Musím sloučit benzín s motorovými pily

Přípravná řetězová pily do práce

Výběr paliva

Důležitou otázkou je výběr benzínu pro doplňování motorových pil je důležitou otázkou, protože účinnost nástroje závisí na kvalitě paliva a jak dlouho může sloužit. Použití pro řetězová pily benzín s oktanovým číslem alespoň A-92. Světové výrobce technologií tvrdí, že jejich produkty mohou pracovat na benzínu A-92 a dokonce A-90, ale kvalita paliva v post-sovětském prostoru ponechte hodně, aby byla žádoucí, takže je lepší být obnovena a vybrat vysokou kvalitu A-92, zejména budete potřebovat malé palivo.

Výběr motoru

Řetězové pily mohou mít 2- nebo 4-taktní motor. Modely se čtyřdobým motorem méně, nejsou tak běžné. Mazání v nich dochází v důsledku oleje, který je v motoru klikové skříně. Princip mazání ve dvoudobých motorech je trochu jiný. Palivo v nich jde pod pístem k mechanismu spojování kliku. Olej musí být přidán přímo k němu, aby se mazaly.

Olej pro dvoudobý motor musí splňovat některé požadavky:

 • Mazivo musí co nejvíce spálit, prakticky nestojící popel;
 • Olej by měl být dokonale rozpuštěn v benzínu a být dobře purifikován z nečistot, které mohou ucpat kanály karburátoru;
 • Olej by měl mít antikorozní účinek, zabránit opotřebení a dobře mazací detaily.

Pro použití se dvoudobými motory byly vyvinuty standardy oleje: TC-W3 a 2T. Olej vyrobený v souladu s normou TC-W3 se používá pro vodní chlazené motory a 2t. se vzduchem. Někdy na internetu můžete slyšet názor, že olej pro jiné jednotky je vhodný pro řetězové pily, ale to je chyba. V řetězové pily můžete vyplnit pouze olej, který je navržen přímo pro tuto kategorii nástroje.

Olejové a benzínové proporce

Při přípravě palivové směsi musíte znát správné proporce ropy a benzínu. Nejčastější možností je 1:25. Na jedné části ropy představuje 40 dílů benzínu. Pokud jej překládáte do mililitrů, bude propuštěn, že pro každý litr benzínu musíte použít 25 ml oleje.

Přední světové výrobci a značky uvádějí pokyny pro optimální poměr oleje a benzínu, jakož i značku oleje, která je nejvhodnější řetězová pily.

Instalace a napínací řetězec

Pořadí instalace na řetězové pily je následující:

 • Nainstalujte řetěz na nástroj na rovném povrchu, na kterém můžete rozložit malé části bez rizika ztráty. Na povrchu musíte vyložit pneumatiku a vedle něj. řetěz.
 • Vytáhněte páku brzdy řetězu.
 • Odšroubujte uzamykací matice a vyjměte víko, které je instalováno nad hvězdičkou.
 • Nainstalujte zub zubu nahoru.
 • Nainstalujte sběrnici na šrouby bloku motoru.
 • Nejprve nainstalujte řetěz na motor Asterisk, pak na sběrnici.
 • Nastavte polohu natahovacího šroubu na víko tak, aby se shodoval s dolním otvorem na sběrnici.
 • Namontujte kryt na blok motoru a zatlačte matice.
 • Po dokončení instalace zkontrolujte, zda není zpět.

Důležitým momentem je správně vybrané napětí řetězu. Jeho nastavení vás nebude trvat déle než několik minut. Uvolněte matice na ochranný kryt a potom pomocí nastavovacího šroubu nastavte napětí. Řetězec by neměl oddálit pneumatiku o více než 4-5 mm.

Výběr oleje pro řetězec

Veškeré spotřební materiály se doporučuje koupit v podnikových prodejenách nebo oficiálních obchodních kancelářích. Zde jsou některé tipy, které můžete vést při výběru oleje:

 • Nekupujte olej, který jasně vypadne nebo tam je svazek zlomků. Stojí méně, ale má horší kvalitu.
 • Obal by měl obsahovat informace o výrobci, datu expirace, data vydání a další informace.
 • Pokud se rozhodnete koupit olej z neznámého výrobce, zkuste najít o tom online recenze.
 • Nemíchejte minerální a organický olej.

Je nutné pravidelně kontrolovat přítomnost mazání v motorové pily a správný provoz mazacího systému. Budete schopni pochopit, že neexistují žádné oleje, na velkém zatížení motoru a přehřátí dřeva.

READ  Řetězová pila Sich 270 karburátor

Jak mazat řetěz?

V řetězci se nachází samostatná nádoba pro olej mazací řetězec. Najít přesné umístění otvoru v pokynech. Velikost nádrže je zpravidla korelována s plynovou nádrží, takže tekutina v nich skončí současně. Při tankování řetězů okamžitě vyplňte a mazat pro řetěz. Pak můžete pracovat až do plné benzínové produkce, aniž by byla rozptýlena lubrikantem.

musím, benzín, pily

Před zapnutím řetězových pil zkontrolujte, zda olej na řetězci. Ukazujte pneumatiku na rovný povrch a zapněte pila. Pokud se na povrchu objeví kapky oleje, znamená to, že mazací systém funguje správně.

Vlastnosti organizace čínské řetězové pily

A velký, rozdíl mezi řadou značkových řetězových pil a moderním čínským nástrojem. Důležitým pravidlem ve stejnou dobu. čínské řetězové pily jsou poměrně náročné na motorový olej. pro přípravu palivové směsi by měly být použity výhradně čínské kompozice.

Hlavním důvodem je, že čínští výrobci produkují poměrně vysoké napájecí řetězové pily. Pro dobrou práci potřebují zpětnou vazbu ve formě speciálních přísad, které jsou přidány do čínských olejů.

Dalším důležitým pravidlem je přizpůsobit čínskou řetězovou pily karburátor, následuje ve specializovaných centrech, kde mistři pracují se zkušenostmi s těmito nástroji.

Příprava pro skladování a konzervaci řetězových řezacích nástrojů

Pokud je řetězová pila naplánována na dlouhou dobu, musí být demontován, čistý, umýt a suchý. Ale před od pily potřebují vypustit všechny benzíny. Chcete-li zničit palivovou linii, měli byste spustit řetězovou pilu s prázdnou palivovou nádrží. Po několika vteřinách se stáhne motorový motor sám.

Kromě toho by měl být systém mazání motoru vynechán. Během zimního období se stávající olej stále zhorší. Skutečnost je, že jakýkoli mazivo motoru obsahuje přísady (modifikátory tření, antioxidanty atd.). S dlouhým stehem, zejména pod podmínkou nízké teploty jsou přísady deaktivovány a spadají do sraženiny.

Řetězová pila rozebrána v následujícím pořadí:

 • Odpojte pneumatiku a odstraňte řetěz. Pneumatika a řetěz by měl být vyčištěn z bloků. Můžete dokonce opláchnout v petroleji a dobře. Pokud se řetěz podařilo upevnit po posledním ostření, doporučuje se upevnit špičku řetězu. Samozřejmě, můžete tuto práci opustit a na jaře.

Pneumatika s řetězem musí být pokryta tenkou vrstvou konzervačního činidla. Vhodné movo nebo dělo salo. To znamená, že musíte klesnout na hadr trochu konzervační látky a udržovat náhradní díly. Pneumatika s řetězem by měla být skladována v myšovém papíru, nejlepší pergamen. Ale je to snadné a jen obyčejný hadr.

 • Odstraňte filtrační prvky z řetězových pil. Je nutné extrahovat filtry hrubého čištění z palivové nádrže a krku mazivového systému. Drsné čisticí filtry se prostě umyjí a vysuší. Je-li k dispozici flexibilní palivový filtr, pak je nejlepší jej jednoduše nahradit na jaře na zcela nový analog.

Samostatná pozornost by měla být věnována vzduchovému filtru. Filtrační prvek filtrace vzduchu musí být odpojen a dobře čistý. Pokud filtr již pracoval pro 2-3 roční období, to znamená, že má smysl jednoduše dodávat pružinu nového vzduchového filtračního prvku.

 • Odšroubujte zapalovací svíček a vyčistěte svíčku, zejména elektrodu, od Nagara. Uživatel musí sledovat životnost svíčky. S výhradou intenzivního provozu řetězové pily svíčky obvykle funguje 2-3 sezóny. Pokud se řetězová pila zřídka používá, pak jsou svíčky dost pro průměr 4-5 ročních období.

Pokud se očekává dobré výkonnosti od řetězových pil, by měla být svíčková zapalování změněna každých 2 roků!

 • Přidáváme 5 (ml) motorového oleje na svíčku dobře a procházení klikovým hřídelem 2-3 zatáčky. Můžete posouvat klikový hřídel na řetězec Asterisk. Tato technika umožní mazivo motoru vytvořit tenkou ochrannou vrstvu ve válci.

Jak bylo uvedeno výše, mazivo má majetek k dubu a sušit se stehem. Z tohoto důvodu je nutné ručně procházet klikovým hřídelem s periodicitou 1 čas měsíčně. Pokud uživatel ví, že nebude mít čas ani příležitost pravidelně vyvíjet napájecí jednotku, pak olej ve válci není lepší nevyplnit.

Nezapomeňte zašroubovat zadní předběžnou zapalovací svíček!

 • Čisté a mazat napínač řetězu.
 • Zabalte všechny odpojené části a samotnou napájecí jednotku. Pro zlepšení bezpečnosti je lepší skladovat pilový nástroj v pevné lepenkové krabici. Není nutné provést dehet hermetic, protože vlhkost se může hromadit bez výměny vzduchu v krabici.
READ  Jak zředit benzín pro řetězové pily stihl 180

Jak pracovat řetězová pila v zimě

Potřeba řetězové pily může nastat v zimě. V tomto případě uživatel potřebuje vědět, jak provést práci pilového řetězce jako spolehlivý a bezpečný.

Hlavní hrug během provozu řetězových pil v zimě je nízká okolní teplota. V zimě se benzín stává méně volatilní, což se odráží v práci karburátoru. Chcete-li vytvořit motorovou pilu a zahřát motor na podmíněné teploty, je velmi často nutné použít nucenou oběť paliva.

Kdo neví, s ručním obětem paliva, nalévá svíčky s benzínem. V tomto případě se svíčky rychle zapnou na Nagar, musí být čištěny téměř po každém použití.

Je třeba připravit a na skutečnost, že mazací systém nebude efektivně pracovat 100%. Olej pro řetězové pily tlusté v mrazu. Aby se zabránilo zvýšení viskozity, měla by být do oleje přidána malá část benzínu.

Po provedení celé přední části práce by řetězová pila měla být podložena skladováním podle výše popsaného schématu.

Musím zachovat pilu elektrické řetězce v zimě

Řetězové pily se liší od elektrických řetězů viděl pouze typ pohonu. Elektroplaté měli štěstí o něco více, protože nepoužívají kapalná paliva, nejsou žádné zapalovací svíčky, žádné filtry, žádný karburátor. Elektrické pily však potřebují konzervaci pro zimu. Samozřejmostí je zjednodušené schéma přípravy skladování pro elektrickou pilu.

Stačí odpojit pneumatiku řetězem, patchem a stěrkou konzervačního činidla. Vše jako v případě analogů benzínu. Pokud se řetěz podařilo oklamat, opravit ostré hrany na zuby.

Kromě toho byste měli čistit a mazat napínač řetězu. Olej z mazacího systému musí být sloučen. Na jaře budete muset naplnit systém novým čerstvým olejem.

Jak udržet řetězovou pilu v zimě

To je možná jeden z mála nástrojů, pro které bude v chladné sezóně práce. Pravda, provozní teplotní rozsah řetězových pil je obvykle malý v důsledku skutečnosti, že obsahuje části odolné proti nesmírně, benzin a olej. Pokud výrobce zaručuje provoz nástroje při 10 ° C. to je velmi dobrý indikátor a taková pila může být použita téměř po celý rok. Pokud po dlouhou dobu opustíte oblast země, pečujte o příslušnou ochranu.

„Srdce“ Jakákoliv řetězová pila je jedno-válec dvoudobý motor typu karburátoru. Dalším důležitým prvkem je řetězec. Je to péče o tyto dva prvky a je věnována většině ochranných doporučení:

 • Především vypusťte pozůstatky paliva z nádrže, karburátoru a oleje pro mazací řetězec. Pro plnou generaci paliva můžete provozovat řetězovou pilu v odstraňování a čekat, až skončí benzín. Poté otřete suchost benzobak tak, aby nezačala rez. To je možnost dlouhodobé ochrany, nejméně 3 měsíce. Ale je tu druhá možnost pro ty, kteří nalévají les nebo provádění v zimě jiných prací. V tomto případě se nádrž doporučuje vyplnit vysoce kvalitní benzín k okrajům a ponechat skladování v takovém stavu. Pokud je naléhavě nutné snížit strom. vynikající, máte plně hotové vybavení po ruce. Ale pamatujte si, že benzín, který přes 2-3 mrazivých zimních týdnů na konzistenci se začne podobat Kisselovi, může dosáhnout dokonce i prvotřídního motoru;
 • S pomocí drátové sondy nebo domácí trysky odstraňte špičkové filtry z palivových a olejových nádrží. Opláchněte a nainstalujte zpět po sušení nebo v případě potřeby nahraďte nový. То же самое проделайте с воздушным фильтром;
 • Vyjměte pilový řetěz a pneumatiku a vyčistěte je od zbytkového piliny, dřevěného prachu a nečistot;
 • Vyjměte kryt spojky, důkladně jej opláchněte pod proudem teplé vody a nechte uschnout. Namažte šnekový převod a šroub bočního napínacího systému řetězu;
 • Vyjměte zapalovací svíčku a vyčistěte jej z zbytků uhlíku a paliva. Naplňte 5-7 ml motorového oleje do svíčky a otočte klikový hřídel motoru o 3-4 otáčky tak, aby byl olej rozložen přes mechanismy spojovací tyče a skupinu válců-pístu. Pístová dovolená na horním bodě (ve vyvýšeném stavu). Poté nainstalujte svíčku na místě, ale nenoste zapalovací terminál;
 • Pilletběrnice a kryt řetězce s ochranným mazivem a skladování zabalené v kusu papíru nebo tkanin impregnovaných olejem;
 • Zabalte nástroj a skryjte odstraněné části do suchých, tmavých a odvířených.

Примерно раз в месяц выполняйте проворот коленвала для обновления смазки на шатунах и в цилиндрах с поршнями.

READ  Populace benzínu a oleje pro řetězové pily Stihl

Pokud máte pilu elektrické, pak vše, co potřebujete pro konzervaci, je mazání pily pneumatiky a řetězce ochranným mazivem.

Operační řetězová pila v chladné sezóně: ​​Highlights

Dům je vždy úkol pro řetězové pily, takže to není vždy racionální poslat to na „zimní dovolenou“. V takových případech je nástroj uložen zcela, t.E. Bez úplné demontáže.

Pokud plánujete pracovat s motorovou pilou v zimě, udržujte ho a zejména palivová směs, v dobře větraném, suchém a teple, v extrémním případě, nevytužený prostor, chráněný před vnějšími vlivy. ,

Před zahájením práce se ujistěte, že palivo má dostatečnou teplotu dostatečnou k zapálení, a že olej v mazacím systému nástroj má normální viskozitu. Некоторые модели бензопил оснащены системой подачи горячего воздуха к карбюратору от ребер охлаждения цилиндра, что снижает риск замерзания воздушного фильтра и предотвращает образование конденсата на карбюраторе.

Před zahájením prací zkontrolujte systém maziva

Spusťte pila v zimě je nutná s uzavřeným sytičem, předběžná kontrola kvality mazání a napínacího řetězce. Jakmile je práce dokončena, nástroj nemůže okamžitě vstoupit do místnosti. To je zaručeno, že vytvoří kondenzát, takže je musíte odstranit, rozebrat a čistit.

Vlastnosti řetězových pil zařízení

Řetězová pila je nástroj řetězu, z nichž je řezný orgán poháněn motorem karburátoru.

Jedná se o jednoobvodový dvoudobý motor.

Takový design je jednoduchý, ekonomický, schopný pracovat v libovolné poloze.

musím, benzín, pily

Design pily kromě motoru zahrnuje:

 • karburátor;
 • pneumatika;
 • Řezací orgán (řetězec);
 • startér;
 • odstředivá spojka spojka;
 • zapalování, napájecí systém paliva, vzduchové filtry;
 • mazací systém řetězu;
 • tlumič;
 • Rukojeti.

Двигатель может быть расположен вертикально (мощные профессиональные модели большого веса) или горизонтально(легкие бытовые инструменты). Heavy pily se používají pro válce a sudy, mají velkou velikost rámu. Světelné pily se používají k řezání suchých kol nebo řezání dřeva, obvykle získají majitele soukromých domů, zemědělců, zahradníků a t.P.

Konstrukce nástroje je jednoduchý, což je zárukou s vysokou pevností a spolehlivostí. Hřídel motoru skrz spojkovou spojku vede k pohybu hostitelského handa, který přesune obvod přes sběrnici pomocí řetězového kola. Dvouddobý motor nepotřebuje vačkový hřídel, systém ventilu a další prvky, které také přispívají ke zvýšení spolehlivosti designu.

Odstředivá spojka spojka je vybavena dvěma frikcí, které jsou přitlačeny na malých válcích navzájem a se zvyšující se rychlostí otáčení pod působením odstředivé síly, přitlačují se k vnější části spojky a poháněte přední řetězovací kolo. Мощность двигателя определяет тип цепи — чем мощнее пила, тем больше шаг цепи (расстояние между зубьями, определяющее производительность инструмента).

Důležité! Použití řetězce neslučitelný s motorem vede ke ztrátě výkonu nástroje.

Nejčastější problémy řetězce

Jak upravit dodávku oleje na řetězové řetězové pily?

S nesprávným nastavením napájení oleje na řetězci je přehřátí řetězu (nedostatečný přívod) nebo zvýšenou spotřebu oleje a znečištění oleje s olejem (příliš velký). Proto seřízení přívodu oleje do řetězového řetězce. proces je velmi důležitý, protože závisí na tom jako spotřeba samotného oleje a dlouhodobého provozu samotné řetězové pily.

Jak se olej podává na řetězových páteři. závisí na poloze úpravného šroubu pístu olejového čerpadla. V továrním nastavení je šroub instalován ve střední poloze. Chcete-li snížit zásobování oleje, musíte ji proměnit, aby se zvýšil. do.

Nedodržení bezpečnosti

Бензопилой нужно работать строго в защитном инвентаре — каска, специальная маска и перчатки. Pokud řezáte strom v lese, pak by helma měla chránit vaši hlavu. Maska chrání proti pilinám nebo odpadkům v obličeji a očích. A rukavice jsou potřebné, aby nedošlo k poškození rukou z hlavy.

Hlavní věc při práci s jakýmkoliv nástrojem je použít správně a pečlivě péči. Pak bude nepostradatelná zahrada Benzoinventar sloužit dlouhou službu a zaplatit za svou hodnotu. Není třeba zanedbávat bezpečnostní techniku, protože je to tak důležité pro život a zdraví.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS