Mechanismus lezeckých kruhových pily to udělat sami

Výtah pro disk s vlastními rukama. Kruhový k tomu: kresby, video, popis. Kruhová pila stůl

Většina lidí, kteří pracují profesionálně se stromem, by chtěla mít k dispozici všechny potřebné stroje. Ale bohužel to není vždy možné. Člověk neumožňuje oblast workshopu, jiní a myslím, že nejvíce. peníze. Každý, dokonce i nejprimitivnější stroj je poměrně drahý.

Ale nakonec to zabraňuje snadnému se? Neexistuje nic nemožné pro člověka s inteligencí. Pro každý tesař je hlavní nástroj kruhová pila. Stává se však, že je na skladě pouze manuální viděl, a to není vždy vhodné pro velké množství práce. Aby nedošlo k získání samostatného nástroje, můžete provést mini-viděl v stacionárním pro pohodlí práce. aby se pilový stůl pod ním (stojan).

Nejprve. čištění z znečištění

Dokonce i s účinným systémem prachu na detailech stroje jsou nevyhnutelně akumulovány piliny a pryskyřičné usazeniny. Znečištění je obtížné pracovat mobilními mechanismy a úpravy uzlů.

Spusťte službu vlastními rukama kruhového stroje z pily: kurva nahrazení a zaplavený čištěným speciálním nebo bílým duchem.

Fotografie ukazuje vyčištěnou oblast disku použitého k řezání jehličnanů po dobu dvou měsíců.

Nyní zkontrolujte přírubu vřetena. jeho povrch musí být hladký a čistý, protože nerovnoměrné přistání disku vede k vzhledu vibrací. Ocelové otřepy Vyjměte soubor a odstraňte nečistoty do rozpouštědla.

Rada. Nákup viděných kotoučů na velikosti vřetena kruhového stroje a nepoužívejte přechodové kroužky. Ten jsou vyrobeny z měkkých slitin a jsou často deformovány při reinstalaci.

Použití vysavače se štěrbinou tryskou odstraňte piliny a prach z tělesa pily. Čištění na svítení Všechny povrchy nejsou nutné, věnujte více pozornosti pohyblivým prvkům: Převody, kladky, sektory převodovky, závitové části a nastavení omezování. Vysoce zakončené usazeniny odstranit kovový kartáč navlhčený v rozpouštědle, ale ujistěte se, že tekutina se nedostane do ložisek.

Po pečlivém čištění namažte závity, mechanismy úhlového sklonu a vertikálních zvedacích mechanismů. Použití několika kapek na detaily, procházejte setrvačnými kolečky tak, aby se mazivo rozdělilo rovnoměrně.

Rada. Prach a piliny rychle se drží obyčejného oleje. Problém je řešen použitím „suchého“ antifrikčního maziva, vytvrzováním na povrchu a nepřitahuje znečištění. Podobný kompozici, ale na silikonovém základě, můžete otřít stůl kruhového stroje a vodicí tyče.

Tabulka pro oběh

Hlavní podmínkou pro výrobu tabulky je vybraný materiál. Doporučuje se používat pevný ocelový plech, durinál nebo ze slitiny sila. Materiály, jako je překližka odolná proti vlhkosti, plexiskla a textolit, vyžadují zpracování a instalaci na horní část pozinkovaného plechu. Použití jakéhokoliv materiálu výroby musí splňovat hlavní podmínky:

V případech, kdy podmínky nejsou respektovány, může kruhový, vyrobený vlastními rukama, se může zastavit kvůli jambovanému disku nebo přerušovanému pohonu. Důsledky mohou být odlišné, od zkažené části k člověku zraněné.

Existuje několik možností pro výrobu kruhového stolu. Stacionární stoly lze řezat nebo vyrábět ze dvou částí. Disk kotoučové pily by neměl být více než třetina jeho průměru.

Přenos

Existuje několik typů převodů, které mohou být použity v kruhových vzorech vyrobených vlastním rukama:

Výhodná volba je považována za použití pásu. Použití převodového mechanismu může vést k křižovatce, když zahraniční subjekty zasáhnou a zranění zaměstnance. Při výběru průměru řemenice se zohlední maximální počet kruhových revolucí disku.

Určit s designem a designem

Nejjednodušší způsob, jak na stůl kruhového je design dostatečně tlustých překližky a desek

Základna může být vyrobena ze dřeva nebo kovu. Pro pult vybere listové stromy. Mělo by to udělat speciální díru pod diskem. Klíčová vlastnost vytvořené tabulky by měla být pohodlí.

mechanismus, kruhových, pily, udělat

Starat se o svou udržitelnost. Není nepřijatelná žádná inkluzivita, jinak negativně ovlivňuje bezpečnost. Desky by měly dostat nejmenší povrch. Pak je pravděpodobnost zranění snížena při práci.

Tabulka kruhové pily vyžaduje povinnou přítomnost vodítek

Konstrukce může být doplněna speciálním děleným nožem. Může být odstraněn. Je vybaven speciální ochranou disku, která vám umožní zbavit se létání v pracovních lupíncích.

Kruhový průvodce kruhovým stolem

Některé odstranění továrního pouzdra a změnit tovární platformu do domácího. Pokud nebudete strávit řezání pod úhlem, můžete odstranit části, které regulují sklon disku.

READ  Jak zaostřit řetězovou pilu za jednu minutu

Sestava cirkulujícího pily

Desky připravené pro nohy jsou rozřezány délku v mírném úhlu se zúžením knihy.

Horní konce také držet design stojící malou spacer. Nohy jsou připevněny k rámu stolní šrouby přes vrtané otvory. Pro lepší pevnostní spojení v potrubí můžete povolit čtvercové tyče lepené do vnitřních rohů rámu.

V kruhové pila zůstává pracovní mechanismus. Ruční kotoučová pila namontovaná na tabulku stroje níže. Disk je vložen do výřezu otáčení, přístroj je upevněn šrouby, jejichž hlavy musí být zapuštěny na horní straně překližku.

Jako ochranná vrstva pro materiál a zlepšení skluzu obrobku a jiných dřevěných částí stroje jsou pokryty lakem v několika vrstvách. Na povrchu desky můžete dát značku, abyste ořízli konce soklů nebo platbandů, které jsou připraveny pro dokování „na USA“.

Montážní okruh kotouče.

V dalším provedení je pracovní rovina stroje vyrobena ze dvou kovových desek.

Jsou připojeny ke šroubům rámu s opouštěním mezery pod diskem. Otvory pod šroubem se odjíždí shora, aby zavřely hlavy. Planck pro řízení velikosti pilového materiálu lze připevnit svorky.

Výhodnějším zaměřením pro řezání část je vyrobeno z ocelového rohu s policemi 60 a 80 mm. Jeho délka by měla být větší než délka tabulky.

Konce úzkých polic jsou odříznuty a široké ohyby na pracovní desce. Druh otvorů v uších a řezbářství se rozřezávají pod upínacími šrouby. Vodicí lišty z rohu je instalován na vzoru obrobku a upevněna šrouby na konec desky.

S konstantním použitím stroje je tabulka lepší vyrobit z ocelových rohů pomocí svařování.

Tlačítko napájení lze upevnit na rámu stolu nebo nainstalovat na stěnu workshopu pomocí rozšířeného kabelu pro připojení zařízení. Napájecí klíč na pilovém kotouči lze zkontrolovat nebo jen upevnit svorku. Přístup k odpojovacím strojním zařízení musí být bezpečné.

Pro řezání malých částí můžete vytvořit mini stroj bez pracovní plochy.

Starý vrták může být podáván jako elektrický pohon pro rozdělení mechanismu. Zvláštní hřídel pro vložení do vrtačky kazetu bude muset objednat u tokárního. Musí být pevně nasycena ozubeným pohonem a 2 ložiskem.

Rám pro instalaci hřídele je vyroben ze dvou paralelních segmentů desek z pevných dřevin s otvory pro lisovací ložiska. Pracovní plocha může být vyrobena z organického nebo plexiskla. Vrták a rámec zařízení jsou připojeny k desce o tloušťce 30-40 mm.

mechanismus, kruhových, pily, udělat

Nástroj namontovaný nahoru rukojeť musí být bezpečně zajištěna svorkou k základně ve válcové části pouzdra v blízkosti zásobníku. Deska, která slouží jako základ mini-kruhové, přitahuje se k obvyklému stolu s svorkami. Pouzdro převráceného vrtáku a základní desky musí být na jedné úrovni.

Vodicí lištu pro mini-kruhovou pila může být vyrobena z 50 × 50 mm Bruck.

Na jednom konci je pevně pevně zaměřeno, opilý z desky. Musí usnadnit konec pracovního povrchu. V dalším konci vodícího prkna je upevněn závitový popruh.

Dává se na něj druhý tvrdohlavý prvek (bar) přes otvor vyvrtaný v něm. Zastavení jsou utaženy kroucením na hřebíku patky. Vodicí omezovač je instalován na požadovanou vzdálenost od disku a je upevněn typem svorky.

Domácí mini kotoučová pila umožňuje snížit detaily dostatečně malé tloušťky.

Při své uvážení, domácí kotoučová pila v jednoduchém provedení, můžete zlepšit instalaci dalších prvků a použití jiných materiálů. Zlepšit funkčnost stroje může být vybavena jeho vozíkem pro zásobování materiálu, změnou upevnění pracovního mechanismu, instalace dalších dalších zařízení pro ovládání pily.

Disk ruční pila. pohodlný a funkční nástroj pro řezání dřevěných polotovarů. S tím můžete řezat listy překližky, vyříznout desky, oříznout bar, soklů, platbands a t.

D. Ale s velkým množstvím práce, například při budování domu, je vhodnější používat stacionární verzi zařízení. Jak udělat kruhový s vlastním ručním nástrojem?

Ostatní možnosti návrhu Kruhová pila

Kromě výše uvedené volby pro domácí materu bude docela zajímavá možnost vytvořit univerzální základnu pro instalaci na IT pomocí standardních vložek jiných elektrických nástrojů:

Vzhledem k tomu, že praxe ukazuje, vytváření a úspěšné provozování těchto strojů umožňuje nejen vyřešit problém zlepšování domácího workshopu, ale významně šetří prostředky na nákup drahých zařízení.

A i když takové stroje nevypadají docela estetické, ale zároveň ukázat vynikající výsledky v každodenní práci.

Tabletop pro ruční kotoučovou pilu

, Pokud je plná oprava opravena nebo konstrukce. Průmyslové produkty nejsou k dispozici všem. velmi drahé. Ale samozřejmě, aby se kruhový pro sebe, s použitím těchto materiálů, které jsou v domácnosti.

READ  Jak nahradit hvězdičku na čínské řetězové pily

Kruhová pila Stacionární v řemeslných podmínkách je vytvořen s propagací v několika pravděpodobných směrech:

  • Upevnění stávajícího ručního nástroje s použitím motoru a kotouče pro nové schopnosti;
  • Zlepšení průmyslových produktů pro rozšíření funkčnosti;
  • Montáž jednotlivých částí, z větší části, sami.

Stacionární kruhový stroj obsahuje několik hlavních uzlů: stůl, hřídel, motor a někteří jiní, jejichž vlastnosti nejsou tak důležité.

Děláme pracovní stůl s integrovanou pilou v levném a krutém

Tabulka slouží k upevnění dřevařských zařízení. Může být shromažďována zcela z kovu, což je lepší, zejména pro obráběcí stroje s vysokým výkonem. Ze dřeva, také vynikající stoly pro kruhové. Je však třeba vzít v úvahu, že deska by měla být pokryta plechem, na jiném stromě brzy opotřebení. Stoly musí být tvrdé a odolné, schopné odolat velkému zatížení během provozu. Povrch je vyroben zcela rovnoměrně, přes otočné předměty nepotírování.

Pro domácí kruhový, motor se dobře hodí z pračky. Přenosný nástroj je vhodný méně: jejich kolektory se počítají pouze pro krátkou práci. Jejich vysoká rychlost, malá účinnost, strach z ucpání. Existuje možnost aplikovat třífázový elektromotor, pokud není 380 V na farmě, je užitečné nakupovat kondenzátory pracovat od 220 v.

Nejzanější uzel je hřídel. Použijte připraven, pokud je k dispozici, buď vytáhl z kovu. Práce na soustruhu se provádí pro jednu instalaci, pak se montáže s pracovními těly kontrolovat centrování. Dokonce i malé bití je nepřijatelné, na druhé v díle se stane přesnějším, když je nepřijatelné pro práci. Na hřídeli předpovězených sedadel: pod kotoučovou pilou a pod kladkami a dodatečně. Také dělají drážky pro hoblovací nože.

Vlastnosti kotoučové pily, motoru a největší tloušťky řeziva, což je možnost snížit, vzájemně zklamané. Na zakoupeném kruhovém disku jsou největší zatáčky označeny, ke kterému je navržen. Počet otáček přenášených motorem na hřídeli je menší. Síla motoru má vliv na velmi přípustnou diagonální pila. Průměr je povinen než dva, trojnásobek tloušťky materiálu, bude obtížné snížit. Předpokládá se, že pro řezání materiálů o šířce 100 mm, potřebujete motor o více než 1 kW napájení.

Převod je vyroben pouze klinotem. když položky třetích stran vstupují do pily, materiál rušení, pantofle pásu na kladky. Poranění v této volbě je ve skutečnosti vyloučeno. Je zásadně správné zvolit převodový poměr. Bereme na vědomí dva ukazatele: obrat motoru a velmi platný počet kruhových pil. Vypočítejte nezbytné nejvyšší počet kladek. Kladka s obrovským diskem je instalována na motoru a na hřídeli pro kruhový. s nejmenším, aby se pěstovalo počet otáček.

Válce hřídele s kotoučovou pilou viděl v tolikrát nejen otáče motoru, jako menší než průměr jeho kladky z řemenice průměru na motor.

Pro práci s dřevitými plemenem v obrovských množstvích je lepší mít stroj, který vám umožní snížit materiál, přísné, vybrat čtvrtinu. Vyžaduje poměrně výkonný elektromotor, tvrdý stůl. Představujeme design vyrobený z železného rohu a oceli. Poskytuje hloubku redukovaných 60 mm, samozřejmě hoblování desek o šířku 200 mm. Třífázový motor se používá 1,1 kW, 2700 ot / min. Pro připojení k kondenzátorům 220V.

rám stroje; 4. panel; 3. startér; 4. Zařízení pro nastavení výšky; 5.7. Desktop o 2 polovině; 6. báze; 8. Motor; 9. hřiště; 10. Hairpins M10; 11. Kruhový disk; 12. hřídel; 13. Zastavení zvedacího mechanismu; 14. Slavová řemenice; 15. pás; 16. vedoucí kladka; 17. Switch.

Kruhová pila Stacionární s vlastními rukama je vytvořena s propagací v několika možných směrech:

  • Zařízení stávajícího ručního nástroje pomocí pily motoru a disku pro nové funkce;
  • Zlepšení průmyslových produktů pro rozšíření funkčnosti;
  • Montáž jednotlivých dílů, většinou sama.

Stacionární kruhový stroj obsahuje několik hlavních uzlů: stůl, hřídel, motor a někteří jiní, jejichž vlastnosti nejsou tak důležité.

Tabulka slouží k připojení dřevozpracujících mechanismů. Může být shromážděna zcela z kovu, což je výhodné, zejména pro obráběcí stroje s vysokým výkonem. Ze dřeva také dobré stoly pro kruhové. Ale je nutné vzít v úvahu, že deska by měla být pokryta plechem, jinak se strom brzy opotřebovává. Stoly musí být velmi tuhé a stabilní, schopné vydržet značnou zátěž při práci. Povrch je vyroben naprosto hladký, instalace ochranných klapek je vyžadována přes rotující položky.

READ  Jak udělat motorový motor z řetězových pil

Pro domácí kruhový, není to špatný motor z pračky. Přenosný nástroj je vhodný méně: jejich kolektory jsou určeny pouze pro krátkodobou práci. Mají velmi vysokou rychlost, malou účinnost, strach z ucpání. Můžete použít třífázový elektromotor, ale pokud na farmě není 380 V, budete muset koupit kondenzátory pracovat z 220 V.

Nejzanější uzel je hřídel. Pomocí připravenosti, pokud je k dispozici, nebo vytáhl z kovu. Práce na soustruhu se provádí v jedné instalaci, pak se s pracovními těly kontroluje centrování. Je to dokonce nepřijatelné i minimální bití, jinak bude silnější, ve kterém je nepřijatelné pro práci. Mezi pěstování míst patří přistávací místa: pod kotoučovou pilou a pod kladkami na druhé straně. Můžete také udělat drážky pro hoblovací nože.

Tabulka pro ruční kruhový

Návrhy domácích řezacích stolů pro ruční sady kruhových kruhů, ale většina z nich jsou ovocné kreativní hledání a / nebo sebevyjádření. Nicméně, docela funkční. Optimální možnosti pro ty, kteří nemusí dělat a ukázat, ale pracovat na něm, jsou dostatečně jasné.

Jedná se o skládací řezací stůl pro ruční kotoučovou pilu (vlevo v rýži.). Deska. laminovaná překližka od 12 mm; Výška Tsargi od 400 mm. nábytek laminovaný dřevěný čip 16-24 mm. Proveďte kompozitní královské z desek nežádoucí, požadovaná tuhost tabulky nebude fungovat. Svetové desky. 30-60 mm.

Konstrukce řezací tabulky pro ruční kotoučovou pilu

Kruhový stolní deska designu je zobrazen vpravo. Prostřednictvím drážek pod výstupem pilového kotouče (jedna drážka) se rozřezává šířkou 6-10 mm. Není vyžadována zvláštní přesnost, t.na. důraz (viz. Níže) Dejte na pilový disk. Dimenze protinutopů lze změnit libovolně (až do dohledu. 900х1200 mm 16 mm překližky). Fixace v pracovní poloze (uzel s rýží.). Šrouby M8 s jehněčími maticemi. Uzel otáčení (pózy. C). řezané potrubí (plast). Jeho příloha ke stole. může být šrouby s tajnými hlavami přes otvory.

Místo smyček. m-tvarovaných kusů prutů D8; Malá vůle v trubce pro řezání neovlivňuje. Každá „smyčka“ se navíc ohýbají ve svislé rovině pod úhlem 30-45 stupňů. Závit je vyříznut na dlouhých tyčinkách „g“ a jsou připojeny v krále párech ořechů s rozdělenými podložkami. Montážní otvory v krále je lepší poslat na místě, vložení „smyčky“ do trubky a na základu.

Udělejte masivní posuvné zaměření na obrobek, jako na POS. 3b na velké rýži. Na začátku ne nutně. Jeho (stop) je lepší, aby se z řezání ocelového rohu od 40×40 řezáním vertikální police, jak je zde uvedeno v rýži. (zpětný pohled).

Konstrukce kluzného odolnosti z ocelového rohu pro domácí kruhový stůl

Takový důraz je kladen na stolní svorky, a je nutné vyvolat jeho paralelu s pilovým kotoučem v každém případě; To se provádí zámečnickým uhlí s milimetrovými divizemi.

Montážní nástroj

Montáž rukou kruhový v řezací stůl v klipech

Kruhové tvarování na horní část tabulky nahoru Disk. Pokud nástroj není záruka, a ztráta hloubky řezu je zanedbatelná, 4 d8 otvory jsou vrtány v botě a je upevněna přes šrouby hlavy. Je velmi žádoucí mezi botou a stolní deskou 1-2 mm guma (např., Z AUTOCAMERY), kvalita řezu se znatelně zlepšuje v důsledku obalu vibrací nástrojů. Pokud musí být minimalizována ztráta nedávné hloubky, v horní části tabulky vytvářejí průřezu pod botou nástrojů, pila je upevněna na ocelový plech o tloušťce 3-6 mm a je v pravoúhlém dobře Na přední (pracovní) povrchu desek (viz. rýže. vlevo, odjet). Ale díra bude muset zvolit ruční frézovací strom, dláto přesně flush nebude fungovat.

Pokud je nástroj záruka nebo pronájem, ztráta hloubky řezu je nevyhnutelná, t.na. Suché pily boty nemohou. Tento případ je známý pro upevňovací pily v svorkách (viz. dráha. rýže.). Pro pravidelnou práci ve velkých svazcích není vhodné, ale můžete to rychle a den nebo dva hladce jel.

Upevnění ruční kotoučové pily v pily stolu s minimální ztrátou hloubky řezu

Poznámka: Na variantách samoobslužných řezacích stolů založených na ručních kruhových pily SM Video; Stacionární až do workshopu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS