Mohu sekat motorovou pilou za deště?

Proč byste neměli sekat mokrou trávu strunovou sekačkou?

Při trvalém bydlení v rodinném domě není obtížné dodržovat pravidelný plán péče o trávník. I za vlhkého počasí lze vlhkou trávu sekat sekačkou nebo strunovou sekačkou o den později, až uschne. Péče o přírodní trávu na zahradě je ještě náročnější. Návštěvy o víkendech připadají na tyto dny, takže se často seká právě v tyto dny. A co dělat, když je deštivé počasí??

Otázka, zda je možné sekat mokrou trávu strunovou sekačkou nebo sekačkou na trávu, zaznívá od zahrádkářů velmi často. Názory na toto téma se různí. Někteří říkají, že můžete, a citují staré přísloví „Sekat trávu kosou“. Druhá odpověď zní důrazně ne. Takže, kde opravdu? Komu věřit?

Co může sekat trávu na pozemku

Po zasetí travního semínka je brzy nutné se zeptat, jaké nářadí je k sekání trávníků potřeba. Obyčejná sekačka na trávu nezajistí hladký střih. K tomuto účelu je k dispozici celá řada nástrojů:

vyžínač plevele

Skládá se z tyče s rukojetí, speciální cívky a motoru, který může být elektrický nebo benzínový. Cívka má cívku, na kterou se navine speciální vlasec pro zastřihovač nebo se na ni nasadí nůž.

Vezměte prosím na vědomí! Elektrická sekačka na trávu se jednoduše zapojí do zásuvky a je připravena k použití. Je lehký, praktický, ale vyžaduje dlouhý kabel a zásuvku, což není vždy po ruce. Sečení velké plochy bude obtížné.

 • Nízký výkon. Pohodlné, lehké, ale neporadí si s tvrdou, vlhkou trávou a plevelem.
 • Výkonný. K dispozici jsou motory s dolní a horní montáží. Je možné nainstalovat speciální nůž, který umožňuje sekání hrubší trávy. Nízko umístěný model nemůže sekat mokrou trávu.
 • Dobíjecí. lehké, přenosné. Nevýhodou je, že baterie vydrží pouze hodinu.

benzínové sekačky jsou těžší než elektrické, ale jsou přenosnější. Kovaná hřídel, ramenní popruhy a výkonný přenos síly. Konstrukce převodovky umožňuje nejen použití žacího ústrojí, ale také nože a ozubeného kotouče, což výrazně zlepšuje kvalitu ošetření travnatých ploch. Benzínová sekačka dokáže posekat větší plochy.

Strunové sekačky mohou sekat těžko přístupná místa (pod lavičkami, kolem sloupků) i cesty bez ohledu na jejich umístění.

Sekačka na trávu

Je jasné, proč se tomuto stroji říká sekačka na trávu. Vypadá jako vozík na kolečkách se speciálními noži a zařízením na stříhání odřezků. Sekačky na trávu se dodávají v různých modelech:

Stejně jako vyžínače jsou i benzínové sekačky mobilní a lze je obsluhovat z domova. Jsou však těžké, obtížně ovladatelné a hlučné.

Sekačka na trávu

Sekačky na trávu s elektrickým motorem jsou lehké, nejsou hlučné, snadno se čistí a jsou šetrné k životnímu prostředí. Jejich nevýhodou je, že potřebují napájení z elektrické sítě.

akumulátorové sekačky jsou dobré. jsou málo hlučné, trávník je rovný a snadno se s nimi pracuje, ale baterie vydrží jen krátkou dobu.

Vřetenové sekačky jsou sekačky bez motoru. Jsou navrženy tak, jako by se trávník sekal nůžkami. Je to opravdu úhledné a přehledné, ale proces je velmi časově náročný.

Nůžky na trávu

Používá se tam, kde sekačka ani strunová sekačka nezvládnou práci.

Strunové sekačky na trávu

Jak vypnout křovinořez při sekání vlhkého porostu? Je to velmi jednoduché. Příčinou je zkrat při průtoku vody do napájecí skříně. Kromě toho, i když je vše utaženo, existuje vysoké riziko, že motor nevydrží velké zatížení, které působí na ohebnou hřídel vyžínače. A samotná hřídel se může otáčet. Takové zatížení je nejčastěji způsobeno tím, že se mokrá tráva lepí na nože a vřeteno, ke kterému jsou připevněny.

U benzínových vyžínačů se při sečení za vlhkého počasí zvyšuje opotřebení klíčových součástí a komponentů z důvodu vysokého zatížení. Zde lze zaznamenat předčasné selhání dvojice pístů a dalších pohyblivých částí. Často dochází k selhání dvojice pístů z důvodu přehřátí motoru. V našem případě se motor přehřívá kvůli zátěži způsobené mokrou trávou při sečení.

Pokud sekáte mokrou trávu plynovou strunovou sekačkou, nechte motor 30 sekund běžet na volnoběh, aby se nepřehřál. Tím se eliminuje nadměrné zahřívání a kontrolují se výpary z pístu.

Benzínovou sekačku na trávu si samozřejmě musíte vybrat podle parametrů, které jsou pro vás optimální a nejvhodnější, a to jak z hlediska technických vlastností, tak z hlediska ceny. Podívejme se na několik modelů, které jsou nejoblíbenější a které mnozí považují za nejlepší benzínové vyžínače.

Benzínová strunová sekačka Husqvarna 545RX

Dostupné ve Švédsku. Kvalita průmyslových výrobků Husqvarna je nezpochybnitelná a cena odpovídající. Pokud jde o konkrétní model, je to:

 • Jedná se o profesionální vyžínač, ale používají ho i majitelé domů s velkými pozemky;
 • Má vysoký výkon;
 • ergonomické;
 • mobilní;
 • 2100 W nebo 2,8 l.с.;
 • hmotnost přibližně 9 kg;
 • Kompletní zastřihovací hlava s vlascem, pohodlné popruhy „Balance X“, kovová čepel.
 • Optimální délka výložníku a úhel převodovky umožňují udržet žací lištu rovnoběžně se zemí, což usnadňuje práci;
 • úhel rukojeti je nastavitelný;
 • Hlava strunové sekačky je vybavena deflektorovou deskou, která zabraňuje poranění drobnými kameny a křovinami;
 • Ramenní popruhy jsou polstrované, velmi pohodlné a snadno se s nimi manipuluje;
 • Díky použití technologie X-Torq je motor úsporný a má nízké emise;
 • Motor a startér se rychle spouští;
 • vždy snadno zjistíte, kolik paliva zbývá, protože nádrž je průhledná.
mohu, sekat, motorovou, pilou, deště

Benzínová sekačka na trávu Red Star ST 725

Benzínové vyžínače trávy od výrobce Red Star jsou vhodné pro použití jak pro velké práce, tak pro malé zahradní pozemky. Vyžínač trávy Red Star ST 725 e je ideální volbou pro venkovské domy. Má tyto vlastnosti:

 • Šířka sečení je 41 cm;
 • Se čtyřtaktním nožem lze posekat 25cm pokos;
 • s motorem o výkonu 809,1 W (1,1 l).с.) s objemem 25 cm3;
 • Výložník strunové sekačky je rovný a odnímatelný, což umožňuje použití přídavných zařízení;
 • Red Star ST 725 e váží méně než 7 kg.
 • snadná manipulace, t.к. nízká hmotnost;
 • Dobrá kombinace relativně nízké hmotnosti a vysokého výkonu;
 • pohodlné ramenní popruhy.
READ  Sekačka STIHL Lawn ne čerpá benzín

Vyžínač trávy Champion T263

Vyrobeno v severní Číně společností Champion se sídlem v USA. Champion T263 se vztahuje k benzínovým sekačkám s malou kapacitou a je vynikající volbou pro údržbu venkovských pozemků. Technické vlastnosti vyžínače trávy:

 • 698,7 W nebo 0,95 k výkonu motoru.с. o objemu 25,4 cm3;
 • zastřihovač má řeznou linku o tloušťce 1,6 až 3 mm a jako pracovní nástroj tříčepelový nůž o průměru 22,5 cm;
 • Hřídel se otáčí rychlostí 8000 otáček za minutu./min.;
 • Maximální dosah 0,4 metru s vlascem a 0,255 metru s lopatkou
 • váží 5,7 kg;
 • 12měsíční záruka výrobce.

Mezi přednosti modelu Champion T263 patří:

 • Pohodlná rukojeť ve tvaru písmene D a ramenní popruh;
 • Součástí balení je sada na opravu vyžínače, ochranné brýle, rukavice, ochranný kryt, nádoba na směs benzínu a oleje.

sekačka na trávu HITACHI CG40EYA

Pokud jde o benzínový trimmer, jak si vybrat ten nejlepší, nemůžete si nevzpomenout na jednotky japonského výrobce HITACHI. Hitachi CG40EYA je něco mezi profesionálním vyžínačem a šikovnou venkovskou řetězovou pilou. Podívejte se sami na funkce:

 • Pracovní nástroj: střihací šňůra a lehký kotouč;
 • výkonný motor. 1,77 l.с. nebo 1,35 kW; 40 cm3;
 • váží 8,3 kg;
 • Dodává se s: ramenním popruhem, brýlemi, strunovou hlavou, nožem;
 • Má systém pozvolného spouštění motoru;
 • Záruka 2 roky.

S touto strunovou sekačkou nebudete mít žádné problémy s udržováním čistoty na trávníku nebo sekáním trávy.

V této brožuře se dozvíte o výhodách a nevýhodách některých modelů vyžínačů

Jak sekat mokrou trávu

V případě, že i přes výše uvedená doporučení chcete trávník sekat, můžete zvážit, jak to dělat šetrněji. Zaprvé, nesekejte za deště. je to katastrofa. Nesekejte brzy ráno. Zvolte raději polední nebo večerní sekání trávy (u suché trávy je tomu naopak).

Používejte ostrý nůž

Žací nůž musí být ostrý. Zejména při sekání mokré trávy. Pokud jsou na noži škrábance nebo promáčkliny. vyměňte nebo nabruste nůž.

Chraňte palubu sekačky

Postříkejte vnitřní stranu sekačky silikonovým nebo teflonovým sprejem. Tím je paluba chráněna před nečistotami a trávou, což zabraňuje jejímu rezivění.

Výška úkosu

Zvyšte výšku sečení na 7-10 cm. Ano, krátký trávník vypadá velmi pěkně. Když je však tráva mokrá, není to hezké.

Sekejte pomalu

mohu, sekat, motorovou, pilou, deště

Snížení rychlosti sečení. To umožňuje sekačce snadnější sekání. Nepokoušejte se překonávat rekordy v rychlosti sečení. Mějte trochu úcty ke svým strojům.

Vyčistěte sekačku na trávu nebo vyžínač

Po skončení sekání odstraňte mokrou trávu nebo nečistoty. Možná budete potřebovat kovový kartáč. Před odložením nástroje se ujistěte, že je suchý. Tím se zabrání tvorbě plísní a rzi.

Teď už víte, jestli můžete sekat mokrou trávu. Dodržujte všechny bezpečnostní předpisy. Pečujte o sebe a ostatní.

S láskou, GardeniumPro a ať je Síla s vámi.

Přihlaste se k odběru našeho Telegramu, abyste se jako první dozvěděli o nových článcích na webu.

Je možné sekat mokrou trávu elektrickou sekačkou??

Použití akumulátorové sekačky nebo vyžínače je velmi praktické, ale je bezpečné je používat během deště nebo po něm?? Zjišťujeme, zda je přípustné používat elektrické sekačky, když je tráva mokrá.

Výrobci baterií nedoporučují používat zařízení poháněná bateriemi ve vlhkém prostředí. Sekání mokrého trávníku nebo přímo v dešti představuje riziko ohrožení života a zdraví. Sečení v takovém počasí je spojeno s mnoha problémy. Podívejme se na některé z těchto problémů.

Za prvé, vlhká a těžká tráva způsobuje, že se sběrný koš stává neovladatelným. Zvyšuje fyzickou zátěž uživatele při vyprazdňování. Za druhé, v režimu mulčování se tráva přilepí na nůž a vnitřní stranu sekacího ústrojí, což vede k nerovnoměrnému rozložení trávy na trávníku. Posekaná tráva místo hnojení hnije, což vede k tvorbě mezer v trávníku.

Mokré trávníky jsou také měkčí, protože půda pod nimi je nasáklá. V této situaci je velmi snadné trávník při sekání poškodit, zejména když musíte připojit pohon ke kolům, abyste si pomohli se zvedáním.

Dalším problémem je ulpívání mokré trávy na nožích a palubě, což zvyšuje zatížení motoru a brání volnému otáčení nože. To může mít za následek přehřátí, přetížení motoru a rychlou poruchu jednotky. Mokrá tráva také ucpává otvory, kterými procházejí například různé hřídele pohánějící nože. Vysoká rychlost otáčení způsobuje zahřívání vlhkého materiálu, což s sebou nese další problémy, například tavení pryžových a plastových dílů vedle hřídele.

READ  Jak řezat strom s manuální pilou

A samozřejmě hlavním důvodem, proč nesekat mokrou trávu nebo nesekat za deště elektrickou sekačkou, je riziko úrazu elektrickým proudem. Nezáleží na tom, zda je motor na horní nebo dolní straně. Existuje možnost úrazu elektrickým proudem. Ve spodní poloze může voda prosakovat z trávníku, v horní poloze ze srážek. A nezáleží na tom, jak dobře je sekačka chráněna proti vlhkosti. V každém případě je spotřebič vystaven mechanickému nárazu, například při pádu nebo položení předmětu na spotřebič.

Elektrické sekačky jsou dnes k dispozici od mnoha značek. Mezi nejoblíbenější patří modely Karcher, například LMO 18-33 Battery Set.

Baterie v elektrických sekačkách Karcher jsou odolné proti nárazu a mají také voděodolnost IPX5, tj. nejsou vystaveny přímému proudu vody. V místě baterie je speciální kryt, který chrání baterii a kontakty před vlhkostí a znečištěním. Inteligentní správa baterie zabraňuje přehřátí a zajišťuje delší životnost. I přesto však výrobce nedoporučuje používat zařízení v dešti nebo na mokré trávě.

Strunová sekačka na trávu: Proč a jak ji správně používat

Práce s vyžínačem je poměrně snadná. je to jednodušší než u běžného šikmého. Všude jsou však specifika, takže než se naučíte novou techniku, musíte udělat něco, co si mnoho lidí nechá na později. pečlivě si přečtěte pokyny. To stačí k tomu, abyste věděli, jak se strunová sekačka používá, jak ji naplnit, jak nabít baterii nebo ji připojit do zásuvky.

Začínáme s bezpečností

Ochranné brýle a rukavice nejsou problém, pokud dodržujete doporučená opatření, ale ochrana nohou je nesmírně důležitá. Žací nástroj, zejména při sečení vysokorychlostní rotační kovovou sekačkou s kovovými noži, zachycuje nečistoty, kamínky a zbytky vegetace, které létají kolem takovou rychlostí, že mohou zranit osoby. Proto se doporučuje pracovat v kalhotách a uzavřených botách nebo holínkách.

Z hlediska ochrany sluchu je nutné používat pouze „nejhlučnější“ plynový vyžínač. na bázi dvoutaktního motoru. Obvykle jsou vybaveny speciálními sluchátky s náhlavní páskou, která snižuje akustický tlak na ucho.

Příprava vyžínače na trávu k použití

Příprava vyžínače trávy k práci začíná kontrolou stavu všech dílů a jejich sestavením podle návodu. Současně je třeba dbát na to, aby byla převodovka promazaná a aby byl v klikové skříni čtyřtaktní benzínové sekačky dostatek oleje. Palivem v závislosti na typu dvoutaktního nebo čtyřtaktního motoru je směs benzínu a speciálního oleje v poměru 40-50:1, resp. čistý benzín. Po naplnění palivové nádrže stačí otevřít kohoutek a můžete se pokusit nastartovat sekačku na trávu, přičemž nezapomeňte, že před zahájením sečení musí běžet 2-3 minuty na volnoběh.

S elektrickým akumulátorovým nářadím je to snadné. Po kontrole promazání jednoduše zapojte nabitou baterii do zásuvky a připravte ji k použití. Pokud je nářadí napájeno z elektrické zásuvky, je v požadovaném místě řezu nutný prodlužovací kabel. Drát by měl být umístěn mimo dosah žacího nože.

Na místě se nesmí nacházet žádné cizí předměty: sklo, kameny, dráty, naplavené dřevo atd. Д. Nežádoucí je také přítomnost osob blíže než 15 metrů. V závislosti na možnostech dané sekačky a zamýšleném provozu je třeba zvolit vhodné sekací zařízení. Můžete použít strunovou hlavu s nůžkami na trávu, kovové nože na trávu, seník nebo křovinořez. Plán sečení by měl být navržen tak, aby se v bezprostřední blízkosti nenacházely žádné budovy ani lidé.

Jak sekat trávu strunovou sekačkou

Strunová sekačka by měla dobře padnout do ruky. Mnoho lidí dává přednost poměrně lehkému nástroji. Jinak musí být dobře vyvážený, na pohodlném popruhu nebo zavěšený na batohu, protože bez toho není možné se sekačkou správně sekat. Nástroj s rukojetí na kolo je velmi praktický; během sečení lze snadno udržovat žací hlavu v konstantní výšce a žací nástavec ve správné vzdálenosti od země. Pro delší životnost strunové sekačky není žádoucí přibližovat se k plotům, obrubníkům, zdivu a jiným tvrdým předmětům. Kromě toho by se travní hlavy nemělo dotýkat bez použití nadměrné síly.

mohu, sekat, motorovou, pilou, deště

Jak vybrat vyžínač trávy na venkově? Co je lepší: benzín nebo elektřina?? Zjistěte to zde.

Obecné zásady sečení trávy

Žací nástroj se zpravidla otáčí proti směru hodinových ručiček, takže se strunovou sekačkou můžete pracovat stejně jako s kosou, a to 1-2 tahy zprava doleva s postupným náskokem 15-30 cm. Posekaná tráva se pak ponechá na posekané ploše vlevo. Protože se trimovací šňůra nejlépe ořezává hrotem, rychlost vystružování a úchop se volí empiricky. Při rychlém zapojení je řez veden po celé délce žacího nástroje a motor je pak příliš zatížen. tráva se často namotává kolem žací hlavy.

Jak používat vyžínač plevele

Zahradní nůžky jsou účinné. Začátečníci si myslí, že obsluha sekačky je poměrně jednoduchá, protože ji stačí zapojit do sítě nebo natankovat palivo, ale není to pravda.

Účinnost a životnost zahradního nářadí závisí na způsobu používání. Před použitím vyžínače plevele je proto třeba provést přípravu.

ČTĚTE TAKÉ: Mohu sekat mokrou trávu motorovou pilou?

Pečlivě si prohlédněte trávník, který můžete sekat. Nezapomeňte odstranit sklo a velké kameny. Pokud vyletí zpod pracující sekačky, mohou zranit lidi. Drát lze z trávníku odstranit, protože se může zamotat do rotujícího prvku a způsobit přetržení sekačky.

READ  Je možné sekat zastřihovač v dešti

Poté přejděte k instalaci řezacího systému. Na trhu jsou malé motorové vyžínače trávy, které používají pouze strunu vyžínače. Určeno pro sekání svěží a měkké trávy. Existují však modely s výkonem nad 1 kilowatt, které jsou vybaveny kovovými lopatkami. Budou vysekávat bodláky a další odolné plevele a zastřihávat mladé keře.

Chcete-li vyměnit šňůru s čepelemi, musíte odšroubovat matici nástavce, nainstalovat řezací prvek. Poté je třeba matici nasadit zpět a utáhnout ji klíčem.

Obsluha musí dbát na svou bezpečnost. Při sekání trávy noste přiléhavý ochranný oděv. K ochraně očí před prachem, trávou a odletujícími nečistotami se používají speciální brýle. Zakryjte si ruce rukavicemi.

Elektrická sekačka na trávu je připojena k síti a několik hodin před použitím se dobíjí baterie modelů. Do plynové sekačky se nalije palivo.

mohu, sekat, motorovou, pilou, deště

Sekačka je držena tak, aby byl buben nebo nůž rovnoběžně se zemí. Když je nástroj ve správné poloze, nastartujte motor. Po sekání trávy se sekačka vypne.

První start

Před prvním spuštěním obsluha sekačku sestaví, postup je popsán v návodu dodaném s výrobkem.

Pokud je strunová sekačka na trávu benzínová, je třeba ji před použitím zkontrolovat. Palivová nádrž naplněná po okraj.

Motor musí běžet na palivo, takže při prvním spuštění by měl běžet několik minut bez zátěže. Pak začněte sekat trávu.

Jak naplnit plynovou strunovou sekačku

Benzínové vyžínače trávy se dodávají s dvoutaktním nebo čtyřtaktním motorem. První možnost je mnohem častější. Jaké jsou mezi nimi rozdíly:

 • Vyžínače trávy s dvoutaktním motorem reagují na stisknutí páky rychleji (proto jsou křovinořezy vybaveny především tímto typem motoru);
 • Obsluha a údržba nářadí s dvoutaktním motorem je mnohem snazší;
 • Spotřeba paliva u dvoutaktního motoru je přibližně o 30 % vyšší než u čtyřtaktního motoru s podobným výkonem;
 • Čtyřtaktní motor je šetrnější k životnímu prostředí, protože palivo v motoru je zcela spáleno a neuvolňuje se do atmosféry, a jeho hlučnost je mnohem nižší;
 • Nejdůležitějším rozdílem je tankování: dvoutaktní motor má jednu společnou nádrž, která je naplněna benzinem smíchaným s olejem; čtyřtaktní motor má samostatnou nádrž na benzin a nádrž na motorový olej.

Pro nabíjení je třeba použít čerstvý benzín AI-92 nebo AI-95 a kvalitní motorový olej pro zahradní techniku (výrobci vyrábějí různé typy olejů pro 2 a 4taktní motory). Můžete použít minerální, polosyntetický nebo syntetický olej.

Poměr benzínu a oleje u jakéhokoli dvoutaktního vyžínače naleznete v návodu k obsluze konkrétního modelu. Obvykle je to 50:1, v některých případech se doporučuje poměr 25:1 nebo 40:1. Palivová směs musí být připravena v samostatné nádobě s přesným poměrem. Nikdy nenalévejte kapalinu přímo do nádrže, aniž byste ji předtím promíchali. Podrobný návod na míchání plynového oleje s videem a popisem najdete na našich webových stránkách zde.

Jak namontovat pružinu na startér sekačky na trávu

Práce v

Před zahájením prací musí být spuštěny sekačky na trávu. Obsluha zapne motor; ten by měl nějakou dobu stát. Ujistěte se, že se motor nepřehřívá a není zatížen.

Když je sekačka v provozu, zatížení se postupně zvyšuje. Pokud začnete pracovat při vysokých otáčkách, motor nebude správně pracovat, což bude mít vliv na další provoz sekačky.

Při prvním spuštění není nutné plně rozvinout dočasný zdroj. Po volnoběhu motoru můžete začít ošetřovat trávník. Sekačka by neměla běžet déle než 15 minut, poté by se měl motor vypnout, aby vychladl.

Pokud chcete elektrickou strunovou sekačku spustit, nejprve sestavte pás. Poté proveďte zkušební provoz alespoň 3 až 5krát. Pokud motor běží normálně, přejděte k sečení. Zpočátku pracujte maximálně 5 minut, poté postupně prodlužujte dobu provozu.

Jak nosit opasek

Pokud je nářadí připevněno na rameni, před použitím jej na rameno zavěste. Sekačka na trávu je připevněna k oběma ramenům, pokud má batoh.

Model s rukojetí na kolo se drží oběma rukama, rukojeť ve tvaru písmene D obepíná dlaň. Popruh se musí nosit tak, aby byl pohodlný, pak se vaše záda neunaví.

Jak sekat trávník, aby byl rovný

Abyste trávu sekali rovnoměrně, spusťte sekačku během práce co nejníže. Popruh by měl být rozdělen na čtverce. Je třeba pracovat ve směru hodinových ručiček. Seno pak bude vždy ležet vlevo, aniž by překáželo vašim nohám.

Sekačka pod senem

Nejlépe je sekat kovovým kotoučem, nikoli rybářským vlascem. Zastřihněte trávu pod kořenem a dbejte na to, abyste jí posekali co nejvíce.

Sekání vysoké trávy

Pokud potřebujete posekat vysokou trávu, měli byste to udělat na několik přejezdů. Ošetřuje trávník 2-3krát. Rotační část se spouští shora a tráva se v tomto případě nenavíjí na cívku.

Obsluha si musí být vědoma, že tráva kolem navijáku způsobuje přehřívání motoru. Pokud k tomu dojde, křovinořez se vypne a cívka se vyčistí.

Trávu je nejlepší sekat špičkou vlasce, nikoliv po celé délce. V druhém případě nástroj pracuje špatně a může dojít k přetížení motoru. Pokud potřebujete zastřihnout velkou plochu, je třeba vyžínač naklonit, aby sekal efektivněji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS