Nabíjení Makita bliká červenou a zelenou

nabíjení, makita, bliká, červenou

Co jsou symboly na nabíječce Makita?

Červená a zelená záře neustále. Vypouštěcí baterie. nabíječka. Baterie je účtována více než 80%. Gorn Green. Baterie je plně nabitá. Červená a zelená mrknutí. Vypouštěcí baterie. Osvětlená žlutá. Podmíněné baterie.

Jaký je rozdíl mezi Makita BL1830 a BL1830b?

MAKITA BL1830 Lithium-iontová baterie 18 ve 3.0 AC. MAK-BL1830b. Lithium-iont BL1830B nemá vliv paměti a mnohem jednodušší než baterie jiného chemického složení. 22-minutová dobíjení v nabíječce DC18RC, stejně jako indikátor kapacity akumulátoru, které ukazují, kolik energie jste odešli, s jedním kliknutím na tlačítko.

Vzhledem k tomu, což znamená Makita Lxt? Makita. Technika. Lxt. Lithium Ion Xtreme Technology. Lxt.

Hodnocení zákazníků:

Klíčové kazety mají nejspolehlivější upevnění zařízení, pravda o jeho změně zabírá dlouhou dobu a přítomnost zvláštního zařízení. Flexibilní kazety se vyznačují rychlou výměnou vrtáku nebo bitů, přičemž ne vždy trvanlivá a s časem mají malé zpětné prádlo. V hexadderech se upevnění upevnění provádí v přistávacím místě přímo v vřetenu elektrického šroubováku.

Kolik má baterie? Další důležitý faktor při nákupu nového elektrického šroubováku. V případě dlouhodobého nepřetržitého použití musíte vybrat baterie s kapacitou 2 A H. Stojí za zmínku, že nejlepší výrobci poskytují další baterii v konfiguraci, kterou lze používat při nabíjení. Také, větší kapacitní baterie mohou být použity pro nástroj než ty, které poskytuje balení (musí být obeznámen s instrukcí). V části doby nabíjení hraje typ nabíječky hlavní roli. Poplatky za impulsy mají nejvyšší sadu nabíjení baterie.

Stojí za to věnovat pozornost hmotnosti nástroje, pohodlí rukojeti (nejčastěji se vyrábí v pogumované verzi), přepínačech a tlačítek. Elektrický šroubovák musí být vhodně ležet v ruce, všechny operace pro měnící se režimy, posunutí zařízení s výhodou provádějí bez měnících se poloh a jedné ruky.

Baterie notebooků neúčtuje. důvody

Ne vždy baterie pro notebook je důvodem nedostatku nabíjení. Praxe ukazuje, že důvody mohou být:

  • Systémová příroda (nastavení systému BIOS, Utility);
  • od přerušení elektrické sítě;
  • od špatného kontaktu v nabíjecího obvodu (zásuvka, šňůra, napájení nebo napájecí adaptér);
  • při oxidaci kontaktů AKB;
  • Konektor poruchy.

Fyzické zhoršení

Když notebook není účtován, první věc, která má na mysli, je to, že důvodem je opotřebení baterie. Toto prohlášení je však spravedlivé pouze tehdy, když zařízení slouží 2., 3. rok. Výkon baterie každého notebooku je určen výrobcem, instalovaný výkon a četnost provozu. Standardní životnost. 2-3 roky, nebo 800 nabíjecích cyklů. Poté (baterie je spotřební prvek) kapky kapacity.

Pokud je limit podle technických parametrů vyčerpán, pak s úplnou důvěrou můžete nahradit spotřebu. Kam jít staré, přečtěte si v příručce v části „Likvidace“. Před tím odstraňte jiné důvody, proveďte analýzu pomocí programu Battery Health Pro IOS (zdarma). Software Windows 7 (8) obsahuje nástroj péče o baterie, která také určuje potřebné parametry. Tři hlavní vlastnosti:

Reliéfní energie baterie

Důvodem, proč baterie na notebookech není nabíjena v napájení. Je nutné zkontrolovat výkon výstupu. Pokud se napájení neobjeví, postupujte podle pokynů:

Schéma, zařízení, opravy

Není pochyb o moc funkčního nástroj velmi usnadňuje naši práci a také snižuje dobu rutinních operací. V kurzu nyní a všechny druhy šroubováků s autonomními potravinami.

Zvažte zařízení, schematický diagram a opravu nabíječky pro baterie ze šroubováku firmy „Interskol“.

Chcete-li začít, podívejte se na schéma. Je čerpána z provést reálnou náběhu.

Tištěná nabíječka (CDQ-F06K1).

Výkonová část nabíječky se skládá z výkonového transformátoru GS-1415. Napájení asi 25-26 wattů. Na zjednodušeném vzorci, který zde již promluvil.

Snížená variabilní napětí 18V ze sekundárního vinutí transformátoru vstupuje do diodového mostu pojistkou FU1. Diodový most se skládá ze 4 diod VD1-VD4 typu 1N5408. Každý z 1N5408 diod odolává přímému proudu 3 zesilovačů. Elektrolytický kondenzátor C1 vyhlazuje vlnky napětí po diodovém můstku.

Základem řídicího obvodu. čip HCF4060be, který je 14-bitový čítač s prvky pro specifikující generátor. Řídí bipolární tranzistor struktury P-N-P S9012. Tranzistor naložené do elektromagnetického relé S3-12a. Na čipu U1 je implementován zvláštní časovač, který obsahuje relé v dané době nabíjení. asi 60 minut.

Když zapnete nabíječku do sítě a připojte akumulátor Kontakty Otevřete relé JDQK1.

READ  Jak řezat laminovanou dřevní dřevotříbavku doma

Microcircuit HCF4060BE je poháněn společností ZveBitron VD6. 1N4742A (12V). Stabilodon omezuje napětí ze síťového usměrňovače na úroveň 12 voltů, protože při výstupu asi 24 voltů.

Pokud se podíváte na schéma, není těžké si všimnout, že před stisknutím tlačítka „Start“ je MicroCIRCUIT U1 HCF4060BE de-Energized. Disabled z napájecího zdroje. Když je stisknuto tlačítko „Start“, napájecí napětí z usměrňovače vstupuje do stabilitu 1N4742a přes odpor R6.

Dále snížené a stabilizované napětí přichází na 16 výstupu mikroobvodu U1. MicroCircuit začíná pracovat, a také otevírá tranzistor S9012, který ovládá.

Napájecí napětí přes venkovní tranzistor S9012 vstupuje do vinutí elektromagnetického relé JDQK1. Kontakty relé jsou uzavřeny a napájecí napětí přichází na baterii. Začíná baterie. VD8 Diode (1N4007) Shunts Relé a chrání tranzistor S9012 od skoku zpětného napětí, který je vytvořen, když je navíjení relé de-energie.

VD5 Dioda (1N5408) chrání baterii před vypuštěním, pokud se síťová výživa najednou vypne.

Co se stane po kontaktování tlačítek „Start“? Podle schématu je možné vidět, že s uzavřenými kontakty elektromagnetického relé, napětí plus přes Diode VD7 (1N4007) vstupuje do stabilitu VD6 přes odolný odpor R6. V důsledku toho zůstává čip U1 připojen k napájení i po kontaktování kontaktů tlačítek se otevře.

Vyměnitelná baterie.

Vyměnitelná baterie GB1 je blok, ve kterém jsou dodrženy prvky 12 niklu-cd (Ni-Cd), každé 1,2 voltů.

Na základě vyměnitelných bateriových prvků kroužkovaných tečkovanou čarou.

Celkové napětí takové integrální baterie je 14,4 voltů.

Také teplotní čidlo je zabudováno do akumulátoru. V diagramu je indikován jako SA1. Na principu akce vypadá jako tepelné spínače řady KSD. Označení tepelného spínače JJD-45 2A. Je konstruktivně upevněn na jednom z prvků Ni-Cd a pevně se hodí k němu.

Jeden ze svorek tepelného senzoru je připojen k mínus výstupu dobíjecí baterie. Druhý výstup je připojen ke samostatnému třetím konektoru.

Algoritmus schématu je poměrně jednoduchý.

Když zapnete síť 220V, nabíječka nevykazuje svou práci. Indikátory (zelené a červené LED diody) nebudou svítit. Při připojování vyměnitelné baterie se rozsvítí zelená LED dioda, která indikuje, že nabíječka je připravena pro práci.

Stisknutím tlačítka „Start“ se elektromagnetické relé zavře své kontakty a baterie se připojí k výstupu síťového usměrňovače, spustí se nabití baterie. Červená LED se rozsvítí a zelená zhasne. Po 50. 60 minutách se relé otevírá obvod nabití baterie. Zelená LED se rozsvítí a červená zhasne. Dokončeno nabíjení.

Po nabíjení může napětí na svorkách baterie dosáhnout 16,8 voltů.

Takový pracovní algoritmus je primitivní a čase vede k tzv. „Paměťový efekt“ na baterii. To znamená, že kapacita baterie se sníží.

Pokud budete postupovat podle správného algoritmu nabití baterie pro začátek, každý z jeho prvků musí být vypuštěno na 1 volt. T.E. 12 Baterie Blok musí být vypuštěn až do 12 voltů. V nabíječce pro šroubovák takový režim Není implementováno.

Zde je nabíjení charakteristika jednoho Ni-CD dobíjecího prvku na 1,2V.

Graf ukazuje, jak se teplota prvku (teplota) mění během nabíjení, napětí na výstupech (napětí) a relativní tlak (relativní tlak).

Specializované regulátory nabíjení pro NI-CD a NI-MH baterie, zpravidla pracovat na tzv Metoda Delta.Δv. Obrázek ukazuje, že na konci nabíjení prvku dochází ke snížení napětí pro malé množství. asi 10MV (pro Ni-Cd) a 4MV (pro ni-mh). Na tomto změně napětí, regulátor určuje, zda prvek nabitý.

Také během nabíjení je teplota prvku řízena pomocí tepelného senzoru. Ihned graf ukazuje, že teplota nabitého prvku je asi 45 0 s.

Vraťme se do diagramu nabíječky z šroubováku. Nyní je jasné, že tepelný spínač JDD-45 sleduje teplotu akumulátoru a rozbije nabíjecí řetězec, když teplota dosáhne někde 45 0 s. Někdy se to stane dříve, protože časovač pracuje na mikroobvodu HCF4060BE. K tomu dochází, když se kapacita baterie snížila kvůli „paměťový efekt“. Současně dochází k úplnému nabíjení takové baterie o něco rychlejší než 60 minut.

Recenze a testy

I přes skutečnost, že akumulátory nikl-kadmia jsou zastaralé technologie, je kontrolována po letech. Mám celé mnoho různých bezdrátových 18-voltových vrtáků, ale potřeboval jsem menší model a snazší vrtání malých otvorů při použití 18-voltové vrtačky není nutné. Podíval jsem se na různé modely vrtáků a objevil model „Makita“ 6270. Zůstal jsem docela potěšen jeho výkonem a věřím, že vrták si zaslouží publikovat její popis. Co dělám!

READ  Jaký olej se nalije do reduktoru sněhu

Vrták, který může být modernizován! Zpočátku stojí za to říkat, že konkrétně tento model vrtáku může být modernizován. Mluvím o technologii baterií. „Makita“ produkuje baterie hydridů niklového kovu (NiMH), které jsou vhodné pro tento model, a protože nabíječka je také zahrnuta a vhodná pro nabíjení baterie, to se ukáže, že toto zařízení můžete otočit do vrtáku na baterii NIMH. Vše, co je potřeba, je zakoupit kompatibilní baterie NIMH „Makita„.

Model Wireless Drill Makita 6270d No, teď pojďme na popis samotného vrtáku. Celá sada stojí za 100 USD, což je poměrně dostupná cena pro vysoce kvalitní cvičení. Dodává se v plastovém pouzdře s plísní, ve kterém je 12-voltový vrták, dva nováci baterie 12 v 1,3 Ah a 110 V nabíječky, které mohou nabíjet NiCAD a NIMH baterie od 7,2 V až 14 V. Kromě toho je zde také oboustranný vrták. Samotný vrták má docela jednoduchou funkčnost, ale dobře se vyrovnává s úkoly přiřazenými a je laskavě. Můžete cítit kvalitu vrtáku v designu a vzít ji v ruce.

Kompletní vrtačka ve velikosti, což usnadňuje se dostat do překážek než s velkým dlouhým vrtačkem. Z špičky upínací kazety (držáky kazety se pohybují) do části s vrtacím motorem v délce 192 mm. Výška. 239 mm od konce rukojeti. Elektrický šroubovák váží 1,5 kg, takže je to dostatečně snadné pracovat s ní bez únavy. S tímto světelným vrtačkou můžete také pracovat s výše uvedenými pažemi.

Vrták je poháněn 12-voltovým motorem, který dává až 350 otáček za minutu při nízkých otáčkách a až 1200 otáček za minutu při vysoké rychlosti Přepínač je umístěn na přední straně motoru pro řízení maximální rychlosti a točivého momentu. Různá rychlost je regulována startovacím zařízením. Stejně jako u mnoha bezdrátových vrtáků při oslabení startéru se rychlost zvyšuje. Elektrická brzda se zastaví otáčení upínací kazety, pokud uvolníte výchozí mechanismus, abyste zabránili kroucení šrouby. Pokud hovoříme o rotujícím okamžiku, pak „Makita“ 6270 je ve výšce. Točivý moment je vyšší než některé levné 18-voltové modely a než všechny vysoce kvalitní 12-voltové vrtáky s baterií akumulátoru niklu s kadmiem, s nimiž jsem ho porovnával. Pro vaši velikost je točivý moment velmi dobrý. Částečně to je důvod, proč jsem tento model vybral mezi ostatními. Je schopen udržet točivý moment až 30 nm (266 liber (120,66 kg) s maximálním rotujícím momentem). Sestava pohonu je vyrobena z kovu a převodovky, která poskytuje dlouhodobý spolehlivý provoz přenosu. Kromě toho, hnací těleso zcela zavře dávkovací mechanismus prachu. 10-milimetr Capture Cartridge nevyžaduje použití klíče a umožňuje používat cvičení, které jsou prakticky stejné s vaším průměrem. Mechanismus má 3 zachycovací plochy a je navržen tak, že i ten nejmenší vrták bude pevně a bezpečně držen v kazetě. Spinning kolo je za kazetou. to znamená, že budete potřebovat obě ruce ručně upevnit vrtačku v kazetě. Přímo za ním je kolo pro nastavení. 16 typů nastavení pro jednotku a 1 pro vrtání jsou k dispozici (což je ve skutečnosti jen maximální točivý moment). S těmito 16 nastaveními je téměř nemožné otočit šroub nebo upevňovací prvek do jakéhokoliv materiálu. Než váš počet režimů nastavení, tím větší je točivý moment před samočinným terminálem. Nastavení kola se rozsvítí velmi jasně a dostane se do požadovaného místa, což opět potvrzuje promyšlený design a pohodlí k použití.

Pokud jde o kontrolu, zde máme standardní přepínač „dopředu-stop-back“, který se nachází přímo nad startovacím mechanismem, stejně jako různá vysokorychlostní režimy. Nic naděje. Na rukojeti jsou k dispozici gumové vložky pro pohodlí a silný zachycení. Je také standard pro téměř všechny bezdrátové vrtačky. Návrh samotného rukojeti se promyje, vrták pohodlně spadne do ruky, vrtačka je také dobře vyvážená, ale těžiště je mírně posunutá dopředu. Ačkoli to nevede k únavě zápěstí, přinejmenším pro mě.

Baterie jsou snadno vloženy do elektrického šroubováku a odstraněny. Možnosti vrtání ve vrtání, jmenovitě doporučený průměr otvorů pro různé materiály, je uveden v manuálu: 10 mm pro ocel, 25 mm pro dřevo. Tyto údaje neudělají doktrínu vůbec ve skutečnosti, můžete často snadno použít vrtačky většího průměru. Ale jako zkušenosti ukazují, pokud potřebujete vyvrtat díry většího průměru, s největší pravděpodobností budete potřebovat jiný nástroj nebo silnější vrtačku. Jak jsem řekl, tento model „Makita“ má dobrý výkon a točivý moment pro 12-voltový vrták.

READ  Jak vytvořit vozík pro motoblock

Baterie a nabíječka Dva baterie 12 A 1,3 Ah jsou dodávány v sadě. Jak je uvedeno výše, můžete zakoupit nimh baterii vhodnou pro vrtání, pokud chcete použít modernější technologie. 1.3 AH Baterie je rozhodně vhodná pro domácí úkoly a jednoduché úkoly. pro delší použití bude potřebovat více kapacitních baterií. Můžete si koupit 2,0 AH Nicad baterie pro tento vrták nebo pokud potřebujete větší kontejner, nimh baterie vhodný pro tento model 2,6Ah nebo 3,0 Ah.

Možná jste již slyšeli o hlavní důstojnosti technologií ION-Lithia. to jsou jejich rychlé poplatky. Obvykle je nutná mnoho NiCAD baterií 3-4 hodiny pro úplné nabíjení. Nicméně, technologie pro nabíjení daleko pokročilé a Nicad baterie již mohou být účtovány mnohem rychleji. Například jsem byl schopen nabíjet jeden z baterií 1,3 Ah ze sady pomocí standardní nabíječky Makita po dobu 34 minut, což je jen 4 minuty více než deklarovaná reklama 30 minut. V souladu s dokumentací bude baterie 2,0 AH potřebovat asi 45 minut. Pro baterie NIMH 2.6 AH, baterie baterie za 60 minut a baterie 3,0 AH za 70 minut. To jsou dobré výsledky pro nabíjení při použití nabíječky „Makita“ DC1414 ze sady. Nabíječka DC1414 má velké napětí a bude moci nabíjet baterii „Makita“ od 7,2 V na 14,4 V. Pokud máte na Makita baterie z jiných modelů, pak budete mít pro ně další nabíječku. Baterie jsou jednoduše vloženy do nabíjecí zásuvky (mohou být vloženy do jednoho směru), zapnete kabel do sítě a nabíječka zbytek práce. Na nabíječce, pouze jeden světelný indikátor, ale může určit různé akce v závislosti na režimu barev a migrace. Například, pokud indikátor bliká zeleně, znamená to, že nabíječka je připojena a připravena k instalaci baterie. Pokud je indikátor červený, znamená to, že proces nabíjení jde. Pokud je indikátor zelený, znamená to, že nabíjení ukončeno a baterie lze odebrat. Pokud indikátor bliká červeně, znamená to, že baterie je příliš horká pro nabíjení. V tomto případě se nabíječka odloží nabíjení, dokud nebude baterie dostatečně ochlazena pro spuštění procesu nabíjení. Pokud se zelená a červená bliká střídavě, znamená to, že baterie může být poškozena a nemůže být nabitá. Doufám, že takový signál nevidíte vůbec!

ruský jazyk. MACITA DC10WA INRUCE MANUAL

VAROVÁNÍ. snížení rizika poranění, nabíjení pouze dobíjecích baterií Makita.

Použijte napájení napětí uvedenému v tabulce Hodnocení nabíječky baterií.

Po nabíjení a před pokusem o provedení jakékoli údržby nebo čištění odpojte nabíječku

Zařízení od napájení. Vytáhněte zástrčku a ne pro kabel, pokaždé odpojit

Ujistěte se, že kabel je umístěn tak, aby se na něm nezobrazí, nebudou klopýtávat, a nic se nestane,

nabíjení, makita, bliká, červenou

Nedělejte nabíječku s poškozeným kabelem nebo plugem. okamžitě je vyměňte.

Nepracujte a nenabízeli nabíječku, pokud je silně zasažen, upustil nebo poškodil něco jiného

způsob; Vezměte jej do kvalifikovaného technika údržby. Nesprávné použití OR

Nepokoušejte se použít transformátor vylepšení, generátor DC nebo zástrčku.

Připojte kazetu akumulátoru k napájecímu zdroji s příslušným napětím. Žárovka

Vložte kazetu baterie tak, aby kladné a negativní konektory na baterii

Když je kazeta akumulátoru zcela vložena, nabíjecí lampa změní barvu ze zeleně na červenou a spustí se

Nabíječka baterií určená pro nabíječku Makita Battery Cartridge. Nikdy ji nepoužívejte

S jasnou blikající lampou s červeným světlem je baterie v jednom z následujících stavů a ​​nabíjení

Bateriová kazeta ze stačí pracovního nástroje nebo akumulátoru, která byla ponechána na místě,

Akumulátorová kazeta, která byla ponechána po dlouhou dobu na místě vystaveném účinku studeného

Nabíjení se začíná po teplotě akumulátoru kazety dosáhne hodnoty, ve které je možné nabíjení možné.

Pokud nabíjecí lampa bliká střídavě zelené a červené světlo, nabíjení je nemožné. Terminály na nabíječce

Zařízení nebo akumulátorová vložka byla kontaminována prachem, byla dokončena služba akumulátoru

| Denial of responsibility | Contacts |RSS