Najděte správný řetěz řetězové pily podle značky

Nejlepší řetězy pro řetězové pily. Hodnoceno s nejlepšími řetězy na výběr

Ruský trh nabízí širokou škálu řetězových pil od různých výrobců. Všechny jsou dostupné z hlediska kvality, počtu článků, řezných zubů a samozřejmě ceny. Pro nepoučené uživatele je často obtížné vyznat se v rozmanitosti výrobků a vybrat si dobrou řetězovou pilu. Abychom vám pomohli vybrat ten správný výrobek, vyhodnotili jsme značky s nejlepšími řetězovými pilami.

Abyste našli správný řetěz pro motorovou pilu a nepřeplatili, je třeba nejprve určit frekvenci používání řetězu. Pokud ji nepoužíváte často k prořezávání větví a malých větviček na zahradě, je levná řetězová pila tou správnou volbou. Pro trvalé řezání palivového dřeva a kácení stromů byste si měli koupit drahý řetěz od známé značky.

Kromě toho je třeba při výběru správného řetězové pily zohlednit i další parametry:

  • rozteč odkazů. Udává vzdálenost mezi závlačkami článků a měří se v palcích. Má přímý vliv na výkon a kvalitu řezu. Profesionální řetězy jsou k dispozici s roztečí 0,375 nebo 0,404 palce. Zvyšuje rychlost, ale zvyšuje vibrace. Pro domácí použití je nejlepší zvolit řetěz s roztečí 0,325″. Zlepšuje pohodlí, hladkost a přesnost řezu. Více informací o řetězové rozteči najdete zde.
  • tloušťka hnacího článku. klíčový parametr, který ovlivňuje životnost celého řetězu, protože na něj při řezání připadá největší zatížení. Při prořezávání větviček a malých větví na zahradě se používá provázek o tloušťce 1-1,3 mm. dříky o průměru 1,4 až 1,5 mm odolávají trvalému vysokému zatížení a používají se na stavbách. Nejsilnějším břitem je článek o tloušťce 1,8 až 2,0 mm, který při kácení používají profesionální lesnické firmy;
  • typ řezného článku. Existují dva základní typy řezných článků: sekáč a štípač. Dláto má plochou řeznou plochu a vyznačuje se vysokou řeznou rychlostí, spolehlivostí a snadnou údržbou. Štěpkovací článek je vyroben se zaobleným ostřím. Mezi jeho výhody patří přesné řezání a nízké vibrace;
  • řezání spojovacího materiálu. Rozlišují se dva základní typy materiálu řezných článků: celokovové a s karbidem wolframu. Použití materiálu s karbidovými hroty snižuje opotřebení, zvyšuje produktivitu a hodnotu pilového kotouče.
READ  Jak nosit řetěz na motorovou pilu

Parametry pilového řetězu

Řetězové pily se běžně dělí do následujících kategorií:

různé kombinace nastavení, na kterých závisí konečný výsledek, kvalita a rychlost řezu.

Hlavice může mít například tyto parametry: rozteč 3/8, délka 52 článků, šířka drážky 1,3 mm, typ řezného zubu štěpkovač. Zkušená osoba z údajů pozná, že tato náhlavní souprava je určena pro podélné řezání a má průměrný řezný výkon a míru zpětného rázu. tento typ řetězu lze namontovat na domácí řetězové pily, protože.к. jsou všestrannější.

správný, řetěz, řetězové, pily

Zjistěme, proč dospěl k těmto závěrům.

  • Rozteč řetězu 3/8. Tuto rozteč lze použít u řetězových pil se středním a nízkým výkonem. Jedná se o zdaleka nejoblíbenější variantu hřiště. Více informací o rozteči řetězů a jejich typech najdete v článku o tomto parametru po kliknutí na odkaz.
  • za druhé, tvar zubu. Štěpkovač. což v překladu znamená štěpkování. Tento tvar má velkou styčnou plochu, takže vlákna dřeva spíše řeže, než řeže. Primárně se používá pro podélné nebo příčné řezání, ale také v domácích řetězových pilách, kde rychlost a kvalita nejsou prvořadé. Dlátové řetězy řežou lépe a rychleji v příčném směru. Nepoužívají se k podélnému řezání. Dláto v překladu je dláto, sekáč. Hrany zubů jsou velmi ostré a tenké a samotný tvar má agresivní úhly. Použití diamantových řetězů pro podélné nebo zakřivené řezy se nedoporučuje, navíc mají vysokou tendenci ke zpětnému rázu, tj. jsou vysoce agresivní.к. Rychleji a efektivněji řežou do dřeva.
  • Délka 52 článků, což znamená, že tento řetěz je namontován na 14palcové tyči (35 cm). Používají se v řetězových pilách pro domácí účely.

Poslední vlastností, která ji řadí do střední výkonnostní třídy, je šířka drážky pro uložení. K dispozici jsou tři základní šířky, a to 1,1 mm, 1,3 mm a 1,5 mm.

Šířka záběru je přímo úměrná šířce záběru a závisí na velikosti zubu. Čím širší drážka, tím širší řez a naopak. Řetězy s minimální šířkou se vyznačují nízkým zpětným rázem a řeznou rychlostí. Ty se vyskytují převážně u benzínových řetězových pil s dlouhým dosahem a malých řetězových pil.

READ  Jak určit rozteč řetězu u řetězové pily

Uchycení 1,3 mm lze použít na domácích, poloprofesionálních a profesionálních řetězových pilách a liší se roztečí řetězu.

Šířka 1,5 mm se dříve používala pouze u řetězů pro profesionální použití. V poslední době trh zaplavily řetězové pily vyrobené v Číně, které jsou cenově dostupné a výkonné, takže se na nich používají i řetězy tohoto typu.

Šířka 1,6 a 2 mm. používá se výhradně na profesionálních a průmyslových pilách.

Hloubka řezu a výška profilu

Hloubka řezu závisí na vysokém profilu řetězu. Čím vyšší je profil, tím více se řetěz zařezává do materiálu a tím vyšší je řezný výkon. Nízký profil odstraňuje jemnější třísky a řetěz se nezanořuje tak hluboko do materiálu. Hloubka se obvykle nastavuje broušením na dorazu na každé fréze.

Tyto informace naleznete v dokumentaci k řetězové pile. Tyto typy profilů se používají na amatérských i profesionálních strojích. Musíte však vědět, že profesionální nářadí nemůže být vždy vybaveno vysokoprofilovými řetězy a domácí nářadí má vždy nízkoprofilový nůž.

Vysokoprofilové řetězy jsou nejproduktivnějšími prvky, a proto mají zvýšenou „agresivitu“ a navíc citelné vibrace. Ta výrazně snižuje produktivitu, protože brání delšímu provozu stroje. Výrobci tedy našli zlatou střední cestu: řetěz s velkou roztečí se vyrábí s nízkým profilem a naopak, pokud je rozteč menší, profil je vysoký. tyto varianty minimalizují vedlejší účinky a umožňují, aby stroj pracoval s menší agresivitou a s normálním výkonem.

Těžko říct, které profily jsou lepší. Vždy vybírejte podle předpokládaných pracovních podmínek, tvrdosti nebo houževnatosti dřeva atd.д.

Řetěz Oregon 72EXL060E

Specifikace řetězu
rozteč řetězu 3/8″
tloušťka řetězu 1,3 mm
Počet článků řetězu 60 odkazů
Typ řetězu hrubé články | profesionální | tvrdé zuby | superzuby | dláto
Aplikace na palivové dřevo | na dubové dřevo | na tvrdé dřevo

Určete rozteč řetězu:

rozteč řetězu. vzdálenost mezi třemi nýty. Lepší opatření „se třmenem“, Pokud ne, můžete použít pravítko nebo metr.

Proč: Pokud je vzdálenost mezi nýty 18 mm, pak řetízek s jiným „krok“ vám již nebude vyhovovat. Proto „rozteč“ řetězu je nutností! Tuto velikost nejčastěji zaměňují nezkušení majitelé nebo prodejci.

Výsledkem měření může být pouze pět čísel: 12 mm, 16 mm, 18 mm, 20 mm, 38 mm (desetiny se zaokrouhlují)

READ  Kolik oleje použít při záběhu řetězové pily

Jak si vybrat

Pokud musíte zvolit optimální rozteč řetězu pro vaši řetězovou pilu, je nejlepší přečíst si doporučení výrobce a podle toho zvolit typ řetězového kroužku.

správný, řetěz, řetězové, pily

Pokud nejsou známa doporučení výrobce, je třeba volit podle výkonu motoru. Doporučené hodnoty pro příslušné rozteče jsou uvedeny výše.

Důležité! Při výběru je třeba mít na paměti, že výška není to jediné, čemu je třeba věnovat pozornost.

Je také vhodné zvolit tloušťku článku, typ řezného zubu, počet článků. Řezný výkon závisí především na úhlu ostření, hloubce řezu a tvaru omezovacího zubu. Čím ostřejší je řezný zub, tím vyšší je řezná rychlost a nižší kvalita řezu.

správný, řetěz, řetězové, pily

Zde je video o tom, jak zvolit rozteč řetězu řetězové pily. Video vysvětluje a ukazuje, jak ji určit, pro které řetězové pily, jakou rozteč řetězu použít.

Karbidové řetězy

Pobedit je extrémně tvrdá slitina, která je pevnější než sklo. Proto se používá pro domácí řezačky skla, různé řezné nástroje pro obrábění kovů a soustružení a také pro řetězy řetězových pil. Pobedit je připájen na řezné články, kde slouží jako pevná řezná hrana. Navzdory své tvrdosti je však také křehký.

správný, řetěz, řetězové, pily

Životnost řetězů s kobaltovými hroty je výrazně delší než u standardních řezných prvků. Karbidové řetězy se používají při řezání zmrzlého a tvrdého dřeva a při záchranných pracích, kdy je třeba rychle řezat železobeton nebo normální beton.

Jednou z nevýhod řetězů s tvrdokovovými břity je jejich vysoká cena, která několikanásobně převyšuje cenu běžných řezných prvků.

Řetězové pily Pobedite se zřídka používají pro amatérské použití, protože jsou určeny pro poloprofesionální a profesionální stroje s dobrým výkonem a vysokým točivým momentem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS