Nástroj pro výrobu nábytku s vlastními rukama

Nezávislá výroba nábytku

Chcete-li samostatně dělat měkký nebo skříňový nábytek, budete potřebovat nejen znalosti, dovednosti, dovednosti, ale i speciální zařízení. Použití nástrojů, práce lze provádět rychle, efektivně a efektivně. Zařízení pro výrobu nábytku jsou nezbytná v každé fázi výrobního procesu.

Doma můžete udělat se standardní sadou příslušenství, z nichž většina z nich je nalezena každý průvodce.

 • Kreslení uhlíku je typem čáry, přístroj je nutné vybudovat kolmé vedení značení.
 • Firma-měkká jednoduchá tužka, pravítko, guma bude pravý znak.
 • Pět metrová stuha, vybavená konstantní fixačním tlačítkem.
 • Úrovně budov pomůže určit výšku nábytku, aby bylo hladké.
 • Tolstoy Awl s gumovou rukojetí bude muset učinit značení pod upevněním nábytku.

nástroj, výrobu, nábytku, vlastními

Elektrický nástroj je nezbytný pro složitější operace spojené s řezáním a zpracováním nábytku.

Elektrický vrták umožňuje provádět většinu práce na výrobě nábytku. Specialisté poradí pomocí zařízení s kapacitou 500 až 750 W, s reverzním a rychlostním regulátorem. Nástroj musí být světlo, ne gurgling ruce. Zařízení může být s kovovým nebo plastovým patronem.

Mnoho mistrů preferují šokový motor v případě, že nábytek bude muset viset na zdi. Alternativní vrták může být dobíjecí elektrický šroubovák s regulátorem zpětného a rychlosti. Je vhodné pracovat s lehkým nástrojem, který činí 400-500 otáček za minutu.

Elektrolovik

Zařízení řezy desky, dělá kudrnaté řezy, připravuje otvory. S ním je možné zlepšit design nábytku přidáním kudrnatým nebo poloměrem prvků. Výběr zařízení, musíte vzít v úvahu jeho výkon. Optimální parametry. 450-750 W. Výkonný elektrolybiz dělá několik tisíc oscilací za minutu. S výrazně usnadní práci Mistra, bude mu dlouhodobě sloužit, efektivně. Je žádoucí, aby pila měla kyvadlo, regulátor rychlosti. Existují modely skládaček s odnímatelným řezným pásem.

Sander

Takové zařízení doplňuje elektrolybiz. Dává detaily hladký hladký povrch. Doma je lepší aplikovat pásovou verzi, s kapacitou 650 W, s vodítka kovových válců. Další funkce nebudou zabráněny:

Speciální stuhy jsou zakoupeny k brusnému stroji. Jsou to dva druhy. pro hrubý a dokončovací materiál, až do dokončení. Prakticky získávat segmenty šikmé lepení, protože jsou spolehlivé. Rozměry stuh závisí na brusném stroji.

Elektrické železo

Na kovové podešve, průmyslové fén s kapacitou 1600-1800 W. nepostradatelné předměty pro výrobu nábytku. Umožňují lepení okraj melaminu do koncové části prvků laminované dřevní dřevotřískové desky. No, pokud je vysoušeč vlasů vybavena regulátorem topení, bez křehké keramické vložení.

Stále bude vyžadován další nástroj pro výrobu nábytku.

Flexibilní kovová linka až 1000 mm dlouhá přichází vhodná pro nerovnoměrné značkovací díly.

Hammer. truhlářský nástroj, který skóruje upevňovací prvky na nábytek.

Stapler nepostradatelný v produkci nábytku. Jedná se o univerzální nástroj schopný vykonávat mnoho operací. Mezi nimi. čalounění tkaniny, montáž skříní, míchání materiálu. Pro upevnění, hřebíky, šrouby, držáky se používají.

HEX klíč bude muset zkroutit nebo odšroubovat šroubový potěr, když není možné s šroubovákem, vrtákem, elektrickým šroubovákem.

Vrtáky různých typů: Na dřevo, kovu, Vítězové, Foresterer.

Svorky upevňují díly v určitém úhlu.

Passatizi vyjejí upevňovací prvky z dřevotřískové desky.

Mnoho výrobců nábytku používá Cyanka k odrazování listů laminované dřevní dřevotřískové desky.

Nástroje pro montáž nábytku

Šroubovák vám pomůže urychlit proces montáže

Vrtání pro vrtání otvorů v dřevotřískové desce, je žádoucí, že vrták je opačný

Strom vrtáky a průměr kovů

Elektrolzik potřeboval k namočení dílů

Gumové kladivo může být zapotřebí, pokud něco potřebuje čelit a dát na své místo

HEX klíč pod potvrzením pro montáž nábytku kabinetu

Nábytkové sacharidy pro fixační práce, lepení, spojovací díly

READ  Rýžový trimmer pás pro trávu s vlastními rukama

Stapler bude velmi užitečný pro bodnutí zadní stěny

Při použití těchto nástrojů si pamatujte ostražitost a opatrnost. Nemají spěšné akce. Nejlépe pozvat asistenty.

Upevňovací nástroje mají důležitou roli v čisticím nábytku a jako důležitých „asistentů“. Tyto a další náčiní provádějí funkci instalace křehkých dílů (zrcadla a rukojeti). Pomáhají připojit a upravovat dveře.

Montážní nástroj

Mělo by být odděleně vidět, které zařízení, nástroje a příslušenství musí stavět. Samozřejmě, některé nástroje, zejména elektrické uvedené v seznamu, lze nalézt alternativu k manuálnímu typu. Ale to není vždy rozumné rozhodnutí. Brzy pochopíte proč.

Pokud jste sledovali četné video vybudovat nábytkové výrobky, pravděpodobně jste viděli v arzenálu výrobce nábytku různých nástrojů.

Není to skutečnost, že budete užiteční pro dirigent typu zařízení používaného k řídit otvory v produktech, ale další sada se určitě stane nadbytečným.

 • Elektrický šroubovák. Alternativou je obvyklý šroubovák. Ale pro nábytek je lepší mít napájecí nástroj, který zvrátí a odšroubuje držáky, provádí práci za pár sekund, přičemž několik minut se otočí šroubovák. Zároveň mají navíc sadu dobrých šroubováků po ruce;
 • Vrtat. V případě sestavy nábytku dostatek energie na úrovni 500 W. Nepostradatelný při přípravě otvorů v samotném nábytku, stejně jako ve stěnách a dalších plochách pro další instalaci;
 • Vrtat. Jedná se o zcela zřejmý doplnění předchozího nástroje. A je lepší koupit sadu vrtáků od 4,5 do 10 mm, navržen tak, aby pracoval na kovu, betonu a dřeva. Existují různé situace; ;
 • Lobzik. Opět lepší elektrický, i když je příručka. Bez ní bude obtížné zapadnout na velikost dřevních výrobků, fibreboard nebo dřevotřískové desky;
 • Kladiva. Vezměte obvyklý kov a nutně pryž;
 • Hexagony. Od té doby téměř celý nábytek je shromažďován pomocí potvrzuje, bez šestiúhelníků různých velikostí, nemůžete dělat;
 • Železo nebo speciální vysoušeč vlasů. Taková zařízení budou vhodná v tom, že plánuje nezávisle aplikovat hrany nábytku nebo lepidla na fasádách;
 • Nábytkové svorky. Takový nástroj nelze považovat za povinné, pokud sbíráte pouze nábytek z hotových prvků vyrobených na výrobci nábytku. Pokud dělají samotné nábytek, pak se svorky pomohou zpracovávat a připojit prvky s přímočarým tvarem;
 • Strept. A ne šablony, ale stavba. No, pomáhá při upevňování boxů, zadní stěny, měkké nábytkové vložky atd.

Nemohu zaručit, že tato sada bude optimální ve vaší situaci. Nábytek, stejně jako úkoly směřující k sběrateli, jsou nejrůznější.

Záleží na situaci, kterou je mistr užitečný, a to, co ani nebere čas kvůli nedostatku potřeby použít jeden nebo jiný adaptace.

Osobní zkušenost naznačuje, že stejný vrták nebo elektrický šroubovák nejsou vždy potřebné, pokud sbíráte nábytek z již hotových prvků. Všechny otvory jsou poskytovány předem výrobcem. Ano, a někdy je obyčejný šroubovák stačí, aby točil několik šroubů. Potvrzení se však používají velmi často místo samořezných šroubů. A nebudou otočit svůj elektrický šroubovák. Zde potřebujeme obyčejné a levné šestiúhelníky. Současně stojí dobrý elektrický triček. Nejdříve si myslíte, jaké množství práce máte před utrácením peněz na nástroj, který nemusí být vůbec užitečný.

A jaká je vaše standardní sada, když sbíráte nebo děláte nábytek? Osobně, v rámci poslední sestavy v arzenálu, hexagony se zúčastnili, obyčejný kříž šroubovák, gumové kladivo a hromadu trpělivosti. Bohužel, elektrický šroubovák v nejodpovědnějším okamžiku selhal a asi 40 spojovacích prostředků muselo být provedeno ručně. Ale teď s klidnou duší si můžu koupit nový vysoce kvalitní nástroj, který má dlouho snil.

Díky všem, kteří čte naše stránky! Přihlásit se, ponechte komentáře, klást otázky a nezapomeňte nám sdělit své přátele!

Nábytkové nástroje

To je jedna z důležitých témat. Pokud máte dynastii, pak máte štěstí. Tak zůstal nástroje, workshop svého mentora. Po opravě nebo jiné mohou být také nástroje. práce. Zpravidla, elektrické nářadí. Poprvé budete stačit. Je jasné, že pro každý nástroj je nutné použít speciální požadavky. Vzhledem k tomu, že specificita práce s náhlavním náhlavním soupravou, je materiál zpracován, přístup ke kvalitě řezných výrobků se v každém případě liší.

READ  Jednoduché bramborové davy pro motoblock s vlastními rukama

Pro výrobu vlastních rukou budete potřebovat:

Měřící nástroje : Stavební linka, oxid uhelnatý, úroveň, čtvereční 90 stupňů, ruleta. Zvláštní pozornost věnujte těmto nástrojům. Přesnost. Váš konk.

Brusné materiály. Grifmashin Vibrační bruska (pro konstrukční lemování), může být páska a excentrický mlýnek poskytuje čisté broušení. Nenechávejte škrábance. Z vašeho přístupu k výběru závisí na vizuálních vlastnostech hotového výrobku. Jeho první dojem.

Vrták a elektrický šroubovák Vrták s úpravou otáček. Pro dřevo používáme velké rychlosti s malým přívodem do obrobku, aby byla zajištěna čistota řezu. Pro kov, skleněné reverzní pravidlo, tím nižší, tím rychleji, čistší otvor. Kovové vrtání, Sklo se vyskytuje s kapalným chladicím vrtačkou a sálem. V závislosti na materiálu vrtání: přírodní dřevo, hliník, jiné kovové, dřevěné desky, plastové; Sklo, vybrané vrtačky pro vybraný materiál. S zkušenostmi přichází, že plast je vhodný pro stromový vrták, pouze vrtání na malém oběhu. Ocelové vrtáky vrtáky, ve kterých je kobalt. Dřevo. Rychlý kovový vrták. Sklenka. Speciální řezačka s pracovním povrchem karbidového kovového elektrického šroubováku. Zkušení mistři kupují sady bitů pro elektrický šroubovák. A zpřísnit upevňovací prvky v hard-kohubních místech, je potřeba dlouhá tyč. rozšíření. Ušetříte na výdaje na šroubovák. Pro začátečníky musíte pochopit, že v provozu je zapotřebí oba nástrojové vrtačky a elektrický šroubovák, protože mají jiný počet otáček na výstupu a jiném výkonu. V přítomnosti jednoho zařízení bude trvat čas, aby posunul trochu na vrtáku a naopak, což povede k časové ztrátě. Ale pokud jste reproduktory ve vašem případě, pak to není překážka.

Elektrolovik Je lepší mít okamžitě s kyvadlovým pohybem pro řezání silných materiálů. A v ideálním případě s elektronickým stabilizátorem Revolt pod zatížením (manželství budete mít výrazně méně). Lobzik řez a restutnit: dřevo, dřevotřísková deska, brzda, fiberboard, fibril, kov, kov, sklo, keramika. Pilking bude také vyzvednout úkoly. V procesu řezání nepřehřívejte slupku.

Electropulovers. Kruhová pila pro řezání polotovarů pro montáž nábytku na dokonalé. přímka. Kola jsou lepší s karbidovým povrchem. Nastavíme průvodce s svornými svorkami. Budete potřebovat P Hylesos Dejte si pozor na čistotu v dílně a vaše zdraví.

mlýn Provádí: řezání, odběr vzorků drážek pod dveřmi, průtok přes konce, když spojují, vrtají mělké otvory, nejvíce kvalifikovanější je dokonce vyráběna, produkují čápy, rámečky pro připojení špice. drážka. Přítomnost konstrukce P Olesosa V tomto procesu je nutné.

dirigent Jsme nezbytní pro vrtání otvorů na konci sochorů, dodržování kolmosti. Při použití obalů, adhezivní kompozice.

Crubový S vyměnitelnými lopatkami je vhodné oříznout vyčnívající hrany melaminového okraje po barvách třepání kamny.

Klipy, lepení Zachycuje pro přenášení dřevní dřevotřískové desky, překližky, nábytkové štíty, celkové plechové materiály. Pohodlné pracovat sám.

Zkušení podnikatelé mistři výrobců nábytku a v moderním světovém začátečníkům způsobují svůj prostor. Nejdůležitějším krokem na této cestě volba spolehlivého vybavení, které ospravedlní náklady všechny nebo prostě přinášejí potěšení.Vyprávět se Stroje Pro výrobu nábytku, který je nezbytný v každé fázi výroby.

Na konci se obraťte na povrchovou úpravu tématu. Zkušenosti ukazují, že dnes vyhrála moderní oleje. Podívejte se na články:

Arsenal Masters RU hostí mnoho akcí, talíře zajímavých lidí, profesionálů, milenců. Kde se všichni sdílí svou dovednost, tajemství. Neustále provádíme zprávy a publikujeme zajímavou práci. Vezmeme na vaši pozornost někteří z nich: lidé mají zájem o lidi, jejich projekty. Poslat své projekty, zveřejníme je do našeho internetu. Obchod Arsenal Masters ru. Miliony vás rozpozná a aplikovat vaši práci.

Jaké nástroje určitě potřebujete

Nástroje, které budou vyžadovány pro samorakční nábytek

READ  Jak opravit hydraulický zvedák vlastními rukama

V závislosti na zvoleném pohledu modelu, který bude proveden s vlastními rukama, stejně jako materiál, můžete potřebovat jinou sadu nástrojů. Nicméně, existuje seznam, bez kterého není nemožné dělat, pro cokoliv, jaký typ nábytku ani vzal domovský mistr. To zahrnuje:

Hlavní fáze shromáždění

Před provedením nábytku připravit výkres budoucího produktu. Musíte opět znovu zkontrolovat velikosti schematicky určené na papíře s podílem sklizených částí.

 • Extra centimetry panelů laminované dřevní dřevotřískové desky s jednoduchou tužkou, rozlití na dřevo se stromem se stromem, vyčistěte okraje a zavřete jejich hranu.
 • Na zadním panelu s elektrickým šroubovákem a samořezným šroubem. Připevněte boční, dolní a horní panely.
 • Před zavěšením dveří označte místa pro smyčky. Pokud je křídlo těžké, zvyšte počet upevňovacích prvků, jinak, s časem panelu se mohou posunout pod vlastní hmotností. Vzdálenost od okraje na dno a horní smyčka by neměla být menší než 12-13 cm.
 • Zajistěte smyčku a zkontrolujte akci dveří. Musí pevně ležet, bez mezer a ofset. Nezapomeňte vložit mini zámek.
 • Pro skříň s posuvnými dveřmi byste měli zvolit válečkový mechanismus, který bude umístěn v horní a dolní části panelů. Nejčastěji pro toto použití hliníkové prvky.
 • Pokud se předpokládají nohy, pak to musíte udělat před zavěšením dveří. Po montáži skříňového nábytku s vlastními rukama zkontrolujte stabilitu struktury, kolik je šatní skříň a ne „umístění“, ať už v jednom směru nebo jiném.
 • S pomocí self-poklepání a prkna, provést podporu polic. Ten se po sestavení skříňového pouzdra upraví ve velikosti. Speciální držitelé, kteří nepoškodí základ pro skleněné police.
 • Boxy (pokud se předpokládá) Je lepší vybavit vodítka, pak budou snadno a volně pohybovat kupředu, aniž by to bylo možné zkroutit a uvíznout.

Vybraný materiál. dřevotřísková deska, laminovaná dřevní dřevo nebo pevný dřevěný panel. je třeba správně zpracovávat

Při výrobě skříňového nábytku si všimněte, že laminovaná dřevová deska se může během upevňovacích prvků rozpadat. Materiál vyžaduje přesnost a přesnost na ochranných známkách a akcích.

Po použití každé vrstvy je pro sušení zapotřebí čas.

Výpočet a detail

Make skříňový nábytek s vlastními rukama, aniž by zohlednil spotřebu materiálů není možné. Tato fáze vyžaduje kompilaci podrobného seznamu toho, co bude materiál vyroben každým detailem, který indikuje jeho parametry. List je dán k nejbližší dostupné workshopu, kde budou všechny prvky řezány a primární zpracovávané (hrana).

Seznam by měl zahrnovat spotřební materiál na trupu, příslušenství, spojovacích prostředcích. Takže můžete snadno vypočítat konečné náklady na nábytek, vzhledem k službám workshopu. Cena věcí s vlastními rukama doma, o 30-35% méně maloobchodní ceny v obchodech.

Dveřní konstrukce

Kromě skříně skříňky jsou také dveře na mnoha nábytkových konstrukcích.

Sběr dveří ve formě posuvných, zatahovacích a oteklých systémů platí následující možnosti:

 • Standardní smyčky (režie, vklad, čtyřdobý atd.);
 • nestandardní smyčky (s pružinovým mechanismem, našimi, atd.);
 • smyčky s dalšími možnostmi;
 • bližší;
 • tlumiče;
 • hladké uzavírací mechanismy;
 • zdvihací mechanismy;
 • elektrické pohony;
 • Push-to-otevřené otevírání systémů (otevírá kliknutím) a.

Existují také klavírní smyčky, pin, osamělý a tak dále.

Sečteno je, že pro otevírání dveří na nábytku potřebujete smyčky, zvedací mechanismy, bližší, plynový výtah a nejen.

Smyčky jsou obecně oddělené téma pro konverzace. Existuje obrovské množství. A volba betonových smyček při montáži nábytku závisí na řadě faktorů.

Mimochodem, nainstalovat smyčku s vlastními rukama, potřebujete frézu pro nábytkové smyčky

| Denial of responsibility | Contacts |RSS