Nástroj pro sklizeň sněhu s vlastními rukama

Jak vytvořit škrabku pro čištění sněhu: Materiály a pokyny pro nezávislou výrobu

nástroj, sněhu, vlastními, rukama

V zimě je důležité odstranit doprava, dokud nebude stále volná. Rozptýlení s lopatou. nízkou výkonností, navíc je nemožné chytit spoustu sněhu najednou. Na základě toho mnozí přemýšlí o akvizici škrabky. V obchodě jsou však tato zařízení prezentována pouze v jedné velikosti. Mohou být příliš velké pro některé a příliš malé. pro ostatní. Pokud děláte škrabku pro sníh s vlastními rukama, můžete vytvořit vhodné zařízení vhodné.

Všechny škrabky mají stejné zařízení. Skládá se z inventáře z rukojeti a pracovní plátno, které přímo čištění sněhu. Formulář, velikost těchto prvků však může být odlišná, což závisí na účelu nástroje. Například škrabky odstranit sníh ze střechy mají dlouhou rukojeť. Stává se to s pevným nebo teleskopickým. Pracovní zařízení je pevně střídavě kolmo k řezačce. Škrabka více podobá rake.

Pro čištění ze sněhových tratí a Squares Scraers. Nejjednodušší možností je obdélníkový list cínu nebo překližky s rukojetí. Odřezky mohou být jedno nebo dva, stejně jako přímé nebo zakřivené. Na širokých škrabkách, aby rukojeť ve tvaru p.

Pokud hovoříme o montáži s vlastními rukama základem pro čištění sněhu, pak má škrabka této odrůdy někdy pracovní zařízení s bočními stranami. Kbelík vám umožní zachytit velký objem sněhové hmoty a exportovat jej na nainstalované místo.

Důležité! Pro usnadnění práce s ručním čištěním velkých oblastí přišel řemeslníci s řadou škrabky namontované na lyžích.

Sněhová síla inventář konfigurace. Všechny domácí úklidové škrabky mají však hlavní rozdíl ve výrobním materiálu. Vytvořit nástroj z kovu, plastu a dřeva:

 • Plastový inventář nejčastěji koupil v obchodě. Taková škrabka však může být vyrobena z povoleného plastového barelu, zásobníku nebo jiného subjektu domácnosti. Plastové světlo, to se nedrží. Vzhledem k těmto výhodám je práce škrabky zjednodušeno. Okraj pracovního plátna je obvykle chráněn rámem z kovového proužku, chrání plastu od otěru. Na nákupních produktech jsou žebra. Připojují sílu na pracovní plátno. Plastové škrabky plíce, pohodlné, necítí sněhem
 • Nejčastěji, při montáži s vlastními rukama, lopatou škrabkou škrabka pro čištění sněhu, kde materiál používal překližku a dřevěný stonek. Obrobek pro takový nástroj není těžké najít téměř každý domov. Dřevo je snadno zpracováváno, ale má jednu chybu. Překližka silně absorbuje vlhkost. Časem se začne usadit. Wake-up Tool Tool se stává těžkým, mokrými sněhovými tyčinkami na obrobek. Dřevěný inventář obvykle dělají překližku
 • Pro sílu na prvním místě, kovové škrabky jít. Nicméně, ne všechny inventáře je stejně dobré. Kov. tahový koncept. Pokud používáte obvyklý plech a potrubí pro rukojeť, pak takový inventář rychle rzi. Je těžký. Sníh začíná do pracovního zařízení. Optimální cena a kvalita je považována za pozinkovaný plechový inventář. Ochranný nátěr zabraňuje rychlému rozvoji korozi. Nicméně, škrabka je stále těžká. Postupem času je galvanizovaná vrstva vymazána, se objeví rezavé skvrny. Hliníkové škrabky jsou považovány za nejlepší. Nástroj je lehký, zřídka mrazivý sníh, nemá rezervy rez. Stále můžete zvážit nerezovou oceli, ale kov je drahý. Kovové škrabky odolné, odolné proti vlhkosti a mechanické nárazy

Navzdory mnoha nevýhodám zůstává strom stále jedním z nejoblíbenějších materiálů.

Nejjednodušší sněhový ventilátor to udělá sami

Chcete-li vytvořit takový sněhový ventilátor, budete potřebovat pera, 2 malá kola a látku pro kbelík. Můžete použít rukojeti od starého baby kočárku nebo například nákupní vozík, známý u lidí jako „Kravchka“. Pokud nejsou žádná taková zařízení na farmě, musíte ohnout kovovou trubku nebo například pro sestavení rukojeti z tenkých plastových trubek za použití sloučenin-armatur. Poslední možností je snadné provádět a levné.

Kola mohou být odebrána ze starých dětských kol, skútrů, kočárku a t.P.

Pracovní deska sníh ventilátor je lepší rozšířit. K tomu, namontujte kus tlusté překližky, plastu nebo kovů. Upevňovací díly na šroubech nebo svařování. Překližka nebo plastová čepel je instalována malířem. je také vhodnější pro čištění sněhu, kovový čepel je obvykle fúzován.

Pokud potřebujete vyčistit sníh vinutí zahradní dráhy, je lepší upevnit lopatu není na dvou malých, ale na jednom velkém kole (například na kole). Je lepší, že mechanismus je pohyblivý, to znamená, že lopatu by mohla být snížena a zapněte stranu pro resetování sněhu na straně trati.

READ  Vrtání velkých otvorů v tenkém kovu

Můžete nainstalovat škrabka, která není na kolech, ale na průchodu. Například na jedné straně, na dětské sáňkování připojit rukojeť, na druhé straně. čepel lopaty. Ze vázané rovnoběžné dvě staré nebe, je také docela možné udělat snadno pohybující se sněhové frézy.

Nicméně, ve sněhu, sníh ventilátor se posouvá nejen na střety sáně nebo lyží, ale jednoduše na kovovém rámu. Velmi pohodlný lopatka škrabka na svorkách. používáme ho k sběr sněhu. I když můžete nainstalovat takový kbelík a na kolech.

Další možností, jak vytvořit domácí, dostatečně silný a pohodlný a pohodlný sněhový dmychadlo. připevněte pevný kovový hadřík na přední části zahradní auto. Příloha pomůže strčit sníh, což může okamžitě náplast v kolečko a vyjmout se. S nástupem tepla budeme demontovat plátno, a já i nadále používám kolečko zničit.

Alternativní možnosti

Pokud je chata považována za místo odpočinku a vznikají potíže s materiály a nástroje, můžete si koupit hotovou lopatu v obchodě. Existuje spousta možností produktu. kov, plast, dřevěný.

Pro velké plochy jsou vhodné elektrické sněhové frézy: jejich výkon je vyšší, ale je nutné napájení.

Vyčistit cestu k branku, malá lopatu odolného plastu. bude trvat mnoho let.

Lopaty z plastu a hliníku ocení jejich malou váhu. a to je důležité při čištění sněhu, což je těžký sám.

Dřevěné lopaty si vyberou kreativní lidé, kteří samostatně „upravují“. dát krásný výhled. Produktové plátno může být natřeno barvami. Ukazuje exkluzivní model lidového stylu.

Sněhové odebrání stroj s vlastními rukama: obecné principy a různé návrhy

Chcete-li prozkoumat hlavní uzly a důležité části, můžete použít vzorek typické technologie této třídy v dobré konfiguraci

Tento seznam ukazuje konstrukční komponenty s komentáři:

 • Vestavěný rukojeti (1) topný prvek zvyšuje úroveň komfortu při řízení techniky v zimních podmínkách.
 • Tato páka (2) se používá ke změně rozsahu točivého momentu na hnacím hřídeli a směru pohybu převodovky (11) s více rychlostmi / dozadu.
 • Mechanický pohon (3) Upravte úhel sklonu žlabu, skrze který je sníh vysunut požadovanou trajektorií.
 • Přívěs (4) Ovládání pohybu Agene. Pokud ji uvolníte, stoupá rotace.
 • Tumbler (5) napájení do vyhřívaných rukojeti.
 • Rotační páka (6) Otočte skluz do požadovaného směru.
 • Napájecí jednotka (7). Tento model má benzínový motor s kapacitou více než 5 kW. Pro palivovou rezervu je instalována nádrž (10) 6 litrů.
 • Rotační skluz (8) pro emise sněhu s nastavitelným úhlem naklánění.
 • Pro zajištění spolehlivosti a zvýšení pohodlí je zde instalován kombinovaný startér (9) s elektrickým a ručním pohonem.
 • Pro zlepšení průchodnosti složitých oblastí kola na ose můžete blokovat speciální pin (12).
 • Off-road charakteristiky jsou vylepšeny širokými koly (13) s velkým primerem.
 • Nože (14) snížit sníh. To je užitečné pro separaci vysokých závitů.
 • Podložky (15) na šrouby určují výšku lopatka vzhledem k pevnému povrchu.
 • V této části je mřížka (16) instalována pro jednotnou distribuci toku sněhu a nejlepší emisní parametry.
 • Uvedení sněhu z pracovních prvků je vyčištěn lopatou (17). Nástroj je vložen do speciálních úchytů na zadní stěně lopaty.
 • Ztuhlost žebra (18) Posílení designu. Tento model je schopen čištění šířky 66 cm. Maximální výška sněhu. 55 cm.
 • Dva šrouby (19). Ochranné zařízení. Hlavy jsou řezány pod nadměrnou silou, když spadají pevné předměty. Takové jednoduché řešení zabraňuje poškození šneku, pohonu, jiným drahým prvkům odstraňování sněhu.
 • Povrchy kovových dílů jsou chráněny před korozem vícevrstvého povlaku (20).
 • Pevnost šroubu je přenášena pomocí šnekových ozubených kol (21).
 • Spodní řezná deska (22) je opotřebovaná v průběhu času. Pro zjednodušení výměny použijte šroubový držák.
 • Tvar šroubu (23) sněhového dmychadla zjednodušuje řezání hustého sněhu, ledové kůry.
 • Hřídel (24) upevněný v bočních stěnách kbelíku na ložiscích.
 • Světlomet s blokem LED (25) poskytuje dobrou viditelnost v obtížných podmínkách.

Některé podrobnosti jsou příliš komplikované pro domácí snowplow. Ostatní. je možné použít ve svém vlastním projektu. LED lampy se tak liší nejen v ekonomické spotřebě elektřiny. Jsou odolné, odolné vůči vibracím. Mohou být použity v širokém rozsahu teplot, za podmínek vysoké vlhkosti.

Jednoderní rotační stroj

Spusťte návrhy učení s ohledem na jednoduché modely

S tímto výkresem se sněhový dmychadlo nedělá s vlastními rukama. Zde je oběžné kolo (D) instalováno na hřídeli motoru. Při otáčení, hází sníh na stranu přes pevně upevněnou na těle skluzu (E). Auto je sestaveno na pevném rámu s polemi (k). Chcete-li přesunout uživatele, usiluje o úsilí v požadovaném směru přes rukojeť podpory (P).

Snadný design. hlavní výhodu. I bez pečlivé studie je minimální cena sněhového dmychadla jasná. Jeho vytvoření je možné v krátkém čase s využitím primárních prostředků a jednoduchých nástrojů. Dřevěné kusy jsou vyráběny pomocí ručního truhlářského nástroje. Pro pohon můžete použít vhodný elektromotor z neúspěšného zastřihovače pro trávu.

READ  Můj vyžínač Husqvarna se zastaví, když sešlápnu plyn

Taková řešení se používají v konstrukci profesionálního vybavení

Dvoustupňové šroubové odstranění sněhu, kolové a sledované modifikace

Tento design je obtížnější. Samohybný benzínový retardér sníh vytvořený na jeho základě bude lepší splnit požadavky moderních spotřebitelů. Zde je rotor doplněn promočněním potrubí, což je užitečné pro nastavení rozsahu sklonu a emisí. Šroubový mechanismus posílá sníh do centrální části s relativně větší šířkou uchopení. Rovné zdi kbelíku jsou podrobeny menšímu zatížení, takže budou provádět své funkce po dlouhou životnost.

Jsou řezány ostrými hranami driftu, což zjednodušuje výkon komplexních pracovních operací

Hlavní nevýhody v tomto případě jsou složitost a odpovídající růst ceny projektu. Pro úplnost je nutné poznamenat vlastnosti různých způsobů pohybu ventilátoru.

Jak udělat domácí snowplow pro domov s vlastními rukama

Domácí Snowplow pro domov vyrobený s vlastními rukama, to je skutečná příležitost zachránit dobře. Koneckonců, cena uvedená v tabulce, zejména benzínové modely, je poměrně vysoká. A elektrická zařízení se nemohou vždy vyrovnat s cíli.

Takže úkol je indikován: sestavit sněhový ventilátor, který má šroubový šněk. Nejdříve bude nutné, aby to bylo možné.

Jak vytvořit vlastní šnek na sněhový dmychadlo

Než začnete, aby šroub pro snowstore s vlastními rukama, musíte připravit některé materiály. Čistě konstruktivní šnek. to je hřídel, ke kterému jsou lopatky svařeny ve formě prstenů. Pro hřídel můžete použít konvenční ocelovou trubku o průměru 40 ÷ 50 mm a délce 80 cm. Pro lopatky používané ocelové plech o tloušťce 3 ÷ 4 mm.

 • Ten je vyříznut ve formě prstenů s určitým průměrem, obvykle do 10 cm.
 • Suconované palačinky jsou přiváděny z autogenu na požadovanou velikost velikosti s brusným kruhem. Ale je lepší udělat všechny tyto operace na soustruhu.
 • Na tom, vnitřní otvory jsou řezány pod hřídelem.
 • Všechny kruhy se skládají společně a v nich je řez s hack nebo segmentem autogenů.
 • Po kterých by měly být protější okraje řezů dvou kruhů svařeny elektrickým svařováním. Tímto způsobem jsou spojeny všechny prvky v jednom designu, což bude pružina.
 • Pružina je vložena na hřídel (trubka) a jeden konec je k němu svařen.
 • Druhý konec je natažen k opačnému konci trubky, kde se také svařuje.
 • Poté všechny okraje kroužků, které přicházejí do styku s trubkou (hřídel).

Jak je uvedeno výše, šneková odklonu sněhu jsou dvě plochy, na kterých jsou lopatky umístěny v různých úhlech. A musí řídit sníh do středu hřídele. Sestava musí být prováděna v souladu se směru sněhu. Tak strečink pružiny bude mít do středu trubky, svařovat. Pak, jen aby provedla veškerou práci a na druhé straně s instalací až do středu s jinou pružinou.

Pozornost! Pro posílení šroubových listů, které uvítají „vojáci“. Jedná se o kousky výztuže ohýbané pod 90 °. Jedna část je svařena k hřídeli, druhý k čepeli.

Hřídel je specificky vybrán takovou délku, takže na něj nejsou pouze lopatky, ale také další dvě prvky. Jedná se o dvě ložiska pro ložiska (budou uzavřena, tak, aby pronikly na sněhu) a dřík, přes které bude spojení připojeno k motoru.

Sestavení sněhové dmychadla z řetězových pil s vlastními rukama

Aby se sněhové dmychadlo z řetězových pil s vlastními rukama, musíte nejprve udělat pouzdro pro šnek. To bude vyžadovat listový železo o tloušťce 2 ÷ 3 mm. Dva palačinky jsou odříznuty z něj o průměru větším než průměr šroubu o 6 ÷ 8 mm, stejně jako obdélník v délce rovné délce pracovního tělesa s lopatkami a šířkou rovnou polovině délky kruhu řezané palačinky.

Obdélníkový kus se ohýbá do půlkruhu za vzniku Cathy. Je svařen stranami palačinek, ve kterých otvory pod hřídelem šneku jsou řezány uprostřed. S nimi se s vnějším množstvím ložisek svařují ložiska. Samotná montáž se provádí takto:

 • Sestavte koryto s jedním palačinkaem.
 • Instalace Shnek.
 • Instalace druhé palačinky na straně dříku hřídele.
 • Jeho chov.

Nyní v zadní stěně pouzdra je vyrobena otvor 100 mm o průměru, kde je vložena trubka stejná velikost. Je vařené kolem kloubu. Bude to sníh tlumič. Hvězdička pro pohon je instalován na stopce. Chcete-li to udělat, můžete použít například hvězdu z motocyklu.

Nyní je nutné vytvořit rám pro přístroj a motor, pro který je lepší použít profilovou trubku. Rám může být libovolné formuláře. Hlavním úkolem je, aby byl trvanlivý odolávat hmotnosti motoru. Na internetu dnes můžete najít výkresy rámce pro Snowgrist vyráběný vlastními rukama. I když je pro jednoduchý design vhodný obvyklá standardní varianta ve formě obdélníkového rámu. Ten jsou obvykle instalovány pod motorem a provádějí funkce jeho záloh.

Pozornost! Je třeba mít na paměti, že motor se musí volně pohybovat podél rámu pro nastavení táhnoucího se řetězem s následnými pevnými upevňovacími šrouby. Proto jako záloha k němu je lepší použít kovový kout.

READ  Jak přidat papír správně, aby se snížil vločka

Takže sací zařízení je připraveno, rovněž rám, benzínový motor z řetězových pil na místě, musíte nyní sbírat celé auto do jediného celku.

 • Nejprve na rámečku instalovaného šneku v pouzdru.
 • Pak motor. Musí být umístěna blíže ke šroubové konstrukci.
 • Po kterém jsou spojeny řetězem. A motor je odsazen na rámové rukojeti, tj. Pryč od wicking komory. Provádí se obvodový úsek.
 • Na jedné z rukojeti se zobrazí škrticí klapka z motoru. S ním můžete nastavit provoz motoru.

Nezapomeňte, že by se zařízení mělo přesunout. V závislosti na terénu terénu mohou být připojena kola, lyžování (y). Kola jsou vhodná pro hladká místa a stopy pro nerovnou rovinu.

Sněhový dmychadlo s rukama od zastřihovač pro trávu: posloupnost montáže a videa

Snowplow z vyžínače pro trávu s vlastními rukama se děje na jinou technologii než modifikace s benzínovým motorem. Nezapomeňte sledovat video ukazující všechny nuance procesu montáže.

Pokud se jednalo o jednoduchý elektromotor, pak výrazný znak struktury je způsob ovladače. Vše bude záviset na tom, jak umístit elektromotorový motor vzhledem k hřídeli pracovního tělesa.

Synchronní čističe pracovních týmů

Vypočítejte, kolik vody musíme zvlhčit jednu místnost s jednou osobou uvnitř.

Z čtverce ve skutečnosti nezávisí na burze vzduchu. Vezměte 30 m3 H podle stání o 1 (!) Lidský. Údaje o počátečních teplotách:

Vezměte absolutní kalkulačku vlhkosti (https: // planetcalc.Ru / 2167 /) a dostat vlhkost na ulici 0.0011kg m3 požadované uvnitř 0.0092kg m3, relativní bude 50%.

Celkem potřebujeme 0.0081kg Voda pro každý kubický metr z ulice.

5.8 litrů vody denně, jen aby udržel vlhkost na normální úrovni. Ani jar s hadříkem, ani akváriem to nepomůže. Dokonce i vážný hydratační krém se s obtížemi.

A stále je třeba vzít v úvahu, že vzkříšený nábytek a tapeta absorbují obrovské množství vody. Pokud začnete hydratační v zimě, efekt se objeví až po 2-3 dny.

Výběr

Svým konstruktivním provedením mohou být benzínové sněžné plošiny několik typů:

Rotační.Nejlepší volba pro domácí

Pro výrobu doma je nejlepší volba považována za rotační sněhový dmychadlo. Existuje několik důvodů:

Sestavení šroubu Snowplow

Sněžnice, které jsou založeny na šneku, jsou nejmocnější a schopni se vyrovnat i s námrazovým sněhem. Kromě toho je šnekem nejčastěji používán v samohybných strojích.

Na benzopilu

Tento stroj odstraňování sněhu je vyroben s vlastními rukama poměrně jednoduchým. Protože bude fungovat z motorových pásů motorů, bude trvat několik dalších dílů pro řetězový pohon. Pro tyto účely můžete použít přední a zadní pružiny z motocyklu, stejně jako řetězec z něj.

Jak je vyroben rám a šnek, byl popsán výše. Dlouhá rukojeť je přičítána rámu. Velký řetězový kolo z motocyklu je instalován na hřídeli šroubu na pravé straně a řetězová pila je malá. Dále je řetězová pila instalována na rámu, po kterém je řetěz oblečen na hvězdiček a úseky. Pro ovládání motoru se plynový kabel vylučuje na rukojeť připojenou k rámu.

Níže jsou uvedeny výkresy domácích na podvozku, kde se jako hlavní pohon používá řetězová pila.

Na základě vyžínače pro trávu

Chcete-li provést šroubový sněhový ventilátor z elektrického zastřihovače pro trávu nebo sekačku trávníku, budete muset instalovat převodovku: bude sloužit k přenosu rotačního pohybu od vyžínače hřídele pro trávu na hřídeli stromu.

Ale tady je jedna nuance. Převodovka pro tento typ agregátů je poměrně drahá a nakupujte ji pro výrobu předpon pro zastřihovač. Proto na základě posledně uvedených, snowbursters otočného typu jsou vyrobeny, což bude dále řečeno.

Na základě motorkultivátoru (motoblock)

Nejjednodušší doplnění motoblock je dumping pro sníh.

Domácí tryska pro odstraňování sněhu (lopatu) na jednomódním traktoru je přišroubován do rámu jednotky, po kterém se změní na malý buldozer.

Rada! Místo dumpingu do přední části rámu motoru nebo motor-kultivátoru, můžete připojit šnek, s výsledkem, že dostanete samohybný stroj odstranění sněhu. Tato předpona motoblock v případě nepohodlného je snadno odpojena od hlavní jednotky.

Níže je uveden režim, na kterém je viditelný design sněhového dmychadla založeného na kultivátoru.

Schéma je rozluštil následujícím způsobem.

 • Sněhový dmychadlo pohon připojení motoru se šroubem.
 • Chalupa.
 • Řemen.
 • Roller (parazitární) pro zajištění vzadu.
 • Mezilehlá hřídel.
 • Válec pro napětí pásu. Díky mu je zajištěno celkový pohyb.

Samohybný sněhový dmychadlo výrazně usnadňuje čištění sněhu, zejména ve velkých oblastech, kde použití zařízení pro lyže tlačené provozovatelem vyžaduje vysoké náklady na fyzikální síly druhé.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS