Nástavec úhlové brusky na řezání betonu

Příslušenství pro úhlové brusky: řada nástrojů pro úhlové brusky

Úhlová bruska, nazývaná také úhlová bruska (úhlová bruska), je univerzální zařízení. Lze s ním provádět různé aplikace, jako je řezání, broušení, leštění, frézování atd. д. Úhlová bruska je vhodná k broušení kamenných, kovových a dřevěných obrobků. Účinnost stroje závisí na správném přizpůsobení brusné hlavy úhlové brusce. Musíte znát typy výrobků, abyste se nerozhodli špatně.

Úhlovými bruskami s různými nástavci lze opracovat téměř jakýkoli materiál

Rozsah použití

Vysoká spolehlivost a odolnost proti opotřebení činí diamantovou misku bezkonkurenční mezi ostatními nástroji z tvrdých kovů. Broušení a broušení betonu, zdiva a kamenných desek se provádí pomocí brusné hlavy. Keramické obklady, dlažební desky. Diamantové kotouče se hojně používají k leštění přírodního kamene, jako je mramor nebo žula. Mezi aplikace kotoučů patří hrubé, profilované a dokončovací broušení. Diamantové šálky se používají k následujícím účelům:

 • odstranění nánosů potěru;
 • Hrubování nerovností;
 • vyhlazení spár;
 • broušení spár;
 • broušení povrchů;
 • odstranění starých nebo vyčnívajících vrstev;
 • leštění.

Při montáži bitů na úhlové brusky se obvykle provádí odsávání prachu nebo se broušený povrch navlhčí vodou (broušení za mokra). To pomáhá snižovat prašnost a zjednodušuje čištění.

Brusné kotouče na beton se hojně používají při bouracích pracích. Účinně odstraňují vrstvy otřeného lepidla, těžko odstranitelné nátěry (epoxidové, sádrové, sádrové) a mají dlouhou životnost. Broušení diamantovou miskou šetří čas: nejenže odstraňuje zbytečné nánosy, ale také okamžitě vyhlazuje povrch.

Výběr trysky

Beton, který má vysokou pevnost a vynikající odolnost proti otěru, nelze řezat bity s korundovými a karbidovými sloučeninami. Tímto nástrojem lze opracovávat kovy a jiné materiály, které jsou měkčí než beton. K řezání betonu se používá uměle vyrobená diamantová drť, která má velmi vysokou tvrdost.

Tvrzené hrany kotouče jsou vyleptány vrstvami jemného technického diamantu, které jdou jedna za druhou, což zvyšuje životnost diamantového kotouče. Existuje několik typů diamantových kotoučů pro řezání betonu:

 • Kontinuální, kdy je vrstva diamantového zrna plynule rozložena po celé hraně;
 • segmentované, s pevnou základnou, ale okrajem tvořeným jednotlivými segmenty;
 • Turbo diamantový kotouč (kombinovaný kotouč). v principu podobný segmentovému kotouči, ale se silnějším zesíleným diamantovým břitem pro řezání železobetonu.

Turbo diamantový kotouč pro železobeton Extra Max (230 x 22).2 mm.). Foto AllTools.ru

Diamantová drť se k segmentům, okrajům kotouče, připevňuje následujícími hlavními způsoby.

 • Pájení stříbrnou pájecí slitinou. Tento způsob montáže umožňuje efektivní provoz diamantového kotouče a úhlové brusky při řezání v betonu pomocí technologie mokrého řezání (chlazení vodou).
 • Laserové svařování. Tento proces svařování umožňuje spojovat nejjemnější diamantové částice s vysokou přesností. Diamantový kotouč se po této technice řezání břitu používá k řezání betonu za sucha (bez chlazení vodou).

Diamantové kotouče s pevnou hranou se nejlépe používají na stacionárních strojích s vlastním vodním chladicím systémem.

Radiální vůle v segmentových kotoučích umožňují lepší odvod tepla z řezné zóny, což umožňuje řezání za sucha. Tvorba diamantových hran na segmentových kolech se obvykle provádí laserovým svařováním bez použití slitiny, jako je pájení stříbrem. To omezuje jejich použití při řezání železobetonu, protože přirozeně vysoké rázové zatížení (bez tlumení) způsobuje zlomení břitu.

Diamantové kotouče Turbo se vyznačují všestranností. Používají se při různých technikách řezání mokrého a suchého betonu. Vlnitý břit podporuje dodatečný odvod tepla z pracovní plochy, což je důležité pro řezání za sucha. Na rozdíl od segmentového turbo. diamantové kotouče mají měkčí řez, který umožňuje nereagovat tak kriticky na výztuž v betonu, získat řeznou hranu bez odštípnutí.

Jak přeměnit úhlovou brusku na podlahovou pilu

Je možné vyrobit ruční řezačku průchodek a vlastní ruce. Pro pórobeton, beton a cihly. Jsou levnější, ale vyžadují určitou zručnost a další pomocné nástroje, jako je svářečka, vrtačka, soustruh. Pro úhlovou brusku na vlastní pohon zpravidla neexistují žádné plány. Vše děláte podle vlastních potřeb, dostupnosti úhlové brusky daného typu a možností.

Výroba ochranného krytu

Snad nejkritičtějším okamžikem celého procesu konstrukce zářezové hlavy na úhlové brusce je. K tomu jsou zapotřebí svářečské dovednosti a svářečka. Kov je nejlepší cca 1-2 mm. Tím je zajištěna lepší ochrana proti úlomkům betonu a kotouče v případě rozbití. Kryt kotouče by měl být tak široký, aby se do něj vešly dva kotouče a aby celková šířka mohla být nastavena na 50 mm. Standardní pilové kotouče na beton mají obvykle průměr 125 mm. To stačí k vytvoření otvoru o hloubce přibližně 30 mm, což je pro většinu inženýrských sítí dostačující. Velikost krytu by proto měla být o něco větší než průměr použitého kotouče.

Je možné zakoupit prefabrikované sklíčidlo, ale šířka sklíčidla není vždy taková, jakou potřebujete

Při konstrukci krytu je třeba vzít v úvahu zásuvku, ke které bude vysavač pro podlahovou pilu připojen. Průměr otvoru lze nastavit na požadovaný průměr vlastníma rukama. V zásadě je možné se bez něj obejít, ale výrazně by se tím snížila účinnost a životnost lopatek. A práce v prachu není tak pohodlná.

READ  Jak řezat dřevotřísku doma

Podpěrná rovina pomůže zabránit nerovnoměrné hloubce řezu

Podpěrná rovina nebo podrážka je rovněž vyrobena z kovu. Je v něm vytvořena drážka, která umožňuje maximální šířku obou kotoučů. Ideálním řešením je podrážka s pevnou hloubkou. To vám umožní drážkovat do správné hloubky. Je také dobré dbát na naklonění chodidla za linku, aby nedošlo k poranění kotoučového střihače. Na upevňovací mechanismus lze nainstalovat pružinu.

Existují i poměrně brutální řešení

Montážní systém lze zkopírovat z jakéhokoli originálního krytu, který je v podstatě svorkou se šroubem a zajištěnou maticí. Jak bylo uvedeno výše, k samotné úhlové brusce není možné zakoupit příslušenství. Existují pouze upravené digestoře, které mohou proces trochu urychlit.

Hřídel nebo matice

Pro montáž druhého kotouče na úhlovou brusku nemusí být standardní hřídel dostatečně dlouhá, zejména pro drážkování širokých drážek. Existují dvě možnosti: koupit nebo vyrobit prodlouženou hřídel nebo koupit či vyrobit speciální matici s nástavcem pro druhý kotouč.

Je obtížné získat hotovou hřídel, protože výrobci je vyrábějí jen zřídka. Můžete si ho buď soustružit sami na soustruhu, nebo si ho nechat soustružit v soustružnickém centru.

Obecně lze říci, že podložky lze nahradit různými jinými triky

Častěji se však používá speciální matice. Je snazší najít nebo vyrobit. Tato matice je konstruována jako upínací matice, na jejíž druhé straně je další matice s malým hřídelem. Na něj se nasadí druhý kotouč a zajistí se další maticí. U úzkých drážek do cca 0,8-1 cm si vystačíte i se dvěma standardními maticemi. První disk se umístí jako obvykle a druhý disk se přišroubuje na něj.

Pokud je vyžadována úzká drážka, lze upustit od speciálních matic a hřídelí

Přibližný výsledek úhlové brusky připravené k použití vlastníma rukama naleznete na adrese

Drážkovací bity. nalezeno 347 produktů.347 položek

Momentový klíč IXO usnadňuje šroubování do křehkých materiálů a zajišťuje chirurgickou přesnost a snadnou obsluhu. Díky šetrnému zacházení s malými šrouby, plastovými díly nebo měkkým dřevem je ideální pro drobné montážní práce.

Materiál: dřevo, laminát, plast, materiál pro zpracování: vysoce uhlíková ocel (HCS), sada, obsah sady: hrot na dřevo, šířka řezu 34 mm, rozteč zubů 1,4 mm (18 zubů na palec).

Vrták Bosch umožňuje vrtat tam, kde jiné nástroje selhávají. Vrtá do dřeva, plastu a omítky o tloušťce až 5 mm. Úzký design pro snadnou a pohodlnou manipulaci. Ideální pro nekomplikované vrtání.

Typ bitu: excentrický bit, funkce: kroucení

Typ vrtáku: úhlový vrták, funkce: bezpříklepové vrtání, šroubovák

Všestranná řezací hlava IXO je ideální pro domácí projekty, které vyžadují lehké řezání. IXO umožňuje snadné řezání PVC, lepenky, kůže a látky o tloušťce až 6 mm. Praktická funkce automatického ostření čepele zajišťuje její neustálé ostření.

Ventilátorová tryska na grilování IXO promění obyčejný šroubovák v dokonalého pomocníka při rozdělávání žáru nebo ohně. Na zahradě nebo doma je akumulátorový IXO BBQ ideální pro rychlé a snadné dosažení ideální teploty na grilu nebo pro rychlé rozdělání útulného ohně. Je to také funkce automatického broušení nožů, díky které vám při venkovním vaření neustále proudí šťáva a.

MAVZ 116 RT10 Karbidová brusná deska RIFF Bosch 2608662911 je určena pro multifunkční nářadí. Vhodný k odstraňování zbytků barev a laků, malty a lepidla ze dřeva, dřevěných a plastových kompozitních materiálů. Příslušenství je potaženo vysoce kvalitní vrstvou.

Materiál: kov, plast, materiál zpracování: bimetal (BiM)

Úhlové brusky na dřevo. nalezeno 519 položek.519 produktů

typ bitu: kotoučová pila, segmentový kotouč, účel : řezání, ořezávání, použitý materiál: hliník, dřevo, dřevotříska, laminát, kov, plast, sendvičové panely, tvrdé desky, překližka, materiál bitu: bimetal (BiM), karbid wolframu (HM), sada, složení.

typ bitu: škrabka, pilový bit, segmentový nůž, funkce: řezání, odstraňování otřepů, ořezávání, řezání koberců, řezání barev, řezání lepidla na dlaždice, materiál: univerzální, materiál bitu: BiM, uhlíková ocel.

Pro všechny úhlové brusky, které se ovládají jednou rukou, se závitem M14 na vřetenu a závitovými otvory na obou stranách pro rukojeti (M6, M8, M10). Vhodné také pro závit vřetena M10

Typ motoru: elektrický, délka tyče: 30 cm, hmotnost: 1.20 kg

Typ kotouče: lamelový kotouč, funkce: na kov, dřevo, typ kartáče: kruhový, materiál kartáče: ocel, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.23 mm, zrnitost (P): 40, počet kusů v balení: 1 ks

BIM HARDWOOD Břit, 32×50 mm, pro PMF 180 Bosch 2609256946 Používá se k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, např. pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek pro montáž střešních oken. Čepel vyrobená z.

Průměr kola: 115 mm, otvor lopatky: 22.23 mm, počet zubů: 3 ks., tloušťka: 3.80 mm, materiál: dřevo

nástavec, úhlové, brusky, řezání, betonu

Materiál: kov, plast, tryska pro odsávání prachu, max. průměr přechodu: 14 mm

typ použití: koutová tryska, účel: řezání, řezaný materiál: univerzální

Určení: dřevo, průměr: 125 mm, průměr stonku: 22.2 mm

U World Motors si můžete koupit Úhlová bruska (UM) pro Husqvarna 365 (d180 mm, úhlová bruska, smirková deska) (krabice, návod k použití) za rozumnou cenu. V našem obchodě najdete pouze kvalitní výrobky od předních výrobců. velkoobchodní ceny, podle.

Hlava kartáčku. úhlová bruska Mechanic Slider 45 je novinkou na trhu s moderním nářadím. Je určena pro instalaci na úhlové brusky 125 mm a má schopnost řezat keramické obklady a kámen bez poškození povrchu.

READ  Jak připevnit šroubováky na stěnu v garáži

Určení: dřevo, materiál kartáče: ocel, průměr: 125 mm, průměr stonku: 22.2 mm

Klapkový kotouč Metabo 623513000 Určený k odstraňování rzi, oxidačních vrstev, škrábanců, strukturování a škrábání kovů

nástavec, úhlové, brusky, řezání, betonu

Typ pilového nástavce : pilový nástavec, určení : k řezání materiálu: dřevo, plast, sádrokarton, sádrovláknité desky Systém upevnění Starlock

Typ: Brusný kelímek, Určení: dřevo, Průměr: 125 mm, Průměr uložení: M14, Zrnitost (P): 80, množství v balení: 1 ks

typ bitu: pilový bit, účel: řezání, ořezávání, materiál: dřevo, plast, sádrokarton, upevňovací systém Starlock

BIM HARDWOOD Břit, 32×50 mm, pro PMF 180 Bosch 2609256946 se používá k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, např. pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek pro montáž střešních oken. Čepel vyrobená z.

Karbidový kotouč Multi Wheel mění úhlovou brusku v univerzální nástroj. Laserem tavené ostří s karbidovým povlakem zajišťuje bezpečnou a spolehlivou práci s různými materiály. Tenké.

Mechanický posuvník 90 pro úhlové brusky je novinkou na trhu s moderním nářadím. Je vhodný pro úhlové brusky o průměru 125 mm (úhlové brusky). Navrženo pro zvýšení řezného výkonu na keramických dlaždicích a dalších materiálech. Nepoškrábe povrch.

Dremel SPEED CLIC SC544 2615S544JB se používá k řezání dřevěných a laminátových obrobků. Brusný kotouč má obzvláště tvrdý karbidový povlak

Průměr: 40 mm, tloušťka kotouče: 20 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 1 ks

Sada mini příslušenství umožňuje jemné a přesné dokončování různých materiálů bez nutnosti použití drahého profesionálního vybavení. Nespornou výhodou brusiva STAYER je jeho vysoká produktivita a výkonnost.

Kotouč je čisticí vlákno složené ze syntetických vláken a abrazivního materiálu s extrémně hrubou strukturou. Otevřená struktura vláken kotouče zajišťuje rychlé broušení s velmi malým otěrem. Čepel je také bezpečnější při práci.

Typ bitu: pilový kotouč, segmentový kotouč, účel: řezání, ořezávání, materiál: dřevo, kov, materiál bitu: bimetal (BiM), vysoce uhlíková ocel (HCS), sada, složení sady:. Pilový kotouč Starlock BIM pro ponorné řezání dřeva a kovu;.

Akumulátorový provoz, délka čepele: 40.50 cm, délka řezu: 350 mm, hmotnost: 1.50 kg, měkký start

Ponorný pilový kotouč HCS Starlock AIZ 10 AB se používá k přesným ponorným řezům do tvrdého dřeva, k vyřezávání otvorů v nábytku, např. pro přístup k zásuvce, a k řezání dřevěných desek při instalaci střešních oken. Čepel z bimetalu.

Materiál: dřevo, plast, 12200 otáček za minutu

Vysokorychlostní frézy Dremel 194 lze použít pro srážení hran, drážkování, vrtání per a drážek a kuželové řezání měkkých kovů, plastů a dřeva

Vhodné pro použití s různými materiály. Pro dlaždice, keramické obklady, laminát, dřevo, kov atd. Umožňuje bezpečné a kontrolované řezání díky úhlové brusce 90° s možností.

Určení: dřevo, průměr: 125 mm, průměr trnu: 22.2 mm

typ: bruska s vlákny, funkce: kov, dřevo, typ vlákna: kalíšková bruska, materiál vlákna: mosaz, průměr: 65 mm, průměr trnu: M14, počet kusů v balení: 1 ks

Univerzální řezný kotouč pro úhlovou brusku ZUBR PROFESSIONAL je víceúčelový nástroj pro různé úkoly při stavebních a opravárenských pracích

Typ: brusný kotouč, průměr: 125 mm, zrnitost (P): 60, materiál kotouče: brusivo, počet kusů v balení: 1 ks

typ: lamelový kotouč, funkce: kov, dřevo, průměr: 115 mm, průměr trnu: 22.2 mm, tloušťka kotouče: 9 mm, zrnitost (P): 60, množství v balení: 1 ks

Existuje technologie pro řezání betonu bez hluku a prachu?

Při přemýšlení o tom, čím řezat beton, je také důležité snížit množství prachu, které při práci nevyhnutelně vzniká. V některých případech se nedá nic dělat a člověk musí pracovat v obtížných podmínkách, ale v jiných případech je možné prach vyčistit. Hlavní je dodržovat bezpečnostní předpisy a používat osvědčené metody.

Řezání betonu je záměrné působení rotujících částí nástroje na monolit. Řezání není doprovázeno rázovým hlukem, ale vždy se jedná o hluk motoru pohonu nástroje a pohyblivých částí nástroje, které vyřezávají drážku v kameni nebo prořezávají výztuž, sekají na kusy apod.д.

K řezání betonu se používají různé postupy. ruční, mechanické, mokré a suché. První dva způsoby jsou dány typem zvoleného nástroje; při mokré metodě se voda nanáší na řeznou část a na samotný povrch betonu, zatímco při suché metodě se voda nepoužívá. Bez ohledu na zvolenou metodu řezání je množství prachu, které proces provází, vždy poměrně vysoké.

 • Diamantové řezání příček a stěn ručním nářadím (úhlová bruska a další).
 • Diamantové řezání stacionární stěnovou pilou.
 • Řezání diamantovým drátem.
 • Použití pro stříhání drátu.

Při použití ručního nářadí (často úhlové brusky) k němu lze připojit stavební vysavač, který odsaje téměř veškerý prach vznikající při řezání. Pokud není možné nářadí připojit k vysavači, lze vše provést ručně.

 • Úhlovou brusku postavte na stůl nebo podlahu co nejstabilněji tak, aby byla rovnoběžná s rovinou země a její kotouč ležel nahoře.
 • Kleštěmi nebo upínacím nástrojem uchopte odbočnou trubku, zapněte úhlovou brusku a vložte odbočnou trubku 3 cm pod plášť nástroje.
 • Přišroubujte ohyb k tělu úhlové brusky pomocí zesílené pásky velmi pevně (několik centimetrů do pilového kotouče). Vývod musí být pevně upevněn, aby se nemohl pohybovat.
 • Otevřenou stranu pláště přelepte malířskou páskou, čímž jej spojíte s odbočkou. Pak je možné připojit vysavač a odstraňovat prach během provozu.

Při řezání musí být kotouč veden na betonový povrch na straně motoru (nejlépe v blízkosti trysky), aby bylo možné vysávat prach. Předměty je nejlépe řezat s motorem směrem dopředu.

READ  Obalený sleď, nastrouhaný nebo nakrájený na plátky

Tento systém nevyžaduje žádné úpravy nářadí, ale před jeho použitím je vhodné konzultovat se zástupcem výrobce, zda je možné úpravy provést.

Řezání betonu ručním nástrojem

Vzhledem k houževnatosti materiálu nejsou pro tuto práci vhodné všechny ruční nástroje. Úhlová bruska (známá také jako úhlová bruska) je nejčastěji používanou metodou řezání betonu. K řezání betonu se používá speciální tryska s diamantovým kotoučem, který může být buď plný, nebo segmentový, případně kombinovaný.

Přídavné zařízení se volí podle řezaného materiálu, druhu práce a podmínek řezání. Beton s dutinami většími než 10 cm lze řezat pouze kotouči s vyšší pevností (turbínové kotouče). Všechny segmenty kotouče jsou k čepeli připevněny laserovým svařováním nebo pájením stříbrem. První lze použít pouze pro řezání za sucha, druhý pro řezání za mokra.

Vnitřní průměr kotouče musí odpovídat průměru úhlové brusky. Důležité jsou také otáčky kotouče. pokud možno vyšší než otáčky úhlové brusky. V závislosti na typu řezání a správném výběru nástroje se může množství produkovaného prachu lišit.

Pokud například strávíte mnoho času řezáním betonu pomocí neúčinného a málo silného nástroje, bude prašnost velmi vysoká a výsledek minimální. Snížení prašnosti je při mokrém řezání snadné. voda zabraňuje přehřátí nástroje a snižuje tvorbu prachu. To urychluje práci a prodlužuje životnost diamantové hlavy.

Vodu lze použít mnoha způsoby, od pravidelného postřiku betonu rozprašovačem během řezání až po připojení hadice k nástroji tak, aby na kotouč dopadal nepřetržitý proud vody.

Pokud není v pracovním prostoru přívod vody, lze najmout nějakou nádrž na vodu nebo zaměstnance, který bude místo řezání a kotouč zalévat. Udělejte to tak, aby do stroje nevnikla voda.

 • Žádná nebo minimální spotřeba vody.
 • Malá spotřeba energie.
 • Pokud je zvolena metoda mokrého řezání a úhlová bruska je napájena ze sítě, musí být na místě přístup k napětí 220 V a vodě.
 • Tato metoda je vhodná zejména pro řezání nosných stěn a příček o tloušťce 7 až 40 cm.

Praktická tryska je vyrobena z běžného plastového kanystru. Je zapotřebí také řezačka a kanystr s vhodným průměrem odpovídajícím hadicové hubici vysavače.

Pak je třeba na obou stranách zhotovit osazovací otvory, aby bylo možné snadno měnit směr otáčení kotouče. Pro kolo se vytvoří řez vhodné velikosti a vyřízne se další otvor pro montáž hořáku. Opatrně připojte hadici k hrdlu kanystru a zajistěte ji adaptérovým kroužkem a hadicovou svorkou. úhlová bruska je umístěna v krytu a všechny součásti jsou pevně připojeny. Zakryjte nepoužívaný otvor.

Chcete-li dosáhnout rovného řezu, nejprve si vytyčte přímku a poté dřevo upevněte podél této přímky. Poté proveďte mělký řez do hloubky 1 cm, odstraňte zátky a pokračujte v práci. Veškerá manipulace musí být prováděna pouze s respirátorem, ochrannými brýlemi, rukavicemi a ochranným oděvem.

Jaké tipy a triky je třeba vzít v úvahu při drážkování

Proces drážkování můžete zahájit ihned po zhotovení stroje. Při prorážení otvoru je třeba vzít v úvahu jednu důležitou nuanci. práce by měla být prováděna v místnosti, kde je předem známo umístění elektrických rozvodů. Pokud se na cestě setkáte s vodičem pod napětím, může to mít pro mechanika fatální následky.

Při frézování běžnou frézou i úhlovou bruskou je třeba vzít v úvahu následující rady a doporučení:

 • Pracovní operace lze provádět ve vertikálním nebo horizontálním směru
 • Strmé dutinové řezání je vhodné ve velmi výjimečných případech, kdy práce vyžadují obejití dekorativního prvku nebo servisního vedení
 • Vodorovný profil musí být vytvořen pouze do vzdálenosti 15 cm od podlahové desky
 • Svislé drážky musí být vzdáleny minimálně 10 cm od dveří a oken
 • Při provádění prací je třeba brát v úvahu také hloubku drážky. Hloubku je třeba zvolit podle typu vedení, které bude do drážky uloženo, a také podle tloušťky samotné stěny. Pokud je stěna nosná a vnější, nesmí hloubka drážky přesáhnout 3 cm
 • Šířka drážky se rovněž volí podle technologických požadavků, ale nedoporučuje se překročit přípustnou hranici 2,5 až 3 cm

Po položení inženýrských sítí je třeba drážku utěsnit cementovou maltou. Umístění drážky musí být v jedné rovině s omítkou stěny. Broušení by se mělo provádět ve fázi výstavby a renovace, před omítáním stěn.

Stroborez v betonu z úhlové brusky, aby se velmi snadné, a pokud jste si stanovili takový cíl, může to být dosaženo každý. Je třeba si uvědomit, že při strobingu je nutné dělat přestávky, aby se elektrické nářadí ochladilo. Pokud není plášť vybaven konektorem pro připojení vysavače, je nutné při práci používat respirátor. V každém případě je nutné nosit ochranné brýle, protože by se do očí mohly dostat malé částice.

V závislosti na typu vrtaného materiálu je třeba přizpůsobit řeznou rychlost nástroje frézovanému materiálu. Pokud se v betonové stěně vyskytují výztužné pruty, je vhodné je vypilovat brusným kotoučem. Při práci s dlátem buďte velmi opatrní a nezapomeňte použít kladivo.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS