Může být strunová sekačka v ručním zavazadle

Odvážná jízda: 10 vašich práv ve vlaku (o kterých jste nevěděli)

Pandemie trochu povolila, ale většina hranic je stále otevřená. Pro mnoho Rusů je to příležitost znovu a znovu poznávat naši rozlehlou zemi. Služební cesty a cesty do rodné země nejsou v životě mnoha lidí ničím neobvyklým. Nejčastěji budete takto cestovat ve vlaku. A víte, na co máte jako cestující v tomto dopravním prostředku nárok??

Hlavním dokumentem, který upravuje práva a povinnosti cestujících, jsou „Pravidla pro přepravu cestujících, zavazadel a nákladních zavazadel v železniční dopravě“ (schválená nařízením Ministerstva dopravy Ruska ze dne 19. prosince 2011).12.2013 73). Tento dokument si můžete najít a prozkoumat sami, zejména pokud máte nějaké konkrétní otázky. A zde jsou uvedeny některé z nejčastějších a potenciálně sporných situací, kdy mohou být práva cestujících porušena nebo neuplatněna, protože sami nejsou dostatečně obeznámeni s tím, co mohou a nemohou dělat.

Typy zavazadel

Všechny předměty přepravované v letadle lze nazvat zavazadly. Dodává se ve třech příchutích:

Odbavená zavazadla jsou všechna zavazadla a předměty přepravované v zavazadlovém prostoru letadla nebo odeslané samostatným letem;

příruční zavazadla. jsou to zavazadla a předměty (omezené počtem a rozměry), které si cestující může vzít s sebou na palubu;

Osobní věci jsou věci přepravované v kabině, které nejsou zapsány jako příruční zavazadlo.

Velikost a množství příručních zavazadel určuje letecká společnost. Vše, co přesahuje stanovené rozměry, se odbavuje jako zavazadlo a přepravuje se v nákladovém prostoru nebo samostatným letem.

Podle statistik z poloviny roku 2019 přepravují rezidenti na vnitrostátních letech následující druhy nákladu:

READ  Proč se sekačka na trávu při přidání plynu vypíná?

Na mezinárodních letech na palubě:

Proč nepřepravovat ostré předměty

Ostré předměty jsou z důvodu bezpečnostních předpisů zakázány. Cestující, kteří mají u sebe takové předměty, mohou způsobit v kabině řadu problémů, pokud je použijí jako zbraň. A to z dobrého důvodu. nechcete, aby cestující vedle vás ohrožoval váš život nebo zdraví. Vzhledem k tomu, že všichni cestující jsou ve výšce uzavřeni v omezeném prostoru, přijímají letecké společnosti mimořádná bezpečnostní opatření.

Do kabiny si tedy můžete vzít pouze holicí strojek s vyměnitelnými břity nebo jednorázový holicí strojek a elektrický holicí strojek. Ostré předměty jsou přísně zakázány. na palubu nebudete vpuštěni.

Vyhledávání zakázaných předmětů při bezpečnostní kontrole

Někdy si cestující mohou vzít na palubu nesprávně zabalené nebo nepovolené předměty. Důvodem je skutečnost, že inspektoři jednoduše nemohou otevřít každý sáček, a proto je musí prohlédnout na pásu.

Faktory ovlivňující to, co si nemůžete vzít s sebou:

Posledním bodem je lidský faktor. Pokud osoba vypadá podezřele, bude muset být její zavazadlo dále zkontrolováno. Ti, kteří vypadají sebevědomě, nejsou vůbec podezřelí. Dobře oblečení muži s malými koženými taškami Brialdi dávají najevo, že jsou často na služebních cestách a přesně vědí, jak se sbalit. Tím spíš, že kožené tašky jsou uvnitř ergonomické a umožňují pohodlné uložení všech věcí.

Nošení holicího strojku

zavazadla jsou přísně kontrolována z důvodu bezpečnosti letu.

Důležité! Zákaz nošení holicího náčiní je způsoben tím, že je často přirovnáváno k noži. Zvláště nebezpečné holicí strojky.

Holicí strojky se dělí na následující typy:

Muži nechtějí na cestách nosit drahé vybavení. Po příjezdu můžete použít jednorázový holicí strojek zakoupený v místním obchodě.

Zavazadla nesmí obsahovat žádné nebezpečné nástroje:

Do letadla si můžete vzít jednorázový holicí strojek.

READ  Na které hodina může pracovat perforátor

Přeprava elektrického holicího strojku v příručním zavazadle

Elektrický holicí strojek si do salonu můžete vzít za určitých podmínek:

  • Elektrický holicí strojek si můžete přivézt bez obalu, abyste se nemuseli starat o cenu a deklaraci.
  • Pokud hodláte někomu darovat svůj elektrický holicí strojek, musíte si uschovat účtenku, abyste ji mohli ukázat celníkovi.

Doporučený objem

U kosmetických přípravků je objemový limit nastaven pouze na kapaliny: 1 nádobka. max. 100 ml, celkový objem. 1 l. V zavazadle je povoleno jakékoli množství kosmetiky (v rámci hmotnostního limitu zavazadla), s výjimkou vysokotlakých lahví a hořlavých látek. Je lepší vzít si na palubu jen to nejnutnější.

Často cestující se na letištích a v letadlech setkávají s nejrůznějšími situacemi. Na požadavky leteckých společností existují pozitivní i negativní recenze, což je přirozené. Většina našich cestujících říká následující:

  • Při provádění předletové bezpečnostní kontroly je lepší dodržovat bezpečnostní předpisy, protože jinak má bezpečnostní služba právo odepřít cestujícímu právo letět.
  • Přebytečné kapaliny, výbušné látky a ostré předměty podléhají přísným kontrolám.
  • Porušení i méně závažného pravidla může mít závažné důsledky.
  • Existuje spousta způsobů, jak si omezené předměty ponechat, místo abyste se jich zbavovali.

Chcete-li se dozvědět více o nových pravidlech pro přepravu příručních zavazadel, podívejte se na níže uvedené video.

Pro přepravu kosmetiky na palubě neplatí mnoho omezení, proto na ně nezapomeňte a dodržujte je.

Můžete si s sebou do příručního zavazadla vzít nějaké léky a pilulky?

Co dělat, když ztratíte zavazadlo

Pokud dojde k nepředvídatelné události a po příletu na letiště není na dopravním pásu žádné zavazadlo, je nutné kontaktovat službu ztracených zavazadel letecké společnosti:

Pokud zavazadlo není nalezeno do 21 dnů, je letecká společnost povinna vyplatit náhradu škody. V Rusku stojí 600 dolarů, v zahraničí 20 dolarů za kilogram. Pokud je vaše zavazadlo nepoškozené, ale je poškozené a některé věci se ztratily, postupuje se stejně jako v případě ztraceného zavazadla. Kompenzace je možná. Její velikost určí letecká společnost.

READ  Jak vyrobit těsnění pro motor sekačky na trávu

Cílem zavazadlové politiky leteckých společností je nabízet co nejméně bezplatných zavazadlových služeb.

Při využívání služeb nízkonákladových společností nezapomeňte, že minimální hmotnost příručního zavazadla, které je povoleno přepravovat zdarma, je 5-7 kg.

Co si nemůžete vzít do letadla a co si nemůžete vzít na palubu. podívejte se na následující video.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS