a bez výsledku. Co dělat?? Pokud se do nádrže dostává vzduch, mělo by čerpadlo čerpat. A převodovka olejového čerpadla je neporušená ? (nejslabší článek těchto pil). Pokud ztratí jeden nebo dva zuby, přestane čerpat olej. Pastorek by se měl pohybovat volně, bez sebemenšího zadření. Pastorek má své místo nebo polohu a je v něm zářez, který by měl být zarovnán se závlačkou. Praskla pružina spojky. Odstranil jsem spojkovou pružinu. Na volnoběh to nebude mít vliv? Vyměňte sestavu a můžete začít. Myslím, že roztržená pružina nebo její nedostatek ovlivní volnoběžné otáčky. Volnoběžné otáčky zkontrolujete snadno: sestavte pilu a spusťte ji s nasazenou vodicí lištou a řetězem. Nezapomeňte seřídit karburátor, pokud jste jej demontovali. Řetězová pila Husqvarna 137 se spustí po 15 nebo 20 spuštěních, ale funguje a řeže dobře. jaký je důvod? Mohlo by to být něco, co jsem našrouboval na zapalování při odšroubování nebo ne? Zkontrolujte zapalovací svíčku, pokud je suchá, pak karburátor. Pokud je mokrý, pak je možná karburátor přeplněný nebo je vadné zapalování. Nejprve zkontrolujte zapalování, na svíčce udělejte mezeru 0,7 mm a vytáhněte startér, pokud se ve volném vzduchu objeví jiskra, pak je zapalování v pořádku. Pokud není jiskra, vyměňte modul (je třeba zkontrolovat i zapalovací svíčku). Ale podle vašeho popisu se domnívám, že na vině je karburátor. Oba šrouby dotáhněte až do konce (nepoškoďte příliš jehly) a poté jeden nebo druhý vyšroubujte.5 otáček. To bude počáteční nastavení. Poté nastavte volnoběžné otáčky. Poté se vraťte k revolucím. Jsou to podobné pily, myslím, že i karburátor je stejný. Při seřizování musím oba šrouby otočit hned o tři otáčky. Pak postupujte podle potřeby (vyšroubujte, zašroubujte). Doporučuji vám však postupovat podle pokynů. Tip, dát na pile 18 barů, řetězové kolo a řetěz 3 / 8, pily v pořádku, ale problém mazání s řetězem vůbec suchý. Sundal jsem všechny lišty a z otvoru to stříká docela svižně. Otvor v pneumatice je rovněž zarovnán s otvorem. V čem by mohl být problém?? Okamžitě mě napadlo zkontrolovat olejové čerpadlo, možná je ucpané nebo opotřebované, nebo možná vůbec není dimenzované na tuto délku tyče. Řetězová pila Husqvarna 137. Při řezání je řez veden do strany (pokud píšete jako obvykle a používáte zuby, abyste dobře uchopili prkna/kulatinu). Musím udělat řez pilou od přední části pneumatiky, aby byla rovná. Jsou řetězy takto nabroušené, nebo je vodicí lišta někde špatně nastavená?? Pravděpodobnější je, že řetěz není správně nabroušený, to je můj názor. Pokud hrana vodicí lišty řeže normálně, ale střed se propadá dovnitř, nejsou zuby na straně správně nabroušené. Myslím, že s pilníkem to bude v pořádku. Pokud si koupíte nový řetěz, budete potřebovat novou lištu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS