Míchání benzínu pro řetězovou pilu STIHL

Správný poměr oleje pro křovinořezy a řetězové pily

Mnoho uživatelů benzinového nářadí je při přípravě palivové směsi poměrně nezodpovědných. Znám provozovatele řetězových pil, kteří ředí benzín a olej „od oka“. Nalijí si tam, kolik chtějí, a pak se ke mně vrátí s vadnými nástroji.

Je důležité si uvědomit, že více, stejně jako méně, neznamená lépe. Záleží na zlatém středu.

Pokud vytvoříte směs s nedostatkem oleje, je vše jasné. Nedostatečné mazání válce a ložisek, které zvyšuje tření a teplo, způsobuje zadírání válce a může způsobit zadření ložisek klikového hřídele.

Co se stane, když přeplníte?? Vysoký objem oleje při spalování vytváří velké množství zbytkových produktů spalování, které se srážejí na pístu, válci a tlumiči výfuku a brání proudění výfukových plynů. V důsledku toho může dojít ke ztrátě výkonu nebo úplné ztrátě kapacity.

Saze, které vznikají v důsledku nadměrného množství oleje, se mohou usazovat pod kompresními kroužky, bránit jim v kompenzaci tepelné roztažnosti a vést ke vzniku otřepů, což může mít závažné následky.

Dávkování oleje v čínské verzi

Mnoho řetězových pil vyrobených v Číně je zjednodušenými kopiemi oblíbených evropských modelů. Nedostatek speciálních materiálů a patentovaných technologií udržuje zastaralý poměr benzínu a oleje na úrovni 25:1.

míchání, benzínu, řetězovou, pilu, stihl

Dvojnásobné zvýšení spotřeby motorového oleje je kompenzováno jeho nižší cenou. Podle ujištění vývojářů jsou čínské oleje složeny z originálních složek, které zvyšují odolnost pohonných jednotek proti opotřebení a skutečně prodlužují jejich stanovenou životnost.

Podle nezávislých odborníků odpovídají nejlepší značky čínských motorových maziv svou kvalitou středně drahým evropským protějškům. To je úroveň značkových motorových olejů skupiny Standard a částečně Super.

Proporce pro švédské řetězové pily Husqvarna

Jaké je přesné množství maziva potřebné k vytvoření správné palivové směsi pro dvoutaktní spalovací benzínový motor?? Zákazníci to zjistí, když si přečtou návod přiložený k výrobkům. Dokumentace se však často ztrácí v papírování. V této souvislosti není zbytečné připomínat, že výrobci používají převodová maziva pro míchání s benzínem. Švédská společnost je známá na všech kontinentech světa díky spolehlivým výrobkům. Olej pro řetězové pily Husqvarna se používá pouze v souladu s doporučeními výrobce.

míchání, benzínu, řetězovou, pilu, stihl

V závislosti na tom, jak velký výkon chcete od svých strojů získat, zvolíte správné ředění složek:

Zřeďte 40 až 50 dílů oleje na jeden litr paliva. Toto je ideální poměr benzínu a oleje.

Na okraj je třeba poznamenat, že se používá pouze bezolovnatý benzin AI-92 nebo AI-95. olovnaté palivo je považováno za nevhodnou volbu pro spalovací motor, protože zkracuje jeho životnost.

Strukturální společnost Husqvarna HP

Struktura značky švédského výrobce Husqvarna HP zahrnuje společnost, která vyrábí mechanizované ruční nářadí a maziva, účinné chemické přísady.

Výrobce řetězových pil Partner vyvinul originální poměr paliva a oleje pro dvoutaktní pohonné jednotky:

Směšovací poměr paliva se odvozuje ze standardního vzorce 1:50. Jedná se o konstantu. To je 20 mililitrů na 1 litr AI-92.

Existují momenty nedodržení standardního přístupu k ředění vlastními mazivy společnosti. V této fázi prochází spalovací motor záběhovou fází. Povoleno pro motor se směsí paliva 1:40.

READ  Jak rozebrat elektrický šroubovák Makita 18 V

00ml sklenice

Samostatný příběh, jedná se o 100ml sklenice.

prodejci v obchodech s benzinovou technikou vždy sebevědomě tvrdí, že takový olej stačí zředit pěti litry benzinu a je to, můžete jít do války. Ve skutečnosti tomu tak ale není a my jsme se o tom právě přesvědčili, takže buďte opatrní a míchejte správně.

Líbí se vám článek, dejte nám „Like“ a. přihlásit se k odběru kanálu , Ujistěte se, že vám neunikne několik dalších publikací.

Kritéria pro výběr vlastního oleje

Široká nabídka vám umožní vybrat si olej, který nejlépe odpovídá třídě a výkonu vaší řetězové pily a podmínkám jejího následného provozu.

  • Standardní oleje lze použít pro levné modely, zatímco oleje Super a Ultra se doporučují pro profesionální řetězové pily.
  • Pro získání vhodné palivové směsi pro vaši řetězovou pilu je nejlepší používat značkové nebo značkové oleje doporučené v návodu k použití. Zejména motorové oleje STIHL a Husqvarna stejného typu a použití jsou plně zaměnitelné.

Motorové oleje pro dvoutaktní motory mopedů, přívěsných motorů a jiných domácích mechanik by se neměly používat v řetězových pilách.

Pohonné jednotky v tomto zařízení pracují v komfortnějším prostředí, což snižuje nároky na výkon.

Poměr benzínu a oleje

Pro běžný provoz motoru je zapotřebí jen malé množství oleje. Jeho množství se vždy určuje v procentech, protože benzínová nádrž řetězové pily může mít různou kapacitu. Kromě toho mnoho provozovatelů připravuje směs s malou rezervou, zejména pokud se jedná o závažnou práci. Jediná palivová nádrž pro moderní elektrické nářadí zřídkakdy stačí na více než 1 m3 palivového dřeva, a to při vší jeho úspornosti.

Vzhledem k vysoké kvalitě moderních motorů se jedná o standard. Je typická pro většinu moderních pil vyráběných v Německu, Švýcarsku, USA, Japonsku a Itálii. Stručně řečeno, všechny pily vyrobené před maximálně 10 lety světoznámými značkami, jako jsou Husqvarna, STIHL, Oleo-Mac, Makita, ECHO a další, vyžadují přesně tento poměr.Můžete si o tom přečíst v návodu k použití.

Mnoho pil vyrobených v Číně je však také ovlivněno zdokonalenými technologiemi zpracování a montáže. Například mnoho domácích značek pil montovaných v Nebeské říši také pracuje se směsí 1:50. Například u posledních modelů Zubr se štítek s označením podílu objevil jako kartonový praporek přímo na rukojeti startovací šňůry, zřejmě pro ty, kteří se neradi dívají do návodu.

Tento poměr se často označuje jako „záběhový poměr“. To znamená, že po zakoupení nové pily budete muset naplnit palivovou nádrž směsí bohatší na olej. Během této doby se pohyblivé části skupiny válec-píst dotahují a je zapotřebí vyššího převodového poměru, než je obvyklé. Po spálení několika nádrží nebo tří nádrží v šetřícím režimu můžete přejít na poměr doporučený výrobcem.

Poměr 1/40 je běžný i u některých výrobců, např. u řetězových pil Partner. Vzhledem k tomu, že je zde o něco více oleje než v předchozí verzi, malé překročení poměru motoru neuškodí. Dalším problémem je používání kvalitního paliva a kvalitních maziv. cena poměrně drahého spotřebního materiálu.

míchání, benzínu, řetězovou, pilu, stihl

Dnes je považován za zastaralý. Hojně se používá ve starších domácích řetězových pilách, jako je Družba nebo Ural. Ještě dnes se s ním lze setkat u některých značkových nebo neznačkových řetězových pil z Číny. Tyto výrobky však rok od roku klesají a tvoří nejnižší třídu a nejnižší kvalitu řetězových pil. Kromě toho u takových výrobků není důležité, jak drahý a kvalitní olej je v nádrži. životnost motoru je stejně neúměrně krátká.

READ  Náhrada podstavců na řetězové pily Stihl 180

Palivová směs: poměr oleje a benzínu pro řetězovou pilu

Palivová směs pro elektrické nářadí, jako je řetězová pila, se skládá ze dvou složek: ropa a benzín. Řetězové pily jsou dnes vybaveny pouze dvoutaktními motory. konstrukce, která nás nutí míchat obě kapalné složky ručně. Navrhujeme vysvětlit, jak a proč to dělat správně!

  • Proč musíte míchat olej a benzín?
  • Poměr v poměrech
  • Jak a v jakém množství skladovat palivovou směs
  • Údržba po práci

Proč míchat olej a benzín

Aby se milovníci elektrického nářadí této povinnosti zbavili, objevily se samozřejmě pokusy o vytvoření čtyřtaktních modelů řetězových pil, o což se například vytrvale snažily firmy STIHL a Shindaiwa. Ale bohužel, jejich výtvory nejsou velké popularita kvůli těžkopádnosti a problémům s rozdělovačem oleje při manévrování a práci pod úhlem.

Proto je velmi důležité dodržovat správné poměry benzínu a oleje, aby motor pouze dvoutaktní řetězové pily vydržel co nejdéle. Nikdy také nepoužívejte motor na čistý benzín. jinak se vám elektrické nářadí „zabije“ !

Když přijde čas na nákup oleje, musíte si ujasnit, k čemu je určen. Mezi lidovými metodami úspory peněz koluje legenda, že oleje pro motocykly a skútry jsou vynikající náhradou původního oleje. Bohužel tomu tak není. Olej ke koupi by měly být určeny pouze pro dvoutaktní motory zahradní a lesní techniky. Je to důležité také proto, že v případě záručních oprav poruch motoru hraje použitý olej významnou roli. Kvůli používání neoriginálních řetězových pil může řetězová pila ztratit záruku z důvodu nesprávného používání.

Pro samotný benzín je nejlepší použít palivo s oktanovým číslem alespoň A-95. Při práci s řetězovou pilou nikdy nedělejte kompromisy ohledně kvality paliva, protože ho nepotřebujete mnoho. Ačkoli zahraniční výrobci umožňují použití A-92 nebo A-90, ale bohužel v naší zemi jsou horší než jejich evropské protějšky. Při použití benzinu s nižším oktanovým číslem hrozí ucpání motoru nejrůznějšími drobnými nečistotami obsaženými v palivu. Motor nelze následně opravit.

Proporcionování

Co se týče poměru směsi paliva a maziva, je vše jednoduché: musíte se řídit pokyny přiloženými k elektrickému nářadí. Popíšeme ji přístupnější formou.

míchání, benzínu, řetězovou, pilu, stihl

Nejznámější světoví výrobci (STIHL, Husquarna apod.) často volí právě.д.) uveďte požadované množství součástí v návodu k použití nebo v datovém listu řetězové pily. Nejoblíbenější podíl je 1:40 nebo 1:50, což znamená, že na každý 1 díl oleje potřebujete 40( 50 ) dílů benzínu. Pokud použijeme litry, máme 1 litr (1000 ml) benzínu, vydělíme 40 (50) a náš vzorec je = 25 (20) ml oleje. Ukazuje se, že na 1 litr paliva je potřeba pouze 25 (20) mililitrů oleje nebo zkráceně. 1:40 (50).

Pokud mluvíme o řetězových pilách z rozpočtové řady jakéhokoli čínského výrobce, je situace jiná. V modelech nazvaných „M ade in China“ je třeba použít poměr 1:25, t.е. na 1 litr benzínu 40 mililitrů oleje. Takto vysoká spotřeba oleje ve srovnání s původními řetězovými pilami je způsobena tím, že při značkové řetězové pily jsou vždy dobře zkonstruované, samozřejmě je také rozteč mezi pístem a válcem mnohem menší než u čínských modelů. Proto řetězové pily „Podnebes“ potřebují více oleje, aby kompenzovaly špatnou kvalitu základních prvků modelu.

jak a jak dlouho skladovat palivovou směs

Malé tajemství. Pokud plánujete skladovat směs oleje a maziva pro motorovou pilu, musí být skladována v nádobě nebo v zásobníku na palivo vždy nejprve natankujte benzín, olej přidejte až poté. Pokud postupujete opačně, může se stát, že se olej jednoduše přilepí na dno a nepromísí se s palivem.

READ  Motorová pila STIHL 180 se za tepla nespustí

Důležité je také pamatovat na to, že nikdy nesmíte míchat palivo přímo v nádrži řetězové pily, ale vždy musíte použít samostatnou nádobu.

Pro skladování směsí doporučujeme používat kovové kanystry, Nepoužívejte plastové lahve, protože plastové lahve by se neměly používat.к. Benzín postupně reaguje s plastem a nasytí se kalem. Nejlépe se skladuje na tmavém a suchém místě po dobu 7 až 10 dnů.

To proto, že moderní oleje již nejsou syntetické, Organické oleje jsou dnes široce dostupné a mají pozitivní vliv na výkon elektrického nářadí, ale není to bez nevýhod. Vzhledem k jeho „organické“ povaze není doba skladování ve směsi s benzínem delší než 10 dní. Po uplynutí této doby se fyzikální mazací vlastnosti ztratí a směs přestane být účinná. Používání může způsobit poškození řetězové pily.

Poprodejní servis

Na konci práce je třeba vypustit palivovou směs a provést krátký běh motoru, aby se karburátor vysušil, a poté jej lze ponechat až do dalšího použití.

Zajímavá skutečnost! První motorovou pilu na světě vytvořil kolem roku 1920 německý konstruktér Andreas STIHL.

Elektřina nebo benzín. co je lepší?? Tato otázka rozhodně není jednoduchá, ale lze ji zodpovědět pouze na základě zvážení výhod a nevýhod pro určitou oblast, jako je například zahradnictví. A přesně to dnes uděláme!

Kalendářní jaro je za rohem. Slunce se objevuje stále častěji a postupně odstraňuje zbytky sněhu a ledu ze země. Pokud jste zahrádkář, je čas nasadit si rukavice a vzít do rukou hrábě, abyste se mohli věnovat své zahradě.

Jak jej správně ředit?

Číselné údaje o poměru ředění jsou uváděny s takovou přesností z určitého důvodu. Není tam tedy napsáno „vezměte si přibližně toto množství oleje“. Přesný poměr není možné zjistit od oka, proto je nutné použít přístroj, který přesně změří množství oleje a benzinu.

Některé levné řetězové pily se obvykle dodávají s odměrkou s tečkami. Obvykle má několik stupnic pro různé poměry. Nebo pokud výrobce předpokládá, že nádrž bude používána pouze s pilou, se kterou je dodávána. Na této stupnici byste měli vidět dva vodorovné pruhy. Spodní ukazuje, kolik benzinu je třeba natankovat. Horní hodnota je hladina, které by měla směs dosáhnout po přidání oleje do benzinu.

K přesnějšímu odměření oleje můžete použít injekční stříkačku. Nejlépe alespoň o 20 ml.

Nalijte benzín do odměrky, přidejte injekční stříkačku s odměřeným množstvím oleje a protřepejte.

Směs by se měla vždy vařit v samostatné nádobě, nikoli přímo v nádrži. V opačném případě by se olej mohl dostat do karburátoru dříve, než se zředí benzínem, což by ztížilo startování až do nutnosti vyjmout karburátor a vyčistit jej.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS