Nástroj pro řezání betonu bez prachu

Řezání diamantu vyztuženého betonu: Jako nůž pro olej

nástroj, řezání, betonu, prachu

Zařízení pro řezání betonu může být zapotřebí při provádění široké škály prací, pokud potřebujete provést otvor nebo otvor v železobetonu, odřízněte kus monolitu, odřízněte konkrétní produkt nebo implementujte jakýkoliv jiný úkol. Nejúčinnější a nejrůznější metodou řezacího betonu je diamantová technologie. v procesu existují méně nečistoty a hluk, řez je plochý, práce se provádí funkční.

O několik let později byly betonové a vyztužené beton řez používat peuorátory, sbíječky, kladivo. Proces vytváření i malého otvoru byl časově náročný, trvalo spoustu času a síly, vytvořil hluk a hory odpadků. Moderní řezání diamantu vyztuženého betonu předpokládá rychlejší a účinné řezání. Pro tyto účely lze pro tento účel aplikovat nástroje. od ručních fréz do průmyslových strojích.

Pro které účely jsou aplikovány diamantové řezací beton a beton:

 • Při demontáži různých stavebních konstrukcí.
 • Pro řezání železobetonových bloků. v případě potřeby vytvořte dostatek položek nebo vytvořte pohodlnější dopravu.
 • Při tvorbě otvorů, lumen v běžných a kapitálových interních oddílech.
 • Tvorba teplot a deformačních švů v betonovém potěru.
 • Zvyšte výšku a šířku stávajících otvorů.
 • Vrtné díry v nadaci.
 • Vytvoření niche stěny pro instalaci bezpečného.
 • Pokud je nutné opravit manželství přijaté ve stavebnictví.

Kde se používá řezání diamantů

Je třeba říci, že řezání diamantu vyztuženého betonu má širokou škálu aplikací. Zde je nějaký druh stavebních prací, kde musíte použít diamantový nástroj:

 • Demontáž, analýza stavebních konstrukcí.
 • Vařené železobetonové bloky, například, aby byly vhodnější pro přepravu.
 • Výstavba otvorů a lumen v kapitálu a jednoduchých interních oddílech.
 • Zvyšte šířku nebo výšku stávajících otvorů.
 • Konstrukce teplotních švů v betonové kravatě.
 • Stavební otvory v nadaci.
 • Stavební výklenky ve zdi pro instalaci trezorů.
 • Při stanovení manželství přijatých během výstavby.

Typy řezných kotoučů

Existují tři standardní typy. Každý z nich má řadu funkcí souvisejících s rozsahem aplikace.

 • pevná látka (používaná s mokrým zpracováním materiálu);
 • segmentovaný (aplikovat během suchého řezu);
 • leštěné (tam jsou drážky pro odstranění prachu).

Kromě toho jsou běžně distribuovány v kategoriích na geometrických velikostech. Obvykle tyto ukazatele splňují GOST:

 • průměr kotouče od 100 do 600 mm;
 • Šířka řezu nepřesahuje 3,5 mm a nemůže být menší než 0,45 mm;
 • Průměr otvoru výsadby od 15 mm.

Nejčastěji na trhu jsou univerzální velikosti disků. jejich průměry jsou rovny 230 a 350 mm. Povolí kanály a pasáže podle standardní komunikace.

Tyto funkce lze zobrazit na označení produktu. Přijde po názvu výrobce ve formě digitálního označení podle typu 230 / 3,5 / 30 (respektive průměr, šířka řezu, hloubka přistání).

Tabulka zobrazuje možné parametry disků.

Daemp v mm 100 125 150 175 200 250 S00 Z50 400 450 500
Shipina Pezhshiy Ming min./ Makc., v mm 0.451 0.451 0.451 0.601 0.802 jeden.52 jeden.52 jeden.52 jeden.92 2.4 2.4

Disky jsou rozděleny typem materiálu a úrovní jeho hustoty. měkké a pevné látky. První se používají, když potřebujete odříznout železobeton, přírodní kámen, žulový, mramorový povrch. Druhý nejčastěji používat, když potřebujete pracovat s cihlou, pěnovými bloky, kompozity, protože mají řádek menší.

Další divize: Podle způsobu řezání. Existují dva typy: mokré a suché řezání.

Jak vytvořit vlastní pouzdro pod vysavačem

Chopper s integrovaným vysavačem umožňuje zbavit se malých částic materiálu vytvořeného během procesu řezání s „bruska“. Ale co dělat, pokud je potřeba snížit betonu každodenním inventářem bez dalších možností? Nejčastějším rozhodnutím bude zakoupeno pouzdro pro vysavač odděleně nebo bez pomoci ostatních, aby se zařízení. Můžete přilákat asistent, který bude sbírat částice tvořené během řezání, vysavač.

Udělejte si pohodlný držák z konvenčního plastového kanystr, který se často používá k implementaci automobilu „proti mrazu“, jen. Pro práci bude pro vás užitečná konstrukční fréza a kapacita odpovídající velikosti, jehož krk je vhodný pro průměr do hadice vysavače.

 • Otvory řezané ze 2 stran, takže můžete jednoduše změnit směr otáčení disku.
 • Pod kruhy se provádí lumen odpovídající velikosti.
 • Pro montáž frézy „bruska“ vystřihnout další otvor.
 • Hadice je připevněna k krku nádoby a je upevněna kroužkem adaptéru s klipem.
 • „Bruska“ leží v pouzdru a všechny prvky jsou připojeny.
 • Pokrývají nepoužitou otvor víka.

Dobrý sběrač prachu lze také získat od obvyklého pětitrového plastového láhve. Je upevněn standardním ochranným krytem a tryskou vysavače na krk. Tento design je vhodný pro všechny práce, nepočítá honičku.

READ  Benzínový generátor nefunguje - co mám dělat?

Poslední konečná rada: udělat střih rovný, zpočátku aplikovat Markup. Pak dřevěné bloky opravují podél rybářské linky Moseling. Po kterém je mělký řez na jeden cm, zastávky jsou odstraněny a práce trvá. Během celého procesu na čepeli disku je chladicí kapalina dodávána. Všechny manipulace musí být vytvořeny s brýlemi, respirátorem a rukavicemi.

Řezací beton s nástěnnými stroji

Stěny se používají k řezání betonu ve velkém měřítku a tvrdé práci. Dává méně prachu než brusný stroj, výkon a účinnost je mnohem vyšší.

Vlastnosti betonové monolitové nástěnné pily:

 • Алмазная резка этого типа характеризуется большой глубиной резания, потому применяется для промышленного резки люков / отверстий, других частей с томным армированием в перегородках, стенках, плитах пола. Práce se konají v nejkratším možném čase.
 • Pro splnění úkolu musíte poskytnout bezplatný jednostranný přístup na 30-35 cm.
 • Pro chlazení je nutná hodně vody (až patnáct. za minutu), protože by měl být schopen obnovit.
 • Širka může být shromážděna s použitím obyčejného vysavače.
 • Zařízení je nutné k provozu AC 32A a napětí 380V.

Jak řezat beton pro malou hloubku?

Pro vytvoření mělké propyl, úhlové brusky (úhlové broušení) s připojeným diamantovým diskem. Segmentové kruhy, nekonečné disky (mokré řezací disky) a kruhy turbo almazic mohou působit jako pracovní prvek.

Schéma řezacího kabelu betonu.

V segmentových kruzích jsou frézy umístěny v odvětvích, mezi nimiž jsou technologické sloty. Při provádění práce vám umožní snížit stres břitu a zlepšit odstranění tepla.

Nekonečné kruhy se provádějí jako pevný okraj. Pro rovnoměrné rozložení napětí vznikajícího při řezání betonu mohou být na poloměru umístěny speciální otvory.

Při provozu takového vybavení je předpokladem chlazení disku pomocí vody, která je dodávána do propylové oblasti.

Turboalmazic kruhy se používají k provádění práce s velkým zatížením (například když je nutné snížit železniční design železnice). Vyznačují se zvýšenou tělesnou tloušťkou a velkou diamantovou látkou. Jedinou nevýhodou tohoto nástroje je vysoká cena, takže se používá pouze v extrémních případech, kdy nejsou vhodné žádné jiné způsoby řezání.

Pro snížení prachu a snížení teploty řezného prvku je možné pravidelně stříkat vodu na diamantovém kruhu a propylové oblasti. Pokud pro bezpečnostní účely nemáte schopnost používat vodu, může být vzduch použit k ochlazení disku. Chcete-li to provést, po určitých intervalech se diamantový kruh extrahuje z propyl a jeho volný otáčení se provádí bez vypnutí rohového broušení na atrakci několika minut, po kterém může být řezání pokračovat.

Jak vytvořit vlastní pouzdro pod vysavačem

Zbavte se malých částic materiálu, jak se zbavit „rohového broušení“ v procesu řezání, úhlová bruska s vestavěným vysavačem umožňuje. Ale jak být, pokud existuje potřeba řezat beton s běžným nástrojem bez dalších možností? Nejjednodušší řešení bude zakoupeno pouzdrem pro vysavač odděleně nebo vytvořit ruční nástroj. Můžete přilákat asistent, který bude sbírat vysavač vytvořený během řezu částice.

Vytváření pohodlné trysky lze snadno vyrobit z jednoduchého plastového nádobka, ve kterém se často prodává automobilový „ne-freeze“. Pro práci se vyžaduje stavební fréza a kapacita vhodné velikosti, jehož krk je vhodný pro průměr do hadice vysavače.

Sekvence výrobce je následující:

 • Sedací otvory jsou řezány na obou stranách, takže můžete snadno změnit směr otáčení disku.
 • Pod kruhem se provádí slot vhodné velikosti.
 • Pro upevnění řezačky „úhlové brusky“ další díry vpřed.
 • Hadice je ukotvena s ústy nádoby a upevněte přechodový kroužek s homutickou.
 • „Rohové broušení“ leželo v pouzdru a připojte všechny prvky.
 • Nepoužitý otvor se zavřel víčkem.

Dobrý sběrač prachu bude a jednoduchou polyethylenovou láhev objemu pěti litetu. Je upevněn standardním ochranným pouzdrem a vakuovým čisticím potrubím k krku. Takový design je vhodný pro jakýkoliv typ práce, s výjimkou mrtvice.

Poslední rada: Aby bylo možné přesně řezat, se poprvé použije značka. Pak jsou dřevěné hrudky upevněny podél linie. Po tom je mělký řez proveden na 1 cm, omezovače jsou vyčištěny a pokračují v práci. V průběhu procesu na čepeli disku je dodávána chladicí kapalina. Proveďte všechny manipulace musí chránit brýle, respirátor a rukavice.

Není tam žádná technologie řezání betonu bez hluku a prachu

Přemýšlíte o tom, jak řezat beton, je nutné se postarat o snížení objemu prachu, nevyhnutelně objevující se v procesu provádějící práce. V určitých případech nelze nic udělat a musí pracovat v obtížných podmínkách, ale v jiných odebrání prach je poměrně reálný. Hlavní věc není porušovat bezpečnostní požadavky a používat osvědčené metody.

Řezací beton je cílený mechanický účinek na monolitické k rotačním částem nástroje. Řezání není doprovázeno šokovým šokem, ale vždy navrhuje hluk z pohonu pohonu nástroje a provozu jeho pohyblivých částí, které řezané drážkou v kameni nebo řezání výztuže, nakrájíme na kousky a t.D.

READ  Přídavná pila na řezání dřeva

Pro řezání betonu používají různé metody. ruční, stroj, mokrý a suchý. První dva jsou způsobeny typem vybraného nástroje, mokré zahrnuje účinek vody na řezné části a podél samotného betonu, suchý způsob přívodu vody nepoužívá. Bez ohledu na zvolenou metodu řezu, množství prachu doprovázejícího proces je vždy dostatečně velký.

Nejčastějšími metodami řezacího betonu:

 • Řezání diamantů a stěn s ručním nástrojem (úhlová bruska a další).
 • Řezání diamantů se stacionárním typem nástěnného stroje.
 • Diamantové řezání s Shludnzchiki.
 • Použití pro řezací lano.

Při použití ručního nástroje (nejčastěji je to úhlová bruska) Můžete připojit konstrukční vysavač, který bude kreslit téměř veškerý prach, který se objevuje v procesu řezání. Pokud není možnost připojit nástroj k vysavači, vše může být vyrobeno s vlastními rukama.

Co bude potřeba vytvořit adaptér pro stavební vysavač:

 • Vyhobačení pro odpadní vody z polypropylenu o průměru 50 milimetrů, pod 45 stupňů.
 • Zesílený Scotch (je to spolehlivější).
 • Malovitý vysoce kvalitní skot.

Proces vytváření trysek pro vysavač prachu prachu:

 • Rohový mlýnek nainstalujte nejčastěji na stole nebo na podlahu, abyste položili disk paralelní s základní rovinou.
 • Odstranění Chcete-li odebírat kleště buď svorkou, úhlové brusky zapíná a sprinkujte podél pouzdra, 3 centimetry pod pouzdrem nástroje.
 • Zesílená páska je v napětí velmi těsná, pro stoupání skříně rohové brusky. Fixace trysky musí být spolehlivá, takže je připojena nehybná.
 • Malířská páska uvízla otevřenou stranu pouzdra, čímž ji spojila s výbojem. Dále můžete připojit konstrukční vysavač a odstraňte prach během provozu.

Takový systém návrhových změn v přístroji neznamená, ale předtím, než je žádoucí konzistentně v souladu s reprezentantem společnosti výrobce pro možnosti dokončení zdokonalení.

Řezací betonový ruční nástroj

Vzhledem k pevnosti materiálu, který má pracovat s ním, pochází daleko od jakéhokoliv ručního nástroje. Nejčastěji pro tyto účely se používá úhlový brusný stroj (je to ACS, úhlové broušení). Pro řezání betonu se používá speciální tryska ve formě diamantového kruhu, který může být pevný segment, kombinovaný.

Typy diamantových kruhů pro úhlové brusky, které mohou být řezány betonem:

 • Kontinuální. vyrobené s nepřetržitým diamantovým řezným okrajem, takže čipy se objevují v práci. Tryska se periodicky zahřívá, takže vyžaduje konstantní chlazení vody.
 • Segmentový disk. pevná základna, segmentová hrana. Kruh je levný, ale rychle bliká od trvanlivých materiálů. Používá se výhradně pro řezání suché metody.
 • Kombinovaný (jedná se o turbo-diamantový) disk. je považován za univerzální, schopný vydržet maximální zatížení, může být řezán i zesílený beton.

Trysky jsou vybrány podle materiálu, který je plánován k vidění, jakož i s přihlédnutím k typu práce, podmínek. Zesílené betonové vybrání více než 10 centimetrů, řezané pouze s vysokými pevnostními disky (turbocked). Všechny segmenty disku jsou připojeny k plátně s laserovým svařováním nebo stříbrným pájením. První lze použít pouze při řezání suchým způsobem, druhý. mokrý.

Kruh by měl být vyroben s vnitřním průměrem odpovídajícím průměru úhlové brusky. Důležitá je také frekvence otáčení disku. je žádoucí, aby byla vyšší než úhlová bruska. V závislosti na zvoleném typu řezání a správnosti nástroje se objeví objem prachu při provádění práce může být odlišná.

Takže, pokud beton nestačí dostatečně dlouho a nástroj s nízkou účinností s tryskami, prach bude velmi mnoho, a výsledkem je minimální. Je možné snížit objem prachu za použití metody mokrého řezání. voda neumožňuje nástroj přehřátí a zabraňuje vzhledu prachu. Takže je možné urychlit práci a zvýšit zdroj diamantové trysky.

Přívod vody může být organizována jinak. od postřiku s pulverizátorem betonu periodicky při provádění práce, dokud není hadice upevněna na nástroji tak, aby kapalina nepřetržitě padá na disk.

Pohodlná tryska z běžného plastového nádobka. Budete také potřebovat frézu, kapacitu požadované velikosti, jehož krk ve svém průměru je ukotven s hadicí vakuovou čističkou.

Dále, na obou stranách, které potřebujete udělat přistávací otvory pro snadnou změnu směru otáčení disku. Slot příslušné velikosti se provádí pod kruhem a pro montáž řezaček na jiném otvoru. Opatrně připojte hadici ústy nádoby, a pak upevněte přechodový kroužek s svorkou. Úhlová bruska je odeslána do pouzdra, všechny prvky jsou bezpečně připojeny. Otvor, který není použit, je uzavřen víkem.

Není tam žádná technologie řezání betonu bez hluku a prachu

Přemýšlíte o tom, jak řezat beton, je nutné se postarat o snížení objemu prachu, nevyhnutelně objevující se v procesu provádějící práce. V určitých případech nelze nic udělat a musí pracovat v obtížných podmínkách, ale v jiných odebrání prach je poměrně reálný. Hlavní věc není porušovat bezpečnostní požadavky a používat osvědčené metody.

Řezací beton je cílený mechanický účinek na monolitické k rotačním částem nástroje. Řezání není doprovázeno šokovým šokem, ale vždy navrhuje hluk z pohonu pohonu nástroje a provozu jeho pohyblivých částí, které řezané drážkou v kameni nebo řezání výztuže, nakrájíme na kousky a t.D.

READ  Jak řezat plexisklo doma

Pro řezání betonu používají různé metody. ruční, stroj, mokrý a suchý. První dva jsou způsobeny typem vybraného nástroje, mokré zahrnuje účinek vody na řezné části a podél samotného betonu, suchý způsob přívodu vody nepoužívá. Bez ohledu na zvolenou metodu řezu, množství prachu doprovázejícího proces je vždy dostatečně velký.

Nejčastějšími metodami řezacího betonu:

 • Řezání diamantů a stěn s ručním nástrojem (úhlová bruska a další).
 • Řezání diamantů se stacionárním typem nástěnného stroje.
 • Diamantové řezání s Shludnzchiki.
 • Použití pro řezací lano.

Při použití ručního nástroje (nejčastěji je to úhlová bruska) Můžete připojit konstrukční vysavač, který bude kreslit téměř veškerý prach, který se objevuje v procesu řezání. Pokud není možnost připojit nástroj k vysavači, vše může být vyrobeno s vlastními rukama.

Co bude potřeba vytvořit adaptér pro stavební vysavač:

 • Vyhobačení pro odpadní vody z polypropylenu o průměru 50 milimetrů, pod 45 stupňů.
 • Zesílený Scotch (je to spolehlivější).
 • Malovitý vysoce kvalitní skot.

Proces vytváření trysek pro vysavač prachu prachu:

 • Rohový mlýnek nainstalujte nejčastěji na stole nebo na podlahu, abyste položili disk paralelní s základní rovinou.
 • Odstranění Chcete-li odebírat kleště buď svorkou, úhlové brusky zapíná a sprinkujte podél pouzdra, 3 centimetry pod pouzdrem nástroje.
 • Zesílená páska je v napětí velmi těsná, pro stoupání skříně rohové brusky. Fixace trysky musí být spolehlivá, takže je připojena nehybná.
 • Malířská páska uvízla otevřenou stranu pouzdra, čímž ji spojila s výbojem. Dále můžete připojit konstrukční vysavač a odstraňte prach během provozu.

Takový systém návrhových změn v přístroji neznamená, ale předtím, než je žádoucí konzistentně v souladu s reprezentantem společnosti výrobce pro možnosti dokončení zdokonalení.

Řezací betonový ruční nástroj

Vzhledem k pevnosti materiálu, který má pracovat s ním, pochází daleko od jakéhokoliv ručního nástroje. Nejčastěji pro tyto účely se používá úhlový brusný stroj (je to ACS, úhlové broušení). Pro řezání betonu se používá speciální tryska ve formě diamantového kruhu, který může být pevný segment, kombinovaný.

Typy diamantových kruhů pro úhlové brusky, které mohou být řezány betonem:

 • Kontinuální. vyrobené s nepřetržitým diamantovým řezným okrajem, takže čipy se objevují v práci. Tryska se periodicky zahřívá, takže vyžaduje konstantní chlazení vody.
 • Segmentový disk. pevná základna, segmentová hrana. Kruh je levný, ale rychle bliká od trvanlivých materiálů. Používá se výhradně pro řezání suché metody.
 • Kombinovaný (jedná se o turbo-diamantový) disk. je považován za univerzální, schopný vydržet maximální zatížení, může být řezán i zesílený beton.

Trysky jsou vybrány podle materiálu, který je plánován k vidění, jakož i s přihlédnutím k typu práce, podmínek. Zesílené betonové vybrání více než 10 centimetrů, řezané pouze s vysokými pevnostními disky (turbocked). Všechny segmenty disku jsou připojeny k plátně s laserovým svařováním nebo stříbrným pájením. První lze použít pouze při řezání suchým způsobem, druhý. mokrý.

Kruh by měl být vyroben s vnitřním průměrem odpovídajícím průměru úhlové brusky. Důležitá je také frekvence otáčení disku. je žádoucí, aby byla vyšší než úhlová bruska. V závislosti na zvoleném typu řezání a správnosti nástroje se objeví objem prachu při provádění práce může být odlišná.

Takže, pokud beton nestačí dostatečně dlouho a nástroj s nízkou účinností s tryskami, prach bude velmi mnoho, a výsledkem je minimální. Je možné snížit objem prachu za použití metody mokrého řezání. voda neumožňuje nástroj přehřátí a zabraňuje vzhledu prachu. Takže je možné urychlit práci a zvýšit zdroj diamantové trysky.

Přívod vody může být organizována jinak. od postřiku s pulverizátorem betonu periodicky při provádění práce, dokud není hadice upevněna na nástroji tak, aby kapalina nepřetržitě padá na disk.

Pohodlná tryska z běžného plastového nádobka. Budete také potřebovat frézu, kapacitu požadované velikosti, jehož krk ve svém průměru je ukotven s hadicí vakuovou čističkou.

Dále, na obou stranách, které potřebujete udělat přistávací otvory pro snadnou změnu směru otáčení disku. Slot příslušné velikosti se provádí pod kruhem a pro montáž řezaček na jiném otvoru. Opatrně připojte hadici ústy nádoby, a pak upevněte přechodový kroužek s svorkou. Úhlová bruska je odeslána do pouzdra, všechny prvky jsou bezpečně připojeny. Otvor, který není použit, je uzavřen víkem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS