Mini vrták pro tištěné desky s vlastními rukama

Mini vrták pro tištěné desky s vlastními rukama

Kompaktní domácí mini vrták může být použit k vrtání desek s plošnými spoji, pokud se náhle rozhodnete sbírat elektrický spotřebič s vlastními rukama. Kromě toho bude mít šikovný pro běžné domácí účely, pokud je potřeba vrtat malou otvor v dřevěné desce nebo plastu.

Práce s takovým nástrojem mnohem pohodlnější než velký vrták nebo elektrický šroubovák, protože minimální volba je mnohem snazší a kompaktní, což umožňuje provádět malou práci rychleji a lépe. Dále vám řekneme, jak udělat mini vrták z motoru s vlastními rukama, poskytováním fotografických instrukcí a vizuální příklady videa

Materiály

Jaké materiály jsou potřebné k vytvoření mini vrtáků? Chcete-li vytvořit mini vrták s vlastními rukama, nejprve vybrat dvě nejdůležitější detaily: Jedná se o motor od nějakého starého elektrotechniku ​​a kazetu.

Stroborez to udělá sami. co to je krok za krokem instrukce

Mechanické upínací zařízení lze zakoupit téměř v rádiu. K dispozici je také elektromotor. V extrémních případech lze tyto údaje objednat v internetovém obchodě.

Důležité! Koupit v síti je kazeta přínosná v tom, že balíček obsahuje sadu různých trysek pro minidičku. Shromažďování domácího zařízení, nemusíte vyzvednout průměr válečku hřídele, broušení a pily.

Pokud jde o trup, existuje mnoho příležitostí, aby se z jakýchkoli dotovaných materiálů. Ujistěte se, že je skladem s teplem smršťovací fólií pro spolehlivou izolaci vodivých částí.

Na nástroj může používat energii pro domácnost, potřebujete rovnání s regulátorem napětí. Také potřebují mikrospínač, elektrické shuffle, páječka. Nezapomeňte mít adhezivní tepelný systém. Pro tuhou fixaci částí je použito kompozitní kompozice. studené svařování.

Mechanický

Pro takový mini-vrták potřebujete nějaký mechanismus s převodovkou převodovky horizontální do vertikální roviny. Nejoptimálnější možností, z k dispozici v každodenním životě, je pochybná cívka z rybářského prutu.

Tato volba je obzvláště dobrá, protože celý mechanismus již provádí rotační pohyby, má rukojeť, takže musíte udělat minimální úsilí při výrobě mini-vrtáku.

Ale dostat vhodné patron, stále musí. Stejně jako v předchozí verzi je možné vzít položku ze starého zbytečného elektrického šroubováku, kleštiny nebo rukávu. Vyberte konkrétní model CANGGI je lepší po demontáži cívky, když můžete měřit průměr hřídele.

Proces výroby ruční vrtačku lze rozdělit do takových kroků:

 • Odšroubujte matici a odstraňte kazetovou rýži. 13: Odšroubujte matici
 • Změřte délku hřídele a hloubku budoucí kazety. pokud jsou tyto parametry úměrné, můžete je navzájem namontovat; Rýže. 14: Změřte délku vlny
 • Chcete-li zajistit kazetu k hřídeli, použijte upevnění šroubů pro kleštinu nebo objímku; Rýže. 15: Tsang pro hřídel
 • Pokud je rukojeť cívku příliš velká, a držíte se na ruku, která je zpracována během vrtání, mělo by být zkráceno tak, aby nezasahovalo;

Pro zkrácení rukojeti je nutné rozlití část ramene a samotná rukojeť mini-vrtačka je znovu opravena pomocí čepu. Manuální mini vrták je připraven k použití, ale je třeba poznamenat, že není nutné jej dát do vrtáku, protože se snadno rozbije nebo deformovat.

Plný analogový továrna „Dremel

První věc, která bude potřeba k vytvoření mini vrtáku, je miniaturní elektromotor pro 5. 12 voltů. Nacházejí se v dětských a dekorativních hračkách, starých kazetových hráčech, tiskáren nebo přenosných fanoušcích. V mnoha obchodech se prodávají v sekcích elektroniky a modelování, včetně internetových obchodů.

Příklad Drill

Původní těleso je také vyrobeno nezávisle s takovým výpočtem tak, že motor je pevně upevněn dovnitř, přičemž opustí mezeru nebo otevřenou část na topení.

READ  Hydraulický lis s vlastními rukama od hydraulického válce

Mini-vrták může být jakákoliv plastová trubka.

Existují modely, které používají trubku z tmelu, injekční stříkačky, plastové trubice z zubní pasty nebo z dětských cukrovinek.

Kus hygienické plastové trubice je také vhodný pro požadovanou délku, ale v tomto případě budou muset být otevřené konce blokovány jakoukoliv mobilní „zástrčkou“, například akrylové nebo řezané z plastu.

Kazeta nebo mini-vrtací svorka mohou být vyrobena nezávisle, například z konvenčního spojovacího terminálu nebo koupit na trhu nebo v obchodě. CANGUA lze aplikovat na gravírování workshopů, stejně jako v ložiscích pro modelování nebo oddíl komponent pro elektrické nářadí pro domácnost.

Výsledný nástroj je univerzální verze; V závislosti na typu opravy jsou zaznamenány různé trysky s takovou upínací kazetou: Vrtáky, řezačky, řezné kotouče nebo šroubovák hlava.

Ekonomická volba bez bydlení

Jděte na vytvoření minimálních nákladů. Nekupujeme nic kromě skutečného motoru (i když je možné najít zdarma ve staré techniky). Většina kompaktních elektromotorů je určena pro konstantní napětí 12 voltů. Pod ním a vytvořit napájení.

Vzhledem k tomu, že žádné další možnosti (ról regulátoru, stabilizátor napětí), napájecí zdroj se stabilizuje konstantním zatížením. Typický 12 voltový mikromotor pracuje s proudem nepřesahujícím 2 ampéry. Jednoduchý výpočet ukazuje, že výstupní napájení musí být 24 W. Při rovnání přidejte 25% pro ztráty, získejte transformátor 30 W.

Chcete-li získat 12 voltů pod zatížením, ze sekundárního vinutí je nutné odstranit 16 voltů. Je možné provést takový transformátor za hodinu, od zbytečného napájení. Další. Usměrňovač mostu na jakýchkoli diodách: například 1N1007.

Náš motor má narovnané napěťové pulsace, takže výstup je připojen k elektrolytickému kondenzátoru o 25 voltů s kapacitou asi 1000 μF. Vyhrazuje výstupní proud. Navzdory jednoduchosti takové tandem funguje neustále, s nevýhodou pouze: s rostoucím zatížením, kapky napětí. To znamená, že s jednotnou rotací. napájení dává 12 voltů. A pokud se vrtáte „těžký“ materiál. musíte následovat obrat, nechat je jít dolů. V opačném případě se hřídel zastaví.

Můžete mírně komplikovat schéma napájení, přidáním vhodného stabilizátoru napětí. Například KR142EN8B nebo L7812CV.

V tomto případě kapky napětí během zatížení na vrtáku nebude.

Dále musíte udělat poměrně přesný designový prvek. kazeta pro vrtání. Nechtějí utrácet peníze na tovární kleštině svorky. jakýkoliv rukáv bude vyhovovat. To vše závisí na rozsahu mini vrtáků:

 • Pokud vyvrtejte pouze texturu desek s plošnými spoji. změna vrtáku nebude potřebovat. To znamená upevnění stacionární. Přechodový rukáv může být vyroben z něčeho: trubka z teleskopické antény, jehly z lékařské injekční stříkačky, tyč z gelového plnicího pera.

S ohledem na miniaturní design nejsou potřeba žádné klipy. Vše může být upevněno lepidlem nebo skotem.

 • S univerzálním používáním vrtáku, který naznačuje změnu vrtáku nebo instalace jiných trysek, bude správnější získat univerzální kachlovou krabici.
 • Můžete použít standardní vačkovou kazetu nastavením na hřídeli pomocí přechodového pouzdra.

Provedení případu závisí pouze na vaší fantazii. Většina mistrů zanechává „nahý“ užitkový design: napájecí napětí je bezpečné, rozměry motoru vám umožní udržet v rukou bez pouzdra.

Pokud chcete elementární estetiku. možnosti jsou mnoho: a jsou všechny podmíněné zdarma.

Podrobnosti o materiálech a výrobě

Sloupec

Nejdůležitější součástí takového stroje. Jedná se o sloupec, měl by poskytnout vysoce přesný pohyb vrtáku bez vůle přísně svisle nahoru a dolů.

Jednou na internetu jsem měl video o výrobě malého CNC stroj, takže role průvodců v něm byla hrána upravena v konstrukci plynových kufrů automobilu. Tento nápad jsem se mi líbil a díky ní byl tento miniaturní vrtací stroj postaven.

READ  Jak vytvořit mini rohové brusky z motoru

Pozornost! Plynové zastávky jsou pod tlakem! Proto je musíte otevřít marginální opatrností.

Časem se plyn přestane část tlaku a tolik jejich výkonu, a jít na skládku, takže je najít, například na některé „autoanbore“ by nemělo být práce.

Zastavení jsou vysoce přesné kolylenové tyče a případu, ve kterém se sklouzne. To je to, co potřebujete!

Kromě plynu uvnitř zastávky je nějaký olej.

Další části pouzdra a tyče byly odemčeny úhlovou bruskou. Měl jsem štěstí, v mém případě všechno šel bez jakýchkoliv problémů, ve zbytcích jsem téměř neměl tlak vlevo.

Konečná velikost sochorů pro sloupec je: 85 mm část vodícího pouzdra a 210 mm přibližné natahování.

Opustil ventily zastávek bez změny, přidání několika kapek oleje v nich, a to zajistilo hladkost cesty konzoly dolů a zpomalí se v důsledku tlumícího ventilu.

Řídicí panel

V tomto případě se jedná o část kombinující upevňovací prvek miniaturního motoru s kazetou na kleštinu a spojovacím prvkem.

Pro jednoduchost byl návrh rozhodnuto, aby kus překližky. Motorové a vodicí pouzdro sloupce bez speciálních problémů jsou upevněny širokými závorkami řezanými z měkkého profilu oceli. Takový profil se používá při konstrukci stěnových oddílů.

Celková šířka konzoly byla 220 mm a mezi osami sloupu 170 mm.

Vertikální průběh konzoly byl 34 mm.

Motor

Miniaturní čínština 12 Volta Distress Motor, objednané s AliExpress. Součástí dodávaného kazetu a 6 vyměnitelných colanů různých průměrů.

Velikost skříně motoru: délka asi 39 mm, průměr 28,6 mm.

Motor je určen k práci z konstantního napětí 12 V a má proudovou spotřebu 500mA. Z něhož vyplývá, že vypočtený výkon motoru 6W.

mini, vrták, tištěné, desky

Stanina

Jedná se o tuhou základnu stroje a podpora tlustého střeva, stůl pro ubytování je určen pro vrtání prázdného a pouzdra, ve kterém elektronické kontroly stroje.

Postel se skládá ze 4 kusů dřeva čipu a kusu dřevěných lamel, které provádí úlohu podpory pro zvedací a spouštěcí rukojeti.

Velikost plochy postele s bočními panely. 235 x 210 mm.

Jediné potíže výroby je, že je třeba snadno vyvrátit dva otvory v horní a spodní panel lůžek, ve kterých budou vloženy tyče vodicích sloupů. Otvory by měly poskytovat přísnou rovnoběžnost tlustých tyčí v souvislosti s sebou a jinak při pohybu konzoly se vyskytne. Je také nutné zajistit přísnou svislost pohybu konzoly, a proto vrták.

Na spodní straně horního panelu namontovaného regulátoru otáček motoru. Tlačítko motoru a podsvícení.

Rychlost regulátoru revoluce je upevněna v panelu s malými šrouby přes 3 mm nylonové rozpěrky (spacery).

mini, vrták, tištěné, desky

Také na tomto panelu Existují závorky, které upevňují barvy tyče.

Gumové nohy jsou připojeny ke spodní části lůžek od některých starých spotřebičů.

Ovládání válce, podsvícení, schéma připojení a napájení

Schéma zařízení je velmi jednoduchý a pracuje od 12 voltů konstantního napětí. Motor spotřebovává 0,5 A, což znamená pro celý okruh, včetně podsvícení bude vyžadovat napájení přibližně 10 W.

Regulátor Regulátor objednal s AliExpress, přečtěte si více informací o tom v samostatném malém přezkumu.

Tlačítko ON / OFF vypne celý obvod. Motor a podsvícení.

Podsvícení je vyrobeno ze 4 SMD LED a 4 rezistory 10 COM a disperzní kapacita 1/4 W připojit.

Diagram indikuje rozsah vhodných odporů od 500 ohm do 10 com. Při použití 500 ohm odporů nebo 1 com, jas není příliš odlišný, ale 500 ohmů zahřát silnější, takže potřebujete odpor většího disperzního výkonu, například 0,5. 1 W. A rezistory 1. 10 kΩ lze použít 0,25 W.

Moje volba padla na 10 odporových odpor, s nimi LED svítí kolem kalichu, nic se ohřívá, a myslel jsem, že by to bylo vhodnější. Poplatek nebude rád v jasném světle.

READ  Jak udělat mini vrták to udělat sami

Data SMD LED diody Průměrná kontaktní místa je určena pro odstranění tepla a je běžným kontaktem s nejblíže extrémní výstup. Pro spolehlivost namontované instalace je výstup odporu vysazen na těchto dvou kontaktech.

Rukojeť zvedací a spouštění konzoly, návratové pružiny

Rukojeť je vyrobena z knoflíku pro škrabku ze sady stavebních sušiček.

V prvním provedení byla rukojeť připojena na jeden závěs, ale při spouštění konzoly způsobil nějaké kroucení. Pak jsem se snažil přidat malý propojek do závěsu, přidání svobody k pohybu rukojeti, která zase poskytovala hladkost mrtvice konzoly.

Mini stroj pro vrtné desky

V poslední době byla potřeba vrtat několik malých otvorů na desce s plošnými spoji. Vzhledem k tomu, že neexistuje vhodné vrtání, rozhodl jsem se sbírat takto, že by odpověděl na potřeby rádiového amatérského. Protože nemám ráda za to, co mohu získat zdarma, stroj byl vytvořen z toho, co bylo v ruce. Prvky pro montáž takového vrtáku lze nalézt téměř v každé kůře (nebo jak odmítnout svazky?) RadioMaster. Pro potřeby tohoto projektu jsem použil:

 • 2 stará tiskárna (2 vodicí tyče, 1 válec, 1 DC motor),
 • Starý pevný disk,
 • Výkonný napájení 21 v,
 • 2 staré kleštičky,
 • Chladič, několik šroubů, plastových trubek, 2 pružiny a vodiče.

A samozřejmě různé nástroje: vice, bruska (může být soubor), ruční vrták, šroubovák.

Mimochodem, můžete upravit ruční vrták. Za předpokladu, že jeho hmotnost je asi 2 až 3 kg, bude nutné posílit konstrukci s vodicími tyčemi na jednom vedení s vrtačkou (jak je znázorněno na obrázku).

Základem byl připraven, jako tyče s nitě, které sloužily jako vedené. Navrhuji používat malý kousek desek fibrilové desky 15 x 20 cm místo takového rámu (například kus dřevěné parapety nebo jiné desky). Místo pásů, které zde použité, je lepší vzít inkoustové tiskárny, na kterých se pohybuje hlava vozík (jsou dokonale hladké a jednoduché, mají dobře vybavené vodicí průchodky).

Vrták volný vrták v desce, plastu, dřevo a hliníku. V budoucnu se přidá 2,10 mm LED diod, osvětlovacích obou stranách bodu vrtání a kovovou desku jako podložka z vrtaného objektu.

A teď, s minimálními náklady, obdržel plnohodnotný vrtačku pro desky s plošnými spoji. Díky zkrácení rukojeti je vrták velmi stabilní, vrtá přesně. Nemůže být o rytmu. Jediným problémem je, že je nutné zaostřit šrouby, které utáhněte vřeteno. už je trochu stiskli, ale bude to stále užitečné. Sbírka dalších konstrukcí vrtacích strojů pro desky Podívejte se na fórum.

Fórum o diskusi o materiálovém mini stroji pro vrtné desky

O použití technologie bezdrátové sítě různých zařízení.

Přezkoumání čínského zařízení elektrolytického zařízení. Foto, video, popis práce.

Několik pracovních režimů elektromagnetického Gaussova zbraně. První část sbírky.

Základní informace o rovinných pojistkách, včetně jejich technických specifikací a aplikací.

Design

Na první pohled se systém zdá být obtížné, nicméně to není. Ve skutečnosti, mini stroj není příliš odlišný od klasiky, je menší s některými nuance v schématu rozložení designu.

Vzhledem k tomu, že toto zařízení nemá velkou velikost, měl by být považován za desktop. Domácí verze zařízení je obvykle o něco více než zakoupená, vzhledem k tomu, že při montáži není vždy možné optimalizovat návrh velikosti malých komponent. Ale v tomto případě bude mít domácí stroj malé rozměry a hmotnost ne více než 5 kg.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS