Napínačský válec na jednomódním traktoru s vlastními rukama

Typy pásů pro Motoblocks Neva

Základní zařízení nejoblíbenějšího Zemědělského zemědělství NEVA zahrnuje dvě pracovní hřídele najednou. klikový hřídel a distribuci. Pro práci každého z nich v továrním provedení modelů jsou k dispozici pásy, které metodou přenosu momentu jsou rozděleny do normálního a řetězového přenosu.

Pro udržení funkce řetězového systému na MB-1 a MB-2 motoblock jsou k dispozici tovární spary. Pro nepřetržitý provoz obvyklého přenosu v zařízení z těchto zemědělských podniků je zodpovědná třecí silou.

Používá se v továrně designu motobloků MB-1 a MB-2 pásy se v sobě liší následujícími faktory:

 • Uspořádání pásů. v závislosti na tom, prvky jsou přiděleny pro hnací část, stejně jako pro přední a zadní;
 • Průřezový tvar. na tomto faktoru na prodej se nachází klín, zaoblený, převodovka a ploché pásy;
 • Druh uspořádání pásu a hřídele mezi sebou se mezi tímto kritériem rozlišují úhlové, polodeciousy prvky, jakož i otevřené přenosy;
 • Materiál výroby. nejčastěji výrobce zařízení používá díly od vyztužené linie potažené hustou technickou pryží a další povlak, který chrání vlákno pro zastřihovače z opotřebení;
 • Tloušťka. v závislosti na tomto faktoru na trhu jsou pásy, které mezi sebou dělí na průměr vnitřního a vnějšího kruhu.

Každý z těchto parametrů ovlivňuje poměr převodovky přímo. Točivý moment závisí na tom, který je schopen odolat prvku během jeho práce v zařízení motobloku.

Doporučení Motoblock Montáž

Za prvé, stojí za to říct, že vytváření takové techniky sama o sobě můžete vzít v úvahu tyto nuance, které mají kupní sériová zařízení, nemohou mít. Například je možné v jednom zařízení kombinovat funkce pluhu a čištění sněhu, je možné jej přidat a užitečný přívěs.

Všechny klíčové parametry obvykle ukazují výkresy motoru s vlastními rukama, které by měly být provedeny co nejpodrobnější.

Zpravidla nejsou pro motoblock žádné velikosti. Můžete se setkat s modely, kde sotva dosáhne 10 kg.

Takové mají tendenci vytvářet pro malé množství práce na malých pozemních pozemcích. A jsou tam jiné, kteří jsou již podobní v jejich síle s minitraktory. Taková technika je schopna vyvinout rychlost srovnatelnou s plnohodnotným vozidlem, až 60 km / h.

READ  Jaký je nejlepší krouticí moment pro elektrický šroubovák?

Šablony schématu jsou široce reprezentovány v různých zdrojích. Jen tak si vybrat ten, který bude nejvíce jako očekávaný a výsledek a editaci v závislosti na potřebách.

Pro vytvoření vybavení není nutné být inženýrem nebo mít speciální technické vzdělání, stačí jen pečlivě prozkoumat příklady videa, které jsou ve veřejné doméně, stejně jako vyzvednout nejvhodnější kreslení.

SIMO-Axible Traktor

Domácí jednosměrný traktor z primárních materiálů: Foto a Popis Domácí modely.

Rustikální Kulibin, postavený s vlastními rukama jednoduchým jednosměrným traktorem pro léčbu zahrady a tažného přívěsu. Byl zakoupen motor, zbývající části byly již k dispozici.

Jednodosný traktor je instalován čtyřrozměrný, jednoznačkový benzínový vzduchový chladicí stroj „SADKO“ s kapacitou 6,5 l / s. R14 náčrtky od osobního automobilu, CPP ze Zaporozhets.

Z motoru na převodovce, točivý moment přenáší přenos pásu, domácí sevření z upínacího válce pro pás je také vyroben.

Na motoblock instalovali převodovku z auta ZAZ-968.

Existuje také odnímatelná ochrana přenosu pásu.

Fotografie ukazuje mechanismus upínacího válce motobloku.

CodeSet provedl tažené zařízení a přívěs pro jeho vlastní motoblock. Na volantu. řízení spojky a motoru.

válec, traktoru, vlastními, rukama

Uniosiální traktor má dobrou touhu a na čtvrtém převodu s prázdným přívěsem urychluje na 35 km / h.

Motor stále běží kolem, ale v blízkém budoucím videozáznamu se zobrazí provoz motoblock.

Rozměry pásů na motobloků Neva

Dalším důležitým faktorem při výběru řemenů pro motoblock Neva. to jsou jejich velikosti. Určete, která položka je vhodná pro váš zemědělský stroj, pomůže speciální tabulce. Před použitím tabulky byste měli provádět měření mezi kladkami a válečky, ke které bude nainstalována nová část. To pomůže určit přesnou délku nového prvku.

Při konstrukci motobloku NEVA MB-1 a MB-2 je uspořádání pásů mírně odlišné. V důsledku toho bude instalační algoritmus na obou modelech mít také určité rozdíly. Chcete-li pretovat pás na bloku motoru MB-1, musíte postupovat podle následujícího postupu:

 • Za prvé, kryt musí být odstraněno z klinotního mechanismu;
 • Pak opatrně odstraňte zadní bar z řemenice;
 • S klíčem uvolněte pružinový válec;
 • Vyjměte starý pás a vytáhněte nový prvek;
 • Poté nastavte všechny dříve demontované části motoru.
READ  Jak nahradit těsnění klikového hřídele na benzokos

Nastavení spojky

Je třeba poznamenat, že při práci je nezbytné dodržovat určitá doporučení, aby se zabránilo předčasným členěním a zbytečným problémům, které vznikly v důsledku nesprávného zacházení s vybavením. Pedál spojky musí stisknout a uvolnit hladce, bez ostrých pohybů. V opačném případě může motor jednoduše stane, pak budete muset strávit příliš mnoho času a síly, abyste ji znovu spustili. Během provozu motobloku jsou možné následující problémy spojené s mechanismem spojky.

 • S úplně stlačenou přilnavostí je technika ostře zrychlena. V této situaci zkuste jednoduše otočit seřizovací šroub.
 • Pedál spojky je uvolněn, ale jednotka se nepohybuje ani nepohybuje s nedostatečnou rychlostí. Lehce povolte nastavovací šroub a otestujte zdvih motocyklů.

S podivným hlukem, treskou, klepání z převodovky, okamžitě zastavte jednotku. Nejčastější příčiny takové situace jsou malá hladina oleje nebo její náměstek kvality. Než začnete pracovat na vláknité desce, zkontrolujte přítomnost a množství oleje. Vyměňte / snížíte olejovou kapalinu a spusťte jednotku. Pokud se nezastaví zvuky, zastavte uniaxiální traktor a pozvěte specialistu, aby zkontroloval vaši techniku.

Máte-li jakékoli problémy s spínací rychlostí, otestujte spojku, nastavte jej. Poté zkontrolujte převodovku na téma opotřebení předmětů a zkontrolujte hřídele. možná sloty.

válec, traktoru, vlastními, rukama

Provoz a údržba NEVA MB-2

Výměna motorového oleje

Výrobce doporučuje používat takové známé značky motorového oleje pro motoblock jako Lukoil. SAE 10W30 API SF / CC Standard, stejně jako Ravenol SAE 30 API CD / SF.

Při teplotách nad 4 stupněm tepla aplikujte zesílenou stupeň oleje (například značka 10W30) povede ke zvýšenému toku tohoto typu paliva, takže v chladné sezóně se doporučuje zkontrolovat hladinu olejového oleje v motoru, nedovoluje jeho snížení jeho známky pod normou.

Výměna oleje se provádí po uniosném traktoru nedávno navštívil motor, dokud motor ještě nebyl chlazen. Musí být teplý, ale ne horký. Olejové zbytky jsou zcela vypuštěny z nádrže, po kterém vyplní novou, zatímco hladina oleje nedosáhne zvláštní značku. Vypouštěcí zástrčka pak pevně otočte a otřete suché.

READ  Jak udělat železné kola na jednomaxiálním traktoru

První začátek a běh v Motoblock Neva MB-2

První začátek musí být provedeno podle následujícího schématu:

 • Ujistěte se, že jednotný traktor je v dokončeném stavu (výška řídicí tyče a rukojeti musí odpovídat růstu uživatele);
 • Motor můžete spustit pouze v případě, že se jednoxiální traktor nachází na rovném povrchu;
 • Zkontrolujte hladinu oleje a paliva v nádrži;
 • Zkontrolujte také místa závitových spojů;
 • Dále můžete motor spustit, plynule otočit knoflík zapalování;
 • Doba volnoběhu (bez zatížení a pohybu) by měla být asi 10 minut, pak se můžete pohybovat z místa a využít jednosměrného traktoru.

Doba přívodu je považována za prvních 20 hodin provozu motorového bloku, po které je nutné vyměnit olej. Během tohoto období nejdůležitější:

 • nefungují na plném plynu;
 • pracovat pouze při předem připravených půdách (ne virgin);
 • Pro kultivaci, pouze množství fréz, které jsou zahrnuty;
 • Uniosiální traktor „NEVA“ MB-2 během období běhu může být načten pouze na ¾ energie;
 • Převodovka převodovky v převodovce lze provádět pouze při kompletním dorazu otáčení řemenice;

Po prvních 20 hodinách provozu po prvním spuštění vyměňte motorový olej.

Jak správně udržet kladky tak, aby zůstaly správně?

Do řemenice pro motoblock o průměru 20 mm nebo jiného průměru trvá dlouho, musíte následovat několik důležitých jednoduchých pravidel:

 • Nemusí zapomenout zkontrolovat ochranné kryty. Chrání produkt před vstupem do objektů (malých a velkých), stejně jako prach a nečistoty.
 • Nemusí zapomenout znovu zkontrolovat pevnost upevnění sedadel na ose motoru. Tím se vyhnete selhání prvku a zabrání tomu, že lámání kladky.
 • Nezapomeňte si pamatovat bezpečnostní zařízení.
 • Ujistěte se, že vypadáte externě zkontrolovat řemenici pro mobilní blok o průměru 25 mm (tříbodový) nebo jakoukoli jinou část pro identifikaci možných trhlin a čipů včas.

Blok: 4/6 | Počet znaků: 742

| Denial of responsibility | Contacts |RSS