motorová pila nedostává olej na řetěz. Proč potřebujete mazání řetězu motorové pily?

Žádný přívod oleje do řetězu řetězové pily Partner

V moderním světě je velmi často nemožné si představit práci bez motorové pily. Tento úžasný nástroj, dosažený rozvojem civilizace v mnoha různých oblastech, se používá. Slouží jako dobrý pomocník pro zahradníka, tesaře, stavitele.

Motorové pily jsou rozděleny do několika kategorií. Úplně první jsou řetězové pily pro domácnost, jsou potřebné pro nepříliš obtížnou práci, protože jsou nízkoenergetické, ale kompaktní a pohodlné. Téměř každý výrobce má pily pro domácnost, protože jsou žádané. Vážnější Calibre mají poloprofesionální pily. S jejich pomocí můžete bezpečně řezat kmeny a provádět stavbu. Profesionální pily jsou nejsilnějšími zařízeními, které mají obrovskou moc a pracují je až osm hodin v řadě!

Mazání řetězová pila: Princip fungování systému a odstraňování problémů

Jeden z důležitých systémů řetězových pil, práce bez toho, co je nemožné, je systém nuceného mazací řetězce řetězec. Není to žádné tajemství, že v době pracovních pil je řetězová řetězová řetězová pila, která způsobuje její vytápění a předčasné opotřebení. Pro zmírnění tření musí být řetězový mechanismus neustále mazaný.

Systém mazacího pásu

Pro použití oleje pro mazací řetězové řetězové pily, speciální čerpadlo se používá v nástroji, který je dávkován v závislosti na počtu otáček motoru, mazání na sběrnici pily.

Systém používá olej pro mazacích řetězových řetězových řetězových řetězových řetězů, který má zvýšené adhezivní vlastnosti, je nutné pro jednotné distribuci oleje v celém obvodu pneumatiky a držet se i při vysoké rychlosti obratu cirkusu. Zvažte číst více systému zásobování ropy implementovaný v moderních řetězcích.

READ  Řetězová pila Stihl 180 Kolik oleje v benzínu

Zařízení mazacího systému

V závislosti na značce motorové pily se mohou detaily mazacího systému v provedení mírně lišit, ale jejich celkový počet a schéma zapojení zůstávají nezměněny.

Hlavní součásti mazacího systému jsou:

 • olejová nádrž umístěná zpravidla v klikové skříni motoru.
 • Filtrační prvek instalovaný v nádrži.
 • Olejové potrubí je gumová hadice odolná proti oleji o malém průměru.
 • Srdcem systému je olejové čerpadlo.
 • Šnekové soukolí přenášející sílu z motoru na čerpadlo.
 • Pneumatika na motorovou pilu, lze ji také považovat za prvek mazacího systému, protože má speciální otvory pro přívod oleje, mimochodem, samotný řetěz se podílí na přepravě oleje, a proto má také některé prvky navržené speciálně pro zajištění mazání.

Princip činnosti

Hlavním uzlem systému je čerpadlo. Jeho pracovní princip je následující. S rostoucí rychlostí motoru, převodovky instalované na hlavním hřídeli, přes šnekové převodovky v pohybu. Otáčení hřídele vytváří určitý tlak v olejové linii, což činí olej se pohybovat směrem k pneumatice.

Konec oleje kanál je umístěn na dotek pneumatiky s klikovou skříní nástrojem, kde je podélný průtok, ke kterému spadne jeho olejový kanál při instalaci pneumatiky.

Potrubí je nutné zajistit dodávku oleje na pneumatiku v nezávislosti na stupni napětí řetězové řetězové pily. Jednoduše řečeno, v jakékoliv poloze je pneumatika v době práce, olej přes tok padne na něj.

Vedle procesu maziva se otočí na řetěz, na jejichž vazbách, v závislosti na modelu řetězu, existuje buď potrubí, nebo otvor, kterým olej zrychluje po celé pneumatice. S nárůstem otáček motoru se také zvyšuje rychlost posuvu oleje.

Některé modely řetězové pily jsou vybaveny čerpadly, které dále mají nastavení průchodnosti, a v případě potřeby je množství oleje dodávaného mazacím systémem může být zvýšeno nebo sníženo.

pila, olej, řetěz, potřebujete, mazání, řetězu

Tato funkce je uspokojena, t. na. šetří a neotráví přebytečný olej.

Poruchy mazání systému a jak jsou odstraněny

Hlavními poruchami zásobovacího systému benzínového oleje lze rozdělit do dvou hlavních typů, jedná se o běžné poruchy ve všech motorových pilách a jednotlivce, které se mohou lišit v závislosti na typu čerpadla a přenosu čerpadla instalovaného na určitém modelu. Začněme pochopit chyby v pořádku.

READ  Musím sloučit benzín s motorovými pily

Řetězová pila, pokud není mazová řetězová pila prováděna, zakázána. Nepříznivě ovlivňuje pneumatiku, vedoucí hvězdičku a řetěz a může také proměnit v závažné náklady na opravu.

pila, olej, řetěz, potřebujete, mazání, řetězu

Známky poruchy mazání systému, kontrola jeho výkonu

 • Řetězové řetězové pily do sucha a má bledý odstín bez lesku.
 • Řetěz je relativně natažený.
 • Pneumatika je velmi horká a dokonce i částečně roztavená barva.
 • Máslo z nádrže není prakticky sníženo.
 • Snížená účinnost řezání na ostrém řetězu

Všechny tyto příznaky naznačují, že proces mazání probíhá s porušením.

Aby bylo možné zkontrolovat přívod oleje mazacím systémem, je nutné demontovat boční pneumatiku motorové pily a nastartovat ji. Dále musíte mírně zvýšit rychlost a přitom sledovat konec olejového vedení. Pokud přichází olej, pravděpodobně to nestačí na normální mazání a je třeba vyčistit nebo vyměnit filtr a pokud možno upravit průtok.

Pokud ne, problém je vážnější a vyžaduje další diagnostiku.

Existuje způsob, jak zkontrolovat dodávku oleje bez demontáže pneumatik? K tomu je nutné ze strany řezu nasměrovat konec pneumatiky např. na čerstvě nařezaný klín a zvýšit rychlost co nejvíce, přičemž se snažit držet konec pneumatiky v dostatečné vzdálenosti. ne více než 10 cm od klínu. Pokud se ropná místa začínají objevovat na svém povrchu. pak se olej podává.

Odstraňování problémů

Jakmile se zjistí, že nedochází k žádnému oleji, je další diagnostika možná pouze v případě, že je olejový systém zcela odstraněn. Výměna filtru v některých situacích samozřejmě pomáhá, ale to je velmi vzácné.

Přístup k olejovému čerpadlu některých modelů pil je možný pouze po úplné demontáži, respektive, aniž byste měli dovednosti opravovat plynové nářadí, je lepší svěřit opravu odborníkům.

Nejčastější poruchy

 • Prasknutí olejové hadice. Někdy to lze zjistit vizuální kontrolou. Problém je vyřešen výměnou vadného dílu.
 • Nedostatek závitů na hřídeli olejového čerpadla pomůže jeho výměna.
 • Vadný závit na hnacím kole čerpadla je obdobně řešen instalací nového dílu.
 • Chybějící vývrtka hlavní hřídele (relevantní pro některé modely nářadí, například Homelite). Můžete ji opravit instalací namísto nativního vývrtku, vhodného na průměru karafiátu, řezání na požadovanou délku.
 • Vomor na dálnici.
READ  Proč stagnovat řetězovou pilu při lisování plynu

Individuální systém poruchy Mazání STIHL MS 180

Vzhledem k tomu, že STIHL MS 180 je jedním z nejčastějších modelů řetězových pásů, chci zůstat podrobněji na jednom inherentním v závadění pouze a popsat způsob odstraňování bez výměny dílů.

Poruchy Maslonasosa

Bez ohledu na výrobce v jakémkoliv modelu se v systémovém mazivu vyskytují řetězové pily.

Maslone čerpadlo Řetězové pily sestavené

Povaha poruchy systému maziva může být odlišná, a proto před zahájením opravy je nutné přesně stanovit příčinu úniku ropy nebo jeho neplacení na pneumatiku. Pokud eliminujete pravděpodobnost mechanického poškození, lze rozlišit následující členění maziva:

 • Není to hermetické připojení dálnice s výstupním kanálem olejových pil na olejové čerpadlo;
 • Není hustý fit dílů v pístu systému;
 • Neodpovídající parametrům injekční komory a velikosti pístu;
 • Nedostatečná těsnost olejového potrubí se vstupní armaturou olejového čerpadla.

Je třeba si uvědomit, že při absenci těsnosti plunžrového systému a umístění zásobníku maziva nad ním dojde k rychlému úniku oleje (2-3 dny).

Odstranění úniku oleje z motorové pily, pokud není delší dobu používána, je poměrně snadné. K tomu potřebujete několik šroubováků a zámečnických klíčů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS