Můj vyžínač Husqvarna se zastaví, když sešlápnu plyn

Důvody ztráty výkonu křovinořezu. Sekačka nedosahuje plného výkonu

Každý majitel domu nebo pozemku zná problém s nadměrnou vegetací. Nyní je tu vyžínač trávy, který úspěšně nahradil ruční vyžínač. Stroj je velmi šikovný, ale jako u všech strojů se nezřídka stává, že dojde k poruše v důsledku náročných podmínek nebo nesprávného používání. Běžně se stává, že sekačka na trávu nezachytí. Abyste tomu porozuměli, musíte pochopit některé funkce stroje.

Všechny vyžínače trávy jsou rozděleny podle napájení: benzínové nebo elektrické (síťové nebo akumulátorové). Je třeba poznamenat, že benzínové sekačky jsou v mnoha ohledech lepší než jejich elektrické a bateriové protějšky. Přestože všechny plní podobné funkce, existují mezi nimi zásadní rozdíly ve výkonu, manévrovatelnosti a účinnosti. Obecný princip fungování všech typů ručních sekaček je však téměř stejný: zařízení jsou vybavena motory (dvou- nebo čtyřtaktními spalovacími motory nebo elektromotory), které pohánějí žací ústrojí (cívku s vlascem nebo kovový disk). Všechny tyto součásti jsou namontovány na rovném nebo zakřiveném výložníku, včetně rukojeti, kterou se vyžínač ovládá, a místa, kde jsou umístěna hlavní tlačítka.

Vzhledem k tomu, že problém nízkých otáček je častější u benzínových verzí vyžínačů, bude jim věnována větší pozornost. Sekačka se velmi pohodlně ovládá a snadno udržuje. Většina jeho poruch je způsobena neznalostí elementárních věcí, o kterých se píše v návodu. Proto je nutné si před použitím stroje pečlivě přečíst návod k obsluze od výrobce. Pro nastartování motoru je nutné provést zejména tyto postupné kroky

 • zapněte tlačítko zapalování;
 • několikrát stiskněte silikonové tlačítko, abyste načerpali benzín;
 • zavřete vzduchovou klapku;
 • nastavte páčku plynu do polohy vysokých otáček;
 • Začněte lehkým trhnutím rukojeti startéru, abyste ucítili odpor motoru, a poté prudce zatáhněte.

Pokud se spotřebič spustí, ale zastaví se, nastavte sytič do mezipolohy a zkuste to znovu. Po nastartování motoru je třeba vypnout plyn a otevřít sací ventil, protože vyžínač pracuje pouze na sání.

Důležité! Provoz strunové sekačky závisí na různých vlivech prostředí. V horkém počasí nechte stroj déle vychladnout. Při práci v husté nebo zarostlé vegetaci se motor také přehřívá. Každých 15 až 20 minut si musíte udělat pětiminutovou přestávku.

vyžínač, husqvarna, zastaví, když, sešlápnu, plyn

Sekačka na trávu se při přidání plynu vypne, jak závadu odstranit

Když přestane fungovat sekačka na trávu, existuje mnoho možných příčin, zde jsou některé z nejčastějších, které, jak doufáme, dokážete odhalit a samozřejmě opravit. Jednou z těchto situací je ucpaný vzduchový ventil, otvor, za kterým se palivo rozprašuje. Pokud se do něj něco dostalo, lze to většinou snadno a rychle odstranit. Je to nejjednodušší příčina, stejně jako ucpaný filtr. Měla by se umýt v rozpouštědle a poté dobře vyfoukat stlačeným vzduchem. Pokud jej nelze opravit. objednejte si nový v obchodě KosiKos na náhradní díly.

READ  Co dělat, když nemáte vhodný šroubovák?

Když se kobylka při vysokých otáčkách vypne, je to způsobeno následujícími závadami

 • ucpaný nebo zaseknutý ventil na víku palivové nádrže;
 • Karburátor se vlivem vibrací způsobených strojem špatně seřídil;
 • problémy s cirkulací palivové směsi;
 • sání atmosférického vzduchu;
 • je prasklá nebo uvolněná hadice přívodu paliva.

Karburátor se seřizuje podle návodu k obsluze vašeho vyžínače. Často stačí pouzdro uvolnit a nastavit. Při problémech s cirkulací palivové směsi může směs pomalu unikat do karburátoru. Po jeho vyčerpání se motor při vysokých otáčkách zastaví.

Příručka Huter

Model „Huter“ musí být používán v souladu s bezpečnostními předpisy uvedenými v návodu k obsluze. Je důležité dodržovat doporučené provozní podmínky, aby nedošlo k přehřátí motoru. Před zahájením práce byste se měli vybavit speciálními bezpečnostními pomůckami, včetně vhodného oděvu, ochranných brýlí, rukavic nebo ochranných rukavic, přilby a sluchátek. Zařízení by se nemělo používat v blízkosti hořlavých nebo výbušných látek. To platí i pro prostředí s vysokou vlhkostí.

Preventivní opatření a pravidla

Aby sekačka správně fungovala a nezastavila se při spuštění, musí být správně skladována a provozována. Následující jednoduché pokyny mohou pomoci předejít poruchám.

 • Při sekání trávy zkontrolujte chladicí systém. Pravidelně čistěte kanály skříně a žebra startéru.
 • K čištění nářadí používejte parafín, ředidla nebo jiné čisticí prostředky.
 • Nářadí nečistěte, když je horké. před mytím musí vychladnout.
 • Je důležité dodržovat doporučené provozní podmínky, aby nedošlo k přehřátí motoru.
 • Pokud nebude kobylka použita během následujících třiceti dnů, je nutné palivo vypustit, jinak se rozpadne na těžké složky, které by mohly ucpat průchody karburátoru.
 • Po vypuštění paliva nechte vyžínač chvíli pracovat při volnoběžných otáčkách, dokud se nevypne. Tím se zajistí, že směs, která zůstala uvnitř, bude zcela odstraněna.

Pro skladování nářadí v chladném počasí je nutné

 • Palivo zcela vypusťte;
 • Sekačku rozeberte a všechny přístupné části omyjte a vyčistěte;
 • zkontrolovat stav dílů a opravit případné závady;
 • Do převodovky nalijte správné množství oleje;
 • vyčistěte vzduchový filtr;
 • Rozeberte motor, umyjte a propláchněte všechny pohyblivé části a důkladně je promažte;
 • Vyšroubujte zapalovací svíčku, abyste promazali pístní tyč, pomocí startéru vysuňte píst do horní mrtvé polohy, nalijte trochu oleje do otvoru pro zapalovací svíčku a několikrát otočte klikovým hřídelem.

Důležité! Pokud nemůžete strunovou sekačku uložit na teplém a suchém místě, měli byste motor nejprve omotat naolejovanou látkou.

Pouze při dodržení těchto pravidel si můžete být jisti, že vaše sekačka bude pracovat správně a nebude se dusit po několik sezón.

Jak vidíte, existuje řada příčin, které mohou způsobit, že sekačka na trávu přestane fungovat. Většinu z nich můžete opravit sami pomocí uživatelské příručky. Pokud se stanete nejistými, doporučujeme nechat stroj opravit. Nesprávné operace mohou způsobit větší poškození vyžínače. Oprava stroje nakonec vyjde mnohem dráž, než na kolik byl původně navržen, a v nejhorším případě si budete muset koupit stroj nový.

Přečtěte si také

Jaký benzín do benzínové sekačky Husqvarna

Olej do sekačky: jak ho správně vyměnit a jakou kapalinu použít Sekačka na trávu je skvělým pomocníkem pro ty, kteří potřebují opakovaně sekat trávníky a jiné pozemky. Při nákupu tohoto nástroje by se však nemělo zapomínat, že stejně jako každý jiný mechanismus vyžaduje opakovanou údržbu. Benzínová sekačka na trávu Sekačka na trávu Husqvarna []

READ  Při lisování pro plyn

Seřízení karburátoru sekačky Huter

Seřízení karburátoru řetězové pily vlastníma rukama Pro nezávislou volbu karburátoru je nutné seznámit se s jeho konstrukcí a pochopit práci, která se provádí při seřizování dílů odpovědných za správnou funkci součástí zařízení a dílů v jeho blízkosti. Je třeba pečlivě zacházet se součástmi systému a kontrolovat soulad jejich nastavení s velmi přípustnými hodnotami. O konstrukci karburátoru Karburátor []

Jak vložit strunovou žací strunu do plynové sekačky

Návod krok za krokem, jak navinout strunu strunové sekačky na buben vyžínače trávy S příchodem jara často trávíte čas v přírodě nebo na zahradě. Strunová sekačka chrání před problémy, jako je tráva a plevel. Tento nástroj bez námahy poseče trávu v těžko přístupných místech, kde by běžná sekačka selhala. Vyžínač trávy je velmi účinný a []

Seřízení karburátoru strunové sekačky Husqvarna 128r ~ WRCBUX.RU

Samostatné seřízení karburátoru sekačky na trávu vlastníma rukama je nemožné bez předběžné práce, znalosti teorie, povědomí o zařízení palivového systému. Anotace na opravu karburátoru.

Sekačky na trávu, stejně jako veškeré zahradní nářadí, jsou nenáročné na údržbu. Může a měl by být opraven a seřízen bez pomoci jiných. Například seřízení karburátoru sekačky na trávu vlastníma rukama je záležitost na 5 minut.

Karburátor sekačky na trávu. uzel pohonného systému. V něm, stejně jako ve všech karburátorech, dochází ke směšování vzduchu a paliva (benzinu) pro jeho následné dodání do válců motoru.

V tomto procesu je nejdůležitější věc. správný poměr paliva a vzduchu a nastavení karburátoru.

Hlavní problémy a závady karburátoru.

Sítko. S tímto prvkem se nejčastěji vyskytují dva problémy:

Chcete-li zjistit příčinu poruchy, odšroubujte víko palivového filtru a vyjměte sítko. Pokud se v něm pouze nahromadily nečistoty, pomohlo by propláchnutí benzínem nebo profouknutí.

Pokud je palivový filtr viditelně poškozen, je nutné jej vyměnit za nový. Může dojít také k poškození přívodního palivového potrubí (při opravě tento prvek zkontrolujte).

Startér karburátoru téměř vždy nefunguje kvůli ucpání. K proplachování použijte aceton nebo stejný benzín.

Vyfukování ucpaných částí karburátoru stlačeným vzduchem je přijatelný a pohodlný způsob opravy.

vyžínač, husqvarna, zastaví, když, sešlápnu, plyn

Škrticí klapka, styčné body karburátoru, sací a výfukové potrubí. všechny jsou náchylné k netěsnostem. Pravděpodobně to můžete zkontrolovat jednoduchou metodou. na problematické místo naneste mýdlovou pěnu.

vyžínač, husqvarna, zastaví, když, sešlápnu, plyn

Proč se čínská sekačka nezvedá??

Seřízení karburátoru čínské sekačky na trávu

Čerpadlo nasává palivo do systému karburátoru (jeho membrána). Poté proudí tryskou v karburátoru. Proč se sekačka na trávu nebo sekačka na trávu při sešlápnutí plynového pedálu vypne? Kapalina pak prochází vstupním a výstupním ventilem čerpadla. Filtrováno sítkem. Prochází jehlovým ventilem do komory s membránou.

 • Vzduch proudí do trubky se vzduchovou přepážkou (klapkou). Přepážka reguluje proudění vzduchu.
 • Palivový systém je nutně zúžen difuzorem, aby se zvýšil průtok.
 • Benzín protéká plovákovou komorou a trubicí restriktoru. Plováková komora reguluje objem benzinu. Tlak v plovákové komoře je neutrální a v trubici se zúžením nízký. je volnoběžná rychlost sekačky a její pojezdová rychlost.a zrychluje s Rozdíl tlaků způsobuje, že palivo protéká tryskou.
 • Zrychlené proudění vzduchu podporuje přenos a rozprašování paliva (benzínu). Výsledkem je směs vzduchu a paliva o požadovaném poměru nebo hustotě.
 • Směs vzduchu a paliva vstupuje do válce motoru palivovým potrubím.
READ  Řetězová pila Husqvarna 240 nečerpá palivo

Plocha otevřené vzduchové klapky ovlivňuje hustotu vzduchu v systému. Čím více je sytič otevřen, tím větší je objem paliva a výkon motoru.

Zjednodušeně řečeno, seřízení karburátoru řetězové pily spočívá ve vytvoření optimální palivové směsi prostřednictvím správného přívodu vzduchu.

Problém s Husqvarna 128R

Mám podezření, že výfuk tlumiče je zanesený sazemi. Příznaky jsou podobné.

Možná je v něm obrazovka, kterou je třeba odstranit.

Zkontrolujte mřížku, pokud se nezmění. nedostatek benzínu, seřiďte karburátor, především trysky L, na stranu obohacení. Ano, a nejprve se podívejte na stav palivového filtru.

Filtr je čistý, zapalovací svíčka byla vyměněna za funkční

srema73. Nahrajte video s plynulým a ostrým chodem motoru „plyn„.

Nedostatek benzínu: možnost. znečištěný palivový filtr, karburátor potřebuje seřídit nebo únik vzduchu v důsledku opotřebovaného těsnění klikového hřídele. Třetí možnost však pouze v případě, že je kobylka stará a má za sebou spoustu práce.

Trochu mimo vyšlapané cesty. MK Tarpan mého známého se nespustil. Odstředivá spojka vypověděla službu, motor se netočil. příčina je triviální, vzduchový filtr je ucpaný. Na chvíli jsem ho vypnul, nastartoval a běžel. Umyl ho, usušil, dal si pivo a šel do práce. Proto byl zkontrolován vzduchový filtr.

LAV1955 napsal : trochu mimo mísu. MK Tarpan mého známého nechtěl nastartovat. Odstředivá spojka nefungovala, motor se netočil. Příčina je triviální, vzduchový filtr je ucpaný. Na chvíli jsem ho vypnul, nastartoval a běžel. Umyl jsem se, osušil, dal si pivo a šel do práce. Proto byl zkontrolován vzduchový filtr.

Přesně ten píst. Vzduchový filtr jsem nezmínil, protože příznaky jsou trochu mimo. A nemyslím si, že by si toho ten člověk úplně nevšímal a neověřoval si to. Vím, co poradit, opravil jsem stovky motorových pil a asi tucet křovinořezů od různých výrobců. A je na každém, jestli si poslechne, co chci říct, nebo to bude ignorovat. Nemůže mi to ublížit.

Ne z toho hlediska, které souvisí s mým příspěvkem, protože jde o MK.

Vzduchový čistič byl odstraněn, zkontroloval palivové potrubí také, čistý, úplně rozebrán, na pístu jsou 2 oděrky, ne hluboké, ale široké na 2-3 mm, takže si myslím, že je to kvůli tomu? a válec je v pořádku, kobylka je dobrá už tři roky

srema73 napsal: na pístu jsou 2 oděrky, ne hluboké, ale široké na 2-3 mm, a myslím, že ne kvůli tomu?

Otřepy by se ve větší míře projevily při nízkých otáčkách.

hodně zdraví, milí odborníci.Mohli byste mi říct, jak funguje spínač zapalování na Husqvarně 128, je to otevřený obvod nebo zkrat? „hromadné“.nechcete demontovat rukojeť.

yakut274 napsal: Dobrý den, vážení odborníci.prosím, řekněte mi, jak funguje spínač zapalování u Husqvarny 128 na pravé rukojeti (rozpojený nebo zkratovaný) „země“.Není třeba demontovat rukojeť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS