Obrázek řezání pěny doma

Jak řezat extrudovanou polystyrenovou pěnu. Jak snížit penurex doma. Efektivní řezání pěny řetězce domu

Polyfoam je poměrně populární stavební materiál. Používá se pro tepelnou, zvukovou izolaci pokojů. V procesu hospodářství stavební práce tento materiál vyžaduje zpracování, zejména řezání požadovaných parametrů. Pro řezání pěny existuje mnoho možností, které platí doma.

Postup pro řezání pěny vyžaduje dodržování některých pravidel, protože materiál, když je možné rozbít, rozpadat se. Pro provedení řezání pěny se používají různé nástroje, například dobrý nůž, pájecí železo, růžová s malými zuby na dřevo, kov, kovový drát, úhlové broušení (pouze pro tenkou pěnu).

Zvažte několik metod řezných polystyrenových pěnových materiálů.

Vlastnosti pěny

Malá pěnová pěna pelety o 98% se skládají z vzduchu. To vysvětluje snadnost materiálu. Popularita expandovaného polystyrenu je díky mnoha pozitivním vlastnostem:

 • má nízkou tepelnou vodivost;
 • Dobrý zvukový izolátor;
 • odolný;
 • Odolný vůči formování formy, houby;
 • není hořlavý;
 • K dispozici v ceně.

Podrobně, charakteristika pěny, kterou jsme v tomto článku zvažovali. Proto přejděte na to, jak řezat pěnu a jaký nástroj.

Oblasti použití. kde se pěnová pěna

Normální nebo extrudovaný expandovaný polystyren se používá v následujících oblastech:

 • Podlahová izolace, stěna, strop, střechy, které zabraňují výstupu tepla a průchodu studeného;
 • Izolace nadace;
 • montáž nevyměnitelných bednění;
 • Tepelně izolační potrubí.

Často platí v jiných oblastech. Například výroba nábytku, stavebního stavby, provádění řemesel do zahrady nebo školy.

řezání, pěny, doma

Dekorativní řezání

Profesionální zařízení pro řezání pěny nezávisle

Pokud je rozsah práce větší a vyžaduje se zvědavé zpracování, měli byste věnovat pozornost profesionálnímu vybavení. Odborníci používají pájecí železo s nožovou tryskou. Červený horký kotouč pomáhá vytvořit libovolný řez.

Při práci by měla být dodržena bezpečnostní vybavení tak, aby horký olej nespadl na tělo nebo oblečení.

READ  Kotouč na řezání dřeva na úhlové brusce

Samostatné vybavení s nichromovým nitem lze použít doma.

Metoda již ukázala svou účinnost a pohodlí. Ztráta zároveň. Hledané hrany a materiál neztrácí své vlastnosti.

Požadované materiály pro vytvoření domácího nástroje:

Jehla je upevněna na stole a protáhnout nitě mezi jejími konce.

Poté připojte schéma připojení sériového prvku. Během proudu proudu by měl vlákno trochu zčlenit. Příliš horké vlákno provokuje nerovnoměrný a široký řez.

Pokud je plánováno velké množství práce, je lepší koupit speciální nástroj v obchodě. Rychle se zahřívá a zaručuje kvalitu. Ale má vysoké náklady.

Pokud se chystáte zřídka snížit pěnu, pak byste neměli získat profesionální nástroj pro jeho řezání

Řezací pěna má některé funkce doma. Přípravek tak vyžaduje přesné značení s ostrou tužkou.

Při provádění práce, řezací materiál ze sebe na stranu. Řezání by mělo být provedeno ve dobře větraném pokoji nebo na ulici. Při zahřátí se pěna začne uvolňovat toxické látky.

Řezání pěnového nože

Pro řezání plechů s tloušťkou až 5 cm optimálně použijte konstrukci nebo papírový nůž, ve kterém délka čepele umožňuje řezat izolací přes jeden průchod. Příslušnou volbou je použití nástroje s přítomností zatahovacího řezného prvku. Proces řezání by měl být proveden při pokládání listu na okraji stolu nebo jiného podobného pracovního povrchu. Při provádění práce by mělo být řezný okraj nástroje umístěn co nejblíže referenční rovině. Před řezáním by měla být nůž naostřena pomocí leštícího kruhu nebo může nahradit nové, pokud je to možné, pokud je potřeba.

Řezaná část pěnové desky musí být prováděna na povinném, takže při zatížení nepoškozuje izolaci. Chcete-li získat ideálně vysoce kvalitní řez během práce, je přístroj potřebný k pohybu s použitím menšího úsilí ve směru sebe sama a na opačném průběhu, pohyb řezného prvku musí být proveden „v dobrém“. Pokud se řezná deska provádí na ploše pomocí nože bot, zdvih čepele by se mělo vyskytnout v opačném směru, takže se pohybuje z dlouhého okraje listu k sobě.

READ  Jak udělat šroubovák doma

Poznámka! Je třeba se vyvarovat řezání jemné pěny na váze a ve svislé poloze, protože v této formě je pravděpodobnost, že se rozbije, se výrazně zvyšuje a místo řezu bude nerovnoměrné.

Jaké nástroje jsou lepší

Mezi všemi výše uvedenými řeznými nástroji jsou přiděleny pouze na několik, které jsou vhodné pro kvalitativní postup.

Zejména pokud je řezání vyrobeno doma.

Každý nástroj se použije v souladu s konkrétní technologií:

 • Materiál kvalitativně vyřízněte a plynule pomocí nichrome drát. Chcete-li to provést, zařízení sestávající z řetězce, na kterém prochází elektrický proud. Pro generování elektrického proudu se používá nejjednodušší transformátor. Zařízení může být přenosné. Chcete-li to udělat, použijte nabíječku.
 • Seznámené řezání je opatřeno speciálním strojem, který lze zakoupit ve stavebním obchodě a můžete to udělat sami. Domácí fréza pro pěnový plast je zařízení sestávající ze stolu, kovového rámu a čepele. Zařízení lze použít v ručním režimu.

[Varování] Stojí za zvážení: pro vysoce kvalitní řezání pěn, elektrické spotřebiče se používají hlavně, takže je důležité splnit bezpečnostní pravidla v procesu jejich použití, sledovat zdraví elektroinstalace a integrity vodičů.[/ Varování]

Stroj pro řezací pěnu

Polystyrenová pěna je dobrá izolace, vynikající suroviny pro různé dekorativní prvky, které mohou být vyrobeny nezávisle. Pro dekorativní řezání pěnového plastu potřebujete specializovaný stroj. Možnosti pro takové sady zařízení, to vše závisí na zamýšleném provedení produktu.

Požadovaný vzorník se aplikuje na desku polystyrenu a objekt je vytvořen pomocí wolframu. Tento postup nepředstavuje žádné potíže, nebere moc času.

Také pro zařízení lze použít konstrukci čepele, fréza. Strojní zařízení se může lišit, ale princip provozu zůstává nezměněn. použití wolframového závitu, které je připojeno k síti. S pomocí takového zařízení můžete nezávisle vyrábět dekorativní prvky z pěny jakékoli konfigurace.

Pro provedení řezání se doporučuje zakoupit takový nástroj:

Pokud správně sestavíte řezací stroj, pak žádné potíže v procesu nebudou. Hlavní věc je použít vysoce kvalitní nástroj, vykazovat maximální úsilí a pozornost. A provádět takové práce zkušených mistrů, které nebudete muset zvládnout.

READ  Jak snížit sklo doma

Typy drtiče pěny

Existuje několik typů pěnových granulí, které se také nazývají polystyrenové kuličky, shot, sekundární, drobky. Polyfoam rozdrcený je materiál získaný broušením. Pro jeho výrobu používá hrubý drtič.

Konstrukce vrtulníku je struhovač, který je instalován na hřídeli. Pohyb bubnu na hřídeli je způsoben motorem přes převodovku, která snižuje počet otáček.

Na vodicích trubkách kusů odpadu jsou podávány na struhobě. Upravená mezera mezi řeznými prvky a otvory střídače určuje zlomek výstupního materiálu. Pokud je taková instalace uvnitř v uzavřené místnosti, a nainstalujte sběr prachu, pak nelze používat ochranné pouzdro kolem hřídele.

Kladivo Crusher je navržen tak, aby se při zachování šířky pásma mechanismu zachovalo tvarované pěny z hustých razítek. Instalován na výstupní mřížku umožňuje získat malé částice. Rotační design vybavený sítou má vysoký výkon. Velikost výstupní frakce je regulována kalibrovanou mřížkou.

Pro velké objemy výroby pěnových drobků se používá průmyslové zařízení. Odpad přichází uvnitř krytu drtiče směrem k dvěma instalované na bubnu a hřídeli, nože. Mezi řeznými hranami je materiál rozdrcený a granule požadované frakce se získají na výstupu.

Mřížka Crusher

Mesh pěna drtič, jejichž vlastnosti jsou v zničení, pracuje na principu stroje. Jeho design se skládá z:

Chopper pěny je poháněn motorem z betonu. Pěnový odpad se podává na rotujícím oku. Velikost granulí je stanovena průměrem otvorů.

Přívod se provádí ručně a vyžaduje další oříznutí šířky disku. Výhodou této možnosti zařízení je nízká cena. Nevýhody zahrnují složitost broušení všech kusů a dostupnosti prachu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS