Nástroj pro demontáž kol z rumpálu

Stojan na demontáž kol pro motorový kypřič

Nejběžnějším typem pluhu je jednoduchý pluh s jednou korbou. Ty mají základní prvky:

 • Rám lze posunout nahoru nebo dolů a nářadí lze přesunout z pracovní do přepravní polohy;
 • radlice má břit, který působí na půdu;
 • Formovací deska je plocha, po které se pohybuje vrstva půdy při orbě;
 • Vývodová deska stabilizuje pohyb celého traktoru/nástroje (zemědělský stroj s vývodovým hřídelem).
nástroj, demontáž, rumpálu

K čemu slouží kola jednonápravového traktoru?

Modernizace může mít řadu důvodů, z nichž je třeba zmínit ty hlavní:

 • Jednonápravové traktory často vyžadují přestavbu, pokud je tlak kol na kypřič nízký. V tomto případě chce uživatel nasadit nová kola na jednonápravový traktor, aby zlepšil kvalitu orby.
 • Gumové pneumatiky nejsou pro orbu vhodné, protože se rychle opotřebovávají a jejich výměna je nákladná. Tyto výrobky jsou vhodné pro práci na měkké půdě a pro tvrdou půdu (panenskou půdu) se doporučuje použít kola Zhiguli na jednonápravovém traktoru, která lze namontovat bez pomoci mistra. Umožňují rozšířit možnosti podvozku rumpálu.
 • Podvozek je třeba zvětšit, což se provádí namontováním širokých kol na jednonápravový traktor nebo pneumatických kol, která jsou spřažena do dvojice.

Úprava továrních výrobků na domácí může být také důsledkem toho, že majitel chce rozšířit škálu používaných přídavných zařízení.

Jak sestavit přívěs pro motorový kypřič Neva vlastníma rukama

Speciálním adaptérem vlastní výroby lze z motorového bloku Neva vyrobit malý traktor a nejvíce automatizované řízení domácnosti.

 • kovový rám;
 • příčná tyč;
 • zádrhel;
 • náprava, kola a stojany na kola;
 • vzpěry;
 • řídicí jednotky;
 • bogie;
 • pohodlné sedadlo.

Běžný rám přívěsu je vyroben z libovolné ocelové trubky o délce až 2 metry. Závěs je přivařen na jednom konci. Jedná se o sestavu, kterou je celá konstrukce připevněna k tažnému zařízení motorového rumpálu. Na druhé straně je přivařena příčka, jejíž velikost je dána šířkou rozvoru vozidla. Dále jsou k výložníku připevněny příčníky a vzpěry kol, které jsou nezbytné pro zajištění tuhosti rámu a tlumení nárazů při jízdě po zahradě. Kola by měla být odstraněna z přívěsného vozíku za auto nebo zahradního vozíku.

Adaptér a přídavná zařízení jsou u sklízecích mlátiček obvykle spojeny jedním závěsem. Všechny funkční jednotky se ovládají speciální pákou s několika koleny. Posunutím páky je možné nastavit polohu připojeného nářadí. Pomocí přídavné páky lze nastavit sílu motyčky. Nakonec musí být k příčníku připevněna kovová základna, na které bude sedadlo řidiče umístěno.

READ  Nástroj pro sklizeň sněhu s vlastními rukama

Dlouhé oje vyžadují co nejsilnější jednonápravový traktor. Výkon motoru ovlivňuje také velikost kol a velikost trubky, ze které bude vyroben nosný rám.

Nejlepší domácí vybavení

Domácí stroje s motorem z motorového kypřiče (čtěte bránování pro motorový kypřič vlastníma rukama) jsou také zajímavé. Nejzajímavější z nich je výroba sněžného skútru. Jako podvozek lze použít pásový dopravník, na který se připevňují sněhové řetězy.

Kromě toho jsou k dispozici zajímavé možnosti od motorového kypřiče až po další různé typy zařízení:

 • Čtyřkolky. konstrukčně podobný minitraktoru, ale s koly o větším průměru. To je nezbytné, aby stroj mohl projet většinou a obtížným terénem.
 • Minitraktory. Tuto konstrukci jsme již zvažovali, zahrnuje další část rámu pod druhým párem kol, stejně jako kormidla a sedadlo řidiče.

Jak je vyrobit vlastníma rukama

U domácího zvedáku je délka páky k ohybu 60 cm, rukojeť 16 cm (může být více nebo méně). Šířka jednotky. cca 25 cm od okraje k okraji. Tato délka je nutná proto, aby rumpály nestály na tyči. S těmito rozměry bude zvedák velmi stabilní. Výška ramene. se sloupky 30 cm (může být menší. v závislosti na průměru kola). šířka mezi úhelníky je 14 cm (závisí na šířce převodovky). Příliš široký není žádoucí, protože brání správné a bezpečné montáži jednotky.

V této nejprimitivnější konstrukci je nuance. Úhel mezi pákou a ramenem by nikdy neměl být přímý (90 stupňů). V tomto případě se jednonápravový traktor vždy pokusí přejít do opačné polohy. úhel musí být ostrý. Střed nápravy by měl být přivařen blízko řídítek. Optimální úhel je přibližně 80 stupňů, protože jen tak je zajištěna stabilita a zabráněno převrácení jednonápravového traktoru.

U správně postavené konstrukce má jednonápravový traktor tendenci se při zvedání opírat o rukojeť (60 cm). Použití zvedáku je velmi snadné: stroj lze zvednout jedním prstem. Stačí zvednout páku a stroj se zvedne za opěrnou plochu.

Rameno je také možné vyztužit. Zkušenosti však ukazují, že není nutné.

Pro vlastní výrobu zvedáku je ideální vzít dutou trubku o průřezu 25 mm a tloušťce stěny 2 mm. Vezměte si úhelníky 20×20. jsou ideální pro zvedák a jsou dobře svařeny. Čtverec byste měli svařit tak, aby jeho vnější rozměr byl přibližně 70 mm a vnitřní rozměr 60 mm. Tímto způsobem se jednonápravový traktor nerozjede.

Místo úhelníku můžete použít trubky menšího průměru a ohnout je ve svěráku.

Lidoví řemeslníci také radí vyrobit zvedák z žigulíku. Tento samostatně konstruovaný nástavec je velmi jednoduchý a zároveň spolehlivý. Díky tomu se vám bude s elektrickým kultivátorem snadno a pohodlně pracovat.

READ  Když můžete odříznout kanec po kastraci

Hotový zvedák snadno a pohodlně udrží jednonápravový traktor při výměně kol a dalších součástí. Nezapomeňte, že při svařování je důležité přísně dodržovat bezpečnostní předpisy. Doporučuje se vzít trubky o průměru alespoň 25 mm, protože jsou dostatečně silné, aby unesly velkou hmotnost, a člověk nemusí vynaložit velké úsilí.

Takže je snadné postavit jednonápravový traktorový zvedák vlastníma rukama.

Jak vyrobit adaptér na motorový kultivátor rukama

K sestavení přívěsu pro motorový kultivátor nepotřebujete žádné zvláštní znalosti ani dovednosti. stačí vám výkresy a svářečské práce. Materiály jsou levné a lze je zakoupit v každém stavebním obchodě.

Schéma a prvky konstrukce

Jak již bylo řečeno výše, adaptér je přívěs, který se umisťuje buď za motorový rumpál, nebo před něj. Níže je zobrazeno schéma stroje:

Výkres motorového kypřiče MTZ-0,5 s vlastním nástavcem

Adaptér pro motorový kypřič má tyto hlavní konstrukční prvky:

 • Rám. může být zadní nebo žebřík. Někdy se lze setkat s variantou, kdy jsou rámy stroje a přívěsu spojeny v jeden prvek. V tomto případě je však nutné vytvořit nový podstavec pro převodovku a motor.
 • Zavěšení. osové, otočné, otočné, portálové. Obvykle se vyrábí bez elastických prvků.
 • Portál. používá se pouze v zadní části. V případě přední části se stává portálem samotného stroje.
 • Spojka. nejdůležitější prvek adaptéru, protože zajišťuje stabilitu jednonápravového traktoru a bezpečné spojení. Pokud je přívěs řízený, je spojovací zařízení tuhé, ale pokud se jedná o pohyblivý kloub, spočívá na vodorovném čepu. Dva stupně volnosti. možnost otáčení a kroucení.
 • Sedačka. vytvořená podle přání majitele.
 • Řízení. používá se pouze s pevným závěsem. Můžete si ho vyrobit sami nebo si ho koupit ve specializovaném obchodě.

Potřebné materiály a nástroje

K výrobě přívěsu budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • kovové rohy;
 • kovové desky pro podepření nohou;
 • čtvercový kovový profil;
 • kola (2 ks.);
 • Svařovací stroj;
 • Ostatní nářadí (pila, elektrický šroubovák atd.) a ruční nářadí.п.).
nástroj, demontáž, rumpálu

Výkresy a rozměry

Základem adaptéru je čtvercová trubka. Obvykle je dlouhý 160 až 180 cm. Přímo kolmo k němu se připevní menší profil. 50-60 cm (v závislosti na velikosti požadované koleje).

K výsledné konstrukci jsou připevněny vzpěry kol. Rozměry sloupků jsou 25-40 cm. Ta se určuje podle velikosti samotného kultivátoru. Poté se svaří vzpěry, jejichž délka závisí na požadované velikosti celé konstrukce a dalších parametrech.

Poté se vytvoří rám, jehož boční vodítka se přišroubují ke sloupkům kol. K rámu se následně připevní upevňovací zařízení a poté řídicí rameno. Má 3 ohyby o délce 20, 35 a 55 cm.

Pro zvýšení hmotnosti a námahy je vytvořena další, větší páka. 80 cm.

Montáž adaptéru pro motorový kypřič

Ve fázi návrhu je třeba vytvořit kinematický diagram, který zajistí vyváženost celého systému a zabrání dalšímu přetížení. Je vhodné použít prefabrikovanou jednotku (jako v příkladu níže) nebo si ji vyrobit sami.

READ  Jak pokládat pórobetonové tvárnice na maltu

Při konstrukci rámu by měla být namontována vidlice s pouzdrem. Umožňuje volné otáčení přívěsu. samotný rám je vyroben z kovových úhelníků a trubek, karoserie je vyrobena z ocelového plechu. Pro výrobu stojanů na kola si nakreslete schéma nebo použijte hotový model.

K vytvoření spojovací jednotky se často používá 15 cm kolík. Vkládá se do otvoru v oku tažného zařízení ve tvaru písmene U.

Sedadlo se upevní 80 cm od předního okraje na rám adaptérového nosníku a přišroubuje se.

Často se k adaptéru přidávají další prvky: nastavení sedadla, přídavné páky. zde vše závisí na představivosti tvůrce, stejně jako na účelu a době používání elektrického rumpálu.

Tyto ručně vyráběné adaptéry pro motorové kypřiče jsou skvělým pomocníkem pro zahradníky. Nejenže zkracuje dobu práce s kultivátorem, ale také ji usnadňuje a automatizuje.

Domácí variátor pro motorový kultivátor

variátor umožňuje plynulou změnu otáček bez trhání, přenosem točivého momentu šetří palivo. Motor z motorového kultivátoru se často používá jako generátor pro zásobování domácností elektrickou energií, pro venkovní použití nebo pro otáčení soustruhů.

Domácí variátor lze vyrobit několika způsoby. nejjednodušší je použít stávající variátor, který lze upravit pro konkrétní motocykl. Další možností je použití prefabrikovaných dílů z převodovek a jiných strojů. Díly je možné vyrobit i svépomocí, pokud máte správné nástroje (pro ráfky je nutné lisování za tepla). Schémata a videa o výrobě dílů a montáži kladek lze snadno najít na internetu.

Variátor je možné vyrobit z nábojů kol, hlavní je vyrobit otvor vhodného průměru pro klikový hřídel. Kromě řemenic je jedním z nejdůležitějších dílů řemen variátoru. Řemen musí být pevný a všechny součásti variátoru musí být pravidelně mazány.

Ostření

Zkušení zahrádkáři vědí, že čas od času je nutné provést ostření hoblíku pro motorový kypřič.

nástroj, demontáž, rumpálu

Zpočátku se broušení provádí na stroji a poté pomocí pilníku nebo tyčové brusky. Je vyroben pouze zvenku a uvnitř je odjehlen.

Pokud je zakoupen a není vyroben svépomocí, není stroj nutný. Původní radlici je třeba jen občas nabrousit.

Vlastní rotační nářadí lze použít s těžkými i lehkými pásovými traktory. Je vhodný pro stroje značky Neva a další zahraniční i domácí stroje. Hlavní je dodržovat určitá pravidla při stavbě a používání tesařských výrobků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS