Náhrada podstavců na řetězové pily Stihl 180

Demontáž ChainSaws Stihl 180 Udělej to sami Video

Profesionální opravy řetězové pily Stihl, vyrobená v našem servisním středisku, vám pomůže ušetřit peníze a čas, rozšířit životnost technologií, stejně jako vyhnout se spolupráci s bezohlednými specialisty. Díky dlouholeté zkušenosti v oblasti servisu a obnovení takové zahradní technologie jsme byli schopni podrobně studovat své konstrukční funkce. To nám umožňuje opravit nejtěžší členění a zaručit efektivní výsledek v minimálním čase.

V tomto případě se můžete spolehnout na důkladnou diagnózu a přesné označení příčin poruch. Pokud je to nutné, naše zaměstnanci budou v budoucnu podrobně poradit na provoz řetězových pil a pomozte jim správně nakonfigurovat.

Hlavní chyby ChainSaws Značka „STIHL 180

Řetězová pila „STIHL 180″, chyba a opravy, jejíž lze identifikovat a produkovat sami, by měly být provozovány podle pokynů výrobce. Například tlačítko Start by mělo být zahrnuto pouze po zkontrolovat napětí řetězu a také se ujistěte, že odpovídající nádrže jsou naplněny olejem a palivovou směsí. Řetězová pila by měla být bezpečně upevněna v ruce, až po spuštění práce.

Odstranění rukojeti

Přímá demontáže STIHL 180, začíná odstraněním rukojeti, která je připojena k obalu řetězové pily se třemi gumovými tlumičovými tlumiči. Chcete-li odstranit, je nutné odstranit plastové zátky z vnitřní dutiny tlumiče nárazů, a potom silným šroubovákem, zatlačte nejprve horního tlumiče nárazu, pak ten, který je blíže k zadní rukojeti.

V zadní části rukojeti je těsnění plynu, který je propojen přes drátovou touhu s karburátorem, aby se odpojila touhu z plynové turmty, je nutné podporovat dva šrouby a demontáž rukojeti.

Když knoflík zůstane na jednom nárazovém absorbéru, je nutné odšroubovat řetězy řetězů řetězů z vnitřní části rukojeti a odchodu na stranu, odstraňte pouzdro z poslední gumy.

Poruchy čerpadla a systému jako celku

Jak víte, v tomto světě není nic věčného a vše musí opravit s časem. Zde je olejový systém STIHL MS 180 žádná výjimka a má své vlastní specifické chyby. Zvážit jejich podrobnosti.

Známky poruchy systému maziva takto:

 • Řetězové řetězové pily jsou naprosto suché a nesvítí;
 • Olej olejové nádrže neodejde;
 • Řetěz je rychle natažen a to se stane neustále;
 • Pila pila při zahřívání, stranou;
 • Pneumatika je zahřívána v oblasti olověného řetězového kola, barva roztavená.

Všechny tyto vlastnosti přímo nebo nepřímo indikují problémy v řetězové řetězové řetězové řetězové pily.

První věc, kterou je třeba udělat po podezření, že olej pro mazání řetězce neudělá, je to zkontrolovat. Můžete to udělat dvěma způsoby. První je podrobně popsána v pokynech pro přístroj a je to, že je nutné začít řetězové páby, maximalizovat plyn a odeslat stranou překážky.

S použitelným mazacím systémem olej bude létat z hrotu pneumatiky a na povrchu, ke kterému je pneumatika směřována, objeví se pás kapiček oleje. Pokud je v systému stále porušování, povrch zůstane čistý.

Druhým způsobem je odstranit pneumatiku řetězovými pily a spustit ji. S nárůstem počtu otáček motoru, na montážní místo stopky pneumatiky, olej pochází z olejového kanálu, pokud se to nestane, je nutné hledat příčinu poruchy.

Diagnostika

Diagnostika by měla být zahájena s inspekcí a inspekcí ropného pracovníka (filtru) SAW SPIL 180. Pokud je filtr vážně kontaminován, může zásobení oleje zastavit.

Aby bylo možné uložit, ucpaný filtr, můžete se pokusit vyčistit, vyčistit ji v benzínu.

Dále potřebujete odstranit buben jako hvězdičku a zkontrolovat stav převodovky pohonu. Carving na něm by mělo být jasně vyslovováno, ne rozdrcené a nemají žádné jiné defekty, také s výstřelem zařízení, je nutné zkontrolovat páku drátu. Musí to pevně založit zařízení a neotáčejí, jinak, stojany na kole a nepřenáší úsilí čerpadlu, v důsledku čehož zastaví zásobování oleje.

Jsou-li zjištěny všechny výše uvedené metody a eliminované poruchy nedalo výsledky, je nutné použít extrémní opatření, t. E. демонтировать насос.

Как снять насос

Масляный насос установлен с правой стороны днища корпуса, в том же месте к нему подходит маслопровод, идущий из бака бензопилы. Для снятия насоса, потребуется сначала освободить пилу от рукоятки, для этого раскручивается задняя ручка агрегата и отсоединяется тяга управления дроссельной заслонкой. На следующем этапе, нужно вынуть заглушки амортизаторов рукоятки и при помощи мощной шлицевой отвертки, выдавить их из своих посадочных мест на рукоятке.

READ  Pily Tapewood pro truhlářství

После того как рукоятка снята, корпус бензопилы переворачивается кверху дном. Шланг идущий из масляного бака к насосу будет видно сразу. Его необходимо вынуть из посадочного места.

Сам насос снимается при помощи винта с резьбой М5 и широкой шайбы. Длина винта должна быть примерно 45-50 мм. На винт надевается шайба и он вкручивается в насос (внутренняя часть насоса имеет резьбу). Dále, protože šroub se přišroubuje nahoru, zastaví se z podložky, vynucuje olejové čerpadlo k vylézt na závit. Čerpadlo je tedy odstraněno z místa přistání. Před zahájením práce doporučujeme přečíst článek o tom, jak rozebrat STIHL 180.

Pro lepší pochopení procesu odstranění čerpadla můžete sledovat video níže. Ve videu SC Master zobrazuje, jak odstranit olejové čerpadlo s motorovými pily a také popisuje hlavní poruchu systému podávání.

Olejové čerpadlo STIHL 180 je velmi vysoká kvalita a spolehlivá část, takže je nutné jej změnit, pouze jako poslední možnost, kdy jsou všechny ostatní prvky systému zaškrtnuto.

Poté, co je čerpadlo odstraněno, musí být vyčištěno a vyhodit. Hlavním rozpisem olejového čerpadla je zpravidla jeho blokování. Vyjmutí, můžete nainstalovat čerpadlo na místě.

Výměna čerpadla je nutná pouze tehdy, když není možné odstranit její ucpání.

Důvod vzhledu olejů oleje na dně řetězových pil

Stuhl 180 ChainSAws, je charakteristická chyba, která spočívá v nedostatečném utěsnění místa instalace olejové hadice v pouzdru řetězových pil a vzhled netěsností na tomto místě. Chcete-li to odstranit, stačí odstranit pylon Sveta Stihl MS 180, odpojte samotnou hadici, opláchněte a odmašťujte sedadlo v pouzdru a dříku hadice a potom se použije těsnicí zařízení a namontujte hadici na místě. Taková jednoduchá operace spolehlivě eliminuje poruchu a olej se zastaví LED.

Jak změnit píst na řetězové pily Stihl 180

Podle potřeby starého pístu a nainstalovat nejnovější, měli byste vědět, jak je určitě provedeno a dodržovat určitou akční metodu. Musíte také mít malý štěrbinový šroubovák, speciální kombinovaný klíč STIHL, výkonový šroubovák, kladivo, pružný materiál, kompresor a zarážku pro pístu Stihl.

Začínáme na podnabídce pístu nebo sestavy skupiny pístu, je nutné čistit řetězovou pilu s maximální kvalitou z znečištění. Dále se provádí práce v rámci následné metody:

 • Horní kryt je odstraněn z pily a zapalovací svíčka se otočí.
 • Boční kryt je odstraněn.
 • S pomocí výkonového šroubováku se odstraní zarážka z tlumičů tlumiče řetězové pily, poté je jeho rukojeť odpojena od případu.
 • Dále, musíte odstranit slave hvězdu a startér.
 • V svíčkovém otvoru pro instalaci zátky pístu a propagaci upevnění setrvačníku a uchopení.
 • Odstraňte setrvačník, spojka a mechanismus pohonu červa čerpadla, který je umístěn za spojkou.
 • Rozdělte dva montážní šrouby s karburátorem a vzduchem. Vyjměte filtr, ovládání motoru páku a karburátor STIHL.
 • Vyjměte zapalovací cívku a tlumič.

Pokud se tyto operace provádějí, musíte pila dodatečně vyčistit pily z bláta, dále otočte ji přes spodní část bobtnatého a otočte čtyři šroubové upevňovací šrouby do skříně řetězové pily. Kroucení šroubů, motor je oddělen od pouzdra a jezdil.

řetězové, pily, stihl

Na odstraňování motoru se paleta zavěná a odstraní, poté je píst sestavený s klikovým hřídelem odstraněn z motoru.

Specifikace

Řetězová pila StiL 180 má následné technické vlastnosti:

 • Objem provozu motoru 31,8 cm3;
 • Motorový výkon 2.7 L. s;
 • Hmotnost pily bez benzínu, oleje a pneumatiky je pouze 3,9 kg;
 • Řetěz Picco Micro 3 (PM3), s krokem 3/8 „p;
 • Objem nádrže pod olejem 145 ml. Palivová nádrž 250 ml;
 • Parametr tlaku zvuku je 97 dB (A).

Tyto vlastnosti jsou oficiální, t.na. Na stránkách webových stránek výrobce a jsou v otevřeném přístupu.

Vastivanity ChainSaw Stihl MC 180 amatérský je kvůli pohodlí práce a spolehlivosti. Základní model váží pouze 3, 9 kg. Sabr, délka plátna 35 cm umožňuje malovat břízy nebo pokles stromů s průřezem až 30 cm. Síla dvoudobého motoru 2 l. s., Což vám umožní provádět všechny domácí práce související s příčným řezáním desek a dokonce palivovým dříví z jakéhokoliv stromu stromů. Kapacita palivové nádrže je pouze 0,25 litrů, ale umožňuje pracovat bez zastavení po dobu 45-55 minut.

Je nutné použít směs sestávající z doporučeného nebo přenosového oleje s nejedlou benzínu AI-92 a AI-95. Poměr. 25 ml aditiv na litr benzínu.

Řetězec pro řetězec pro řetězovou pilu STIHL 180 představuje nekonečnou uzavřenou pásku 50 jednotek. Zbývající parametry:

Pracovní mechanismus, pila headset, zahrnuje pneumatiku, hvězdičku a automatický mazací systém.

READ  motorová pila nedostává olej na řetěz. Proč potřebujete mazání řetězu motorové pily?

Systém napětí řetězu se nachází na straně, což je vhodné. Poskytl brzdové zařízení pro řetězec.

V závislosti na délce a modernizaci autobusu jsou řetězové pily Stihl MS 180 poněkud modifikace. Šavty s délkou šavla 35 cm se týkají modelů, ve kterých je značení 14, jejich délka v palcích. 14. Stejné vybavení na motoru a jeho parametrech, ale s délkou pneumatiky 40 cm, tzv. MS 180 16.

Odstranění setrvačníku

Setrvačníkové řetězové pily Stihl 180 je zkroucené s velkou silou, takže to bude mít hlavu kovovou bránou pro jeho odstranění. Matice drží setrvačník, odšroubovanou hlavou na 13.

Chcete-li zablokovat klikový hřídel od otočení, musíte odšroubovat svíčku a pístová zátka by měla být instalována přes svíčku, pokud to není, můžete použít starou krajku ze startéru, s uzly uloženými na něj a ponořené do válce přes svíčku.

Je přísně zakázáno udržovat setrvačník od soustružení pomocí instalace mezi žebry a případem výkonového šroubováku a dalšími nástroji, s tímto způsobem uzamčení od otáčení, setrvačníkové lopatky nejsou schopny vydržet zatížení a jsou válcovány.

Poté, co je válec zablokován, můžete odšroubovat matici setrvačníku. Carving v matici je obyčejná, takže je třeba otočit na levé straně. Oslabení matice, není nutné jej odstranit na konec, to stačí odšroubovat na okamžik, kdy jeho horní okraj je dodáván se špičkou hřídele, po které je měkký kov instalován na matici a ostrý úder to. Tak, setrvačník z ostrého skóre z hřídele a lze jej snadno odstranit bez pomoci dalších nástrojů.

Jak opravit Řetězová pila Stihl 180

Otázka: Jaká mezera na kroužcích řetězová pily Stihl MS 180?

Odpověď: New. 0,2-0,4 mm.

Otázka: Jak, při nákupu pístu na řetězovém pila STIHL MS-180, určit, že je originální? Viděl v černém obchodě. A na Hawpen stojí šedě, proč tak?

Odpověď: Black. Falešný, z původních náhradních dílů Stihl by měly být registrovány, tištěné znamení „S“.

Otázka: Řetězová pila MS 180 než a jak vydmout Nagar na pístu pro vydání bez odstranění válce a poškození motoru? A hloubka drážky pily pily se stala 7 mm, jak brzy to změní?

Odpověď: Nedoporučujeme spěchat značku žádnými aditivy, pouze demontáže. Pokud je hloubka drážky menší než 5 mm, musíte změnit.

Otázka: Dnes jsem musel udělat svou řetězovou pilu Stihl 180 poprvé za 4 roky. глохнуть на холостом ходу стала после 10-20 минут эксплуатации. Карбюратор разобрал до винтика. там всё в маслоопилочной грязи,всё промыл продул, собрал, завёл раза с 5-го.

Нормально, но оборотов много. винт регулировочный не запомнил как он стоял, вкрутил как смог. Kroutit? и что он регулирует вообще, холостой ход или качество смеси?

Ответ: Это винт регулировки оборотов холостого хода, выворачивайте его при работающем двигателе до тех пор, пока цепь не перестанет вращаться. В 180м штиле нерегулируемый карбюратор, регулируются только холостые обороты.

Я обычно после переборки карбюратора этот винт вкручиваю так, чтобы зазор между головкой винта и корпусом карбюратора был чуть больше 1 мм. А потом уже докручиваю немного холостой ход.

Положено по тахометру. но можно и так. чтобы нормально натянутая цепь не двигалась на прогретом двигателе.

Otázka: Řekni mi, co je určeno v karburátoru. Vyčistěte síť, pod jehlou čistě, neotekl jsem seřizovací šrouby, obávám se, jestli se karburátor přidává do těchto příznaků. Můžete určitě dát kříž. může ho naskočit v acetonu?

řetězové, pily, stihl

Odpověď: Carburetor. Odstranit vše, co můžete odšroubovat. Vyjměte víčka, uzamykací jehly, nastavovací šrouby, trysky. Malé čepice uvnitř neotáčejí, ale naopak, zkontrolujte, zda nevypočítali. A vyfoukněte z tenké trysky pod vysokým tlakem ve všech otvorech, počínaje těmi, kde byly přišroubovány seřizovací šrouby. Poté při montáži karburátoru přišroubujte nastavení na 1 1/4 otáčky a začněte nastavovat tachometr.

Otázka: Na řetězové pily je zapalování STIHL MS 180 instalována značkami, s přihlédnutím k NTC nebo jinému?

Odpověď: Magnetická pára musí být naproti modulu zapalování v určité vzdálenosti.

Otázka: Je možné připravit směs palivových řetězů STIHL MS 180 pro použití minerálního oleje pro 2-taktní motory se vzduchem a vodou chlazením Ravenol Selfmix

Odpověď: Je to nemožné! Můžete použít olej pro 2 zdvihové motory se vzduchem chlazeným! Doporučujeme jen olej Stihl.

Otázka: Existuje nastavení přívodu oleje řetězci?

Odpověď: Ne. Standardní nastavení. S plným plynem je olej přiváděn do řetězu pod nečinným kurzem.

Otázka: Zlomená řetězová pila Stihl 180. Stavitelé viděli její provzdušněný beton na staveništi. Celkový píst není, pila se nespustí, pneumatikou a řetězem v odpadcích. Zavolal do servisního centra, řekněte původní píst 6300 a Číňan (Champion). 2000. Plus salniiki a těsnění. Práce zdarma (já jsem byl překvapen).

READ  Řetězová pila Stihl stánky při lisování pro plyn

Má smysl obnovit tuto pilu, pokud vložíte čínský píst tam (pila bude zřídka používána v zemi) a měnit všechny gadgety zasklení? Nová pneumatika a řetěz nemusím koupit. Na vši, všechny opravy bude stát asi tři a půl tisíce. Existuje nějaký důvod?

Odpověď: Stojí za to nahrazení jak klikového hřídele, ložiska byla s největší pravděpodobností opotřebena. Carburor musí rozebrat a opláchnout. Tam je plný bláta. Filtr pro změnu všeho nutně. V důsledku toho získáte šampión v pouzdru tele. Pro vzácné použití v zemi. Plně jít.

Otázka: Nedávno koupil StiL MS 180 Motorcrew, pracoval někde v nádrži 4, když čištění zjistilo, že řetězec nebyl natažen, i když se necítil při práci, začal se zvednout, posouvaný šroub.

Když jsem se podíval na šroub, byl jsem zděšen, byl dost dlouhý, snažil se ho odšroubovat. Nefungoval. Řekni mi, prosím, je to možné, aby to dostal, aniž by se odkazoval na službu?

Odpověď: táhne jen. Skrýt lešení, odstranit spolu s průvodcem. Řezbářství na něm metrika, ořechy vyzvednout jen. Pouze po editaci potřebné k řízení matice. Zkontrolujte stav podprocesu. Matice dlouho, může milovat, pokud je trochu křivý šroub.

Otázka: STIHL MS 180 kombinovaná páka při přepínání vyskočí z drážky pily. Co dělat?

Odpověď: Pozemní místo ovládacího hřídele byl opotřebován. Výměna pouzdra pily (klikovák).

Otázka: Co by mělo být tlak v pístu od řetězových pily, STIHL 180?

Odpověď: Pokud máte na mysli tlak. komprese, pak musí být alespoň 8 bar.

Otázka: Řekněte mi, která velikost ložiska je na tomto hacopile?

Odpověď: Radiální kuličkové ložisko 6002.

Otázka: Koupil jsem si novou řetězovou pilu STIHL MS180 C. Bez zkušeností. Chcete-li změnit napětí řetězu, pracuji podle pokynů: zvedl rukojeť barové matice a pokusit se uvolnit nosnou matici, otočení proti směru hodinových ručiček. Ale rukojeť se neotáčí. Možná jsem vynechal nějaký postup?

Odpověď: Zvedněte rukojeť barů matice a oslabte nosnou matici zároveň, musíte oslabit protahovací kolo.

Otázka: Viděla STIHL MS 180 Splavená falešná. Když vypnete hřídel řazení, vylétla ze zásuvky. Z uší. Odstranil pouzdro. Dívám se, letěl tah na škrticí klapku z karburátoru. Dal jsem celou věc na místě, shromáždil. Ale nezačala.

Všiml jsem si, že když je poloha páky na začátku, vzduchový klapka není plně uzavírá díru v karburátoru, takže by to mělo být, nebo to musí zcela zavřít. nemusí nastartovat, protože?

Jak změnit píst na řetězové pily Stihl 180

Pokud si přejete náhradou nejstaršího pístu a nainstalujte nejnovější, měli byste vědět, jak jistě je to udělat a dodržovat určitý způsob akce. Musíte také mít malý štěrbinový šroubovák, speciální kombinovaný klíč STIHL, výkonový šroubovák, kladivo, pružný materiál, kompresor a zarážku pro pístu Stihl.

Začínáme na podmenu pístu, protože se také nazývá sestava skupiny pístu, řetězová pila je potřeba s maximální kvalitou, která má být očištěna z kontaminace. Dále se provádí práce v rámci následné metody:

 • Horní kryt je odstraněn z pily a zapalovací svíčka se otočí.
 • Boční kryt je odstraněn.
 • S pomocí výkonového šroubováku se odstraní zarážka z tlumičů tlumiče řetězové pily, poté je jeho rukojeť odpojena od případu.
 • Dále, musíte odstranit slave hvězdu a startér.
 • V svíčkovém otvoru pro instalaci zátky pístu a propagaci upevnění setrvačníku a uchopení.
 • Odstraňte setrvačník, spojka a mechanismus pohonu červa čerpadla, který je umístěn za spojkou.
 • Rozdělte dva montážní šrouby s karburátorem a vzduchem. Vyjměte filtr, ovládání motoru páku a karburátor STIHL.
 • Vyjměte zapalovací cívku a tlumič.

Pokud se takové operace provádějí, musíte znovu vyčistit pila z bláta znovu, poté, co ji otočí na dno větru a otočte čtyři šroubové upevňovací šrouby do skříně řetězové pily. Kroucení šroubů, motor je oddělen od pouzdra a je dodatečně vyčištěn.

Na odstraňování motoru se paleta zavěná a odstraní, poté je píst sestavený s klikovým hřídelem odstraněn z motoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS